PEEL EN MAAS TOT 1998 EEN GRATIS lEDRIJFSPRESENTATIE BIJ TREFPUNT PEEL MAAS BROEK COREL 25,-1, ure «r- ƒ199,- 89,90 Thoma^c mode Koffiepauze (tijdelijk) inruilen voor fiets emeente gaat zieke boom weghalen Mariaprocessie in Oostrum Rooyse VK jubileert met damesinterland refpunt Peel Maas. Thuis op internet. I Focus kapper maakt appersbezoek een stuk leuker Power (wo)man op tv Uitslag Lego wedstrijd Kampeer artikelen en tuinmeubelen Jk MsaeVeis Basisschool St. Oda 75 jaar KBO komt met eigen ombudsman voor ouderen Vedior Van Eijk opent vestiging PANTALON ROSNER POLOSHIRT ALS SET ƒ239,- Anno 1881 Venray fit goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment kon aanbieden, dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende drijven. Tot eind 1997 kan uw etalage gratis op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen per ek geopend. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. ior meer informatie over een presentatie op internet en de speciale aanbieding «s nt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Oirlose linde overleeft niet in Venray gemeente wil de lindeboom de Schoolstraat, vlakbij de luwburg vellen. De ongeveer irige boom is ziek en is op ter- i mogelijk een gevaar voor anten. Er komt voorlopig nieuwe voor in de plaats. Het •ge van B en W heeft inmid- een kapvergunning afgege- inspecties heeft de gemeente onstateerd dal de linde is aange- door een zwam. De boom heeft tere en minder bladeren dan de ige bomen op het plein, endien is de stam gescheurd en ner dode takken in de kruin. Er ilgens een woordvoerder van de afdeling Openbare Werken geen kans op herstel en vanwege het risi co dat in de nabije toekomst een tak op iemands hoofd terecht komt, wil de gemeente op korte termijn de linde weghalen. Er komt (voorlopig) geen andere boom terug op dezelfde plek. De gemeente wil afwachten hoe de ver bouwing van de schouwburg uit pakt, nel als de uitbreiding van Lion d'or. Voor het beeld van het plein is de boom evenmin echt nodig. De andere bomen bepalen dat in vol doende mate, meent de gemeente. Tegen het besluit om een kapver gunning te verlenen kan gedurende zes weken bezwaar worden gemaakt. OIRLO De lindeboom die nu geveld moet worden werd in november 1992 op z'n huidige plek geplant, gelijktijdig met een aantal andere bomen. Daarvoor had de boom tot 1990 z'n leven gesleten op het sportpark in Oirlo. Voor de herplanting in de Schoolstraat stond de Oirlose linde op de gemeentewerf. Volgens de zegsman van de gemeente komt het wel vaker voor dat oudere bomen hel uileindelijk na een verplanting niet redden. "Vaak heeft dat z'n oorzaak in de bodem. Als er bijvoorbeeld kabels en leidin gen zitten, is het moeilijk om de grond goed los te maken. Dat kan al voldoende zijn". apsalon Leo Nooijen ondergaat metamorfose istrum is een bedevaartplaats Maria en in het kader van de t-verering vindt jaarlijks in mei jntal extra activiteiten plaats, wordt in Oostrum in de maand dagelijks bij de H. Mis van 0 uur de Rozenkrans gebeden erop de woensdagen om 19.00 [een plechtig Lof. eveneens met rnkrans. Ook is de kerk steeds :nd voor een bezoekje o.a. aan (aria-kapel. ide derde zondag in mei wordt iarlijkse Mariaprocessie gehou- len van de hoogtepunten in het •van de Mariaverering. Deze ,sje wordt dit ja^ir ^houden,, ande zondag I» mei. meteen luitend aan de Hoogmis van uur. jereenkomstig de traditie zal processie trekken via een route de kerk via de Mgr. issenstraat. Watermolenstraat, lenrade. Vlasakker, weer Mgr. Hanssenstraat naar de aankomst bij hel grote Mariabeeld op het plein nabij de kerk. Bij dit beeld zal. na een korte afsluitende plechtigheid, de processie ontbonden worden. In de processie wordt het beeldje