PC RE Schouwburgbestuur tilt verbouwing over seizoen heen Kopers Brukske richten belangencomité op éitS^ur/ 29,501 Content Venray gaat voluit Bna Bestuur Dingus gaat uit van tijdelijke situatie Red Stars starten Europees avontuur in Bosnië ini v.d. Leur KERMIS OPEN „Venray's rijnhuis hilhMü WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Volgende week geen Peel en Maas Topper van de week UPtimisme bij Speciaal UPmenu U kunt nog op de paal! Hotel Restaurant Asteria Politieman gewond VAKANTIEFILMS 1 UUR FOTO SERVICE Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden PONDERDAG 31 JULI 1997 Nr. 31 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties 19 (protestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 maf adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl@munckhof - httpl_//www.tref.nl@tpkrant IPA7ERSSTRAAT 19a VENRAY TEL. 0478 585956 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Oplevertermijn blijft gehandhaafd De verbouwing van de schouw burg zal niet dit najaar maar vol gend jaar april van start gaan. Dat heeft directeur Peter de Neef desgevraagd bevestigd. "Wij heb ben van Complan de garantie gekregen dat de vooraf bepaalde oplevertermijn van 1 oktober 1998 gegarandeerd blijft. Onder de bewoners van Brukske, die onlangs een woning van de Woningstichting hebben (ekocht, leven zoveel vragen en aken dat onlangs besloten is een lelangencomité op te richten. Zo s er de nodige kritiek op met lame de communicatie met de Voningstichting. Maar liefst vijftig mensen woon- len deze avond bij, die met mede werking van Synthese georgani- ieerd was door enkele bewoners die inlangs een woning van de Woningstichting hadden gekocht, Uit de bijeenkomst rolde nogal wal kritiek richting ■Woningstichting. Met name de pas- leve houding van de Woningstichting t.a.v. informatie- wrziening is voor menigeen een toorn in het oog. Voor de meeste :nsen is het de eerste keer dat ze len woning kopen en zij hadden tarbij een actievere rol van de 'oningstichtig verwacht. Dat de [ommunicatie met de Woningstichting niet goed verloopt 'lijkt uit reacties van mensen die het ;evoel hebben te worden afge- icheeft. Sommige bewoners merk en zelfs op dat men af en toe zeer lotte reacties krijgt. PRAKTISCHE ZAKEN Ook is er onduidelijkheid onder i de kopers over een aantal praktische zaken. Zo bestond de mogelijkheid om bij de koop reststroken te ver werven. Een en ander is via een con venant tussen Woningstichting en jemeente Venray geregeld. Uit de jijeenkomst bleek" dat dit bij de [opers zeer verschillend is geregeld wat tot verwarring leidt. Ook is er onduidelijkheid over het jroot onderhoud dat de eerste drie aar door de Woningstichting nog wordt gedaan. Mensen weten niet irecies wat onder het groot onder- joud valt en in de koopcontracten is laar niets van terug te vinden. Hetzelfde geldt rondom de asbest zaken, waarvan de Woningstichting de verplichting heeft ze te vervan gen. Wie is verantwoordelijk voor onderhoud, hebben we inspraak bij de dakkeuze en hoe is de aansprake lijkheid bij schade, zijn enkele vraagtekens. COMITÉ Nagenoeg iedereen was ervan overtuigd dat een gezamelijk comité of club bij zou kunnen dragen tot meer duidelijkheid onder de kopers. Inmiddels hebben negen personen zich gemeld om het initiatief gestal- Venray viert traditioneel begin augustus kermis. Voor de mede werkers van Peel en Maas een mooie aanleiding om een weekje bij te komen van alle inspannin gen het afgelopen jaar. U snapt het al, volgende week, ook traditio neel. geen Peel en Maas. Tijdens de kermisweek is bovendien onze boek- en kantoor boekhandel op maandag en dins dag gesloten. De drukkerij is wel geopend, echter alleen 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur en dan uitslui tend voor het drukken van geboor tekaartjes en rouwdrukwerk. Op maandag en dinsdag is de drukke rij via de achterzijde (bedrijfs- straatje langs Schoolstraat 31) te bereiken, de andere dagen via de winkel. Redactie, medewerkers en directie van Peel en Maas wensen iedereen fijne kermisdagen. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Venray lp' Leunseweg 47a I:Tel (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Rulm 50 VW Vento 1.8, 75 pk, automaat, Happy Hours, twilight violet, LM-velgen, c.p.v., stuurbekr., electr. ramen, radiovoorber., 1995 Nu: ƒ32.900,- Volkswagens op voorraad! te te geven. Zij zullen in september over het te vormen comité buigen. Mogelijk dat de nieuwe aspirant kopers in Brukske door deze ont wikkeling hun voordeel kunnen halen. GELIJK Bij de Woningstichting is de vor ming van het comité bekend. Henk de Klerk van de Woningstichting vindt het jammer dat niemand van de Woningstichting was uitgeno digd. "We hadden dan een aantal onduidelijkheden, o.a. over onder houd e.d., kunnen wegnemen" aldus De Klerk. De Klerk stelt de kopers met betrekking tot de reststroken in het gelijk. "Dat was het gevolg van het feit dat het convenant tussen ons en de gemeente pas in een laat stadium was vastgesteld. Volgens de Klerk zal de Woningstichting hier zo snel mogelijk duidelijkheid over gaan verschaffen. De Klerk geeft aan dat de Woningstichting het belangrijk vindt om met de betrokkenen aan tafel te gaan zitten. Dat zal volgens hem op korte termijn gaan gebeu ren. "Het is belangrijk dat we "on speaking terms" blijven" aldus De Klerk. Het schouwburgbestuur stapt daarmee af van de eerste opzet om de verbouwing gefaseerd uit te voe ren. De oorspronkelijke planning was om dit najaar te starten met de verbouwing. De theatervoorstellin gen zouden dan normaal doorgaan maar de foyer zou enige tijd buiten gebruik zijn. Dat leverde vooreen groot aantal lokale gebruikers (o.a. De Piëlhaas, Venrays Mannenkoor en Euterpe) de nodige problemen op. Na het theaterseizoen zou dan de zaal worden aangepakt. GEMAKKELIJKER Dat de verbouwing nu in een fase gebeurt noemt de Neef "voor ieder een gemakkelijker". Het schouw burgbestuur was al langer met pro jectmanager Complan in bespreking over de gewijzigde aanpak. "Maar we moesten de garantie hebben dat de ople verdatum gehaald zou wor den. De kogel is nu door de kerk. De garantie hebben we en de verbou wing kan in april van start. Alle acti viteiten van het komende seizoen van 13 t/m 31 augustus 50,- per couvert Na opstappen van directeur Synthese Het bestuur van OJC Dingus gaat er vanuit dat het opstappen van Leen de Waal, directeur van Synthese, uit het Dingusbestuur een tijdelijke kwestie is. Dat blijkt uit een reactie van het bestuur op het opstappen van De Waal. Het opstappen van De Waal is het directe gevolg van de onduidelijke toekomst van Dingus. De Waal, die namens Synthese in het bestuur zit, verschilt van mening met de rest over de wijze waarop Dingus haar eisen kracht bij moet zetten. De meerderheid van het bestuur wil, indien de politiek niet wil mee werken aan de renovatie, de zaak voor de rechter laten komen. De gemeente zou dan als verhuurder van het pand op een aantal verplich tingen gewezen moeten worden. Leen de Waal is echter van mening dat nog steeds een oplossing via een constructief overleg gevon den moet worden. Omdat dit meningsverschil al enige tijd loopt, heeft de Waal geen basis meer gezien voor een verdere samenwer king en zijn bestuurslidmaatschap opgezegd. TIJDELIJK Het bestuur van Dingus gaat er vooralsnog van uit dat het opstap pen van tijdelijke aard is. Voorzitter Pieter Gijsberts bevestigt het ver schil van inzicht en blijft op het standpunt dat, indien er tijdens de raadsvergadering van augustus een negatief besluit valt voor Dingus, naar de rechter gestapt wordt. Gezien de ontwikkelingen van de laatste commissievergadering, bereidt het Dingusbestuur zich hier alvast op voor. In een brief aan De Waal laat spreekt het bestuur van Dingus de hoop uit dat zij Leen de Waal zo spoedig mogelijk, het liefst na een snel positief raadsbesluit, wederom te mogen begroeten in het bestuur. Het