Opruiming Nieuw huis op het oog? Wij regelen voor u de perfecte hypotheek! c 3 Stuur Teel en Maas' een kaartje Jaarmarkt biedt weer voor elk wat wils Overloon viert 90 jaar fanfare Vriendenkring Geslaagd Zeskamp Veltumse dagen 1997 Liedconcert met Micha van Weers en Robbert Muuse Jaarafsluiting de Kemp met musical Freunde Echo zoekt muzikanten Rommelmarkt Petrus Banden donderdag 10 juli 1997 - Pagina 3 Als u dit jaar kaarten stuurt vanaf uw vakantiebestemming naar het thuisfront, denk dan ook eens aan 'Peel en Maas'. Stuur de redactie van uw Venrays weekblad een ansicht en wie weet wint u eeh leuke prijs. De vafeantieijd is staat voor de deur. Een paar weken lekker weg, in eigen land of (ver) daarbuiten. Teel en Maas', nieuwsgierig zoals dat hoort, wil graag weten waar de lezers zoal uithangen in de vakantie. Stuurt u ons daarom een kaartje met uw vakantiegroeten. Als prijs stelt Peel :n Maas, samen met combifoto Dom ü^^^P~Melskens, een fototoestel ter beschikking. Begin september zullen we de leukste, aardigste, origineelste of meestzeggende inzending bekendmaken. De eerste inzending is van Jan en Jeanne. Deze twee inwoners van Venray zitten weliswaar in Duitsland maar kunnen hun woonplaats schijnbaar niet vergeten.... S - 5 Aan de scholengemeenschap W Sievensbeek slaagden Luuk W: Haegens en Marieke Klaassen (bei- .ülïlen uil Overloon) voor de HAVO. Guido Swinkels uit Venray is aan de Hoge School Eindhoven jeslaagd voor Hogere Informatica. Aan het Apeldoorns College, aid. Verkoop management, is geslaagd Willeke Pocls uit Venray. Aan hel Raayland College te Venray zijn in de 2e termijn LCS'laagd: Atheneum: Roel van Griensven. Venray: Tics Hendriks. Vpnray: Anke Neervoorl. Venray: Gymnasium: Hanneke Schön berger. Well: Judith Zielljens. Venray: Havo: Willem Besselink. Nijmegen: Rob Janssen. Venray: Angela Kleeven. Geijsteren: Dennis van der Meijden. Venray: Rob Peelers. Well: Carmen Ramirez Verhoeven. Venray: Nicole Rechsteiner. Horst: Patrick Smits. Venray: Shirley Souhoka. Venray: Mavo: Erik Boetzkes. Venray: Piet van Genugten. Venray: VBO afdeling Verzorging: Kim un Vegchel. Venray. Timo Flinsenberg is geslaagd aan de Hoge School te Eindhoven voor de studie hogere informatica/tcle- jiatica. Nicole Bonants uit Smakt is geslaagd voor de opleiding: Audiovisuele produktie aan de Hogeschool Limburg, faculteit Gedrag Maatschappij te Sittard. Wendy v. Meyel uit Leunen is aan Je Hogeschool van Nijmegen geslaagd voor de opleiding creatieve therapie, richting dramatherapie. Aan de Hogeschool Nijmegen, ipleiding CMV. al'studeerrichring Recreatie en Toerisme slaagde Antoinette Schlooz uil Venray. Petra Berkers is aan de Hogeschool in Nijmegen geslaagd de studierichting Soeiaal- 'edagogisehe Hulpverlening. Frank Sijbers is aan de Hogeschool Eindhoven geslaagd voor de opleiding tol commercieel echnisch ingenieur. Aan de slagersvakopleiding slaag de John Verkoeyen uil Heide voor de economiseh-teehnische oplei ding. Carin Custers uil Oirlo en Debby 5elers uit Castenray zijn aan de Hogeschool Arnhem-Nijmegen geslaagd voor de studierichting ver pleegkunde. Voor het examen directiesecreta resse is geslaagd Marlies Beaujean tan het Schoevers Instituut te Eindhoven. Marieke van Ham uit Venray daagde aan de Hogeschool in Venlo voor H LO Po I y m ee rc h e m i e Aan de universiteit van Leiden, an de faculteit der letteren Sino fibaanse vergelijkende taalweten schappen met de aantekening met genoegen, is geslaagd Arno LoelTcn. GFT container in brand gestoken In de vroege dinsdagmorgen omstreeks 05.45 uur moest de brandweer in actie komen voor het blussen van een in brand geraakte schutting bij een woning aan het JCroonkruid. Een gedeelte van de schutting kon nog worden gered. De GFT-container was door vandalen in brand gestoken. Hoe groot het scha debedrag is, is niet bekend. Markt en winkels vanaf 10.00 uur open Maandag 21 juli, de eerste maandag van de bouwvak wordt traditioneel ook de Venrayse jaar markt gehouden. De marktkoop lieden en de winkeliers beginnen 's morgens al met hun verkoopac tiviteiten en natuurlijk wordt er weer zorg gedragen voor het nodi ge amusement in het centrum. Zo is er ook dit jaar weer het standwerkei'seoneours met kramen in de Grotestraat maar ook in De Bleek. Het bekende looporkest dat elk jaar het publiek weet te amuse ren is ook weer van de partij. Gezellige