UW BEDRIJF PRESENTEREN OP INTERNET PEEL EN MAAS Venray is verontwaardigd!! Drank op Rijbewijs kwijt Beachvoet- en volleybaltoernooi in centrum van Venray BIJ DE HEMA 1-UUR FOTOSERVICE Zij keken toe maar deden niets.... Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Tienjarige Charl haalde informatica- diploma GRATIS VERGROTING VAN 20 x 30 CM HEMA A Odapark Summernight Jazz Wie worden de nieuwe spellen- kampioenen van Veltum? Luikse Markt Wanssum zondag 6 juli 10-17 uur U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment kon aanbieden. Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat ze zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze algemene informatie en de laatste aanbiedingen. Ook uw etalage kan op Trefpunt staan; 7 dagen per week. 24 uur per dag.. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewin keld kan worden. Voor meer informatie over een presentatie op internet kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Schouwburgplein wordt zandbak Een zaalvoetbalvereniging (Venrode) die een beach volley bal- toernooi organiseert is niet alle daags. Een tweedaagstoernooi komt ook niet altijd voor. Maar als het Schouwburgplein wordt omgebouwd tot zandbak om als ideale plaats van handeling te fun- geren, dan is er wel sprake van een bijzonder toernooi. Voor hel Venrode ABN-AMRO toernooi, vernoemd naar een van de hoofdsponsoren. wordt zaterdag morgen in alle vroegte man en mate- rieel ingezet om van het Schouwburgplein, waar "s avonds te voren nog de klanken van Venray Muzikaal Totaal galmden, om te vormen tot een grote zandbak. Voor beachvoet- en -volleyhal is een zandvlakte immers een vereiste. Een groot aantal teams zal vervolgens gaan strijden om de Hulsman wis selbeker (de andere hoofdsponsor). Zaterdags zullen de poulewed- strijden worden gespeeld op twee velden. Op de tweede dag volgen de kwart-, halve en hele finales. RANDACTIV1TEITEN Behalve gevoet- en gevolleybald worden er ook nog andere activitei ten georganiseerd. Zo wordt er een tombola georganiseerd met als prij zen o.a. gesigneerde Ajaxballen, gratis lltnesslessen bij Peter Stiphout, waardebonnen voor eet café Boncafé en diverse sporlprij- zen. beschikbaar gesteld door A&S Buitensport. Ook kun je op de foto met je favoriete Ajax-speler bij de Ajax-wand. Natuurlijk is er voor een natje en een droogje gezorgd zodat het zaterdag en zondag, zeker als de weergoden meespelen, het gezellig en sportief wordt op het Schouwburgplein. Afscheid wethouder de Loo Vorige week woensdagavond werd in de burgerzaal van het gemeentehuis uitgebreid afscheid genomen van wethouder Marlies de Loo. Tijdens een raadsvergadering werden vele lovende woorden gesproken over de a.s. burgemeester van Gennep. Na de vergadering kon eenieder haar maar ook haar opvolger Frans Janssen uit Merselo de hand schudden. Tijdens den afscheid genomen van het raadslid Twan Jansen, die zijn politieke zend verwisselt voor een binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente Venray. De 10-jarige Charl Linssen uit Wanssum heeft in Amersfoort z'n diploma MBO Informatica in ont vangst genomen. Charl, leerling van de Petrus Bandenschool in Venray. volgde in Den Bosch een cursus informatica, die speciaal voor hoogbegaafde kinderen is opgezet. Het is een cursus op MBO-niveau, maar het tempo ligt vele malen hoger. De cursus is opgezet door de stichting Facta, die zich bezig houdt met leerstof voor hoogbegaafde kinderen in ons land. Charl hoort tot de groep van 2% Nederlandse