berden RE Fraai is anders "Stank keert regelmatig terug" PC Zevende geval varkenspest in Ysselsteyn 95 ct speciale aanbiedingen AA NU Minister Ritzen opent Kies Techniek l /enray's rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gehele zomercollectie MODEHUIS VENRAY foto 10/15 cm A.P.S. foto's in 1 uur SUPER PROFITEREN Topper van de week Vers vlees van de boerenhof RKHOF Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... ^el-brunch «"KJI Veel zomermode Dames en Heren Helft van de Helft Dorprsraad Smakt/ Holthees blijft op sterkte Donderdag 24 juli 1997 Nr. 30 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS totestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 HSl tail adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl@munckhof - httpL//www.tref.nl@tpkrant IPA7EFSSTRA4T 19a VENRAY TEL. 0478 565958 Advertentieprijs: 0.39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Fiesvierdaagse overtreft verwachtingen Zoals het er nu naar uitziet zullen in totaal 3000 fietsers deelnemen aan de eerste editie van Fietsvierdaagse Venray. A.s. dinsdag gingen er al 2680 fietsers van start om in en rond Venray. De eerste fietsers die van start gingen waren afgevaardigen van de initiatiefgroep Venray Conferentie. Zij waren door de organisatie bereid gevonden om de officiële start op te luisteren en een ronde van 40 km te maken. "Ons droomgetal. 3000 fietsers, is binnen handbereik. Vandaag zijn precies 2680 fietsers van start gegaan. Dat is evenveel als vorig jaar gedurende vier dagen fietsvierdaagse." Pr-man Nol Verberkt maakt dinsdag aan het einde van de middag enthousiast de balans op van de start van de Fietsvierdaagse Venray. Verberkt: "Met nog een paar dagen voor de boeg komen we beslist uit op die 3000 deelnemers Met het oog op de toekomst van de fietsvierdaagse was het verheugend dat het aantal jongere deelnemers groter was dan in voorgaande jaren, aldus Verberkt. Opvallend was verder dat de deelnemers uit het hele land kwamen. Verberkt: "een eerste steekproef heeft uitgewezen dat de deelnemers tevreden zijn over de routes en de begelei ding. Helaas moesten we de route door Mariapeel veranderen. Door een stortbui maandagavond was de route te drassig." De fietsvierdaagse wordt vrijdag afgesloten met een slotmanifestatie op het Schouwburgplein waarbij traditio neel weer de nodige prijzen verloot en uitgereikt worden. Theuws voldoet aan normen maar bewoners blijven klagen "Het wordt tijd dat Theuws zijn edrijf elders onderbrengt, esnoods op kosten van gemeente- elden." Dat stelt de actiegroep «uws in een brief aan de bewo- lers van de Aubade-, Serenade-, Itude- en Ouverturestraat. De tiegroep strijdt al al enige jaren gen de stankoverlast die volgens len door dit bedrijf nog steeds 'ordt veroorzaakt. Directeur Peter Theuws van het edrijf laat desgevraagd weten at zijn bedrijf nu aan de normen oldoet en ziet de brief van de ctiegroep als 'n laatste aanval an de groep. De actiegroep concludeert dal, adat in april van dit jaar de schoor tenen verhoogd zijn, de stank nog egelmatig terugkeert. Jammergenoeg hebben wij op dat •unt gelijkgekregen" meent de ctiegroep in de brief. "Met het ver ogen van de schoorstenen is het robleem niet opgelost....". Ook eeft actiegroep kritiek op het feil blijvend in prijs verlaagd met gratis index print bij ontw. en afdrukken NIEUW Schoolstraat 5 5801 BN Venray Tel. 0478-512567 dat het anderhalfjaar heeft geduurd voordat de schoorsteen verhoogd werd. De actiegroep gaat nu van het standpunt uit dat Theuws verplaatst moet worden, desnoods op kosten van de gemeente. Die heeft in haar ogen al jaren haar verantwoordelijk heid niet opgepakt. De vergunningverlening dient overigens op 22 augustus bij de Raad van State. "Wij zullen nog maals aanvechten dat een bedrijf