cUevt&tett C Oude fofo Volksdansinstuif 'Meer Bewegen voor Ouderen' voor Venray en kerkdorpen Venray Oldtimer Toertocht dit jaar vanuit Ottersum Zaterdag 26 juli 1997: Prijzenfestival 'Het mooiste er in Limburg' Dames en Heeren Nieuwste Dansen Hallo korfbalfans! 15 Jaar Frans Bouwens PEEL EN MAAS donderdag 24 juli 1997 - Pagina ÜPEE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: HH. Joachim en Anna. 9.00 H. Mis voor dhr. en mevr. Neeleson-Custers. 19.00 H, Mis voor Teng Geurts en overl. fam.: Theo Peters (coll); Frits Jansen (coll);jrd. Herman Philipsen. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Greet Gommans-Mikkers en zoon Geert. 11.00 H. Mis voor Wim Verheyen en overl. fam. en de overl. aan wie niemand meer denkt. Maandag: 9.00 H. Mis Grada Broers. Dinsdag: 9.00 H. Mis Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt: Piet Fleurkens; Theo Peters (coll); overl. ouders Thuyls-Muysers en overl. kinderen; jrd Piet Jansen; overl. fam. Thijssen-Hendrix. Woensdag: 9.00 H. Mis Bertus Meesters en fam. Donderdag: 9.00 H. Mis Jan v. Ham (coll); José Kremer-Vullingh; Willy Beerkens-v. Meyel. Vrijdag: H. Alfonsus. 9.00 H. Mis Kitty Pouwels; om vrede in de wereld; uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen bgv een zilveren huwelijk. Dienbeurten: za 19.00: Eomer en Bert: zo 9.30: de heren Hoppen brouwers en Mingels; zo 11.00: Thijs en Rowan. Lectoren: za. 19.00: L. Truijen; zo 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapei Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff; lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapei Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapei Voorganger: Jos Korff; lector: zr. Hélène. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Stiltecentrum: Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222 Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 18.00 Volkszang; overl. ouders Vullings-v.d. Broek. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volkszang; Jacobus Naus; Sef Claessens; Toon Smits (coll); Alda v. Hoof-v. Gelder. 12.00 Doop Freek Relouw, Melchiorhof 20. Maandag: 19.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 19.00 Behouden thuiskeer alle vakantiegangers. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; ouders Dupont-Gooren; jgt. Ferdie Dobbelaer; Jeu Jansen en zoon Engelbert. Donderdag: 19.00 Jacob Jacobs en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Fam. Janssen- Krijsn; Helm en Eleonora Mommen en overl. ouders Janssen-Bol (coll). Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Cor Reijndcrs-Lemmen; overl. ouders Willemse-Weijs; Antoon Jeuken; vader en moeder Arts-v. Dinther. kinderen en klein kind. Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen- lijkc parochie Venray-Zuid; Martien Janssen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Nel Basten- Janssen: Antoon Egelmeers: Willem Janssen en Gertruda Janssen, kinde ren en kleinkinderen en overl. fam.; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.: overl. ouders Camps- Willems. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans en Sjeng v.d. Pasch. 10.00 Antoon Verheggen en Hendrina van Haeren; voor een behouden thuiskomst van alle vakantiegangers. Maandag: 9 (X)Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor een zieke. Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v, O L. Vrouw van altijddurende bijstand, Vrijdag: le Vrijdag van de maand. K.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Uit dankbaar heid en tot bijz. int. 13.00 Bruidspaar Eric Wijers en Mariëlle Lemmens (koor Harmony). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Roel v Haeren, Noud v.d. Mortel* Rik Op den Camp. Frank Janssen; zo 8.30: Willem Verheijen. Miek v. Bracht: 10.00: Anneke Denissen. Annemiek Moraal. Rianne Rijshouwer, Danielle Wijnen. Vakantie We proberen tijdens de vakantie in de kerk alles zo goed mogelijk doorgang te laten vinden, maar we zullen af en toe vaste medewerkers missen. Zondag 27 juli: orgel met zang van Albert Linders. Zondag 10 aug. komt Geysteren op bedevaart en zingt het koor van Geysteren. De andere zondagen zullen het hoog missen zijn zonder zang. De diensten in de week en in het weekend blijven normaal doorgang vinden. Parochie Oirlo 10e Zondag na Pinksteren Zaterdag: 19.00 Gez. H Mis (Dameskoor): Harrie Vriens; lede Vervuurt; tot bijz. int. (V). Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor): overl. fam. Stevens-Steeghs; monseigneur Jan van Susante; Jan Speijken. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Thei Buddigcr; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. Maria Smits; jrd. Grad Drabbels; Louis Tielen; zwd. Theo Jacobs. Woensdag: 18.00 Sef Kunen. Misdienaars: za: Sjekky, Elleke. Loes. Pleunie; wo: Marjolein en Thijs. Parochie Leunen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Hoogmis gezongen door het Herenkoor; overl. ouders Bouten-Verheijen. Anna, Gerrit en Wim Bouten; Harrij Geurts en overl. fam.; Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Zondag: 10.00 Hgm. gezongen door het Dameskoor; t.i.v. een 80- jarige; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; gest. jrd. Eduard Asselberghs en Wilhelmina v. Helden. Maandag t/m donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: H. Alfonsus Mari De'Liguori, bisschop; tevens le Vrijdag van de maand. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; gest. jrd. Peter Johannes Arts en Maria Poels. Misdienaars: za 19.00: Mark Weijs en René Geurts; zo 10.00: Geert v. Gorp en Marieke v. Gorp. Lectoren: za 19.00: Harry Bovée; zo 10.00: Lies v. Bavel. Rectoraat Heide Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor overl. ouders Peeters-Janssen; t.i.v. vader Van Kempen en overl. fam.leden; Wim Swinkels. Donderdag: Gedachtenis van de H. Ignatius van Loyola, priester. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Rectoraat Veulen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. overl. ouders Classens-Swinkels en zoon Jac; Jacobus Ewals en Maria Ewals- Holtackers: Sèr Thissen; Cornelis Cremers, echtgen. en overl. fam. Zondag: 10.30 Hgm. Martin Hagens, dochter Truus en overl. fam.; Johan Geurts en Wilhelmina Geurts-Ambrosius; mndd. Petronel la Reintjes-Versieegen; als le zwd. Frans van Staveren; voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8 00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Sjef Classens en Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 17e Zondag door het jaar (B). Zaterdag: 19.00 (Gelezen dienst); mndd. Louis Arts: Math v. Dijck (Buurtver. Puttenweg); M. Derikx- Hendriks; Wim Lemmens (broers en zusters); overl. fam. Janssen- Smeets; ouders Verheijen-Litjens. Zondag: 10.00 Mndd. A. v Empel; ouders Van Vegchel-Verheijen. Ouderenkoor. Maandag: 19.00 Jan v. Lipzig cn Tom (fam. Michel s) Woensdag: 19.00 Mndd. D. Jansen- Koppens; jrd. Fr. Werneke; jrd. Hannes v. Well en echtgen. Vrijdag: 19.00 Jan v. Lipzig (Ouderenver.). Misdienaarsbeurten: za 19.00: R. en L. Oomen: zo 10.00: J. Oomen, Fr. Crienen. R Hesselmans en Ds. v. Soest: ma: J. v. Hees en N. Reintjes; wo en vr: M. en S. Claessens. Heb je al een papiertje ingeleverd waarop staat wanneer je in de vakantietijd echt niet kunt dienen. Doopschema: (augustus) Op de zondagen 10 en 24 aug. