Een eigen onderneming starten? r J Nationale Zonnebloem loterij Op naar de 3000! REGIOKALENDER Naar de Bierfeesten met De Koets 'Een koor als een orgel' Gespiegelde groeten Nieuwe dirigent Crescendo Geslaagd Ingezonden Hentobar wordt winkel Ondersteuning voor familieleden van dementerende ouderen Verloren en gevonden voorwerpen Wereld- Winkel Venray Oud papier UW OJC Dingus Gelders jeugdorkest geeft concert op Grote Markt „„„eel en maas donderdag 14 augustus 1997 Pagina 3 Me hoeft niet ver te gaan om een mooie vakantie te hebben', schrijft annie Deijkers uit Horst. Ze beeft gelijk, zeker met dit weer is «loordwijk aan Zee net o-faiUastisch als Saint 'ropez. Met haar rode jjevenbus dingt de torster lezeres mee aar de prijs in onze akantiegroeten-wed- Irijdje: de fotocamera, eschikbaar gesteld v- oor 'Peel en Maas' en 'rap ombifoto Dom lelskens. jfeefl.... waarom ïoest het nou in spiegelschrift? Het was de eerste keer dat ik op het toilet een ansichtkaart heb staan lezen. y /rijwilligers van de plaatselijke pnnebloemafdeling gaan de omende weken weer op pad om jten te verkopen voor de jaarlijkse ilionale Zonnebloemloterij. De Zonnebloem zet zich al meer an 40 jaar in voor de zieke, gehan- eapte en hulpbehoevende mede- ;ns. Fundament van de vereniging het 'bezoekwerk'. In de regio fcnray zijn 80 vrijwilligers. Ze gaan ■gelmatig op bezoek bij de doel- toep. Ze proberen te voorkomen jl deze mensen ongewild in een iolement raken.Daarnaast organi- pertde Zonnebloem diverse activi- iien zoals vakantieweken, dag- aottochten, winkeldagen en Mspanningsbijeenkomsten. Om dit werk te kunnen blijven jen is de financiële steun van de iederland.se bevolking onmisbaar. Ie Zonnebloem hoopt dal ook dit ar weer veel mensen loten kopen, jntde nationale loterij is één van belangrijkste inkomstenbronnen nde vereniging. )e trekking van de loterij vindt |aals in november. Wanneer u het ugoed invult krijgt u persoonlijk richt. Voorts wordt de uitslag via pers bekend gemaakt. /oor meer informatie of extra Hen kan men bellen met de coördi- lor van de Zonnebloemloterij ny Heetkamp. Langeweg 37, tel. 1-582724. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Peter v.d. Velden neenit na de vakantie het dirigeerstokje ter hand bij gemengde zangvereni ging Crescendo. Hij neemt de plaats voor het koor over van Th. Jacobs. Van der Velden dirigeert ook het Mannenkoor van de Vredeskerk, waarmee hij goede prestaties neer zette. Enkele weken geleden hield Crescendo een kennismakingsavond voor de nieuwe dirigent, die weder zijds goed is bevallen. De nieuwe dirigent is ook actief in de Venrayse politiek. Hij is raads- en commissie lid voor de fractie Samenwerking Venray. Crescendo is een gemengde zangvereniging met circa 50 actieve leden. Aan de Rijks Universiteit Limburg te Maastricht slaagde voor het doctoraal examen gezondheids wetenschappen onze oud-plaatsge- note Sylvia Nollen. Ondanks de vakantie, ondanks het mooie weer hebben we al 2327 mdtekeningen binnen! Volgens berichten in Peel en Maas van 17 juli de verantwoordelijke wethouder nog steeds niet van zijn onzalig an afgestapt om de Engelse tuin om zeep te helpen. Er staat letter- It; 'door het voormalige schoolgebouw tegen de vlakte te gooien ledoeld wordt het lelijke witte gebouw midden op het voormalige ter- in van de scholengemeenschap, wat 'het Contrast' heet) ontstaat er edruimte voor de ontwerpers als het Appartenon niet door mocht lah'. De wethouder moet gewoon zijn keutel intrekken en de ontwer- ers opdracht geven, van die Engelse tuin af te blijven. Dat is duidelijk i eenvoudig. Wat er in het verleden in Venray is verloren gegaan, is al erg genoeg, e wethouder moet het niet nog gekker gaan maken. Wat wij met onze die op het oog hebben, is voorkomen dat er in 1997 wéér zo'n ramp- onherroepelijk besluit wordt genomen, dat onze kinderen en indskinderen ons kwalijk zullen nemen! Je hoort nu steeds weer opnieuw: 'Hoe hebben ze in gods naam de öuden Leeuw toch af kunnen breken", 'Wie heeft de hoek van de rote Markt bij de VVV toch zo kunnen bederven met dat pand oenen', ora slechts twee voorbeelden te noemen waar we