Kroniek van de kermisweek f De vervuiler "N betaalt... Zoals het al jaren gebruikelijk is wil de redactie van Peel en Maas haar lezers ook over de week waarin traditiegetrouw ons weekblad niet verschijnt, haar nieuws over deze week brengen. Het overzicht begint donderdag 31 juli en eindigt zondag 10 augustus. Donderdag 31 juli Vrijdag 1 augustus Zaterdag 2 augustus Zondag 3 augustus vJ Maandag 4 augustus Dinsdag 5 augustus Woensdag 6 augustus v J Donderdag 7 augustus Vrijdag 8 augustus Zondag 10 augustus PEEL EN MAAS donderdag 14 augustus 1997 - Pagina 5 Door Frits Hovens Snelheidscontroles Bij een gehouden snelheidscon trole op de Stationsweg werden 417 voertuigen gecontroleerd. Daar waar de snelheid tot 50 km per uur beperkt is werden 69 voertuigen geflitst. De hoogste snelheid bedroeg 75 km per uur. Bij controle aan de Noordsingel was de score meer dan 30% want van de 315 gecontroleerde voer tuigen bleken 110 bestuurders de snelheid van 50 km aan hun laars te lappen. De hoogst gemeten snel heid bedroeg maar liefst 110 km per uur. Inbraken De 'gaatjesboorder' was actief in de nacht. Een 63-jarige bewoonster van een woning aan Den Alden Weg werd er niet wakker van maar miste wel een geldbedrag van ƒ300.-. Ook de 54-jarige bewoner van een woning aan de Molenklefweg werd niet wakker. Hij miste die ochtend een geldbedrag van ƒ485,- en zijn giropas. Ook bij een andere woning aan Den Alden Weg was de gaatjesboor- der actief maar hier is hij niet bin nen geweest. Een 65-jarige inwoner van een woning aan de Molenklefweg kwam tot de ontdekking dat er was inge broken in de garage bij zijn woning. Een Batavus herenfiets was gesto len, maar die werd later in het cen trum terug gevonden. Aanrijding Donderdagmorgen bemerkte een uit Uden afkomstige bestuurder te laat dat z'n lading, bestaande uit kratten, van zijn aanhangwagen was gevallen. Dit gebeurde op de A73 ter hoogte van de Romeinse Put. Het achter hem razend verkeer kon de op het wegdek liggende kratten maar gedeeltelijk ontwijken. Zover bekend liepen zes perso nenauto's zware schade op. Twee bestuursters liepen lichte verwon dingen op. Gezien de ravage spreekt de politie van een wonder dat er geen ernstige slachtoffers te betreu ren waren. Door beregenen weg spekglad Een aan de Rouwkuilenweg wonende landbouwer vond het nodig zijn landbouwareaal te bere genen maar de waterstralen vielen verkeerd en kwamen via de bomen op het wegdek terecht. De daarbij neervallende bladeren maakten de weg spekglad. Na de komst van de politie maakte hij het wegdek weer schoon en beloofde de straal in de toekomst beter te richten. Vandalisme Namens Rijkswaterstaat werd aangifte gedaan dat vandalen schroeven van houden windscher men, langs de A73. hadden losge schroefd en draaistangen eruit had den gehaald. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Fietsster kreeg geen voorrang Donderdagmiddag omstreeks 18.00 uur kreeg een 59-jarige fiets ster op de T-splitsing Oude Oostrumseweg-Eikenlaan geen voorrang van de bestuurder van een personenauto. Bij de botsing kwam de dame ten val en moest zich met lichte verwondingen onder medi sche behandeling stellen. Allergisch voor honden Vier maanden geleden kocht een Blericks echtpaar in Venray een keeshondje. Maar omdat de vrouw allergisch bleek te zijn voor honden toog het echtpaar naar Venray om het hondje weer bij de vroegere eigenaar terug te bezorgen. Die bleek niet thuis te zijn. Ze lieten het keeshondje achter met een briefje onder de halsband 'Sorry maar wij kunnen uw hondje niet meer hou den. Wij willen het niet naar het asiel brengen omdat wij weten