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toe gediend. Vanaf I sept. zal in onze kerk het Doopsel worden toege diend door de Deken van Venray. Nadere berichtgeving hierover volgt. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Petrus v. Helden: Harrie Arts-v. Meyel. Misd.: Roy Stevens en Angela v. Tilburg. Zondag: 10.00 Piet Janssen; om goede gezondheid. Misd.: Johan Loonen en Richard Engels. 14.30 Doop Koen Draak. Woensdag: 19.00 Grad Ewals; Bertha de Rijck-v. Rijswijck. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Rutten en Kessels-de Rijck. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Dankbaarheid J. v.d. Heuvel-Peters. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: za: Luutze en Grard: zo: Ellen en Niek. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. 17e Week door het jaar; 10e Zondag na Pinksteren. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Gerardus, Sraar Kersten; Arnoldus Reijnders; Piet Poels; Sjeng Jenneskens; Ria v.d. Oord-Bergé. Lectr.: Thea Reijnders. Dienb.: Linda Jansen. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis tot bijz. int. (B); t.e.v. St. Jozef; overl. ouders Wauben-Niessen. Vrijdag: 16.00 40-jarig huw. P. Deenen-Smits. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 27 juli zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, dhr. D. Piersma uit Ubbergen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal de heer Piersma eveneens voorgaan in de dienst. Tijdens de dienst zal er een scou tinggroep uit Rotterdam aanwezig zijn. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvan en kindeme vendienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema De rol van religie in de wereldaangelegenheden in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld In de maand juli is er geen vie ring meer van de Oecumenische Basisgroep in verband met de vakantietijd. De eerstvolgende vie ring zal zijn op zondag 24 augus tus. @Frits:Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 27 juli om 10.00 en 14.30 uur. Kand. J.K. Timmermans, Voorschoten. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelgemeente Venray Ook deze zomer bent u welkom in de erediensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske (Land- weert) te Venray. Ontmoet in de vakantie medegelovigen die samen met u de Heer willen loven en prij zen en willen luisteren baar een boeiende Woordverkondiging. Iedere zondag is er ook zondag school. De dienst begint om 10.00 uur en na afloop wordt u uitgenodigd om met ons een kopje koffie te drinken. Informatie: tel. 077-4641936 of 0478- 588864. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek,nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Tegen stilstaande auto Vrijdagmiddag omstreeks 17.00 uur bemerkt een 20-jarige bestuur der van een personenauto uit Overloon te laat een voor de rotonde in Ysselsteyn stilstaande personen auto. Bij de botsing die volgde raakte een 17-jarige inzittende van de auto uit Overloon gewond. Die moest voor behandeling van enkele lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd maar kon na behandeling naar huis. Inbraak in vrachtauto Het afgelopen weekend is inge broken in een aan de Macroweg geparkeerde vrachtauto van een in Venray gevestigd vervoersbedrijf. Uit de vrachtauto werd het 27-MC bakje gestolen. bezoekt gedurende de VENRAYSCHE KERMIS de prachtige DANSZAAl van Janssen-Wijnhoven. Puike coniumptie. Prima bedieniof Firma I.amón Kermis Venray anno 1925. Ruim 70 jaar geleden werd dei foto gemaakt, in de café-zaal vi Janssen-Wijnhoven (mornenteelh witte huis). Langstraat hoe