kinderen die hoogbegaafd zijn. Een superslim mannetje dat als peuter alle auto merken uit z'n hoofd kende, zich zelf grotendeels lezen leerde en nog steeds zeer snel informatie kan opnemen en kennis vergaren. Behalve informatica bezoekt Charl één keer in de veertien dagen een techniek-cursus in |Nijmegcn. Daar leert hij \an een oud-docent knutselen op niveau. Té gezellig Als je op een flatwoning een éestje in elkaar zet en om de sfeer te 'erhogen een aantal kaarsje aan- iteekt, dan moeten die brandende 'aarsje niet in aanraking komen met Ie gordijnen. Die voorzorg had een »lel niet genomen, toen zij maandag- vond en in de nacht een feestje ouwden in een flat aan de lubenhof. Omstreeks 01.10 uur de vlam in de gordijnen en de irandweer moest in aktie komen. )ie doofde het vuur maar het flatje iep rook-, roet- en waterschade op. |oe groot het schadebedrag is, kon iet worden medegedeeld. ontvangt u DU een waardebon voor een bij gelijktijdig ontwikkelen en afdrukken van een kleurenfilmrolletje. Vorige week dinsdag stonden twee jongens van dertien en veertien jaar te ÉjgÉMfiMjfHÉHlBiNMrrthal <f jes aan het voetballen op de parkeerplaats. Zonder de minste aanleiding kwam een van de meisjes, naar schatting veertien jaar, naar een van de jon gens toe, begon wat te schelden. Zij pakte de jongen bij zijn hoofd en'trok hem aan zijn haren naar beneden en schopte de jongen met haar knie tegen zijn hoofd. De jongen kreeg kans om er vandoor te gaan. maar de meisjes (want nu kwam de tweede ook in actie) schopte naar de fiets van de jon gens die daardoor schade opliep). De jongens deden van de mishandeling en van de vernieling aangifte bij de politie. Ergerlijk was dat geen van de andere twaalf jongens actie ondernamen om tussenbeide te komen. De politie is met haar onderzoek nog niet verder gekomen. Zij vraagt dringend aan de getuigen om zich met de politie in verbinding te stellen. De verklaringen zullen vertrouwelijk worden behan deld. v -vNieleis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Val uit raam Zondagavond omstreeks 18.15 uur wilde een 6-jarig meisje op de eerste verdieping van een woning aan de Gitaarstraat een langs de raam lopende spin kupotslaan. Zij verloor echter haar evenwicht en viel uit het raam naar beneden. Hoewel het meisje op haar hoofd terecht kwam bleek tijdens het onderzoek dut de verwondingen meevielen. Na behandeling kon ze naar huis worden overgebracht. Evenals vorig jaar zal ook deze zomer Kiwanis Club Venray e.o. 'Schieëpersland' van zich laten horen. Enige tijd geleden is bekend gemaakt dat een nieuw groot jazz-' festival voor 1997 niet mogelijk is. Niettemin organiseert deze service- club een jazzy muziekfeest in het Odapark. Daar wordt op 6 septem ber 's avonds gemusiceerd door de Opladener Jazzcompany en The Old Fashioneres. beide geen onbekende hands in het Venrayse. Daaromheen zal een reeks voorzieningen voor de inwendige mens worden georgani seerd. Hiermede hoopt Kiwanis Venray velen een gezellig feest te bezorgen in zomerse sferen. De opbrengst van hel festijn komt ten goede aan charitatieve en sociaal- culturele doelen in de regio. Hel feest duurt van 2().