Nieuw huis in plan Antoniusveld? Wij regelen voor u de perfecte hypotheek! - Slotaccoord Frans Verhofstad Win Movieworldkaartjes i met playbackshow! REGIOKALENDER Stuur 'Peel en Maas' een kaartje Veldeke Venray Video Vordert Eerst even inchecken bij de Rabobank! C /4$e*ulci, African night in de 'Evenaar' Friends in Music 1997 Muziekschool leerlingen naar conservatorium Countryzanger Paul Mateki treedt op in Venray Onbezorgd op vakantie? Oud papier «®k EN MAAS donderdag 26 juni 1997 - Pagina 3 ,Vlusicus Frans Verhofstad stopt 2dri| mee. Na een muzikale loopbaan aai n 56 jaar sluit de Brabantse nraynaar de klep van de piano. 65-jarige Verhofstad neemt jlijklierdag afscheid van de J eijstrumse Zangkompeneej, het ans achttienkoppig mannen- or dat hij bijna elf jaar onder hoede heeft gehad. 'Het is genoeg geweest", moti- ert de Venraynaar z'n stap. "De erkracht is er niet meer. Ik ben en 40 meer. Maar we gaan in iendschap uit elkaar, hoor". De Aostrumse Zangkompeneej is laatste in een lange rij van muzi- le relaties die Frans Verhofstad eft opgebouwd sinds hij als jon- tje van negen jaar bij de paters in t Brabantse Handel achter het gel plaatsnam. Het begin van een leven in de muziek. Niet alleen geestelijke muziek, al noemt Frans zichzelf graag een 'glas-in-lood- artiest'. In z'n loopbaan heeft Frans in big bands gespeeld, stond hij voor de klas en maakte hij vele jaren the rapeutisch muziek met de bewoners van St. Anna. Hij was muzikaal lei der van het Venrays Mannenkoor, het Gemengd Koor in Wanssum en begeleidde aan de piano honderden artiesten. Met succes en dat mag je ook zeg gen van z'n werk bij De Aostrumse Zangkompeneej, die hij naar de Ere- afdeling voerde. De Aostrumse Zangkompeneej heeft een interna tionaal repertoire, waarmee ze aan concoursen en festivals meedoen en natuurlijk concerten verzorgen. Zaterdag zingt het koor, met Frans aan het orgel, in de kerk van Oostrum om 19.00 uur de mis. De kerkdienst is de ouverture van een feestelijk avondje dat wordt voort gezet in repetitielokaal 't Allemans Café, tegenover de kerk. "Geen offi ciële receptie, maar iedereen is wel kom", zegt de stoppende musicus. Hoewel, helemaal stoppen doet Frans Verhofstad niet. Eigenlijk keert hij terug naar het begin van z'n muzikale carrière. Ook toen speelde hij bij huwelijken, begrafenissen en andere missen. En dat blijft hij komende tijd ook nog doen. Bij St. Anna. tegenwoordig lokatie Noordsingel van het Vincent van Gogh Instituut. Veelal zijn het begrafenissen 'en af een hommis- ke'. "Och, anders hebben die menskes ook niemand", zegt Frans. "Verder ben ik musicus met een pensioentje en een tuin. En die is m'n lust en m'n leven". Venray staat op 4 juli in het teken van Venray Muzikaal Totaal. '3 [eer dan 6ÖÖ muzikanten zullen die dag vanaf 17.00 uur Venray uzikaai laten uitstralen. De organisatie, een samenwerking van de VVV, de winkeliersvereniging, Venrayse muziekverenigingen en de horeca-ondernemers, heeft tussen .00 uur en 19.00 uur een mini-playbackshow voor de kinderen op het ogramma staan. Iedereen die een leuke play back act heeft, of zelfs live at ten tonele kan brengen, kan meedoen aan deze playbackshow. eelname is bovendien de moeite waard omdat het Venrayse reisburo Vice fersa enkele kaartjes voor Warner Bros Movieworld als prijzen ter eschikking heeft gesteld. Kinderen kunnen zich opgeven bij het VVV kantoor aan de Grote Markt, tel. 510505. Opgave dient wel zo spoedig mogelijk te geschieden. I Zaterdag 5 juli aanstaande organi st de 'Evenaar' een African night, m 19.30 uur beginnen we met het rveren van een Ghanees diner. >or 15,- p.p. genietje van de fijne rikaanse keuken. Je kunt kiezen en vlees- of visgerecht. Lynn Steverink, die al jarenlang zangdocente lichte muziek lentvolle, professioneel ingestelde calisten opleidt en begeleidt, aar daarnaast ook de pure hobby- nger scholing geeft, presenteert in menwerking met Schouwburg nray op zaterdag 28 juni alweer ioi' de derde keer haar allround- ow 'Friends in Music 1997'. Zij