spijt van ïr «st Ma r het zijn er veel meer. Wij hebben het nu nog in eigen hand om ook deze aanslag op het atste restje karakter van Venray te voorkomen. Alleen protest vanuit bevolking - en hoe kan dat anders dan via een handtekeningactie 5 deze - kan de wethouder van zijn stupide plan afhouden en de poli- ekc partijen er toe brengen om in de raad zo nodig keihard 'nee' te f«n zeggen tegen een eventueel voorstel van het college van trgemeester en Wethouders, Toon den Brok lerge tekende.. Vdres... hndtekening.. PROTESTEERT TEGEN DE BOUW VAN EÉN FLAT VOOR f GEMEENTEHUIS EN TEGEN DE VERNIETIGING VAN DE ïELSE TUIN ZOALS DAT GEPLAND IS IN HET VOORONT- ERPVAN HET BESTEMMINGSPLAN JERUSALEM' .nt igraag duidelijk en volledig ingevuld bezorgen bij A.F. den Brok, olkweg 14, 5802 BK Venray of: A. Hijl, Stationsweg 9, 5802 AA enray of: A, Uyterwaal, Jurahof 6, 5801 PL Venray of:: Ch. De 'ilder, Biezenven-neke 2, 5802 HN Venray). w Spreekuur eft u vragen rond het starten van eigen onderneming? Bijvoor- |d: kom ik in aanmerking voor jTante Agaath Lening met een ivoordeel van 1%? Elke vrijdag van 16.00 tor 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. Ibobank verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Venray-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel.(0478)530300 n Peel en Maas van 17 juli heeft ene heer Jacob Mans een interessant 'kolommetje' geschreven. Deze Jacob denkt, geloof ik, dat hij poli tiek geschoold is, want anders kan ik zijn opmerkingen niet verklaren. Maar ik vrees dat de lezers niet goed weten wat Jacob eigenlijk wil zeg gen. Voor mij is het niet duidelijk. Als Jacob spreekt over een 'wind- machine met een diploma', die 'één van zijn beroemde scheten op het volk afvuurde, vol "valse veront waardiging en risicoloos verzet' hoezo risicoloos? lopen anderen dan ik op een of andere manier wel risi co's met zulke acties tegen de gemeente??) en 'een stoker met een groot ego', dan wil Jacob daar waar schijnlijk mee zeggen dat ik nu beter mijn mond had kunnen hou den of dat ik het verkeerd heb aan gepakt. Jacob, die, uit zijn verder verhaal op te maken, toch wel oog heeft voor wat kostbaar was/is in Venray - daarom mag ik u wel Jacob - vindt, denk ik, dat ik eerder had moeten spreken. Waarom zet Jacob zich dan niet nü, samen met mij, met zijn volle gewicht in tegen de verdere vernietiging van het karakter van Venray, nu er wéér iets kostbaars op het spel staat? Of mag hij mij niet? Overigens heeft een vriend van mij gezegd dat Jacob als journalist/correspondent in ieder geval niet erg geschoold overkomt, want welke stukjesschrijver noemt namen en speelt zo op de man als déze Jacob zonder zijn eigen naam er onder te zetten? Voelde hij zich niet 'Man'" genoeg in deze? Overigens vind ik dat zijn stukje een belediging is aan het adres van de duizenden die hun handtekening reeds hebben gezet! Ik wil best graag een open gesprek met Jacob. Toon den Brok. De gemeente Venray kan een schadeclaim tegemoet zien van Jos en Maria van Meijel. Het ondernemersechtpaar is na 23 jaar genoodzaakt de deuren van de Hentobar te sluiten. Van Meijel wil het pand nu gaan ver bouwen tot winkelpand. Zondag 10 augustus was de Hento Bar voor het laatst open. Volgens Van Meijel is de slui ting gevolg van het volbouwen van het Wilhelminaplein. "Waar we van tevoren bang voor waren is gebeurd. Onze omzet is de laatste drie jaar met 70% gedaald", aldus Jos van Meijel. Mensen zien het café tussen de bebouwing niet meer liggen, vroeger was die vanaf de Julianasingel zichtbaar. Verder kan van Meijel in de omge ving van zijn café geen activiteiten meer organiseren. "Door die acti viteiten kreeg ik steeds nieuwe klanten". Volgens Van Meijel is zijn pand in waarde gedaald. Het Groene Kruis Noord- Limburg zet in samenwerking met de RIAGG Noord-Limburg een gespreks- en ondersteu ningsgroep op voor familieleden van dementerende ouderen. Deze groep is bedoeld voor men sen die thuis te maken hebben met de zorg voor een demente rende. Tijdens zes bijeenkom sten kunnen zij praten met anderen die in een zelfde situatie verkeren. Daarnaast zal er informatie over