Veel stof tot praten Zijbalkons schouwburg kosten twee ton extra r Veel gekker moet het niet worden Zaterdag fietsen met Zevenrode Nog geen standpunt over burger- onderzoek Finale Jos Schaminee Memorialcup ƒ15.000,- voor kerkbestuur Castenray Opening EMHAES visuele communicatie MsaeVeis Wind speelt met wandelaars XTC-gebruik in Noord- Limburg niet onrustbarend P EL EN MAAS do- ,:erdag 5 juni 1997 - Pagina 5 Presentatie renovatie schouwburg Jet schouwburgbestuur pro- >rt geld te vinden voor het door •hitect Martien van Goor lachte alternatief voor de uit- •iding van het aantal stoelen, mende tijd bekijkt het bestuur er elders in het plan bezuinigd worden of dat sponsoring een jossing kan bieden. Het idee de architect, het grote balkon breiden met twee kleinere aan beide zijkanten, kost ongeveer ee ton extra. Alleen als daar- dekking gevonden wordt, it het door. "We denken wel dat lukt", liet penningmeester iels donderdag tijdens de pre- itatie weten. )e verbouwing van de schouw- rg gaat 4,3 miljoen kosten. Dat is [esproken met de gemeenteraad binnen dat budget moet het beuren. Voor de één is 4,3 miljoen enorm bedrag, voor de ander is niets bijzonders. Wanneer het at om een project als de schouw- rg is het maar behelpen, liet archi- t Van Goor donderdag tijdens de presentatie herhaaldelijk weten. "Het plan is sober en eenvoudig. We zullen daarom veel aandacht moeten schenken aan de detaillering. Anders gaat het snel irriteren". De projectleider van Complan noemde het krappe budget ook één van tie complicerende factoren voor het project. Desondanks pleitte architect Van Goor voor de twee ton meer kosten de zijbalkons. Een voorstel dat het bestuur wel ziet zitten: het balkon wordt minder diep en dat is beter voor de akoestiek in de zaal, zeker voor het publiek op de achterste rijen. Het publiek zit ook liever aan de zijkant dan ergens achterin op het balkon. Een balkon is ook leuk voor de artiesten. Die zien vanaf het podium vlakbij nog 'ns iemand zit ten, in plaats van het zwarte gat waar ze normaal vaak tegenaan kij ken. Tenslotte wordt ruimte achterin gewonnen, die gebruikt kan worden om wat technische faciliteiten voor licht en geluid onder te brengen. Het bestuur geeft zichzelf maxi maal de tijd om geld bijeen te bren gen: totdat het technisch niet meer mogelijk is de wijziging nog door te voeren. Het schouwburgbestuur schakelt bovendien een gespeciali seerd sponsor-en fondswervingsbu reau in om geldgevers over de streep te trekken. OKTOBER 1998 De verbouwing van de schouw burg gaat van start als alle vergun ningen binnen zijn. Als er geen bezwaren komen tegen voorberei- dingsbesluit en bouwvergunning is dat rond I oktober. De verbouwing wordt dan gefaseerd uitgevoerd. Het theaterprogramma kan gewoon doorgaan, maar de foyer is een tijd lang buiten bedrijf. Dat heeft ook gevolgen voor de vaste gebruikers in die periode, zoals De Piëlhaas. Zijn de vergunningen niet op tijd binnen, schuift de zaak door naar voorjaar 1998. Direct na afloop van het theaterseizoen wordt de verbou wing dan in één keer uitgevoerd. In beide gevallen moet het werk in oktober 1998 klaar zijn. Schouwburg presenteert plannen voor belangstellenden Op maandag 9 juni aan- staande presenteert het bestuur van Cultureel Centrum 'De Beejekurf' in Ven ray de plannen voor de vernieuwing van de bestaan de accommodatie aan de omwonenden van de schouw burg en andere belangstel lenden. De bijeenkomst in de Venrayse schouwburg begint om 19.30 uur en zal naar ver bij deze presentatie aanwezig te zijn. U bent vanaf 19.15 uur van harte welkom. Nadere informatie wordt gegeven door de directeur. yPeter de Neef. y "Werk"bezoek Het college van b. en w. bracht dinsdagavond in Oirlo een werkbezoek aan de dorpsraad. De dorpsraad pakte dit werkbezoek aan om er daadwerkelijk een "werk"bezoek van te maken. In het centrum van Oirlo, bij het dorpsplein zijn vorig jaar met e>-n bijdrage van de gemeente paaltjes geplaatst. De dorpsraad heeft daar zelf nog een aantal paaltjes bijgekocht. Het plaatsen van die paaltjes liet de dorpsraad aan het college over om het er een arbeidszaam werkbezoek van te maken. Wijkplatform heeft waslijst voor gemeente Te hard rijden, te weinig stads- achten, onveilige situaties, oenonderhoud. Vier van de vele iderwerpen waarover het ijkplatform Brukske volgende eek dinsdag met de gemeente ter wil gaan praten. HARD RIJDEN Met name de verkeerssituatie in wijk is een hot item. Tellingen ibben uitgewezen dat dagelijks im 2300 auto's over de rondweg den en dat daarvan bijna 50% har- r rijdt dan 50 km/uur. Op de Henri unantstraat is de situatie nog veel ger. Op deze 50 km-weg rijden jgelijks bijna 6000 auto's waarvan 4175 te hard rijden. De zorg gaat vooral uit naar de ndweg, midden tussen de wonin- :n. Het wijkplatform vraag zich af oe de gemeente met dit gegeven omgaan. De gemeente heeft eliswaar aangegeven geen geld te :bben maar de cijfers tonen vol- tns het Wijkplatform wel aan dat "iets moet gebeuren". DEURNESEWEG Dat laatste geldt volgens het plat- irm ook voor de Deurneseweg. De imeente wil niets doen en de pro- incie ook niet. Het wijkplatform is in mening dat er wel mogelijkhe- in zijn. indien met dit probleem imen probeert te tackelen. CONTINUÏTEIT Verder is er een zorg van het wijk- atform waarheid geworden. Bij de art van het project Stadswachten, at overigens volgens het platform groot succes is, is gewaar- iiuwd voor continuiteit. "Nu een an de stadswachten een reguliere aan heeft gevonden, is onze voor- lelling uitgekomen", zo valt te zen in de "waslijst" voor b. en w. ^stadswachten hebben het veilig- Wlsgevqel verhoogd maar twee todswachten is volgens het plat- irm ook nog te weinig. Het avreemd het platform dat pas in :n laat stadium is gestart met het zoeken van nieuwe kandidaten. OVERIGE PUNTEN Verder wil het wijkplatform weten of er extra middelen zijn om jeug- dactiviteiten in de wijk te organise ren, hoe het staat met het convenant met de Woningstichting en of de straatverlichting aangepast kan wor den. Concrete zaken waar het colle ge een concreet antwoord op mag geven. De bijeenkomst is volgende week dinsdag om 20.00 uur in wijk centrum De Kiosk Daders vernielingen gietijzeren lantaarnpaal aangehouden Tijdens de Oirlose kermis werd een op het dorpsplein van Oirlo geplaatste tweearmige gietijzeren straatlantaarn vernield. De schade bedroeg ongeveer ƒ4000,-. Het is de politie gelukt, met medewerking van de dorpsraad van Oirlo, om de vei- nielers op te sporen. Het gaat om vier inwoners van Ysselsteyn in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Zij heb ben bekend de vernielingen te heb ben gepleegd. Ze stonden in die nacht omstreeks 02.30 uur op een taxi te wachten en uit verveling zijn twee Van hen in de lantaarnpaal geklommen en op de armen gaan zitten. De andere twee hebben toen aan de lantaarn geschud met het gevolg dat de armen afbraken. Geschrokken zijn de jongelui er toen vandoor gegaan. Met de ouders van de jongens is een regeling getroffen om de schade te vergoeden. Omdat van opzet geen sprake was en dat de jongens onbe kend waren bij de politie zullen ze naar het Haltbureau worden door verwezen voor het ondergaan van een alternatieve straf. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard DE JAARGETIJ DEN 'tlo&i eett auHpieet a^eewel cettetttewt "Cottage" grenen meubelen woondecoraties r^Sy-1 De enige echte (pottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 Het college van b. en w. heeft nog geen standpunt ingenomen met betrekking tot een mogelijk burgeronderzoek. B. en w. laten dat in een brief aan dhr. Busser van de fractie Samenwerking weten. B. en w. hebben twee maanden geleden de enquête van Samenwerking ontvangen. Zij wil len echter pas reagereren als zij zelf met het maatschappelijk midden veld (hel bedrijfs- en verenigingsle ven) hebben gesproken over dit onderwerp. Het college is daar momenteel mee bezig. Het college houdt zich wel aan de toezegging om voor de begroting van 1998 met een definitief standpunt te komen Op vrijdag 6 juni en maandag 9 juni worden de finalewedstrijden gespeeld van de Jos Schaminee Memorialcup. Deze zaalvoetbal competitie tussen de diverse Venrayse clubs is vernoemd naar de vorig jaar verongelukte doelverdedi- ger van ZVV Veronica. Vrijdagavond wordt gestreden om de 7e't.m. 12e plaats. Het wedstrijd schema is als volgt: 20.30 Rolanzia-Venray 3 21.00 Rolanzia-Bonte Koe 2 21.30 Venray 3-Bonte Koe 2 22.00 Venrode-Drukshop 22.30 Venrode-Huukske 2 23.00 Drukshop-Huukske 2 Maandag wordt om de eerste zes plaatsen gestreden. De strijd om de plaatsen 4 .tm. 6 gaat om Leunen 1. 't Trepke en v.d. Heuvel schoon maakbedrijf. Deze wedstrijden (halve competitie) beginnen om 20.30 uur. Om 22.00 uur barst de strijd los om de hoofdprijs met de wedstrijd Veronica-Bonte Koe 1gevolgd door Veronica tegen Venray 1 om 22.30 uur. Daarna spelen Bonte Koe 1 en Venray 1 tegen elkaar en zal duidelijk zijn wie de Jos Schaminee Memorialcup in ontvangst mag nemen. Vernieling auto Donderdagmiddag, terwijl de 32- jarige inwoonster van Bergen een bezoek bracht aan het ziekenhuis, werd met een scherp voorwerp een band van haar personenauto op de parkeerplaats kapotgestoken. Het kerkbestuur van de H. Matthias parochie in Castenray heeft ƒ15.000,- ontvangen van de Stichting Wilhelmina Sangers. Het bedrag werd afgelopen don derdag, 22 mei, de geboortedag van Wilhelmina Sangers. uitge reikt in Dans- en Partycentrum Janssen in Venray. Het kerkbestuur krijgt deze "Cultuurprijs" als bijdrage in de vervanging van de glas-in-lood ramen van de kerk. De Wilhelmina Sangers Cultuurprijs wordt jaarlijks uitge keerd op de geboortedag van deze oud-inwoonster van Venray en oprichtster van de toenmalige huis houdschool in Venray. Het bedrag dat jaarlijks beschikbaar komt, vloeit voort uit haar nalatenschap. Dit jaar werd in totaal ƒ87.500,- uit gekeerd als bijdragen aan initiatie ven op het gebied van Rooms Katholieke cultuur, jeugd- en jonge renwerk en conservatie van kerk- en kunstschatten. De grootste bedragen, ieder ƒ25.000,-, gaan naar het kerkbestuur van de St. Martinus parochie te Venlo en het kerkbestuur van de parochie H. Naam Jezus te Broekhuizenvorst. De Maastrichter heiligdomsvaart 1997 van de stich ting "Het Graf van St. Servaas" in Maastricht kreeg ƒ10.000,-. Verder kreeg de Stichting Trajekt Wereldjongeren te Maastricht 7.500,- en het Instituut Musische Vorming te Heel ƒ5.000.-. Donderdag 29 mei jl. opende bur gemeester J. Waals het nieuwe bedrijfspand van EMHAES visuele communicatie aan de Noorderhof 2 Ie Venray. De openingshandeling bestond uit een videoconferentie die Waals hield met A. Wintels van de Kamer van Koophandel in Venlo. De conferentie kwam tot stand door een online-verbinding te maken tus sen EMHAES visuele communica tie en het business center van PTT telecom te Venlo waar continu een dergelijk communicatiesysteem is opgesteld. Het was een geslaagde happening. Veel belangstellenden waren getui ge van de originele wijze van com municeren van Waals en Wintels. Zij spraken ondermeer over de wen selijkheid van audiovisuele onder steuning in het bedrijfsleven. Venray als steunpunt voor Limburgse radio en televisie (voor Waals een duide- -lijke zaak), voetballen, maar ook over de voordelen van videoconfe rencing. Waals sprak over de nood zakelijkheid van deze vorm van- hoog gekwalificeerde audiovisuele dienstverlening voor bedrijven onderling maar ook