c Voorrang voor objectieve veiligheid Mr. Dorp trekt zich terug U kunt nu nog uw Carnavalsschlager aanmelden Aktie kenteken graveren in autoruiten Oproep van de Unie van Vrijwilligers Mogelijk groepstherapie reumapatiënten voor Noord- Limburg Hoera! Het is Zomer en tijd voor een feestje! Naams wijziging Vissers' Wegenbouw Mooiere vakantiefoto's dankzij foto Dom Melskens Spellen- kampioenen Veltum BIJ DE HEMA 1-UUR FOTOSERVICE GRATIS VERGROTING VAN 20 x 30 CM HEMA Kenteken graveren en gratis autoruitreparatie PEEL EN MAAS donderdag 10 juli 1997 - Pagina 7 Verkeersveiligheidsplan gemeente: Er bestaat weer de mogelijkheid om uw auto te laten grave ren tegen diefstal. Alle ruiten worden in 5 minuten voorzien van het origineel kentekennummer (kleine dunne letters en onuitwisbaar). Hierdoor wordt een auto een stuk minder interessant voor diefstal, men kan nu niet meer met de ken tekenplaten knoeien of men zou alle autoruiten moeten ver vangen, een kostbare en tijdrovende zaak voor een auto dief. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. Verzekerings maatschappijen, Politie en ANWB. Voor slechts 25,- per auto worden alle ruiten gegraveerd. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. vrijdag 11 en zaterdag 12 juli in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-17.30 uur. Objectief gaat voor subjectief. Dat betekent dat de gemeente eerst de plekken in Venray-kom gaat aanpakken waar de meeste ongelukken gebeuren. De kerk dorpen. waar de signalen van onveiligheid veel minder door meetgegevens worden gestaafd, komen aan de beurt als de wegen ter plekke op de schop gaan. Die keuze maakt verkeerswethou der Jan Driessen in elk geval als het »aat om de verkeersveiligheid in Venray. Als eerste moeten de zoge- I naanide black spots worden aange pakt. De gemeente telt er vijl'en die liggen allemaal in Venray-kom. Op nummer één staat de kruising Deurneseweg-Langslraal- I Heidseweg. Ook in de top vijl' hel kruispunt Deutneseweg-Mgr. I Hanssenstraal-Wilte Vennenweg. Op allebei deze gevaarlijke kruisin gen. waar dodelijke ongevallen gebeurden. zijn inmiddels rotondes aangelegd. De ei jl'ers voor de black spots hebben betrekking op de periode 1992-1995. Aanpak van de black spots is het eerste actiepunt op een lijst die I vanaf 1998 moet worden afgewerkt. j De steeds verder doorgevoerde bezuinigingen ook in de verzor gingstehuizen. leiden ertoe, dal vele ontspanningsuren voor de bewoners verzorgd moeten worden door vrij willigers. Ook dit is van toepassing in het Vincent v, Gogh Instituut te j Venray. Hel verplegend personeel kan voor deze zo hoognodige activi teiten op hel gebied van onlspan- i ning geen tijd meer vrij maken. Daarom vraagt hel UW aan u. wilt u als vrijwilliger iets toevoegen aan de zorg voor de bewoners van hel Vincent v. Gogh Instituut afdeling 'De Heuvel', in de vorm van koffie- schenken. wandelen en verdere recreatieve bezigheden, neem dan contact op met mw. A. v.d. Bosch, tel. 583536 Venray. De Reumapat iëntenverenigi ng van Helden. Venlo en Venray zijn al enige lijd met het VGZ in overleg om te komen lot een vergoeding van dc groepshydrotherapie. In dit over leg is de Rcumapatientenbond nauw betrokken. Uitgangspunt in dit over leg is altijd geweest een kwalitatief verantwoorde therapie. De drie ver enigingen hebben een gezamenlijke werkgroep geformeerd, die belast is met de organisatie en communica tie. Zoals het er nu naar uitziet zul len zij na de zomervakantie kunne starten. Voorlopig wordt begonnen in dc Professor Duboisslichting te Venlo en zwembad De Sprank in Venray. maar de werkgroep blijft in onderhandeling voor nog meer loca ties. Leden van de drie Reumapat milieuverenigingen heb ben zich reeds aan kunnen melden. Ook mensen die GEEN lid zijn van een Reumapatiënienvereniging kun nen zich opgeven voor deze groeps hydrotherapie. Het geldt in deze alleen voor mensen met Reumalhoïde Artritis en Artritis Psoriatica. Als u niet weet welke aandoening u heeft, kunt u dit aan uw reumatoloog vragen. Als u op uw NORMALE afspraak hij uw reumatoloog komt. kunt u een ver wijzing vragen voor deze groepshy drotherapie. De verwijzing van uw reumatoloog kunt u opsturen naar: hans Hoendervangers. Coördinator Therapieën. Postbus 694. 