wordt bij deze show vakkun- l bijgestaan door haar gemaal en uzikaai collega, pianist Lex everink, die niet alleen tekent voor orkestbegeleiding, maar ook voor sfeer in het theatercafé, voor en de voorstelling. De show wordt gekenmerkt door Inschrijven hiervoor is mogelijk tot 2 juli aanstaande in café de 'Evenaar'. Na het eten is het tijd voor de onvervalste Afro-party. Swingende muziek en inrichting in sfeer maken deze avond compleet. een veelzijdig aanbod van zang-, dans- en acteertalent. De dans is op hoog niveau vertegenwoordigd, nl. door dansers van het 'Koninklijk ballet van Vlaanderen', leerlingen van het 'Stedelijk Instituut voor Ballet' uit Antwerpen en leerlingen van de 'Dansacademie Arnhem'. De vocalisten, zowel studenten van Lynn Steverink als haar gasten, zul len verbazen door hun aantrekkelij ke interpretatie van het internationa le song-repertoire. Daardoor blijft het programma zeer afwisselend. Tesamen met directie, medewerkers en technische staf van de schouw burg Venray belooft het een 'totaal avondje uit te worden voor de muziekliefhebber. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van venementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze dactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 28 en zondag 29 juni: ;u Speciaalbier Festival in Arcen. Op het terrein van de Arcense ierbrouwerij presenteren zich veertien Nederlandse en Belgische kleine middelgrote brouwerijen met zo'n 50 speci aalbieren. Zaterdag van .00 tot 23.00 uur en zondag van 11.00 tot 19.00 uur. Het festival wordt eorganiseerd door Pint, de vereniging voor promotie van ambachtelijke eren, en de Bond van Ambachtelijke Nederlandse en Belgische rouwerijen (NBB). Voor info: (077) 473 24 27. Zondag 29 juni: Bakker Arnold Tummers bakt op ouderwetse wijze ouderwets lekker ood in het bakhuisje van streekboerderijmuseum De Locht in Melderslo. )e Locht is open van 14.00 tot 17.00 uur en ligt aan de Koppertweg 5. 41 Zondag 29 juni: Picknickwandeling vanaf bezoekerscentrum Mijl op Zeven in nationaal ark De Groote Peel, Moostdijk 28 in Ospel. De wandeling start om 10.00 ur en duurt twee uur; Prijs 18,50 p.p. Voor info: tel. 0495-64 14 97. De andeling wordt op zondag 13 juli nog een keer gehouden. Zondag 20 juli: Dauwtrappen. ochtendwandeling door De Groote Peel met Peelontbijt. srtrdfcom 06.00 uur vanaf bezoekerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 8 in Ospel. Prijs 21.50 p.p. Ook op zondag 27 juli wordt er dauw trapt. Voor info: 0495-64 14 97. Woensdag 23 juli: Gratis theatervoorstelling voorde kinderen in bezoekerscentrum Mijl op .ven, Moostdijk 28 in Ospel, in natuurreservaat De Grote Peel. Aanvang .30 en 15.00 uur. Voor info: 0495-64 14 97. Tot 30 juli: Roofvogelexpositie in bezoekerscentrum Mijl -op Zeven in Ospel. antallen, verspreiding en vervolging in beeld gebracht middels foto's, et bezoekerscentrum aan de Moostdijk 28 in Ospel is gratis toegankelijk dag van 10.00 tot 17.00 uur. T/m 31 augustus: Overzicht van de collages die de Amerikaans-Nederlandse kunstenaar am Middleton van 1957 tot heden maakte. De jazzmuziek vormt een langrijke inspiratiebron voor de sinds 1962 in Nederland wonende New orkse kunstenaar. Gelijktijdig is een expositie te zien van Amerikaanse fotografie uit afge- pen vijftig jaar. Werk van belangrijke en invloedrijke fotografen als arry Callahan en Aaron Siskind. Museum Van Bommel-Van Dam. Deken van Oppensingel 9. Venïo. pen dinsdag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 ot 17.00 uur. inti-rimpel mandelingen laatselijk afslanken betreflexzonetherapie torreflexzonetherapie roma behandelingen IIEUW: Pedicure behandeling illemieuwsle apparatuur) >tje 16 VENRAY TEL. 0478-589295 Menslraotje 16 VENRAY Twee leerlingen van de Muziekschool Venray zijn onlangs toegelaten tot een conservatorium studie: Ellen Gal (leerlinge van dwarsfluitdocente Frencis Leurs) gaat studeren aan het Conservatorium in Utrecht; Roel Funcken (leerling van Kees Simpelaar) is aan het Conservatorium van