Samen 1000 jaar Fietsvierdaagse zeer succesvol ócede fatö. J Twaalf nummers op nieuwe Piëlhaas cd PEEL EN MAAS donderdag 31 juli 1997 - Pagina 14 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag 2 aug.: 9.00 H. Mis overl. ouders Arls-Cornelissen en Jeu Jenniskens; om roepingen tot het priesterschap. 19.00 H. Mis voor Drika Peeters-Janssen en echtgen. (coll); overl. ouders Pouwels-Derks en zoon Pierre; Henk v. Veghcel (coll); Chris Rongen; Willem Swaghoven, An Swaghoven-van Es, Gerrit Peelers en Johanna Claessens; overl. ouders Janssen- van Dijck en zoon Frits; Drika en Jan Volleberg-Gerrats. Zondag: 18e Zondag door het jaar (B). 9.30 Latijnse hoogmis voor oud-burg. Janssen en echtgen.; Anny v. Stiphout-Keyzers; Gerda Janssen; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Wout en Piet Lenssen- Jeuken en schoonzoon Joos; Gondje Verstegen (verj.); overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters. overl. kinderen en fam. 11.00 H. Mis voor Gerrit Gossens; overl. fam. De Vilder-Rutte; An Tunnissen-Ponjee; jrd. Rie Janssen-v.d. Kaay; Jan Bastiaans; Joos Buyssen; Cor Janssen. Maandag: H. Johannes Maria Vianney, pastoor Van Ars. 9.00 H. Mis overl. ouders Kersten-Daniels en overl. ouders Van Soest-Swinkels en overl. kinderen en Theo van Soest; fam Jansen-van Daal en kin deren. Dinsdag: 9.00 H. Mis Netje Sijbers- Coppus; Cato Lamers-Driessen; Johannes v. Lankveld; Everdina v.d. Crommenacker. Woensdag: Gedaanteverandering van de Heer. 9.00 H. Mis uit dank baarheid; Maria Haverkamp; Francisca Pirlo; Anneke Toulouse en Gondje Verstegen; overl. ouders Swachöfer-van Sinderen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor hen die in september de diakenwijding zullen ontvangen. Vrijdag: H. Dominicus. 9.00 H. Mis Bep Janssen-Wilmsen; Hans Gij sen. Mededeling: Tijdens de kermisda gen zal de kerk 's middags niet geo pend zijn voor gebed en bezichti ging! Dienbeurten: za 19.00: Gijs en Thijs; zo 9.30: P. Vosbeek en T. Koopmans; 11.00: Leon Martijn. Lectoren: za. 19.00: S. Sanders; zo 11.00: J. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag 2 aug.: 18.30 Liturgie viering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, fel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30; Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag 2 aug.: Ziekencommun- nie. Indien belangstelling voor het ontvangen van de ziekencommunie gaarne bellen 580202. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; Gerrit Duijkers (kinde ren); Jan Voesten (coll); Sjaak v. Leuken. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volkszang; Jacobus Naus; Jo Naus (coll); Ad Schel lekens. Maandag: 19.00 Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Voor behouden thuiskeer vakantiegangers. Woensdag: Feest van gedaante verandering van de Heer. 19.00 Jacobus Naus; fam, V.d, Munckhof- Sangers. Donderdag: 19.00 Harry Gooien (coll). Vrijdag: 19.00 Toon Brand (coll). Zaterdag 9 aug.: 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.00 Volkszang; Margaretha Veldhuizen en overl. fam,: ouders Janssen- Franssen; Piel Schaeffers (coll); Harrie v. Dijck (coll); jrg. overl. ouders Wismans-Savelkoul. Zondag: 8.30 Ouders Madou- Claassens. 10.30 Volkszang; Jaco bus Naus; Sef Claessens; overl. ouders Vlemmings-Vermeulen (coll); overl. fam. V.d. Munckhof- Sangers; Harry Janssen en overl. fam.; Mientje v. Daal-Konings en overl. fam. (coll); Bep Overbeek (coll); Toon Hendriks (coll); Nel Gommans-Arts (coll); Anna Lichteveld-Lenssen (bew. Joris- kwartier). 12.00 Doop Aukie v. Gameren, Penningkruid 32. Maandag: 19.00 Antoon Lucassen; Simon Gieling. Dinsdag: 19.00 Herman Scholten; Mia Ruyl-Jonkers (coil); Jacob Jacobs en overl. fam.; Antoon Bovee en overl. fam. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Gert Jansen (coll), Donderdag: 19.00 Voor onze parochie Venray-Zuid. Vrijdag: Feest Maria ten Hemelopneming. 