Van nu tot 2006 MEIMAAND MUSICALMAAND De Oever wil kabinet wakker schudden BROEK COREL OPROEP OPTIEK VERHOEVEfl I: Lijntaxi in regio Venray Nieuw bedrijf naar Smakterheide Extra beleidsruimte voor woningbouw kerkdorpen Venray Overloon wil dorpsraad Start Muziekfeesten Merselo J) Inschrijving 14e editie Kennedymars Venray 25," k, Tm éP- PEEL EN MAAS donderdag 15 mei 1997 - Paoina 5 U wilt niet over politiek praten, maar u wilt mee praten met de politiek F. van Hooft L. Janssen In 1998 zijn er weer GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN in Venray. Bent u politiek geïnteresseerd en spreekt het liberalisme u aan, meldt u dan als lid, kandidaat raadslid, bij de VVD afdeling Venray. VVD afdeling Venray Postbus 1015800 AC Venray telefoon voorzitter afdeling 583062 Structuurplan voor Venray in concept klaar Wat gaat er allemaal gebeuren op het gebied van ruimtelijke ordening in de gemeente Venray lussen nu en 2006? Besteed 25 (julden, bestel een exemplaar van het Structuurplan 'Ruimte voor de toekomst', ga er een paar uur tjes goed voor zitten en u bent helemaal op de hoogte. Heeft u de lijd niet of het geld er niet voor over, kunt u het proberen met onderstaande samenvatting. In het plan schetst de gemeente :n samenhangend beeld van gewenste ruimtelijke ontwikkelin gen. Het is de eerste keer dal dit op zo'n schaal gebeurt en dat maakt het Structuurplan dan ook erg belang rijk. Dat wil niet zeggen dat er veel nieuws in staal. Zeker de grote lij nen zijn bekend; die werden eerder neergelegd in de rapportage 'Visievorming'. eind 1995. Komende tien jaar groeit de kern Venray definitief van dorp naar stad. terwijl bij de ontwikkelingen van de dorpen leefbaarheid voorop staat. In hel buitengebied krijgt economische ontwikkeling de ruimte als de ruim tedat toelaat. Die grove pennestreken worden in het Structuurplan verder verfijnd aan de hand van twaalf ruimtelijke kernbeslissingen, verdeeld over stad. dorpen en buitengebied. NAAR DE LOOBEEK TOE De omslag van dorp naar stad betekent voor het centrum verdere rerdichling. Meer woningen op een Klein oppervlak. Daarbij valt het centrum uiteen in een 'stenig* zuide- ijk deel en een groene noordelijke wig. Die loopt door via het Sl. Annaterrein naar de Overloonseweg/Smakterheide en grenst daar aan de Brabander, het enige grote uitbreidingsgebied tus sen nu en 2006. Hel St. Annaterrein "t voorlopig in reserve als uit breidingsgebied. In de planperiode zullen in de Brabander zo'n 1500 nieuwe woningen worden gebouwd, hel leeuwendeel na de eeuwwisse ling. En als de Brabander vol is. gaat de ontwikkeling van Venray terder in noordwestelijke richting, richting van het Loobeekdal. Het beekdal bepaalt in feite in het westen, noordwesten en noorden de rand van de stad Venray. Dat moet opeen natuurlijke manier gebeuren. In hel zuiden en oosten breidt Venray nauwelijks,uit: dankzij de massieve infrastructuur van A73. spoorlijn en Deurneseweg blijven Oostrum en Leunen voorlopig los san Venray. LEEFBAARHEID Zowel Ooslrum als Leunen vallen ihet Structuurplan in de categorie 'grote kernen'. De ontwikkeling van hel dorp heeft hier voorrang boven functies als natuur, landschap en landbouw. Dal mag niet vertaald 'orden als een vrijbrief voor woningbouw: de richtcijfers van de provincie gelden voor alle dorpen, Voor de grote kernen Oostrum. Leunen. Yssclsteyn. Öirlo IerseIo zijn die taakstellend. Voor Vredepcel. Smakt. Veulen. Castenray en Heide zijn de riehtcij- fers inzet en heeft woningbouw niet Je hoogste prioriteit. Weghalen van milieuhindereirkels wordt zo lang mogelijk uitgesteld, ■•ok als de cirkels uitbreiding van lowii d°rP 'n de weg staan. Is er geen *l1ra'<0 van woningbouw dan is ,p meren van stankcirkels helemaal om let aan de orde. Qua bedrijventerreinen meldt het lieerde Slructuurplan weinig nieuws: van* Smakterheide II en De Hulst II, Een kon» van dit bedrijventerrein -met ^insluiting op de Dcurneseweg- Irijgt ook detailhandel: grote mcu- Wzaken, sanitair, keukens euwmalerialcnhandels Hetzelfde valt te zeggen over het wilengebied. Eerder koos de 10^ gtieente Venray al voor een land- 09,00 09.au pafsj nray schappelijke tweedeling, gescheiden door de Deurneseweg. Behoud en versterking van de bestaande, land schappelijk wat waardevollere, structuur staat voorop aan de noord zijde van de weg. Ten zuiden ervan kan het landschap wat meer verdra gen. STATUS Het Slructuurplan is voor Venray op verschillende terreinen de komende jaren van betekenis. Het plan is uitgangspunt voor nieuwe bestemmingsplannen -de onlangs gereedgekomen plannen voor Oostrum. Leunen en Merselo zijn al volgens deze visie tot stand geko men-, Daarnaast geeft het plan belangrijke informatie voor bijvoor beeld de meerjarenbegroting en is het basis voor de gesprekken met rijk. provincie en private partners. Het ontwerp van hel Structuurplan wordt op 29 mei tijdens een infor matie-avond uitvoerig toegelicht. Belanghebbenden -en dat is in prin cipe iedere inwoner- kunnen hun mening geven en die opmerkingen kunnen verwerkt worden in de definitieve versie van het plan. die door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd. Zoals wij eerder meldden in dit blad gaat personenvervoerder Hermes de nieuwe dienstregeling voor het stads- en streekvervoer gedeeltelijk met Lijntaxi's uitvoe ren. Lijntaxi's zijn taxi's of taxi busjes, die op afroep de dienstre geling rijden in plaats van de grote bussen. Lijntaxi rijdt dezelf de routes en op dezelfde tijden. Ook het tarief blijft gelijk. Het verschil is dat de reiziger mini maal één uur voor vertrek moet bellen om zeker te zijn dat er een busQj') komt. De Lijntaxi's rijden vooral 's avonds en in het week end. Vorige week maakte Hermes de nieuwe dienstregeling bekend, met daarin de lijnen die voortaan (gedeeltelijk) door Lijntaxi's wor den gereden. Wanneer en voor welke bestemming moet u eerst bel len (kosten 44 cent per minuut)? Lijn 527: Venray-Helmond v.v. - maandag t/m vrijdag na 19.00 uur. zaterdag en op zon- en feestdagen. Lijn 529: Venray-Reuver v.v. (via Maasdorpen) -maandag t/m vrijdag na 17.00 uur. Zon- en feestdagen, zaterdag gedeeltelijk. Venray lokaal de hele dag. Lijn 530: Venray-Roermond v.v. - maandag t/m vrijdag na 20.00 uur. zaterdag en zondag in de ochtend en avonduren. Lijn 539: Venray-Gennep -alle dagen van de weck. Op deze lijn rij den bussen uitsluitend na een tele foontje. Lijn 597: Ven'ray-St. Anthonis v.v. -alle dagen van de week. Ook op deze lijn wordt alleen nog op afroep gereden. Geraffineerde diefstal Intergarde ontdekte in de nacht van maandag op dinsdag om 01.50 uur dat een thermopaneruit van 90 bij 1.57 nieter van een kantoor van een bedrijf aan de Smakterweg was vernield. De dader heeft kans gezien de complete computer met printer door het gat naar buiten te krijgen. Hel alarm was wel afge gaan maar door snel te werken heeft de dief toch kans gezien er met de buit van enkele duizenden guldens vandoor te liaan. DE Z|_J AARGETIJ DEI> LufUf '*V<w e€K CMcfzteet iMtvUetci "Cottage" grenen meubelen woondecoraties I De enige echte Gottage ilealer Kerkstraat 47, Tegelen. tel.: 077-3731573 Twintig nieuwe banen bij Tasko Het bedrijf Tasko en zusteronderneming Kardel vestigen zich op industrieterrein Smakterheide. Tasko heeft aan de Energieweg een perceel grond gekocht van de gemeente. De vestiging levert naar schat ting zo'n twintig nieuwe banen op. De verhuizing naar Venray is voor 99,9% rond bevestigt directeur Satijn van Tasko en Kardel, nu gevestigd in Schoonhoven en het nabijgelegen Bergambacht. Beide bedrijven zijn toeleveranciers voorde transportniidde- Icnindustrie: onderdelen voor vrachtauto's, aanhangwagens, carrosserieën: Kardel maakt carosserie-bouwpaketten. Van de productie gaat 40 tot 45% naaf het buitenland; Tasko heeft verkoopkantoren in Duitsland en België. Komende jaren verwacht directeur Satijn dat percentage te kunnen opvoe ren. Uitbreiding in Schoonhoven is niet mogelijk, vandaar dat uitgekeken werd naar een nieuwe vestigingsplaats. Bovendien ligt deze regio centraler ten opzichte van het buitenland. 