()0-02.00 uur. Entreekaarlen a ƒ15,- zijn ver krijgbaar aan de ingang van het park; in de voorverkoop echter, bij Life Style op hel Henseniusplein en bij Secondo op de hoek van de Schoolstraat en Kapelaanspad ƒ12,50. Op zondagmiddag 6 juli organi seert Wijkvereniging Veltum weer haar jaarlijkse speilenmiddag voor alle Veltumnaartjes van 5-12 jaar. Deze happening vindt plaats vanaf 13.30 uur in en rond wijkgebouw 't Schöpke. Elk deelnemend kind kan daarbij geheel zelfstandig en in wil lekeurige volgorde een vijftiental 'behendigheids' spellen afwerken. De daarbij te scoren punten worden vervolgens door de spelleiding genoteerd op de spelkaart. Het kind dal binnen zijn leeftijdscategorie (5- 6. 7-8. 9-10. 11-12 jaar) de meeste punten weet te verzamelen mag zich uiteindelijk omstreeks 17.00 uur laten kronen tot 'Spellcnkampioen van Veltum' en daarvoor ook nog eens een fraaie beker mee naar huis nemen. Tussen de spellen door kun men zich ook nog even laten schminken. De ouders en andere familieleden van de deelnemende jongeren zijn daarbij natuurlijk van harte welkom en kunne hun kroost aanmoedigen vanaf het buitenterras. Bij minder gunstige weersomstan digheden wordt het spelcircuit bin nen in 't Schöpke opgebouwd. De kinderen die aan deze spellen willen deelnemen kunnen net voor aanvang van de speilenmiddag (dus a.s. zon dagmiddag) omstreeks 13.15 uur aangemeld worden. De kosten voor deelname (incl. enkele versnaperin gen en het schminken) zijn daarbij vastgesteld op ƒ1,50 voor leden van de Wijkvereniging en 2,50 voor niet-leden. 150 kramen div. attracties Org. v. Aerle 0492-525483 WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar DONDERDAG 3 JULI 1997 - NR. 27 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Overwegingen van oud-raadslid Toon den Brok Nog nooit zijn er bij een handte keningactie zoveel boze woorden geuit aan het adres van de gemeente. Nog nooit zijn is er op allerlei manieren zo massaal adhesie betuigd aan een prote stactie. In tien dagen tijd zijn er al 1274 handtekeningen binnengeko men. En er circuleren nog tiental len lijsten met handtekeningen die hier nog bij moeten worden geteld. Opnieuw een greep uit de vele - soms onpubliccerbare! - opmerkin gen: "De gemeentelijke groen-ver- nielers komen er weer aan! Wal is het volgende? Het St. Anna-terrein? De Brabander?" - "Sorry in Venray is niets meer veilig!" - "Ik zou het onverdraaglijk vinden als dit mooie stukje verloren zou gaan - "Woedend ben ik!" - Geld, geld en nog eens geld. Bah!" - "Stop de ver nietiging van Venray!" - "Hartelijk dank voor uw grote inzet voor alle mooie plekjes in Venray!" - "Ik mag toch hopen, datje de handteke ningen van die andere tienduizenden Venrayenaren al binnen hebt!" VAKANTIE Helaas is dit plan in de openhaar heid gebracht vlak voor de vakantie! Velen zijn weg of gaan weg. het ver enigingsleven ligt stil. we moeten zelf op vakantie. Dit is een grote handicap voor hot voeren van dit soort acties, maar de respons is zó hoopgevend dat we er toch vertrou wen in hebben, dat het massale ver zet van de bevolking het college van B en W er toe zal brengen de eer aan zich zelf te houden en dit onzalige plan zal terug trekken. De meeste mensen wisten inder daad niet wat er achter die muur aan de Raadhuisstraat voor verrassing ligt verscholen. Vanaf hel moment dal het "Stadspark" over de sleutel kan beschik-ken en hel dus van 's morgens tot *s avonds open is gesteld, is het een komen en gaan van nieuwsgierigen die. meteen als ze binnen komen, zeggen: "Hoe is hel mogelijk...! Dit hebben we nooit geweten...! Welke idioten willen dit vernielen...? Die zijn niet goed bij r Veel Ven raynaren re a - geerden op de oproepen van Toon den Brok in deze krant en zetten hun handtekening voor het behoud van de Engelse tuin en daarin liggende gebouw. Ook deze week geeft 