van Maria meegedragen. Medewerking wordt verleend door hel Gemengd Koor. het orkest en tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela en schoolkinderen van de Maria-basisschool. die bloemen zullen strooien. Deze opluistering geeft aan de processie een extra feestelijk tintje. Bovendien is de kerk zel.f, de omgeving varrde kerk en de gehele route van de processie feestelijk versierd. De Sacramentsprocessie wordt dit jaar in Oostrum gehouden op zon dag 15 juni. Bij deze processie wordt, indien de weersomstandighe- *den het toelaten, op het kerkhof Trans Cedron de H. Mis in de open lucht opgedragen. mei 1997 bestaat kapsalon Leo oijen precies 35 jaar. Tevens tijd een mooie gelegenheid om ver- leringen door te voeren. De ver- !- iwing eq. aanpassingen zijn bijna ar, wat even wat overlast veroor- kle waarvoor onze excuses, lapsalon Leo Nooijen aan het iseniusplein en Patersstraat te iray is na deze ingrijpende ver- iwing en reorganisatie loegetre- tot de Focus kappers formule, wil zeggen optimale bediening I dames en heren met de beste irverzorgingsproducten die er lop het gebied van haarverzor- g/permanenten en kleurbehande- 1. Al deze kwaliteitsproducten luit Amerika afkomstig, bcus kapper is een samenwer- gsformulc tussen kappers in heel derland die de consument wil •mieren over de juiste haarver- ging. Uit onderzoek blijkt dat het I ontbreekt aan duidelijkheid, ar liefst 859f van de vrouwen en m 659f van de mannen tobt met i of meerdere haarproblemen. tollend is alleen dat men zelden D vraagt aan de deskundige, de •per. Daar moet verandering in Den vinden de Focus kappers. een regelmatig verschijnend i-aan-huisblad wordt de consu lt geïnformeerd, waardoor het stuk gemakkelijker wordt om fkelijk. persoonlijk advies in te i inen bij de Focus kapper. lÉrangementen en productaanbie- Iwn van hoge kwaliteit moeten er voor zorgen dat de klant meer ple zier beleeft aan het kappersbezoek. Daarnaast zijn er advertentiecam pagnes in de grote tijdschriften die samen met de radiocommercials moeten gaan geven aan de maandar- rangementen van de Focus kapper. Een voorwaarde om toe te kunnen treden tot de Focus kappers is. dat men zowel dames- als herenbehan delingen doet. Omdat toch al steeds meer dames de salon bezochten, heeft Leo Nooijen mede daarom zijn Herenkapsalon nu uitgebreid met een aparte damesafdeling. Ook in deze damesafdeling zal er met de allerbeste producten worden gewerkt, zodat men aan de Focus kwaliteitsformule kan deelnemen. Het is de bedoeling dat iedereen in Nederland binnen de kortste keren een Focus kapper in de eigen omgeving kan vinden. Voor Venray is dat nu Kapsalon Leo Nooijen aan het Henseniusplein en de Patersstraat. U kunt deze kapsalon, net zoals alle andere kapsalons die aangesloten zijn bij de Focus formu le. herkennen aan het 'Focus-logo' dat op de ramen zichtbaar is. Inbraak in auto In de nacht van vorige week dins dag op woensdag is door forcering toegang verkregen tot een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde per sonenauto van een 37-jarige Ven- raynaar. Uit de auto werd de radio- cassettespeler ontvreemd. stretch ruit en un i GELDIG T/M 24 MEI 1997 korting Henseniusplein 4a Op maandag 19 mei, 2e pink sterdag, zal op Eursport een repor tage te zien zijn van de Power(wo)man wedstrijd die op 13 april jl. in Venray werd gehou den. Die dag zijn er opnames gemaakt door mensen van Eurosport en Sinvid Video uit Venray. Die opnames zijn ver werkt in een half uur durende reportage die om 14.30 uur begint \^op Eurosport. Meer dan 300 kinderen hebben meegedaan aan de prijsvraag die Verlinden Juwelier organiseerde. Dit als introductie van hel Lego hor loge. Een Lego pop van een meter hoog is door een team