i a 0% oerc ion PC RE SEIZOEN LEEGVERKOOP Nu AFGEPRIJSD Licht Dingus nog niet op groen 95 ct de mooiste kleding kortingen tot 50% ïFout Staatscourant kost gemeente mogelijk grond Leunen Ongezochte Vondst kan doorgaan aSL/EM&r,* E 6Ons Dagelijks Brood' geplaatst Theatergroep voor migrantenmeiden WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dames-, heren- en kinderkleding foto 10/15 cm Info-avond voor bewoners Hoenderstraat/ Deken Thielenstraat Asteria Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden «jjONDERDAG 17 JULI 1997 Nr. 29 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG jVenray's [Wijnhuis vS.0?' Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS rotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 :°UDrnail adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl@munckhof - httpl_//www.tref.nl@tpkrant IPATEBSSTRAAT 19a VENRAY TEL 0478 585956 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Gemeente stelt uitgever aansprakelijk voor eventuele schade MODEHUIS VENRAY Ook extra commissievergadering geeft geen duidelijkheid Jongerencentrum Dingus moet nog een week of zes zweten. Ook dinsdagavond gaf de Venrayse politiek geen zekerheid over de uitgebreide opknapbeurt van het gebouw aan de Hoenderstraat. AI worden de gezichten van bestuur en vrijwilligers er niet vrolijker op. Het besluit valt dinsdag 26 augustus in de raadsvergadering. (door Bert Albers) In de vergaderring van eind april stuurde de gemeenteraad het college met huiswerk terug. De politiek - voorop Samenwerking en het CDA- wilde renovatie van Dingus niet los zien van een integraal jeugdbeleid en wilde meer informatie over alter natieve huisvesting. Dinsdag was die informatie beschikbaar. In de vorm van een notitie die de weg aangeeft hoe integraal jeugdbeleid in Venray tot stand moet komen en in een huisvestingsonderzoek. Over het bouwsteen-plan integraal jeugd beleid was de politiek best tevreden. Alleen D'66 woordvoerder Schapendonk kwam met kritische geluiden in de eerste termijn. Het huisvestingsonderzoek, waarom Samenwerking had gevraagd, was duidelijk: alle alternatieven zijn te duur of zijn te laat klaar om realis tisch te zijn. Ook hiermee hadden de fracties geen problemen. PREVENTIE En dus kon de politiek beginnen aan het hoofdgerecht, het agenda- Doordat het besluit om de Wet Voorkeursrecht Gemeenten te toe e passen één dag eerder in de Jtaatscourant werd gepubliceerd lan was afgesproken, heeft wel- icht een aantal grondeigenaren in .eunen hun grond nog aan het Indhovense bouwbedrijf Hurks ;unnen verkopen. De gemeente Venray viste daardoor achter het iet. De gemeente heeft de uitgever fan de Staatscourant laten weten Ie eventueel geleden schade te lullen verhalen. De gemeente Venray heeft voor ien aantal kerkdorpen, waaronder Jostrum en Leunen, nieuwe estemmingsplannen klaar. Daarin taat waar de dorpen kunnen uitbrei- len de komende jaren. Om te voor- ;omen dat projectontwikkelaars 'oor hun neus de bouwgronden wegkopen, kunnen gemeenten sinds kort de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) gebruiken. Eigenaren van grond waarop dit recht van toepassing is, moeten eerst de gemeente de grond aanbieden, voordat ze met andere gegadigden mogen gaan praten. De inzet van de WVG is uiteraard aan regels gebonden. Eén van die regels is dat de wet pas van kracht wordt na publicatie in de Staatscourant. En daar is het fout gegaan, zo liet wethouder Kersten maandag weten in de commissie Ruimtelijke Ordening en Grondzaken (VROG). Ondanks dui delijke instructies over de dag van publicatie, plaatste de Staatscourant de mededeling één dag eerder. De oplettende partners hadden daardoor een dag langer de tijd om de ver koop af te sluiten. Dat gebeurde let terlijk en figuurlijk om vijf voor twaalf. ONACCEPTABEL De gemeente is inmiddels in onderhandeling met het Eindhovense bouwbedrijf over de invulling van het uitbreidingsplan, ten oosten van de Leunseweg, tus sen de Molenhofweg en de Van Berlostraat. "Hurks heeft een plan ingediend bij de gemeente, maar dat is voor Venray onnacceptabel", zei Kersten maandag. Beide partijen verschillen onder meer van mening over het type woningen dat gebouwd gaat worden. De gemeente wil dat er ook vrije sector-woningen gebouwd worden, het bouwbedrijf had alleen project-woningen gete kend. De gemeente heeft een tegen voorstel gedaan en wacht op ant woord van Hurks. Organisatie zoekt sponsors voor laatste 25.000 gulden Beeldende kunstmanifestatie 'De Ongezochte Vondst' gaat loor. De organisatie, de stichting 'enrayse Kunstkring, heeft nog 15.000 gulden nodig om de begro- ing rond te krijgen. "Maar dat leid fietsen we wel bij elkaar", :egt voorzitter Joop Wismans van de stichting. 