"K&i&etcj&e cUettótea Heropening Basisschool 'De Hei' Q Oude- fofo Picknicken met eerlijke producten Nieuw dak voor prieeltje aan Raadhuisstraat PEEL EN MAAS Grote Kerk Doken: J. ('oenen. Eindsiraal 6. lel. 581275: kapelaan H Bonman. Dr. PoeIssiraai 4. lel. 51 1664. Priester in ernstig noodgeval: via /iekenluiis. iel. 522222. Opgeven misintenties: bindstraat 6: ma l/m vr iniel op do) van 9.30-10.50 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis vóór enkele zieken in onze parochie: om spoedig herstel en liefdevolle verzorging: 19.00: H.Mis voor Anloon Kennis (koll.): Jaques Dierx: Jan Bastiaans: ouders de Lauw-Lindres: overl. ouders Jansen-Huijhers: ouders Janssen-Wijnhoven, zoon Anloon en dochter Nora; Henk v. Vegchel en ouders v. Dijck-Derckx: overl. ouders Sikes-Pouwels: Gerard v, Rijswijek en echlgen.: L am hert ('leven en echlgen. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Martha Gerrals-Slienen en zoon Hay: overl. cchtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders: uil dank baarheid en om Gods rijkste zegen h.g.v. een verjaardag: I 1.00: H.Mis met KINDERWOORDDIENST: voor Eerdie Gohbelaer; overl ouders Janssen-Hilberls: 6wd. Frits Jansen: Sjraar v. Ham. Maandag: 9.00 H. Mis voor Harrie Rongen: Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Cor Reijnders (kolk): overl. ouders Thuyls-Muysers en overl. kinderen: ouders Hanen-Willems en lam. Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. lam. de Vilder-Rulte: Donderdag: 9.00 H. Mis voor Johannes Litjens en Gertruda Wilmsen: Dien de Wil: jaard. ouders Bracht-Cremers en om Gods rijk ste zegen voor het gezin: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Rongen: Dienbeurten: Je krijgt zo snel mogelijk bericht! Lectoren: za. 19.00: A. Noyens: zo 11.00: T Verbeek Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. Loenen: lector/trice: P. Wittebols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen: leclrice: T. Blom-v. Brakel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 44(15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 15.00-16.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Aanmelden en vragen: Peter Zandvliet, tel. 7581 Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horstcrweg 57. Castenray of Leunseweg 5. lek 580202 In ernstig noodgeval via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misinlenlies ma l/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misinlenlies voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week v rijdagmorgen 10.30 uur. Hike dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid 0111 te biechten. 18.00 Volkszang: Annie Jansscn-Grob (kolk): Toon Brand (kolk): Anloon Peters verj.: oudes Steijvers-Vacssen en Marie José: Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-Zuid: 10.30: m.ni.v. Zangers v. Si. Frans: Jacobus Naus: Harrie Janssen en overl. lam.: krans Cuppen. 12.00: doop Sanne l.enssen. Tamhoerijnsir. 21: 12.30 doop Niels Kamplcin. Melchiorhol 12: Maandag: 19.00 vooralle getroffen varkenshouders: Dinsdag: 19.00 overl. lam. Arls- Jansen: Sef Claessens: ouders Lenssen-Heiligers; jrg. ouders Poels-Litjens: Mia Ruyl-Jonkers (kolk): Woensdag: 19.00 Jacobus Naus: Gert Jansen (kolk): Pieter v. Lieshout: M. Jacobs: Marian v. Haperen: Donderdag: 09.00 schoolmis 'De Bongerd' b.g.v. einde schooljaar: 19.00: Llisabeth Sanders-v.d. Ileyden: jrg. Johan Wouters: l ijdag: 19.00 Jan Mandigers. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horstcrweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misinlenlies: Leunseweg 5. ma l/m vr van 09.30 tol 10.30 uur. lek 580202 Misinlenlies voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 jrd. Harry Linders: Zondag: 9.30 Voor hel geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid: ni.m.v. Zonnelied: overl. ouders Janssen- Pelers en zoons Gerrit en Piet: Andre v. Lin en overl. lam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 GEZINSMIS. afscheid en nieuw begin: Sanne v.d. Brink: Jules Schelbergen (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Slanks-Hermans: Sjeng v.d. Pasch: 10.00: Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs: Ben Valckx: Giel Vcnnekens en echlgen. en wederz. lam. (gein. koor): Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie: Dinsdag: 9.00 Petronclla Camps- v.d. Voort: Woensdag: 9.00 voor een zieke (met rozenkransgebed): Donderdag: 9.00 uil dankbaarheid l.e.v. O.Lieve Vrouw: Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 uil dankbaar heid voor alle verkregen gunsten: Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bart Direks. Job Huwes. Luuk Gielens en Lcnnarl Peelers: zo 8.30: Frank Janssen. Rick op den Camp en gebr. Kessels: 10.00: Brandy v. Dijck. Susan Leider. Geertje de Kleijn en Linda Cuslers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): Gerarda v. Kcnipen- Kuijpers: Wim Janssen: overl. ouders Janssen-Driesscn: overl. ouders Engels-Geelen: Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor): overl. lam. Stcvcns- Steeghs: Jacob Baltusscn en Francisca v. Ooi: overl. ouder v. Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu: overl. ouders Bouwmans- l.i lissen: Woensdag: 9.00 H. Mis Ger Friesen en Johanna Kemmelings: Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Duijkers-Poels. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 GEZINSVIE RING; speciaal voor de ouders met hun kinderen: jrd. Albert Druggen. Anna Strijboseh-Cleven: Sef Duijkers: Jan Thielen: jrd. Marie v. Kuijck. jrd. Peters Janssen en Bernardina Hmonts: overl. ouders Willemssen-Martcns: Louis Tielen: Lies Dinghs-Vullings: jrd. Willem Baltusscn: Gertruda Vuilings-Dings (namens de buurt); Woensdag: 18.00 uit dankbaarheid van een H()-jarige: Misdienaars: zie de nieuwe lijsst welke jullie deze week ontvangen van kapelaan Boumun. dus even goed kijken of je aan de beurt bent. Tevens even attent zijn als je tijdens de vakantie niet aanwezig kunt zijn. probeer zelf te ruilen als hel even kan. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder lel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. tel. 571454 b«si mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Parochie Leunen 15e Zondag door liet jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Henri Direks en Antoneltc Direks-Derekx: Dien v,d. Berg-Vermeulen: Wim Litjens; Pierre Lucassen: Pierre Hendrikx: jrd. Wim Weijs: gest. jrd. Harrie Smits; Anloon v. Dijck en echlgen Marden v. Dijck en Nelly v. Dijck. Zondag: 10.00 Hgm. Herman Bloemen en overl. ouders Bloemen- Liljens: overl. lam. Claessens- Gussen: Willem Jeniiiskeiis en Wil hel mi na Jenniskens-Martens: jrd. Frans v. Nieuwenhovcii en Petrus v. Bavcl. Maandag t/m vrijdag: GEEN AVONDMIS: Misdienaars: za 19.00: Joep Jenneskens en Inge Smits; zo 10.00: Jop Janssen en Kai (Toqué: deze week zijn er geen avondmissen. Lectoren: za 19.00: mej. Goen Reintjes; zo. 10.00: dhr. Jan Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis GG.IT voor Harrie Rutten en Petronclla Rutten- Potten: Donderdag: 18.30 H Mis voor Dora Camps. Rectoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d Aker: mud, Grad Wilms: Teug Jenneskens en overl. lam.: Tilla .lenneskens- Poels: 6e 6wd. Teug Burgers: jgt overl. ouders Vollenberg-v. Rijswijek: Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie: Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen: Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen: Misdienaars: za: Richard en Stelïan Mulders: zo: Marlijn Nuijlen en Sjef Classens. Parochie Ysselsteyn 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (samenzang): 6wd. Nel la v.d. Pas-Custers: mndd. Math v. Dijck: jrd. ouders Thijssen-Direks en Er. Thijssen-v.d. Poel: ouders Janssen. Tiny en Wim: Zondag: 10.00 (gelezen dienst): 6wd. Piet Mulders: jrd. G. Wismans en echlgen.: jrd. ouders v. Ass- Geercts: Tr. Mulders en overl. lam.; Maandag: 19.00 mndd Joh. Vogels: M. Thoone-Philipsen (oudcrenver.): v.d, Munckhof en Willi. Bollen echt gen.: Woensdag: 19.00 jrd. Magr. v.d. Berg-Spreeuwenberg: P. Mulders: D. Janssen-Koppens: Vrijdag: 11.00: T.i.v. het bruid spaar v. Licr-Sprcêuwenberg: 19.00: GEEN DIENST: Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Artsen H. v.d Holf: zo 10.00: R en L. Oonien: D.