5900 AR Venlo. Voor eventuele verdere infor matie kunt u terecht bij de We rkg roe p )e Ie n - by d rol he rap i e Noord-Limburg voor Venray e.o. bij Aniiy Geraedts. Reumapatiënten- verenieing Venray e.o.. tel. 0478- 581463. 'MEELIFTEN' Voor hel opstellen van hel VVP werden burgers (via de gemeente- krant). scholieren en schooldirecteu ren ondervraagd. Daarnaast is gewerkt met een klankbordgroep bestaande uit belanghebbenden en deskundigen. Ook de tien meest genoemde onveilige plekken in de enquêtes liggen allemaal in Venray- kom. Absolute topper is voor het gevoel van de bewoners het gebied lussen Langstraat en Oude Oostrumseweg. Absoluut gezien gebeuren op het kruispunt met de Julianasingel veel ongelukken met (hrom)fietsers: 15 lussen 1992 en 1995. Verder is van subjectieve onveilig heid ook sprake op de kerkdorpen. Genoemd worden onder meer de Albionstraat en het kruispunt van deze weg met de Gussensttraat in Leunen, de Haalakker in Oirlo. de Puttenweg in Ysselsteyn. de Calenrayseweg en Lollebcekweg in Castenray. Maatregelen ter verbete ring van de veiligheid, zoals pla teaus. drempels, wegversmallingen en komaanduidingen moeten meelif- Wie 'dorp' zegt, noemt bijna in één adem de naam van Harrie Philipsen. Langzaam zal die asso ciatie minder automatisch wor den. Philipsen, veehouder en ver- gaderdier, stoot meer en meer taken af. Trad hij eerder al terug als lid van Provinciale Staten, na deze week is hij ook geen voorzit ter meer van het Dorpsradenoverleg Venray. Philipsen kan terugkijken op 27 jaren belangenbehartiging voor de Venrayse kerkdorpen. Dorpsraden moeten breed gedra gen worden, meent Harrie. Harrie Philipsen blijft nog wel bestuurslid van de Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen. In die hoedanigheid heeft hij kijk op de dorpen in heel Nederland en kan hij vergelijken. Hij is ook betrokken (geweest) bij de oprichting van diverse dorpsraden. Vaak na een herindeling. Onlangs nog in de nieuw te vormen gemeente Boxmeer. Om de afstand lussen de verschillende kernen en hel gemeen tebestuur niet te groot te laten wor den. worden her en der dorpsraden uil de grond gestampt. Harrie is er niet altijd even positief over. "Hel lijkt weer 'in' te zijn. als compensa tie hij herindelingen. Maarzo werkt dat niet. Een dorpsraad moet van onderuit, vanaf de basis, ontslaan. Niet van bovenaf opgelegd". NOORD-LIMBURG Zoals in de gemeente Venray bij voorbeeld. Daar ontstonden rond 1970 uit lokale werkcomité's en verenigingsraden de dorpsraden. Die werden in 1976 officieel erkend door hel gemeentebestuur als verte genwoordigers van de dorpen. Hel overleg tussen de dorpsraden dateert volgens Philipsen van korte lijd na de oprichting van de afzonderlijke ten met hel planmatig onderhoud aan riolen en wegen. Een groot deel van de maatregelen is reeds gepland. Deels is het werk ook al klaar of wordt binnenkort uitge voerd. zoals in Oostrum. In totaal schat de gemeente dat de kosten van hel duurzaam veilig maken van wegen op de kerkdorpen een mil joen extra gaat kosten. In de begro ting moet daarvoor geld worden uit getrokken. CATEGORIE Op de langere termijn is een belangrijk onderdeel van hel Verkeersveiligheidsplan het onder brengen van de diverse wegtypen in categorieën. Die categorieën zijn in heel Nederland hetzelfde en elke categorie heeft bepaalde kenmer ken. De komende vijftien lot dertig jaar worden wegen die worden opgeknapt zoveel mogelijk uitge voerd volgens de in het Verkeersveiligheidsplan genoemde categorie-omschrijving. Verkeersdeskundige Cees Moison van de gemeente noemt de catego rieën die in het coneepl-VVP zijn Als blijk van waardering voor zijn inzetkreeg Harrie Philipsen het Menteen