dat jullie wel voor een goed tehuis zul len zorgen'. De woningoppasser ontdekte het hondje, deed daarvan mededeling aan de politie. Die kwam en nam het hondje mee. Het Blericks echtpaar kreeg van de poli tie te horen dat dit niet mogelijk is, maar het hondje werd wel naar het asiel gebracht. Kettinghonden De inspecteur van de dierenbe scherming riep de hulp in van de politie naar aanleiding van klachten die bij hem waren binnengekomen van de trieste toestand waarin twee kettinghonden verkeerden bij een landbouwbedrijf aan de Laagheidse- weg. Bij die inspectie werd vastgesteld dat ciie honden aan een te zware ket ting, die te kort was, waren vastge legd en dat het onderkomen onvol doende was. De politie maakte proces-verbaal op terwijl de eige naar te verstaan werd gegeven zijn honden op de voorgeschreven wijze vast te leggen. Er zal een hercontro le plaatsvinden. In verkeerde container Een 49-jarige bewoner van een woning aan de Akelei deponeerde zijn afval in de container van zijn buren en kreeg daarover een opmer king van een andere buurman die dat zag. Na wat woorden ging het tweetal op de vuist waarbij ook een ruit sneuvelde en daarbij werd een 36-jarige Venraynaar dusdanig gewond dat hij aangifte deed inzak mishandeling. Proces-verbaal werd opgemaakt. Band lek gestoken Een 48-jarige Venraynaar deed aangifte van het feit dat een band van zijn aan de Klaproos geparkeer de auto was lek gestoken. De schade bedraagt ƒ200,-. Rumoerige kermis Zowel de vrijdagavond als de nacht van vrijdag op zaterdag als ook de zaterdagavond en nacht kwa men er bij de politie verschillende meldingen binnen van vandalenstre- ken en kleine vechtpartijen. Rond middernacht van zaterdag op zondag gooiden enkele personen in de Schoolstraat bierglazen in de richting van een agent. Twee man nen. een 35-jarige uit Swolgen en een 23-jarige uit Venray werden ter plaatse aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Na ver hoor en opmaking van proces-ver baal inzake openlijke geweldple ging werden zij huiswaarts gezonden. Een derde glazengooier zal worden aangehouden omdat zijn identiteit bekend is. Die nacht was er bij een bar in de Henseniusstraat een vechtpartij die door de politie kon worden beëin digd. Een 21-jarige Venraynaar werd naar het politiebureau overge bracht, maar de man verkeerde onder invloed van alcohol en kon nog niet worden gehoord. De politie is nog wachtende of er aangiften inzake mishandeling zullen binnen komen. Het onderzoek in deze zaak is nog niet afgesloten. Ook moesten vele omgegooide of weggezette afsluitingen en borden van wegomleidingen weer op hun plaats worden gezet. Insluiping Er heeft een insluiping plaatsge vonden in een woning aan het Lamersveld. Uit de woning werden twee fototoestellen ter waarde van ƒ700,- ontvreemd. Zakkenroller actief Zaterdag werd omstreeks 21.00 uur uit de achterzak van een 15-jari- ge Venrayse haar portemonnee gerold. Daarin zat een bedrag van ƒ35,- en persoonlijke bescheiden. Het gebeurde op het kermisterrein. Nogmaals: 'Berg uw portemon nee, zeker tijdens de kermis, goed op en geef zakkenrollers geen kans'. f Veulen in Veulen A aan de wandel In de nacht van vrijdag op zaterdag roud 02,30 uur kwa men er bij de politie verschil lende meldingen binnen van loslopend vee aan de Lemmenweg in Heide. Daar trof men geen vee aan, maar ai zoekende kwam de politie'bp de Steegse Peel weg onder Veulen terecht. Daar liep een paard met een veulen op de rij baan. Die werden in een weide gedreven. Dus als de eigenaar zijn paard met veulen mist kan de politie hem helpen. Volgens het dagrapport van de politie: 'wat een toeval een veulen ont dekken op de rijbaan in Veulen,..'