Het CDA heeft de sleutel van Dingus M LVB vrouwen willen emancipatiesubsidie Varkenspest op bedrijf in Oostrum Opheffing fokverbod on waarschij nlij k Wieënhof gestopt met hotel- en horeca- activiteiten Mario van der Vleuten: voor uw financieel advies Tijdelijke kantine brandweer Verkiezingen gemeenteraad Boxmeer Saloon stockcars en Hotrods strijden op de Peel Trophy Camerakoper krijgt bijzonder cadeau bij Foto Dom Melskens! peel en maas donderdag 17 juli 1997 - Pagina 7 Een beslissing over de renovatie van Dingus, inclusief een opknap beurt voor de nu onbruikbare concertzaal, wordt pas in de raadsvergadering van eind augus tus genomen. Nadat het college in april haar oorspronkelijke voor stel terugnam, kwam deze week een nieuw stuk op tafel. Opnieuw kwam de Venrayse politiek er niet uit. Hoe staan de kansen voor het jongerencentrum op 26 augustus? Een poging tot een analyse. (door Bert Albers) De verbouwing van Dingus sleept al zo lang en de argumenten zijn wel zo'n beetje bekend Tenzij iemand in de vakantie op de een of andere manier het licht ziet, verandert daar in niets meer. Nog even de zaak kort op een rijtje. Met een eenvoudige renovatie heeft geen enkele fractie moeite. Dat kan ook moeilijk anders, want dc gemeente erkent zelf dat er ach terstallig onderhoud is. Dingus weet dat ook en dreigt al enige tijd om desnoods via de rechter af te dwin gen dat de gemeente als verhuurder haar verplichtingen nakomt. De problemen beginnen bij het vervolgtraject en speciaal de con certzaal. Die verbouwen (en vooral isoleren volgens dc huidige normen) kost veel meer geld. Volgens Dingus, ambtenaren en college is een concertzaal nodig. Voor de exploitatie van het jongerencen trum. Maar evenzeer om jongeren binnen te halen, die daarna ook voor andere activiteiten Dingus. Deze visie, die leidt tot een uitge breide renovatie die 8,8 ton kost, wordt niet gedeeld door VVD, Van de Vorle en hel CDA. De VVD is vanaf het begin gewoon tegen, Van de Vorle zegt vóór een open jonge rencentrum in Venray te zijn, maar kijkt ook met een scheel naar de achterban en de verkiezingen. Daardoor komt de fractie steeds met aanvullende eisen, wensen en voor waarden. De sleutel tot het probleem Dingus ligt bij het CDA. Iemand die de Venrayse politieke constellatie een beetje kent, zal dat niet verba zen. De christen-democraten hebben al vanaf het begin moeite met het geld voor een uitgebreide renovatie van Dingus, op grond van dieplig gende verschillen van inzicht over jeugdbeleid en de aloude controver se tussen Venray-centrum en de kerkdorpen. WETHOUDER Als het huidige voorstel in stem ming komt krijgt het de steun van Partij van de Arbeid, D'66 en Samenwerking. Dat zijn acht stem men vóór, inclusief die van wethou der Kersten. Het hadden er twee meer kunnen zijn, maar de zetel van de vertrokken André Jansen kan eind augustus volgens de regels nog niet ingenomen worden door z'n opvolger en raadslid Van der Borg is op vakantie. Het CDA heeft negen raadszetels. Stemt de fractie tegen, net als VVD en Van de Vorle, dan heeft het voor stel geen schijn van kans. 