c HEMA écht lekker! VP t iP iP JO.'5 Nieuwe neus voor Hens(ch)enius &\.y Woningbouw Castenray eind dit jaar van start Uniek optreden 'The Corn' in de Bonte Koe jVenray stopt voor 73,5 liljoen in de grond Castenray moet iets aan doen aan ruzies op kermis Ruim 40 procent voertuigen rijdt te hard Oud papier Tompouce t.'5 Coburger rauwe ham Zomervruchtenbrood t.50 Mini gevulde koeken Verse triangle broodjes Bag-in-Box wijn Theobaldus- gilde in de prijzen REINIGING VAN: Willem Keijsers Wereldwinkel Venray agi'EEL EN MAAS donderdag 19 juni 1997 - Pagina 7 Vervolg van pag. 1 Aansluiting van deze panden kost ;r aansluiting minder dan 25.000 julden in de zeer kwetsbare gebie- en en 15.000 gulden in het overige uitengebied. Die bedragen vormen e grens die de provincie hanteert m vast te stellen of rioleren renda- el is. De ongeveer 540 resterende anden in het buitengebied waar- ior aansluiten meer kost dan 25 anwel 15 mille, moeten in beginsel elf een voorziening treffen waar oor ze niet langer meer in de odem lozen. EIGEN BIJDRAGE De bewoners van de panden die fel riolering krijgen moeten ook en deel van de kosten zelf betalen. )e gemeente stelt in het GRP voor m 60% voor haar rekening te emen en de bewoners 40% te laten etalen. Daarbij wordt een verschil emaakt tussen particulieren en bdrijven: een woonhuis aansluiten omt ongeveer neer op 5000 gulden igen bijdrage, voor een bedrijf kost et circa 12 mille. Wethouder Iriessen noemt die bedragen verde- igbaar, omdat de Venraynaren die u rioolrecht betalen al een stukje jeebetalen voor het buitengebied n bovendien rioolaansluiting in de ieeste bestemmingsplannen ook pg 'ns in de grondprijs is opgeno- jen. Op welke manier de bewoners van et buitengebied gaan meebetalen an de riolering is nog onduidelijk, ie gemeente kan kiezen uit baatbe- isting en een systeem dat momen- :el in een aantal Noord-Hollandse smeenten wordt gehanteerd, het oolaansluitrecht. De gemeente eigt naar het tweede systeem, mdat het eenvoudiger is. OVERLAST Behalve de omvangrijke operatie het buitengebied, waar nieuwe üizen worden gelegd, moeten in len van Venray bestaande riool- uizen vervangen worden. Met ame de rioleringwerken die iomende jaren op stapel staan in 'enray-centrum zullen volgens wel- öuder Driessen regelmatig voor de lodige overlast zorgen. Driessen erwacht dat het een hele puzzel zal 'orden om de planning zodanig te laken dat het centrum en de woon- ijken bereikbaar blijven en het [erkeer kan blijven doorstromen, daarnaast wordt geprobeerd om gelijktijdig met het ondergrondse rerk ook noodzakelijke verbeterin- en en veranderingen aan wegen uit voeren. Om die planning te naken en het werk voor te bereiden vordt een apart projectteam in het even geroepen en worden externe leskundigen ingeschakeld. De gemeenteraad krijgt het Jemeentelijk Riolerings Plan in de 'ergadering van augustus voorge- egd. Er worden daarna per dorp of vijk nog informatie-avonden jenouden. Ér is geen inspraakronde, imdat het in feite alleen gaat om de litvoering van landelijke wetten. 21+22 JUNI (OM EN DOE MEE H00IE tfRIJZEN 22 juni) iTEILE WAND RIMEREN VELE ANDERE ATTRACTIES Ernstig gewond 1 Donderdagmiddag omstreeks 6.00 uur wilde een bestuurder van en bedrijfsauto vanaf de mgr. lanssenstraat in Oostrum een inrit irijden. Hij bemerkte te laat een 6-jarig fietsend meisje uit Va'nssum op. Er ontstond een bot ing waardoor het meisje ten val wam. Ze moest met ernstig hersen- etsel naar het ziekenhuis worden ervoerd. Later is ze naar het zie- enhuis in Heerlen overgebracht. Burgemeester Waals heeft dins dag de Dorpsraad van Castenray op het hart gedrukt iets te onder nemen tegen de ongeregeldheden tijdens de kermis. "Als u de ker mis wil behouden en kwalitatief verbeteren is het goed om hier aandacht aan te besteden", zei Waals