. Tuintafel gestolen Uit een tuin bij een woning aan de Rosakker in Oirlo werd een witte tuintafel gestolen. Frontale botsing Zaterdagmiddag was het niet vol doende rechts rijden op de Eindstraat oorzaak van een frontale botsing tussen twee personenauto's bestuurd door een 20-jarige Venraynaar en een 21-jarige man uit Blitterswijck. De ravage was groot, beide auto's moesten worden weggesleept en één van de inzittenden moest voor behandeling van zijn verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Na de behandeling kon de gewonde naar huis. Zonder vergunning venten met rozen Een inwoonster van Meijel dacht goede zaken te kunnen doen op de kermis, maar ze vergat een vergun ning aan te vragen. Haar aanbieding van een boeketje witte of rode rozen werd door de politie beëindigd. Ze kreeg proces-verbaal en haar handel werd in beslag genomen. Vernieling auto In de nacht van zaterdag op zon dag werd met een maaskei de auto van een 31-jarige Venrayse vernield. De auto stond aan de St. Paulusstraat. De kei vernielde het dak van de auto. Vernieling vijver Voor de derde maal werd een bewoner van de Cellostraat gecon fronteerd met een vernielde vijver in zijn tuin. Deze keer is mogelijk gebruikt frituurvet in het water gegooid, waardoor planten vernield waren en de vissen waren gestorven. De politie neemt deze vernieling hoog op en is met een onderzoek gestart. De substantie was in de vij ver gegooid tijdens de afwezigheid van de bewoners. Hoe groot de schade is kon niet worden medege deeld. Verkeersongevallen met gewonden Zondag omstreeks 16.00 uur was het niet verlenen van voorrang oor zaak van een botsing op de kruising Bongerdstraat-Landweertweg. Een 16-jarige snorfietsbestuurder uit Ysselsteyn en een bestuurder van een personenauto uit Venray waren daar bij betrokken. Door de botsing kwam de snorfietsbestuurder ten val en moest voor behandeling van lich te verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Zondag omstreeks 21.00 uur kwa men op de Langstraat, waar enkele vrachtauto's geparkeerd stonden, twee fietsers met elkaar in botsing. Eén van de bestuurders, een 10-jan- ge jongen, liep daarbij een sleutel beenfractuur op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bloempotten van balkon gestolen Een 62-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van twee bloempotten met bloemen vanaf het balkon van zijn woning aan het Schoutenstraatje. De diefstal vond plaats in de nacht van zondag op maandag. Inbraak in woning Tijdens vakantie van de bewoners werd door forcering van een raam aan de achterzijde toegang verkre gen tot een woning aan de Stationsweg. De inbraak heeft plaats gevonden tussen zaterdag en maan dag en werd ontdekt door de schoonzoon, die op de woning zou letten. Wat er ontvreemd is kon nog niet worden medegedeeld. De gehe le woning was doorzocht. Schutting vernield In de nacht van maandag op dins dag, mogelijk na 02.00 uur, is een negen meter lange schutting, staan de bij de woning van een 32-jarige Venraynaar, op de hoek Helfrich- straat-Tedderstraat, totaal vernield. De vier gemetselde penanten waren met de daarin bevestigde planken uit de grond getrokken. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld. Buurtbewoners hebben rond genoemde tijd wel iets gehoord, maar daar verder geen aandacht aan geschonken. Het buurtonderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Mogelijk zijn er toch getuigen. Die worden dringend verzocht contact op te nemen met de politie. Vlam in de pan Dinsdagmiddag om 12.15 uur moest de brandweer uitrukken voor een brandje in een woning aan de Boterbloem. De brand was snel geblust maar er was behoorlijke roet-, rook- en waterschade. Salvace zal de zaak weer laten schoonma ken. De bewoners zijn op vakantie en de zoon en zijn vriendin zouden op de woning letten. Zij zetten een pan netje met vet op het vuur dat door oververhitting vlam vatte. Hopelijk is de zaak gereinigd als de ouders van vakantie terugkomen. Inbraken In de nacht van maandag op dins dag is door vernieling van een luik toegang verkregen tot een bedrijf aan de Metaal weg. Ontvreemd werd de computerapparatuur met toebe horen ter waarde van ƒ12.000,-. Woensdag werd aangifte gedaan dat er was ingebroken in een bij een bedrijf aan het Keizersveld behoren de ruimte. Door forcering was toe gang verkregen. Ontvreemd werd een compressor ter waarde van ƒ2.000,-. In de nacht van maandag op dins dag is door vernieling van een ruit toegang verkregen tot een woning aan de Deumeseweg, ter hoogte van Heide. De tussendeur naar de in de woning gevestigde winkel was open geschopt. Uit de kassa, die werd opengebroken, werd een geldbedrag van ƒ250,- ontvreemd. Dranghek op auto gegooid In de nacht van dinsdag op woensdag werd een dranghek op een aan de Stationsweg geparkeerde personenauto van een Venraynaar gegooid, waardoor die auto behoor lijk werd beschadigd. Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op woensdag werd, mogelijk met gebruikmaking van een valse sleu tel, toegang verkregen tot de aan het Gouden Leeuwplein geparkeerde personenauto van een 22-jarige inwoner van Wanssum. Uit de auto werden een draagbare telefoon, een radiocassettespeler met enkele bandjes en kleding ontvreemd. De waarde wordt geschat op enkele duizenden guldens. Fietsendieven in de kraag gegrepen In de nacht van dinsdag op woensdag, omstreeks 00.30 uur zag een Venrayse vrouw dat drie knapen aan het rommelen waren met aan 't Liene gestalde fietsen. Ze belde de politie. Die kon twee personen in de leeftijd van 18 en 20 jaar, die aan het rommelen waren met een beu- gelslot. aanhouden. Aanvankelijk ontkenden beiden iets met fietsen diefstal te maken te hebben. Na ver hoor en opmaking van proces-ver- baal werden zij huiswaarts gezon den. Van de derde dader is de identiteit bekend. Woensdagmorgen omstreeks 06.30 uur trokken twee fietsers op de Maasheseweg de aandacht van de politie. Die argwaan bleek terecht te zijn. Twee 17-jarige jon gens uit Cuyk hadden de trein gemist en in het centrum maar een fiets gestolen om daarmee naar huis te gaan. Nu konden ze na verhoor en opmaking van proces-verbaal met het openbaar vervoer naar Cuyk. Omdat de eigenaar van de gesto len fietsen nog niet bekend is wacht de politie de aangifte van diefstal af Dat zal zeker van toepassing zijn als de transportondernemer uit Swolgen de rekening van de dienst Buitenbeheer zal ontvan gen. Woensdagmorgen vertrok vanuit Oirlo een vrachtauto van het bedrijf uit Swolgen. geladen met gerst richting Venray. De chauffeur had extra maatregelen genomen door de klep ook nog te beveiligen met plakband. Mogelijk door de drempels in de Hoofdstraat is de klep toch losgeschoten. Dit wist de bestuurder niet. De lading zorg de voor een spoor op de Oirloseweg en later op de Stationsweg. Dit leverde gevaar op voor hef verkeer, zeker voor fietsers. De politie kon op de Stationsweg onder Venray de vervuiler achterhalen. Personeel van de dienst Buitenbeheer moest nu opdraven om de weg weer verkeersveilig te maken. Tienduizend gulden schade Tijdens de kermisdagen werden vernielingen aangericht aan de entree van het gemeentehuis. Zo werden de lichtborden