'Peel en Maas' Den Brok de ruimte om aandacht te vragen voor dit stukje stedelijk groen in het centrum. De inhoud van het onderisaande artikel is echter niet tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de redactie. hun hoofd....!" Dit soort opmerkingen hoort men hel eerst. Daarna komen de opbou wende opmerkingen: "Maar dit moet worden beschermd, dit moet worden open gemaakt, dit moet worden geïntegreerd in hel nieuwe plan". - "Dit is een kostelijk stukje tuin waar ieder gemeente jaloers op zou zijn". - "Deze tuin moet wor den ingepast in het geheel, vooral voorouderen is het een ideaal plekje om te zitten, om er te ontspannen, om er te recreëren. Ze willen hier immers vooral houwen voor oude ren?" - "Het atelier van Mère Ancilla moet niet worden afgebro ken. Daar zou je een theehuis van kunnen maken, het zou weer als ate lier dienst kunnen gaan doen. hel zou als expositieruimte kunnen wor den ingericht enz. enz. Toon den Brok geeft een van de belangstellenden tekst en uitleg over de Engelse Tuin en haar hi..torie. ENGELS Men bewondert ook de bouwstijl van de galerij, die architectonisch bij het monument hoort dat nu "gemeentehuis" heet. Men ziet de typische ornamentiek van de vloer, van de pilasters, van de stoepen en het terras met zijn oude natuurste nen. Kortom hoe langer men er rondkijkt hoe meer men ontdekt dal het een verfijnde voortzetting is van het monumentale naoorlogse Jerusalem van architect Wielders. En dan die bomen en struiken en bloemenpracht De naam "Engelse Tuin" heelt een interessante oorsprong. In het begin van deze eeuw was er een bekende pastoor in Venray. Pascal Schmeits -zijn grafmonument staal voor de torenin-gang van de Grote kerk. met het opschrift: "kinderkens bemint elkander"- Deze pastoor Schmeits had verschillende interes sante hobbies. Een daarvan was het aanleggen van tuinen, die hij graag Engelse tuinen noemde. Zo heeft hij er een aangelegd bij de familie Poels. een bij zijn pastorie en een op Jerusalem. Deze van Jerusalem is de enige die nog bestaat. Als u of uw partner of uw rien- den of kennissen nog niet getekend mochten hebben kan. dat alsnog. We gaan door zolang het nodig is. Ondergetekende Adres Handtekening Is tegen de bouw van een 5-etage hoge flat voor het gemeentehuis en tegen de vernietiging van de Engelse tuin. zoals is voorzien in het voorontwerp van het bestemmingsplan "Jerusalem". (s.v.p. duidelijk geschreven en volledig ingevuld inleveren hij: A.F. den Brok. Kolkweg 14 5802 BK Venray of: A. Hijl. Stationsweg 9. 5802 AA Venray: Ing. F. Ruyten. Raadhuisstraat 18. 580i MA Venray of A. Uijterwaal. Jurahol" 6. 5801 PL Venray of Ch de Vilder. Biezenvenneke 2. 5802 HN Venray) De kop van dit artikel is shocke rend en dat is ook de bedoeling. Het is ook niet helemaal waar. maar de 36 jarige Venrayer die op 8 juni 1996 voor de vierde keer met alcohol op achter het stuur werd gepakt is wel zijn rijbewijs kwijt. Zo ook de 31 jarige man die op 22 juni 1996 door de Venrayse politie met een glaasje teveel op werd gepakt. Na een keuring dooreen arts en psychiater werd hij niet meer geschikt bevonden om nog auto te rijden. Twee bestuurders van 47 en 52 jaar die respectievelijk op 6 juli en 21 augustus 1996 als bestuurder van een auto teveel alcohol hadden gedronken werden via de politie naar een cursus gestuurd. Zc volg den de cursus echter niet en zijn nu hun rijbewijs kwijt. De 58 jarige Venrayer die op 26 januari 1997 met teveel alcohol op een aanrijding veroorzaakte kwam niet