Alles voor het nieuwe schooljaar En voor een vakantie zonder zorgen bestel je eerst je schoolboeken Voor alle opleidingen!!! Als je bij ons school spullen koopt, krijg je een CD met jouw muziek voor slechts Beelden van de Grote Kerk vertellen... boek- en kantoorboekhandel R.I.T. Oostrum treedt toe tot dealernetwerk Sistema Gopren Foto Dom Melskens geeft méér fotoplezier Schoonmaak/ bedrijf van den Heuvel vierde eerstf lustrum Bij besteding van minimaal 35.- Zolang de voorraad strekt. Actieperiode: 1-6-'97 t/m 31-8-'97. grotestraat 68, 5801 bh venray, telefoon 0478-582727 - fax 0478-510916 PEEL EN MAAS donderdag 17 juli 1997 - PagiJ Onlangs is bandenservicebedrijf R.I.T. te Oostrum toegetreden tot het dealernetwerk van Sistema Gopren. Dit houdt in dal zij Gopren op alle auto's met schroefveren kun nen monteren, ongeacht het merk van de auto. Na een uitleg door de importeur en een daarop volgend bezoek aan de vestiging van R.I.T. aan de Witte Vennenweg. heeft men besloten tol het opnemen van Sistema Gopren in het totale pro- Vandalisme Maandagmorgen werd aangifte gedaan van vernieling van een giet ijzeren brievenbus van het Freulekeshuus. De schade kon niet worden medegedeeld. Het afgelopen weekend werd het tuinhuisje achter de peuterspeelzaal aan de Bachstraat vernield. Ook hier was het schadebedrag niet bekend. In de nacht van zondag op maan dag werden spiegels van een aantal geparkeerde auto's aan de Maasheseweg vernield. Één eige naar heeft aangifte gedaan, maar de politie hoopt dat ook de andere gedupeerden dat zullen doen. Zeker is schade aan een zestal auto's, maar dat kunnen er ook meer zijn. In de nacht van zondag op maan dag werd een ruit van 2.10 bij 3.10 meter van een aan de Eindstraat gelegen cafetaria ingegooid. Getuigen hebben drie daders zien weglopen, maar de gealarmeerde politie heeft hen niet kunnen achter halen. Paard moest worden afgemaakt Een in Oostrum wonende eige naar van twee in een weide aan de Henri Dunantstraat lopende paarden kwam zaterdag tot de ontdekking dat een van die paarden een zeer grote wond had aan een van zijn benen. Uit sporen viel op te maken dat het paard in het prikkeldraad was gelopen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat, toen enkele per sonen in die weide liepen, dat paard is geschrokken en tegen het prikkel draad is gelopen. De ontboden die renarts kon het paard niet meer red den en moest het dier afmaken. De politie is gestart, met haar onder zoek. ducten- en dienstenpakket. Dit geeft R.I.T. de mogelijkheid om haar klanten nog beter van dienst te kun nen zijn in het oplossen van speci fieke problemen. Vooral in deze tijd van het jaar komen er problemen naar voren zoals zijwindgevoelig heid. doorzakken van de auto bij het aanhaken van de caravan, etc. R.I.T. kan deze problemen nu tegen een voor de consument veel geringer kostenplaatje dan andere alternatie ven oplossen. Bij het ontwerpen van de vering van auto's moeten de fabrikanten een compromis sluiten tussen com fort en wegligging. Meestal kiest men bij een serie auto's voor een hoog comfort, wat ten koste gaan van de wegligging. De automobilist is weliswaar verzekerd van een zacht en comfortabel rijden over een slecht wegdek maar krijgt te kam pen met een sterk overhellen en dui ken, en een matige stabiliteit van de auto. Een inventieve Italiaans kunststof- deskundige heet Gopren uitgevon den en na bijna vier jaar testen op de markt gebracht. Hij is er in geslaagd om de juiste balans te vinden tussen comfort en stabiliteit. De effectivi teit van Gopren vindt zijn uiting voornamelijk tijdens de compressie van de veer en heeft als effect dat deze wordt gedempt en beheerst, waarna de uitrekking rustiger en constanter plaatsvindt zodat de band niet kan opspringen of resoneren. Het resultaat hiervan is dat een uit stekende stabiliteit wordt gekoppeld aan een hoge mate van comfort. De kwaliteit van Gopren wordt tevens bevestigd door een TÜV-goedkeu- ring en de afgifte van een Europees Tweejarig kind bijna verdronken Zondagmorgen zag een echtpaar dat een 2-jarig meisje op de bodem van het buitenbad van De Sprank lag. De vrouw haalde het reeds bewusteloos geraakte kind uit het bad en vervolgens begon haar man met de reanimatie. Tot grote opluchting slaagde hij daarin waar na het kind begon te huilen. De gealarmeerde ambulance