dementie wor den verstrekt. In het najaar start weer een gespreksgroep. Dementie is een ziekte waarbij het functioneren van de hersenen achteruit gaat. Het begint meestal met vergeetachtigheid. Daarna tre den er problemen in de oriëntatie op: men weet niet goed meer welke dat het is of men kan de weg naar huis niet meer terugvin den. Geleidelijk aan kunnen zich veranderingen in het karakter gaan voordoen. Soms wordt de zieke achterdochtig of agressief. De meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de partner of andere familie leden. Zorgen voor een demente rend familielid is geen eenvoudige taak. Het is in de meeste gevallen een eenzame klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Voor aanmelding kunt u zich wenden tot het Groene Kruis, Bureau Klantenservice, telefoon- nr. 077-3874800. Dit bureau is bereikbaar op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. De kosten voor deze ondersteu ningsgroep bedragen voor leden van het Pluspakket van het Groene Kruis ƒ50,-. Niet-leden betalen ƒ100,-. VGZ-verzekerden kunnen een vergoeding krijgen bij hun verzekeraar. In het tijdvak van 28 juli tot en met 9 augustus kwamen bij de poli tie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Div. bankpasjes van ING, Rabo, VSB, zowel Euro als gewone; ouderenpas; slavenarmband, ovaal; armband Ajour Milano, brede geweven band van goud; schake larmband, gouden schakeltjes met naam Marielle; schakelarmband, wit goud met naamplaatjes Nikki en Lissy; heuptas met portemon nee, bankpasjes, ƒ75,- en foto's; handtas, beige linnen met agenda; handtas bruin/beige met pers. spul len; korte broek merk Cavello; col lier met diamantje; damestas met muntenverzameling; kentekenbe wijs Ford Orion ZR-90-GR deel 1 en 2, dameshorloge met Esmiralda- hoofdje, portemonnee, oranje met div. pasjes; Verplegersdiploma Z/B/A; Draagbare telefoon, Philips Fizz; GSM telefoon, PTT Tango; kleurenpasfoto's; gehoorapparaat Communie Care links; gehoorappa raat Otion; halsketting, vrij grove ketting met abstracte langwerpige hanger; dameshorloge, Seiko met witte wijzerplaat; damesjas; medaillon aan ketting, ovaal met foto kind; medaillon aan veter koordje, ovaal; OV jaarkaart en weekkaart; Ned. paspoort; vier rij bewijzen; T-shirt, merk Oxbow; zonnebril; handtas, bruin/beige met voor kinderen zeer gevaarlijke pil len Clomipramium 75 mg, ovale pillen in doordrukstrip. Portemonnees: heren, twee klapgedeeltes met enkele pasjes, 15 Ierse ponden, ƒ130,-; heren met bankpas met ƒ1.650,-; heren met ƒ45,-, bankpas en tankpas; heren met Rabopas, telefoonkaart en wat kleingeld; heren met bankpasjes, rijbewijs en 25,-; heren, Street One Billford bankpas,wat kleingeld en strippenkaart; dames, zwart/ bruin en Rabologo met bankpas en rijbewijs. GEVONDEN Vrij nieuwe blouse mt 48; dames fiets met terugtraprem; damesfiets, Batavus Bata; halsketting, schakel ketting met plaatje en kruisje; han ger met naamplaatje Peter; heren horloge Fossil, vrij oud, mogelijk antiek; herenhorloge Casino met zwart klokje, goudkleurige wijzers; dameshorloge Guess, goudkleurig opengewerkt bandje; speelgoed pop, stof met plastic ledematen; sweater, geel/grijs/beige met XL. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Kringlooppapier van Floris Floris Recycled Stationary bv is een leverancier van 100% gerecy cled papierwaar. In 1977 begon Floris met het uitgeven van een kruidenposter. Een jaar later werd het assortiment uitgebreid met kaarten en postpapier. Het motto dat Floris hanteert is 'Help ever, hurt never', oftewel 'Help immer, kwets nimmer'. Dit motto heeft betrekking op de manier waarop het product tot stand komt. Hoofdzaak bij de pro ductiewijze is het gebruik van oud papier, dat opgekocht wordt bij papierfabrieken in het buitenland. Floris kiest bewust voor het recy clen, zodat tot vijf keer toe nieuw papier gemaakt kan worden uit oud papier in plaats van uit bomen. Deze keuze is noodzakelijk want het bestaan van de regenwouden, met name naaldwoud, is in groot gevaar. Er wordt momenteel op grote schaal gekapt in Canada, Californië, Colombia, Australië en Rusland. Een andere manïer waarop