opdagen hij zijn geschiktheids- keuring en ook daar werd onverbid delijk het rijbewijs van ingenomen. De Venrayse politie heeft het afgelopen jaar - sinds een wetswijzi ging van I juni 1996 - 36 bestuur ders naar een cursus of keuring gestuurd. De eerste ongeldigheids- verklaringen van rijbewijzen drup pelen nu binnen. De landelijke en regionale pers heeft aan de eerste verjaardag van deze wet ruime aandacht geschon ken. Uit bovenstaande voorvallen blijkt wel dat de plaatselijke politie actief deze wet uitvoert om te komen tot een verkeersveiliger Venray. De wel is uitgevaardigd om rijbe wijsbezitters verkeersveilig rijge drag aan te leren. Om het verkeersonveilig gedrag - met name van alkoholgebruikers - tegen te gaan werd in 1974 de bloedproef verplicht gesteld. Door technische vooruitgang kwam daar in 1987 de ademanalyse voor in de plaats. De ademanalyse is een onderzoek waarbij een bestuurder ademluchl moet blazen in een test apparaat. Vervolgens is een bereke ning mogelijk van het alcoholge bruik van de bestuurder. Ondanks de veelvuldige controle van de politie blijven er veel bestuurders teveel alcohol gebruiken als zij gaan rij den. Om deze groep overtreders te kunnen "omturnen" besloot het Ministerie van Verkeer en Waterstaat een kursusprogramma van drie dagen op te zetten om die bestuurders de gevolgen van alcohol in liet verkeer duidelijk te maken. De deelname is niet vrijblijvend. Degenen die in aanmerking komen voor de cursus dienen hem ook te volgen. Dat kost hen drie werkda gen en f 5(H).- aan kursuskostcn. Als ze de cursus niet volgen, met alcohol op op de cursus verschijnen, moeilijk doen of het groepsproces tijdens de cursus verstoren, dan is er geen pardon hun rijbewijs wordt ongeldig verklaard! De nieuwe wel wordt EMA (Educatieve Maatregel Alcohol en verkeer) genoemd. De cursus is bedoeld voor mensen die onder invloed van alcohol heb ben gereden en waarbij het onder zoek van de politie heeft uitgewezen dal hun adem-alkohol-gehalte meer dan 570 microgram per liter bedraagt. Maar degene die maar 350 microgram alcohol per liter adem luchl op het tesiapparaal laat afdruk ken en al eens eerder met drank op achter hel stuur heeft gezeten, kan ook drie vrije dagen bij zijn baas gaan opnemen om naar de cursus te gaan. De zg. EMA-wet kent naast het kursusaanbod ook een maatregel voor zwaardere gevallen Dit betreft een geschiktheidson- derzoek door medische deskundi gen. Onder zwaardere gevallen wordt verstaan: de bestuurder die met heel veel alcohol op heeft gereden. de bestuurder die met alcohol op - ongeacht de hoeveelheid - een ern stig ongeval heeft veroorzaakt. dc bestuurder die al eens een opvoedende cursus gevolgd heeft. de bestuurder die al voor de vier de keer door de politie wordt gepakt voor het rijden onder invloed van alcohol. en degene die weigert aan het alkoholademonder/oek van dc poli tie mee te werken. Bovendien vallen onder het geschiktheidsonder/oek ook de met-alcoholgevallen. Daarbij moet gedacht worden aan lichamelijk en/of geestelijk onbe kwame bes t u u rde rsr i j t e e h n i se h onbekwame bestuurders, maar ook de macho-bestuurders die onaange past verkeersgedrag vertonen. Omdat het voor iemand die de Nederlandse taal niet beheerst onmogelijk is de cursus te volgen, komt hij/zij eveneens in aanmerking voor een geschiktheidsonderzoek Voor nadere informatie over dit onderwerp kunt u contact opnemen met de politic. W. Eickmans. politie Venray.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11