De Venrayse kermis kan beginnen!!! LET OP! Omroep Venray wil geld via omroepbijdrage Meer woningen Brukske in de verkoop 'Loco-burgemeester' Jan Driessen ontvangt Duitse jongeren Venrays parcours Ronde van Nederland goedgekeurd Hoe lang zit onze paalzitter? ZIJN WIJ OPEN ZIJN WIJ GESLOTEN PRINT peel en maas donderdag 31 juli 1997 - Pagina 5 Op vrijdag 1 augustus 1997, om 16.00 uur opent wethouder B. ersten van de gemeente Venray, p de Grote Markt de grootste en ezelligste kermis van Noord- Limburg. De wethouder zal dan, neeliftend op een echte Harley Davidson, het officiële startschot afvuren voor dit zesdaagse spek takel. De opening zal plaatsvinden op de Super Autoscooter van de familie Hoefnagels op de Grote Markt. Na deze openingshandeling zullen wethouder Kersten en diverse geno digden, onder begeleiding van de Harley Davidson Club, een rond gang maken over het kermisterrein, dat zich uitstrekt over hel Schouwburgplein, Henseniusplein, Grote Markt, een gedeelte van de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein. RANDACTIVITEITEN Zoals gebruikelijk vindt maan dagmiddag van 12.00 tot 16.00 uur de kermismarkt weer plaats op de Julianasingel. Speciaal voor de kinderen bezoekt clown Bassie (bekend van de televi sieproductie Bassie en Adriaan) op maandag tussen 19.00 en 20.00 uur aller kermisterreinen. Tijdens de rondgang, die begint op de Grote Markt, zal hij gratis snoep uitdelen aan de kinderen. Ook is er door de gemeente een kleurwedstrijd georganiseerd. Kinderen die graag aan de kleur- wedstrijd mee willen doen, kunnen de kleurplaten krijgen bij het gemeentehuis, de VVV en de biblio theek. ook is op 24 juli de kleurplaat gepubliceerd in ons weekblad Peel en Maas. De kleurplaten moeten worden ingeleverd op het gemeente huis of bij de kassa van het Lunapark op het schouwburgplein vóór maandag 4 augustus om 12.00 uur.Op maandag 4 augustus om ongeveer 19.45 uur zal Bassie de om vervolgens een 'verfrissende' vrije val te maken. Verder staan op het Raadhuisplein onder andere een Break-Dance, een spelatlractie in de vorm van een piratenschip en er is een speciaal; kinderhoekje ingericht op het Raadhuisplein. Hier staan onder andere een Disney-mini-autoscoot- er. een Vortex en een kinderacht baan. In de Raadhuisstraat staan diverse eetzaken en balspelen, waaronder de welbekende Kamelenrace, een groot glazen doolhof en een lotenverkoop. Op de Grote Markt staan onder andere de Crazy-Frog. de Super- Autoscooter en ee Kruisboogschietsalon. SPOOKHUIS Op hel Henseniusplein staan o.a. het grootste en mooiste Spookhuis van Nederland, een Ladderspel, een Schminkstand, een Baby-sport en diverse eetzaken. Op het Schouwburgplein staat de superat tractie Top-Spin. Deze attractie, die over de kop gaat. staat naast de Poffertjessalon. Verder staan hier o.a. nog het Lunapark, de Turbo- Polyp, een Mini-Reuzenrad, een Fotoschietsalon en een Vluchtsimulator. In de bewegend ruimteschip beleeft men, door mid del van driedimensionale beelden, een helse rit in een spectaculaire achtbaan. De openingstijden van de kermis zijn als volgt: vrijdag van 16.00 tot 01.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur; zondag van 13.00 tot 01.00 uur maandag, dinsdag en woensdag van 10.00 tot 01.00 uur. De tarieven voor grootvermaakza- ken zijn vastgesteld op het maxi mum bedrag van ƒ2,50 per rit, met uitzondering van de Crazy Mouse en Frisbee (beiden ƒ3,- per rit). De tarieven voor kinderzaken zijn vastgesteld op het maximum bedrag van ƒ1,25 per rit. Op donderdag 7 aug. en op 14 aug. vrijdag 8 aug. en op 15 aug. zaterdag 9 aug. en op 16 aug. Op maandag 4 aug en op 11 aug. dinsdag 5 aug.en op 12 aug. woensdag 6 aug en op 13 aug. Woningstichting Noord- Limburg gaat meer woningen in de wijk Brukske in Venray verko pen. Mochten eerst niet meer dan twee woonblokken per straat wor den verkocht, nu is dit verhoogd naar maximaal drie woonblok ken. Als daar tenminste één blok drive-in woningen bij zit. In 1994 heeft de Woningstichting na overleg met de wijk en de gemeente besloten om een aantal woningen in de wijk Brukske te ver kopen. Belangrijkste reden