Alles voor het nieuwe schooljaar En voor een vakantie zonder zorgen... bestel je eerst je schoolboeken Voor alle opleidingen!!! Als je bij ons school spullen koopt, krijg je een CD met jouw muziek voor slechts Fiscaal in zicht boek- en kantoorboekhandel enray kandidaat voor tijdrit in Ronde van Nederland 1998 Beleggen met geleend geld? Woningcorporaties fuseren tot 'Wonen Noord-Limburg' 'Boerebrulleft 1998' ten doop gehouden Bij besteding van minimaal 35.- Zolang de voorraad strekt. Actieperiode: 1-6-'97 t/m 31-8-'97. grotestraat 68, 5801 bh venray, telefoon 0478-582727 - fax 0478-510916 en maas donderdag 24 juli 1997 - Pagina 11 Terwijl de voorbereidingen voor jaar in volle gang zijn, heeft Comité Venray etappeplaats inde van Nederland de landelij- organisatie laten weten volgend ar een tijdrit in Venray te willen ■aniseren. Dit jaar is Venray op jdag 29 en zaterdag 30 augus- finish- èn startplaats in de ande van Nederland. De werkzaamheden aan hel par- urszijn dit jaar beduidend minder n vorig jaar. De voorzieningen die 1996 zijn getroffen, voldoen ook jaar. Op verzoek van de landelij- organisatie zijn alleen nog enkele nkers vervangen bij de finish aan Raadhuisstraat. Ircours finish en start De finish van de vijfde etappe in Ronde van Nederland is vrijdag- ddag 29 augustus omstreeks .00 uur. De renners komen via de ordsingel het centrum van ijiray binnen, waarna ze evenals rig jaar nog drie ronden rijden er het parcours Raadhuisstraat, lianasingel, Oude Oostrumseweg, terslaan. Langstraat, Weg in den »rg, Kempweg. Westsingel en de [ordsingel. Daarna finishen zij or het gemeentehuis. De volgende ochtend, zaterdag 30 augustus, starten de renners vanaf het Schouwburgplein richting Leunen. De eerste kilometers van de zesde en teven laatste etappe wor den 'geneutraliseerd' gereden. De 'vliegende start' vindt plaats ter hoogte van het viaduct over de Leunseweg. Daarna verlaten de ren ners de gemeente Venray via Leunen en Castenray. De omwonenden van het parcours ontvangen eind juli schriftelijke informatie over de verkeersmaatre gelen rondom het parcours. vrijwilligers Om zowel bij de finish als de start zorg te kunnen dragen voor de vei ligheid van de renners en het publiek, zijn minimaal 150 vrijwilli gers nodig. De organisatie is nog op zoek naar 25 leden van verenigingen die bereid zijn deze taak op zich te nemen. Verenigingen die meehelpen krijgen een vergoeding voor bewe zen diensten. Op deze manier kun nen clubleden actief meehelpen aan de organisatie van een groot evene ment en tegelijkertijd hun clubkas spekken. De verenigingen die zich willen aanmelden, kunnen contact opne men,met de heer Bert Suilen: tele foon overdag 0478-523364 en 's avonds 0478-586431 Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. De recente waarde-explosie van aandelen maakt menigeen actief op de beleggers markt. Zelfs als je geen geld hebt, zou meedoen best leuk zijn. Waarom zou niet iedereen mogen delen in deze welvaartstoe name? Ook veel ondernemers met een B.V. beleggen liever in privé, met geleend geld uit de B.V. Wel even oppassen, want de Fiscus kijkt kritisch mee. Beleggen geeft bij een aandelen fonds of obligatie twee kansen op winst. Waarde-toenames zijn fiscaal onbelast dividenden en renten zijn belast. Stelt u zich een belegger voor die 50% belasting betaalt. Hij leent 100.000 tegen 5,5% en belegt deze in aandelen. Hij geniet 3% dividend en 3% koerswinst. Gezien de risico's wellicht nauwelijks interessant. Hij verdient immers slechts 0,5% over het geleende geld. Echter, zijn belasting aangifte