19.00 Gezongen Hoogmis m.m.v. Herenkoor Vrede- skerk, fam. Peters-Arts; Pieter v. Lieshout (coll); Harry Pingen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag 2 aug.: Kinderwoord dienst. 19.15 Martinus Tijssen; Herman v. Ass en overl. fam.; jrd. Toon van Dijck en overl. fam. Van Dijck-Driessen; Antoon Jeuken (coll). Zondag: 9.30 Jrd. Piet Fleurkens en overl. fam.; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid. Zaterdag 9 aug.: Kinderwoord dienst. 19.15 Jan Hendrix en overl. ouders Hendrix-Seijkens en fam. Maassen-Kerstjes; Antoon Jeuken (coll). Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid; overl. fam. Janssen-Maassen. Parochie Oostrum Zaterdag 2 aug.: 19.00 Pierre Vandevenne, Truus Vandevenne- Vermeulen; overl. ouders Janssen- Peeters; Lies Janssen-Wolters; Pierre Wolters; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Antoon Janssen; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam. Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor *n zieke. Donderdag: 9.00 T.e.v. Onze Lieve Vrouw. 16.00 Uit dankbaarheid bij 40-jarig huw. Jan de Hoog en May de Hoog-Muyres (Gem.koor). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, Schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uitslag. Zaterdag 9 aug.: 19.00 Jan Verheijen; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam.; voor 'n behouden thuiskomst van alle vakantiegangers. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Voor de bedevaartgangers van Geysteren: Ben Valkx (zangkoor van Geysteren). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. Onze Lieve Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, Schepper van alle leven. 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Misdienaarsbeurten: za 2 aug. 19.00: Annemiek Moraal, Rianne Rijshouwer; zo 8.30: Frank Frederix, Luuk Gielens; 10.00 Brandy v. Dyck, Linda Wijnhoven; do 16.00: Anneke Denissen, Susan Felder; za 9 aug. 19.00: Willem Verheijen, Luuk Gielens; zo 8.30: gebr. Kessels; 10.00: misdienaars van Geysteren. Parochie Oirlo Zaterdag 2 aug.: 19.00 Gez. H. Mis; Arjan Classens en overl. fam. Classens-Kieft; Marinus Steeghs; overl. fam. Classens-Wismans; Frank Voermans; overl. ouders Nelissen-Gerards; overl. ouders Willems-Geurts; overl. ouders Verstappen-Verhaegh en hun kinde ren Joos en Riek. Tevens wordt de H. Mis opgedragen t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); jrd, Nora en Thei Classens- Wismans; Peter Swinkels, Anna Bouten en Petrus Lemmen; overl. fani. Classens-Verschuuren; Marti nus Rongen en Gertruda Heidens; Bert v.d. Ven en overl. fam. V.d. Ven-Leijsten. Zaterdag 9 aug.: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): Gerarda v. Kempen-Kuijpers; Piet Marlens; Hay Versleijen; jrd. Teng Claessens en overl. ouders Theodorus Claessens en Wilhelmina Theuws; overl. fam. Nabben-Cox; overl. fam. Steeghs-Versteegen; tevens uit dankbaarheid en tot bijz. int.; Jos Tielen, Anna Voesten en overl. kin deren. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); overl. fam. Steven,s-Steeghs; Karei Hesen en Anna Heijligers. Misdienaars: za 2 aug.: A. Steeghs en W. Vissers; zo: gebr. Verstappen, B. Custers; zo 9 aug.: H. Manders en N. Arts; zo: B. Custers en R. Steeghs, Parochie Leunen 18e Zondag door het jaar; bijz. col lecte voor eigen kerk. Zaterdag 2 aug.: 19.00 Lsm. Martin Jenniskens; pastoor Jan Hafmans; mndd. Teng Houben; jrg. Maria Cornelissen-Vloet. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers; Wiel Keijsers; overl. ouders Engelbert Michels en Jasephine Kersten; Pierre Hendrikx (vw kaartclub). Maandag: H. Johannes Maria Vianney, Pastoor van Ars, pries ter. 19.00 Lsm. Lod Leijssen; Dien Vogelsang,s-Bonants (vw Ouderenver.). Dinsdag: 19.00 Lsm. Sjeng Philipsen en Door Philipsen- Verdijk. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Anita Loeffen-van Ooi; gest. jrd. Peter Willemse en Catharina Geraets. Vrijdag: H. Dominicus, priester. 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks. Misdienaars: za 19.00: Jan Jacobs en Jan van Osch; zo 10.00: Mark Weijs en Kai Croqué. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo 10.00: Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag 3 aug.: 18e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. rector Cox; Harrie Heesen (buurt); Stephania Coppus-de Groot. Misd.: Ivo, Simone, Margje, Caroline en Rian. Donderdag: Gedachtenis van de H. Cajetaus, priester. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Zondag 10 aug.: 19e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Henk Cox; Harrie Heesen (ouderenver.). Misd.: Mariëlle, Ivo, Simone, Rian en Caroline. Donderdag: Gedachtenis van de H. Maximiliaan Maria Colbe, priester en martelaar. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Rectoraat Veulen 18e Zondag door het jaar. Zaterdag 2 aug.: 19.00 Hgm. jgt. Handrie Reintjes en Anna Lemmen; gest. jgt. Tilla Jenneskens-Poels; jgt. Dora Muyzers-Smits; Pieter van Meijel; priesterroepingen; mndd. Teng Burgers. Zondag: 10.30 Hgm. overl. fam. Geelen-Boonen; jgt. Piet Spreeu- wenberg en Maria Spreeuwenberg- Philipsen; Marlie Weijs; 2e zwd. Frans van Staveren; voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. 19e Zondag door het jaar. Zaterdag 9 aug.: 19.00 Hgm. gest. jgt. Sjef Linders en overl. fam.; Bep v.d. Heuvel (namens buurt de Vlies). Zondag: 10.30 Hgm. 3e zwd. Frans v. Staveren. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: Maria Hemelvaart. 8.00 H. Mis voor de parochie. Misdienaars: za 2 aug.: Moniek Classens en Frank Classens; zo: Martijn Nuyten en Willem Classens; za 9 aug.: Richard Classens en Sjef Classens; zo: Roy Smets en Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 18e Zondag door het jaar (B). Zaterdag 2 aug.: 19.00 (Gelezen dienst); mndd. Jos Sanders-van Otterdijk; ouders Volleberg-Aerts en Theo. Zondag: 10.00 (Lat. en Ned. gezan gen); Jan v. Lipzig en Tom (fam. Michels); jrd. Gerardus Vergeldt en echtgen.; jrd. Marinus v. Dijck. Maandag: 19.00 M. Thoone- Philipsen (Ouderenver.). Woensdag: 19.00 Ouders Camps- Spreeuwenberg; Thei Janssen; Jacq. Bos-Janssen; Piet en Martien Kuijpers; Wilhelmus Bollen en echtgen. Vrijdag: Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: J. v. Hees en N. Reintjes; zo 10.00: M. en S. Claessens; ma 19.00: J. v. Hees en R. Philipsen; wo 19.00: R. Oomen en D. Crienen. Spreuk van de week: Parochie Merselo Zaterdag 2 aug.: 19.00 Jgt. Martinus Janssen en Marijke Michels; Ben v. Meyel en zoon Henk. Mis.: Erik Janssen en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 Jgt. Theodorus v. Dijck; om goede gezondheid. Misd.: Danny Willems en Jolanda Willems. Woensdag: 19.00 Jgt. Petrus A.L. v. Cuyck; Piet Janssen; Francine Flinsenberg-Ewals; jgt. Henricus v.d. Hogenhof. Kerk poetsen: mevr. Kessels-de Rijck en Michels-Michels. Rectoraat Vredepeel Zaterdag 2 aug.: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens- Ermens. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 H. Mis. Zaterdag 9 aug.: 19.00 Grad Hendriks. Zondag: 10.00 Gert Fleuren. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: za: 2 aug.: Mark en Anita; zo: Anke en Nicole; za 9 aug.: Leonie en Ronnie; zo: Luc en Karin v.d. Z. Lezers: za 2 aug.: Jo Wijnands; zo: Jan Classens; za 9 aug.: Josien Claessens; zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt 18e Week door hel jaar; 1 le zondag na Pinksteren. In de Si. Jozefkerk. Zondag 3 aug.: 10.00 Hgm. voor Geacht Publiek Gedurende de Kermisdagen wederom optreden van 't succesvolle Accordeon-Orkest Gebr. Willems uit Helmond, in Cal* A. CREMERS. EincUut. Zondag en volgende dagen van 12 2 MATINEE. Prima consumptie. Profiteert van de fijne muziek, Beleefa aanbevelend. 