Ouderenkoor Crescendo Koninklijke Harmonie Euterpe Symfonie orkest Jeugd vereniging De Springplank KBO UW Derde Orde LVB Oostrum Start gehoorzaam heidscursussen Tennis vereniging Ysselsteyn Loopgroep De Barrier Red Stars dames naar Bosnië Zusters van Overloon worden niet vergeten Hub Custers PEEL EN MAAS donderdag 14 augustus 1997 - Pagina 14 PI De vakantie is weer voorbij en de wekelijkse repetities zijn inmiddels weer begonnen. Er is intussen wel het een en ander veranderd. Om te beginnen de aanvangstijd van de repetitie. Vanaf heden beginnen de repetities elke week om 18.00 uur i.p.v. 17.30 uur in de kapel van Het Schuttersveld. Hoe de pauze wordt opgevult heeft u waarschijnlijk woensdag jl. gehoord tijdens re repetitie. Bij het ter perse gaan van dit blad was ons dat niet bekend. Nieuwe dirigent Na vele mooi jaren heeft de heer Th. Jacobs de dirigeerstok bij Crescendo neergelegd. We zullen t.z.t. op gepaste wijze officieel afscheid van hem nemen. Crescendo is er in geslaagd een opvolger te benoemen. Met ingang van volgende week woensdag zal onze nieuwe dirigent, de heer P. v.d. Velden de leiding van het koop op zich nemen. De heer V.d. Velden is ook dirigent van het herenkoor van de Christus Koning parochie (Vredeskerk). Zowel dirigent als koor hopen op een fijne en succes volle periode. Kopij voor het nieuwe (K)war- taaltje lean worden ingeleverd oij de secretaris. Mogen we op uw mede werking rekenen? Wilt u graag meer weten over Crescendo, kom dan vrijblijvend naar onze repetities. Afmelden: mevr. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mevr. M. v. Hooren, tel. 580378. Algemene inlichtingen: seer. H. Beerkens, tel. 583428. Harmonieorkest Donderdag 21 aug.: 20.00 repetitie. Donderdag 28 aug.: 20.00 repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: Donderdag 4 sept.: Repetitie in de Maaspoort, vertrek 18.45 uur. Zaterdag 6 sept.: Clinic koper. Zaterdag 13 sept.: Repetitie. Zaterdag 27 sept.: Heythuyzen, inspelen 19.15 uur, optreden 20.45 uur; vertrek 18.00 uur vanaf de Perdstal. Zondag 5 okt.: Gemeentetoemooi. Dinsdag 7 okt.: 20.00 uur repetitie. Vrijdag 10 okt.: Generale repetitie. Zondag 12 okt.: Concours in Venlo. Jeugdorkest Donderdag 4 sept.: 18.45 uur Repe titie. Donderdag 11 sept.: 18.45 uur Repetitie. Afmelden: P. Noten, tel. 587858. Drumband Maandag 18 aug.: 20.00 uur Repe titie. Maandag 25 aug.: 20.00 uur Rep etitie. Afmelden: D. v.d. Giessen, tel. 589317. Agenda: Jeugdopleiding: Volgens afspraak. Zondag 9 nov.: Concours Oud Gastel. Bestuur 25 augustus AB. Orkestvereniging Venray Repetitie woensdagavond van 20.00 tot 22.15 uur onder leiding van Laurens Boogaarts. Locatie: aula van het Vincent van Gogh Instituut, Noordsingel. Afmelden bij fam. Grootemaat, tel. 580358. Vrijdag 15 aug. trouwt onze leid ster Audrey van Gerven met haar Stephan. De leiding is hier met een delegatie aanwezig. Voor degenen die nog interesse hebben, neem con tact op met Jos. De receptie is van 18.30 tot 20.00 uur. De clubavonden beginnen in week 37. Te beginnen met maandag 8 september, de groepen 3 en 4. Vervolgens dinsdag 9 september de groepen 7 en 8, plus de schoolverla ters. Donderdag 11 september de groepen 5 en 6. Alle avonden zijn van 18.30 lot 20.00 uur. Tenslotte is er op de zaterdagavond van 19.30 tot 22.30 uur nog club voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Oproep: Voor de donderdaggroep kunnen we nog wel wat leiding gebruiken. Heb je interesse, wend je dan tot Jeanne Rommen, tel. 580217. Actieplan ouderen voor de verkiezingen van 1998 Op 6 mei 1998 zijn er verkiezin gen voor de Tweede Kamer. Politieke partijen zijn druk doende met het opstellen van verkiezings programma's. Om op deze program ma's invloed uit te oefenen heeft de KBO een 'Actieplan Ouderen' opgesteld. In dit actieplan worden vijf speerpunten genoemd die vol gens de KBO gerealiseerd moeten worden voor een goed ouderenbe leid. De speerpunten zijn: 1. De ouderenorganisaties dienen erkend te worden als sociale partners, waarmee door het kabi net periodiek en structureel dient te worden overlegd. 