geeft hem nog een toetje. Belast is de 3% dividend, te vermin deren met 5,5%. Per saldo heeft hij nog een aftrekpost van 2,5%. Bij een tarief van 50%, dus 1,25% rende- mentsverbetering. Dankzij de fiscale steun stijgt zijn rendement dan van 0,5% naar 1,75%. Als er nu géén dividend of rente inkomsten op de aandelen zitten (ver koop tijdig of kies een zodanig groei- fonds), wordt het geheel nog interessanter. De geldlener creëert een De bestuurlijke fusie tussen oningstichting Noord-Limburg Woningstichting Helden is ;erond. Onlangs zijn de ■tuten van de beide corporaties gepast en is de bestuurlijke anisatie in elkaar geschoven. |twee woningcorporaties heb- ii nu één directie en één raad n commissarissen, waardoor er jp gezamenlijk beleid gevoerd worden. 5/oorlopig wordt nog niet overge- n lot een juridische fusie, rdat daartoe wordt besloten, 'rden eerst het gezamenlijke leid en de gezamenlijke organisa- verder uitgewerkt, e bedoeling van Wonen Noord burg is om de kantoren in de angrijkste vestigingsplaatsen zelfstandig te laten werken, waar door een eigen beleid bij het beheer van de woningen in die plaatsen mogelijk blijft. Wat wel centraal zal worden bepaald is het beleid op hoofdpunten. Zo zal er sprake zijn van één huurbeleid, één financieel beleid en één investeringsbeleid. Ook de ontwikkeling van projecten en van nieuwe diensten zal centraal gebeuren, evenals een aantal onder steunende activiteiten, zoals perso neel en organisatie en automatise ring. Het woningbestand van Wonen Noord-Limburg ligt in de gemeen ten Grubbenvorst, Helden, Horst en Venray en omvat zo'n 9000 wonin gen. De verwachting bestaat dat de activiteiten van Wonen Noord- Limburg zich de komende jaren zul len uitbreiden over een groter deel van de regio Noord-Limburg. Daarbij kan verdere samenwerking ontstaan met de andere woningcor poraties in Noord-Limburg. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar aftrekpost naar willekeur. Hij manipu leert daarmee zijn inkomen naar har- tenlust. Bovendien hoeft de opbrengst gemiddeld maar de helft van de ver schuldigde rente te bedragen om quit te te spelen. Deze fiscale speeltjes bestrijdt de Fiscus al jaren. Daarbij is gedeeltelijk succes geboekt. Indien de zekerheid bestaat dat de verschuldigde rente hoger is dan de totale opbrengst (belast èn onbelast) sluit de geldle ner/belegger de transactie klaarblijke lijk alleen om fiscale redenen. De rente-aftrek mag dan doorgehaald worden. Bij aandelen en obligaties is, door grote koersuitslagen, bijna altijd de kans aanwezig dat de positieve uit komst hoger uitvalt dan de verschul digde rente. De fiscale bestrijding door de Fiscus is dan zeer moeilijk. Desondanks vindt de heer Vermeend dat deze ongebreidelde mogelijkheid om een aftrekpost te genereren, gestopt moet worden. Hij doet dit door de Inspecteurs te laten letten op het bron-criterium. Als er géén rente of dividend uiteenaandeel of participatie komt, is ér geen sprake van een "bron van inkomen". De rente is dan alleen aftrekbaar als persoonlij ke verplichting en dus slechts tot bepaalde omvang aftrekbaar. De ein deloze omvang van de carrousel is dan verbroken. Bij fondsen die geen inko men kunnen geven, zal de Staatssecretaris gelijk kunnen krijgen. Pas dus op bij die beleggingen. Maar wat als fondsen keuze-divi dend vaststellen? Kiest de aandeel houder voor agio-bonussen, valt er niets te belasten. De Fiscus vindt nu dat regelmatig hiervoor kiezen het bronkarakter aan het aandeel ont neemt, zodat de rente-aftrek die tegen over dat aandeel staat alleen als per soonlijke