fyenencyinför en SfiontniencM, IVN laat de (basisschool) j'eugd de natuur beleven Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Mannenkoor MMSK St. Petrus Banden Symfonie orkest Ouderenkoor Crescendo De Bandelieren Ars Musica Jeugd vereniging De Springplank Computerclub Regio Venray KBO Rincón Espanol PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Vakgroep Agrarische Vrouwen Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray HSV Het Alvertje De Hakkespits Triatlon Vereniging Regio Venray Lopersgroep Venray Atletiektraining verstandelijk gehandicapt en van start Loopgroep De Barrier Tennis vereniging Ysselsteyn VV Holthees/ Smakt PEEL en maas donderdag 21 augustus 1997 - Pagina 11 :i]n l Harmonieorkest Donderdag 21 aug.: 20.00 repetitie. Ponderdag 28 aug.: 20.00 repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: Donderdag 4 sept.: Repetitie in de Maaspoort, vertrek I8.45 uur. Zaterdag 6 sept.: Clinic koper. Zaterdag 13 sept.: Repetitie. Zaterdag 27 sept.: Heythuyzen, inspelen 19.15 uur, optreden 20.45 uur; vertrek 18.00 uur vanaf de Peristal. Zondag 5 okt.: Gemeentetoernooi. Dinsdag 7 okt.: 20.00 uur repetitie. Vrijdag 10 okt.: Generale repetitie. Zondag 12 okt.: Concours in Venlo. Jeugdorkest Donderdag 21 aug: 19.30 uur Repetitie voor bas I en bas II; 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor. Optredens: 14 sept.: Eendaagse reis naar Ahrweiler met zingen van H. Mis en •platzkonzert'. Koorscholing: start op 18 sept. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg.let op: de container is links 50 m. verder geplaatst! Afmelden bij Justien Janssen, tel. 512610 tussen 18.30 en 19.00 uur. mderdag 4 sept.: 18.45 uur Repetitie. ""{Donderdag 11 sept.: 18.45 uur Repetitie. Afmelden: R Noten, tel. 587858. Drumband 18 aug.: 20.00 uur Repetitie. Maandag 25 aug.: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: D. v.d. Giessen, tel. 589317. Agenda: Jeugdopleiding: Volgens afspraak. Zondag 9 nov.: Concours Oud Gastel. Bestuur 25 augustus AB. Majorette-opleiding epetitie op woensdag van 16.30 tot 18.00 uur. Tamboerkorps Repetitie op woensdag en zondag volgens rooster. Opleidingsorkest Repetitie op woensdag van 18.45 tot 19.30 uur. Verder ondersteunings- lessen volgens rooster. Muziekkorps Repetities op woensdag van 19.30 lot 21.30 uur en zondags van 10.30 it 12.00 uur. Optredens: 24 aug.: Optocht en show in Hermalle België; vertrek per bus vanaf de Opmaat om 10.30 uur, we zijn ongeveer om 20.00 uur weer terug in Venray. 30 aug.: Districtsfestival Venray- Venlo voor drumsectie in Horst. 14sept.: Herdenkingsdienst 'Engels terkhof'. 28 Sept.: Taptoe Peelland te Venray. 5 okt.: Majorettenconcours in Brunssum. okt.: Gemeentelijk Muziektoe- mooi. 18 okt.Optreden op vliegbasis De Heel. lOverige korpsactiviteiten li september elke woensdagavond oor de pauze exercitie-lessen, jelpen met kienen: ma 25 aug.: lam. Bovee; woensdag 27 aug.: fam. 'tkkermans; maandag 1 sept.: fam. lamps; woensdag 3 septe.: fam. luddiger. Afmelden: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling, tel. 511647 of uiterlijk tot een half uur voor aan vang van de repetitie in de Opmaat, 'cl. 513593. Majorettes melden zich mondeling af bij de betreffende Begeleiding. Orkestvereniging Venray Repetitie woensdagavond van 20,00 tot 22.15 uur onder leiding van Laurens Boogaarts. Locatie: aula van het Vincent van Gogh Instituut, Noordsingel. Afmelden bij fam. Grootemaat, 'el. 580358. Zoals we vorige week reeds mede deelden zijn de wekelijkse repetities weer begonnen. Omdat veel leden nog verhinderd waren, nog eenmaal aandacht voor het volgende. Om