Floris milieubewust bezig is, is het gebruik van drukinkt op basis van plantaardige olie. Floris houdt niet alleen rekening met het milieu, ook het sociale aspect speelt een rol bij de productiewijze. Gehandicapten en jeugdgevangenen zijn voor een groot deel verantwoordelijk voor het samenstellen van de schrijf waar. Bovendien gaat een deel van de opbrengst naar een goed doel in een ontwikkelingsland. Zo werd er vorig jaar een bedrag van ƒ10.000,- overmaakt naar het Sei Sthya Sai Super Hospital in Puttaparthi, India, een ziekenhuis dat iedereen gratis hulp verleent. Floris levert schrijfwaar aan zo'n 600 winkels, waaronder Wereldwinkels. Voorbeelden van producten die Wereldwinkel Venray van Floris afneemt zijn briefpapier, wenskaar ten, ansichtkaarten, enveloppen en kladblokjes. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is; Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend; maan dag van 12.00 tot 18.00 uur; dins dag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 17 augustus: Streekmarkt voor agrarische producten op het terrein van de Boerenbond aan de Steenstraat in Panningen. Van i 1.00 tot 17.00 uur producten uit land-en tuinbouw, veeteelt en visserij. Daarnaast shöws en demonstraties, muziek, proeverij en activiteiten voor de kinderen. De markt wordt georga niseerd door LLTB afdeling Panningen. Toegang gratis. Zondag 17 augustus: Optreden van schutterij St. Anna uit Maasbree in streekboerderij De Locht. De schutterij verzorgt démonstraties, ondermeer met een kanon. In de boerderij is tevens de tentoonstelling 'De schutterij, stokoud maar springlevend* te zien. Open van 14.00 tot 17.00 uur, adres: Koppertweg 5 in Melderslo. Zondag 17 augustus: Brand Zomerparade Festival op de Parade in Venlo. Optredens van onder meer Minsekinder, bet duo Terrazza en de band van Ëelco Gelling, ooit gitarist bij Cuby and the Blizzards en Golden Eaaring. Vanaf 14.00 uur en allemaal gratis." Zondag 17 augustus: Speedway-races op het Euroase-circuit in Baarlo. Trainingen vanaf 11.45 uur, wedstrijden vanaf 13.00 uur. Hoogtepunt van het programma is de race om het wereldkampioenschap lange baan bij de stockcars formule Zaterdag 23 augustus: Posten Blues. Bluesfestival op het sportpark van Posterholt. Optredens van onder meer Blues 'n Trouble, Keith Dunn en de zangeres/violiste LaMartrice McQueen. Aanvang 16.00 uur, kaartjes (in voorverkoop) 25,- Reservering en info; (0475) 40 40 58. Zondag 24 augustus: Kantknng 'Aan de kant' houdt een open dag. Liefhebbers van kantklos sen kunnen kennis maken met deze nieuw club en met docente Lilian Vermeulen. Zij verzorgt cursussen voor beginners en gevorderden. De open dag wordt gehouden op het adres üoyenseweg 12 in Broekhuizenvorst. U bent. welkom tussen 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 24 augustus: Luikse markt in Nieuw-Bergen. Op en rond het Raadhuisplein staan ongeveer 150 standhouders mefteveel producten om op te noemen. Plus de hóaige attracties voor jong en oud. Toegangsprijs 4 gulden. Voor info: J. v. Wylijck. tel. (0485) 34 23 93. T/m 31 augustus: Overzicht van de collages die de Amerikaans-Nederlandse kunstenaar Sam Middieton van 3957 tot heden maakte. De jazzmuziek vormt een belangrijke inspiratiebron voor de sinds 1962 in Nederland wonende New Yorkse kunstenaar. Gelijktijdig is een expositie te zien van Amerikaanse fotografie uit afge lopen vijftig jaar. Werk van belangrijke en invloedrijke fotografen als Harry Callahan en Aaron Siskind. Museum Van Bommel-Van Dam, Deken van Oppensingel 9. Venlo, Open dinsdag t/m vrijdag 10,00-36.