Paterslaan. Sjefke Vollenberg en J ace Sijbers uit Venray zitten aan tafel klinken alvast op een succesvol! kermis 1925. Zij huurden hiervot de café-zaal muziek) aan Paterslaan. Jan v.d. Putte Gedurende de vakantiemaanden juli en augustus stellen wij ouderen in de gelegenheid om iedere dinsdag - met uitzondering van de week waarin de fietsvierdaagse valt en de kermisweek - te volksdansen in zaal In den Engel. Iedereen die de 50 is gepasseerd en in deze periode wil volksdansen en/of wil kennismaken met deze vorm van bewegen, is van harte welkom. Het programma is zo samengesteld dat ook bestaande volksdansgroepen kunnen deelne men. Iedere dinsdag in juli en augustus (uitgezonderd de week van de fietsvierdaagse en kermisweek) van 09.30 tot 11.30 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd. De organisatie en uitvoering is in handen van professionele danslei- ding. De Venray Oldtimer Toertocht, georganiseerd door enkele Venrayse leden van de MG T-Type Owners Holland, zal dit jaar van wege de Venrayse kermis starten vanuit Ottersum. Op zondag 3 augustus zullen weer talloze MG's rondtoeren door Noord-Limburg. Startpunt is Biercafé-restaurant Old Inn aan de Siebengewaldseweg 13 in Ottersum. De chauffeurs en hun fraaie auto mobielen verzamelen zich vanaf 11.00 uur om rond 12.00 uur te ver trekken. Opening D-reizen Vakantiewinkels in Venray Zaterdag 26 juli a.s. opent D-rei zen Vakantiewinkels haar 88e reis bureau in Nederland. Op deze dag wordt een feestelijke actie gehouden bij D-reizen Vakantiewinkels, Grotestraat 52 te Venray. RAD VAN AVONTUUR Op deze dag zullen medewerkers van D-reizen wedstrijdformulieren uitdelen aan het winkelend publiek in Venray. Iedereen mag gratis aan de prijsvraag meedoen. Middels het Rad van Avontuur worden prijzen weggegeven. Het prijzenpakket bestaat uit ondermeer een vliegreis voor twee personen naar Gran Canaria. een weekend/midweek naar een bungalow van Gran Dorado, een 10-daagse verzorgde busreis naar Spanje, een weekend naar een hotel op de Veluwe en vele vakantie-cadeaubonnen van ƒ50,- per stuk. WIE IS D-REIZEN VAKANTIEWINKELS D-reizen Vakantiewinkels is onderdeel van de Samenwerkende Dirk van de Broek bedrijven, en met 88 vestigingen en diverse telefoni sche reserveringsafdelingen (waar onder de Nationale Aanbiedingen Lijn en D-reizen Direkt), de grootste onafhankelijke reisbureauketen van Nederland. GROOT ASSORTIMENT EN LAAGSTE PRIJS De klant kan bij D-reizen terecht voor alle soorten vakanties. Of hel nu gaat om een bus-, fiets-, auto- of vliegvakantie. D-reizen verkoopt de vakanties van de vele Nederlandse reisorganisaties. Deze reisorganisa tie berekenen soms voor dezelfde vakanties verschillende prijzen. D- reizen maakt met behulp van haar vakantiecomputer altijd een prijs vergelijking, zodat de klant de laag ste prijs betaalt. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar D-REIZEN VAKANTIEWINKELS OP SBS6 Elke dag, rond 14.30 uur, brengt D-reizen het programma Vakantie- TV op SBS6. In dit programma wordt extra aandacht gegeven aan diverse vakantiebestemmingen. Iedere week komen drie nieuwe bestemmingen aan bod en elke dag heeft D-reizen voor deze bestem mingen nieuwe aanbiedingen. BETROUWBAAR D-reizen Vakantiewinkels is aan gesloten bij de erkende brancheor ganisaties ANVR. SGR en IATA. Verder werk D-reizen voor alle ver zekeringen samen met de ANWB Alarmcentrale. SPECIALIST IN LAST- MINUTE VAKANTIES D-reizen Vakantiewinkels heeft alle beschikbare en actuele Last- Minute aanbiedingen in haar vakan tiecomputer staan. Deze computer wordt van minuut-tot-minuut bijge werkt, waardoor de Last-Minutes en prijzen