hiervan was om daardoor de eenzijdigheid inde wijk te doorbreken. Binnen de rondweg in de wijk stonden immers alleen maar huurwoningen en - voor Venray.se begrippen - in grote aan tallen: zo'n 1200. Daarnaast kon door de verkoop geld worden vrij gemaakt voor betaalbare nieuw bouw voor ouderen en voor verbete ring van de woonomgeving. Om versnippering te voorkomen, werd de verkoop wel aan enkele regels gebonden. Per blok woningen zou worden besloten of ze voor ver koop in aanmerking kwamen of niet. Verder moest in een blok vol doende belangstelling bestaan bij de zittende huurders. Tot slot werd de WH/Ki voor al uw kopieer- en drukwerk ivm. de Kermis zijn wij op maandag, dinsdag en woensdag gesloten va. donderdag staan wij weer voor u klaar PR.NT verkoop beperkt tot maximaal twee woonblokken per straat, waarvan maximaal één aan de rondweg. Het verkoopbeleid bleek succes vol. Inmiddels zijn al zo'n 90 woningen verkocht van de in totaal ongeveer 1000 eengezinswoningen. Ook beantwoordt het verkoopbeleid aan het uiteindelijke doel: verster king van de structuur van de wijk. Omdat er veel belangstelling bestaat voor de koop van de wonin gen is besloten om het verkoopbe leid uit te breiden. Daarbij worden met name de woningen aangeboden die in de verhuur wat minder in trek zijn: de zogenaamde drive-in woningen. Pet straat kan nu naast twee andere woonblokken een derde blok aangewezen worden voor ver koop, mits één van de drie blokken drive-in woningen betreft. Op grond van het nieuwe ver koopbeleid kunnen op termijn voor de hele wijk maximaal 46 woon blokken voor verkoop in aanmer king komen met in totaal zo'n 250 eengezinswoningen. Dit is ongeveer een kwart van het aantal eengezins woningen in de wijk. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer De Jong, directeur van de Woningstichting of de heer De Klerk, Hoofd Bewonerszaken. Verkeersongevallen met gewonden Vrijdag omstreeks 17.10 uur bemerkte een 33-jarige motorrijder uit Venray op de Zuidsingel te laat dat een voor hem rijdende personen auto, bestuurd door een 27-jarige Venraynaar, afremde om links de Plataanstraat in te rijden. Daardoor botste hij met zijn motor tegen de afremmende auto, kwam ten val en moest voor behandeling van kneu zingen en schaafwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het niet verlenen van voorrang, door een 28-jarige inwoner van Heusden, toen hij vanaf de Meterikseweg met zijn auto de Lollcbeekweg wilde oversteken leidde tot een botsing met een per sonenauto, bestuurd door een 45- jarige Venrayse. Bij de botsing liep een 47-jarige Venrayse dusdanige verwondingen op dat ze voor behan deling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Als volgende week donderdag 7 augustus wethouder Jan Driessen in de burgerzaal van het gemeentehuis de op het Duits kerkhof in Ysselsteyn werkzame jongeren van de opleidingsschool van de firma Carl-Zeise uit Oberkochen ont vangt. is dat voor de 35e keer dat de burgemeester of zijn plaatsvervan ger een groep jongeren officieel ont vangt. Het was burgemeester mr. Custers die in 1963 voor die dagen de moed wist op te brengen, om voor de eer ste keer Duitse jongeren te ontvan gen. Dat waren leden van de Katholieke Jonge Boeren uit de kring Landshut aan de Bodenzee. Een jaar eerder al hadden die Jonge Boeren onder primitieve omstandigheden op het kerkhof gewerkt. Daarbij werden ze gesteund door pastoor Sjef Janssen van Ysselsteyn. die, ondanks dat hij vele maanden in het concentratie kamp Dauchau had doorgebracht, toch de hand tot verzoening van die jeugd wilde aannemen. Daaruit vol gende hel initiatief van burgemees ter Custers. Ook hij was van oordeel dat door de jeugd gebouwd kon worden aan een vrede. Hij kon toen niet bevroeden dat zijn initiatief ook in 1997 nog in ere werd gehouden. In de beginjaren was de ontvangst sober, later werd die meer aange kleed met o.a. een koffietafel. Thans wordt door de Bundeswehr een koud buffet verzorgd. Omdat de jeugd, mede door het werk en de inzet van pastoor Janssen ook werd uitgenodigd om gast te zijn in Ysselsteynse gezin nen. ontstonden er vele vriend