'In een straal van 200 km rond Venray zit 80% van onze klanten. De verbindingen zijn uitstekend". Noord-Limburg en Zuid-Oost-Brabant waren verder in beeld vanwege de aantrekkelijke grondprijzen. Directeur Satijn heeft behalve in Venray ook rondgekeken in Gennep en Boxmeer. De omvang van Venray en de secundaire vestigingsvoorwaarden gaven de doorslag. "Met alle respect, maar je moet Hollanders niet in Gennep neerzetten. Dan heeft Venray toch wat meer te bieden. En, ik moet eerlijk zijn, de opstelling van de gemeente heeft ook een rol gespeeld. Heel actief. Ze waren er als de kippen bij". Tasko komt in de loop van 1998 naar Venray, maar een exacter aandui ding wil Satijn niet geven. Het bedrijf moet het huidige bedrijfspand nog verkopen. Het is niet uigesloten dat nog dit jaar naar Venray komt. Dit bedrijf zit gehuurd en kan gemakkelijker verhuizen. Bij Tasko en Kardel werken ongeveer 50 mensen. Circa twintig gezinnen verhuizen mee naar Venray. De gemeente Venray krijgt van de provincie extra beleidsruimte om woningbouw binnen de kerkdorpen mogelijk te maken. Dit betekent dat Venray. gelet op de exploitaties van de betreffende plannen en de behoefte van de burgers, het tempo van de uit te geven kavels zelf kan sturen. De gemeente Venray is. zoals bekend, momenteel bezig met de herziening van de bestemmings plannen van haar tien kerkdorpen. De eerste vier dorpen (Ooslrum. Merselo. Castenray en Leunen) zijn inmiddels in voorbereiding. In de nieuwe bestemmingsplannen wor den uitbreidingslocaties op geno men die voorzien in de woningbe hoefte in de planperiode. Om nieuwbouwplannen financieel van de grond te krijgen, dient zich steeds meer de noodzaak aan om grotere bouwstromen te genereren. Hetgeen de rentekosten beperkt. Dit is echter met inachtneming van de huidige richtcijfers en richt lijnen nauwelijks te regelen. Daarom heeft de gemeente aan de provincie een oplossingsrichting voorgelegd, waardoor beperkte woningbouw voor de natuurlijke aanwas binnen de kerkdorpen mogelijk blijft. Het voorstel behelst drie belangrijke punten: het contingent blijft de eerste tien jaar behouden. Voorheen kon een dorp zijn contingent verliezen wanneer dit niet bin nen driejaar werd gerealiseerd. Tot op heden verviel een contin gent wanneer dit niet kon wor den gebruikt vanwege hindercir- kels of onvoldoende behoefte. Nu kan Venray het contingent behouden en overhevelen naar een dorp dat nog wel woningen kan bouwen. Het is voortaan mogelijk om nieuwe uitbreidingsplannen met grotere bouwstromen op te star ten. Dit betekent dal de enorme rente-verliezen in de dorpen kunnen worden gedrukt en de haalbaarheid van de uitbrei dingsplannen in de dorpen wordt verhoogd. De provincie kan zich, zowel amb telijk als bestuurlijk, met het voor stel van Venray verenigen, mits de gemeente jaarlijks rapporteert over de gang van zaken. De provincie beschouwt deze hantering van de richtcijfers - die niet in strijd is met het Streekplan - als een creatieve aanpassing van de richtcijfers. De provincie acht deze wijze van han delen voor andere dorpen en steden voor navolging vatbaar. "Communicatielijnen worden lang en onpersoonlijk" Nog voordat Vierlingsbeek en Boxmeer zijn samengevoegd tot een gemeente, maakt men zich in Overloon al bezorgd over de con tacten tussen burgers en bestuur ders. Reden voor drie dorpsbewo ners om een dorpsraad in het leven te roepen. Op maandag 26 