tijdens de vergadering van de dorpsraad die door het college werd bijgewoond. De laatste jaren ontaardt de ker mis in Castenray regelmatig in ver nielingen en knokpartijtjes tussen jongeren. Waals, portefeuillehouder openbare orde en veiligheid, maakt zich zorgen over het gedrag van de jeugd tijdens de kermis. Het gaat daarbij niet alleen om jongeren uit het dorp zelf. Waals erkende dat de dorpsraad formeel niet verantwoor delijk is voor wat er tijdens de ker mis gebeurt, maar het is in het belang van de leefbaarheid in het dorp er iets aan te doen. Verkeerstelling Albionstraat Ruim 40 procent van de motor voertuigen op de Albionstraat in Leunen rijdt harder dan de toegesta ne maximumsnelheid van 50 km/uur. De totale verkeersdrukte op een gemiddelde werkdag is 8081 motorvoertuigen, waarvan 91,1 pro cent bestaat uit autoverkeer. Dat blijkt uit de resultaten van de door de Dorpsraad Leunen gehou den verkeerstellingen op de Albionstraat. Op een gemiddelde werkdag rij den 4030 motorvoertuigen van zuid naar noord; 92.7 procent van deze motorvoertuigen zijn auto's, waar van 44,3 procent sneller rijdt dan de toegestane 50 km/uur. Van noord naar zuid rijden 4051 motorvoertui gen; 86,9 procent zijn auto's, waar van 41,4 procent sneller rijdt dan 50 km/uur. Net als de gemeentews de dorps raad van mening dat het procentuele aantal hardrijders te hoog is. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 21 juni is het weer'de derde zaterdag van de maand en wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Dr. Kortmanweg, Industrieweg, Nieuwe Maasheseweg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. MOLENKLEF, BIEZENVENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril, Werckenslaan en de aanliggen de straten. De bewoners van deze buurten en straten worden daarom gevraagd woensdag 25 juni a.s., uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Op woensdag 26 tebr. zal het papier opgehaald worden. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Vellumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. Vernielingen aan auto's Een 48-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn auto die geparkeerd stond aan,de Kiosk. Een 23-jarige inwoner van Venray ontdekte dan aan zijn aan de Weipas geparkeerde auto diepe krassen in het plaatwerk waren aan gebracht. 1.35 nü 4 voor 100 gr/3.40 i nü i ca 500 gram/4.95 nü 6 soorten /3,75 nü i maïs, zonnebloempitten, volkoren of tarwe /0.65 nülO voor i Zuid-Afrikaanse rode of witte wijn, 2 liter /13.50 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 21 juni 1997. Zo lang c Ie voorraad strekt. Deze week stond het beeld van Hensenius -volgens sommigen moet de naam met sch geschreven worden- opnieuw in de steigers. Dit keer niet voor een verhuizing, maar voor een kleine cosmetische betonbehandeling. De grote Venrayse Godsgeleerde werd door twee restaurateurs van een nieu we neus voorzien. Hens(ch)enius verloor kort na de verhuizing zijn scherpgesneden betonnen reukorgaan. De dames Ger de Koster en Jeanny Hijl kregen daarop van de gemeente het verzoek om het geschonden aangezicht van Godefridus te herstellen. De dames, die zich al tien jaar bezig houden met de restauratie van alle mogelij ke objecten gemaakt van alle moge lijke materialen, togen aan het werk. Met behulp van een betonschilfer werd de juiste samenstelling van de beton bepaald. Vervolgens werd bij een gespecialiseerd bedrijf precies dezelfde mortel aangemaakt. "Een gewone betonnen neus zou er moge lijk in de winter afvriezen", verkla ren de dames restaurateurs de zorg vuldigheid. Onderwijl was aan de hand van foto's de neus nagemaakt. Dinsdag stapten Jeanny en Ger op de steiger om de proefneus te passen. Daarna wordt van de neus een mal gemaakt waarin de echte neus, van beton gegoten wordt. Als de