te beginnen de aanvangstijd van de repetitie. Vanaf heden beginnen de repetities elke week om 18.00 uur in de kapel van Het Schuttersveld. De pauze vindt plaats om ongeveer 18.40 uur. Crescendo is er in geslaagd een opvolger te benoemen in de ontsta ne directievacature. Met ingang van deze week zal onze nieuwe dirigent, de heer P. v.d. Velden de leiding van het koor op zich nemen. De heer V.d. Velden is ook dirigent van het herenkoor van de Christus Koning parochie (Vredeskerk). Zowel diri gent als koor hopen op een fijne en succesvolle periode. Een gevarieerd programma staat voor de komende maanden ter uit voering. Kopij voor het nieuwe (K)wartaaltje kan worden ingeleverd bij de secre taris. Mogen we op uw medewer king rekenen? Wilt u graag meer weten over Crescendo, kom dan vrijblijvend naar onze repetities. Afmelden: mevr. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mevr. M. v. Hooren, tel. 580378. Algemene inlichtingen: secr. H. Beerkens, tel. 583428. Kinderkoor Maandag 8 sept.: Eerste koorrepeti tie na de vakantie. Ons koor heeft meegedaan aan de regionale Koordagen van de KBZON in Venray. Tijdens deze dagen zijn er radio-opnamen gemaakt door Omroep Limburg, voor het programma 'Limburg Klassiek'. Wij weten niet wat er wordt uitgezonden, maar je kunt lui steren op zaterdag 23 en zondag 24 en op zondag 31 aug. tussen 12.00 en 13.00 uur. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 26 aug.: Repetitie van 20.00 tot 22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37. Op dinsdag 2 sept. wordt om 19.15 uur bij de Grote Kerk een foto gemaakt van die leden die op 4 juli niet aanwezig waren. Graag op tijd in uniform aanwezig. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: Riet Jansen, Adelbertweg 1, tel. 584227 of Jo v.d. Markt, Matterhornlaan 52, tel. 580892. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Zingt u graag? Wilt u eens mee zingen? Informatie geeft u graag Jo v.d. Markt, tel. 580892. Over ruim twee weken is het zover. Dan staat de opening van het nieuwe Springplankseizoen op het programma. Zaterdag 6 sept. om 13.00 uur wordt het startschot gege ven. Aan deze seizoensopening mag iedereen meedoen. Alle kinderen van de groepen 3 t/m 8 kunnen op deze manier kennis maken met onze jeugdclub. Vindt men het leuk, dan kan met daarna, in week 37 gratis een clubavond bezoeken. De opening van het seizoen staat in het teken van de bal. Op het veld je langs het clubgebouw staan tien spelletjes opgesteld die allemaal iets met een bal te maken hebben. Degenen die mee willen doen komen rond 13.00 uur naar de Springplank en schrijven zich daar in. Op de inschrijvingskaart staan alle spelletjes vermeld. Men gaat naar deze spelletjes toe, de volgorde geeft niet, men speelt het spel en de leiding die bij het spel staat vult de score in. Rond 16.00 uur is de prijs uitreiking. De kinderen, die het afgelopen seizoen lid zijn gewëest van de Springplank krijgen een persoonlij ke uitnodiging. Vrijdag 22 aug. organiseert de Computerclub regio Venray weer een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat te Veltum. De clubavond begint rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met onze secretaris: Frans, tel. 0478-586198. Afscheid van de heer J. Lipman De heer J. Lipman heeft om gezondheidsredenen zijn bestuurs functies van de KBO neergelegd. De heer Lipman was jarenlang bestuurslid van de KBO afdeling Venray-Kom. Als zodanig was hij voorzitter van de activiteitencom missie. Daarnaast verzorgde hij de ledenadministratie en organiseerde de verspreiding van de bladen Nestor en De Schakel. Voorts was de heer Lipman secretaris van het bestuur van het District Venray/ Maasdorpen van de KBO. Het bestuur van de KBO vindt het jammer dat de heer Lipman dit besluit heeft moeten nemen, maar heeft daar alle begrip voor. In kleine kring is afscheid genomen van de heer Lipman als bestuurslid onder aanbieding van een kleine attentie als waardering voor het vele werk dat de heer Lipman voor de KBO heeft verricht. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die mensen wil helpen met proble men op het gebied van overheids voorschriften, ingewikkelde formu lieren, problemen met overheidsinstanties of andere instanties. Deze hulp is kosteloos. Hel telefoonnummer is 546540. Agenda activiteiten 21 aug.: Kienen in Het Schutters veld, aanvang 19.30 uur. 26 aug.: Kienen in Het Schutter sveld, aanvang 14.30 uur. 6 sept.: Volksdansdemonstraties door Hakkespits en Volksdansgroep uit België in Het Schuttersveld, aan vang 15.00 uur. 9 en 23 sept.: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. Meerdaagse reis naar Zeeland: Vertrek per bus naar Zoutelande op 11 september a.s. als het zeewater nog goed op temperatuur is. De bus is geheel volgeboekt met 50 perso nen, 7 en 21 okt.: kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. 10 okt.: Busreis naar de 50+ Beurs in Utrecht. Op 10, II en 12 oktober wordt in het kader van de Dag van de Ouderen voor de vijfde keer Europa's grootste Beurs Festival georganiseerd. Op deze 50+ beurs is een schat aan informatie aanwezig op velerlei gebied, zoals reizen en recreatie, vrije tijd en hobby, voe ding en gezondheid, zorg en wel zijn, educatie, sport en fitness, com municatie en technologie, enz. enz. Daarnaast zijn er nog verschillende shows en demonstraties. Kortom: men komt bijna ogen tekort om alles te zien. De toegangsprijs is 15 gul den maar voor houders van een NestorKaart is de toegang gratis. Als u nog geen NestorKaart heeft kunt u die aanvragen via de bon op bladzijde 32 van het blad 'Nestor' van juli/aug. 1997. U kunt zich ook wenden tot een van de onderstaande adressen. De kosten zullen ongeveer 20 gul den per persoon bedragen inclusief de entree, wanneer u een NestorKaart heeft. Voor inlichtingen over activiteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u contact opnemen met een van de volgende personen: dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Otra vez de nuevo, deseando que todos lo pasaran lo mejor posible después de unas, siempre cortas, vacacianes, estamos de nuevo para informarles de las noticias que nog llegan y las cuales sin ningün propo- sito de enojar a nadie, publicamos voluntariamente, gracias a la genti- leza que nos brinda el 'Peel en Maas'. El Centro se abrira de nuevo el sabado 23 de Agosto a la misma hora de siempre. Durante estos dias ha llegado información de, Cursus de todas clases, en la Universidad de Venray, Gemeente cursus de orien- tación de la politica emigratoria. Elecciones al parlamento de Galicia, Fiesta Espaiïola en Schijndel con Romeria y Flamenco, toda esta información estara expuesta en el tablón de anuncios de la Colonia y como siempre se puede informar de cuaiquier miembro de la JD. Las Rocieras empezaran su entrena- miento el proximo dia 24 a las 17.30 horas y actuaran el 30/8 en Venlo. Las nuevas rocieras empezaran el 7 de Setiembre alas 17.30 con una introducción y un ensayo, se reco- mienda que traigan una falda y zapatos apropiados. Siguen las acti- vidades de la Multi-Cultural Plataforma de Venray y el Oda park, mas adelante les informaremos mas al respecto. Un saludo de HACE. I.V.N. Geysteren/Venray IVN is een landelijke organisatie en