2. Bij de bestrijding van de armoe de dienen alleenstaande ouderen met alleen AOW prioriteit te krijgen. 3. Het totaal van de eigen bijdrage voor de verschillende regelingen van gezondheidszorg (Zieke nfondswet, AWBZ, enz.) mag in totaliteit niet meer bedragen dat 2% van het belastbaar inkomen. 4. Het budget ouderenzorg dient in de eerstkomende kabinetsperio de met tenminste 3% per jaar te stijgen. 5. Er moeten voldoende nieuw bouwwoningen komen, die voor ouderen geschikt zijn, ook op het platteland. Bij nieuwbouw moeten de eisen van het senio- renlabel uitgangspunt zijn. De KBO wil met de politieke partij en overleggen om bovenstaande punten in de verkiezingsprogram ma's opgenomen te krijgen. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die mensen wil helpen met proble men op het gebied van overheids voorschriften, ingewikkelde formu lieren, problemen met overheidsinstanties of andere instanties. Deze hulp is kosteloos. Het telefoonnummer is 546540. Agenda activiteiten 14 aug.: Muziekavond door Sjeng uit Horst in Het Schuttersveld, aan vang 19.30 uur. 21 aug.: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 6 sept.: Volksdansdemonstraties door Hakkespits en Volksdansgroep uit België in Het Schuttersveld, aan vang 15.00 uur. 9 en 23 sept.: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. Meerdaagse reis naar Zeeland: Vertrek per bus naar Zoutelande op 11 september a.s. als het zeewater nog goed op temperatuur is. De bus is geheel volgeboekt met 50 perso nen, 7 en 21 okt.: kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. 10 okt.: Busreis naar de 50+ Beurs in Utrecht. Op 10,11 en 12 oktober wordt in het kader van de Dag van de Ouderen voor de vijfde keer Europa's grootste Beurs Festival georganiseerd. Op deze 50+ beurs is een schat aan informatie aanwezig op velerlei gebied, zoals reizen en recreatie, vrije tijd en hobby, voe ding en gezondheid, zorg en wel zijn, educatie, sport en fitness, com municatie en technologie, enz. enz. Daarnaast zijn er nog verschillende shows en demonstraties. Kortom: men komt bijna ogen tekort om alles te zien. De toegangsprijs is 15 gul den maar voor houders van een NestorKaart is de toegang gratis. Als u nog geen NestorKaart heeft kunt u die aanvragen via de bon op bladzijde 32 van het blad 'Nestor' van juli/aug. 1997. U kunt zich ook wenden tot een van de onderstaande adressen. De kosten zullen ongeveer 20 gul den per persoon bedragen inclusief de entree, wanneer u een NestorKaart heeft. Voor inlichtingen over activiteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u contact opnemen met een van de volgende personen: dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op woensdag 20 aug. houden wij onze maandvergadering (14.50 uur). Op zaterdag 4 oktober wordt hier in Venray de Franciscusviering voor de regio gehouden. Bijzonderheden hierover worden vermeld in het blaadje van september. Op dinsdag 19 aug. gaan we weer fietsen. Vertrek om 19.00 uur bij de Rabobank. Op 23 en 24 augustus gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoorzaamheidsop leidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort cursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, het huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. 