Spetterende koopjes petters HALVE PRIJS Ongezochte Vondst zoekt mensen en materiaal pSrkhof Politie lost meer dan I twintig misdrijven op 1 Containerschoonmakers bij gemeente niet bekend Huurdersactie succes. John's Zomersnacks ar na Ven ray's Wijnhuis Mvaft WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING nu gehele zomercollectie Groot in jonge mode voor hem en haar Venray Meer meldingen overlast softdrugs Van Gogh VAKANTIEFILMS UUR FOTO SERVICE ini v.d. L eur 'AT U OVER LIMBURG NOG NIET WEET... Lezers van Dagblad De Limburger weten hier snel méér van! Neem nu een abonnement! of bel gratis «Ï2SS% 0800-0370 Asteria Fricandel "Oriental" 2,95 Fricandel "Jamaica" 2,95 Menu "Oriental" ƒ6,95 Menu "Jamaica" ƒ6,95 Topper van de week Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden Peel&Maas on line. Vers vlees van de boerenhof DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 Nr. 33 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG IE s uur 18.45, Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nlmunckhof - httpl_//www.tref.nl@tpkrant Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS Advertentieprijs: 0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Uj Alcohol lijkt plaats te maken voor softdrugs. Althans als je kijkt naar de overlast die wordt veroorzaakt op de lokatie itationsweg van het Vincent van iogh Instituut. In het tweede wartaal kreeg de commissie die Ie meldingen van drugsoverlast registreert opvallend meer berich- en binnen over de overlast door sol't)druggebruik. HI=MIH*VAyj;l»ld:I.]Jl.lJ Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, fel. 0478-584485 'Hel gebruik van softdrugs en de negatieve invloed die dit heeft bin nen de afdelingen is momenteel de belangrijkste vorm van drugsover last op het instituut', schrijft de com missie deze week in het personeels orgaan 'Impressie'. De commissie leidt uit de ontvan gen meldingen af dat het aantal gebruikers van vooral softdrugs op de lokatie Stationsweg toeneemt. Softdrugs lijken het op het instituut te winnen van alcohol, getuige het afnemend aantal meldingen over overlast van dronken bewoners en achtergelaten lege. flesjes en blik ken. In het tweede kwartaal is de con trole en de surveillance op het ter rein toegenomen. Dat heeft positie ve effecten gehad, constateert de commissie. Onder andere werd een aantal drugshandelaren van het ter rein verwijderd. De omvang van het probleem is duidelijk; het probleem is beheersbaar, maar zeker nog niet opgelost. De meldingscommissie roept de medewerkers op om over last te blijven melden. Acht Venraynaren aangehouden Naar nu pas bekend is gemaakt leeft de politie in juli acht perso nen in de leeftijd van 15 tot 23 aangehouden. Zij worden Rrvan verdacht het afgelopen jaar de regio meer dan twintig mis drijven te hebben gepleegd. In verschillende samenstellingen werd ingebroken en werden ram- iraken en diefstallen gepleegd. De [roep hield zich ook bezig met de handel in verdovende middelen. De zaak kwam aan het rollen met c aanhouding van een 17-jarige 'enraynaar, begin juli. Daarmee ion de politie een aantal zaken plossen die enkele maanden daar voor speelden. Later in de maand werden nog eens drie jeugdige ver dachten opgepakt. Zij bekenden betrokken te zijn geweest bij meer dan twintig misdrijven. Het onder zoek werd voortgezet en de politie arresteerde nog 'ns drie verdachten, in de leeftijd van 15 tot 17 jaar. Ook werden twee mannen aangehouden die ervan worden verdacht als heler van het gestolen goed te hebben gefungeerd. De buit kon voor het overgrote deel worden achterhaald en teruggegeven aan de rechtmatige eigenaren. Ondanks het aantal (jeugdige) betrokkenen wil de politie niet spre ken van een echte jeugdbende Ik neem: (aankruisen wol van toepassing is) J een mIimI vrijb&jnml proefabonnement van 6 weken voor 30,- (ingangsdatum 18 auguslus 1997). OtMIIIB Wil MC 10171 P»u OW W IK Ui woiilen Men daoilae aanleiding oesloal. Deelnemende kunstenaar plotseling overleden De stichting Venrayse