20 Kermis Venray 1933 Bezoek tijdens de kermisdagen het café van A. Cremers aan de Eindstraat. Voor de muzikale noot zorgt het békende amusentsorkest van de gebroeders Willems (beter bekend als de Three Williams) uit Helmond. Op de foto, die gemaakt is op het pleintje aan de Eindstraat voor het Freulekeshuus poseren voor u: caféhou der Toon Cremers en zijn vrouw Marie Cremers van de Waeter. Hun kinderen: v.l.n.r. Theo, Tonie en Harrie. Links van hen Emile Beerkens als kelner en achteraan de gebroe ders Jan, Thei en Doris Willems. Aan het plein lag ook hun café dat op 31 april 1927 door Toon Cremers werd geopend, momenteel café De Piëlhaas. Prettige kermisdagen! Jan v.d. Putten René Buijzen; Annie Bonants; overl. mevr. M.F.A. Kramer; Sjeng Jenneskens. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Bernadette Geurts en Petra Goumans. 15.00 Doopviering Jantje van Bommel. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor overl. mevr. M.F.A. Kramer; Piet Poels; Louis Tielen (Castenray). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 3 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Weersma even eens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvan en kinderneven dienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Zondag 10 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Weersma even eens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvan en kinderneven dienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Maakt u Jehovah werkelijk tot uw vesting? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clap- vaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 3 augustus om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. J.K. Timmermans, Voorscho ten. Zondag 10 aug.: dhr. G. Middag, Bennekom. 's Middags is er kinderoppas. Bijbelgemeente Venray Ook deze zomer bent u welkom in de erediensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske (Landweert) te Venray. Ontmoet in de vakantie medegelovigen die samen met u de Heer willen loven en prijzen en willen luisteren baar een boeiende Woordverkondiging. Iedere zondag is er ook zondag school. De dienst begint om 10.00 uur en na afloop wordt u uitgenodigd om met ons een kopje koffie te drinken. Informatie: tel. 077-4641936 of 0478- 588864. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over le maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Vrouw overvallen en bedreigd In de nacht van vrijdag op zater dag werd omstreeks 00.15 uur op de Julianasingel een 27-jarige Venrayse door een naar schatting 25-jarige man overvallen, die haar geld vroeg. Dat werd niet gegeven waarna de man haar vervolgens vastgreep en haar bedreigde. Toch wist de vrouw zich los te rukken en te ontsnappen met achterlating van haar jas. Zij kon, omdat ze van achteren was vastgegrepen, geen deugdelijk signalement van de overvaller aan de politie doorgeven. Zij kwam er met de schrik van af. De politie vraagt of er mogelijk getuigen zijn die meer gegevens kunnen verstrekken. Op 3 augustus worden vijftien broers en zussen Deenen samen 1000 jaar oud. Zij zijn allen geboren en opgegroeid op Voortweg-12 te Groeningen (gemeente Vierlingsbeek). Gezien de leeftijd mag gezegd worden dat zij over hun gezondheid niet te klagen hebben. Zij verkeren daarbij in de gelukkige omstandigheid dat zij dit allen met hun partners mogen beleven. Men zal dit feit op een bescheiden wijze onder elkaar vieren, 's Morgens is er om 10.00 uur een eucharistieviering in de parochie kerk van Vierlingsbeek. Negen broers en zussen Deenen met enkele partners zullen de gezangen tijdens deze viering verzorgen. In de loop van de middag komen zij bij elkaar voor een gezellig samenzijn en zal