'TCen&elij&e <Uett4te*t> Koningsschieten van het St. Theobaldusgilde Jera Open Air '97 UW PEEL EN MAAS donderdag 3 juli 1997 Pagina 1( p] 'Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6. lel. 581275: kapelaan R. Bouman. Dr. Poelssiraal 4. tel. 51I664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misinlenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeekers: II.00: feestelijke huwelijksmis van Coen Boevé en Nicole Smits: 19.00: H.Mis voor Gerda die Sara ziet: om Gods rijkste zegen!: voor Drika Peeters-Janssen en echtgen. (koll.): voor ouders Dirkes-Smits: voor Harrie Rongen (koll.): voor Jan v.d. Zanden. Zondag: 14e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis jrd. Pier Jansen en Gerda Janssen: Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: oud Burgemeester Janssen en echtgen.: Toon Jenneskensjrd overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters en overl. kinderen en fam.: 11.00: H.Mis opgeluisterd door dameskoor 'De Engelenbak' uil Blitterswijck: James Portier (koll.); An Tunnissen- Ponjee. jrd. Teng Manders en fam. Manders-Stevens. Maandag: 9.00 H. Mis voor Helena en Jan Houtackers; Dinsdag: 9.00 H. Mis voor overl. fam. de Vilder-Rulte: Toon Jenniskens; overl. ouders BackusOThuijls en overl. kinderen; Jo Wennekers-Muijsers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Rongen: Donderdag: 9.00 H. Mis voor mej. Gerarda Broers: Piet Ebben: Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. ouders, broers en zusters van Maria Oudenhoven: 15.00: Feestelijke Huwelijksmis van John Pelzer en Cindy Willems: Dienbeurten: za 19.00: Gijs. Joost, Bert en Rowan: zo. 09.30: G. Hoppenbrouwers en F. Mingels: zo. 11.00: Loek. Martijn. Pascal en Thijs. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen: zo I 1.00: S. Manders. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. lector/trice B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog: lector/trice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de Sl. Servatiuskapel. 11.00 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 15.00-16.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Aanmelden en vragen: Peter Zandvliet, tel. 7581. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misinlenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Ziekencommunie; indien belangstelling voor ontvan gen ziekencommunie gaarne bel len 580202; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Slien Hendriks- Direkx (koll.); Jo Naus (koll.Kjrg. Piet Baeten en overl. fam.; Mientje v. Daal-Könings en overl. fam. (koll.); Harrie v. Dijck (koll.); Joos Wijnhoven. Zondag: 8.30 fam. Janssen-Krijns: 10.30: m.m.v. Zangers v. St. Frans: Jacobus Naus; Kien Philipsen en overl. fam.: Huberdina Pala-v. Rooy (koll An Drabbels-v. Vegchel (koll). Maandag: 19.00 voor de parochie Venray-zuid: Dinsdag: 19.00 Pieter v. Lieshout (kolk): Pater Lemmen (kolk); Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Jan Vocsten (buurt): Donderdag: 19.00 Albert v.d. Boogaarl: fam. Peters-Arts; fam. Verstcgen-Jansscn: Jacob Jacobs en overl. fam. Vrijdag: 19.00 voor religieuze roe pingen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma l/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, lel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoord dienst. 19.15 GEZINSMIS: voor Agnes v. Ass en overl. fam.: Wim Geurts (kolk): Els v. Zwamen- Claessens. Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en tijdelijk weizijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid; overl. fam. Wijnhoven-Volleberg. Parochie Oostrum Zaterdag: I9.00 6wd. Lies Janssen- Arts; Lei en Ger Janssen: overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Jansscn-Wolters; Pierre Wolters; Giel Vennekcns en echtgen. en wederz. fam.; Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; Antoon Janssen: 10.00: overl. ouders Lemmens-Stevcns: overl. ouders Broeren-Kersten: Cor Thielen en zoon Toon; Giel Vcnnekens en echtgen. en wederz. fam.: voor een jarige zus; Koor Harmony. Maandag: 9.00 lot bijzondere intentie; Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort: Woensdag: 9.00 voor een zieke (met rozenkransgebed): Donderdag: 9.00 voor een goede ui komst: Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 gest. jrd. overl. ouders Achten-Verdijk: 14.00: voor het bruidspaar Weijs-van der Heijden: Misdienaarsbeurten: za 19.00: Roel v. Haeren. Noud v.d. Mortel. Rick op den Camp en Frank Janssen: zo 8.30: Linda Custers, Lianne Rijshouwer, Suzan Nellen en Danielle Wijnen: 10.00: Frank Frederix. Daan en Derik Gloudemans en Willem Verheijen: Maandelijkse collecte: In dit week end in alle H.Missen de maandelijk se collecte voor onze eigen kerk. Warm aanbevolen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Pk Toediening van het H.Vormsel door onze bisschop Mgr. F. Wiertz. medewerking dameskoor: Arjan Classene en overl. fam. Classens-Kieft: overl. ouders Classens-Wismans en kinde ren: Marinus Steeghs: overl. ouders Smits-Jeurissen; overl. ouders Nelissen-Gerards: overl. ouders Willems-Geurts; Sef Claessene en zoon Simon: Thci Philipsen: Jozef en Johannes Baten: Theo Vollenberg; Jolanda Voernians-Bol: uit dankbaarheid van een goede bekende. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor): Nora en Thei Classens-Wismans. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor een zieke. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Willem v.d. Sterren en Gertruda Jenniskens; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen: overl. fam. Steeghs- Litjens-Henckens; overl. ouders Duijkcrs-Rumbags; Louis Tielen (namens de buurt): jrd. Jacobus Emonts: overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien: Woensdag: 18.00 O.L.Vrouw van altijd durende bijstand (zij die offer den); Misdienaars: za 19.00: Rianne, Gijs, Karlien en Pirn D.: wo: Loes en Pleuni; Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep'; mevr. Ans Kunen. lel. 571454 bgg mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Parochie Leunen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Herman v. Leipsig. Marie v. Leipsig-Wilms en Frans en Harm; wkd Pierre Hendrikx (6): gest. jrd. Teng Houben: gest. jrd. Mathijs Litjens en echtgen.; Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Thijsen-Hesen: Wim Loonen en Fien Loonen- Duijkers: gest. jrd. AnloonJanssen en Elisabeth Jenniskens: Maandag: 19.00 Lsm. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droesen; jrd. Toon Verschuuren en overl. fam.; Dinsdag: 19.00 Lsm. jrd. Hendrik Marccllis en echtgen.; Woensdag: 19.00 gest. jrd. Antoon. Dora en Nel la Emons en zuster Barnaba Emons: Donderdag: 19.00 Lsm. overl. lam. Koenen-Janssen: Helm de Bruijni en echtgen.: gest. jrd. Piet Wcijs. overl. ouders en Jo Weijs: Vrijdag: GEEN avondmis; Misdienaars: za 19.00: Joep Jenneskens en Linda Houben: zo 10.00' Inge Smits en Sanncke v.d. Oetclaar: Weekbeurten: groep 2: vrijdag geen avondmis. Lectoren: za 19.00: Mw. Lies v. Bavel: zo 10.00: dhr. Harry Bovée. Gedoopt: Shirley Clacssens. Janslust 8 Heide. Rectoraat Heide Zondag: 14e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Maria Heesen-v. Soest; jrd. Wim Derikx en fam. Derikx-Voesten en jgt. Gcrardus Wismens en Sef Michels: misd.: Mariëlle. Gijs. Chick René. Koen en Roy. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps; misd.: Elke en Joep. Rectoraat Veulen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Harry Hendrikx; als 5e zwd. Teng Burgers; overl. fam. Nabuurs; voor priesterroepingen; voor de parochie; Zondag: 10.30 Hgm. overl. fam. Geelen-Boonen: Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen: uit dank baarheid (E); Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen; Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen: Misdienaars: za: Richard en Willem Classens: zo: Roy Smets en Martijn Nuijten. Parochie Ysselsteyn 13e Zondag door het jaar (B). Zaterdag: 19.00 (Jongerenkoor); mndd. J. Sanders-v. Olterdijk; jrd. Jacq. Buise; ouders Jenniskens- Arts; ouders Philipsen-Cremers: Fr. Bouwmeister en Theo v. Zuijlen; Zondag: 10.00 (Gregoriaanse Hoogmis); jrd. Henri v. Lipzig en echtgenoten; Maandag: GEEN DIENST; Woensdag: 19.00 Piet Mulders; Johan Vogels (Zwarte Plak); Vrijdag: 19.30 