Belgische francs of Duitse Marken nodig? Inattic in Steppin-In Expositie in Museum 't Freulekeshuus Verlenging Zomer- expositie in galerie De Lochting Voorbereidingen Taptoe Peelland vorderen NSO wedstrijd model stockcars Waddenten toonstelling Troubadour in de Evenaar Oud papier Bibliotheek Venray start uitleen cd- roms Doe mee met het Literair Café C /4eye*tdet UW i;L EM MAAS >agPkH donderdag 24 juli 1997 - Pagina 3 'Wat Venray bewaarde' Ret Geschied- en Oudheidkundig useum 't Freulekeshuus presen- ;rt vanaf deze week tot en met 19 "1 tober 1997 de expositie Wat »nray bewaarde'. I Deze titel wijst op een van de I lofdtaken van ieder museum: nl. I !t bewaren van goederen voor het pgeslacht. Ook 't Freulekeshuus |4] dingen bewaren, die voor het Jstorisch beeld van Noord- Btmburg van belang zijn. Zoals uit de expositie blijkt, heb- :n echter niet alleen musea de •ang tot bewaren. Bedrijven, istellingen en burgers slagen er lak bijzonder goed in om cultuur lederen, waarmee ze zich verbon- m voelen, op een zorgvuldige janier te behouden. De expositie 'Wat Venray bewaar- is opgebouwd rond een viertal ema's selectie uit de aanwinsten, die !l museum de laatste jaren heeft irworven. Dit is een bonte verza- eling van voorwerpen variërend in het bekende missiebusje tot en et de uitmonstering van een hop- an en een oude dekenkist, el openbare leven in Venray, waar- ider veel oude foto's en de origi- :1e Gouden Leeuw en De Zwaan Viering van de plechtige Eucharistie op het Henseniusplein in oktober 1947. dit ter gelegenheid van het derde eeuwfeest van de paters Franciscanen in Venray. van de gelijknamige Venrayse hotels. De oorlogsjaren, met een keur van bonnen, kranten en rookwaren van eigen geteelde tabak. Het bedrijfsleven, met gereedschap gebruikt in een schoenmakerij, kui perij. kleermakerij en door een gla zenier. De expositie 'Wat Venray bewaar de' betrekt hierdoor een aantal schenkers en bruikleengevers bij het museum, die door hun medewerking aan het museum te verlenen het inzicht in ons verleden verruimen. Deze bijzondere expositie is, naast de vaste collectie van het museum, tol en met 19 oktober 1997 te bezichtigen in 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, tel. 0478-583880. Geopend, met uitzondering van 2, 3 en 30 augustus, elke zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen een afspraak maken. Omdat er nog steeds veel belang- elling is voor de lopende zomer- ipositie is besloten de openstelling een week te verlengen, ovendien zal de galerie in de iriode van donderdag 24 juli tot rndag 4 augustus dagelijks van 3.00 tot 17.30 uur geopend zijn. aarna zal de expositie alleen nog p telefonische afspraak te zien zijn. Op de expositie is een interessante ixvan schilderijen, beelden, foto's objecten te zien van een twaalf kunstenaars, die het afgelopen irexposeerden. Ook is er werk te zien van enkele kunstenaars, die binnenkort zullen exposeren. Kunstliefhebbers die voor het eerst een bezoek brengen aan de galerie zijn verbaasd over de sfeer, kwaliteit en gevarieerdheid van het aanbod en over de vriendelijke ont vangst en prijsstelling. Voor u. die nog geen bezoek aan deze galerie bracht, wellicht een reden om toch eens een bezoekje te plannen. Galerie De Lochting, Laagheidse- weg 16, Venray (richting Overloon). tel. 0478-585173. ;0p zaterdag 26 juli zal de forma- pÓnattic, die Oirlo als uitvalsbasis :ft. het podium van café Steppin- in Horst betreden. Na enkele suc- jsvolle optredens zoals onlangs in ifé De Bonte Koe, is het nu de Ibrt aan café Steppin-In om te inieten van deze vier jongelui. Het viertal speelt voornamelijk ieen werk, waarvan de muziek te mschrijven valt als swingende taarmuziek met een grungy inslag. )e muziekstijl is te vergelijken met ands waarvan ze ook een enkele overspelen zoals Live en Bush. Onattic ontstond half 1996 en heeft al diverse optredens in de regio verzorgd. De bezetting is: Ramon Brauer (zang en gitaar), Luc Dircks (gitaar), Peter van Vegchel (drums) en Paul de Mulder (bas en