Den Haag toe gelaten tot de studie Sonologie. Maandagavond treedt vanaf 20.00 uur de uit Bedford Texas afkomstige countryzanger Paul Mateki op in 't Podium. Het eerste gedeelte van dit optreden, een interview, afgewisseld met live optredens, wordt rechtst reeks uitgezonden door Omroep Venray in het eountryprogramma PeelGrass. De succesvolle toernee van vorig jaar, van deze in Leeds, Engeland geboren zanger, brengt hem ertoe ook dit jaar Venray weer aan te doen. Als extra verrassing zal Paul een nieuw lied ten gehore bren gen over de ervaringen (de mooie natuur, de Rosmolen en Kapel in de Geijsterse bossen, de molen in Merselo, de Grote Kerk in Venray (inclusief de funktie van beiden in de oorlog) en de klompenmakerij in Leunen) die hij vorig jaar onder vond tijdens zijn verblijf alhier. Dit lied zal op zijn nieuwe CD gezet worden, die begin volgend jaar uit komt. Tijdens deze avond zullen ook diverse, steeds populairder wor dende, countrydansen gedanst wor den. Al met een unieke gelegenheid om live radio mee te maken, van rustige country muziek te genieten (Paul begeleid zichzelf op de akoe stische gitaar) en de verschillende country dansen te aanschouwen (mee te doen). Mocht u niet in de gelegenheid zijn dit optreden bij te wonen, dan kunt u aanstaande maandagavond afstemmen om Omroep Venray (etherfrequentie FM 90.2 Mhz of kabelfrequentie 102.4 Mhz). De aankoop van een nieuw huis is een belang- Rabobank Huis Hypotheekadvies geeft u de rijke en spannende gebeurtenis. Er moet veel worden geregeld. Ook financieel. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm is het beste, hoe kan het fiscaal zo gunstig mogelijk worden opgezet? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies een antwoord op heeft. zekerheid van: - een scherp tarief - een deskundig en op maat gesneden advies - een betrouwbare, solide partner - een persoonlijke service, nu en in de toekomst. Een hypotheek van de Rabobank: da's vertrouwd en goed! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 216 tel.(0478)530343 Als u dit jaar kaarten stuurt vanaf uw vakantiebestemming naar het thuisfront, denk dan ook eens aan 'Peel en Maas'. Stuur de redactie van uw Venrays weekblad een ansicht en wie weet wint u een leuke prijs. De vakantieijd is staat voorde deur. Een paar weken lekker weg. in éigen land of (ver) daarbuiten. 'Peel en Maas', nieuwsgierig zoals dat hoort, wil graag weten waar de lezers zoal uithangen in de vakantie. Stuurt u ons daarom een kaartje met uw vakantiegroe ten. Als prijs stélt Peel en Maas, samen mèt combifoto Dom Meiskens. een fototoestel ter beschikking; Begin september zullen we de leukste, aardigste, origineelste of meestzeggende inzending bekendmaken. Het idee van Veldeke Venray om het zilveren jubileum in 1998 op te luisteren met o.a. een video te pre senteren over historische beelden van Venray lijkt goed aan te slaan. De vereniging voor Venrayse volks cultuur kreeg na een oproep via de medio vele positieve reacties. Tientalle kortere en lange filmpjes zijn beschikbaar gesteld die variëren van processies en recepties tot gebouwen en waardevolle cultuur historische beelden van Venray. De oudste filmbeelden die tot nu toe in bruikleen zijn gegeven, dateren uit 1926, waarbij korte fragmenten te zien zijn van kerkgangers uit de Grote Kerk. Ook zijn er beelden van de viering van koninginnedag 1938. De oorlogsravage van het Franciscanenklooster wordt weerge geven op een 16 mm film van hele goede kwaliteit. Er zijn beelden van een Kindheidsoptocht in 1950, vas- telaovend in 1952 met prins Lei Rutten, de brand in 1964 van de brandweerkazerne; kortom film beelden van de meest uiteenlopende zaken. Voor uw betaalgemak Voor meer zekerheid onderweg Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers che ques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor noodgevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode handig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaalautomaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u