verplichtingen aftrekbaar is, en bij een bepaalde omvang dus niet. Het gaat wel ver deze stelling. Het aandeel is een bron, er kan ook divi dend gekozen worden. Is enkele keren (hoeveel?) voldoende om het bronka rakter te ontnemen? En wat als je af en toe een voor een agio-bonus en dan weer eens voor dividend kiest? Het spreekt voor zich dat, onder deskundi ge begeleiding, hier de randjes van het ravijn nog steeds op te zoeken zijn. En zoals u weet, daar groeien (fiscaal) de mooiste bloempjes. Het risico van een lening bij een derde is evident. Crashen uw aandelen dan dient u toch uw lening af te los sen. Leent u van uw eigen B.V. is dat risico beperkt, 25% dividendbelasting lost het probleem op. Ten opzichte van beleggen in de eigen B.V. (alle soorten inkomen belast) is beleggen in privé toch wel zeer lucratief. Als u met bovenstaande kennis de rand van het ravijn opzoekt en uw adviseur uw hand goed vasthoudt, blijven er moge lijkheden bestaan. Juni 1997 Mr. T.C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray, Reuver en Venlo Nadat carnavalsvereniging De Piëlhaas de wijkvereniging Landweert had gevraagd om de Venrayse 'Boerebrulleft 1998 te organiseren en daarop een volmon dig 'Ja dat willen wij' op kreeg, heeft de tijd niet stilgestaan. Hoewel de meeste Venrayse carnavalsvier ders net met vakantie zijn of nog met vakantie gaan is de wijkvereni ging Landweert al druk in de weer voor de nieuwe 'Boerebrulleft 1998'. Zaterdag werd op een ludie ke wijze het nieuwe logo voor de 'Boerebrulleft 1998' door Piet Cöp. Opperboer van de 'Boerebrulleft 1997', als een soort fakkel overge daan aan Math Vollenbcrg, Opperboer van de 'Boerebrulleft 1998'. Het motto voorde komende Boerebrulleft is dan ook geheel in de stijl van de wijk Landweert: 'Fieëste tusse kruuje en plante, doe mit, wej wieëte van wante'. Omdat de uitreiking tijdens het jaarlijkse wijkfeest plaatsvond hebben alle zestien deelnemende teams van de zeskamp een verkleinde uitgave van het nieuwe logo ontvangen. De organiserende wijkvereniging hoopt dat de 'Boerebrulleft 1998' in de stijl van carnavalsvereniging De Piëlhaas weer een groot succes zal worden. Het logo is ontworpen door Peter Berg. Aanrijding Vrijdagmorgen om 07.50 uur ver leende een 56-jarige vrachtautobe stuurder uit Nistelrode op de Westsingel geen voorrang aan een over de Langstraat rijdende perso nenauto bestuurd door een 42-jarige inwoner van Eindhoven. Na de bot sing reed de vrachtauto via het rij wielpad tegen een lantaarnpaal en verkeerslicht aan. De materiële schade was groot. De vrachtauto moet, volgens ver klaringen van getuigen, door het rode verkeerslicht zijn gereden. Illegale visser Vorige week woensdag werd een 54-jarige man uit Hedel betrapt toen hij zonder de vereiste vergunningen aan het vissen was in het Defensiekanaal bij Ysselsteyn. De man kreeg proces-verbaal aange zegd. Poging inbraak auto Een 59-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van het feit dat geprobeerd was zijn aan de Jofferpas geparkeerde personenauto te stelen. Het portierslot was gefor ceerd en met een scherp voorwerp was getracht het stuurslot te openen. Dat was niet gelukt. De eigenaar zit met de schade van de poging. Man in auto overleden Vlak bij zijn woning aan de Akkerweg werd donderdagavond omstreeks 22.40 uur een 61-jarige bestuurder aangetroffen die onwel was geworden. Het gealarmeerde ambulancepersoneel heett nog getracht de man te reanimeren, maar de man was reeds overleden. ƒ6,95* van den munckhof bv

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11