GEVESTIGD Alsof de navelstreng wordt doorgeknipt.. MEIMAAND MUSICALMAAND OPTIEK VERHOEVEfl Minder problemen minder mensen 'Veel gekker moet het niet worden' Tandarts Eric Lit Hockey- internationals spelen in Venray 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Patersstraat 16 Venray Gastvrijheid werd duur betaald Rabobank Zevenrode start fietsroute met ecreatieve familiefietsdag Uitnodiging aan alle burgers Forum-avond over WOONLASTEN Kwaliteit maaltijden ziekenhuis wisselvallig >a! ;SL EN MAAS donderdag 22 mei :997 - P?yn.? Marlies de Loo: blij niet Gennep, maar moeite met weggaan In het kader van 'poen voor groen' Op zaterdag 24 mei aanstaande neemt Jacques Brinkman, speler van het Nederlands Hockey-elftal. deel aan de hockevmarathon van MHCV. De Venrayse hockeyclub organiseert deze marathon in het kader van de aktie: 'poen voor nieuw kunstgrasgroen'. Tijdens de marathon spelen JOngens Cl, die de marathon initieerden, van 's morgens 09.00 tot 's avonds 21.00 uur tegen 12 verschillende teams. Behalve Jacques Brinkman nemen ook Marlies Vossen en Mare Schaeffers, beide oud-international en oud lid van MHCV, deel aan de marathon. Deze vindt plaats op sportpark de Wieën. Jacques Brinkman De (ex) internationals maken deel uit van het VIP-leam dat de laatste wedstrijd van de marathon speelt tegen jongens Cl. Het VIP-team bestaat verder uit: Anwar Shabbaz i.e. (aanvoerder Pakistaans elftal en Heren 1-speler van de Eindhovense hockeyclub Oranje-Zwart), burge meester Jos Waals, Map de Vries (speelster van het Nederlands elftal in de jaren zestig). Piet en Geert-Jan Verstraaten, hoofdsponsors van MHCV en enkele ereleden. Alle wedstrijden van de hockey- marathon worden gesponsord om zodoende 'poen voor groen' binnen te halen. De huidige kunstgrasmat van MHCV is 12 jaar oud en aan vervanging toe. Voor een nieuw kunstgrasveld is de vereniging al een tijdlang flink aan het sparen en zijn er per team verschillende acties op touw gezet. De hockeymarathon maakt deel uit van deze acties. Na afloop van de VIP-wedstrijd van 20.00-21.00 uur huldigt Jacques Brinkman, die met hel Nederlands Elftal een gouden plak won tijdens de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta, enkele teams van MHCV Deze teams, waaronder Dames I. werden kampioen tijdens de compe titie van afgelopen seizoen. Bij aankoop van een brilmontuur en glazen, een leuke musical-CD cadeau". Tevens maakt u kans op twee kaartjes voor de musical Miss Saigon. *Geldt niet voor reeds bestaande aktie's Grotestraat 48 5801 BH Venray Wijkbeheer in Veltum Dinsdagavond belegde de gemeente met het wijkplatform in Veltum de tweede informatie avond over het w ijkbeheerproject. Nadat vorige week ruim 50 wijk bewoners de eerste avond bij woonden, waren er nu "maar" 25 mensen aanwezig. De bewoners waren afkomstig uit de wijk Kuluut. Daar is het goed wonen en zijn er relatief weinig proble men. Niet vreemd dus dat er min der mensen komen. De verwach tingen voor de bijeenkomst van woensdagavond (na de deadline van deze krant) waren zelfs nog lager. Dat wil echter niet zeggen dat er geen problemen zijn. Verlichting, openbaar groen, overlast en speel- terreintjes liepen als een rode draad door de bijeenkomst. De verlichting binnen de wijk is niet overal in orde. wat leidt tot onveilige plekken zoals o.a. op de Kuluutweg. Wethouder de Loo beaamde dat de verlichtingsbezuini ging in het verleden geen goede was geweest. De verlichting zal volgens haar in de hele wijk onder de loupe genomen worden. OVERLAST Diverse bewoners wezen de wet houder op verschillende vormen van overlast. Met name de Deurneseweg bezorgd de wijkbewoners steeds meer geluidsoverlast. "Sinds de komst van de A73 is het alleen maar drukker geworden" aldus een bewoonster. Wethouder de Loo gaf aan dat. na gereedkoming van de rotonde, metingen verricht zullen worden die moeten uitwijzen of extra isolerende maatregelen nood zakelijk zijn. Bewoners in de buurt van het tankstation klaagden verder over stankoverlast van brandstoffen. Hiervoor zal de milieuvergunnig van het tankstation bekeken moeten worden. Als het tankstation aan