bracht het kind voor verdere behandeling en onderzoek naar het ziekenhuis. H.Elisabeth 1207-1231 van Thüringen Het beeld van Elisabeth in de Grote kerk van Venray is gemaakt tussen 1520/1530 in het atelier van de Meester van Elsloo. Stijlkenmerken voor dit atelier zijn het strakke gezicht, de statische houding en de zware plooival. Het beeld is voorzien van een neo-gothi- sche polychromie uit de vorige eeuw en van uitstekende kwaliteit. Hel is door Piet van Dongen na de oorlog gerestaureerd. Thans bevindt het zich voor onderzoek in het res tauratie-atelier in Maastricht De verering van deze heilige is gebaseerd op haar voorbeeldige leven van versterving, gebed en onuitputtelijke naastenliefde. Ze heeft het boek der boeken, de bijbel, in haar hand met daarop een kroon. Aan de voet van het beeld bevindt zich een bedelaar, steunend op een stok, de bedelnap vragend omhoog gericht. We kunnen ons moeilijk voorstel len hoe groot de verschillen tussen arm en rijk in de middeleeuwen waren. Sommige mensen wilden een daad stellen om deze onchriste lijke verschillen aan de kaak te stel len. Zo stichtte Franciscus een kloos terorde gebaseerd op armoede en het afzien van enig bezit. Elisabeth was zeer geïnspireerd door het leven van Franciscus. Elisabeth werd geboren als doch ter van koning Andreas van Hongarije. Ze werd streng katholiek opgevoed. Streng betekent in die tijd een leven vol versterving en gebed en afzien van aardse genoegens. In die tijd doen al verhalen de ronde, dal ze bij kinderspelen haar winst, ook al is het maar een appel., direct afstaat aan andere spelers. Het liefst zou ze kloosterlinge worden, maar uit gehoorzaamheid jegens haar vader huwt ze op 14-jarige leeftijd dat was gewoon in die tijd, de men sen werden niet oud) met Lodewijk van Thüringen en krijgt ook kinde ren. Ze staat tot haar dood toe onder invloed van een priester. Meester Conrad geheten. Deze ziet erop toe dat Elisabeth alle tijdelijke genoe gens afzweert en streng ascetisch leeft. Ze helpt de arme bevolking waar ze maar kan, schenkt niet alleen haar eigen bezittingen weg, maar is actief in woord en daad. Èlisabeth bidt en mediteert veel. bezoekt armen, verzorgt zieken en melaat sen. het uitschot van de samenle ving. Haar echtgenoot, aangestoken door haar godsvrucht, vertrekt naar het H.Land ter kruistocht. Hij sneu velt en in de strijd om de opvolging van de macht wordt Elisabeth met haar kinderen verjaagd. Ze komt in de diepste armoede terecht. Ze ziet ook dit als de wil van God en klaagt niet. Door toedoen van haar vader krijgt ze een deel van haar vermo gen terug. Dat investeert ze in de bouw van een een ziekenhuis in Marburg, waar ze zelf de zieken gaat verzorgen. Door verdere verst erving, zelfkastijding en intens gebed heeft ze mystieke ervaringen, visioenen met de hemel, die haar intense vreugde verschaffen. Na een kort ziekbed gaat ze dan ook zacht neuriënd heen. Zo werd ten minste opgetekend. Ze is dan 24 jaar oud. aus Gregorius spreekt in 1235 haar heiligverklaring uit. Haar faam heeft zich reeds tijdens haar leven verspreid en vele verhalen over haar werken van barmhartigheid doen de ronde. Zo meenden mensen ver schijningen van Christus en Franciscus gezien te hebben tijdens de goede werkzaamheden van Elisabeth. Het is geen wonder, dat Elisabeth een heilige werd die vooral de grote arme massa aansprak. Haar graf werd een bedevaart plaats. Vele wonderbaarlijke gene zingen zijn opgetekend. Zieken, zelfs bijna dood, werden beter op haar voorspraak. Zo treffen we tus sen deze verhalen een man uit Utrecht met een verlamde hand. Ook hij onderneemt de verre voet reis naar Marburg. Onderweg geeft een oude man hem het advies de hand vol vertrouwen in een spleet van het grafmonument te steken. Zo gezegd, zo gedaan. De hand genas terstond. Naast behoud en restaura tie beoogt de stichting "Beelden van de Grote Kerk" ook meer bekend heid te geven aan deze unieke beel denschat. De beelden hebben heel wat te vertellen. Het is verheugend dat de Grote Kerk met haar kerk schatten het afgelopen jaar weer meer bezoekers wist te trekken. De kerk is iedere middag behalve de carnavalsdagen) van 2 tot 4 uur opengesteld. Een deskundige rond leiding is op aanvraag altijd moge lijk en zeer boeiend. Veel verenigin gen, scholen, groepen en familie-reünies gingen u voor. (Inlichtingen: Toon den Brok, vz. 581239) of Charles de Vilder, secr. (582352). De stichting blijft geld werven bij subsidiegevers en parti culieren om de kostbare middel eeuwse beeldenschat voor het nage slacht te bewaren. Ook uw giften zijn uiteraard steeds welkom op bankrekening: 42.11.66.177 (ABN/AMRO) t.n.v. Beelden Grote Kerk. Henk Roling. Inbraak in personenauto Zondag was door forcering toe gang verkregen tot de aan de Peelweg onder Ysselsteyn gepar keerde personenauto van een 36- jarige Venraynaar. Uit de auto werd ontvreemd de GSM-autotelefoon. De waarde daarvan is onbekend. Een foto is een foto. Fout. Want een mooie foto verdient het om een grote foto te worden. Vaak leent een mooie foto zich er bij uitstek voor om oen originele wenskaart of uit nodiging voor een (kinder)feestje te worden. En computerfreaks willen van hun mooiste foto's natuurlijk een digitaal bestand. Aan al die wensen kan tegenwoordig gehoor gegeven worden. Leest u maar eens verder hoe Foto Dom Melskens uw fotoplezier kan vergroten. MOGELIJKHEDEN Foto Dom Melskens: 'U kunt een foto op diverse formaten laten afdrukken, variërend van briefkaart- tot posterformaat. Dat kan van een gewoon fotorolletje, maar ook van dia's. Soms komt het voor dat men sen wel de foto hebben, maar niet meer het bijbehorende negatief. In dat geval maken we gewoon een foto van een foto en daarbij beste den we veel aandacht aan de natuur getrouwe weergave van kleuren!' FOTO ALS WENSKAART Daarnaast kan Foto Dom Melskens van uw foto ook wens kaarten maken voor bijvoorbeeld de feestdagen en jaarwisseling, of uit nodigingskaarten voor een (kin- der)verjaardag. U zoekt uw mooiste foto (negatief) uit, kijkt hoeveel extra afdrukken u nodig heeft en men drukt de gewenste foto's af op briefkaartformaat. Het is ook moge lijk om fotografisch wensteksten op deze 'kaarten' de printen. Voor nadere informatie kunt u het best even naar Foto Dom Melskens gaan. FOTO DOM MELSKENS EN DE ELECTRONISCHE SNELWEG Wat veel mensen niet weten is dat u met uw gewone fototoestel de digitale snelweg kunt betreden. Foto Dom Melskens kan namelijk uw fotonegatieven overzetten op CD- Rom of Photo-CD, waarna zowel het vertonen van foto's op computer of TV alsook digitale beeldbewer king op de computer mogelijk wordt. Zelf zonder digitale camera, kunt u zo over digitale beeldbestan den beschikken. U ziet het: moge lijkheden te over. Bij Foto Dom Melskens zal men u graag nader informeren! Op 13 juli 1997 vierde schtó maakbedrijf van den Heuvel i vijf-jarig bestaan. Op 13 juli begon Cees van den Heuvel als standige schoonmaker een et mansbedrijf met als doelgroe particulieren en kleine bedrij Met name glazenwassen en onderhoud werd door hem in de ste periode van het bestaan ui voerd. Gesteund door Ria, vrouw, die tussendoor hog t fraaie dochters op de wereld zetti naast haar huishoudelijke taken nog tijd vrij maakte om Cees me uitvoering van zijn werkzaamhe te helpen, is het bedrijf inmidi uitgegroeid tot een V.O.F. met medewerkers en richt het zich n eerder genoemde doelgroep ste meer op de middelgrote en g bedrijven. Zij know-how, de kw teit van het werk en zijn eigen ii hebben ertoe bijgedragen, dat thans meerdere grote bedrijven zijn vaste klantenkring mag re nen. Hij is in de afgelopen vijf j^ van glazenwasser uitgegroeid m een all-round schoonmaakbedri dat het hele scala aan schoonma vakbekwaamheden kan uitvoere van glazenwassen tot en met 1 dagelijks schoonmaken van kan ren en fabriekshallen. Daarnaast hij echter niet vergeten, dat ir name in de beginfase de partieul ren zijn klanten waren, hij is de klanten trouw gebleven en nieu particuliere cliëntèle biedt hij ut steeds klantvriendelijke prijzen a voor smetteloos werk. Zoals ret j vermeld, wordt hij bij dit alles ge; sisteerd door een team van 32 mei werkers, die allen gemotiveerd accuraat hun werkzaamheden u voeren. Om die reden ook bo Cees op 12 juli jl. het gehele pers neel met partners een feestavoi aan. Dat ook hel personeel he weet te waarderen als een goede k der met zeer menselijke benaderi bleek uit het cadeau, dat hem we aangeboden door personeelsverei ging de 'Smeerkeesjes'. Schoonmaakbedrijf van Heuvel is gevestigd aan Hubertusstraat 9 te Venray, 0478-589753; fax: 0478-51419 mobiele telefoon: 0653732466. ƒ6,95* van den munckhof bv

Peel en Maas | 1997 | | pagina 10