klanken zullen door de straten, pleinen en bij de terrassen gaan klinken. Mister X ontbreekt natuurlijk ook weer niet. Hij heeft voor 2500 gul den aan waardebonnen bij zich die worden uitgedeeld aan consumenten die op de markt hun spullen kopen. Verder is er ook aan de kinderen gedacht. De clown "Oom Ko" is er weer met zijn fratsen en er is een draaimolen en autoscooter. Op beide pleinen wordt bovendien suikerspin uitgedeeld. Natuurlijk zijn er de vele jaarmarktkoopjes bij de marktkoop lui en ook diverse winkeliers komen die dag met aanbiedingen. Kortom het wordt weer gezellig en ongetwijfeld ook weer druk op de Venrayse jaarmarkt. Tol ziens op 21 juli in het centrum van Venray. De wijkvereniging Veltum organi seert in het tweede weekend van september weer de Veltumse Dagen. Belangrijk onderdeel daarvan vormt de grote zeskamp voor straat-, buurt- of vrienden-teams uit Veltum. Evenals het afgelopen jaar vindt de zeskamp weer plaats op hel terrein aan de Pettenmakerstraat en wel op zondagmiddag 14 september. Een aantal teams hebben hiervoor hun medewerking al weer toegezegd. Ei- kunnen daarnaast nog enkele nieu we teams deelnemen. Als criteria daarbij gelden een minimale team- omvang van acht deelnemers vanaf zestien jaar. overwegend afkomstig uil Veltum. en minstens twee dames per team. Veltumnaren die met hun buurt of vriendenkring aan dit altijd leuke spektakel willen meedoen, kunnen het inschrijfformulier opvra gen bij H. Beterams. tel. 587007. Winkeldiefstal Een 13-jarig meisje werd dinsdag middag in een kledingzaak in de Bleek betrapt toen zij een jogging broek ter waarde van ƒ49,- zonder te betalen wilde meenemen. Het meis je werd overgeleverd aan de politie, die haar na verhoor meedeelde zich voor een alternatieve straf te melden bij het Halt-bureau. Klant schopt glazen deur kapot Een 25-jarige inwoner was wel zeer ontevreden dat hij geen voor schot kon krijgen bij zijn bank aan de Julianasingel. Hij werd zo kwaad dat hij bij het weggaan een 6mm dikke glazen deur kapotschopte. De politie kon de man niet meer vinden, die zich echter kwam zich tien uur later op dinsdagavond op het politie bureau meldde. Na verhoor kreeg hij de mededeli- ing dat proces verbaal terzake ver nieling zal worden opgemaakt. De man wordt voor de schade aanspra kelijk gesteld. Zondag 13 juli aanstaande zal in het Theehuis/Odapurk een liedcon cert worden gegeven door de bariton Robbert Muuse en pianiste Micha van Weers. Sinds 1994 vormen Micha van Weers en Robbert Muuse een vast duo. Zi j gaven reeds tal van liedrecitals. Zo waren zij ook in 1996 te gast in het Odapark tijdens de grote kunstmanifestatie 'Slavnost' en recentelijk op het Joods-Israëlisch muziekfestival in Maastricht. In 1997 namen zij deel aan het interconservatoriaal con cours 'De Link' in Tilburg. Ze volg den samen de Schubert-masterclas van bariton Robert Holl in het con servatorium van Maastricht en kre- genlessen van pianist Tom Bollen. Micha en Robbert zullen in de lied klas van Hertmut Holl en Mitsuko Shirai in Karlsruhe hun liederenstu- die voortzetten om zich te speciali seren als duo. Het programma dat zij in het Theehuis ten gehoren zul len brengen ziet er als volgt uit: Liederen van J. Brahms (Vierernste Gesiinge), M.Ravel (drie chansons: Don Quichotte Dulcine). R. Escher (Strange Meeting). E. Grieg en F. Schubert. Aanvang vanhet concert: 12.00 uur. entree FI.5.- (ind. kopje koffie). Indien u geïnteresseerd bent in hel bijwonen van dit concert, dan ver zoeken wij u beleefd hiervoor tijdig plaatsen te reserveren op een van dc volgende telefoonnummers: 589071 of 513690. Onder invloed Het rijgedrag van de 36-jarige bestuurder van een personenauto in de Henseniusstraat, was in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.30 uur oorzaak, dat de politie een onderzoek instelde. Het bleek dat de bestuurder behoorlijk onder invloed van alcohol verkeerde. Een rijver bod van tien uur was op zijn plaats. Ook werd zijn rijbewijs ingevor derd. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. CPf*e//t<p ge£ofpen. CPr/ma ye£feecf. De aankoop van een nieuw huis is een belang rijke en spannende gebeurtenis. Er moet veel worden geregeld. Ook financieel. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm is het beste, hoe kan het fiscaal zo gunstig mogelijk worden opgezet? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van Rabobank Huis 8c Hypotheekadvies een antwoord op heeft. Rabobank Huis Hypotheekadvies geeft u de zekerheid van: - een scherp tarief - een deskundig en op maat gesneden advies - een betrouwbare, solide partner - een persoonlijke service, nu en in de toekomst. Een hypotheek van de Rabobank: da's vertrouwd en goed! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 216 tel.(0478)530340 Ja, ik wil graag meer informatie over Rabobank Huis &C Hypotheekadvies. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) In het weekend van 11. 12 en 13 juli zal fanfare 'Vriendenkring' Overloon zijn 90-jarige bestaans- feest op grootse wijze vieren. Dankbaar kan de fanfare terugkij ken op vele mooie successen, die hun hoogtepunten vonden in onder andere de hoge mate van muciseren. Het fanfareorkest speelt vanaf 1978 in de afdeling superieur, terwijl de drumband sinds 1988 in de afdeling eredivisie sectie AB musiceert". Buiten deze twee orkesten kent de Vriendenkring bovendien nog een schitterend jeugdensemble. Freunde Echo is de muziekkapel van deze vereniging, wat zich in zijn veelzij digheid gespecialiseerd heeft in de Moravische muziek. Carnavalsvereniging de Huibuuke maakt al sinds de oprichting gebruik van fanfaremuziek verenigd in de hofkapel. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 30 juni lot en met 5 juli kwamen hij de politie aangifte gedaan van vermissing van dc volgende goederen: VERLOREN Diverse bankpasjes van Rabo en VBS: gouden schakelarmband, ziel eruit als een gehaakte draad: hals ketting van geelgoud met driehoeki ge gouden hanger, hanger plat open gewerkt met gleufjes in de vorm van kruisjes: Mechelse Herder naam Micky: horloge met gouden rand en witte wijzerplaat met datumaandui ding: korte damesjas met grijze voe ring; Nederlands paspoort: beugel- beursje (heel oud. in zeer goede slaat): klap/knijpbeur met daarin o.a. bankpasjes. ANWB Abonnement; kentekenbewijs en paspoort: schoen, zgn. instappers in tas van Seapino: polstasje met daar in geld. papieren en cheques, heren- zonnebril merk Ray Ban. 14-karaat goud. opengewerkte pootjes, in zwart etui. waarde ƒ300.- (JEVONDEN Goudkleurige damesbril. ovaal montuur; dames horloge merk Condor met witte wijzerplaat en bruin lederen handje: kinderjas maat 152 kleur blauw en geel; gri jze kaler met witte pootjes; sleutelring met 2 sleutels merk Silca. Inlichtingen tijdens kantooruren op hel politieburo aan de Leunseweg. Portefeuille gerold Een 47-jarige inwoonster ging vrijdagmiddag omstreeks 17.00 uur een winkel in de Grotestraat binnen. I Op dat moment werd haar porte- jfeuille 'gerold'. Daarin zat een bedrag van 150 gulden en persoon lijke bescheiden. Al deze successen zijn bereikt, mede dankzij de sympathieke ondersteuning van de Overloonse bevolking. Mede hierdoor is fanfare Vriendenkring een vereniging van en voor Overloon geworden. Hel organiserend comité brengt dit lot uitdrukking door dit feest te vieren onder de titel: 'Overloon viert 90 jaar fanfare 'Vriendenkring'. Ook in hel fees tweekend zal deze gemeenschappe lijke verbondenheid in activiteiten naar voren komen. Sporthal 'RaaijhaL. Raaijweg I zal dit weekend in hel leken staan van deze Overloonse festiviteiten. Vrijdagavond I I juli opent het zijn deuren voor jong en oud om te kun nen genieten van het schitterende show- en dansorkesl 'Spring'. Zaterdagavond 12 juli staat in het teken van de smartlappen onder de titel: 'Op Lonse Groeven'. Vele artiesten hebben al wekenlang gere peteerd om zich in stijl le kunnen manifesteren. Voor de muzikale omlijsting zorgt hel meest veelzijdi ge orkest '4-tact'. Zondag 13 juli begint de dag om 10.00 uur met een H.Mis in de St. Theobalduskerk. hier op aansluitend 11.30 uur een receptie in de Raaijhal. ter ere van hel 90-jarig jublileum van deze echte Overloonse fanfare. Om 13.00 uur wordt de dag in de Raai jhal voortge zet met een programma onder de titel 'Alles wat Lons is'. Veel vereni gingen uil Overloon zullen zich hier in podiimiaclivileiten manifesteren. Een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met liet rijke cultu rele gemeenschapsleven van dit dorp. Muziek, dans. zang en toneel zijn onder andere de ingrediënten waar op deze middag gestoeld is. De jeugd kan deze middag d.m.v. een huifkartocht genieten van de Overloonse dreven. Inbraak in bedrijf In de nacht van maandag op dins dag was