schapsbanden die nu nog voortdu ren en zelfs tot een huwelijk leidde. Tussen de plaatsen Bonbruck en Ysselsteyn vinden regelmatig uit wisselingen plaats. Wethouder Jan Driessen zal zeker stil staan bij het bereiken van deze mijlpaal. Als wij goed hebben gere kend zijn er bij die ontvangsten bijna 1000 jongeren te gast geweest in het gemeentehuis. Helaas is de Duitse ambassadeur Puttkammer verhinderd voor deze ontvangst. Hij benadrukt wel dat hij de inzet van de Duitse jeugd, die op het kerkhof hun vakantie opofferen, hogelijk waardeert, evenals de bij drage die in de loop van die jaren is geleverd aan een betere verstand houding tussen de beide volkeren. Zoals dat bij alle ontvangsten gebruikelijk is, zal ook dit jaar weer een krans worden gelegd bij het monument van de Venrayse gevalle nen. Niet alleen om respect Te tonen voor die slachtoffers, maar vooral voor de wijze waarop de bevolking van Venray en Ysselsteyn het steeds mogelijk maken dat de vriend schapsbanden hecht blijven. Onder de gasten is dit jaar vanwe ge het jubileum ook de president van de Volksbund Deutsche Kriegs- graber fursorge, Norberl Schelleis. Hij wordt vergezeld van enkele andere bestuursleden. Als de ont vangst in de burgerzaal is afgelopen zal bij hei centrale kruis op het Duits kerkhof een krans wordt gelegd. Het wielerparcours in Venray is dit jaar wederom goedgekeurd. De heer Brinkhof!", secretaris van de landelijke organisatie van de Ronde van Nederland, heeft deze week het parcours zelf gecontro leerd. Het parcours is gecontroleerd op obstakels en oneffenheden in het wegdek. Alleen bij de finish moeten nog enkele werkzaamheden worden verricht. De oneffenheden in het zebrapad ter hoogte van het gemeentehuis, die waarschijnlijk door bevriezing zijn ontstaan, moe ten worden opgevuld. Tevens moe ten nog enkele klinkers worden opgelicht. Over de rest van het par cours is de landelijke organisatie tevreden. Met name over de startlo catie op het Schouwburgplein is de organisatie zeer te spreken. Tevens is enthousiast gereageerd op het parcours voor de eventuele tijdrit van volgend jaar. Het 20 km lange parcours via Overloon, komt vrijwel overeen met het parcours van Power(wo)man. Door de nieuw bouw in Overloon wordt de route waarschijnlijk wel enigszins aange past. VRIJWILLIGERS De organisatie is nog steeds op zoek naar vrijwilligers, die geduren de de finish en start zorg willen dra gen voor de veiligheid van de ren ners en het publiek. Verenigingen die meehelpen krijgen een vergoe ding voor bewezen diensten. Verenigingen en eventueel individu en die zich willen aanmelden kun nen contact opnemen met de heer Bert Suilen, tel. overdaa: 0478- 523364 en 's avonds: 0478-584535. '*V<uyi een dunfiteet é^eeruMxl intesUewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 Alle promotie-activiteiten worden betaald uit het promotiebudget, wat nagenoeg geheel beschikbaar wordt gesteld door de Venrayse kermisex ploitanten. Het vuurwerk wordt dit jaar gedeeltelijk gesponsord door de horeca-ondernemers die gevestigd zijn aan de kermisterreinen. 60 ATTRACTIES Totaal worden er dit jaar weer 60 attracties geplaatst. Topper dit jaar is de Crazy Mouse, een gigantische familie- achtbaan met een totale oppervlakte van 800 m2 die geplaatst wordt op het Raadhuisplein. In de gondels kunnen vier passagiers naast elkaar plaatsnemen en dus niet meer achter elkaar. Op de bovenste etage van de achtbaan aangekomen, begint de gondel om zijn eigen as te draaien. De passagiers weten vervolgens niet meer wat de voorkant is en wat de achterkant. Op deze manier maken zij nog enkele ijzingwekkende duik vluchten, om vervolgens met het hart (of de maag) in de keel weer veilig het eindpunt te bereiken. Een andere topper op het Raadhuisplein is de Frisbee, 's werelds grootste draaiende lucht- schommel met een oppervlakte van 550 m2. Deze grote ronde schijf schiet negentien meter de lucht in De Crazy Mouse is een van de topattracties van de Venrayse ker mis. prijsuitreiking van de kleurwedstrijd verrichten bij het Lunapark op het Schouwburgplein. Door de kermis exploitanten wordt hiervoor een