'Jong geleerd is oud gedaan', daarom kunnen puppies vanaf acht weken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen en 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor hon den. Een maximum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel gezond van 'lijf en leden' zijn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op zaterdag 23 augustus naar het oefen terrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Venray-bordjes te volgen). Inschrijven kan van 09.00 tot 11.00 uur. Maar vol is vol. Het aantal vrije plaatsen is beperkt. KNLTB dinsdagcomp. dames Enkele dames hebben aangegeven om volgend seizoen aan de ainsdag- competitie van de KNLTB mee te willen doen. Deze competitie bestaat uit zeven dinsdagen, maar als er zich meerdere dames opgeven kun je die ook samen yerdelen. Er hebben zich reedi vier dames aan gemeld maar enkele reserves zijn nog van harte welkom. Als je zin hebt om hier volgend jaar aan mee te doen geef dit aan door aan Jan, tel. 541781 dan proberen we een team bij elkaar te krijgen. Beginners Toernooi Zondag 24 aug. spelen we het Beginners Toernooi. De inschrijving is ï.v.m. vakantie verlengd tot zon dag 17 aug. Dus als je je nog niet hebt opgegeven doe dan de kaart nog snel even voor zondag in de bus in ae kantine. De poule-indeling en het wedstrijdschema hangen vol gende week bij de kantine. Clubkampioenschappen In verband met vakantie is ook de inschrijving voor de clubkampioen schappen verlengd tot zondag 17 aug. Geef je dus nog snel even op d.m.v. de kaart en doe deze in de bus in de kantine. Venray's Open 1997 Wie wordt er kampioen van Venray. Kom onze teams aanmoedi gen in het weekend van 22-24 aug. op het tennispark van TC Venray. De teamindeling voor het Venray s Open is als volgt: Open klasse: Nico Jacobs, Twan van Osch, Tonny van Vegchel, Diane van Schijndel. Eén van onze leden zal deelnemen aan een gelegenheidsteam dat is gevormd om ae poule-indeling vol ledig te maken. Het lot is hierbij gevallen op Jan Jaspers. Dl-klasse: Martien Janssen, Twan de Wit, Wim de Wit, Theo Nellen, Ingrid van Kempen, Renate Marcellis, Peggy van Vegchel, Miek de Wit. D2/E-klasse: Ger Crienen, Jan van Vegchel, Theo Tillemans, Jeu de Wit, Nancy van Neeven, José Jaspers, Carolien Koonings, Gerda Martens. Reserve: Peter Paul Koonings, Tilla de Wit, Willy van Dijck. Vrijdag 19.00 uur: Opening en pre sentatie van alle teams. De deelne mers van TVY zullen zich hierbij presenteren in T-shirts gesponsord door Autobedrijf Gommans de Wit. Zaterdag van 21.00 tot 24.00 uur een gezellige feestavond met lif- emuziek voor iedereen. Zondag om 17.00 uur is de prijsuitreiking. De speeltijden zijn: vrijdag van 19.30 tot 23.30 uur; zaterdag van 09.30 tot 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 17.00 uur. Supporters, jong of koud, kom onze leaen aanmoedigen. Dit wordt pro motie voor de tennissport met daar bij leuke prijzen en als afsluiting een geweldige loterij. Geen autobrand De brandweer kon zondagavond omstreeks 23.00 uur rechtsomkeer maken na een melding dat op de Metaalweg een auto in brand zou staan. Die bestuurder had stoomwol ken die onder de motorkap vandaan kwamen voor brand aangezien. Toen hij de auto tot stilstand had gebracht bleek alleen de motor over verhit te zijn. Na afkoeling kon hij zijn rit voortzetten. Loopgroep de Barrier is een recreatieve groep waarin mensen hardlopen op diverse niveaus. Onder begeleiding van een gedi- ftlomeerd trainer kunnen er weke- ijks drie trainingen gevolgd wor den. Deze trainingen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo mag lopen. Dit maakt het voor de meeste leden dan ook zo leuk om mee te lopen, je loopt nooit achteraan. Zo na de zomer is het een goede tijd om de draad weer op te pakken, lid worden van onze loopgroep doe je pas als je een maand hebt uitgeprobeerd. Na een gezamenlijk inlopen en de rekoefeningen gaan we over tot de kern van de training. Voor de één betekend dit 10 keer 600 meter, terwijl een beginnend loper blij is wanneer hij 5 keer 3 minu ten kan lopen aan een stuk. Dit dan ook nog met een lange pauze. Nieuwe groepsleden worden snel in de groep opgenomen en krijgen in de eerste weken extra aandacht van de trainer op het gebied van techniek maar ook op het gebied van kleding en blessure preventie. Naast deze interval trainingen is er ook de mogelijkheid om één lang stuk te lopen de zogenaamde duurtraining. De trainingen zyn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht u interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Het