altijd actueel zijn. Via de vele teletekstpagina's op SBS6 èn RTL4 wordt het publiek hiervan van minuut tot minuut op de hoogte gehouden. PEEL EN MAAS ELKE WEEK NIEUWS f Ben de politie eeuwig dankbaar In de nacht van dinsdag op woensdag vervoegde zich een in Venray wonende Marokkaanse vrouw* zich op het politiebureau met een wel heel vreemd verzoek. Haar zus was op vakantie naar haar geboorteland maar ze kon de oversteek met haar auto naar Spanje niet maken omdat ze haar kentekenbewijs en APK keurings bewijs van haar auto niet kon tonen. Haar in Venray wonende zuster had de bewijzen bij zich en vroeg of het mogelijk was dat de politie een kopie naar de haven in Spanje zou faxen. Daartoe was de politie bereid en na het Faxen werd vanuit die havenplaats medegedeeld door de gestrande bestuurster: 'Fax is aangekomen en akkoord bevon den. Blijf de Venrayse politie EEUWIG dankbaar'. Met dit schrijven willen wij. Korfbalvereniging Oostrum, jullie op de hoogte stellen van ons voorne men om op zondag 24 augustus 1997 weer een FAMILIE-KORF- BALTOERNOOI op ons sportpark in Oostrum organiseren. Aan dit toernooi mag jong en oud van een of enkele families deelne men. Maak een team, samen met familie(s)De wedstrijdregelge ving is extra aangepast op deze 'gemixte' samenstelling van de teams. Ben je geïnteresseerd en heb je familieleden die ook graag een bal letje in een korf deponeren, geef dan je team op met onderstaand formu lier voor 1-8-1997 bij: Trudy Tonnissen, Binnenhof 17, 5807 BV Oostrum. Een team bestaat uit minimaal 8 personen met een leeftijd van 12 jaar en ouder, waarvan maximaal 4 heren per wedstrijd ingezet mogen worden. De kosten zijn ƒ10,- per team. Stur dus het formulier zo spoedig mogelijk op, zodat wij reke ning kunnen houden met jullie komst en jullie een leuke dag tege moet kunnen zien!! Tol zondag 24 augustus, wij heb ben er zin in! Je moet je tijdig inschrijven, voor 1-8-1997. groepsnaam: tenue-kleuren: contactpersoon: adres: woonplaats: tel.nr.: Inschrijvingsgeld voor 1-8-1997 storten op nr. 14,000.40.84 Rabobank Oostrum. Je ontvangt na inschrijving bericht over de aanvangsttijd en poule-indeling en wedstrijdregelement. Met negen werknemers is hij begonnen, Frans Bouwens, nu directeur van Bouwens Holding BV welke aan ongeveer veertig perso nen werk biedt. OP 1 juli 1982 zag hij, na een oriëntatie in Venlo, kans de activiteiten van de toenmalige BMW-dealer voor Noord-Limburg, NAB.over te nemen. Sindsdien is de organisatie hard gegroeid en heeft op dit moment vestigingen op de Karei van Egmondstraat in Venlo en de Bredeweg in Roermond. De beide vestigingen realiseren samen een verkoop tussen de 280 en 300 nieuwe BMW's en ongeveer 400 occasions op jaarbasis in Noord- en Midden-Limburg. BREDERE MARKT De vestiging van Frans Bouwens in Venlo had. na een verbouwing in 1992, de mogelijkheid tot uitbrei ding. zodat afdekking van een bre dere markt gerealiseerd kon worden. Met dit doel heeft Frans Bouwens een merk gezocht. Er werd besloten een nieuwe BV op te richten, zijnde Frabo BV, die vanaf oktober 1996 het merk Daewoo ging vertegen woordigen voor geheel Noord- Limburg. Precies vijfjaar na de her opening van de vestiging in Venlo is de accommodatie van Frabo BV op de Vinckenhofstraat nu voltooid. GESCHEIDEN SITUATIES Ook al ligt Frabo BV bij Frans Bouwens Venlo BV om de hoek. er is toch sprake van gescheiden situ aties. De showroom en werk plaats van Daewoo liggen bewust apart van de BMW-zaak en bovendien wordt er gewerkt met ander perso neel. Het enige dat gedeeld wordt zijn kennis en overheadkosten. Bij deze situatie zijn uiteindelijk dus alle drie de