lelijk zilveren bijtje en werd zijn echtgenote in de bloemen ,t'ezel. raden. "Eerst werd overlegd in de rayoncommissie van de Stichting Samenlevings Opbouw (SSO)". Daarin zaten toen ook. voor zover ze bestonden, de wijkraden. Toen in 1980 de wijkraden en de dorpsraden een eigen overlegorgaan in het leven riepen, kregen gingen die logischer wijze Dorpsradenoverleg en Wijkradenoverleg heten. "De mate rie op dorpen en in de wijken ver schilde teveel", geeft Philipsen als reden op. "In Horst bestaat de ray oncommissie nog wel". Met Horst wordt een andere gemeente genoemd waar dorpsra den een bloeiend heslaan leiden. Andere gemeenten zijn Meerlo- Wanssum. Bergen en Broekhuizen. "Is een dorpsraad een typisch Noord-Limburgs fenomeen?' Philipsen wil zover niet gaan. maar in Midden- en Zuid-Limburg en ook in Brabant gaal het allemaal minder vlot dan in Venray en de omliggende gemeenten, erkent hij. CIRKELS Leefbaarheid is een bijna lot cliché verworden woord dat aan geeft waarom het voor voor dorpsra den draait. De aanwezigheid van voldoende woningen is in de prak tijk een belangrijke voorwaarde om ervoor te zorgen dat een dorp leef baar en levendig blijft. "Met nanje in de beginjaren heeft het Dorpsradenoverleg daarover veel contact gehad met dc gemeente", zegt Harrie Philipsen. Tol in 1984 de milieueirkels -toen nog stankcirkels- ervoor zorgden dal de mogelijkhe den om te houwen op de dorpen een stuk kleiner werden. "Een streep door de rekening", noemt Harrie dat terugblikkend. Er volgde een periode van strub belingen met de gemeente, van vol gebouwde bestemmingsplannen en het uitblijven van nieuwe. Een periode eigenlijk nog niet is afgeslo ten. Voor enkele dorpen -Oostrum. Leunen. Castenray. Mcrselo- zijn de bestemmingsplannen in concept klaar. "Het heeft hel Dorpsradenoverleg altijd gestoken dat de gemeente al jaren wist dat voor hel realiseren van nieuwe bestemmingsplannen milieucirkels moesten worden uitgekocht. Maar dat is niet gebeurt en daarom heeft hel zolang geduurd". GEZINSVERDUNNING Woningbouw is een stokpaardje van CDA-cr Philipsen. al zegt hij zelf dal het zeker niet zaligmakend is voorde leefbaarheid. Nog een kri tische opmerking uit Harrie's koker: de gemeente Venray heeft hel toege stane aantal woningen op de kerk dorpen in de afgelopen jaren alleen maar gehaald dankzij particulier ini tiatief: de 44 woningen langs de opgenomen een 'wensbeeld' en niet per se zaligmakend. Zo heeft hij verkeerskundig gezien z'n twijfels hij het aanleggen van rotondes mid den in Ysselsteyn en op de kruising Zuivel weg-Molenhofweg- Leunseweg in Leunen. Volgens de categorie-indeling mogen deze plekken een rotonde worden. Het verkeersveiligheidsplan is een uitwerking van het Beleidsplan Verkeer en Vervoer (BW) uit 1995. Burgemeester en wethouders hebben het Verkeersveiligheidsplan, afgekort VVP, dinsdag in concept goedge keurd. Vanavond wordt een eerste voorlichtingsavond gegeven voor bewoners en belanghebbenden. Een projectteam gaat de uitvoe ring van het Verkeersveilig heidsplan, maar ook het al genoemde Beleidsplan Verkeer en Vervoer en het Gemeentelijke Rioleringsplan, samen voorberei den. Het team, waarvoor tijdelijk drie extra mensen worden aange trokken, gaat de drie plannen in jaarprogramma's uitwerken. Per jaar moet in de begroting daar- Middcnpeelweg in Ysselsteyn en de zes woningen in het 'gat van Oirlo', Belangrijker vindt de Ysselsteyner dal demografische ontwikkelingen onvoldoende meewegen hij het vast stellen van het contingent wonin gen, Philipsen geeft een voorbeeld uit z'n eigen dorp: "In Ysselsteyn zijn de afgelopen vijftien jaar zo'n 150 woningen gebouwd. Tien per jaar. dat is prima. Maar in dezelfde periode de bevoling van hel dorp met slechts 50 mensen toegenomen. We hebben woningen gebouwd voor de gezinsverdunning", verklaart hij. Een term die aangeeft dat de gezin nen steeds kleiner worden en dus minder mensen in één huis wonen. "En dan heeft Ysselsteyn nog behoorlijk wal