alle eisen voldoet is daar weinig aan te doen. Een bewoner klaagde zelfs over de stankoverlast van agrariërs, net buiten de grens van Venray-kom. "Dat was mij bij de koop van de woning niet verteld!" De wethouder wees erop dat de gemeente een spe ciaal telefoonnummer heeft waar stankoverlast gemeld kan worden. "U moet dal wel melden op het moment dal het stinkt". GROEN Ook werd door wijkbewoners gewezen op het feit dat diverse groenstroken niet of nauwelijks onderhouden worden. Verwijten naar het "groenpersoneel" als dal die alleen maar zouden hangen, waren ook niet van de lucht. De niet-onderhouden percelen zullen nu bekeken worden. SPEELTERRE1NTJES Met name bewoners van de Lidwinahof en de isabcllahof, dron gen aan op een herinrichting van de bestaande speelterreintjes in hun straten. Speeltoestellen verkeren in een mindere staat en diverse veldjes liggen uil het zicht. In deze straten zijn de laatste jaren veel kleine kin deren bijgekomen. Bewoners toon den zich bereid hier zelf de handen uit de mouwen te steken, en dat is nu net de kern van hel wijkbeheer. Inmiddels zijn afspraken gemaakt met Mart WiItems, de wijkopbouw- werker om een aantal zaken te inventariseren. Al met al tevreden gezichten, na afloop van de bijeenkomst. Alleen Hans Beterams. waarnemend voor zitter van de wijkvereniging. kwam na de bijeenkomst in 't Schöpke tol de ontdekking dat zijn fiets gestolen was. Maar ook dat is Veltum in 1997. Inbraak in bedrijf In de nacht van dinsdag op woensdag was door forcering van een raam uit een roldeur toegang verkregen tot een bedrijf aan de Puttenweg. Er werd voor zover kon worden nagegaan niets ontvreemd. Ook was de voor het bedrijf gepar keerde personenauto opengebroken en daaruit was de autoradio en enig geld ontvreemd. Vrachtauto ramde lichtmast In de nacht van dinsdag op woensdag werd een lichtmast aan de Henri Dunantstraat bij de krui sing met de St. Servatiusweg door een vrachtauto geramd. De bestuur der reed, zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld er vandoor. De politie hoopt dat getuigen zich zullen melden. -Lullverhaal- De frustratie en de -zoals hij zelf zegt- diepe teleurstelling van de opgravingsvrijwilliger moet wel héél groot geweest zijn. Dat is het eerste dat opvalt als je de minitentoonstelling bezoekt in hotel de Zwaan. 'Replica van de gouden broche van de Vrouwe van Lull' toont vooral de lulligheid van de makers van deze tentoonstelling. Deze tentoonstelling is niet gemaakt uit liefde -ook niet om ons inwoners van Venray deelgenoot te maken van een geweldige vondst. Deze tentoonstelling is gemaakt uit Rancune en kneuterig heid. Waarom niet gewoon gewacht tot de originele broche naar Venray komt? Je kunt het origineel namaken en de nep-broche in een mooi kastje leggen, maar de wetenschap dat dat ding *n paar weken geleden drie deuren verder is gemaakt, dooft iedere emotie. Vooral bij zo'n vondst is echt belangrijk! Niet de kneuterigheid van de een of andere opgravingsvrijwilliger! Verder hangt er nog 'n par tij saaie foto's. Je broek zakt echt naar ongekende diepten bij het zien van: een schapje -met daarop een glazen kastje- met daarin een popje. Dit alles tesamen moet voorstellen: 'een historisch zo getrouw mogelijke weergave van het vrouwengraf (volgens de bro chure). Jawel! Het graf van de vrouwe van Lull-igheid. En voor alle zanddebielen nog 'n extra waarschuwing in diezelfde brochure*. (Het glas moet u wegdenken). Zo zie je maar weer. Alles wat ontstaat vanuit verkeerde motieven keert zich vroeg of laat tegen je. En terecht! Niet gaan kijken! Rustig wachten op het origineel. Ik kan mij voorstellen dat eenzelfde kneuterigheid ertoe heeft geleid dat we het binnenkort zonder Marlies de Loo moeten doen.... Dat is jammer, 'n goeie wethouder is nooit weg! Deze wel dus. Zij wordt burgemeester van Gennep, 'n unieke plek: tussen Maas en Niers. op de grens van Romeins en Germaans gebied. Daar heb ben ze vorige week een compleet grafveld van in totaal 200 graven blootgelegd. En voor zover mij bekend heeft er zich nog geen gefrustreerde opgravingsvrijwilliger gemeld. En dat lucht op! Jacob