'Dingus- woordvoerder' Henri v.d. Ven liet weten dat zijn fractie het huidige voorstel unaniem zal afwijzen. Of de CDA-fractie zo eensgezind zal stemmen is echter de vraag. Interessant is bijvoorbeeld de posi tie van raadslid Frans Janssen. Die neemt officieel op l september de portefeuille over van Marlies de Loo. Stemt hij met de fractie mee of voelt hij zich al collegelid? Ook van CDA-wethouder Jan Driessen mag je aannemen dat hij het collegevoor stel steunt. Als Janssen het college steunt, komt de stemverhouding op I3 tegen en 11 vóór. Het CDA kan zich in dat geval geen verdere spijt optanten of vakantiegangers veroor loven. Is het CDA toch verdeeld, dan heeft de fractie een ernstig pro bleem, maar hoeft ook Dingus niet echt blij te zijn. De steun van de Venrayse politiek is dan immers dermate wankel, dat het spitsroeden lopen en de onzekerheid eerder toe- dan afnemen. GEEN KEUS Blijft over dat het college in augustus met een aangepast voorstel komt. Hoewel wethouder Kersten dinsdag aankondigde het huidige voorstel te handhaven. Door stren gere geluidsnormen te hanteren kan het college wellicht Van de Vorle over de streep trekken, maar daar mee zal Dingus geen genoegen nemen, als het überhaupt volgens de regels al kan. De ultieme afzwakking van het voorstel heeft de voorkeur van het CDA: in eerste instantie alleen het achterstallig onderhoud wegwerken en pas als het jeugdbeleid verder is uitgewerkt een keuze maken voor ja dan nee opknappen van de concert zaal. Dat zijn zo ongeveer de mogelijk heden voor de Venrayse politiek. Jongerencentrum Dingus heeft veel minder te kiezen. Het wordt de dood of de gladiolen: ingrijpend verbou wen of de tent sluiten. Het jongeren centrum kan het financieel en qua programma nog hooguit enkele maanden op deze manier volhou den. Het bestuur houdt dan ook vast aan de eerdere lijn. Dingus sleept de gemeente voor de rechter wegens wanprestatie als verhuurder. Voorzitter Pieter Gijsbers verzekert nog steeds iedereen die het horen wil dat het jongerencentrum een sterke zaak heeft. Hij wil hooguit de zaak een maandje uitstellen, indien de raad in augustus opnieuw geen duidelijkheid zou geven. Hoe het afloopt weten we op z'n vroegst 26 augustus, maar zo langzamerhand staat niemand nog ergens van te kijken in de kwestie Dingus. De waarschijnlij ke afloop? Een oplossing die te weinig perspectief biedt voor het jongerencentrum en de Venrayse politiek een nieuwe deuk bezorgt. De tien afdelingen van de Limburgse Vrouwen Beweging (LVB) in de kring Venray verzoe ken de gemeente Venray toch emancipatiesubsidie aan hen toe te kennen. In het kader van de bezuinigingsoperatie 'Keerpunt' heeft Venray de emancipatiesubsi- die gehalveerd tot 10.000 gulden I per jaar. Bovendien wordt de sub- I sidie toegekend aan de Venrayse I Vrouwenraad en niet meer aan activiteiten van de afzonderlijke LVB-afdelingen. De LVB ziet geen I meerwaarde in aansluiting bij de i Venrayse Vrouwenraad omdat het m via de provinciale koepel alle ken nis zelf in huis heeft. Ook de basissubsidie gaat voor de W LB V-afdelingen vervallen. f Afhankelijk van de grootte van de vereniging gaat het om een bedrag tussen twee en acht gulden per lid. Ook in mei richtte de LVB (in totaal 1350 leden) zich met verzoek tot handhaving van de subsidie aan B W en de raadsfracties. Alleen de fractie V.d. Vorle reageerde toen. "De gemeenteraad moet binnen Keerpunt keuzes maken. We hopen echter dat de raad onze reactie seri eus neemt en de consequenties voor de afdelingen grondig bekijkt", aldus kringvoorzitster M. Volleberg- Keijsers. Volgens Volleberg-Keijsers is de continu'teit van de afdelingen in gevaar. De contributies zullen mogelijk verhoogd moeten worden en de leden zullen elders financiÜn moeten gaan werven. "Er gaan nu al stemmen op om het lidmaatschap van de provinciale koepel op te zeg gen om zo de kosten te drukken. Daarmee wordt de afbrokkeling van het huidig verenigingswerk in gang gezet. De aansluiting bij de provin ciale koepel is voorwaarde voor de kwaliteit en continu'teit van de ver enigingen", aldus