mei zal hierover in het gemeen schapshuis een informatie-avond worden gehouden. Het drietal. Frank Huisman. Clemens Weijmans en Bus van Wieringen. is van mening dat met de nieuwe gemeente de communicatie lijnen lang en onpersoonlijk wor den. Zij vinden besturen op afstand is moeilijk en onpersoonlijk en vre zen dat het dorpse karakter en de gemoedelijke sfeer van Overloon verloren gaan. Een dorpsraad zou het gat dal ontstaat na de fusie kun nen invullen. Die dorpsraad zou moeten func tioneren als een officiële commissie voor de gemeenteraad. Over de taken, de verantwoordelijkheden en bevoegdheden zou de te vormen dorpsraad met de gemeente van gedachten kunnen wisselen. Wel moet er voldoende draagvlak zijn voor de dorpsraad zodat die een spreekhuis van de gehele gemeen schap kan vormen. De dorpsraad mag dan ook niet politiek gebonden zijn. Daarom worden alle besturen van verenigingen en instanties, maar ook individuele burgers uitgenodigd op 26 mei voor een mogelijke oprichtingsvergadering. Bij die ver gadering zal ook burgemeester Dittner aanwezig zijn evenals de heren Gommans en van Loon van de dorspraad Smakt-Holthees. om hun ervaringen te vertellen. Voor meer informatie hierover kan men contact opnemen met Frank Huisman, tel. 642393: Clemens Weijmans. tel. 641425 of Bas van Wieringen. tel. 642040. Geslaagde ballonvaart in Merselo Afgelopen maandag koos een vijftal ballonnen in Merselo het luchtruim als begin van de donder dagmiddag beginnende muziekfees ten Merselo. Nadat vanwege de slechte weer somstandigheden de tocht al een keer geen doorgang kon vinden, was het nu dan eindelijk zover. Onder enorme publieke belangstelling, veelal familieleden en kennissen van de ballonvaarders in spe konden de ballonnen om ongeveer 20.00 uur vertrekken voor een anderhalf uur durende tocht over de regio. Ook de 92-jarige mevrouw Kunzler uit Venray maakte deel uit van deze ballonvaarders. In een der tig nieter hoge ballon, vergezeld van zeven passagiers heeft zij een prach tige avond beleefd. Zij had ter gele genheid van deze ballonvaart haar bedevaart naar Banneux afgebroken. Van de vijf ballonnen kwamen er vier terecht tussen -Bergen en Afferdcn en een ballon was afgedre ven naar Blitterswijck. Door de invallende duisternis was het zoeken voor de mensen in de volgauto's waar de ballonnen geland waren .erg moeilijk maar uiteindelijk kon iedereen na een glas champagne genuttigd te hebben, terug gebracht worden naar café den Tomnies in Merselo. Nadat de ervaringen uitge wisseld waren, en iedere ballonvaar der zijn ..Luchtdoopcertillcaat" had gekregen ging iedereen zeer tevre- cfen huiswaarts. Brandje Dinsdagavond werd er rookont wikkeling ontdekt bij een woning aan de Stationsweg. De brandweer hoefde niet in actie te komen omdat hel vuur wegens gebrek aan zuur stof was gedoofd. De politie is er van overtuigd dat de brand opzette lijk is gesticht. Door een ruitje, wat kapot geslagen was. waren branden de kranten en handdoeken naar bin nen gegooid. De schade was gering. Wieldoppen gestolen Een 70-jarige Venrayse deed aan gifte dat in de nacht van vorige week woensdag op donderdag twee wieldoppen van haar aan het Gouden Lee uw pad geparkeerde auto waren gestolen. Bij aankoop van een brilmontuur en glazen, een leuke musical-CD cadeau'. Tevens maakt u kans op twee kaartjes voor de musical Miss Saigon. *Geldt niet voor reeds bestaande aktie's Grotestraat 48 5801 BH Venray Actie 'Zorg om zorg' Minister Borst en staatssecreta ris Terpstra wakker schudden met echte verhalen uit de praktijk van een verzorgingshuis. Geen poes pas. geen dikdoenerij. Verhalen van alledag, opgetekend door de mensen die dagelijks handen tekort komen om aan bed en leun stoel te hebben. Dat is de bedoe ling van de actie 'Zorg om zorg', die maandag van start ging hij stichting De Oever. De