zit de organisatie van het paalzitten niet mee. Op het laatste moment is men opnieuw met afmeldingen geconfronteerd geworden. Het gevolg is dat er enkele palen vrij zijn. Wie op het laatste moment alsnog een poging wil doen om ƒ2000,- rijker te wor den, kan zich aanmelden bij restaurant Etcetera aan de Stationsweg, tel. 511330. kunnen nu normaal doorgaan," aldus De Neef die het fijn vind dat het zo kan. OPGELUCHT Bij de drie bovengenoemde ver enigingen is men opgelucht. Zij hadden gezamenlijk de koppen bij eengestoken om een alternatief pro gramma voor de maar liefst 24 acti viteiten, die ze totaal organiseren, uit te werken. Een van de opties was het plaatsen van een verwarmde cir custent. Dat hoeft dus niet meer. "Ook onze voorkeur ging uit naar verbouwing in een keer" aldus een tevreden voorzitter Thomassen van Euterpe. Asteria nodigt u uit voor... hotel Asteria venray" MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Accessoires Computer^JPrinters^ Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC@STORE maakt deel uit van Arts Soft- cn Hardware Venray ep PV METROMEDIA TE "Venray gaat voluit" is het motto dat de plaatselijke organisatie Venray etappeplaats Ronde van Nederland dit jaar voert. Zoals bekend is Venray op vrijdag 29 augustus finishplaats en zaterdag 30 augustus startplaats van de Ronde. Om dit evenement onder de aandacht te brengen werd afgelopen donder dag in een hoge hijskraan op het terrein van Nelissen van Egteren een groot billboard opgehangen, natuurlijk vervaardigd door MMT op Smakterheide. Het billboard was daardoor vanaf de A73 zichtbaar. De organisatie had echter geen rekening gehouden met de wind waardoor de gewichten die voor stabilisatie zorgden, het doek beschadigden. Het doek is inmiddels gerepareerd en is inmiddels al opgehangen aan de toren van de schouwburg, alwaar het de komende weken de bezoekers van Venraycentrum op dit evenement attendeert. In de nacht van zondag op maan dag ontstond een vechtpartij tussen een 38-jarige in een flat aan de Haammakerstraat wonende Iranees. Deze huurder van die flat had op verzoek van maatschappelijk werk een 30-jarige landgenoot bij zich genomen. Maar de verhouding ver slechterde en maandagmiddag kwam de 38-jarige bij de politie aangifte doen van mishandeling. De politie wilde vervolgens de man uit de flat zetten. Daarbij stuitte men op verzet, zozeer dat een poli tieman verwondingen aan zijn hand en duim opliep. Overgebracht naar het politiebu reau werd de man, na verhoor en opmaking van proces-verbaal inza ke mishandeling, verwezen naar het maatschappelijk werk voor een ander onderkomen. De Iranees ver bleef met de vereiste vergunningen in ons land. Ihzla, een stad die enkele jaren geleden nog wereldnieuws was, is de plaats waar de tafeltennisters van Red Stars hun Europees debuut maken. Tijdens de loting, afgelopen zon dag werden de Venrayse dames gekoppeld aan dit team uit Bosnië- Herzegovina. Was er eerst nog de hoop op een thuiswedstrijd, nu blijkt dat Red Stars de lange reis naar Tuzla moeten maken. De wedstrijden tegen Tuzla betreffen een voorrondewedstrijd voor de Nancy Evans Cup. zoals dit Europees toernooi is genoemd. De wedstrijden worden gespeeld in het weekend van 29 augustus. Indien deze wedstrijden gewon nen worden mogen de Red Stars dames uitkomen in het hoofdtoer nooi. dat in oktober begint. De loting is de Venrayse dames echter minder gunstig gezind waar door zij vermoedelijk allemaal uit wedstrijden moeten spelen. Het Venrayse team bestaat uit Danielle Poels, Mariëlle van Gooi en Petra Staps. Huub Thijssen is de coach van de Venrayse dames. De vereniging is momenteel nog naarstig op zoek naar sponsoren om het Europees avontuur te kunnen bekostigen. ISS ZIE ONZE WAARDEBON OP PAGINA 6 Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. 0478-584485 maandag dinsdag 10.00-15.00 uur 10.00-15.00 uur i Rühl Haegens van Aar

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1