Kunstkring, organisator van de tentoonstelling De Ongezochte Vondst, is op zoek naar mensen die de kunstenaars willen helpen bij het opbouwen van de installa ties. Voor een aantal werkstukken hebben de kunstenaars nog wat materialen nodig. Vrijdag 5 september start de vier de kunstmanifestatie van de Venrayse Kunstkring, getiteld De Ongezochte Vondst. De manifestatie staat helemaal in het teken van een specifiek stukje van de beeldende kunst, de installatie. Eén van de kenmerken van deze kunstvorm is het tijdelijke karakter. De werkstuk ken zijn allemaal unica, die speciaal gemaakt worden voor die ene gele genheid en waar vaak zelfs tijdens de tentoonstelling aan wordt gewerkt. Komende weken wordt het Odapark weer bevolkt door enkele tientallen kunsteuars uit Nederland en België, werkend aan hun bijdrage aan de Ongezochte Vondst. Een aan tal kunstenaars heeft de organisatie om hulp gevraagd. Vor de realisatie hebben bepaalde materialen of menskracht nodig. "In het algemeen gaat het om een beetje handige mensen, die onder leiding van de kunstenaar kunnen meewerken aan het opbouwen van de installatie. Sjouwen, timmeren, het kan van alles zijn. We denken bijvoorbeeld aan vutters die een beetje in kunst geïnteresseerd zijn of aan studenten aan een kunstacade mie", vertelt Marijke Cieraad. "Het gaat om vrijwilligerswerk, waar geen of een kleine vergoeding tegenover staat. Meedoen aan de totstandkoming van een kunstwerk en de ambiance van het park moeten voldoende beloning zijn". Daarnaast hebben enkele kunste naars speciale materialen nodig voor hun werk. De Antwerpse Cali Velazques heeft voor haar installatie Het werk van Pim Jennen staat als enige in het Odapark. alle mogelijke ladders en trappen nodig. Groot, klein, dik dun, alle materialen kan ze gebruiken. Wie het oude keukentrapje een nieuw en kunstzinnig leven wil geven, brengt het naai het Odapark. Heeft u geen vervoer, dan kunt u bellen met het Theehuis (0478-51 36 90) en uw ladder wordt opgehaald. Een bijzon der geval is Cune van Groeningen. Voor haar werk heeft ze de steun van een vakman m/v nodig, iemand met verstand van metselen en stu- cadoren. Vanwege de bijzondere eisen die gesteld worden, kan deze persoon rekenen op een vergoeding. Gegadigden kunnen zich melden bij de kunstenares in Amsterdam, tele foon 020-626 38 32 of via de de organisatie in het Theehuis. De hoogte van de vergoeding kan in overleg worden vastgesteld. ODA BLIJFT STAAN Komende week wordt het druk in het Odapark als de beelden kunste naars met hun werk beginnen. Ook deze week zijn al mensen bezig. Het werk van de eerste deelnemer aan de Ongezochte Vondst zal nooit door de kunstenaar zelf worden vol tooid. Zondag 10 augustus overleed plotseling Pim Jennen. De Nijmeegse kunstenaar bezweek aan een hersenbloeding. Pim Jennen was enkele dagen daarvoor begon nen met z'n werk in het park. In zijn bijdrage wilde hij (het beeld van) de H. Oda de gelegenheid bieden haar blikveld te verruimen. Pim Jennen was daarvoor begonnen met de bouw van een verbinding tussen de huidige verblijfplaats van het beeld en een leegstaande sokkel even ver derop in het park. De stellage staat onaf in het gebladerte. Volgens de aangeslagen orgnisaloren blijft het werk in elk geval staan. Of Oda ooit nog de weg naar de andere sokkel aflegt blijft onduidelijk. Gemeente en politie adviseren niet in te gaan op aanbod reinigingsbedrijf In Venray is afgelopen dagen een bedrijf actief dat aanbiedt GFT-containers te reinigen. Op het gemeentehuis zijn de activitei ten van de schoonmakers niet bekend. Gemeente en politie advi seren om niet in te gaan op het aanbod. Begin deze week meldden zich bij een aantal inwoners twee jonge mannen. Zij boden aan om met ingang van september maandelijks de GFT-container schoon te maken, tegen een vergoeding van tien gul den per schoonmaakbeurt. De man nen probeerden de bewoners te bewegen een jaarcontract af te slui ten. Zeker in één geval gingen de schoonmakers daarbij opdringerig te werk. Een bewoonster van de Westsingel