Volleberg- Keijsers. Jongstleden zaterdag is var kenspest geconstateerd op het varkensvermeerderingsbedrijf van H. Janssen in Oostrum. De ongeveer 2550 dieren, zeugen en biggen, zijn maandag geruimd. De oorzaak van het uitbreken is nog niet bekend, de RVV stelt een onderzoek in. "Daar zijn wij ook heel benieuwd naar", zegt mevrouw Janssen. "Het is begonnen bij de zeugen, niet bij de biggen. Dat is niet gebruikelijk zeggen deskundigen". De ziekte heeft snel om zich heen gegrepen in het bedijf aan de Van Broekhuizenstraat. Het begon met een paar zuegen die niet wilde eten en koorts kregen. Daarop belde de Oostrumse varkenshouder vorige week woensdag zelf de dierenarts. Die vertrouwde het niet en schakel de de RVV in. Vrijdag werden enke le dieren onderzocht en zaterdag middag al kreeg de familie Janssen het negatieve resultaat te horen. Om erachter te komen hoe de var kenspest het bedrijf hóeft kunnen bereiken doet de RVV onderzoek in de stallen. Mevrouw Janssen heeft zelf geen idee, maar vindt het opval lend dat de zeugen in de stal bij een raam lagen. "Maar de geleerden geloven niet in besmetting via de lucht", zegt ze veelbetekend. De uitbraak in Oostrum was de derde binnen één week in de gemeente. Vorige week woensdag werd varkenspest geconstateerd bij een bedrijf met 700 varkens in Castenray; één dag later bij een bedrijf met 1650 varkens in Ysselsteyn. De gevallen in Castenray en Oostrum hebben bin nen de gemeente Venray niet geleid tot een uitbreiding van het gebied waarvoor het vervoersverbod geldt. Het bedrijf in Oostrum was het 333e geval van varkenspest sinds de uit braak op 4 februari. Sindsdien zijn al 5,5 miljoen varkens gedood, waarvan het grootste gedeelte uit voorzorg. VERSNELD Als gevolg van de varkenspest heeft de gemeente Venray het werk rond de herziening van het bestem mingsplan Buitengebied deze week formeel stopgezet. In een persbe richt geeft de gemeente als reden op de versnelde ontwikkelingen in het buitengebied, als gevolg van de var kenspest. Door de ziekte en de over heidsmaatregelen wordt algemeen verwacht dat sanering en schaalver groting in de regio versneld gaan plaatsvinden. Het heeft weinig zin te gaan inventariseren als de situatie in korte tijd volledig anders kan zijn. Overigens zijn uit voorzorg in februari van dit jaar de bedrijfsbe zoeken al stilgezegd om besmet tingsgevaar te voorkomen. De bewoners van panden in het buiten gebied krijgen bericht wanneer de bestemmingsplanherziening weer wordt opgepakt. De gemeente Venray gaat tijdelijk vier ingerichte container-units plaat sen als kantine voor de brandweer. De units komen nabij de huidige kazerne en zullen daar1 ongeveer twee jaar staan. Tot 1 januari van dit jaar maakten brandweer en medewerkers van de afdeling openbare werken gebruik van een gezamenlijke kantine. Na de privatisering van openbare wer ken is er een situatie ontstaan waar bij zowel brandweer als medewer kers van de nieuwe bv Buitenbeheer het wenselijk vinden om ieder een eigen kantine te hebben. Door het plaatsen van de containerunits wordt dat nu gerealiseerd. kantoorboekhandel van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray telefoon 0478-582727 Overigens is gekozen voor een tij delijke voorziening omdat momen teel een discussie gaande is over waar de brandweer in de toekomst gehuisvest moet gaan worden. Dit in verband met de uitruktijden van de brandweer. Brandweercommandant Harry van Oosterhout hoopt dat over twee jaar daar duidelijkheid over is. 82-Jarige bij winkeldiefstal betrapt Woensdagmorgen werd in een supermarkt aan het