beton goed is gedroogd wordt de nieuwe neus bevestigd. Om te voorkomen dat de hooggezeten hooggeleerde opnieuw z'n fok kwijtraakt, wordt deze met betonnen pinnetjes in het hoofd vastgezet. Je ziet er geen barst meer van, volgens Ger en Jeanny, en ook van enig kleurverschil is geen spra ke. "Het komt best goed hoor", ver zekert het tweetal. Eind van dit jaar kan in Castenray de schop de grond in voor de bouw van veertien a vijf tien nieuwe woningen. In een tweede ronde biedt het nieuwe bestemmingsplan voor het dorp aan de Pastoor Verheggenstraat nog 'ns ruimte voor eenzelfde aantal. Op de langere termijn wordt bouwen in Castenray ech ter problematisch. Het St. Theobaldusgilde heeft met succes deelgenomen aan het Gildefeest dat in Geijsteren werd gehouden. Het was de eerste Kringgildedag die werd georgani seerd door het Gilde van Geijsteren onder auspiciën van de Kring Gilden Land van Cuyk waar ook het Gilde van Geijsteren bij is aangeslo ten. Jammer genoeg dat het weer deze middag niet mee zat want halverwe ge de optocht werden we verrast door een fikse regenbui die deze middag ons nog verscheidene keren parten zou spelen. De nieuwe uni formen van onze majoretten die ze deze dag voor het eerst aan hadden werden deze middag dan ook bij zonder goed ingezegend. Hetzelfde gold voor onze twee nieuwe marke- tensters die het Gilde nu rijk is. Ook zij werden overvloedig van boven ingezegend. Maar ondanks dit alles mocht de prijzenregen er ook zijn want we werden ook over vloedig gezegend met prijzen deze middag. Bij de tentoonstelling behaalde men een tweede plaats met een verschil van een half punt ten opzichte van de eerste plaats. Bij het schieten werden de volgende prijzen behaald: 1. kampioen Piet Beckers; le prijs personeel: Sjef v.d. Hoogenhof; le prijs vrije hand: Math Botden en 2e prijs vrije hand: Piet Beckers. Bij het vendelen behaalde Michael de Wil een tweede prijs in de klasse van 12 tot 16 jaar en behaalde Björn Cornelissen even eens een tweede prijs in de klasse jeugd. In het algemeen klassement behaalde men een eerste prijs met 224.75 p. Het St. Theobaldusgilde uit Overloon had deze dag weer eens van zich laten spreken Vandalen aan het werk Vandalen hebben het schijnbaar leuk gevonden om wegmarkerings hekken en waarschuwingsborden die aan de mgr. Hanssenstraat en de Geijsterseweg waren geplaatst weg te zetten. Daï leverde gevaar voor de weggebruikers op. Personeel van de gemeente zette borden en hekken weer op de juiste plaats. Vandalisme in Oirlo Aan de Hoofdstraat in Oirlo ter hoogte van de Haalakker werden vier bakken met planten gestolen. De schade bedraagt ongeveer 300 gulden. De politie hoopt dat mid dels getuigen of door gewetens wroeging het zal lukken die vanda len te achterhalen. "Als de wetgeving niet verandert wordt woningbouw over een aantal jaren een probleem. Ik deel daarin de zorg van de dorpsraad", zei wet houder Kersten van ruimtelijke ordening dinsdag in Castenray. Die zorg werd verwoord door voorzitter Lintzen van de dorpsraad, die vroeg om tijdig te beginnen met het zoe ken naar een nieuwe bouwlocatie. "Als dit bestemmingsplan vol is zit ten we compleet ingesloten", wist Lintzen. Er is veel belangstelling voor nieuwe woningen in het dorp. Dat bleek uit de dit voorjaar gehouden woningbehoefte-enquête onder de inwoners van Castenray. Komende twee jaar willen 31 inwoners een ander huis. Ruim twintig daarvan willen per se in het dorp blijven. De inschrijving voor kavels in het nieu we bestemmingsplan onderstreept de bevindingen in de enquête: 27 Castenrayers hebben zich inge schreven voor een woning in het nieuwbouwplan. U heeft wat gemist Op zondag 15 juni jl. werd er door de Zangers van St. Frans een con cert gegeven dat er mocht zijn. Over twee jaar. in 1999, bestaan de Zangers 40 jaar en dat