als Theuws gewoon niet in onze woon wijk past" aldus de actiegroep. Verder dringt de actiegroep er bij de bewoners op aan om in geval van stankoverlast de klacht bij de gemeente aan te melden. NORMEN Directeur Peter Theuws ziet de brief van de actiegroep als een "politiek spelletje". "Mijn bedrijf voldoet nu aan de door de rechter erkende normen. De Industrieweg 21, Deurne, Tel: 0493 - 320314 (Ind. terrein De Bottel) Opel Astra Sedan GL 1600, 5-batc, radiovoorbereiding, getint glas, 69.000 km, roodmetallic, 1992 Nu: ƒ16.900,- Volkswagens op voorraad! uitstoot is niet minder maar krijgt meer kans om zich met lucht te ver mengen waardoor de stankoverlast minder wordt." Volgens Theuws heeft de actie groep aan derden te kennen gegeven dat ze nu wel door moeten gaan omdat ze "A" gezegd hebben. "Ze hebben echter geen poot om op te staan. Persoonlijk vind ik de brief heel ver gezocht. Ik zie het meer als een laatste aanval". Theuws weerlegt ook het argu ment van een bedrijf in een woon wijk. "Hel industrieterrein ligt langs de woonwijk. Bovendien lag dat er ook eerder dan de woningen" aldus Theuws. METINGEN De gemeente Venray bevestigt dat Theuws bij de laatste metingen aan de normen voldoet. "In april is de schoorsteen verhoogd. Bij bepaalde weersomstandigheden is er enige stank maar dat is binnen de vergun ning toegestaan." aldus een woord voerster. Zij laat bovendien weten dat sinds april het aantal klachten beduidend minder is geworden. VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. Wij brengeu' 0478-542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan'. Inbraak in bedrijf In de nacht van donderdag op vrij dag is door forcering toegang ver kregen tot een bedrijf aan de St. Catharinastraat. Uit het bedrijf wer den twee computers ter waarde van enkele duizenden guldens ont vreemd. Kies Techniek, de manifestatie gericht om schooljeugd een impressie te geven van wat men met een technische opleiding kan doen, zal dit jaar worden geopend door minister Ritzen. Het bedrijfsleven in Venray en omgeving kampt ai jaren met een tekort aan technisch personeel. Daarom wordt al enkele jaren de manifestatie Kies Techniek georganiseerd. De opzet van dit jaar is echter gewijzigd. Het evenement is gevarieerder door de deelname van meerdere bedrijven. Zo kunnen kunderen, ouders maar ook docenten kennis maken met de vele boeiende aspecten van tech niek. Zo zal er op zaterdag 4 oktober, de dag van de manifestatie, een tèsh- nische bedrijvenbeurs zijn, worden er workshops gehouden, is er een ont werpwedstrijd, zijn er toneelvoorstellingen en lezingen. Aan de manifestatie nemen vijfentwintig bedrijven deel. Daarnaast geeft ook GGW De Peel een aantal demonstraties. Rondom deze manifestatie zal in Peel en Maas op donderdag 25 septem ber een speciale Kies Techniek-bijlage verschijnen. Bedrijven kunnen daarin adverteren waarmee ze tevens de manifestatie ondersteunen. Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY NL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Accessoires Computers Printers CD-ROM's Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC(a.STORE maakt deel uit van Arts Soft- en Hardware Venray Sector niet bij met herstructureringsvoorstellen Het aantal gevallen van var kenspest blijft stijgen. Op een bedrijf in Ysselsteyn werd maan dag het zevende geval van var kenspest in die plaats geconsta teerd. Bij dit bedrijf moeten 2800 varkens worden geruimd. Het bedrijf is gelegen aan de Kempkensberg. Het totaal aantal gevallen van var kenspest in Nederland bedraagt nu 343 sinds de uitbraak. De protesten tegen de plannen van minister van Aartsen om de varkens houderij te herstructureren nemen hand over hand toe. Zo had de Rabobank becijferd dat de voorge stelde inkrimping van de varkens stapel met 25% een kapitaalsvernie tiging van 2,5 miljard gulden tot gevolg zal hebben. Als gevolg van de voorstellen zullen veel varkens- boeren tevergeefs aankloppen bij de bank omdat hun bedrijf niet meer financierbaar wordt. Becijferd is dat het vermogen van een gemiddeld Bermgrond mogelijk toch te koop gezinsbedrijf met een kwart tot een half miljoen zal dalen. Het jaarlijkse inkomen zal met tussen de ƒ40.000.