vernield, schade ƒ1.500,-, pilaren werden ver nield, schade 3.000,-, de regenpijp werd vernield en de letters van het woord 'gemeentehuis' waren omge bogen of vernield. Bovendien ont braken de letters i en e. Alleen die schade bedraagt al ƒ5.000,-. De politie verzoekt getuigen die de vernielingen hebben gezien, dan wel iemand met de letters heeft zien lopen, dringend contact met hen op te nemen onder tel.nr. 531111 Vader maakte testrit met auto zoon Omdat de zoon in zijn auto een benzinelucht rook, zou de vader wel even naar een garage in Malden gaan. Maar op de A73, ter hoogte van Smakt, rook hij tijdens die rit. woensdagavond, een brandlucht. Hij stopte en toen bleek de auto in brand te staan. De brandweer kon wel blussen maar de auto moest worden afgesleept. Een controle in een Venrayse garage was in verband met de vakantie niet mogelijk. Twee fietsen vernield Een meisje en een jongen uit Leunen, beiden 17 jaar, hadden woensdagavond hun fietsen tegen een afzettingshek op de Stationsweg gezet. Getuigen hebben gezien dat een kermiswagen, omstreeks 01.00 uur tegen die fietsen en hek aanreed, waarbij deze werden vernield. De bestuurder reed oor. De getuigen konden de politie alleen vertellen f Ook vader was A het er niet mee eens... Donderdag rond het middag uur kwam een Venraynaar bij de politie met de mededeling dat hij erg was geschrokken toen er vanaf het viaduct over de A73, ter hoogte van Landweert, rot zooi naar beneden werd gegooid. Omdat hij ter plaatse bekend was nam hij de afslag en kwam op het viaduct terecht. Daar trof hij vijf kinderen aan. Hij sprak de kinderen over hun gedrag aan. Kennelijk heeft de raan de kinderen behoorlijk aan gepakt, want de jongen die bekende gegooid te hebben had het reeds aan zijn vader verteld en die was niet te spreken over dat gedrag. De jongen verklaar de dat hij alleen een stukje kauwgom naar beneden had gegooid. De agent die de jongen nog eens over zijn gedrag onder hield was er van overtuigd dat de jongen nooit meer iets vanaf een viaduct naai: beneden zal ygopien.J dat het een kermiswagen was, maar het kentekennummer hadden ze niet genoteerd. Vernielingen aan auto's Er kwamen donderdag en vrijdag weer enkele aangiften van vernielin gen aan geparkeerde auto's bij de politie binnen. Een 25-jarige inwoner van Venray deed aangifte dat, mogelijk met een steen, de voorruit van zijn aan de Patersstraat geparkeerde auto was vernield. Een 26-jarige plaatsgenote deed aangifte van het bekrassen van haar auto, die geparkeerd stond op het Gouden Leeuwterrein. Ook was de buitenspiegel vernield. Schade voor haar ƒ300,-. Een 31-jarige Venraynaar ontdek te in zijn aan de Noordsingel gepar keerde auto enkele deuken. Uit spo ren viel op te maken dat over de auto was gelopen. Een 52-jarige inwoner van Vierlingsbeek deed aangifte dat in zijn aan de Stationsweg geparkeerde auto met een scherp voorwerp diepe krassen waren aangebracht. De schade wordt geraamd tussen de 3000 en 5000 gulden. Diefstal beeldje uit tuin Donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur werd uit de tuin bij een woning aan het Zilverschoon een stenen beeldje gestolen. Inbraak in auto In de nacht van donderdag op vrij dag is door forcering toegang ver kregen tot de op de parkeerplaats aan het Mgr. Goumansplein gepar keerde personenauto van een 25- jarige Venrayse. Uit de auto werden een paraplu, een potje autolak en enkele cassettebandjes ontvreemd. Waterkanon spoot fietser omver Donderdagavond fietste een jon geman uit Smakt over de Spurkt. Bij het voorbijgaan van een waterkanon kreeg hij de volle straal op zich en kwam