+ Ds v. Soest: ma: M. en S. Claessens: wo (19.00): D. v. Soest en P. Claessens: vr, I 1.00: A. Cox en J. v. Hees. Doopschema: (augustus) Op de zondagen 10 en 24 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals: Coenraad Klaasens echlgen.. jgt.: uil dankbaarheid: misd.: Yvonne Poels en Linda Hoedemakers: Zondag: 10.00 6wd. Frits Hendrix: om goede gezondheid: misd. Linda Engels en Janneke v. Rheden: Woensdag: 19.00 Grad Ewals: Vrijdag: 8.30 schoolmis. sluiting van het schooljaar: Kerk poetsen: mevr. v. Dijck en mevr. Gcllings-Poels. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 jgt. Grad Hendrix: Zondag: 10.00 jgt. Gert Fleuren: Maandag: 19.00 M. Jansen: Donderdag: 19.00 H.Mis Misdienaars: za: Leonie en Anita: zo: Anke en Nicole; Lezers: za: Josien Claessens: zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: GEZINSVIERING 10.00 Hoogmis voor: Wiel Koopmans; ouders L. Beys-v. Aubel: Mina Ermers-Verstegen (buurt): Sjeng Jenneskens: overl. lam. De Hoog- Coppus; leclrice: Olga v.d. Meer; dienbeurten: Eefje Koopmans en Susan Geuris; In de St. Jozefkapel l.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor: Jeu Cuslers (leiding oud-verkenners): Gods zegen voor onze gezinnen: I 1.30: H.Mis uit dankbaarheid 50- jarig huwelijk. Vrijdag: 14.30: viering lam. Creemers. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. ds. W. de Koeijer uit Veldhoven voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderncvendienst gehouden. In de Ned. Herv. kerk te Blittcrswijek zal eveneens voorgaan in de dienst drs. W. de Koeijer. Aanvangstijd is I 1.00 uur. Hier is geen kindcropvan en kinderneven- dienst. Na afloop van de dienst is er koflie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uil voor hel bijwonen van een bijbeltoespraak mei als thema Hoe zinvol is uw leven? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat II. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang: geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 13 juli is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Veldboeket. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Hel Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: I 1.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel ./fax077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 13 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals uit Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelgemeente Venray Zondag 13 juli U bent hartelijk welkom 0111 de diensten bij te wonen in wijkgehouw "t Stekske (Landweerl). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waarin eenvoudige lie deren zullen worden gezongen, zal predikant R. Lammers voorgaan. Voorde kinderen is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liederen worden geleerd en oude worden gezongen Daarna kunnen za naar hun eigen kindei dienst met verhalen werkjes. Info Bijbelgemeente en diensten: lel. 586001. R. Lammers. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Slichting 'Gedenkteken Kloosters' komen lol oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760: giro- rek. van de bank 10.68.514 l.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. PEEL 1 donderdag 10 juli 1997 - Pagina 1( een bedrag van ƒ1 1.884,- voor het drieklassige schoolgebouw, en voor de ondcrwijswoning 6665.- Voor een bedrag van ƒ18400.- totaal werd 't werk aan Verstralen gegund. Op woensdag I oktober 1924 werd door Pastoor Schoolmeesters uil Venray. in tegenwoordigheid van de inspecteur van het lager onder wijs dhr. v.d. Donk. de burgemeester van Venray. Oscar v.d. Loo. heren leden van de gemeenteraad en talrij ke belangstellenden de nieuw O.L. School plechtig ingezegend. Muzikaal werd de plechtigheid opgeluisterd door zangvereniging 'Het Heidebloempje' uil Heide. Gelukkig voor de op dat moment 60 aangemelde leerlingen, hoefde zij de lange weg van Heide naar Leunen voor hel schoolbezoek niet meer te maken. Tot het hoofd van de school werd met ingang van juli 1924 benoemd dhr. Swarte. maar heeft zijn benoe ming niet aangenomen. Per I okto ber 1924 werd in zijn plaats benoemd dhr. W.J. Driessens uit Weert, en tol onderwijzeres mej M Vermeulen uil Velden. Voorde jeugd was er tijdens de opening een trakta tie die bestond uit warme choco lademelk met een krentenbol. Dcz.