Mans. Behandeling op afspraak (ook 's avonds mogelijk) DUIDELIJK Het werd Gennep, een gemeente in de kop van Noord-Limburg met ruim 16.000 inwoners. Ze is er blij mee, net zoals politiek Gennep blij is met haar nieuwe burgemeester. "Gennep gaf me een warm gevoel", legt ze uit. Maar het had ook een management-functie in de gezond heidszorg kunnen zijn. Of iets bij de reclassering, dat trok haar ook wel. In elk geval een management-func tie. "Ik kan goed besturen, dat durf ik van mezelf wel te zeggen". Dat is geen opschepperij. Ook anderen vinden Marlies de Loo een bekwaam bestuurder. Zakelijk, een vrouw die weet wat ze wil. Met een menselijk hart, hoopt ze zelf. "Dat heb ik wel altijd geprobeerd. Ik wil zaken doen met een open mind voor mensen. Maar ik vermeng dat niet. Mensen die ik sympathiek vind, krijgen bij mij niets meer gedaan dan anderen. Met mij valt niet te sjoemelen". In de afgelopen elf jaar heeft ze regelmatig wensen van mensen en groepen afgewezen. Die houding heeft haar niet veel politieke vijan den opgeleverd. Ze kan zich er ten minste geen voor de geest halen. "Misschien heb ik die verdrongen", zegt ze lachend. Weer serieus: "Nee verkopen hoort bij de politiek. En je bent tenminste duidelijk. Ik denk dat mensen dat net zo belangrijk vinden als hun zin krijgen". In Gennep wil ze op die basis ook burgemeester zijn. Maar nog ruim twee maanden werkt Marlies de Loo als wethouder in Venray. In augustus heeft ze vakantie. Tijd om een kamer te zoeken voor haar dochter en zich voor te bereiden op haar installatie in Gennep, begin septem ber. Tot augustus werkt ze gewoon haar agenda af. Daarop geen bijzon der spannende dingen meer. Een aantal projecten verkeert in een ver gevorderde fase: het kunstencen trum komt er, net als het regionaal milieustation. De verbouwing van de schouwburg is rond. Deze week zat ze nog twee avonden in Veltum. bij de start van het project wijkbe heer. "Sociale vernieuwing. Dal was heel leuk om te mogen doen. Er samen iets van maken. Op een ande re manier besturen en met mensen omgaan". Vrijdagavond omstreeks 20.30 uur zat een 84-jarige bewoonster achter haar woning aan de Ovcrbroekseweg te genieten van de prachtige avond toen twee buiten landse mannen achterom kwamen en haar vroegen om een glas water. De bejaarde vrouw bood de mannen een kop koffie aan. De mannen vroegen of ze op de stoel mochten gaan zitten. Toen de vrouw met de koffie kwam zag ze dat een vrouw door de deur wegglipte. Dat was het sein voor de mannen om er vandoor te gaan. De vrouw vertrouwde een en ander niet en ontdekte dat haar portemonnee waarin o.a. 200 gulden en een bankpasje zat. verdwenen was. Een zoekaktie van de politie had geen resultaat. De politie wijst erop, zeker in de buitengebieden, alert te zijn als onbekenden om een glas water vragen. De gastvrijheid kan duur worden betaald. Verkeersongeval met gewonden Maandagmiddag was het niet ver lenen van voorrang oorzaak dat op de kruising Noordsingel- Overloonseweg-St. Jozefweg omst reeks 15.35 uur een botsing ontstond tussen de personenauto's bestuurd door een 34-jarige inwoner uit Kevelaer e:« een 30-jarige inwoner uit Vierlingsbcek. Twee inzittenden uit Vierlingsbeek werden uit voor zorg naar het ziekenhuis vervoerd maar bij onderzoek bleken die ver wondingen mee te vallen. Zaterdag 7 juni wordt door 'labobank Zevenrode een recre- :ve familiefietsdag georgani- erd. Op deze dag is iedere inwo- uit het werkgebied van abobank Zevenrode, dat zich Istrekt van de Peel tot aan de - laas, uitgenodigd om de fietsrou- mee te fietsen. De fietsroute is n permanente route, met een Hale lengte van 90 km verdeeld drie kleinere routes door de elf orpen in het buitengebied van de imeente Venray en van de rneente Meerlo-Wanssum. De route is een initiatief van de abobank Zevenrode in verband et de fusie tussen de Rabobanken I leerlo-Wanssum en Zevenrode per april 1997. De route is door een immissie in samenwerking met de abobank Zevenrode uitgezet en lat langs vele bezienswaardighe- 'n. Alle huishoudens in het werk lied krijgen gratis een routeboek- in de bus. Op de familiefietsdag zijn