Henseniusplein een 82-jarige inwoonster betrapt toen zij een pakje boter en een pak koffie zonder te betalen wilde mee nemen. Zij werd aan de politie over gegeven die haar in overleg met de Officier van Justitie een transaktie tot betalen van ƒ220,- aanbood. De bejaarde kreeg deze transaktie aan geboden omdat zij in het verleden meermalen bij winkeldiefstal was betrapt. Prijs voor internetter Trefpunt Peel&Maas, is bijna anderhalve maand operationeel en kent een groeiende belangstelling. De variëteit aan onderwerpen en bedrijven binnen Trefpunt Peel&Maas dragen daar zeker toe bij. Tot nu toe wordt Trefpunt Peel&Maas ruim 2100 keer per week bezocht. Een prima resul taat na de start van 6 juni. Een van die onderwerpen op Trefpunt Peel&Maas is de Trefpuntquiz. Maandelijks wordt een prijs van 150 gulden aan VVV-bonnen uitgereikt aan de winnaar van de Trefpuntquiz. Jacques Janssen uit Venray is de eerste winnaar van de Trefpuntquiz. Hij werd uit het grote aantal inzen dingen via e-mail natuurlijkgetrokken als winnaar en kreeg afgelopen week de VVV-bonnen overhandigd door Christ van den Munckhof van Trefpunt Peel&Maas. Trefpunt Peel&Maas is bereikbaar onder www.tref.nl/peel&maas Volgende week uitspraak kort geding Met vereende krachten hebben NCB, de LLTB, de NVV en vijf individuele varkenshouders zich verzet tegen het fokverbod van var kens. Via een kort geding bij de Haagse rechtbank hebben zij dins dag de kwestie op scherp gesteld. Zij eisen onmiddellijk opheffing van het fokverbod in het aangewezen gebied. Volgens de belangenbeharti gers van de boeren is de minister van LNV met dit verbod ver buiten zijn boekje gegaan. Overigens wist de landsadvocaat op alle punten de aanval op minister Van Aartsen gemotiveerd te pareren. Het is dan ook onwaarschijnlijk, dat de Haagse rechtbank het fokverbod ongedaan zal maken. De uitspraak van het kort geding zal woensdag 23 juli bekend zijn. De varkenshouders zijn van mening, dat de minister onnodig schade berokkent met die maatregel. Door het fokverbod, dat vanaf 3 juli tot 3 oktober ook geldt in aangren zende gebieden van het centrumge bied Venhorst, lijden de boeren one venredig grote verliezen. Advocaat mr. Th. Linssen deed in een uren lang betoog afbreuk aan alle argu menten, die minister Van Aartsen tot uitbreiding van het fokverbod deed besluiten.Volgens Linssen probeert de minister financiële winst te beha len. 'Met het fokverbod komt er snel een eind aan de opkoopregeling voor biggen en varkens. De minister had eerst de effecten van het preven tief ruimen moeten afwachten. Ook ontbrak het aan overleg met verte genwoordigers van de varkenshou ders over alternatieve maatregelen', aldus Linssen. Voorts neemt hij het de minister kwalijk, dat tot nu tot nog geen afdoende schaderegeling is getroffen. 'De varkenshouders, die getroffen worden door het fok verbod, kunnen het financieel niet meer bolwerken'. MAATREGELEN Landsadvocaat mr. G. Houtzagers, weerlegde in zijn betoog alle aantijgingen. 'De eerder getroffen maatregelen, zoals het ver voersverbod en preventief ruimen, leverden niet de gewenste resultaten op. Integendeel, tot vandaag zijn er nieuwe meldingen van varkenspest. Tot het fokverbod is besloten om door verdunning van de veestapel verspreiding van het virus te voor komen. Bovendien is het doden van pasgeboren biggen niet diervriende lijk'. Houtzagers benadrukte, dat het staken van het bezwangeren van zeugen geen daling van de vrucht baarheid teweegbrengt. 