worden afgesloten met een diner. Van de vijftien broers en zussen wonen er dertien in de huidige gemeenten Vierlingsbeek en Boxmeer en dus per 1 januari 1998 in de gemeente Boxmeer. De overi ge twee wonen in de Limburgse dorpen Wanssum en Kessel. Eind 1996 waren de broers en zussen totaal 991 jaar en 70 dagen oud. Dit betekent dat de broers en zussen Deen in 1997 op de 215e dag (3 augustus) gezamenlijk 1000 jaar worden. De Stichting Fietsvierdaagse Venray kan terugkijken op een zeer geslaagd eerste jaar. Met de deelname van maar liefst 3640 fietsers werden alle verwachtin gen ver overtrokken. Daardoor is het financieel tekort voor de Stichting beperkt gebleven. Omdat de Stichting voor het eerst de fietsvierdaagse zelf organiseerde kampte men met hoge aanloopkos ten. Door het grote aantal deelne mers heeft men een groot deel van die kosten kunnen dekken. Nol Verberkt van de fietsvierdaagse ver wacht volgend jaar alle aanloopkos ten eruit te hebben. "Het grote aantal deelnemers heeft wel veel extra werk meege bracht maar onze vrijwilligers heb ben dat goed op kunnen vangen". De vrijwilligers kwamen overi gens voor meer verrassingen te staan. Zo was de route door de Mariapeel zo drassig dat 10 kilome ter omgelegd moest worden. "Dat is 's morgens met het uitzetten nog gebeurt. De fietsers hebben daar niets of nauwelijks iets van gemerkt." De opzet van de organisatie met de verschillende starttijden is vol gens Nol Verberkt een groot succes. "De drukte was daardoor verspreid wat ook de veiligheid ten goede kwam". Enige domper op de feestvreugde was het regenweer van vrijdag maar dat mocht uileindelijk de pret niet drukken. Volgend jaar zal de Fietsvier daagse geconcentreerd worden rondom Sporthal De Wetteling. Vanwege de late schoolvakanties is de fietsvierdaagse in de week voor de Venrayse kermis, van 28 t.m. 31 juli. Met de gemeente is daarover al overeenstemming bereikt. Stichting Fietsvierdaagse Venray bedankt namens ruim 3600 deelnemers en meer als 150 medewerkers Alcasl B.V., Castenray Atebe Garage B.V., Venray Autobedrijf Nabuurs B.V., Venray Batavus, Heerenveen Bouwbedrijf Th. Teunissen v.o.f., Ysselsteyn Brood en Banketbakkerij Pierre Pijpers, Venray Café Hulsman, Venray Chocolaterie "Magnifique", Venray City Stomerij Venray, Venray Cultureel Centrum "de Beejekurf", Venray Dagblad de Limburger, Venlo Drankenhandel Vullinghs-Janssen-Huyben B.V., Horst Gemeente Venray, Venray Gerrits-Jans Veevoederfabriek B.V., Oostrum Goed Idee Kadoshop, Venray Hotel Restaurant Asteria Venray, Venray Houbensteyn Holding B.V., Ysselsteyn Inalfa B.VVenray Interstyling B.V., Venray Intratuin Venray, Venray Leder en Boutique mode Ma Belle, Venray Nijsen Granico Mengvoederbedrijf Foodrecycling, Veulen O.V.B. Oostrum, Oostrum Plusmarkt G. van Dijck, Venray Poels 2 Wieiers Venray, Venray Reisburo Vice Versa. Venray SNS Bank, Venray Stevens Hout, Venray Taxibedrijf Verstraaten B.V., Venray TUGO printing Venray, Venray TV Gazet, Venray Twan Achten Grafische Vormgeving, Venray Uniekode SOOIution, Venray Kabelkrant Venray, van den Munckhof B.V.,Venray van Rattingen B.V., Oostrum Verlinden Juwelier, Venray Winkeliersvereniging Venray, Venray Zeef Safe Productions, Venray voor de steun en prettige samenwerking tijdens de Fietsvierdaagse Venray 1997 Auto bekrast Een 27-jarige Venraynaar deed aangifte van het feit dat zijn aan de Veltumse Kleffen geparkeerde per sonenauto met een scherp voorwerp bekrast was. Dat kost de eigenaar ƒ1.000,-. Toilet vernield Vrijdagmorgen werd namens de stichting Kindervakantiewerk aan gifte gedaan van vernieling van een verplaatsbaar toilet aan de Parkweg. De schade voor de stichting bedraagt ƒ300,-. Lekkende auto Maandagmorgen kwam bij de politie een melding binnen dat op de onverharde parkeerplaats aan de Hoenderstraat een personenauto geparkeerd