Twirlgroep First Choice succesvol óecdc PEEL EN MAAS donderdag 12 jur-i 1997 - Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers; 19.00: H.Mis voor Wim Verheyen en overl. fam.; Chris Smits; overl. ouders Pouwels-Derks en zoon Pierre; Henk v. Veghel (koll.mw. Aben-Verdijk (koll.); overl. fam. Wijnhoven-Geurts en Rinus Merkx; Cor Reijders (koll.); Johan Moorrees en overl. fam.; Tonie Cox-Derikx; Jan Coenen en overl. fam. Zondag: lie Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis ouders M. Janssen-v. Gerven enoverl. fam; een dierbare overledenen; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Antoon Lucassen; jrd. Deken A. Loonen; Harry v.d. Hoogenhof (v.d. buurt); Jac Backus; 1 1.00: H.Mis voor Ferdie Dobbelaer; Lien Philipsen; Mia Schillings (koll.): Harrie: Piet Schellen. Maandag: 9.00 H. Mis voor Harrie Rongen: Dinsdag: 9.00 H. Mis voor fam. de Vilder-rutte; Joop Noyens- Kleemans; overl. ouders Thuijls- Muijsers en overl. kinderen; Woensdag: 9.00 H. Mis voor Henk de Kleijn (koll.); zuster Immaculée Gossens; Donderdag: 9.00 H. Mis voor Annelies Beterams (verjaardag) en fam.; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Piet Nabuurs: 13.30: feestlijke huwe lijksmis voor Pieter Lenssen en Lizette ter Horst. Dienbeurten: za 19.00: Mark, Paul, Bram en Rowan; zo 9.30: W. v. Ham en T. Koopmans; zo 11.00: Leon, Maartje, Elena en Simone. Lectoren: za. 19.00: T. Verbeek: zo 11.00: L. Truijen. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff: lector/trice: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos KOrff; lector/trice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Paterskerk Bei eikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 16.30: Doop Manon Ponjée; Doormanstraat 15; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 volkszang: voor Huberdina Pala-v. Rooij (koll.); Gerarda Volleberg- Rongen (koll.); Alexandra Arts (koll.): Jo Naus (koll.); Klazina v. Leeuwen-Tabben (koll.); Harrie v. Dijck (koll.): Jac. Fleurkens overl. in Lelystad: Gerrit Duijkers (kinde ren): Zondag: 8.30 voor alle vaders; 10.30 m.m.v. Zangers v. St. Frans; Jacobus Naus; overl. ouders Vlemmings-Vermeulen (koll.); Toon Smits (koll.): Toon Brand (koll.); Bep Overbeek (koll.); Frans Cuppen; jrd. Antoon Creemers: Alda v. Hoof-v. Gelder (buurt); 12.00: doop Ferdie Wilms, Paterslaan 24: Maandag: 19.00 fam. Peters-Arts; Dinsdag: 19.00 overl. fam. Arts- Jansen; Pieter v. Lieshout; Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Donderdag: 19.00 jrd. Anton Peters; Vrijdag: 19.00 Sjaak v. Rhee. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 m.m.v. Crescendo; voor ouders Franssen-v. GErven en Grada Hijbers: ouders v. Cuijck- Gooren; Wim Swinkels (koll.); Sjeng Zanders en dochter Ria (koll.): jrd. Jan Nellissen. Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid; m.m.v. Herenkoor Vredeskerk; Martien Broeren (jrd.); overl. fam. Delauw- Thijssen; jrd. fam. Pas-Manders; Pierre Thijssen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Giel Vennekens en echtgcn. en wederz. fam.; Zondag: 8.30: GEEN MIS 10.00: Sacramentsprocessie; Antoon v. Arsen en echtgen. en Harrie; Harry Thuijls; Jeanne Pans-Kersten en overl. fam.: Wim Philipsen; overl. ouders Custers-Peeters; Jan Custers; uit dankbaarheid; overl. fam. Fleurkens-Kleuskens; overl. fam. Kerkhof-Vriens; overl. ouders Jeuken-Verhulsdonk, Gerda Janssen (Gem. koor en Harmonie): Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie; Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; Woensdag: 9.00 voor een zieke (met rozenkransgebed) Donderdag: 9.00 uit dankbaarheid t.e.v. Onze Lieve Vrouw; Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Mieke v. Bracht, Linda Custers, Anneke Denissen en Brandy v. Dijck; zo 10.00: Jacqueline Engels; Linda Wijnhoven. Erna Gooren, Laura op den Camp, Annemiek Moraal, Marlie Schlepers, Rianne Rijshouwer en Danielle Wijnen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Duijf- Rongen en zoon Pieter; overl. ouders Schulz-Rhunau en dochter Maria; overl. ouders Nelissen- Gerards; Gerrit Bastiaans; Jan Peeters. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Verheijen; overl. fam. Stevens-Steeghs; Miel Janssen; Jan Custers; Woensdag: 9.00 H. Mis Engelbertus Lenssen en ouders; Vrijdag: 14.00: PI. huwelijksmis bruidspaar de Mulder-Martens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Woensdag: 9.00 Misdienaars: za 19.00: Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454 bgg mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Parochie Leunen 11 e Zondag door het jaar. Zaterdag: 15.30: doopviering van Luc Jenniskens: 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (W); Gerrit Bouten en overl. lam.; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Wim Jenneskens: Jan v.d. Berg en Toon Daniels; Dien Vogelsangs-Bonants (v.w. de LVB); weekd. Pierre Hendrikx (3); gest. jrd. Mina Bomm; Zondag: 10.00 Hgm. voor Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Aloys Lucassen; Eduard en Stans Dietz; Harry Heesen; Herman Bloemen; Kees v. Bavel; 14.30: doopviering Nicole Jaspers; Maandag: 19.00 Lsm. t.e.v. H. Apollonia (v.w. offerblok); Dinsdag: 19.00 Lsm. voor Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; Woensdag: GEEN avondmis: Donderdag: 19.00 Lsm. Martinus de Bruijni, echtgen. en overl. kinde ren; Vrijdag: 19.00 Lsm. voor het wel zijn van onze parochie. Misdienaars: za 19.00: Geert en Marieke v. Gorp: zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis. Weekbeurten: Groep 1, wo geen avondmis. Lectoren: za 19.00: dhr. Harry Bovee; zo 10.00: mw. Lies v. Bavel; Overleden: op 6 juni 1997 overleed in het ziekenhuis te Venray Leo Janssen, St. Apolloniastraat 6. in de leeftijd van 55 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochieker op 11 juni 1997. legden wij hem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zondag: 11e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Petronella Claes-Derikx (koll.); overl. ouders Achten-Cox; overl. fam. Maas- Janssen; Dora Camps (koll.); misd. Sanne, Mariëlle. Ivo, Simone. Margje en Roel. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps; misd. Joost en Joep. Rectoraat Veulen 1 le Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Jan Fleurkens Wilhelmina Aarts; Nelly Fleurkens-Janssen: jgt. Theo Sanders; Harry Weys; Marlie Weys; Cornelis Cremers, echtgen. en overl. fam.; voor de parochie; Zondag: 10.30 Hgm. voor overl. fam. Groetelaars-Stroucken en uit dankbaarheid b.g.v. de Priesterwijding van Louis Groetelaars in Canada. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen; .Vrijdag: 14.30: PI. Huwelijksmis voor het bruidspaar Mare Spreeuwenberg en Sonja Reintjes. Misdienaars: za: Richard en Steffan Mulders; zo: Moniek en Frank Classens. Parochie Ysselsteyn 1 le Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); mndd. Math v. Dijck; J. Vogels (rui- terclub Y); Zondag: 10.00 (Ned. Lat. gezan gen); M. v. Vegchel echtgen.; overl. fam. Kleuskens-Thoone; Maandag: 19.00 ouders Wismans- v. Vegchel en H. Geurts: Woensdag: 19.00 P Mulders en overl. fam. M. Maessen; Vrijdag: 19.00 J. Jespers; W. Jansen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: S. Claessens en N. Pouwels; zo 10.00: M. Claessens, M. Verheijen; J. v. Hees en A. Cox; ma: R. Hesselmans en L. Oomen; wo+vr: R. Oomen en Ds. v. Soest. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Tijmen Classens (Gezellenbaan 2) en Kevin Swinkels (Past. Jacobspeel 4). Proficiat! Doopschema: Op de zondagen 13 en 27 juli en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Peter Ger. v. Enckevort ouders; jgt. Lamb. Michels en Wilhelmina Rongen; jgt. Joep Versteegen en Cath. Arts; misd. Yvonne Poels en Linda Hoedemakers; Zondag: 10.00 lev. overl. fam. Hoedemakers-Gooren; Jacqueline Kousemakers-Derksen )v.d. buurt); misd. Linda Engels en Janneke v. Rheden; Woensdag: 19.00 alle overl. van de parochie; om gezondheid; overl. lam. Jessen; Kerk poetsen: mevr. Marcelis en mevr. Kersten. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Grad Hendriks; Zondag: 10.00 fam. Huys-v. Enckevort; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 fam. Cornelissen-Hendriks; Misdienaars: za: Mark en Grard; zo Anke en Nicole; Lezers: za: Josien Claessen; zo Marie Lenkens; Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zaterdag: feest H. Lidwina; 17.00: doopviering Lotte Beerkens; Zondag: 10.00 hoogmis voor Herman Janssen; Lambertus Rouwens en zoon Jan; fam. v.d. Winkel-v. Kempen; Annie Bonants; Piet Poels; Sjeng Jenneskens; Harrie Koopmans; Koos v. Bruggen (jgt.) Harrie Janssen. Dienbeurten: Eefje Koopmans en Susan Geurts. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor Jeu Custers, fam. Heijmans; Harrie Janssen. Donderdag: 16.00: Huwelijksviering; Vrijdag: 13.00: Huw. fa. Sijbers-v. Duynhoven. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 juni zal in de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck om 11.00 een feestelij ke dienst worden gehouden ter gele genheid van het 175-jarig bestaan van de kerk. ds. W.Ch.P. Weersma is de voorganger in deze dienst. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitge nodigd om een kopje koffie te blij ven drinken. In 'Het Zonnelied', Kiosk 6 te Vernay zal op deze zon dag GEEN dienst worden gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wordt uw leven door de waarheid veranderd?in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 18.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals uit Horst, 's Morgens is er kin deroppas. Bijbelgemeente Venray Zondag 15 juni: U bent hartelijk welkom om de diensten bij te wonen in wijkgebouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waarin eenvoudige lie deren zullen worden gezongen, zal predikant R. Lammers voorgaan. Voor de kinderen is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liederen worden geleerd en oude worden.gezongen. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Info Bijbelgemeente en diensten: tel. 586001, R. Lammers. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Zondag 6 juni vertrokken de solis ten van Twirlgroep First Choice naar Ridderkerk om daar deel te nemen aan de twirlwedstrijden. De meiden zetten hun routines goed neer op de vloer en dat bleek weer uit de uitslag die 's avonds volgde: Petra Neuvel werd vierde in het onderdeel twirling juvenile. Ilse v.d. Ven werd eerste in het onderdeel 2- baton juvenile en behaalde tevens de verplichte punten voor deelname aan de halve finale van de Nederlandse Kampioenschappen die in november van dit jaar gehou den worden. Nieke v. Gestel behaal de de eerste plaats in het onderdeel strutting juvenile en samen met haar duopartner Ilse v.d. Ven werd zij eerste in het onderdeel duo danst- wirl junioren. Lisanne Willebrand werd derde in het onderdeel danstwirl junioren en ook Lisanne heeft het verplicht aan tal punten behaald voor deelname aan de halve finale van de NK. Danielle Neuvel werd eerste in het onderdeel 2-baton junioren en zij werd tweede in het onderdeel strut ting junioren en hier behaalde zij wederom het aantal punten voor deelname aan de halve finale van de NK. maar deze had Danielle al een wedstrijd eerder veroverd. Verder deden nog enkele meiden mee in de categorie introductie. Als een twirl- ster voor het eerst een nieuw onder deel uitvoert, komen ze in deze cate gorie. In deze categorie laat je je routine zien aan de jury en zij bekij ken dan of je de volgende wedstrij den aan het wedstrijdverband mag deelnemen. Nieke v. Gestel deed mee in het onderdeel twirling juve nile, Lisanne Willebrand deed mee in het onderdeel 2-baton junioren, Danielle Neuvel in het onderdeel twirling junioren, en het duo Diana Adriaans en Suzanne v. Deursen deden mee in het onderdeel duo twirling senioren. Zij mogen alle maal de volgende wedstrijd deelne men aan het wedstrijdverband. Wil jij leren twirlen en