meldde het voorval bij de gemeente, die op haar beurt de politie inseinde. De gemeente heeft volgens een woordvoerder geen enkele bemoei enis met het bedrijf en geeft het advies om niet in te gaan op het aan bod. "Als wij een bedrijf opdracht of toestemming zouden geven om de GFT-containers schoon te maken, dan zouden we dat vooraf gepubliceerd hebben". Ook afvalin- zamelaar Cotrans uit Deurne wëet niets van een schoonmaakbedrijf. Directeur Van der Giessen heeft op zich geen moeite met dergelijke bedrijven. "Ik weet dat het in andere gemeenten ook gebeurt. Zolang de bedrijven geep schoonmaakmidde len gebruiken die de kwaliteit van het GFT aantasten is er niets aan de hand". Van der Giessen had het wel verstandig gevonden indien de schoonmakers eerst contact hadden gezocht met de gemeente. De woordvoerder van de gemeen te wijst erop dat formeel in de gemeente het schoonhouden van de GFT-containers een zaak is van de burgers zelf. In het verleden is, naar aanleiding van overlast door stank en ongedierte tijdens warme zomerdagen, wel geopperd om het reinigen via de gemeente te laten lopen, maar die plannen ketsten af. Volgens de woordvoerder valt het ook allemaal best mee. "Het schoonhouden is niet zo'n toer. Je kan bovendien veel voorkomen door onderin droog materiaal te leggen. En tegen luchtjes zijn ver nuftige oplossingen in de handel". Op het politiebureau is het tot nu toe bij de ene melding gebleven. Actie is niet ondernomen, maar als er meer klachten komen, belooft de politie snel ingrijpen. Omdat de schoonmakers bij de gemeente niet bekend zijn, adviseert de politie bur gers niet in te gaan op het aanbod. De politie gaat er echter niet op voorhand vanuit dat het om oplich ters gaat. De kinderen aan het werk zetten is ook een goede manier om de GFT-contai ner schoon te krijgen. Ondanks minder deelnemers in Horst Het actiecomité 'Nul is genoeg' is tevreden over het resultaat van de actie tegen huurverhoging. Aan de actie deden dit jaar 1150 huur ders mee, tegen 560 in 1996. Een kleine 400 van hen heeft formeel bezwaaar aangetekend tegen de verhoging. De verdubbeling komt vooral voor rekening van huurders in Venray, Sevenum en Meerlo- Wanssum. Ook deze bewoners kon den dit jaar meedoen, terwijl vorig jaar de actie beperkt bleef tot Horst. Hel merendeel van de deelnemers tekende dc kaart met het opschrift 'Ophouden'. Daarin wordt de staats secretaris opgeroepen te stoppen met hel verhogen van de huren. Bijna 400 huurders maakten offi cieel bezwaar tegen de huurverho ging door het insturen van een ande re bij de actie behorende kaart. De meeste bezwaren hielden verband met klachten over achterstallig onderhoud. Gekeken naar de animo per deel nemende gemeente constateert de actiegroep een daling in Horst: 458 huurders, tegen vorig jaar dus 560. 'Nul is genoeg' wijt de terugval aan hel succes van de actie in 1996. Onder druk van die actie heeft de woningstichting Noord-Limburg, de voornaamste verhuurder in Horst en Venray, de huren minder verhoogd. In Venray vulden 400 huurders een kaart in. In Sevenum en Meerlo- Wanssum. waarde meeste huurwo ningen in het bezit zijn van WBL, deden 156 en 43 huurders mee. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Computers^^Printer^ Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC@STORE maakt deel uit van Arts Soft- en Hardware Venray fricandel met taugé, gebakken uitjes en pindasaus) fricandel met ananas en romige kerriesaus) 'fricandel "Oriental" met friet en salade) (fricandel "Jamaica" met friet en salade) Natuurlijk bij: Paterslaan 1 te Venra* Tel. 510211 Fax. 513238 Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur VW Polo 1.4 Milestone 60 pk, sportinterieur, lichtmetalen velgen, stormgrijsmetallic, 1996 Nu: ƒ24.900,- Ruim 50 Volkswagens op voorraad! Rühl Haegens van Aar rwtfow, (M78) 58 «3 ii. Dames Stretch Jeans. 1 Ook in korte J lengtes. 55/ VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. Wij brengen! 0478 542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1