Bassie Adriaan-prijzenpakket van ongeveer 500,- ter beschikking gesteld. VUURWERK Dinsdagavond vanaf 22.00 uur wordt vanaf het sportveld aan de Raadhuisstraat het grootse Venrayse kermisvuurwerk afgestoken. Op de laatste dag van de kermis, woensdag 6 augustus, om 20.30 uur Ook dit jaar kan iedereen weer grie zelen op de kermis in de Rollerghoster vindt de trekking van de groter ker- misloterij plaats. De hoofdprijs is een geheel verzorgde tien-daagse reis voor twee personen naar Benidorm gesponsord door ons plaatselijk touringcarbedrijf 'Van Ham Reizen Venray'. Andere grote prijzen die dit jaar weer worden ver loot zijn o.a. een kleuren-tv, magne tron. mini-set, koelkast, cd-speleren nog vele andere grote prijzen. Loten voor deze loterij krijt u gedurende de kermisdagen zolang de voorraad strekt, gratis bij de kas sa's van alle attracties bij aankoop van een kaartje. Tijdens de kermisdagen verzorgt Omroep Venray vanaf het Schouwburgplein dagelijks van 16.00 tot 22.00 uur live radio-uit zendingen, waaronder interviews met diverse kermisexploitanten, actuele kermisinformatie en gezelli ge muziek vanaf de kermispleinen. Niet blij met gemeentelijke handelwijze De gemeente Venray gaat niet in op het verzoek van de Lokale Omroep Venray om de huur te verlagen. Wel wil de gemeente meewerken aan de mogelijkheid om de omroep via de wettelijke omroepbijdrage, financieel te steunen. Een en ander duurt vol gens voorzitter Piet Kienhuis wel erg lang. "Vorig jaar november is ons die medewerking door burge meester Waals toegezegd. Nu moeten we ineens met een beleids plan komen". Omroep Venray heeft de moge lijkheid om via een opslag van de omroepbijdrage, geld binnen te krij gen. Het gaat daarbij om een wette lijke bijdrage van ƒ2,- per huishou den. Voor de gemeente Venray zou dat neerkomen op ongeveer 25.000,- per jaar. Voordat deze regeling in werking kan treden dient De lokale omroep Venray is nu nog gevestigd aan de Antoniusstraat. Een nieuwe locatie heeft hel bestuur nog niet gevonden. de gemeenteraad hier wel haar goedkeuring over te geven". "Wij zijn daar nu al een jaar mee bezig. Na de mondelinge toezegging hebben wij e.e.a. nog eens schrifte lijk aangevraagd met daarbij een financiële onderbouwing. Nu heb ben we te horen gekregen dat er een beleidsplan moet komen." legt Piet Kienhuis uit. Volgens hem is dat helemaal niet nodig en werkt dat vertragend. "De omroep heeft haar beleid overigens wel in nota's vast gelegd en het is dan ook geen pro bleem om die in september op tafel te hebben. Ik hoop alleen dat het dan snel gaat dat we in 1998 van die regeling gebruik kunnen maken." Kienhuis vindt dat het zo al lang genoeg duurt. "In Meerlo-Wanssum hadden ze dit binnen zes weken geregeld". HUISVESTING Vanwege de onzekere huisves tingssituatie is door Omroep Venray een verzoek tot huurverlaging inge diend. De gemeente ziet echter geen aanleiding om van het uit 1994 date rende contract af te wijken en stemt dus niet in met een huurverlaging. Na de zomer zal met de gemeente verder over de huisvesting gepraat worden. "Momenteel hebben we nog niets gevonden" laat Piet Kienhuis weten. "We zoeken een ruimte van 120-150m2 maar die is er in Venray niet veel". De gemeente heeft overigens toegezegd dat, wan neer de omroep geen geschikte loca tie vindt, zij daarbij behulpzaam zullen zijn. Het paalzitten tijdens de Venrayse kermis heeft vorige week al uitgebreid in onze krant gestaan. Aardig is de wijze waarop som migen hier op inspelen. Neem bijvoorbeeld de ondernemers van De Bleek. Zij sponsoren een van de paalzitters en hebben daar een leuke wedstrijd aan verbon den. Wie raad hoe lang de door De Bleek gesponsorde paalzitter blijft zitten, maakt kans op een reis naar Eurodisney. Bij aankoop van een product in een van de winkels die een "paalzit ter" voor de deur heeft, ontvangt U een wedstrijdformulier. De deel nemende bedrijven zijn Havelaar optiek, v.d. Ven schoenmode, Primafoon, Dixons, L'Herberie, Lion d'Or, Fotoprintshop, Electro Martens, Broekmans pattisserie en van Dam groentespeciaalzaak.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5