contant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de creditcard die wereldwijd geaccepteerd wordt. Ontdek nü de voordelen van het Rabo Totaalpakket Hebt al een Rabo Totaalpakket? Dat is optimaal betaalgemak voor maar 60,- per jaar. Daarvoor krijgt u standaard een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip. Pluskeuze uit veel extra's.Zoals GRATIS Rabo Interhelp Extra, 35% korting op de Doorlopende Reisverzekering. En korting als u ook een Gouden Rabocard en/of Europas voor uw partner wilt, Vraag naar het Rabo Totaalpakket bij uw Rabobank of bel gratis de Vakantie Bestellijn: 0800-0584 7 maand Algemeen Dagblad in de bus als u vóór 1 augustus a.s. het Rabo TotaalPakket aanvraagt. Ook bereikbaar op Internet: http://www.rabobank.nl Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 tel. (0478) 530300 Het tot nu toe beschikbaar gestel de materiaal is veelbelovend voor de kwaliteit van de video die gaat uit komen. Veldeke Venray wil graag iedereen de gelegenheid geven, die nog oud filmmateriaal heeft, dit beschikbaar te stellen. Dat kunnen alle soorten film zijn zoals single-8, super 8 mm, 16 mm met en zonder geluid etc. De oude filmbeelden die Veldeke voor ogen heeft, geven een indruk van de hele gemeente Venray zoals die er uit zag vanaf de begin periode van de film. Met nadruk wordt hier genoemd de gemeente Venray omdat ook filmbeelden uit de kerkdorpen welkom zijn en opgenomen zullen worden. Het filmmateriaal wordt door een pro fessioneel bedrijf overgenomen, waarna de beschikbare films weer naar de eigenaar terug gaat. Uiteraard zal al het beschikbaar gestelde materiaal met de nodige zorgvuldigheid behandeld worden. Als alle films zijn overgenomen zal uit het beschikbare materiaal een selectie plaatsvinden voor de video die op de zilveren jubileumviering van Veldeke Venray op 28 februari 1998 gepresenteerd zal worden. Indien u filmmateriaal beschik baar wilt stellen of heeft u vragen hierover dan kunt u contact opne men met mw. Jeanne Peters- Thomassen, Tuinstraat 7. 5802 AD Venray, tel. 0478-512216. VELTUM Leden van DOS Venray halen op vrijdag 27 juni weer het oud papier op in Veltum (gebiedsdeel gelegen tussen de straten Westsingel, Langstraat. Weg in den Berg en Kempweg. Men wordt verzocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten. 'T DESSELKE Vrijdag 27 juni wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Wilt u het papier goed gebundeld aan straat plaatsen voor 18.00 uur. De container parkerplats Hubenhof aan de Westsingel is elke zaterdag open van 08.30-17.00 uur. Iedereen kan hier het papier in deponeren t.b.v. Heil der Zieken. BRUKSKE Op zaterdag 28 juni wordt het oud papier weer opgehaald in het Brukske door mensen van het wijk- platform. Wilt u het papier tussen 11.00 en 13.00 uur gebundeld aan de straatkant zetten. Inbraak tijdens vakantie Dinsdagavond ontdekte de zoon van een aan de Dr. Kortmannweg wonend gezin, dat op vakantie is, dat er was ingebroken. De achter deur was geforceerd. Gestolen is een complete stereoset, 50 cd's en enke le zeer dure lampen. Zelfs het spaar varken was 'geslacht'. Wat daar inzat kon de zoon niet mededelen, wel dat zijn ouders zaterdag van vakantie zullen terugkeren. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R,E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: Zaterdag 28 juni:H. SCHRAVEN Stationsweg I5a, tel. 581465 Zondag 29 juni:J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Kei/er, A. Coenen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: Zaterdag 28 en zondag 29 juni:G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur "s middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. v.d LINDE, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en G. GEL LING DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Op parkeerplaats gedumpt Op de parkeerplaats bij de Jacobspeel in Ysselsteyn werd een aantal golfplaten en isolatiemateri aal gedumpt. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3