net zo goed worden als onze meiden, twij fel dan niet en bel naar Wil ma v. Lin, tel. 0478-58061 1 of Mariëlle Siebers. tel. 0478-513982, of kom vrijblijvend kijken naar onze trai ningen die je op genoemde telefoon nummers kunt opvragen. Project 'De Steeg' In de nacht van zaterdag op zon dag werden in het kader van de overlast rond uitgaanscentrum 'De Steeg' in Leunen weer controles gehouden. Een bestuurder kreeg een transactie wegens het voeren van ondeugdelijke verlichting van zijn fiets. Twe». bestuurders van perso nenauto's produceerden te veel geluid. Vier personen kregen een transactie wegens urineren in het openbaar en een vijfde persoon kreeg wegens urineren de aanzeg ging zich met het Haltburo in ver binding te stellen. Een persoon kreeg naast een boete van 100 gul den voor het urineren een proces verbaal wegens het niet opgeven van zijn naam. Later op het bureau deed hij dit wel, maar toen was het te laat. 75 jaar St. Oda school te Ysselsteyn Op maandag 19 september 1921 vond in het gemeentehuis van Venray de aanbesteding plaats van een vierklassige lagere school schoolhuis te Ysselsteyn. Laagste inschrijving van de school was van Gebr. Oudenhoven voor 28.950,-; en voor de woning M. v.d. Mortel uit Deurne voor ƒ12.320,-. Het hele karwei werd tenslotte gegund aan de gebr. Oudenhoven uit Venray. De inzegening van de school vond plaats op maandag 11 september 1922 door Pastoor Schoolmeesters uit Venray in tegenwoordigheid van de inspecteur van het lager onder wijs in de gemeente Venray. Tot hoofdonderwijzer werd op 8 okto ber 1922 dhr. J.M. Reijnders uit Oostrum benoemd. Tot onderwijze-- res mej. Min uit Venray. Vanwege het geringe aantal leerlingen in het begin, bleven de klaslokalen voorlo pig onderbezet. Tijdelijk werden 2 klaslokalen gebruikt als noodkerk. (Het gedeelte rechts op de foto met drie ramen). Alleen op zon- en feestdagen werden er door Pater Tulp, een Franciscaan uit Venray, twee H.Missen opgedragen. Het kolenhok diende tijdelijk als biecht stoel. Bij de ingang van de noodkerk werden de gelovigen, die de H.Communie wenste te ontvangen, verzocht dit op te geven aan de daar postvattende misdienaar. Met een griffel werd dan op een lei een kruisje gezet. Zodoende wist de priester hoeveel gelovigen de H.Communie wenste te ontvangen. Dit waren er meestal enkele meer dan de voorraad hosties, zodat voor de laatste communiecerenden de hosties werden gehalveerd. We zien op deze foto van 1925 helemaal rechts het hoofd der school dhr. J.M. Reijnders met zijn pupillen keurig opgesteld voor de fotograaf. De meisjes droegen toen nog witte en bonte schortjes. Uitdelen kaartjes draaimolen fataal Onlangs werd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van peuter speelzaal Duimelot aan de Beukenlaan feest gevierd met o.a. een draaimolen. Uit een klaslokaal werd een trai ningsjack en een CD-speler gesto len. Het kassahokje wat bij de draai molen hoorde bleek opengebroken te zijn en uit dat hokje waren kaart jes gestolen. Die kaartjes waren voor de draaimolen niet nodig, maar dat wisten de daders van die diefstal niet. Fpf uitdelen van die kaartjes aan kinderen uit de buurt werd hun noodlottig. Hierdoor kon de politie die diefstallen vrij snel oplossen en vijf jeugdigen in de leeftijd van 13 tot 15 jaar werden aangehouden. Ze bekenden de inbraak en diefstallen, bekenden ook dat ze de touwen van een daar staande vrachtauto hadden losgemaakt. Ze hadden in die vrachtauto gekeken maar niets van hun gading kunnen vinden. De ouders werden van het een en ander in kennis gesteld, de dadertjes kregen de mededeling dat ze zich met het Halt-buro in verbinding moeten stellen voor het ondergaan van een alternatieve straf. Kopje koffie Een 36-jarige inwoner van Leunen bracht vrijdagavond omst reeks 22.20 uur een bezoek aan zijn aan de Meerloseweg in Oirlo wonende broer. Hij zat net een kopje koffie te nuttigen toen hij een geknetter hoorde. Toen hij ging kij ken zag hij dat zijn auto in brand stond. De gealarmeerde brandweer kon de autobrand blussen maar toen was de auto al uitgebrand. 