betekent: Vereniging voor natuur en milieu-educatie. Doelstelling is: 'n bijdrage te leveren tot ontwikke ling van natuur- en milieubesef. Hiertoe organiseren we lezingen, excursies, wandelingen, cursussen (groencursus) voor leden en niet- leden. Onze nieuw-opgerichte schoolgidsenwerkgroep is actief op verschillende basisscholen. Vorig schooljaar heeft de nieuw opgerichte schoolgidsenwerkgroep van IVN Geysteren/Venray op vier scholen: Hommel, Kruudwis, Foekepot en Focus, natuurprojecten mogen doen met leerlingen van alle leefgroepen. Dit is ons en de betrokken scholen zeer goed bevallen. Bij de projecten maakten wij gebruik van ouders die groepjes kin deren, de opdrachten en spelletjes begeleidden. Daarbij hebben wij gemerkt dat er zeer veel enthousias te ouders (in onze ogen natuurtalen ten) bij waren, die de kinderen op een zeer leuke, gezellige en natuur lijke manier begeleidden. Graag zouden we op meer scholen tegelijk werken, maar met te weinig mensen (natuurschoolgidsen) moe ten we een keus maken. In het nieu we schooljaar 1997/1998 krijgen Leden van de VAV-kringen Gennep, Venray en Horst-Venlo en leden de JAV Venray en JAV Horst zijn bij deze uitgenodigd voor de thema-avond 'Agrarische vrouwen en hun toekomst op het platteland'. 'Agrarische vrouwen spelen een zeer belangrijke rol in plattelands vernieuwing' aldus minister Van Aartsen. Vrouwen zijn dus hard nodig om vernieuwingen in de agra rische sector vorm te geven. Maar wat vinden de agrarische vrouwen daar nu zelf van? Wat willen ze en kunnen ze op dit vlak? Is bijvoor beeld een eigen tak op het bedrijf een mogelijkheid? Biedt een tele werkcentrum soelaas? En wat zijn andere kansen (en belemmeringen) van vernieuwing? Anneke Piersma, energieke cursusleidster van Agramanagement, gaat in op deze vragen op 2 september om 20.00 uur in zaal Roelanzia te Ysselsteyn. De toegang is gratis, consumpties komen voor eigen rekening. Agrarische vrouwen die bezig zijn met de toekomst van het platteland, dus met hun eigen toekomst en die van hun gezinnen, kunnen deze avond niet missen! Hedenavond oefenen op de schut- tersweide om 19.30 uur. Zondag 24 aug. is het derde Bondsfeest bij schutterij St. Anna te Maasbree. Bijeenkomst bij het gil- dehuis Klomp om 12.45 uur, vertrek om 13.00 uur. Zorg er voor dat uni form en uitrusting keurig in orde zijn. De optocht is in het centrum van Maasbree. Het opstellen is op het plein nabij de Kerkstraat/Achter de Hoven. In de optocht en tijdens de schietwedstrijden hebben wij num mer 8. De schietwedstrijden en neven- wedstrijden zijn op de schutterswei- de te Baarlo. Wij hopen dat wij deze laatste Bondswedstrijd weer dezelf de strijdlust hebben als de vorige twee Bondsfeesten. Maandag 25 aug. wordt de alge mene ledenvergadering gehouden in het gildehuis, aanvang 20.00 uur. Uitslagen: Zaterdag 16 aug. Ie Zomerkoning korte hengels: 1. Toon v. Oyen; 2. Hay Linders; 3. Hein v. Valkengoed; 4. Frans-Jozef Niersmann; 5. Dieter Wagner. Tevens zaterdag 3e wedstrijd van het Matchkampioenschap: 1Pieter Kunen; 2. Toon Langenkamp; 3. Marco Jans; 4. Rob Swinkels; 5. Henk Theeuwen. Programma: Zaterdag 23 aug. 2e Zomerkoning korte hengels, bijeenkomst 07.00 uur aan Het Wanssums Ven; Kringwedstrijden 2 categorieën te Vierlingsbeek. Zondag 24 aug.: 6e pickercompeti- tie. Dag- en weekvergunningen voor de visvijver Het Wanssums Ven zijn verkrijgbaar bij: Shell tankstation en Dierenspeciaalzaak Liagro. Meerloseweg 3, Wanssum en bij Dierengilde Van Grootel aan de Stationsweg te Venray. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij de secretaris H. Lenssen, tel. 0478-587606. vijf andere scholen de kans met onze projecten kennis te maken. Toch zouden wij een beroep wil len doen op mensen die graag mee willen helpen met onze natuurpro jecten op scholen. U kind, de school en wij zullen er blij mee zijn. IVN-werk is puur op vrijwillige basis, dus verwachten we ook alleen mensen die het zelf leuk vinden met de natuur bezig te zijn en het belangrijk en nuttig vinden de jeugd te laten meegenieten. Heeft u zin om mee te doen? Of wilt u inlichtingen? Neem dan con tact op met Annie Verheijen, Begijnhofweg 9, 5812 AE Heide, tel. 0478-585693. Folkloristische dansgroep Op maandag 1 september beginnen we weer met de oefenavonden. Optredens: Vrijdag 22 aug.: Horst Harmonie feesten Open Podium, Wilhelmina- plein. Zondag 24 aug.: Kronenberg, Oogstfeest. Evenementen: Zaterdag 6 sept.: Folkloredag Hakkespits. Optredens in het Venrayse centrum (bij goed weer); optredens in het Schuttersveld ('s middags); optre dens in zaal In den Engel ('s avonds). Contactadres voor de Hakkespits, dhr. O. Pijpker, tel. 0478-586260. Hele triatlon Almere Het hete zomerweer maakte van de Nederlandse klassieker onder de triatlons een ware beproeving. Het parcours dat bestond uit 4.5 km zwemmen, 180 km fietsen en een complete marathon (42 km) lopen, moest bij een temperatuur die boven de 30 graden kwam, worden afge legd. Johan Snijders verdedigde de kleuren van Triatlon Vereniging Regio Venray met verve. Na een fraaie tijd van 9.43 uur kon hij het Finishdoek passeren. Voor het eerst werd in Almere ook gelegenheid gegeven om als trio in te schrijven. Dat betekent dat aan de totale wedstrijd kan worden deelge nomen door drie verschillende atle ten, die ieder een discipline voor hun rekening nemen. Het trio dat voor de vereniging had ingeschreven bestond uit Martien Dupont die het zwemonder- deel deed, Peter Gommans die het fietsparcours afwerkte en Bert Viersma die de afsluitende mara thon liep. Het drietal eindigde op een plaats bij de eerste tien in een gezamenlijke tijd van 9.39.30 uur. De individuele tijden waren: Martien Dupont, zwemtijd 1.02 uur; Peter Gommans, fietstijd 5.20 uur; Bert Viersma, marathon 3.23 uur. Wie wil er nou niet lekker fit zijn en na een dag werken nog in staat, om vanalles te doen. Ontspannen werken aan je conditie helpt daarbij en dat kan bij Lopersgroep Venray. Trainingen: Gevarieerde trainingen in en om de Venrayse bosgebieden. Dit vol gens de vier niveaugroepen die ingedeeld zijn op trainingstempo's en doelstelling van trainen. De trainingen voor alle groepen starten op dinsdag en donderdag vanaf of op de atletiekbaan. De tijd waarop de trainingen beginnen is 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.30 uur. Wedstrijdagenda: 20 augustus Staatsbosloop Land- horst 23 augustus Kermisloop Sieben- gewald 27 augustus VDL-Centrumloop Hapert Persoonlijk record Tijdens baanwedstrijden in Sittard heeft Aziz Assakkali opnieuw zijn persoonlijk record op de 800m ver beterd. Met zijn tijd van 2.10.88 min eindigde hij als zesde en verbe terde zijn tot dan toe beste tijd met 4 seconden. Informatie: Lopersgroep Venray is een onder deel van atletiekverening Venray Regio. Heb je vragen over de lopersgroep of wil je iets meer weten bel dan een van de onder staande nummers (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 586268; (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486; Jos Manders, tel. 585479; Bert Oostdam, tel. 514214. AV Venray-Regio Na een schitterende start te heb ben gemaakt, net voor de zomerva kantie, waarbij er een razend enthousiaste groep atleten van maar liefst twaalf verstandelijk gehandi capten zich