stond, die brandstof lekte. Het gevaar bestond dat deze Mercedes de grond zou vervuilen. Volgens het kenteken zou de eige naar in Heerlen woonachtig zijn, maar bij onderzoek bleek de eige naar met onbekende bestemming vertrokken te zijn. De auto werd weggesleept en vei lig gesteld in afwachting van de komst van de eigenaar. De nieuwe cd van vastelaoves- vereniging De Piëlhaas zal dit jaar twaalf nummers bevatten. Naast vier nieuwe nummers zullen er acht "golde aide" nummers opge zet worden. Dat laat Anne Christien Liebrand van De Piëlhaas weten. Afgelopen zondag konden liedjesschrijvers en muzikanten hun inzending voorde nieuwe cd afleveren in café Hulsman, alwaar de mensen van de commissie Liedje van De Piëlhaas "zitting hadden". In totaal werden achttien liedjes aangemeld. "Boven verwachting" aldus Anne Christien Liebrand. Zij was ook blij met het grote aantal "nieuwe" aanmeldingen waardoor het aanbod zeer geva rieerd is, In augustus vindt een eerste selec tie plaats. Slechts elf nummers zul len tijdens het liedjesfestival op 27 september in de schouwburg gaan strijden om vier plaatsen op de cd. f Schennispleger A aangehouden Vorige week woensdagavond om 19.45 uur was een 14-jarige jongen aan het vissen bij de over- stortvijver aan de Weideweg in Leunen. Daar werd hij plotseling geconfronteerd met een geheel naakte man, die handelingen ver richtte, in de wel omschreven als 'openbare schennis'. De jonge visser raakte niet in paniek, wist zich een goed signa lement van de schennispleger in zijn geheugen te prenfen en kon ook het merk auto en het kenteken aan de politic doorgeven. Dat leidde ertoe dat een 49-jarige inwoner van Meterik in de boeien kon worden geslagen en naar het politiebureau werd gebracht. Na, inmiddels aangekleed, voorgeleid te zijn aan de officier van Justitie en verhoor kon hij naar huis. Onderzocht wordt of de man zich eerder aan dergelijke schen- nisplegerij in Venray heeft schul- gemaakt. j \digj Metershoge vlammen boven Merselo In de nacht van woensdag öp don derdag, vorige week, werd om even na middernacht de Venrayse brand weer door de alarmcentrale opge roepen voor een brand die in Merselo zou zijn uitgebroken. Van ver konden de brandweermannen reeds zien waar de brand was uitge broken, en wel op een dakdekkers- bedrijf aan de Veldstraat in Merselo. Daar had personeel van dat bedrijf, zonder toestemming van de eigenaar, afval in brand gestoken. Toen de eigenaar dat had bemerkt moest het vuur worden gedoofd omdat hij zich aan de voorschriften wilde, houden. Maar de brand was kennelijk niet goed geblust want later is het weer gaan branden met bovengeschetst gevolg. Ook nu liet de eigenaar het weer doven. Ongeveer 8 m3 pallets en afval waren verbrand. Of de eigenaar de rekening van het uitrukken van de brandweer krijgt aangeboden is ons niet bekend, wel dat de politie geen pro ces heeft opgemaakt omdat de werkgever zich keurig aan de voor schriften hield en niet kon voorko men dat zijn personeel rotzooi had aangestoken. Bangmakerij Donderdagmorgen reed een per sonenauto, bestuurd door een 74- jarige inwoner van Arnhem, op de A73 richting Venlo. Ter hoogte van de afslag Noord werd de auto op onverantwoorde wijze ingehaald door een personenauto die op naam staat van een inwoner van Doorwerth. De bejaarde bestuurder gaf gas en haalde de auto enkele kilometers verder weer in waarbij de echtgenote van de bejaarde bestuurder haar wijsvinger opstak met de bedoeling 'dat mag je nooit meer doen'. Daarna werden ver schillende inhaalpogingen gedaan tot de bejaarde bestuurder de kans kreeg de A73 te verlaten. Hevig geë motioneerd deed hij van een cn ander aangifte bij de politie in Venray. Die heeft het verder onder zoek in handen gesteld van de regio politie van Doorwerth.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14