'Dat is wetenschappelijk vastgesteld. Een voorwaarde hierbij is, dat de boer het voerpatroon moet aanpassen om de zeug in conditie en op gewicht te houden'. Houtzagers lichtte toe, dat de minister op vrijdag 18 juli in Brussel een voorstel doet voor een financiële tegemoetkoming. 'Dat komt neer op een vergoeding van zeventig gulden per zeug per maand, gedurende de duur van het fokverbod'. Als Brussel hiermee niet accoord gaat, dan zal de minis ter zich beraden over een aanvullen de vergoeding. Maar op een volledi ge schadeloosstelling hoeven de varkenshouders niet te rekenen. 'Dat zou neerkomen op het afwente len van ieder bedrijfsrisico op de Staat', aldus advocaat Houtzagers. Explosief snel tot ontploffing gebracht Maandagmorgen werd tijdens landbouwwerkzaamheden op een perceel aan de Loobeek onder Smakt een nog zeer gevaarlijk oor- .logstuig met een lengte van 28 cm en een doorsnede van 15 cm gevon den. De mannen van de OCD waren in Venray en hebben het nog zeer gevaarlijke oorlogstuig ter plaatse tot ontploffing gebracht. Autodiefstallen Vorige week woensdagavond par keerde een 51-jarige inwoner van Mill zijn rode Volkswagen Vento op de parkeerplaats bij het ziekenhuis om een bezoek te brengen in dat ziekenhuis. Toen hij na dat bezoek op de parkeerplaats terugkeerde was zijn auto, met een waarde van ongeveer 25.000 gulden, verdwe nen. Woensdagavond omstreeks 21.30 uur parkeerde een 53-jarige inwo ner van Meerlo zijn Volvo perso nenauto van het type 440 op de par keerplaats bij hotel Asteria aan de Maasheseweg. Toen hij omstreeks 0.40 uur op die parkeerplaats terug keerde bleek zijn zwarte auto verd wenen te zijn. De waarde van deze auto wordt eveneens op 25.000 gul den geschat. Op woensdag 26 november kun nen de inwoners van de nieuwe gemeente Boxmeer naar de slembus gaan. De Eerste Kamer had tijdens de behandeling vorige week geen woorden nodig om het voorstel van de Staatssecretaris aan te nemen. Na de vakantie zal de verkiezingscam pagne in alle hevigheid losbarsten. Autospeedway-week end op circuit De Peel In het weekend van zaterdag 19 en zondag 20 juli aanstaande organiseert SMC De Peel uit Venray het jaarlijkse autospeed- way-weekend op het geheel geren oveerde circuit de Peel. Dit week end staat grotendeels in het teken van de klassen van de Saloon- Stockcars 2000 en de Hotrods, die strijden om de felbegeerde De Peel Trophy. Tijdens deze beide dagen komen liefst zeven groepen auto's aan de start, die het beste van het hedendaagse autospeed way aan het publiek laten zien. De toeschouwers kunnen verder nog meer van de races genieten, door dat er een grote tribune en een gezellige kantine langs de baan gebouwd zijn. De meest spectaculaire klasse van het autospeedway is ongetwijfeld die van de Saloon-Stockcars 2000. Doordat bij deze wagens alles is toegestaan, behalve zich tegen de rijrichting in voortbewegen, staan de races bol van actie en spektakel. Geen enkele rijder is hierbij zeker van zijn positie, want iedere tegen stander mag hem met een flinke duw van de baan af drukken. Dat dit veelal gepaard gaat met stevige crashes en auto's die over de kop slaan zal zeker niemand verbazen. Teneinde de veiligheid van de cou reurs zo goed mogelijk te waarbor gen, zijn alle wagens verplicht geheel bepantserd en van een stevi ge kooi voorzien. Ofschoon normaal gesproken de onderlinge rivaliteit al groot is bij deze Saloon-Stockcars, zullen de rijders tijdens dit weekend nog meer van zich laten spreken in hun poging om de zeer geliefde De Peel Trophy te behalen. De meest kansrijke deelnemer hierbij is meer voudig kampioen Louis Haagen uit Baarle-Nassau, terwijl ook de plaat selijke favorieten Rob Strijbos