( niet al te beste foto. geeft een indruk van de belangstelling tijdens de feestelijke inzegening. Jan v.d. Pulten Het weer in Nederland leent zich! er meestal niet voor. toch zijn de zomermaanden bij uitstek geschikt om een picknick te houden Wereldwinkel Venray heeft een aan tal smakelijke produkten om een picknickmand mee te vullen: koffie, thee. honingkoek, hagelslag, choco ladepasta. ananasjam. sinaasappel- grapefruitmarmelade. mosterd en cruncho. De cacao is afkomstig van' de Ghancse organisatie Kuapu- Kokoo ('goed boeren"). Zo'n vier duizend boeren zijn aangesloten bij deze organisatie, de enige private onderneming in Ghana die opkomt voor de directe belangen van de eacaoboercn. Leuke bijkomstigheid is dag de Ghanese cacao bekend staat als de beste ter wereld. Ook met de verkoop van jam en marme lade verdienen boeren uit ontwikke lingslanden een inkomen, dal zij gebruiken om te investeren in pro ductietechnieken. Bovendien kun nen zij met dit geld de lokale markt op om levensmiddelen te kopen, waarmee ze boeren uil de omgeving te steunen. Cruncho is een ander voorbeeld van een product waar een eerlijke prijs voor wordt betaald. Hoofdbestanddeel is gepofte qui- nua. dat ook wel hel wondergraan uit de Andes wordt genoemd. Quinuu bevat meer eiwitten, minera len. vitaminen en plantaardige vet ten dan welke andere graansoort dan ook. De Inca's hadden dit al duizen den jaren geleden ontdekt. Cruncho is heerlijk in de yoghurt of als tus sendoortje. Voor meer informatie over Ibod- of andere produkten kunt u de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571. Het adres is Henseniusxtraat 3a in Venray Openingstijden: ma. Van 12.00- 18.00 uur: di l/m do van 10.00- 12.30 en 13.30-18.00 uur. Venray van 10.00-12.00 en 13.30 tot 21.00 uur en zalerdau v a 10.00-17.00 uur. De gemeente Venray gaal het dak van het prieeltje dat staat op de hoek Raadhuisstraat-Kerkpad vervangen. De toestand van het dak is in derma te slechte staal dat hel al een wonder is dat er nog geen stukken vanaf gewaaid zijn. Omdat de gemeente als eigenaar van het prieel aansprakelijk kan worden gesteld voor eventuele gevolgen van rondvliegende dak stukken. is besloten om het dak te vernieuwen. Geen goedkope klus overigens omdat hel een leistenen dak is. De kosten worden geraamd op onge veer 17.000 gulden. Winkeldiefstal Vrijdagmiddag werd door perso neel van een supermarkt aan het Henseniusplein een 30-jarige man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, betrapt toen hij goederen ter waarde van zeventien gulden zon der af te rekenen wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgedra gen. Na een ingrijpende renovatie van Basisschool "De Hei'in Heide, zal deze donderdag 10 juli 1997 (van daag) met een feestelijk tintje wor den heropend. Bij een openbare aan besteding in september 1923 kwam als laagste inschrijver uit de bus de firma G. Verstralen uil Venray met Heden, donderdagmiddag is Basisschool 'De Hei' na een ingrij pende renovatie heropend. De hele dag vierden de kinderen op een hun passende wijze feest. De dag begon met een speurtocht voor alle kinderen, karaoke, een luchtkussen en natuurlijk een offi cieel gedeelte rond het middaguur. Thans is dc basisschool gevestigd aan de Heidseweg. Zo'n 73 jaar geleden werd de eerste Openbare Lagere school met veel verve geo pend (en ingezegend). De school was toen gevestigd aan het einde van de Heidseweg. op de plaats waar nu ongeveer Gemeenschapshuis de Gelderkoel staat. Niet zonder problemen werd toendertijd (eindelijk) besloten tot hel bouwen van een school in Heide. Slechts enkel jaren eerder, in maart 1919. werd nog afwijzend gereageerd op een verzoek van Heidse bewoners voor een eigen school, maar enige jaren later gaf de gemeenteraad dan toch toestem ming. Voordien gingen de Heidse kinderen naar de school in Leunen. Voorafgaande aan de bouw waren er nog de nodige vraagstukken zoals waar de school zou moeten staan en of er wel genoeg kinderen waren in Heide om hel voortbestaan van de school te kunnen waarborgen. Uiteindelijk kwam de school eren ook een woning voor hel hoofd