voor instellin gen en overheid. Naast de videoconferentie waren bezoekers in de gelegenheid kennis te maken met andere toepassingen van electronische communicatie, waaronder: in de perfect geoutilleer de opnamestudio, chromakeying, enthoscopie en in de editsuite mon tage van video-opnamen. Visuele communicatie hield op 29 mei ook in dat werken van de kunstschilders Saskia Heijmans ('s-Gravenhage) en Els Heijmans (T Kasteelke te Meerlo) te bezichtigen waren in het pand van EMHAES aan de Noorderhof. Op afspraak kunnen belangstellenden deze werken nog twee weken komen bewonderen. Telefoon: 0478-550155. Misselijke streek Maandag omstreeks 18.10 uur zag een getuige dat vanuit een rijdende auto op de Merseloseweg tussen de Langeweg en de Westsingel met een waterpistool op voorbijgangers werd gespoten. Hierbij kreeg onder andere een visueel gehandicapte een waterstraal in zijn ogen. Jammer genoeg kan de man het kentekennummer niet aan de politie doorgeven. Mogelijk hebben anuere getuigen dat kentekennummer wel kunnen upnemen. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren vooi de deur Suiker in benzinetank Zaterdag plaatste een 18-jarige jongedame uit Blitterswijck haar bromfiets bij het postkantoor. Tijdens haar afwezigheid waren er suikerklontjes in de benzinetank gedaan. Korte tijd na haar start, weigerde de motor dienst. Schoonmaken en de bromfiets weer in orde maken gaat de jongedame 1500 gulden kosten. Onder droge maar zeer winde rige omstandigheden is dit week einde de Kennedymars verlopen. 568 Lopers startten zaterdag avond vanaf het Schouwburgplein voor hun 80 km tocht. 416 Wandelaars finishten binnen de twintig uur. Terwijl er 75 officiële uitvallers staan geregistreerd, waren er 69 die zich niet hadden afgemeld. Met name de zeer ster ke wind heeft geleid tot een rela tief hoog aantal uitvallers. Zowel de organisatie als de hore- ca-ondernemers. die dit jaar bij de organisatie betrokken zijn zeer tevreden. Zeker gezien het feit dat er in Venray dit weekeinde nog meer activiteiten in Venray gehouden werden. De eerste loper die zondag arri veerde was T. Hellemont uit Cuijk. Hij passeerde on\7.15 uur de finish. De eerste Venraynaar was R Litjens uit Leunen die precies een uur later binnen kwam. De eerste dame pas seerde om 9.43 uur dc finish. Dat was T. van Duijnhoven uit Oostrum. Rond 16.45 uur kwamen de laatste twee loopsters, de dames Muijsers uit Veulen en de Mulder uit Venray, binnen. De organisatie bedankt alle sponsors en vrijwilligers die de veertiende Kennedymars succesvol hebben doen verlopen. Kennedymars 1997 Als deelnemer aan de Kennedymars 1997 wil ik namens de vele wandelaars reageren op de uitspraken van de organisatie die haar tevredenheid uit betreffende het aantal deelnemers en het organi seren van het hele gebeuren. De afgelopen vier jaar heb ik deel genomen aan de tocht en elk jaar is te merken dat de financiële beper kingen van de organisatie leiden tot bezuinigingsoperaties waarvan uit eindelijk toch de wandelaars de dupe zijn. Tijdens de tocht en na afloop op het Schouwburgplein heb ik toch veel negatieve reakties van mijn medewandelaars gehoord. Ik zal er een aantal benoemen: 1. Op controlepost 1 te Merselo na 13 km kreeg de deelnemer behoudens een stempel en een gesponsord zakje pepermunt zelfs nog geen beker water aangeboden... 2. Tussen controlepost Ysselsteyn (46 km) en post Overloon (63 km) bevonden zich 2 stempelposten (in- en uitgang vliegbasis), waar géén stoelen stonden om even uit te bla zen. Aldaar een appeltje gekregen en een beker thee en vervolgens 10 km door onbewoond gebied naar Overloon wandelen... 3. De aankomst op het Schouwburgplein. Dit is voor de wandelaar het 'kickmoment'. Je \erwacht een applaudiserend publiek en een speaker die je 'bin nen' praat en feliciteert. Publiek vol doenden en ook enthousiast, maar ondanks dat we met z'n tienen waren had de speaker ons niet gezien.... 