en Dave Martens zullen proberen de Trophy mee naar huis te kunnen nemen. Om het publiek nog meer spektakel en sensatie te bieden, is de organisatie erin geslaagd om de lichtere tegenhanger van deze klas se, de Saloon-Stockcar 1300 voor demonstratie-races naar Venray te halen. In deze groep is Rob van Rengs uit Grubbenvorst de grote favoriet. Ook de koningsklasse van het hedendaagse autospeedway, de Hotrods, gaan dit weekend strijden om de Peel Trophy. In deze groep liggen de snelheden erg hoog, door dat enerzijds de motoren vol getu- ned zijn en anderzijds de weglig- ging fabuleus is. Dit is mogelijk door het lage gewicht van de bolide dankzij de uit Kevlar vervaardigde carrosserie en door gebruik te maken van een buizenchassis. Bij de Hotrods zijn de onderlinge verschil len zeer klein, zodat de auto's vaak bumper-aan-bumper over het circuit razen. Voor de overwinning in deze klasse hebben Hansi Wambach uit Posterholt en de Duitser Volker Timm de beste kansen. Een groep die niet rijdt voor de begeerde De Peel Trophy, maar toch altijd voor veel spanning zorgt zijn de Stockrods. Doordat alle deelne mers de beschikking hebben over bijna technisch identieke motoren met een maximale inhoud van 1310 cc, zijn de onderlinge verschillen gering. Het onderscheid wordt hier bij voornamelijk gemaakt door het verschil in stuurmansvaardigheden. De kanshebbers hierbij zijn Erik Roeffen uit Grubbenvorst en Prosper Otenheym uit Baarlo. Ook in de klasse van de Formule- Toyota's is er altijd volop strijd en spanning om de overwinning. Deze ranke formulewagens met een 1600 cc Toyota 16-kleppen motor zijn technisch geheel identiek aan elkaar, waardoor de onderlinge ver schillen alleen bepaald worden door de inbreng van de rijders. De snelste man in het drukke deelnemersveld is zonder twijfel Gerry van Uden uit Heesch, terwijl ook Jos Bovee uit Ysselsteyn bij de absolute top behoort. In de Sprint 1300 zal de strijd om de winst ook weer hevig zijn. Bij deze kleine, maar fel opgevoerde auto's heeft Jan van Eek uit Posterholt de meeste kansen op de zege. maar hij moet hierbij vooral opïetten voor de grote Duitse con currentie. Tijdens dit weekend zullen de altijd weer verbazend snelle Achteruitrijders ook van de partij zijn. Hierbij is Ronald de Vaan uit Horssen de te kloppen man. De wedstrijden op Circuit De Peel beginnen 's zaterdags om 16.00 uur en op zondag om 13.00 uur. De baan is gelegen aan de N277 tussen Ysselsteyn en Vredepeel Sinds 1 juli jl. bestaat de naam Wieënhof als hotel en restaurant niet meer. Vanaf die datum is gestopt met de horeca-activiteiten en de hotelkamerverhuur en zijn de gebroeders Voermans overge gaan tot het verhuren van appar tementen en kantoorunits. Begin tachtiger jaren ontwikkelde Wieënhof zich tot een hotel, restau rant en zalencentrum dat in Venray en omgeving goede bekendheid genoot. Nadat met de zaalactivitei ten werd gestopt gingen de gebroe ders Voermans al over tot het verhu ren van bedrijfsruimten. Het restaurant en hotel bleven wel door draaien. De exploitatie van het res taurant werd daarbij aan derden overgedragen. In de loop der jaren werd een aantal hotelkamers ook ingericht als appartement waar lang durig verbleven kon worden. Sinds I juli hebben de gebroeders Voermans onder de naam De Wieën vof zich helemaal toegelegd op het verhuren van appartementen en kan toorunits. De ruimtes zijn volgens een mai ling aan het 'bedrijfsleven zeer geschikt voor het huisvesten van stagiaires, trainees, free lancers met kort lopende opdrachten, werkne mers met een proeftijd en speciale gasten van