zang). Onattic heeft onlangs haar tweede demo uitgebracht waarop vier num mers te horen zijn. Deze vier num mers zullen natuurlijk ook ten gehore worden gebracht a.s. zater dag. Het optreden zal omstreeks 21.30 uur beginnen in café Steppin- In aan het Wilhelminaplein in Horst. De ie Taptoe Peelland zal lefinitief op 28 september a.s. tlaatsvinden. De organisatie kiest oor een meer commerciële opzet net meer randaktiviteiten dan taptoe Venray in het verleden. Naast randactiviteiten gaat ook let bedrijfsleven een grotere rol pelen. De randactiviteiten moeten eiden tot meer toeschouwers en dus teer interesse vanuit het bedrijfsle- fen. Die krijgen dan op hun beurt leer aandacht tijdens de Taptoe. Deelnemende cq. organiserende ®rpsen van Taptoe Peelland zijn dMSK St. Petrus Banden, 'rumfanfare Deurne, Drum- mowband St. Theobaldus Gilde uit Iverlon een GGW De Peel. De organisatoren zijn nog in gesprek met het Trompetterkorps uit Gemert en de Showband St. Willibrordus uit Meijel. Het voorlopige programma, dat afgewerkt wordt op de sportvelden van het Vincent van Gogh Instituut voorziet in een opening rond 15.00 uur door middel van de landing van zes parachutisten. De eerder genoemde muziekkorpsen zullen ook optreden tijdens de eerste Taptoe Peelland. De organisatie is nog op zoek naar enkele andere ver enigingen. Het programma zal ongeveer tot 18.00 uur duren. In de pauze zal een loterij plaatsvinden met een ludieke trekking door enige prominenten uit de regio. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 7 tot en met 17 juli kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Herenportemonnee, bovenkant suède, met ƒ185,-. lidmaatschaps kaart van videotheek, pasjes voor Giromaat en ABN/Amro: dame sportemonnee met bankpasjes van giro en Rabo. cheques van Postbank; beugelportemonnee met 50,-; schakelarmband 'gehaakte draad'; schakelarmband, schakel om en om 2 langwerpig dicht, 2 open fantasieschakels; foto's in envelop Kruidvat; hanger, kruisje; dames horloge, Seiko analoog met recht hoekige zwarte wijzerplaat zonder cijfers; Nederlands Europees identi teitsbewijs: Duitse kentekenplaat KLE-HY 6; verzekeringsplaatje bromfiets ZVR 993; Europas; 2 Nederlandse rijbewijzen; linnen tas met folders van Hotelbon. VERMIST Kater, roepnaam Jimmy. Gevonden voorwerpen werden tij dens deze periode niet aangegeven. Inlichtingen omtrent de verloren goederen tijdens kantooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Zondag 27 juli a.s. organiseert modelstockcarclub De Peeldrivers weer een grote NSO wedstrijd op hun nieuw circuit De Peel in Ysselsteyn. Op dit snelste circuit van Europa dat voor enkele weken terug onder grote publieke belang stelling (meer dan 3.000 bezoekers) officieel in gebruik is genomen staat het baanrecord met 63 ronden op naam van Sander Poels uit Horst. Dus is er voor de deelnemers a.s. zondag een extra motivatie om dit baanrecord te gaan verbeteren. Zaterdag 26 juli kunnen de deel nemers trainen van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 27 juli is het circuit geo pend vanaf 11.00 uur en is er nog de gelegenheid om de modelstockcars in optimale conditie te brengen voor de races die 's middags om 13.00 uur zullen beginnen. Voor het publiek een mooie gelegenheid om eens nader kennis te maken met de modelstockcar sport die door jong en oud beoefend kan worden. Geïnteresseerden kunnen op deze dag tekst en uitleg krijgen bij een van de bestuursleden van de Peeldrivers. De entree is op zondag 27 juli voor het publiek gratis. Voor meer informatie kunt u terecht bij Peter van Asten, tel. 077- 3982608 of Mart Janssen, tel./fax 077-3985481, bgg. 06-54761201. Modelstockcarcircuit De Peel is gelegen aan de N277 tussen Ysselsteyn en Rips. Bibliotheeknieuws Van 23 juli tot en met 2 augustus is in de Bibliotheek Venray de ten toonstelling 'Groeten van de Wadden' te zien. De tentoonstel ling is als een enorme kleurige ansichtkaart uitgevoerd. Ze herin nert de bibliotheekbezoeker daar mee aan een vakantie in het rijkste natuurgebied van ons land. Met 'Groeten van de Wadden' vragen de Waddenvereniging en de Bibliotheek aandacht voor de schoonheid van het Waddengebied en de bescherming ervan. Aanleiding van deze tentoon stelling is het initiatief van de Nederlandse bibliotheken die 1997 hebben uitgeroepen tot 'Jaar van het Reizen'. 