Europacup-avontuur van de dames van tafeltennisvereni ging Red Stars krygt een avon tuurlijke start. Zaterdag 30 augustus speelt het Venrayse team haar eerste wedstryd in het Europacup 2-toernooi in de Bosnische stad Tuzla. Het team vertrekt donderdag per vliegtuig en wordt maandag terugver wacht. De club zoekt nog steeds naar sponsors om de dure reis mede te financieren. Een uitwedstrijd dus. De Venrayse club had liever een thuiswedstrijd gehad, want de reis naar Bosnië is vermoeiend en de tegenstander rela tief onbekend. De Venrayse delega tie, met speelsters Daniëlle Poels, Mariëlle van Gooi, Edith Hoogenboom en Petra Staps, ver trekt vanaf Keulen per vliegtuig naar Sarajevo en heeft daarna nog een flinke busreis voor de boeg. Ook over de tegenstander en de omstandigheden waaronder de kwa lificatiewedstrijd om de zogenaam de Nancy Evans Cup moet worden afgewerkt, tasten de Venraynaren in het duister. Zeker is wel dat bij winst de vol gende tegenstander komt uit het duel tussen Hennebon uit Frankrijk en het Belgische Vierton. Worden het de Belgen, dan speelt Red Stars thuis. In net geval Hennebon de tegenstander is, moeten de Venrayse dames naar Frankrijk toe. De andere Nederlandse deelne mers in de Europacup 2 zijn Noordkop uit Den Helder, Amsterdam 78 en Cosmos uit Veldhoven. Noordkop is tot aan de derde ronde vrijgesteld, Amsterdam moet naar Aywaille in de Belgische Ardennen. Cosmos mag eerst thuis spelen, maar hen wacht bij winst ook een verre trip. De tegenstand sters van de Valkenswaarase meis- i'es in de eerste ronde zijn dan iskisemir uit Turkije of Skopje uit Macedonië. Ten behoeve van een blijvende herinnering aan het jarenlange ver blijf van de Zusters van Overloon in de gemeente Vierlingsbeek, wil de raad bijdragen aan het op te richten monument. Tijdens de afscheidsbij eenkomst van de zusters op 28 sep tember zal dat monument worden onthuld. Het ontwerp, een kunstzin nige constructie waarin het 'Clemens klokje' wordt opgehan gen, is van Overloner C. Weymans. Het kunstwerk wordt geplaatst aan de voorkant van Huize Loon waar de zusters hun werk beëindig den in verband met de leeftijd van de zusters van deze congregatie. Das slachtoffer verkeer Dinsdagmorgen werd in de weg berm van de Overloonseweg een volwassen das aangetroffen die door verkeer was gedood. De stichting 'Das en Boom' werd van de vondst in kennis gesteld terwijl het kadaver op de voorgeschreven wijze werd afgevoerd. Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Vrydag: Maria Tenhemelop neming, Hoogfeest. 9.00 H. Mis voor allen die bidden op voorspraak van Maria. 19.00 feestelijke H. Mis met zegening van de Kruudwis; Martha van Valkengoed-van Bijle- velt; overl. ouders Janssen-Hilberts; Maria de Jongste-van Rooy (coll); Helena Cuijpers-Hermans (coll); overl. ouders Lodewijk Truyen en overl. fam. Martien Rongen. Zaterdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Van Hout-Gossens; overl. ouders Janssen-Huijbers. 19.00 H. Mis zwd. Betsie van Loo-Pouwels; mw. Aben-Verdijk (coll); fam. Linders- van Herpen en Geraats-Thijssen; Jan Aerts; Frits Jansen (coll); jrd. Bèr Heidens; Nora Laurensen- Janssen. Zondag: 20e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Jan Coppus en overl. fam.; jrd. Mies Goossens-Janssen. 11.00 H. Mis Mia Schillings (coll); jrd. overl. ouders Lucassen-Janssen en overl. kinderen; Cor v. Geffen; Harry v.d. Hoogenhof (coll). Maandag: 9.00 H. Mis voor het welslagen van de wereldjongerenda gen in Parijs. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng. Woensdag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 9.00 H. Mis Henk Kleijn (coll., veij.). Donderdag: H. Pius X, paus. 9.00 H. Mis overl. ouders en broers fam. Van Pelt-Stumpe. Vrijdag: H. Maagd Maria, konin gin. 9.CK) H. Mis voor de vrede in de wereld. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Pascal; zo 9.30: G. Hoppenbrou wers, F. Mingels; 11.00: Stefan, Simone. Lectoren: za. 19.00: C. Hendriks; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapei Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapei. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapei. Voorganger: Jos Korff. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 16.30 Doop Jason Zagwijn, Vivaldistraat 23. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Crescendo; overl. fam. Muysers-Vullings; An Drabbels-v. Vegchel (coll); Anna Lichteveld- Lenssen (6 wk. dst.); overl. ouders Peters-Wijnhoven en zonen Jan en Ben; voor een ernstige zieke. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volkszang; Jacobus Naus; overl. fam. Arts- Jansen; Joop Colsen; echtp. Vercoulen-Keijsers; Jan Willem Wijnhoven; Dien Groenen (coll). 12.00 Doop Bram Heidens, Isabellahof 27. Maandag: 19.00 Toon Jeuken. Dinsdag: 19.00 Sjang Achten. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Donderdag: 19.00 Voor alle vluch telingen. Vrydag: 19.00 Eduard Theuvenet. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Overl. ouders Van Bergen- Stiphout en zoon Jos; Peter Nellen en overl. fam.; Antoon Jeuken (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen. Parochie Oostnim Zaterdag: 19.00 Nel v.d. Berg- Linskens; Wim Keijsers; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; voor een behouden thuiskomst van al onze vakantiegangers. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; Sjeng v.d. Pasch. 10.00 Piet Litjens; overl. ouders V.d. Hoogenhof- Spreeuwenberg; Theo Vervuurt (Gem. koor). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid griet Rozenkransgebed), onderdag: 9.00 Voor een overle den vader. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Willem Verheijen, Job Euwes; zo 8.30: Noud v.d. Mortel, Frank Janssen; 10.00 Geertje de Kleijn, Mieke Emons, Linda Custers, Anneke Denissen. Parochie Oirlo Zaterdag en zondag vieren wy het feest van Maria Tenhemelopne ming. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis voor Frank Voermans (veij.); overl. ouders Peeters-Sanders-wijnhoven- Achten en zoon Jans; Sjaak Lemmen. Zondag: 10.00 Hoogmis uit dank baarheid; t.e.v. O.L. Vrouw. Misdienaars: za: Ymke en Bram de Koning; zo: Mario en R. Steeghs. Parochie Leunen 20e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; Wim Jenneskens en overl. fam. Jenneskens-Arts; zwd. Piet Martens. Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid voor 65 gezonde levensjaren; jrg. Teng de Mulder; gest. jrd. To Duijkers-Tacken. Maandag: 19.00 Gest. jrd. Piet de Louw. Dinsdag: 19.00 Gest. jrd. Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: Geen-avondmis Donderdag: H. Pius X, paus. 19.00 Gest. jrd. Gerard Verkoeijen en Petronella Cremers en Frans Verkoeijen. Vrydag: H. Maagd Maria, konin gin. 19.00 Lsm. Pierre Hendriks (Ouderenver.). Misdienaars: za 19.00: Jan v. Osch en Jan Jacobs; zo 10.00: Jop Janssen en Mark Weijs; weekb.: Groep 1. Lectoren: za 19.00: Lies v. Bavel; zo 10.00: Harry Bovée. Gedoopt: Noud van Ass, Paterslaan 26, Venray. Overleden: Op 9 aug. overleed thuis Nellie Loonen, Albionstraat 34, in de leeftijd van 87 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochiekerk op 13 aug. legden wij naar te rusten op ons kerkhof. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming. 9.30 Hoogmis jgt. Wim Swinkels; Harrie Heesen (buurt); overl. ouders Peeters- Janssen; jrd. Sjef Willems. Misd.: Gijs, Marriëlle, Simone, Twen, Roy. Donderdag: Gedachtenis van de H. Pius X, paus. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.: Joep en Manon. Rectoraat Veulen 20e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; Bep v.d. Heuvel. Zondag: 10.30 Hgm. Nelly Fleurkens-Janssen; Piet Janssen; overl. fam. Van Staveren-v. Son; 4e zwd Frans v. Staveren; voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Moniek Classens en Frank Classens; zo: Roy Smets en Martijn Nuyten. Parochie Ysselsteyn 20e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Gelezen Dienst); Simone Arts (buurt); jrd. C. Jenneskens-Poels. Zondag: 10.00 (Gelezen Dienst); zwd. M. Thoone-Philipsen; R. de Boer-van Staveren en overl. fam.; ouders Lemmens-Poels. Maandag: 19.00 N. Pouwels- Voesten (buren Kienhout); Jan v. Lipzig en Tom (fam. Michels); Wilh. Bollen en echtg. Woensdag: 19.00 Jeu Derikx (kaartvrienden); G. Peeters; jrd. Sef Bovee. Vrydag: 14.00 T.i.v. zilv. bruid spaar Van Dijck-Ewals. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. en S. Claessens; zo 10.00: D.Scheepens en Fr. Crienen; ma 19.00: D. v. Soest en N. Reintjes; wo en vr.: Ds. Van Soest en A. Cox. Spreuk van de week: Doopschema: Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: Hoogfeest Maria Tenhemelopneming. 19.00 Francina Flinsenberg-Ewals (v.d. tuinmannen). Misd.: Jeroen Peeters en Johan Hoedemakers. Zondag: 10.00 Mathieu v.d. Venne; jgt. Petronella v. Rijswijck. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Woensaag: 19.00 Bertha de Rijck- v. Rijswijck; Frits Hendrix; om goede gezondheid. Kerk poetsen: mevr. Jacobs en Peeters. Rectoraat Smakt Vrydag: Maria Tenhemelopv neming. 14.00 Huw. S. Driessen- van Gerven. In de St. Jozefkerk. Zondag: 20e Week door het jaar; 13e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; ouders J. Bechtold-Sedee; Piet Poels; Sjeng Jenneskens; overl. fam, Raaymakers; Susan Direks. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Lieke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis ter ere van St. Jozef; tot bijz. int. (B); Harrie Janssen; voor heel bijz. int. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 17 augustus zal in he! Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds, W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Weersma eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier wordt de Maaltijd van de Heer' fevierd. Er is geen kinderopvang en indernevendienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Vertroosting vinden in al onze verdrukking in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG^JGebouW-Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: 's Middags is er kinderoppas. Na de middagdienst om 16.10 uur is er zondagsschool voor de kinderen van 4-12 jaar. De catechisaties voor jon geren zijn op woensdag van 16.15 tot 17.00 uur: 6 t/m 12 jaar en van 17.00 tot 17.45 uur: 12 jaar en ouder. Bybelavond: Dinsdag om 19.45 uur. Ds. C.M. Buijs zal de Psalmen gaan behandelen. Deze avond is Psalm 1 aan de beurt.Ook u bent welkom. Bijbelgemeente Venray Ook deze zomer bent u welkom in de erediensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske (Land- weert) te Venray. Ontmoet in de vakantie medegelovigen die samen met u de Heer willen loven en prij zen en willen luisteren baar een boeiende Woordverkondiging. Iedere zondag is er ook zondag school. De dienst begint om 10.00 uur en na afloop wordt u uitgenodigd om met ons een kopje koffie te drinken Informatie: tel. 077-4641936 c 0478-588864. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken tóoosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. In Memoriam In de leeftijd van 88 jaar over leed de oud opzichter van de gemeente Venray, Hub Custers. In de meer dan 40 jaar dat hij in dienst was van de gemeente heeft hij een actief aandeel gehad in de ontwikkeling van Venray, niet alleen voor en tijdens de oorlog, maar vooral tijdens de wederop bouw van de door oorlogsgeweld getroffen gemeenten. Hij stond aan de wieg van de uit breidingen van de gemeente en dan in het bijzonder de Oranjebuurt, rond de Vredeskerk, de bomèn- buurt en het Desselke. Ook was hij actief bij de vrijwil lige brandweer. Nadat hij in 1974 met pensioen was gegaan voelde hij zich nog lang betrokken bij de uitbreiding van Venray, maar de laatste jaren meer op een afstand. Begonnen bij de directeur van gemeentewerken van Schendel was hij later jarenlang de rechterhand van de onlangs overleden directeur van gemeentewerken de heer Naus.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14