t.i.v. onze (basis) schoolverlaters; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Sj. Ewals en R. Keijzer; zo 10.00: D. Scheepens. Fr. Crienen, J. v. Hees en R. Hesselmans; wo: R. Poels en Th. Vogels; vr. A. Cox en Ds. v. Soest; Doopschema: (Juli) Op de zonda gen 13 en 27 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals; misd. Erik Jansen en Björn de Mulder; Zondag: 10.00 jgt. Johannes v. Rijswijck-Klaassens kinderen Bertha de Rijck; jgt. Chris Kessels- Antonia Claes en overl. kinderen; Marie Janssen-Muyzers; misd. Danny en Jolanda Willems; Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen, echlg. en overl. kinderen: Francina Flinsenberg-Ewals: Frans Rongen: Bertha de Rijck-v. Rijswijck; Kerk poetsen: mevr. Emonts-v. Rhee en mevr. v. Dijck. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie: Zondag: 10.00 fam. v. Vegchel Vereijken: Maandag: 19.00 H. Mis; Donderdag: 19.00 fam. Cornelissen-Hendriks; Misdienaars: za: Mark en Niek; zo: Ellen en Grard; Lezers: za: Jo Wijnands: en zo: Maria Lenkens: Rectoraat Smakt In de Sl. Jozefkerk. Zaterdag: 13.15: huw. Janssen- Verbrugge; 17.00: doopviering Ser v. Es; Zondag: 10.00 hoogmis voor: vader en moeder Mulder: Rene Buijzen; Annie Bonants: overl. fam. v. Kempen-Bogaerts; overl. ouders Ermers-Verstegen; P. Poels (fam. v.d. Winkel); Sjeng Jenneskens (buurt); Herman v.d. Berg (jgt); Betsie Willems-Ramakers: lectrice: Thea Reijnders; dienbeurten: Bernadette Geurts en Petra Goumans; Eerste zondag van de maand zingt het gemengd koor van Holthees- Smakt. In de Sl. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor: Jeu Custers: uil dankbaarheid: Piet Poels: Vrijdag: 13.30: huw. Ron van Bree en Rian Stiphout. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 6 juli zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. In de Ned. Herv. kerk te Blitterswijck zal voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is I 1.00 uur. Hier is geen kinderopvan en kinder nevendienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe goed kunt u God?in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunanlstraat I Iaanvang 10.00 uur Gratis toegang: geen collecte. Oecupienische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: Voorganger is pastor Fr Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: I 1.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne vendienst. U bent van harte welkom Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaercn 4. Horst. tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Ds. P. v.d Kraan. Bleskensgraaf. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelgemeente Venray Zondag U bent hartelijk welkom om de diensten bij te wonen in wijk- gebouw 't Stekske (Landweerl). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waar in eenvoudige liederen zullen wor den gezongen, zal predikant R Lammers voorgaan. Voor de kinde ren is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liederen worden geleerd en oude worden gezongen. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Info Bijbelgemeente en diensten: tel. 586001. R. Lammers. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Wij zijn samen kerk De laatste gezinsviering van dit schooljaar zal gehouden worden op zaterdagavond 5 juli en wel in de Vredeskerk om 19.15 uur. De parochies Paterskerk en Vredeskerk zijn nu één fusieparochie geworden, te weten 'Parochie Zuid'. Naar aan leiding van deze fusie hebben wij voor het thema 'Wij zijn samen kerk' gekozen. Iedereen is van harte welkom De werkgroep Gezinsvieringen. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Op zondag 6 juli vindt het koningsschieten van het Overloonse St. Theobaldusgilde plaats. Dit gebeuren, met als inzet de titel 'Koning van het St. Theobaldusgilde' is het jaarlijks terugkerend hoogtepunt in een eeu wenoude traditie, 's Morgens om 6 uur reveille, op vele plaatsen in het dorp zullen trompetten klinken ten teken van het op handen zijnde koningsschieten. Om 8 uur verza melen de gildeleden zich in het gil- dehuis, waarna een rondgang door het dorp om de Koning af te halen. Een kop koffie in hel gildehuis en dan vertrek naar de kerk waar om 10.00 uur de H.Mis met gilde-eer zal beginnen. Eenieder is hierbij van harte welkom. Na de H.Mis wordt de eed van trouw afgelegd door het overvendelen van de kerkelijke en de wereldlijke overheden. Terug in hel gildehuis volgt de traditionele loting voor de volgorde van het schieten. Na de middagmaaltijd volgt de uitreiking van de diploma's en worden door hoofdman Bas v. Wieringen verschillende leden gehuldigd vanwege hun veeljarig lidmaatschap. Om ongeveer 13.00 uur vertrekt de kleurrijke stoet rich ting schietterrein aan de Bossenhoek. Na de gebruikelijke 'Herenscheuten' door de oud koning, hoofdman, burgemeester en de pastoor kan de strijd in alle hevigheid losbarsten. Menig gilde- broederhart zal sneller gaan klop pen. want wie wordt onze nieuwe koning? Wederom is het dit jaar voor het publiek mogelijk om te schieten op de 'publieksvogel'. Iedereen met een min. leeftijd van 12 jaar kan tegen betaling van slechts ƒ2.50 hier aan meedoen. De inzet van de publieksvogel is een prachtige trofee, beschikbaar gesteld door het gilde. Wanneer door alle schietgeweld de 'vogels' naar beneden zijn gehaald wordt de nieuwe koning het zilver omgehan gen. en wordt de trofee uitgerekt aan de gelukkige winnaar uit het publiek. Terug in het dorp worden de traditionele scholen in de linde boom afgevuurd ten teken van de nieuwe koning. Hierna keert hel gilde terug naar het gildehuis. Onder vrolijke klanken van de drumfanfare wordt de koningin afgehaald, waar na op indrukwekkende wijze de nieuwe koning geïnstalleerd zal worden. Aanbieding van de erewijn. een toast op het nieuwe koning spaar. Nu zal het nieuwe koning spaar de jeugd tot 12 jaar trakteren en loopt het officiële programma ten einde Het St. Theobaldusgilde hoopt vele van u te mogen begroe ten als gast op ons koningsschieten. 's Avonds vindt in het gildehuis dan het koningsbal plaats met het nieu we koningspaar als stralend middel punt. Alweer voor de vijfde keer achter een organiseert jongerencentrum Jera uit Ysselsteyn haar Open Air Festival. En ook dit jaar is het weer gelukt een mooi programma samen te stellen. De feslivaldag wordt geo pend door een regionale band. nl. Pussyfoot. Deze band legt zich voornamelijk toe op het spelen van rock- en punk covers en is op dit moment hard bezig alle Noord- Limburgse sozen plat te spelen. De tweede band is Utility Kick. Deze band is afkomstig uit Venray en omstreken. Zij spelen vooral covers van onder andere Sepultura. Metallica. Dog eal Dog, G'n'R. Ook zullen ze een aantal eigen nummer ten gehore brengen. Na dit regionale begin wordt overgeschakeld naar de grunch/rock band Lithium. Dit trio uit Noord-Holland, dat sinds '94 bij elkaar is speelt covers van een selec te groep bands zoals Nirvana. Black Crowes en Pearl Jam. Nu deze muziekstijl weer volop in de belang stelling staat werd het voor hun de hoogste tijd weer flink te gaan optreden. Als opwarmer voor de hoofdact van deze dag zal het duo Pigmeat het podium betreden. Pigmeal combineert Amerikaanse muzieksoorten uit de jaren '30. '40 en '50 zoals hillbilly, country en folk met elementen uil de Europese pop- en rockmuziek en verwerkt dit tot een eigen uniek geluid. Sinds de oprichting in 1989 hebben de heren 8 cd's uitgebracht vol met hun aan stekelijke muziek en dat het aanste kelijk is bleek wel op het Lowlands WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar festival, waar men pas na een toegift van een halfuur mocht vertrekken. Na deze vier bands wordt het podium vrijgegeven voor de afslui ter van het Jera Open Air '97: Skik. De geschiedenis van dit trio begint als ze zich aanmelden als Skik bij het straatfestival Muzem in Emmen en dan gaat het heel snel. Hun demo wordt in Hilversum uitstekend om vangen wat al in 1995 resulteerde in hun eerste radio-optreden. De groep heeft dan pas I keer opgetreden voor publiek. Later dat jaar neemt Skik zijn eerste cd op. welke zoveel reakties oproept dal men 13 weken lang in de nationale albumlijst staat. Hun volgende beloning krijgen ze in februari 1997 als men van de stich ting Conamus de Zilveren Harp