alle intoren van Zevenrode open en in iedere klant en/of inwoner na levering van de deelnamekaarl een Wis starterspakket ophalen. De •ute die op die dag gefietst wordt lat ook langs de Gildefeesten in tijsteren, alwaar ook een startpunt opgericht. Daarnaast zijn alle irecabedrijven langs de route 'Vraagd hun terrassen te openen om de rustpauzes te veraangena men. De fietsroute wordt officieel gepresenteerd aan het publiek op 24 mei. De eerste exemplaren van het boekje worden dan overhandigd aan de burgemeesters Waals en Hahn van Venray en Meerlo- Wanssum. Na de presentatie wordt er een prominenten tourtocht van 35 km gereden met 60 personen. In het gezelschap onder meer Peter Winnen. Henk Lubberding, Fedor den Hertog, Jaap Kersten, de burge meesters van Meerlo-Wanssum en Venray. enkele prominenten van Rabobank Nederland. Ook beheer ders en medewerkers van Rabobank Zevenrode rijden mee. De tourtocht start zaterdag 24 mei om 14.00 uur. Voorafgaande aan de presentatie wordt de expositie 'Heet aandeel in de wielersport' op kantoor Wanssum geopend. Deze expositie gaat over oude effecten, wielerbanen en de wielersport. 'Het aandeel in de wie lersport' blijft in totaal twee weken voor iedereen te bezichtigen in de bankhal van het kantoor. Portefeuille gestolen Vrijdagmorgen werd tussen 11.50 en 12.00 uur een kelnerportefeuille, bruin van kleur met gouden opdruk, in een hotel aan de Grote Markt gestolen. In die portefeuille zat een geldbedrag van 250,-. maandagavond 26 mei Forumleden: Ruud de Jong (Directeur Woningstichting Noord Limburg) 1 Ger Driessen (Wethouder voor Volkshuisvesting in Horst) 1 Remi Poppe (Tweede Kamerlid) De forum-avond vindt plaats in 't Gasthoês (Gasthuisstraat 25) in Horst, Aanvang: 20.00 uur ai Toppers van weleer in prominententoer trekken. De Loo reageert onmiddel lijk: "Mensen maken een plaatje voor je. Als je als vrouw je werk als bestuurder goed doet hoort daar het beeld van de carrièrevrouw bij. Als er ergens een vacature was, werd wel gezegd 'Daar zal Marlies wel op solliciteren'. Dat heeft me wel eens gestoord. Ik heb namelijk ook altijd geprobeerd m'n kinderen zo goed mogelijk groot te brengen". Het moment van vertrek heeft dan ook alles met haar privé-situatie te maken: haar tweede dochter (19) gaat na de zomer studeren. Geneeskunde, net als de oudste. Een goed moment om iets anders te gaan doen. Dat wil niet zeggen dat ze graag uit Venray weggaat. "Oh, nee. Zeker niet. Ik heb er best moeite mee om hier te vertrekken. Een stukje hart en ziel liggen hier. Je bent helemaal ingebed in het Venrayse. Het is een beetje alsof je navelstreng wordt doorgeknipt". "Ik heb ook niet overal op gesolli citeerd. Bij elke vacature eerst kij ken hoe zo'n gemeente in elkaar zit. Wat is er nog te doen?" Ook geogra fisch had ze haar voorkeuren. Limburg, Brabant, een stuk van Gelderland. Liever niet in het noor den en ook Zuid-Limburg trok haar niet. "Ik kom uit Geleen. maar ik heb het daar wel zo'n beetje gezien. "Het is hier toch wat opener. Zakelijker ook", zegt ze. week werd bekend dat de Loo burgemeester van Gennep. Haar benoe- is -tegenstemmers hebben nog niet gemeld- positief ont- In huize De Loo regende efoonties, kaartjes en Inmiddels is de weer een beetje weergekeerd, dus voor een nog-geen- Bert Albers) de huiskamer bewijzen de mstukken en vazen dal velen de rtrekkende wethouder geluk heb- n gewenst. "Het is geweldig. En nde vele brieven en telefoontjes. in mensen die je helemaal niet nt. Een mevrouw belde me op. 'Ik nmaar een gewone vrouw' zei ze. :kent me niet, maar toch profi- it'. Dat soort reacties". Marlies de Dogeniet er zichtbaar van. Vijftig ze pas geworden. Elf jaar is ze ethouder geweest. Sinds 1986 heerde ze onder meer de porte- |yj uilles maatschappelijke zorg, dale zaken, cultuur en milieu. De itste jaren is ze tevens loco-burge- gj eester. Ze is toe aan een nieuwe i tdaging. zoals dat heet. )C 0 PLAATJE Begrijpelijk, na bijna drie raads- rioden wethouderschap. Hoewel len haar al veel eerder zagen ver- Veel klachten van patiënten sinds sluiting keuken

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5