bedrijven en instellingen. Startende ondernemers kunnen in De Wieën terecht voor een tijdelijke verblijfs- cq. kantoorruimte. VRAGEN Dhr. Reintjes uit Leunen vroeg zich maandagavond in de commis sie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting af of deze bestem mingswijziging zomaar kon.Bij de gemeente kon men dat niet direct zeggen. Een en ander zal worden nagekeken. Veelzijdige informatie en advies op maat Met ingang van heden is in Venray financieel adviseur Mario van der Vleuten zelfstandig geves tigd. Voor de 30-jarige van der Vleuten, die al ruim 11 jaar erva ring heeft op het gebied van finan ciële advisering, breekt hiermee een nieuwe uitdaging aan. "Mensen krijgen steeds meer eigen verantwoordelijkheid met betrekking tot hun persoonlijke financiële situatie. Denk daarbij aan pensioen, vut-regeling, hypotheken, het wao-gat, bedrijfsfinancieringen en natuurlijk het sparen." aldus Mario van der Vleuten. Vanuit zijn ervaring is gebleken dat de meeste mensen moeite heb ben om hun wensen en mogelijkhe den op elkaar af te stemmen. Goed luisteren en veelzijdige informatie verstrekken leiden dan tot een advies op maat. Voor die benade ringswijze maakt hij gebruik van diverse banken en verzekerings maatschappijen. Daardoor kan hij concurrerend en onafhankelijk ope reren om zo, samen met de klant, tot een juiste keuze te komen. Van der Vleuten geeft aan dat de persoonlijke situatie zeer belangrijk is omdat die de keuze uiteindelijk bepalen. "Daarom houdt ik regelma tig contact met mijn klanten om te bezien of aanpassingen nodig zijn. Het gaat immers om een veilig gevoel en om financiële zekerheid voor nu en later." Indien U deze benaderingswijze aanspreekt, dan kunt U voor een vrijblijvend gesprek, contact opne men met Mario van der Vleuten. Tel. 0478-514272. Onlangs kocht A.J. Albers-Schelfhout een nieuwe fotocamera bij Foto Dom Melskens te Venray en dat is een bijzonder gelukkige aankoop gewor den. Deze kersverse camerabezitter krijgt bij de nieuwe aankoop maar liefst een jaar lang fotograferen cadeau. Foto Dom Melskens neemt namelijk deel aan een landelijke actie, die honderden kopers van een nieuw fototoestel beloont met deze bijzondere prijs. FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING Onlangs heeft A.J. Albers-Schelfhout de prijs op feestelijke wijze in ont vangst genomen. Plaats van handeling was de fraaie zak van Foto Dom Melskens aan de Schoolstraat 15, waar momenteel de allernieuwste camera modellen te bewonderen zijn. Met het oog op de komende vakanties is name lijk het assortiment uitgebreid met camera's in vele prijsklassen. Die fototoe stellen lijken echter in één opzicht sterk op elkaar: ze maken het fotograferen nog eenvoudiger en bieden u nog meer leuke mogelijkheden. NOG TIENTALLEN KANSEN Dus als u aan een nieuwe fotocamera toe bent, dan is nu het moment geko men om een kijkje te nemen bij Foto Dom Melskens. U kunt rekenen op een deskundig advies, een goede service en met een beetje geluk wordt u verrast met een jaar lang gratis fotograferen. In dat geval krijgt u, net als A.J. Albers- Schelfhout alle in het eerste jaar gemaakte foto's cadeau tot een maximum van 200 foto's, incl. films, ontwikkelen en afdrukken. Dat bespaart een flinke duit en garandeert u veel fotoplezier! Het enige dat u hoeft te doen om in aan merking te komen voor deze leuke prijs, is voor 24 juli 1997 een nieuwe fotocamera aanschaffen bij Foto Dom Melskens. Frank Melskens overhandigd de prijs aan mevr. Albers. Foto: Foto Dom Melskens.)

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7