vestigingen gebaat. Voor alle vestigingen van Bouwens Holding BV geldt, dat de nadruk gelegd wordt op betrouwbaarheid van de aangeboden occasions. Doel is om een goed product te leveren en géén 'kat in de zak'. Wat occasions betreft wil Frans Bouwens dan ook liever niet vergeleken worden met zomaar een ander. Kwaliteit, klant vriendelijkheid en betrouwbaarheid zijn namelijk nog steeds de drie poten waar Bouwens Holding BV met haar drie werkmaatschappijen op rust. Inschrijven tot augustus Welk boerenerf in Limbur komt in aanmerking voor d Erfgoed 97 trofee. Dat is de cent trale vraag in de provinciale wed} strijd 'Maak je erfgoed'. Bewoners van karakteristiek! Limburgse boerenerven kunne door inzending van een deelname formulier meedingen naar d Erfgoed 97 trofee. Deze bestaat ui een fraai gevelschild. De wedstrijd is een opstapje nas de Landschapsdoedag, die op oktober in Kronenberg-Sevenui door de stichting IKL wordt georgt niseerd. Deze publieksmanifestan staat in het teken van de boereniu tuur. De wedstrijdjury beoordeelt d inzendingen onder meer op de wija waarop de streekeigen beplantings elementen als heggen, houtsingel! boomgaard of een laan ingepast zij: op het erf. Ook grote alleenstaand bomen kunnen beeldbepalend zij voor een erf. Daarnaast wordt geke ken naar de waarde voor de natuui Komen er vleermuizen, vlinden vogels of bepaalde zoogdiere voor? Aan deze zaken valt namelijl de natuurwaarde af te lezen. Naas de landschappelijke inpassing word ook de cultuurhistorische waardf meegewogen: het verhaal dat uit ee erf af te lezen is. Alhoewel siertuinen een fraai e heel wezenlijk onderdeel kunne vormen van het boerenerf, wordei ze nadrukkelijk niet door de jun meegenomen in de beoordeling. 'Maak je erfgoed' is een landelij ke campagne om aandacht te vragei voor de landschappelijke, cultuui historische en ecologische waard van boerenerven. Het is een initii tief van Landschapsbeha Nederland en de provinciale stichu tingen voor Landschapsbeheer ii samenwerking met LTO Nederland De campagne wordt mede mogelijl gemaakt door de National! Postcode Loterij. Vanwege de vakantieperiode is dt inzendtermijn voor deelnameformu lieren verruimd tot 8 augustus. Deelnameformulieren kunnen nq aangevraagd worden bij de stichtin Instandhouding Klein Landschapselementen, IKL: tel 0475-352000. Grap werd niet gewaardeerd Woensdagmiddag zag hel perse neel in een sport-kledingzaak in d Bleek dat een vrouw drie paai schoenen in een plastic tas deed en daarna de zaak wilde verlaten. Personeel had dat gezien en de deui vergrendeld. Dat ziende pakte een man die bij de vrouw hoorde de tas en zette de schoenen weer in de rek ken terug. De man wilde fluitend de winkel verlaten. Er ontstond een woordenwisseling tussen de man en het personeel. Beiden verklaarden eerst tegen het personeel en latei tegen de gearriveerde politie dat ze met het personeel een grap wilden uithalen om te kijken of het perso neel wel alert zou reageren. Het verhaal werd zeker niet door de politie geloofd en bracht dc vrouw naar het politiebureau. Later kon zij na verhoor het politiebureau verlaten. Inbraak tijdens vakantie Een toezichthoudster van een Marokkaans gezin die op vakantie waren naar hun geboorteland ont dekte dinsdagavond bij controle van de woning in de Vivaldistraat dat de voordeur openstond en dat er onge wenst bezoek was geweest. De gehele woning was doorzocht en de toezichthoudster kon vaststellen dal een ktv, twee videorecorders en een computer waren gestolen. Of er meer ontvreemd is kan pas na terug keer van het gezin worden vastge steld.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14