4. Reacties vanuit de wandelaars: 'Het wordt hier elk jaar minder. Het volgend jaar loop ik ergens anders een Kennedymars'. De organisatie van de Kennedymars zal ondanks de finan ciële beperkingen moeten investe ren, want dit is de enige formule om tot succes te komen. Investeren betekent op elke post gevarieerde voeding en drank met tevens de mogelijkheid om even op adem te komen in een stoel en niet op de grond. Als dit gerealiseerd kan wor den zal de wandelaar aan het slot van de Kennedymars zeggen: 'Hier in Venray was het goed geregeld en ik kom beslist het volgend jaar weer terug'. Mond-op-mond-reclame al het aantal deelnemers doen toenemen. Ondanks de kritiek hebben we toch lovende woorden voor de vele EHBO-mensen, de masseurs en de vele vrijwilligers. Tot slot wil ik nog vermelden dat er opvallend veel wandelaars frauderen door afkortin gen te nemen en een enkeling I km vóór de eerste controlepost aan de mars begint... 't Aantal 'blinde' stempelposten, zoals in de Elfstedentocht, zou een gepaste oplossing zijn, Namens de vele wandelaars, J. v. Hout, Oostrum. Veel breed Vic snapt er niks van! Vie is de man of vrouw die iedere zaterdag in de Limburger een column -wenkbrauwen- over het Venray Initiatief. Vic is bane dat hij de enige is die het niet snapt, en dat denk ik ook! Het is zo helder als glas. Jan Houben zei het afgelopen zaterdag voor de zoveelste keer luid en duidelijk: 4Pratend en zeggend zoniet schrijvend en denkend met de Industrie' - 'maar bovenal wetend zal Venray Breed' - 'Lopend met z'n allen' - 'desnoods met folder' - 'doorgaan' - Breed in de lengte' - 'Met 72,000gulden over alles'- 'Maar vooral samen lopend en zeker wetend Venray Breed'. En dit alles onder leiding van Eisso Woltjer. Ik kan mij daar heel goed in vinden, Be sta daar zelfs volledig achter. Als Vic dat niet snapt is hij inder daad dom. 'De Limburger' moet zich 'ns afvragen of je zo'n domme man/vrouw wel 'n column moet laten schrijven! Ik vind van niet, ik vind het schrijvend niet breed genoeg. Jacob Mans^ Vervolg van pagina 1 In het GGD-onderzoek werd de jongeren gevraagd naar hun XTC- gebruik: hoeveel, hoe vaak, waar en met wie. De antwoorden kwamen overeen met de ervaringen van de CAD-onderzoekers. Jongens gebruiken wat meer dan meisjes, leerlingen van het VBO (beroepson derwijs) scoren hoger dan Havo/VWO-leerlingen. De leerlin gen van het voortgezet speciaalon- derwijs (VSO) gebruiken relatief het vaakst: 38% van deze jongeren slikt minstens één keer per week. De meerderheid (bijna 80%) gebruikt niet regelmatig: één keer per maand of minder. Hetzelfde percentage scoort het aantal pillen per keer. Meer dan driekwart van de onder vraagde jongeren houdt het bij één of twee pilletjes per keer. Een kwart van de gebruikers gebruikt XTC niet in combinatie met andere middelen. Ongeveer een gelijk aantal jongeren gebruikt XTC wel eens samen met hasj en wiet of amfetaminen (speed). UIT JE DAK De GGD-onderzoekers noemen het in hun rapport opvallend dat de gebruikers goed weten dat XTC bij de hard drugs hoort. Toch doen ze het Voornaamste reden om te beain- nen is het 'helemaal uitje dak kun nen gaan' met dansen en feesten. Daarnaast is nieuwsgierigheid een belangrijk element. De druk vanuit een vriendengroep 'om erbij te horen' speelt een veel geringere rol dan werd aangenomen. Dat consta teerden ook de CAD-medewerkers tijdens hun veldwerk. In beide onderzoeken komt tussen de regels duidelijk naar voren dat in het Het gebruik van XTC, ook in dis cotheken, in Noord-Limburg is niet onrustbarend, aldus een onderzoek van de GGD Noord-Limburgse uitgaansleven door jongeren vooral veel en fre quent alcohol gebruikt wordt. KWETSBAAR Het dubbelonderzoek heeft