van de Lego fabrieken in Denemarken speciaal voor deze gelegenheid gebouwd. Elke blok is geteld. De kinderen mochten nu hel aantel Lego blokken raden die in deze pop zijn verwerkt. De eerste prijswinnaar zal met 1775 blokken slechts 7 blokjes ver wijderd van het juiste aantal. Een wel heel bijzondere prestatie van Yara Pelzer van de Maasheseweg. Zij mocht dan ook als eerste een van de mooie Lego dozen uitzoeken die als prijs door Verlinden Juwelier ter beschikking was gesteld. Uit Engeland afkomstig en wonende in Duitsland won miss Collis in Venray de tweede prijs. Ook zij was gelukkig met een mooie doos Lego. Aniek V.d. Munckhof uit Wanssum won de derde prijs; vierde werd Sabine Kamphorst uit Oostrum en vijfde Thijs Loock uit Be.gen. Kampeercentrum Vierlingsbeek Kampeercentrum Vierlingsbeek heeft zich in de eerste twee jaar dat dit bedrijf op industrieterrein Schootsveld is gevestigd vooral geconcentreerd op de verkoop van kampeerartikelen. voortenten en accessoires. Sinds kort hebben de eigenaars, de heer en mevrouw Ermers daar een compleet assorti ment kwaliteits tuinmeubelen aan toegevoegd. Tuinmeubels van bekende merken als Hartman. Grosfilex. Aquarius. Jardin. Curver en Hermitage staan hier in de 850 vierkante meter grote ruimte centraal, met daar rondom- heen de kampeerartikelen en tenten. Meubels van diverse materialen zoals kunststof, nieranti. nyathoh- hout. teakhout en rotan. Ook nostal gische tuinmeubelen zijn hier ver krijgbaar. Nieuw ook zijn de party-tenten en de aluminium para sols met draaimechanisme. Buiten staan een aantal caravans opgesteld. Dhr. Ermers vervult een bemiddelende rol hierin. Verder treft men hier een groot assortiment lichtgewicht kampeerartikelen en caravanonderdelen aan. Eigenlijk kan men voor alle zaken die betrek king hebben op kamperen en tuin meubels. het beste eerst een kijkje nemen bij Kampeercentrum Vierlinesbeek. Schootsveld 20 te Vierlingsbeek. Tel 0478-631993. o.^ Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur De St. Odaschool te Ysselsteyn viert van 10 t/m 15 juni haar 75- jarig bestaan. Naast een feestpro gramma voor de kinderen wordt er op vrijdag 13 juni vanaf 20.00 uur een reünie gehouden voor oud-lecr- krachten oud-leerlingen. Op zondag 15 juni houdt de basis school open dag van 11.00 tot 16.00 uur. T.g.v. het 75-jarig bestaan ver schijnt er een jubileumboek, dat te zijner tijd a ƒ10,- gekocht kan wor den. De Venrayse afdeling van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) heeft een eigen ombuds man. Die moet mensen van 55 jaar en ouderen helpen als ze moeite hebben met regels, formu lieren en instanties. Het is niet de bedoeling dat de KBO Ombudsman een concurrent wordt van het Centraal Informatie Punt (CIP) voor oude ren. Ouderen kunnen de vele ontwik kelingen in de samenleving niet altijd even goed volgen. Meer rege lingen. die ook nog 's regelmatig wijzigen. Een groot aantal formulie ren en (ambtelijke) instanties die niet altijd even klantvriendelijk optreden. Ouderen hebben daarnaast last van drempel- en autoriteiten vrees wat hen ervan weerhoudt bij instanties aan te kloppen voor hun recht. De eigen ombudsman kan oude ren helpen bij het oplossen van allerlei problemen en vragen. Hij kan daarbij een beroep doen op de deskundigheid die binnen de KBO aanwezig is. maar het kan ook best voorkomen dat wordt doorverwezen naar het Centraal Informatie Punt in de Kemphaan. AFSTEMMING Unitmanager M. Vincken van Synthese is formeel niet op de hoog te van het initiatief van KBO Venray. Hij heeft geen moeite met de gedachte. Die strookt wat hem betreft ook met de visie over vrijwil lige ouderenconsulenten die de gemeente in de Armoedenota ten tonele voert. Voorwaarde is volgens