ten val. Hij moest voor behandeling van schaafwonden onder medische behandeling wor den gesteld. De politie constateerde dat het waterkanon niet alleen het land bouwareaal van de landbouwer, maar ook met volle kracht de weg bewaterde. De eigenaar heeft de aanzegging gekregen om hel water kanon beter af te stellen, ander zal proces-verbaal worden opgemaakt. De jongeman zal de eigenaar aan sprakelijk stellen voor de schade. Inbraak in woning Tijdens de vakantie werd ingebro ken in een woning aan de Hoefslag in Oostrum. De woning was goed afgesloten en de dader kon niet via de deur of een raam binnenkomen. Met een in de schuur gevonden bijl sloeg hij een thermopane ruit in en kwam alsnog binnen. Uit de woning werden geld, sie raden en een calculator ontvreemd. Dit alles ter waarde van enkele dui zenden guldens. Kind viel van glijbaan Vrijdagmorgen kwam een 10- jarig meisje, op de camping aan de Maasheseweg, zo ongelukkig van een glijbaan te vallen dat ze voor behandeling van haar verwondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Gelukkig bleek het mee te vallen en kon ze naar de camping terugkeren. Onderzoek door de politie heeft uitgewezen dat de campinghouder aan dit ongeval geen schuld heeft en dat de glijbaan goed was beveiligd. Politie vraagt getuigen mishandeling In de nacht van vrijdag op zater dag ontstond er in een cafetaria an de Paterslaan, om 02.15 uur, een kleine vechtpartij. Daar kreeg, zon der reden, een Venraynaar een klap tegen zijn hoofd. Om escalatie te voorkomen vertrok de geslagene, maar ook vijf jongeren waarvan er één die klap had uitgedeeld. Een 22- jarige vriend van de geslagene bemoeide zich er buiten mee waarna het vijftal hem begon te slaan. De politie kon het vijftal niet aanhou den. Het is vrijwel zeker dat de man die het slachtoffer in zijn rug heeft geslagen een lengte heeft van 1.80/1.85m, zwart kort haar, een sik en snor in elkaar overlopend heeft. Hij was gekleed in een witte blouse en spijkerbroek. Het vijftal is weg gereden in een kleine witte auto. De man werd René genoemd. De politie zou graag in contact komen met getuigen. Ze noemt de mishandeling ernstig. De politie is bereikbaar onder tel.nr. 531111 en de informatie zal vertrouwelijk wor den behandeld. Vernielingen Een 27-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Kiosk geparkeerde personen auto. Met een scherp voorwerp waren diepe krassen in het plaat werk aangebracht. Een bewoner van de St. Catharinastraat in Leunen deed aan gifte dat in de nacht van zaterdag op zondag de regenpijp bij zijn woning was vernield. Getuigen hebben gezien dat een aantal jongeren weg renden richting Albionstraat. In de nacht van vrijdag op zater dag werden er zes ruitjes van het Marokkaanse Activiteitencentrum aan de Leunseweg ingegooid. Schade ƒ300.-. Paard en veulen gedood In de vroege zaterdagmorgen, omstreeks 05.30 uur, kon een 53- jarige bestuurder van een vrachtauto uit Uden, een op de Puttenweg lopend paar met veulen net meer ontwijken. Bij de botsing werden paard en veulen dusdanig gewond, dat ze door een dierenarts uit hun lijden moesten worden verlost. Paard en veulen waren eigendom van een inwoner van Ysselsteyn. Het is niet bekend hoe de dieren uit de weide zijn kunnen komen. De vrachtauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Alcoholcontrole De surveillances hebben de opdracht om zogenaamde rijdende alcoholcontroles te doen. In de nacht van zaterdag op zon dag werden een vijftal bestuurders gevraagd in het bekende pijpje te blazen. Niemand had teveel alcohol genuttigd.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5