1 De Ongezochte Vondst, erfopvol ger van de succesvolle manifestaties 'Beeldige Kleding', '93 Geheimen' en 'Illusies '95', heeft geen makke lijke start gekend. De keuze voor een manifestatie die puur gericht is op installaties is daaraan voor een groot stuk debet. Een dergelijk pro leet is per definitie duurder en is moeilijker te organiseren. Ook de indere uitgangspunten, een profes- ioneler uitstraling en een tentoon- •telling die bovendien een grotere fegio moest bereiken, zorgden voor ïxtra handicaps. Zo werden vooral buiten de regio sponsors gezocht. Bij organisaties als ABP en Mega Limburg kreeg de Venrayse mani festatie voet aan de grond. Net als de Vlaamse overheid, die daarmee de uitnodiging van een aantal land genoten financieel waardeert. Anderen, zoals Brand Bier, haakten te elfder ure af. Een tegenvaller was ook de afwijzing van de Mondriaan- stichting, enkele weken geleden. Gelukkig kwam deze week de pro vincie Limburg wel met een toezeg ging over de brug. Met 50.000 gul den voor twee jaar kan de manifestatie doorgaan. Desondanks moet er geschrapt worden in de begroting. "De kunstenaars krijgen alleen nog maar een materiaalver goeding, terwijl een gage heel gebruikelijk is", zegt secretaris Marijke Cieraad van kunstkring. "Je moet niet vergeten dat de installaties eenmalig zijn en gebonden aan tijd en plaats. Een beeld kan een kunste naar verkopen, een installatie niet". OPENING Toch komt de stichting pakweg 25.000 gulden tekort om de bodem begroting van 155.000 gulden rond te krijgen. Het geld is vooral bedoeld voor de vrijdagavond, de openingsavond van de manifestatie. Wismans en Cieraad haasten zich te uit te leggen dat het niet zo is dat er op één avond 25 muille door wordt gedraaid. "Die avond maakt onlos makelijk deel uit van de hele mani festatie. Er zijn installaties die alleen op die avond plaatsvinden, die licht nodig hebben. Andere duren net zc lang als de hele mani festatie zelf en beginnen op vrij dag", verklaart Marijke Cieraad. "We hadden de vrijdagavond natuurlijk kunnen schrappen, maar daarvoor hebben we niet gekozen. Dat geld komt er wel daarvan ben ik overtuigd", besluit Wismans. De kunstmanifestatie 'De Ongezochte Vondst' begint vrij dag 5 september en duurt vier weken. Er doen ongeveer 50 kun stenaars uit Nederland en daar buiten mee. In de weekenden organiseren culturele organisaties uit Venray een programma met kunst, literatuur en muziek. Koopavond- vrijdag tot 20 00 uur R u Fiat Uno 1100 iE, 3-deurs, radiovoorbereiding, trekhaak, 5-bak, 34.000 km, zwart, 1994 Nu: ƒ11.900,- 50 Volkswagens op voorraad! punt waar het echt om ging, het voorstel om het gebouw van jonge rencentrum Dingus aan de Hoenderstraat weer volledig bij de tijd te brengen, inclusief een con certzaal. Gleden de voorgerechten nog gemakkelijk naar binnen, het doorslikken van Dingus ging moei zamer. Niet voor D'66, Samenwerking en de Partij van de Arbeid. Die zijn zonder meer vóór. Ook niet voor de VVD, die vanaf het begin tegen uitgebreide renova tie is. Struikelblokken voor het voorstel zijn de fractie Van de Vorle en het CDA. Van de Vorle was tegen en blijft tegen, tenzij het college de blijvend in prijs verlaagd met gratis index print bij ontw. en afdrukken NIEUW A.P.S. foto's in 1 uur Schoolstraat 5 5801 BN Venray Tel. 0478-512567 De gemeente Venray heeft, naar aanleiding van de bezorgd heid die leeft onder een aantal bewoners van de Hoenderstraat en Deken Thielenstraat besloten een extra informatie-avond te beleggen. "We willen daarmee de zorg die er bestaat wegne men" aldus wethouder Kersten van Ruimtelijke Ordening. De bewoners klommen in de pen naar aanleiding van de struc tuurnota van de gemeente Venray die voorzag in een versterking van dat gedeelte van het centrum waarbij sloop van huizen niet uit gesloten is. - Omdat in de structuurnota daar verder niet dieper op ingegaan wordt, schepte dat bezorgdheid en onzekerheid bij een aantal bewo ners. Bewoners van deze straten zul len voor 23 juli a.s. uitgenodigd worde». De gemeente Venray zal dan aangeven hoe de structuurno ta geïnterpreteerd dient te worden. "Voorlopig gebeurt