door het inslaan van een ruit toegang verkregen tot een bedrijf aan de Wanssumseweg. Ontvreemd werden twee laptop's, één dictafoon, een portefeuille mei geld, paspoort, rijbewijs en persoon lijke bescheiden; dat alles ter waar de van ƒ6800,- Inbraak in tuinhuisje Dinsdagmiddag was tussen 12.00 en 18.00 uur ingebroken in een tuin huisje bij een woning aan de Hansenberg (Merselo). Ontvreemd werd de radio, maar die werd later in de buurt teruggevonden. De batterij en van de radio waren eruit geno men. Hel schooljaar wordt traditioneel afgesloten met een musical. Op woensdag 16 juli zullen de leerlin gen van groep 7 en 8 van Basisschool dc Kemp om 19.00 uur de musical 'Het Wassenbeeldenmuseum van meneer Plumeaü" op de bühne brengen. Zij mogen gebruik maken van de schouwburg van het VvGI-instituut. locatie Noord (St. Anna). We zullen niet veel vertellen, om de spanning er niet uit te halen, maar er wordt een diefstal gepleegd, er 'vloeit bloed'Een afgerukte vinger en er zullen veel beroemdheden aanwezig zijn. U ziet. ingrediënten voor een mooi recept. Komt en ziet hoe het gekookt wordt en opgediend. Gratis toegangskaartjes zijn ver krijgbaar op Basisschool De Kemp. Kruit weg 12. Venray (zolang de voorraad strekt). Blaaskapel Freunde Echo uil Overloon zoekt met spoed twee ervaren of goede trompettisten voor langere lijd. Freunde Echo beslaat bijna 30 jaar en is ontstaan uil fanfa re de Vriendenkring waar Freunde Echo een onderdeel van is. De repe tities worden gehouden op zaterdag van 19.00-21,00 uur in hel gemeen schapshuis in Overloon. Het reper toire is hoofdzakelijk Tsjechisch. Egerlander en moderne dans en stemmingsmuziek. Het aantal optre dens per jaar varieert van tussen twaalf en achttien, waaronder het opluisteren van de jaarlijkse bonte avonden, optredens in de regio, in de grensstreek Duilsland-Belgiö als ook enkele optredens in Tsjechië waar het volgend jaar weer wordt deelgenomen aan liet festival van Zlin in Moravie. Geïtelesseerden kunne informatie opvragen bij het secretariaat van Freunde Echo. Ton Keizers, tel. 0478-642019. Muziek- en majorettenshowkorps Si. Petrus Banden houdt zaterdag 12 juli een grote rommelmarkt. Die vindt plaats in verenigingsgebouw De Opmaat aan de Oostsingel. Vanaf 10.00 uur kunt u voor een leuk prijsje iets aanschaffen. Om 15,30 uur worden de kramen weer afgebroken. De opbrengst is uiter aard bestemd voor Si. Petrus Banden zelf. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lank veld. H. Schraven. J. Wiugen en B. van Casteren-van Gils: zaterdag 12 juli: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zondag 13 juli: R. GABELER Allegrostraat 43. tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P, Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Menkes en G. v.d. Weyer: P. MENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 vrijdag 18.00 tot zondag 24-00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data hij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot I 1.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keij/er en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 lot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 5807(H) WEEKENDDIENST DIERENARTSEN 1)1 E REN A RTSEN PR A KTIJ K VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geuris. R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 zaterdag en zppdag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 lot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermu/.eren H. v. EERTEN Volen 2A. Heide tel. 0478-513727 vanaf rijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weckdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanafmaan- dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Afspraken maken "s middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKEGEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09,00-17,30 uur Autobrand Door onverklaarbare oorzaak geraakte in de nacht van vrijdag op zaterdag een Volvo personenauto van een 42-jarige inwoonster, aan de Florishof in brand. De brandweer kreeg even voor 05.00 uur de mel ding, maar de auto kon ook door de brandweer niet meer worden gered. De auto moet als verloren worden beschouwd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres, Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10,00 uur

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3