'Groeten van de Wadden' is te bezichtigen tijdens de openings uren op maandag van 14.00-18.00 uur; dinsdag en woensdag van 11.00-18.00 uur; donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Op 25 juli a.s. is troubadour Johan v. Krey te gast in de Evenaar (voor heen café de Volle Maan). Oud-Venraynaar Johan v. Krey speelde vroeger onder andere in het legendarische orkest Burlesk uit Venray. Jaren geleden startte hij met de bouw van De Verboden Vrucht. Van een ouder schuur in Baarle Nassau maakte hij een schitterende feesterij. Veel feesten en partijen vrolijkte hij met of zonder andere muzikan ten op. Hij is o.a. vertolker van het levenslied maar speelt daarnaast nog diverse andere stijlen muziek. DiTalles op zijn vertrouwde accor deon. Dus voor het begin van de vakan tie of gewoon een gezellige zomer avond even naar de Evenaar. Aanvang 19.00 uur en de entree is gratis. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur Heel gemakkelijk en lekker snel. Nog even Belgische francs of Duitse Marken halen? Dat kan 24 uur per dag bij onze geld automaat aan de Wilhelminastraat te Venray. Prettige vakantie! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel.(0478)530300 VELTUM Vrijdag 25 juli halen leden van DOS Venray wederom het oud papier op in de wijk Veltum (gebiedsdeel omsloten door Langstraat, Weg in den Berg, Kempweg en Westsingel). Men wordt verzocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten, want op dat tijdstip wordt met de inzameling begonnen. DE WIEËN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, St. Antonius- straat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. woens dag, 30 juli om uiterlijk 18.30 uur oud papier gebundeld of in dozen aan cfe straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZEN- VENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril, Werckenslaan en de aanliggen de straten. De bewoners van deze buurten en straten worden daarom gevraagd iedere laatste woensdag van de maand uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Op woensdag 30 juli zal het papier opgehaald worden. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.30 uur. VERPLAATSING ROUTE VREDESKERK In verband met de kermis zal er op donderdag 7 augustus papier worden opgehaald in de route Vredeskerk. Wilt u het goed gebun deld aan de straat plaatsen voor 18.00 uur. 'T DESSELKE Vrijdag 25 juli wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Wilt u het papier gebundeld of in een doos aan straat plaatsen voor 18.00 uur. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. BRUKSKE Op zaterdag 26 juli wordt het oud papier weer opgehaald in het Brukske door mensen van het wijk- platform. Wilt u het papier tussen 11.00 en 13.00 uur gebundeld aan de straatkant zetten. Vanaf maandag 21 juli heeft de bibliotheek in Venray 175 cd-roms te leen. De collectie bestaat uil informatieve cd-roms op allerlei gebied zoals kunst, moderne talen, huis tuin, reizen. Verder zijn er simulatie- en adventurespelen. Vanzelfsprekend zijn er ook cd- roms voor kinderen, want ook dit nieuwe medium is niet aan leeftijd gebonden. Door de korte uitleentermijn van één week zal er in het aanbod vol doende keus zijn. Het uitleentarief bedraagt ƒ6,- per week. Nadere technische informatie geeft de fol der die verkrijgbaar is aan de balie van de bibliotheek. Voor juli kozen wij de volgende opgave: "Maar nu. haar bezig ziend in haar bedrijf en de kans hebbend, die ik hebben wou dat zij onvoorbereid antwoorden zou, vroeg ik: waarover wil je dat ik schrijf?" Wie is de auteur en uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig? Oplossingen van het gevraagde probleem kunt u voor maandag 24 augustus sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1,5801 RR Venray. Het gedicht van de maand juni was van Jan van Nijlen en heet: "Bericht aan de reizigers" Veel goede oplossingen deze maand. De stand is als volgt: op de eerste plaats blijft Mevrouw W. Vink met 60 punten. Dan volgen, ieder met 50 punten, de dames L. Colsen, W. Neiissen-Wtjnhoven, T. Peters-ten Have en de heer A. Kroft. Op de 3e plaats komen de dames H. van Beek en L. Geurts met 40 punten. De vierde plaats wordt gedeeld door Mevrouw R. van Daal en Mevrouw T. Smits-van Lipzig met 30 punten. De rij wordt gesloten door Mevrouw L. van Berio-Lensmk en de heer A. Leyssen met 10 punten. In "Bericht aan de reiziger" geeft de schrijver aan de lezer, de reiziger dus, het advies om op zijn reizen nooit zijn dromen té vergeten. Elke plaats in de wereld - al is hij nog zo gewoon en al lopen er nog zo gewone wegen naar toe - is de moeite waard voor wie ogen heeft om te zien. Dan besef je wat reizen is voor ware wijzen!. Jan van Nijlen - Bericht aan de reizigers. Bestijg de trein nooit zonder uw valies met dromen dan vindt ge in elke stad behoorlijk onderkomen. Zit rustig en geduldig naast het open raam: gij ziji een reiziger en niemand kent uw naam Zoek in i verleden weer uw frisse kinderogen kijk nonchalant en scherp, aroomrig en opgetogen. Al wat ge groeien ziet opt 't zwarte voorjaarsland, wees overtuigd: het werd alleen voor uw geplant. Laat handelsreizigers over de filmcensuur hun woordje zeggen: God glimlacht en kiest zijn uur Groet minzaafh de stationschefs achter hun groen hekken want zonder hun signaal zou nooit een trein vertrekken. En als de trein niet voort wil, zeer ten detrimente van uwe lust en hoop en zuurbetaalde centen, blijf kalm en open uw valies; put uit zijn voorraad en ge ondervindt dat nooit een enkel uur te loor gaai. En arriveert de trein in een vreemdsoortig oord, waarvan ge in uw bestaan de naam nooit hebt gehoord, dan is het doel bereikt, dan leert gij eerst wat reizen betekent voor de dolaards en de ware wijzen... Wees vooral niet verbaasd dat, langs gewone bomen, een doodgewone trein u voert naar 't hart van Rome. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt ae vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Voor het eerst is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! Daarmee wordt ook voor hen deze wedstrijd aantrekkelijk. Ieder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidente le deelnemers meedingen! Bij de Lokale Omroep Venray wordt iedere laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur ondermeer aandacht besteed aan de rubriek Doe Mee. Donderdag 31 juli zal het juni-gedicht worden voorge dragen door Henk van Ulsen. In het programma voor het seizoen 1997/1998 jaar zullen wij in Venray de volgende "gasten kunnen begroeten: 26 september Aiita Baayens; 26 november Willem Wilmink; 29 januari Lévi Weemoedt; 14 mei Lulu Wang. Poëzieliefhebbers en proza- en poëzieschrijvers in spe, zouden wij bij deze willen uitnodigen om lid te worden van onze kring-bijeenkomsten, kunt dit doen door onderstaande strook in te vullen. Iets voor u? Ik wil nadere informatie over: O Schrijverskring voor proza en poëzieschrijvers. Per seizoen 3 bijeen komsten. O Poëziekring. Het luisteren naar en bespreken van poëzie. Per seizoen 3 bijeenkomsten. Naam adres: Strookje inzenden aan en verdere informatie over het Literair Café bij het Secretariaat: Rochusstraat 1. Venray. Telefoon: 0478-582948. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: P. CORVER Kennedyplein 8. tel. 581393 vrijdag 18.00 lot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10,00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van lu.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. v.d. LINDE, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren J. BERKERS. tel. 513727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS WEEKBLAD PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en veremgingsrueuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3