konden bezighouden met de meest gevarieerde sport der sporten, gaat de Atletiekvereniging Venray-Regio a.s. donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur weer starten met de trainingen. Atletiek is een zeer gevarieerde individuele sport waar je alles op je eigen niveau en tempo kunt uitvoe ren en je niet direct rekening hoeft te houden met medespelers. Anderzijds ben je bij een vereniging en train je in een groep tussen ande re groepen in en krijg je echt het Loopgroep de Barrier is een recre atieve groep waarin mensen hardlo pen op diverse niveaus. Onder bege leiding van een gediplomeerd trainer kunnen er wekelijks drie trai ningen gevolgd worden. Deze trai ningen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo mag lopen. Dit maakt het voor de meeste leden dan ook zo leuk om mee te lopen, je loopt nooit achteraan. Zo na de zomer is het een goede tijd om de draad weer op te pakken, lid worden van onze loopgroep doe je pas als je een maand hebt uitgeprobeerd. Na een gezamenlijk inlopen en de rekoefeningen gaan we over tot de kern van de training. Voor de één betekend dit 10 keer 600 meter, ter wijl een beginnend loper blij is wan neer hij 5 keer 3 minuten kan lopen aan een stuk. Dit dan ook nog met een lange pauze. Nieuwe groepsle den worden snel in de groep opge nomen en krijgen in de eerste weken extra aandacht van de trainer op het gebied van techniek maar ook op het gebied van kleding en blessure preventie. Naast deze interval trainingen is er ook de mogelijkheid om één lang stuk te lopen de zogenaamde duur- training. Öe trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht u interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. gevoel en ervaring erbij te horen! Bovenstaande hebben onze leden aan den lijve kunnen ervaren door voor de zomervakantie op een enthousiaste wijze deel te nemen aan deze trainingen. De eerste beginselen van verspringen, kogel stoten, speerwerpen, hoogspringen, sprinten etc. werden onder begelei ding systematisch onder de aan dacht gebracht. Deze groep beleeft nu al zoveel plezier aan deze sport dat zij allen binnenkort definitief lid zullen worden van AV Venray- Regio. Heb je interesse, op welke manier dan ook, voor de G-groep van AV Venray-Regio, kom dan eens lijken of doe vier weken vrijblijvend mee. Het is echt 'tof'. We trainen elke donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur op de atletiekbaan gele gen op sportpark de Wieën in Venray. Informatie en aanmeldingen kun nen geschieden via Ans en Andre Veugen. tel. 0478-515025. Beginners Toernooi Zondag 24 aug. spelen we het Beginners Toernooi. De poule-inde- ling en het wedstrijdschema hangen bij de kantine. Aanvang van het toernooi is om 08.30 uur. Clubkampioenschappen Donderdagavond 4 sept. is om 20.00 uur in de kantine een kijk-info uurtje voor deelnemers aan de club kampioenschappen, Tijdens dit uur tje wordt wat extra informatie over de clubkampioenschappen gegeven en worden alle poule-indelingen en wedstrijdschema's bekend gemaakt. Dus probeer dan allemaal even te komen. Venray's Open Vanavond, donderdag 21 aug. is er om 20.00 uur in de kantine een korte bijeenkomst voor de deelne mers van Venray's Open. Tijdens deze bijeenkomst krijg je wat meer informatie en de tijden wanneer je moet spelen. Wie wordt er kampioen van Venray. Supporters, jong of oud, kom onze leden het komende week end aanmoedigen op het tennispark van TC Venray. Vrijdag om 19.00 uur is de ope ning en presentatie van alle teams. Zaterdag is er van 21.00 tot 24.00 uur een gezellige feestavond met live muziek en zondag van 17.00 uur prijsuitreiking. Speeltijden: vrijdag van 19.30 tot 23.30 uur; zaterdag van 09.30 tot 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 17.00 uur. Uitslagen: Holthees 1-Wanssum 2 0-4 Holthees 2-Oeffelt 2/3 1-2 Programma zondag 24 aug.: Holthees 2-Stevensbeek 2 a. 14.00 Holthees 3-Montagnards 5 (b) 11.00 Programma dinsdag 28 aug.: Milsbeek 1-Holthees 1 (b) a. 19,00 Wegpiraterij op de Midden Peelweg Zondagmiddag omstreeks 13.00 uur reed over de Midden Peelweg in Vredepeel, richting Ysselsteyn een personenauto, bestuurd door een 26- jarige inwoner van Venray. Hij reed met een snelheid van 90 km per uur toen hij werd ingehaald door een personenauto met een paardentrail er, naar later bleek bestuurd door een 33-jarige inwoner van Schayk. Het inhalen ging niet volgens de regels want om een aanrijding te voorkomen moest de Venrayse bestuurder uitwijken en kwam hij in de wegberm terecht. De Venrayse bestuurder wees naar de bestuurder van de trailer door zijn wijsvinger naar zijn hoofd te richten. Beiden stopten en na een woordenwisseling en wat gebarentaal ging dat over in een handgemeen. De Venrayse bestuurder kreeg de kans er vandoor te gaan om verdere escalatie te voorkomen. Bij de rotonde in Ysselsteyn moesten ze stoppen en het handge meen kreeg een vervolg. Toen de politie arriveerde was de bestuurder van de paardentrailer vertrokken. Hij kon echter worden opgespoord in Melderslo. Daar werd de man aangehouden, overgebracht naar het politiebureau en voorgeleid aan de Officier van Justitie. Later werden de aangiften inzake mishandeling over en weer inge trokken en na bemiddeling van de politie betuigden beiden hun spijt. Opvallend rijgedrag Tijdens de surveillance van de politie, in de nacht van maandag op dinsdag, was op de Stationsweg het rijgedrag van twee automobilisten aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stellen. Van alcoholgebruik was echter geen sprake. Kinderen vinden zakje drugs Donderdagmiddag kwam een viertal jongen, in de leeftijd van 5 tot 9 jaar, naar het politiebureau met een zakje waarin wit poeder zat. De jongens hadden dat gevonden in de buurt van de school aan het Groenewoldsepad. Ze hadden het zakje niet opengemaakt maar het aan een van de ouders laten zien. Die adviseerde de jongens het zakje naar de politie te brengen. Het bleek inderdaad om drugs te gaan. Met een schouderklopje van de politie verlieten de jongens het Snelle hereniging Donderdagmiddag trof een Venrays echtpaar met hun kind op het Gouden Leeuwterrein twee hondjes aan, een Malthezer leeuwtje en een soort pincher, die kennelijk bij elkaar hoorden. Ze namen de hondjes meer om bij de politie aan gifte te doen en om te vragen of er mogelijk al een melding van ver missing was binnengekomen. Dat bleek het geval, want een gezin dat in de Tuinstraat woont had aangifte gedaan van vermissing van de hond jes. Een snelle hereniging dus. Banden lek gestoken Vrijdag werd aangifte gedaan van het kapot steken van drie banden van een bedrijfsauto van een super markt aan het Brukske. De bedrijfs auto stond bij de Kiosk geparkeerd. Volleyballen gestolen Tussen 18 juli en 14 augustus werden zestien volleyballen gesto len ten nadele van de Rooysc Volleybal Kombinatie. De schade bedraagt ƒ1.360,-. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet wor den achterhaald. Vernieling van vier ramen Namens de politiehondenvereni ging Gemmadal werd aangifte gedaan van vernieling van vier ramen van het clubgebouw aan het Gemmadal. De dadertjes van deze vernielingen zijn bekend en die zul len de rekening wel gepresenteerd krijgen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11