getuigenis sen van de 'ervaringsdeskundi gen' moeten de bewindslieden overtuigen van de ernst van de situatie. Maandag was het dc jaarlijkse 'Dag van de Zorg'. Die dag worden verpleegkundigen en verzorgenden in heel Nederland door hun werkge vers in de bloemetjes gezet. Ook bij stichting De Oever, verantwoorde lijk voor de zorgcentra Schuttersveld in Venray en Eldershome in Well. Net als voor gaande jaren werden de medewer(sl)ers maandagochtend Bedrijfsfitness voor hel personeel op de dun van de zorg. maar eigenlijk zijn het de dames Borst en Terpstra die wakkergeschild dienen te war den. door het management-team getrac- teerd op een ontbijt, voorafgegaan door een kwartiertje 'bedrijfsfit ness*Algemeen-directeur Peter Meijs had dit keer nog iels extra's in petto voor de medewer(st)crs: een pen. een paar velletjes papier en het verzoek daarmee 'Den Haag' te doordringen van de "Zorg om zorg', zoals dc actie is gedoopt. AANBIEDEN Wat is er aan dc hand in de zorg centra? Peter Meijs gaf in z'n aflrap-toespraak alvast aan waar het in de verhalen van alledag waar schijnlijk om draait: de toenemende zorgzwaarte van de bewoners. Ouderen worden steeds ouder en blijven zo lang mogelijk thuis wonen. Daartoe ook geïnspireerd De Kennedymars Venray is een van de grote evenementen die niet meer valt weg te denken uit Venray. Deze tocht vormt voor velen een uit daging van 80 kilometer te voet af te leggen binnen 20 uur. Dit vereist van de deelnemer een goede licha melijke conditie en een enorm door zettingsvermogen. Op zaterdag 31 mei en zondag I juni staat alweer de 14e editie op de evenementenkalen der. De voorinschrijving voor de Kennedymars is inmiddels van start gegaan. Bij dertien plaatselijke VVV's van Nijmegen tot en met Weert, waaronder uiteraard het VVV/ANWB-kantoor aan de Grote Markt in Venray. liggen inmiddels inschrijfformulieren klaar. De kos ten bij voorinschrijving bedragen 20 gulden per persoon, terwijl een deel nemer bij daginschrijving 25 gulden betaalt. Bedrijven die met groepen inschrijven krijgen een aantrekkelij ke korting. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Start en finish van de Kennedymars zijn ook dit jaar weer op hel Schouwburgplein. De deelne mers starten op zaterdag 31 mei om 21.00 uur en worden zondag I juni om 17.00 uur terugverwacht. Voor meer informatie of inschrij ving: VVV/ANWB-kantoor Venray. Grote Markt 23 in Venray. tel. 0478- 510505. door de overheid. De ouderen die een beroep doen op een zorgcen trum hebben, meer dun vroeger, hulp nodig. Ze hebben ook com plexere zorg nodig. Daarnaast heb ben de bejaardenoorden hun werk terrein uitgebreid en liggen de kwaliteitseisen hoger. Al die ont wikkelingen zorgen ervoor dat de werkdruk fors is toegenomen. Het wordt voor de medewerktst)ers voortdurend moeilijker om bewo ners en collega's nog wal persoonlij ke aandacht tc geven. En als er dan niet meergeld komt. is het ondoen lijk om de kwaliteit te handhaven en te verbeteren. Deze week en het Pinksterweekeinde hebben de men sen van De Oever de tijd om hun verhalen op papier te zetten. Daarna worden de verslagen aangeboden aan Borst en Terpstra. Liefst in Noord-Limburg. Als de bewinds vrouwen niet kunnen of willen komen, willen de zorgmedcwerkers dc epistels ook wel gaan brengen. Gietijzeren straatlantaarn vernield In de nacht van zaterdag op zon dag werd door vandalen dc op het dorpsplein staande straatlantaarn vernield. Van de lantaarn werden twee gietijzeren armen vernield. Reparatie is niet mogelijk. Schade /4.IHH).- Eventuele getuigen worden drin gend verzoent om contact op te nemen met de politic, tel. 53 1111 Zo hopen zij de vandalen op te spo ren om hen de rekening te presente ren. Kv stretch, ruit on uni GELDIG T/M 24 MEI 1997 korting Hcnscniusplcin 4a

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5