- en ƒ70.000,- teruglopen. Elders in dit blad kunt U een reac tie van de AgriBusiness Groep Venray e.o. op de plannen verne men. FOKVERBOD Woensdagmorgen besliste de rechtbank in Den Haag dat minister van Aartsen terecht een fokverbod heeft ingevoerd als bestrijding van de varkenspest. Door diverse orga nisaties was daar bezwaar tegen gemaakt. Zij kregen van de rechter geen gelijk. Ook de hoogte van de vergoeding die varkenshouders krij gen blijft ongewijzigd. ttgNS MUST*, De bewoners van de Feldberglaan zijn opnieuw onte vreden over de gang van zaken met het stukje grond voor hun woningen. Nadat zij vorig jaar dat stukje grond niet konden kopen, klagen ze nu over het onderhoud ervan. De bewoners van deze straat wil den vorig jaar het stukje grond voor hun woning kopen. Zo zouden zij hun voortuin kunnen uitbreiden en daar direct na de bouw van hun woning met de inrichting daarvan rekening kunnen houden. De gemeente wilde echter daar niet aan meewerken omdat zij von den dat het een beeldbepaldend stukje groen diende te worden. Die groenstrook, met gras. heesters en bomen, moest een visuele afschei ding gaan vormen tussen straat en woningen. De inrichting zou vorig jaar plaatsgevonden hebben. Bewoners konden zich daar in vin den al was er wel nog een menings- Grotestraat 93 Venray verschil over de boomsoort die geplant zou worden. OVERWOEKERD Nu ruim een jaar later is het stukje grond inderdaad beeldbepalend maar niet in de zin zoals dat bedoeld was. De bewoners zijn nu boos omdat de gemeente niets met het stuk grond doet, zelfs niet onder houden. Ingrid Molenaar, voorlichtster van de gemeente laat weten dat de gemeente Venray inderdaad, om uit eenlopende redenen, verzuimd heeft om de groenstrook in te richten. "Wij hebben de bewoners van de Feldberglaan hiervoor onze excuses aangeboden" laat ze weten. "Vervolgens heeft de gemeente de strook ingezaaid met veldbloemen. Die zijn nu overwoekerd door onkruid". Het stukje grond voor de wonin gen aan de Feldberglaan in West einde wordt mogelijk toch nog verkocht aan de bewoners. Eerst zul echter het onkruid verwijderd wor den. Naar aanleiding daarvan is er deze week en gesprek geweest lussen een woordvoerder van de bewoners en de gemeente. "Daaruit is gebleken dal de bewoners nog steeds de wens hebben om de groenstrook te kopen. Volgens de Ingrid Molenaar gaat de gemeente vooralsnog uit van het oorspronkelijke plan van inrichting. Toch zal na de vakantie van de betrokken ambtenaar opnieuw beke ken worden of verkoop onder bepaalde voorwaarden alsnog tot de mogelijkheden behoort. In ieder geval zal het onkruid binnenkort verwijderd worden. SfRAAt 76 De dorpsraad Smakt/Holthees blijft naar alle waarschijnlijkheid op de huidige sterkte. Door het aangekondigde vertrek van voor zitter Theo Gommans en secreta ris Pius van Loon vallen enkele belangrijke plaatsen weg. Tijdens de vorige week gehouden dorpsraadvergadering bleek echter dat vanuit de bevolking animo genoeg was om de lege plekken op te vullen. Zo zal namens de Bond van Ouderen Jan Rongen zitting gaan nemen in de dorpsraad. "Verder hebben diverse mensen het lidmaatschap in overweging. Ik zie dat zeer positief in" laat Pius van Loon desgevraagd weten. Accountants belastingadviseurs Rühl Haecens van Aar vestigingen in Boxmeer,Venray. Reuver en Venlo Noorderhof 8,Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1