jonge gezinnen, maar in een dorp als Veulen loopt de bevolking achteruit". Philipsen erkent dat het steeds moeilijker wordt voor dorpen om het hoofd hoven water te houden. Het beleid van Rijk en provincie is nu eenmaal gericht op concentratie van groei in de stedelijke gebieden en geen verdere 'verstening' van het buitengebied. Toch vindt hij het nog steeds de moeite waard om er tijd in te steken. "Ik kom van een dorp en het werken op een dorp heeft me gewoon altijd gelrokken". Harrie Holltiekers uit Oostrum wordt de nieuwe voorzitter van het DorpsradenoverlegHol lackers, voorgedragen door het bestuur, werd maandagavond door de verga dering gekozen. In dezelfde verga dering kreeg Harrie Philipsen een aandenken van het Dorpsradenoverleg en speldde bur gemeester Waals hein hel zilveren bijt je op. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Toy Toy. de speelgoedolifant, is een beetje door hel dolle heen. Hij heeft de zomer in zijn slurf. Daarom geeft hij een zomerfeest je. waarop jullie allemaal welkom zijn! Als je op 16 juli lussen 14.00 en 16.00 uur onze winkel bezoekt, wordt je op Sisi zonder prik en Chipito chips van Smiths getrakteerd. Ook krijg je het tijdschrift Telekids Now mee naar huis en is er een fantastische kleurwedstrijd met honderden Zwanenprinses-pi ijzen. Dus als je op woensdagmiddag 16 juli nog niets te doen hebt. kom dan ook naar het leest. Natuurlijk weer bij Interloys: Hofstraat 5 in Venray! Engelse tuin Bij deze mijn dank voor de aan dacht die u schenkt aan het behoud van Venray's Venray'; in dit geval de Engelse tuin. Het zou toch jam mer zijn wanneer het hele centrum gemoderniseerd werd. zoals de Grote Straat die er precies zo uitziet als iedere andere hoofdstraat in ieder andere middelgrote plaats. Als regio-krant geeft u ruchtbaarheid aan gemeenteplannen, waar het Venray's centrum niet mooier van wordt. Maar waarom werd er in het artikel in de laatst verschenen Peel en Maas afstand genomen van tekst en inhoud middels een in kader geplaatste mededeling.' Terwijl de inhoud niet veel verschilde van de voorafgaande geplaatste artikelen over de Engelse tuin. Vreemd, ik dacht dat er vrijheid van meningsui ting was. Zou het gerucht waar zijn dat de gemeente de media twee keer heeft gewaarschuwd m.b.t. publici teit rond de Engelse tuin',' Zou het waar zijn. dat de gemeente probeer de te achterhalen welke ambtenaren hun handtekening voor deze tuin hebben gezet? Zou hel waar zijn. dat Venrayse mensen en bedrijven zich voorzichtig of niet durven inlaten met de handtekeningenaktie. omdat ze wat te verliezen hebben hij de gemeente? Het lijken praktijken uit lang vervlogen tijden, maar ik ben bang dat ze aan de orde van de dag zijn. Een gemeente die de dorpse ziel van Venray verkoopt voor een hoger salaris bij een hoger inwonersaan tal! Wat moet de Venrayse kiezer met een bestuurspolitiek die de regiona le kranten beïnvloed, wanneer publi catie bij hun plannen niet van pas komt. En wal moeten wij met een krant die door de gemeente gehin derd wordt ons te informeren over zaken die ons direct aan het hart gaan. C.E. Rutten. Noot van de redactie De redactie van Peel en Maas heeft met de in het kader geplaatste mededeling geen afstand genomen van de inhoud van het artikel, maar alleen aangegeven dat het artikel van de hand kwam van dhr. A. den Brok. Dat bleek al uil hel eerste arti kel van dhr. den Brok maar door het wegvallen van een chapeau in het tweede artikel, was dat minder dui delijk geworden. Het feit dat Peel en Maas ruimte geeft aan dhr. den Brok is overigens ook een vorm van meningsuiting. Of de gemeente geprobeerd heeft te achterhalen welke ambtenaren een handtekening hebben ge/et en of mensen/bedrijven geen handteke ningen zouden durven zetten is ons niet bekend. Het gerucht dal de gemeente de media gewaarschuwd zou hebben met betrekking tot publiciteit rond om de Engelse Tuin is geheel uil de lucht gegrepen. Dat men daar min der blij mee is. kan zelfs