'Vreemde' kratten Een bewoner van de Stationsweg deed zaterdag aangifte van diefstal van twee kratten met lege flessen, die achter zijn woning stonden. Krat en flessen waren van een bekc.ide Duitse brouwerij. De politie stelde een onderzoek in bij slijterijen en supermarkten of er kratten met lege flessen ter inlevering waren aange boden. Dat had succes, want perso neel van een zaak kende een vrouw van 18 j aar, die de kratten had aan geboden. Zij had die niet in kunnen leveren omdat de kratten niet in Nederland waren gekocht. De vrouw werd aangehouden en beken de de diefstal. Toen ze de kratten bij een supermarkt niet kwijt kon had ze die daar achtergelaten. Alcoholcontrole In de nacht van vrijdag op zater dag werd door de politie op de Deurneseweg een alcoholcontrole gehouden r.,et een zeer hoge score. Een 35-jarige bestuurder van een personenauto uit Maarheeze kreeg een rijverbod van drie uur. Hem werd een transactie tot betalen van 500 gulden aangeboden. Een 41-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray kreeg een rijverbod van vier uur. Ook werd hem een dagvaarding uitgereikt. Een 47-jarige bestuurder van een personenauto uit Kleve kreeg een rijverbod van zeven uur en een dag vaarding aangeboden. Een 39-jarige bestuurder van een personenauto uit het Brabantse Neerkant kreeg een rijverbod van drie uur en een dagvaarding. Een 47-jarig bestuurder van een personenauto uit Venray kreeg een rijverbod van acht uur, een dagvaar ding aangeboden en werd hem zijn rijbewijs ingevorderd. Overeenkomstig zijn verzot ver wegens zijn benoeming elders dhr. Reijnders eervol ontslagt 1 augustus 1925. Tot zijn op\ werd per 1 september benoemd dhr. G. Verm (afkomstig uit Steyl). Vermeldenswaard is dat Reijnders een zeer kundig ondi zer was. Het onderwijs op school stond in hoog aanzie J stond ver boven 't gemiddeld lagere scholen in grotere plaats Enkele jongens uit Venray Jan Tillemans, Hub Schols er Seerden hebben op verzoek, vi j ge hun verdere studies, bijles g-= van deze vermaarde hoofdondi ff Inbraak in slachterij In de nacht van vrijdag was door het een ruit toegang verkregen tot*-- aan de Ysselsteynseweg gele slachterij. Uit het kantoor wer twee computers en een telefi gestolen. Diefstal uit school In de nacht van dinsdag woensdag zag een bewoner van jj Vredepeel omstreeks 00.45 uur blauwe BMW staan en dat zi twee personen verdacht ophield Hij waarschuwde de politie onmiddellijk ging kijken. Die zag nog hoe een blauwe BMW n grote snelheid wegreed. Omdat n niet bekend was of er was ingebi ken, ging de politie op onderzo uit. Bij de basisschool was alles n in orde, maar bij het gemeenscha! huis werden bij de dubbele t( gangsdeur indrukken van een k( voet aangetroffen. De getuige k( aan de politie ook een kentekaf nummer doorgeven. Dat bleek® naam te staan van een 20-jariI inwoner van Nijkerk èn een goej bekende van de politie. I Met die wetenschap werden! omliggende korpsen gewar schuwd. Twee uur later omstreeks 02. uur ging het alarm af van de basi school. Toen de politie arriveert bleek daar ingebroken te zijn en die korte tijd waren de compuü printer en faxapparaat ontvreem dat alles met een waarde van 5(v gulden. Toegang was verkregi door vernieling van een raam. Ook nu werden de omliggei korpsen gewaarschuwd, maar h lukte niet die auio staande te hoi den. Collecte voor Ronald McDonald huizen Op 25 mei jl. deden zestien leerlingen van De Keg en twee van de Flierefluit gezamenlijk de communie in kerk van Smakt. In de voorbereidingsperiode gaven de kinderen aan dat zij de opbrengst van de collecte aan het Ronald McDonaldhuis in Nijmegen wilde schenken. Tijdens die collecte werd het fraaie bedrag van gulden bijeengebracht, wat de kinderen afgelopen donderdag overhandigden aan mevr. van Gisteren van Ronald McDonald huis.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 18