is erg lang voor een jongenskoor dat altijd een tekort heeft aan sopranen en alten. Stembreuk is dé oorzaak. Nieuwe aanwas is dan erg noodzakelijk. Wie gaat er nu nog op een jongenskoor dat hoofdzakelijk kerkmuziek zingt? Toch heeft men met door inzet van de dirigent, dhr. W, Buys, en het bestuur nog steeds klaargekregen. In het zingen is min of meer een kente ring gekomen. Het koor gaat zich wat meer toeleggen op profane muziek, hoewel de kerkmuziek de voorkeur heeft. Terugkomend op het concert van jl. zondag. Mede door de inzet van de solo's van Dolf Drabbels en de uitstekende begeleiding van Roy v.d. Berg is het een groot succes geworden. Andere deelnemers aan het orkest waren o.a. de Close Harmonygroep Confetti, Gent's Quartet (barbershoptriuziek), Robert Hillebrand, tenor uit Oostenrijk, Harpiste en zangeres Els Denessen, de fam. Gardeniers en Dorris v.d Meerendonk. Dolf zong nog duetten met Dorris en Robert, hetgeen uit stekend werd ontvangen. Kortom, een concert dat voor herhaling vat baar is. De veertig jaar en nog lan ger kunnen het koor in stand houden als er voldoende stemmen het koor versterken. Kijk en luister en stimu leer jongens om als zanger bij het koor te laten gaan. Als bijkomstig heid wil ik nog melden dat er sinds 1966 al 22 buitenlandse reizen zijn gemaakt. Van de VS tot Italië en van Portugal tot Polen. Dat is een stuk Venraypromotion waar Venray als gemeente trots op mag zijn. maar dit niet altijd laat blijken door weinig acte de presénce te geven bij concer ten zoals zondag jl. Zingen zegt meer dan woorden. Hans Broens. ouder van een koor lid. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 In memoriam In de leeftijcfvan bijna 80 jaar overleed vrij plotseling, tijdens een bezoek aan een garagebedrijf in Oostrum, Willem Keijsers. Met zijn heengaan is een integere poli tieman van ons heengegaan die bij de opbouw van de gemeentepolitie in Venray een belangrijk aandeel heeft gehad. Door Frits Hovens Deze politieman in hart en nieren werd-geboren in America. In 1964 werd hij vanuit Sl. Odiliënberg naar Venray als opperwachtmeester van de rijkspolitie overgeplaatst. In 1974 werd hij bevorderd tot adju dant bij de inmiddels omgevormde gemeentepolitie. Toen hij in 1977 het korps verliet had hij er bijna .40 jaar Overheidsdienst opzitten. Keijsers was een zeer sportief figuur, die bijna 25 keer de Airbornmars en vele malen de Nijmeegse vierdaagse heeft gelo pen. Een operationele ingreep maakte het hem onmogelijk die sport verder te beoefenen, maar dat belette hem niet om jarenlang als verzorger met de delegatie van het Venrayse politiekorps mee te gaan. Groot was verder zijn liefde voor de muziek. Bijna 70 jaar. was hij als muzikant en leraar actief. Vanaf 1964 heeft Venray kunnen profiteren van zijn vakmanschap; de koninklijke harmonie Euterpe, toen hij nog in Venray woonde, en later ook de harmonie Sub Matris Tutela van Oostrum. Toen er een senioren orkest werd gevormd had hij ook daarin een werkzaam aandeel. Muziek, dat was zijn lust en zijn leven. Zijn wekelijkse gang naar het politiebureau is nu ten einde. Zijn mening over het huidige politie- funetioneren is nu verstomd. Crossende jeugd gewaarschuwd Omdat het de laatste tijd klachten regent bij de politie m.b.t. overlast van crossende jeugd, heeft de lei ding van de basiseenheid Venray van de politie besloten extra perso neel in te zetten. Er zal niet worden gewaarschuwd maar direct lik op stuk beleid worden toegepast. Voor al de Grotestraat, Grote Markt. Schoolstraat en Hensenius- en schouwburgplein krijgen extra aan dacht. 