een blinde nog wel zien. Wat dat betreft hoeft U zich geen zorgen te maken. De bestuurspoli tiek beïnvloedt de redactie van Peel en Maas niet en de redactie van Peel en Maas wordt geenszins gehinderd door de gemeente bij het schrijven van haar artikelen. Christ van den Munckhof hoofdredacteur Vissers' Wegenbouw- en Aannemingsbedrijf, met vestigin gen in Drunen, Maastricht en Venray, heet sinds 1 juli Vissers' Infra en Milieu B.V. De nieuwe naam moet uitstralen dat hel bedrijf veel meer doet dan wegen aanleggen. Vissers verzorgt bijvoorbeeld de complete infrastruc tuur van bedrijfsterreinen en ont wikkelt diepwandsyslemen die gebruikt worden bij het saneren van grond. Ook intern wordt 'milieube wust werken" concreet ingevuld. Vissers" Infra en Milieu is ISO 9001 gecertificeerd. Tegen lantaarnpaal Volgens zijn verklaring had de 23-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Hegelsom vrijdagmid dag omstreeks 12.15 uur op de 'Maasheseweg afslag Christoffelkruid een zgn. blackout. Daardoor reed hij met zijn auto tegen een in de wegberm staande lantaarnpaal. Hij moest voor behan deling van hoofd- en rugverwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Koeien woelden tuin om Meer dan een uur waren politie en buurtbewoners bezig om in de nacht van zondag op maandag zestien koeien en één stier in een weide te drijven nadat de dieren de voortuin van een bedrijf aan de Jaegerhofweg hadden omgewoeld. Vooral de stier maakte het de vee drijvers moeilijk. De eigenaar kon worden achter haald en zal de schade met zijn ver zekering regelen. Het is niet uitge sloten dat vandalen die beesten uit een weide hebben gejaagd omdat deze steeds deugdelijk is afgesloten. De tijd schiet op. Nog tien dagen en dan moeten alle inzendingen voor het liedjesl'estival binnen zijn. Bijna traditioneel komt alles op het laatste moment. De beste ideeën bestaan blijkbaar onder tijdsdruk. Maar. zit er nog iels in de computer, ligt er nog wat op de plank of loopt je hoofd over van ideeën, aan de slag. de tijd begint nu echt te drin gen. 27 Juli aanstaande is beslist de laatste dag dat inzendingen worden geaccepteerd. Maar wacht nou niet tot die laatste dag. Maar voor diegene die het beslist niet kunne laten, op 27 juli 1997 tussen 14.00 en 16.00 uur zijn de leden van Kcmissie Liedje van de Piëlhaas aanwezig in café Hulsman aan het Schouwburgplein. Daar kan iedereen nog terecht met zijn inzen ding. Ook diegene die wel aan onze oproep hebben voldaan en reeds eerder hun inzendingen hebben ingeleverd zijn uiteraard van harte welkom. We proberen er iels gezel ligs van te maken. Inzenders kunnen alvast aan elkaar wennen, ervarin gen uilwisselen, misschien zelfs ideeën opdoen voor toekomstige festivals. Tevens worden dc datums Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen, niet alleen nieuwe maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde autotechniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekenplaten voorzien en verder verhandeld. U heeft er misschien nog nooit bij stilgestaan, maar wist u dat het juis te type film in uw camera het ver schil kan betekenen tussen een aar dig plaatje en een prachtige foto? Daarom is zomaar ergens een film pje kopen niet de beste werkwijze als li met mooie vakantiefoto's wilt thuiskomen. We hebben ons oor te luisteren gelegd bij foto Dom Melskens. Want daar kan men een boekje opendoen over lïlms. DE VAKMAN AAN HET WOORD foto Dom Melskens: 'Mensen denken vaak dal alle filmpjes het zelfde zijn. maar dal is beslist niet zo. Films zijn verkrijgbaar in ver schillende lichtgevoeligheden. Om u een voorbeeld te geven: schijnt de zon fel. dan zorgt een minder licht gevoelige ISO 100 film voorde juis te balans. Maar wat nu als het ander weer is? Onder normale lichtom standigheden is de IS0200 een prima film voor (spiegelreflex)- camera's met siandaardlens. Heeft u een compaelcamera. dan is de IS0400 een echte all-rounder. En een camera niet /oomobjectief krijgt met