zich gericht op jongeren in Noord- Limburg in het algemeen. Daar is het gebruik van XTC niet alarme rend. Dat neemt niet weg dat er in de regio kleine groepen zijn waar mee meer aan de hand is, zeggen de onderzoekers. Met name jongeren rond de zogenaamde 'hangplekken' lopen gevaar. Ze zijn moeilijk bereikbaar voor jongerenwerk en hulpverleners en kampen met ver schillende problemen. De begelei dingscommissie van het onderzoek, waarin namens de gemeente Venray wethouder De Loo en welzijnsme- dewerkster M. Timmermans zitten, dringt aan op onderzoek om voor deze groepen in Noord-Limburg een speciale veldwerker aan te stellen. Het gezamenlijk onderzoek van CAD Noord-Limburg en de GGD is gistermiddag in Venlo gepresen teerd. Omdat het gebruik van XTC en andere middelen zich snel ontwikkelt, is het de bedoeling dat beide deelonderzoeken elke twee jaar worden herhaald. Een inmid dels samengestelde 'monitoring- groep', waarin mensen uit onder wijs, hulpverlening, gebruikers, politie en horeca zitten, probeert daarnaast de ontwikkelingen te volgen. Inwoners van de Venrayse kerk dorpen, met uitzondering van Oostrum, Smakt en Heide, kun nen zaterdag 7 juni massaal op de fiets stappen voor een tocht door de omgeving. Ze worden daartoe uitgenodigd door Rabobank Zevenrode. De bank houdt, om haar fusie met zusterbank Meerlo-Wanssum extra cachet te geven, een fietsdag. Wateroverlast Donderdagmiddag omstreeks 12.30 uur werd de politie gealar meerd dat uit een appartement aan de Haammakerstraat water stroom de dat bij de onderburen terecht kwam. De politie verschafte zich met geweld toegang en constateerde dat een kraan lopende was en dat de afvoer dat water niet kon verwer ken. Personeel van de woningbouw vereniging draaide de kraan dicht en met een waterstofzuiger werd een gedeelte van het water wegge zogen. Hoe groot de schade was kon niet worden medegedeeld. De bewoners waren niet thuis. Verkeersbord geramd Namens de Provinciale Waterstaat werd aangifte gedaan van vernieling van een verkeers bord bij de rotonde in Ysselsteyn. De vernieling heeft plaatsgevonden inn de nacht van donderdag op vrij dag. De vernieler is zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld er vandoor gegaan. Zeker is dat dat door een vrachtauto is gebeurd. De politie hoopt dat getuigen zich zul len melden. Alle mensen in Veulen. Ysselsteyn, Vredepeel, Merselo. Leunen, Oirlo, Castenray. Meerlo. Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck hebben vorige week een dikke Rabo-enveloppe in de brievenbus gevonden. 'Op de fiets door het Zevenrode-gebied' slaat erop. De inhoud: een boekje met drie fietsroutes, een uitnodiging om een tentoonstelling te gaan bekijken en een deelnamekaarl. Wie de kaart invult en opstuurt mag meedoen. Voor iedereen die een kaart heeft ingestuurd ligt zaterdag bij elk van de zeven kantoren van de bank een fietspakket klaar. Het boekje met de fietsroutes is het belangrijkste onderdeel van de enveloppe. Drie routes van 40.40 en 35 kilometer. Eén langs de Peelkant. door Vredepeel, Merselo, Leunen en Ysselsteyn. Een tweede route heet de Riebroekroute en voert door Veulen. Leunen. Oirlo en Castenray. De derde route gaat richting Maas en heet dan ook de Maaskantroute. Samen vormen ze de Zevenrode- route mei een lengte van 90 kilome ter. Die mag na zaterdag iedereen naar hartelust fietsen want de boek jes liggen dan in de schappen bij liet VVV/ANWB-kantoor. Zaterdag is de tocht speciaal bedoeld voor de mensen uit het werkgebied van de bank. Als extraatje kunnen de fiet sers Geijsteren aandoen, waar komend weekend de Gildefeesten worden gehouden. In het Rabopaviljoen -maar ook bij andere horecagelegenheden langs de routes- kunnen de fietsers op kosten van de bank een con sumptie nuttigen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5