krijgt uitgereikt. Andere hoogtepun ten van Skik zijn o.a. optredens op Bospop. Lowlands en het Noorderslag Festival: verder ver zorgde met het voorprogramma van bands als Iggy Pop en Bon Jovi. Het succesverhaal is hier nog niet afge lopen want vorige maand stonden ze nog op de planken van het Pinkpop festival. Muzikaal laat zanger Daniel Lohues zich inspireren dooi de groten der popmuziek als de Rolling Stones. Beatles en Neil Young. In zijn liedjes loont hij zich iemand van alledag, dal hij dit met humor en inlevingsvermogen beschrijft. Dal hij dit in zijn streek taal (Drents) uitvoert maakt het alle maal alleen maar leuker. Met de aanstekelijke en overtuigende uit voering toont ook Skik zich dit jaar als waardige afsluiter van hel festi val. De hekken gaan op zondag 6 juli om 15.00 uur open. Ook op zaterdag 5 juli en maandag 7 juli kun je vanaf 20.00 uur in de JERA terecht. Op dinsdag is de JERA gesloten, want dan gaan onze vrijwilligers zelf uit. PEEL EN MAAS WEEKBLAD voor al uw drukwerk: trouwkaarten geboorte- kaarten ketting- formulieren drukkerij van den munckhof Geen slachtoffers Bestuurders en inzittenden van drie auto's hadden groot geluk toen zij zondagavond betrokken waren bij een verkeersongeval op de A73 ter hoogte van de Smakt. Het ongeval vond omstreeks 22.40 uur plaats. Een 38-jarige bestuurster van een personenauto uit Roermond reed met een lage snelheid over de A73 in de richting van de afslag Noord. Zij werd van achteren aangereden door een met hoge snelheid rijdende personen auto. bestuurd door een inwoner van Hoogland. Door de botsing begon de auto van de Roermondse te tollen en kwam via de groen strook tegen het wildgaas aan, om vervolgens ineen bermsloot tot stil stand te komen. De auto die de botsing veroor zaakte kwam tegen de vangrail aan de linkerzijde tot stilstand. Hoewel van de laatste auto de alarmlichten aan waren gezet botste daar even later een personenauto, bestuurd door een Duitser, met grote snelheid tegen aan. De ravage was behoorlijk maar als een wonder hoefden er geen slachtoffers naar het ziekenhuis worden vervoerd. óude fofo Onlangs werd door de gemeente Venray het verzoek ingewilligd om de namen van vier door oorlogshan delingen omgekomen Venrayse mannen alsnog toe te voegen aan de namenlijst op het plaatselijke oor logsmonument. Vandaag, donderdag 3 juli, zal in aanwezigheid van een aantal familieleden en vrienden de gedenkplaat aan het oorlogsmonu ment worden teruggeplaatst. Het betreft de volgende personen: op de bovenste foto enkele Venrayse jon gens die vanwege de algemene mobilisatie in 1939 in militaire dienst moesten. V.l.n.r. Sjang Ewals. Gerard v. Ooyen, Joos Wijnhoven, Piet v.d. Bekerom en Laurens de Riet. Gerard v. Ooyen is als vrijwil liger vertrokken naar Nederlands Indië en in 1943 in krijgsgevangen schap in Chunkay omgekomen. Op de linkerfoto zien we Antoon Lucassen met zijn Javaanse bruid Idji. Antoon vertrok ook als vrijwil liger naar Nederlands Indië. Hij overleed op 19 februari 1944 in krijgsgevangenschap te Taumori- Osaka Japan. Antoon was een zoon van Jacob Lucassen-Baltussen, hoefsmid in de Patersstraat. Op de foto rechts zien we Wilhelmus Vermeulen (zoon van Tieske Vermeulen. Kruilweg). Ook hij ging als vrijwilliger naar Nederlands Indië. Wilhelmus Vermeulen overleed ook in Japanse krijgsgevangenschap te Kiri (Thailand) op 5 oktober 1943. Hij ligt begraven op de Militaire ere begraafplaats Kanchanaburi in Thailand. Al deze genoemde militai ren maakten deel uit van het KNIL tKon. Ned. Ind. Leger). Helaas, van Johan Peters is geen foto voorhanden. Johan werd op 10 maart 1923 te Well (gem. Bergen)! geboren. Het gezin Peters is omst reeks 1927 naar Venray verhuisd en woonde aan de Maa::heseweg 36. Johan bracht zijn zorgeloze jeugd dus door in Venray. De oorlog kwam. De laatste oorlogsjaren ging ook hij. zoals ze velen, onderduiken. Door Duitse oorlogshandelingen raakte hij te Oostrum gewond. Aan deze verwondingen is hij te Geraardsbergen (België) op 13 december 1944 bezweken. Hier vond hij ook zijn laatste rustplaats. Jan v.d. Putten

Peel en Maas | 1997 | | pagina 18