van de school. Dat werd Meester Driessens. afkomstig uit Weert. Enkele andere meesters en juffen uit die (begin)lijd waren de meesters Drent. Janssen en Storms en de juf fen Vermeulen en van Opbergen. Vooral meester Driessens (er is nu nog een eigen straal naar hem genoemd in Heide) en iets later meester Storms hebben hun stempel gedrukt op hel onderwi js in Heide. Toen meester Driessens met pen sioen ging. werd zijn taak vakkun dig overgenomen door meester Staal, voordien enkele jaren werk zaam in Ysselsieyn. Ook de juffen van Voorst en Giepnians deden hun intrede. Na enkele wisselingen van de wacht slaat heden ten dage dhr. Hellegers aan het roer van deze zeer actieve school. NIEUWE SCHOOL In 1952 kon gestart worden met de houw van een nieuwe school, en wel aan de Heidseweg 44. vlak langs de (later gebouwde) kerk in Heide. De inzegening vond plaats op 29 juni 1953. Om de integratie van lager- en kleuteronderwijs in 1987 zo optimaal mogelijk te laten verlopen is de school in 1987 ook al ingrijpend verbouwd. Daarmee was de nieuwe Basisschool een feil. Toen midden jaren tachtig het voortbestaan van kleine scholen ter discussie stond vreesde men ook in Heide het ergste voor de toekomst. Echter sinds de fusie in Venray van de Katholieke Basisscholen is hier van (vooralsnog) geen sprake meer. VEERTIG JAAR Eenmaal in de veertig jaar krijgen scholen de mogelijkheid om nood zakelijk en ingrijpend onderhoud te plegen aan het gebouw. Noodzakelijk waren onder andere hel vervangen van (ijzeren) raamko zijnen en buitendeuren, de vloerbe dekking. de gehele CV-installalie inclusief verwarmingsketel en een totale schilderbeurt van liet hele gebouw. Ook moesten de fietsen stalling en de buitenberging nodig vervangen worden. Bij aanvang van de verbouwing (begin mei) hebben dc kleuters van Heide hun spulletjes opgepakt en zijn ze vertrokken naar de overkant van de straat om daar in een (prach tige) garage, van alle luxe voorzien, hun dagelijkse lessen te vervolgen. Twee weken geleden zijn ze met enig ceremonieel terug verhuisd naar hun prachtig opgeknapt lokaal aan de straatkant van hel schoolge bouw. Ook in de lokalen van de midden- en bovenbouw hebben de nodige veranderingen plaatsgevonden. Zo verdwenen ook de ijzeren raamko zijnen. Daarnaast was hel noodza kelijk om een zwevende vloer te laten leggen in twee lokalen omdat de kwaliteit van de ondervloer niet geschikt was voor de nieuwe vloer bedekking. Schildersbedrijf, aan ne me r. ve rwarm ingsspecialist. woningstoffeerder en milieuspecia list hebben ervoor gezorgd dat de renovatie succesvol kon worden uil- gevoerd Hel geheel werd gecom pleteerd met het plaatsen van nieuw meubilair voor de leerlingen van groep 3 t/m 8, Dc school ten tijde van de houw von de kerk. PETJES Tijdens een bijeenkomst van de werkgroep 'Heropening Basis school de Hei' werd geopperd om dc kinderen een blijvende herinne ring aan te bieden aan de feestelijke heropening van de school. Dankzij de steun van de meeste bedrijven die betrokken waren bij de werkzaam heden. kan de kinderen een pet met naam en logo van de school worden aangeboden. Tijdens de officiële onthulling van de nieuwe naamaanduiding konden de kinderen hun ballon de lucht in laten gaan voor de ballonnenwed strijd. Het mag duidelijk zijn dat hel organiseren van alle festiviteiten niet eenvoudig is geweest. Dankzij hulp en inzet van ouders (zowel met de organisatie als hel verhuizen van leermiddelen, meubilair e.d.) kwam alles op tijd af en konden ouders, inwoners, oud leerkrachten- en leer lingen en andere belangstellenden een kijkje komen nemen in hel 'nieuwe" gebouw. Woensdagmiddag werden de prijzen uitgereikt van de door de ondernemers van het Schouwburgplein gehouden ballon wedstrijd op Koninginnedag. Yvonne en Peter Betrams won nen beiden de eerste prijs. Broer en zus hadden hun ballon nen aan elkaar geknoopt, waarvan de kaart jes terugkwamen uit de Franse plaats Chaumont. Zij kregen respectievelijk een kinderstereoset en een keyboard. De tweede, derde en vierde prijs waren respectievelijk voor Kim Direks. Renske Draaisma en Niels Moorrees.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14