daar niets en of er wat gebeurt kunnen we nu nog niet zeggen," aldus Kersten. Volgens hem zullen de bewoners zeker niet door bulldozers verrast worden. Het is overigens niet uitgesloten dat, in verband met de vakantiepe riode nog een tweede avond belegd zal worden. geluidsnormen van de concertzaal terugbrengt 'naar horecaniveau'. Het CDA koppelt uitgebreide renovatie aan preventief jeugdbe leid. Het CDA vindt dat een jonge rencentrum ook een taak heeft bij de opvang van probleemjongeren. Dat aspect mist de fractie in het voorstel van het college en gaat om die reden niet akkoord. Wethouder De Loo -in haar aller laatste commissievergadering- pro beerde haar partijgenoten af te bren gen van het in haar ogen verkeerde uitgangspunt. "Een bovenwijks jon gerencentrum als Dingus is een algemene voorziening voor de jeugd. Bedoeld voor de 85% van de Venrayse jongeren die hun vrije tijd gezellig en een beetje zinnig willen doorbren'gen. Niet voor de minder heid met problemen", betoogde De Loo. Een concertzaal hoort daar onlosmakelijk bij. Het CDA liet zich niet overtuigen. Juist ook omdat in het verleden de wethouder Dingus wel een rol toe dichtte in het preventief jeugdbe leid, aldus de CDA-fractie in een toelichting na afloop van de verga dering. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLEN RESERVERINGENTEL 0478-5114G6 Accessoires Computer^^Printe^ Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PCtjtijSTORC maakt deel uit van Arts Soft- en Hardware Venray Vorige week woensdagavond werd bij de nieuwe fabriek van Nelipak op Smakterheide het kunstwerk 'Ons Dagelijks Brood' van de Slowaakse kunstenaar Jan Hoffstadter geplaatst. Volgens directeur Frank Nelissen van Nelipak past het kunstwerk uitstekend iri de omgeving. 'Hier. in dit bedrijf werken mensen immers voor hun dagelijks brood'. Anderzijds vormt het menselijke werk een fraai con trast met de zakelijke architectuur van de nieuwe vestiging van Nelipak. Ter gelegenheid van de plaatsing bood Frank Nelissen ƒ2500,- aan, aan Joop Wismans: 'Voor activiteiten in het Odapark'. 'Ons Dagelijks Brood' was een van de werken die in de herfst van 1996 te zien waren in het Odapark aan de Merseloseweg in Venray. Daar was toen de manifestatie Slavnost ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Inalfa Industries. Peel&Maas on line http:www.tref.nl/ peel&maas/tpkrant Project moet leiden tussen bewustwording Het Internationale Vrouwen- centrum, de Vrije Academie en Stichting Synthese gaan een pro ject opstarten voor migranten- meiden. Opzet is om de meisjes, tussen 15 en 20 jaar, zich meer bewust te laten worden van hun positie in de maatschappij. Het project vloeit voort uit het gemeentelijk minderhedenbeleid. Bovendien zien de betrokken instanties het project als een basis tot mogelijke samenwerking in de toekomst. De positie van jeugdige migrantes is niet gemakkelijk. Zij zien vaak wel de verschillen tussen de cultuur van hun ouders en de Nederlandse cultuur en zien zich genoodzaakt om in beide culturen te integreren. Dat leidt vaak tot keuzes die niet gemakkelijk zijn. Hen ontbreekt daarbij aan volwassen begeleiding. Keuzes die zij dan maken leiden dan vaak tot onbegrip. PROJECT De opzet is om een theatergroep te vormen. Door met dramatische expressie de eigen problematiek uit te diepen, werken de meisjes aan hun bewustwording ten aanzien van de verschillende keuzemomenten die op hun leeftijd cruciaal zijn. Door dit vervolgens zichtbaar te maken in een voorstelling vervullen ze een voorlichtende functie naar groepen die invloed hebben op hun keuzes (ouders, leerkrachten, mede leerlingen). Stichting Synthese zal in het pro ject een adviserende begeleidende rol vervullen. Het Internationaal Vrouwen Centrum en de Vrije Academie zullen voor de uitvoering zorg dragen. Voor het project wordt een aparte docent aangetrokken. Ook de mei den zullen nog benaderd moeten worden om in het project te stappen. Bovendien zullen de ouders van de deelneemsters over het project geïn formeerd worden en is er voor hen een aanspreekpunt voor vragen, suggesties etc. De kosten van het project bedra gen ƒ7375,-. Naast de betrokken partijen draagt de gemeente hieraan ƒ3275,- bij. Ook wordt van de deel neemsters een eigen bijdrage gevraagd. DAMESMODE VAN ALLURE Grotestraat 34 - Venray Rühl Haegens van Aar T*fcon (047») SI 411 J. h* (MW) S« 44 34

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1