een IS0800 film veel meer speelruimte. Bij de films die wij de klanten adviseren, houden wij rekening met het type camera, de lens en de te fotograferen onder werpen. Met zichtbaar betere foto's als resultaat!' FILMADVIES OP MAAT Naar aanleiding van het voorgaan de zal het u duidelijk zijn. dat er een verschil is tussen hel fotograferen aan de Nederlandse kust of in het hooggebergte. Dal liet fotograferen van een zonnige vakantiedag in Nederland anders is dan aan de Middellandse Zee. Daarom vraagt men bij foto Dom Melskens altijd voor welke (vakantiebestemming de films worden aangeschaft en welk camcratype en/of lens de klant heelt. Zodat men u optimaal kan adviseren! PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ bekend gemaakt voor de repetities, afspraken gemaakt over de muzikale begeleiding e.d. Indien een voorse lectie nodig is. zal dat ook deze middag bekend worden gemaakt, Dit mag u dus niet missen. Voor iedereen die hel nog niet weet. uw inzendingen kunt u vóór 27 juli aanslaande inleveren bij Anne-Christien Liebrand. Geysterseweg 10 in Oostrum of op 27 juli tussen 14.00 en 16.00 uur in café Hulsman aan het Schouwburgplein. Uw inzending dient aan enkele voorwaarden te voldoen, l.w.: - hel liedje dient gezongen en geschreven te worden in het Venrayse dialect; - het liedje dient een hoge carna valeske waarde te hebben: - het liedje mag niet langer duren dan ongeveer drie minuten. - een melodie partij dient op blad muziek ingeleverd te worden tege lijk met een ingezongen cassette bandje. Voor noe meer informatie kunt u bellen 0478-589129 of 0478- 512333, Veel succes maar vooral ook lol bij jullie voorbereidingen. Met een kenlekennummer in de ruiten is een auto een stuk minder interessant voor diefstal, men zou nu ook alle ruilen moeten vervan gen. een kostbare en tijdrovende zaak voor een autodief. Voor slechts 25.- per auto worden alle ruilen voorzien van een kenlekennummer (kleine letters en onuitwisbaar), alle ruiten in 5 minuten. Deze methoden worden aanbevolen door o.a. verze keringsmaatschappijen. politie en ANWB. STERRETJE IN UW VOORRUIT? Naast het graveren kunt u ook uw voorruit laten repareren, als li door steenslag een kleine beschadiging in uw voorruit heeft en u bent mini maal WA-extra verzekerd dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren. Door een kleine ruitreparalie d.m.v. een hars injectie wordt verder scheuren van hel sterretje voorko men. Uw ruit krijgt weer zijn oor spronkelijke sterkte terug. Nedglass zorgt voor de gehele afwikkeling met uw verzekering, u hoeft dus niets te doen. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reela- mestand. u kunt er op wachten. Vrijdag 11 en zaterdag 12 juli in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve van 10.00-17.30 uur. Afgelopen zondag hebben onge veer 75 kinderen deelgenomen aan de spellenmiddag van de wijkver- eniging. Na een spannende strijd over maar liefst 15 behendigheids- spelletjes kwamen uiteindelijk als winnaars uil de bus: Ken Direks (lot 6 jaar): Yannick Beteranis (7-8 jaar): Leander Janssen (9-10 jaar) en Tayl'un Kucuk (11-12 jaar). Zij mogen zich het komende jaar de Vellumse spellenkampioenen noemen. Complete barbecueset gestolen Uit een tuin bij een woning aan het Look werd tussen vrijdag- en maandagmorgen de complete bar becueset gestolen. Toegang was verkregen door forcering van de tuindeur. De waarde van de set was ƒ300,- Vernielingen aan auto's Een 29- en een 27-jarige inwoner deden aangifte van het met een scherp voorwerp bekrassen van hun aan de Pastinaak geparkeerde per sonenauto. Een 42-jarige inwoner deed aan gifte van vermeiing aan zijn aan de Maasheseweg geparkeerde perso nenauto. Spiegels en ruitenwisser- bladen hadden het moeten ontgel den. ontvangt u flU een waardebon voor een bij gelijktijdig ontwikkelen en afdrukken van een kleurenfilmrolletje. Afscheid Harrie Philipsen van Dorpsradenoverleg

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7