'The Corn' is een band, bestaande uit een zestal muzikanten (samen goed voor meer dan 100 jaar podiu mervaring) die muziek maken om wat ze voelen en het plezier ervan. De muzikale achtergronden van de leden leveren ons een mix van folk- country-blues met slide en samen zang. Het grootste gedeelte van het repertoire bestaat uit eigen materi aal, soms uitbundig swingend, dan weer ingetogen akoestisch, aange vuld met eigenzinnig bewerkte covers. Binnenkort duikt 'The Com' de studio in om hun muzikale vruchten toe te vertrouwen aan het zilveren schijfje. 'The Corn' treedt in de volgende samenstelling voor het voetlicht: D's AL (zang-gitaar- mondharmonica) Ingrid de Jong (zang-djembe), Maarten v. Hoek (zang-gitaar), Piet Verberne (drums), Harrie v.d. Berkmortel (bas) en Pravasi (slide-gitaar). Het optreden begint om 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Speelgoed Dit najaar start, in het kader van de campagne 'Wereldwinkels voor duurzame handel', de aktie 'Speel goed met de wereld'. Doel van deze aktie, die door de landelijke Vereniging van Wereldwinkels wordt georganiseerd, is kinderen van basisscholen kennis te laten maken met speelgoed uit ontwikke lingslanden. Het speelgoed dat in Wereldwinkels te koop is wordt gecontroleerd door de Keuringsdienst van Waren. Criteria waar een product aan moet voldoen zijn hygiëne, kwaliteit en veiligheid. Er mogen ook geen losse onderde len, scherpe kanten of lange draden aan de artikelen zitten. Bovendien mag er niet met giftige stoffen zijn gewerkt. Uit onderzoek blijkt dat het meeste houten speelgoed in het WereldWinkel-assortiment uit Sri Lanka komt. De Stichting Projecten Flash neemt artikelen uit dit land af van Jayamedura ('gelukkig huis'). Deze leverancier is een organisatie van gehandicapten. Dankzij de hogere prijs die Flash op de lokale markt betaalt genieten de gehandi capte medewerkers van extra voor zieningen. Het hout dat zij gebruiken is afkomstig van rubberplantages. Leeg getapte rubberbomen worden op deze manier zinvol benut. Het transport van de producten gebeurt op de meest milieuvriende lijk manier, namelijk per boot. Wereldwinkel Venray heeft een steeds wisselend aanbod van speel goed uit Sri Lanka. Voorbeelden daarvan zijn puzzels, olifanten. ronde bankjes, balancerende clowns, treintjes, boekensteunen, setjes poezen, schaapjes en kippen en beesten gemaakt van papier- maché. Een artikel dat ten onrechte als speelgoed wordt aangeduid zijn blikken producten uit Madagascar. Oxfam Solidariteitsfonds importeert miniatuur auto's, fietsen, vrachtwa gens, motoren en besteleenden. Deze artikelen worden in het land van herkomst als speelgoed gebruikt, maar in Nederland worden ze als verzamelitems gekocht. De grondstof die gebruikt wordt is oud blik, dat gevonden wordt op de vuilnisbelt van Antananarivo, de hoofdstad van Madagascar. Vervoer vindt in principe plaats per zee vracht. omdat het de goedkoopste manier van vervoeren is. Wereldwinkel Venray heeft regel matig producten van blik in haar assortiment. Voor meer informatie over speel goed kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478-588571 of langsko men. Het adres is: Hensenïusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t?m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard «wejMS 5302 AA V Reserveer nu vast uw vlees voor de vakantie: artikel voor 2-3 personen inhoud 480 gram Runderhachee Rundergoulash Braadworst Gehaktballen Babi Pangang Runderlappen Varkenslappen Gehaktballetjes in satésaus prijs aantal stuks tot. bedrag heel blik ƒ10,- ƒ10,- ƒ7,75 ƒ7,25 ƒ9,50 ƒ12,50 ƒ1 Ir Kipfilet in kerrysaus ƒ8,- ƒ10,- voor 4-6 personen heel blik inhoud 820 gram Runderhachee ƒ14,80 Rundergoulash ƒ14,80 Braadworst ƒ12,10 Gehaktballen ƒ11,50 Babi Pangang ƒ16,25 Runderlappen ƒ18,75 Varkenslappen ƒ17,- Gehaktballetjes in satésaus ƒ14,- Kipfilet in kerrysausƒ16,50 Totaalf Ik kom deze bestelling halen op: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoonnr:

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7