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 37.00 uur. Hele maand augustus Elke woensdagavondyaifèf 19.00 uur zomeravondwandelingen in De Grote Peel. De wandeltocht duurt 2,5 uur. Denk aan muggenolie en beschermende kleding!. Voor meer info 0495-641497. Voor de derde achtereenvolgen de keer organiseert Feestcafé De Koets een vierdaagse reis naar de Octoberfesten in München. De bierfeesten is een groot feest waar tal van Münchener bierbrou wers zich van de beste kant willen laten zien. Dit gaat gepaard met heel veel lekker eten en de modernste kermis van de wereld. Kortom voor de feestliefhebbers een paradijs op aarde. Dit jaar heeft De Koets besloten om het openingsweekend te gaan om dat ook een keer mee gemaakt te hebben. We vertrekken op vrijdagmor gen 19 september om 06.00 uur en komen maandagavond 22 septem- De Zangers van St. Frans kij ken tevreden terug op de concert reis naar Wenen. Daar werd deel genomen aan een internationaal koren-treffen, samen met koren uit Rusland, Polen en Frankrijk. Voor de Zangers een prima graadmeter omdat het niveau van met name de Oosteuropese koren zeer hoog staat aangeschreven. Het was overigens het eerste korentreffen waarbij koren van de Russisch Orthodoxe kerk en de Roomskatholieke kerk samen zongen. Al na het eerste concert in de Maria Hilf Kirche, waar onder ande re de Missa Creola werd gezongen, onder begeleiding van de Wiener Philharmoniker, werd het koor over laden met complimenten. Vooral de solo van Dolf Drabbels oogstte alom waardering. Na een tweede concert liet een Russische autoriteit in koorzang zelfs weten dat de Zangers zijn hart hadden gestolen met hun repertoire en koorklank. "Het koor klinkt als een orgel" aldus dr. Mitrofanowitch. Na deze opste ker schitterde het koor opnieuw, nu in de Stefans Dom, waar alle koren gezamenlijk optraden. Vervolgens togen de jongens en mannen van de Zangers voor enkele dagen vakantie naar Italië. Als afsluiting van de vakantie werd daar een Hoogmis verzorgd. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 16 augustus is het weer de derde zaterdag van de maand en wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door; Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Dr. Kortmanweg. Industrieweg, Nieuwe Maasheseweg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. ber om ongeveer 20.00 uur weer aan in Venray. We slapen in een goed hotel met elke ochtend een stevig ontbijt om daarna weer de Teresiënwiesen op te stormen om te feesten. De reis kost ƒ290,- p.p en daarbij zit inbe grepen; heen- en terugreis in een luxe touringcar, drie hotelover nachtingen met ontbijt, een T-shirt en een hele goede groepsleider Voor meer informatie, inschrijf formulieren en inschrijvingen kun je aan de bar in Feestcafé De Koets terecht. Diegenen die zich ingeschreven en betaald hebben gaan mee. De uiterste inschrijfda- tum is 31 augustus en het is voor iedereen vanaf 16 jaar. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Na een uiterst geslaagde en zeer gezellige kermis in ons Venrayse jeugdhonk staat de volgende activi teit alweer voor de deur. Namelijk dezelfde activiteit als waar de ker mis mee begon: de Metal Meeting. Op vrijdag 15 augustus vanaf 20.00 uur staan de deuren open voor iedereen en is OJC Dingus weer vrij toegankelijk om je hoorvliezen aan te laten scherpen door dj Ramon. Ook zijn er weer heerlijke snacks verkrijgbaar. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Uw recht onze zorg Als vanouds: T A THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thijssen Mr. M.J.L. van den Aker-Groffen Langeweg 83. 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18,00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt, Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in hel weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. v.d. LINDE, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN A RTSENPRA KTIJ K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Het Jeugdorkest Bommelerwaard geeft vrijdag 15 augustus een concert op de Grote Markt in Venray. Vanaf 16.00 uur spelen de 73 jeugdige muzikanten onder leiding van dirigent Bert Langerer hun afwisselend reper toire. Het jeugdorkest gaat elk jaar op zomerkamp. Dit jaar logeren de muzikanten van II lot en met 15 augustus in De Peelhaas in Ysselsteyn. Tijdens het kamp wordt elke dag veel muziek gemaakt, maar er is ook tijd voor andere activitei ten, zoals een nachtspel, zwemmen en een zeskamp. Het orkest geeft donderdag 14 augustus ook in Ysselsteyn een concert. U kunt ze dan horen en zien vanaf 20.00 uur op camping De Berkhorst aan de Zeilbergseweg.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3