Vincken wel dat er afstemming plaatsvindt en wordt samengewerkt met het CIP en de andere activitei ten voor ouderen van Synthese. De Ombudsman van de KBO is telefonisch bereikbaar onder nummer 54 65 40. Schriftelijk kunnen zaken worden aangemeld bij het secretariaat van de afde ling Venray-kom van de KBO: Aldenweg 18, 5801 HG Venray. Vedior Van Eijk Uitzendbureau, onderdeel van Vedior International, opende woensdag 7 mei een nieuw filiaal in de Schoolstraat 7 in Venray. Deze nieuwe vestiging zal nauw gaan samenwerken met het filiaal in Grubbenvorst. Door de nieuwe vestiging in Venray optima liseert Vedior Van Eijk haar dienst verlening in Noord-Limburg. De heer H. Obers, adjunct-direc teur van het bedrijf Vissers Aardbeienplanten bv verrichtte de opening. De openingshandeling bestond uil de donatie door Vedior Van Eijk van een cheque van ƒ1.000.- aan de heer T. van Hegelsom. waarnemend directeur van het Agrarisch Opleidingscentrum^ Limburg. Sinds de oprichting in 1987 richt Vedior Van Eijk zich primair op de DONDERDAG 15 MEI 1997 - NR. 20 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Personeel VvGI gaat op de fiets Het Vincent van Gogh Instituut gaat een fietsplan invoeren voor haar personeel. Met dit plan wil de Raad van Bestuur het fietsver- bruik voor woon-werkverkeer sti muleren. De fiets mag zelfs privé gebruikt worden. Voor veel perso neelsleden vormt het plan echter een onduidelijk geheel. Is de fiets gratis? Is de fiets in bruikleen? In haar publicaties, een nieuwsbrief aan het personeel en een artikel in Impressie, het interne orgaan van het VVGI, is het Instituut niet overal even duidelijk. Een tele foontje met de coördinator van het plan, Ton Oolthuis, verduide lijkt echter al een en ander. Het fietsenplan is ontwikkeld in samenwerking met de firma Ostrada. Hel plan houdt in dat aan alle medewerkers met een vast dienstverband op vrijwillige basis vrijwel gratis een fiets ter beschik king wordt gesteld. De eerste vragen die dan rijzen zijn wat is vrijwel gratis en wat houdt "ter beschikking stellen" in In Impressie staat het iets duidelij ker: de mogelijkheid om een fiets in bruikleen te nemen tegen een ver goeding van maximaal enkele tien tjes. Hebben we meteen de volgende vraag; enkele tientjes... per jaar. per maand, per fiets? KOFFIEPAUZE Basis van het plan is dal een Personeel van het Vincent van Gogh Instituut kan de koffie laten staan in ruil voor een Jiets. ondernemer belastingvrij een flets ter beschikking mag stellen aan zijn personeel. Om het fietsplan te kunnen beko stigen is binnen het instituut een ingewikkelde financiële constructie gevonden. Een fietspakket (fiets, beugelsloi. anti-diefstalverzekering en een ser vicebeurt) kost ƒ1175.-. "Personeel krijgt de fiets vijfjaar in bruikleen waarna het vehicel eigendom wordt van de werknemer." aldus Ton Oolthuis. Het plan kan volgens de nieuws brief alleen worden uitgevoerd indien erop nnderc kosten bespaard wordt. Een werknemer die van het fietsenplan.gebruik maakt krijgt voor een bepaalde tijd de koffiepau zes niet uitbetaald. Volgens de cao is een werkgever niet verplicht koffiepauzes, die langer duren dan 15 minuten, uit te betalen. Gemiddeld betekent dat inleveren van ƒ587.50 per werknemer. Dat bedrag is toevallig wel exact de helft van de kosten van het fietspakket. Hel VVGI kan met deze besparing de fietsen aanschaffen. De inhou ding gebeurt met een maandelijks percentage van het salaris, totdat het bedrag van ƒ587.50 is bereikt SUBSIDIE Een werknemer die meedoet aan hel fietsenplan. krijgt voorde inge leverde koffiepauze wel een com pensatie; ƒ550.- onderhoudskosten- subsidie van Ostara (de fietsenleverancicr) cn 37.50 voor deelname aan de Ostara fictscntcsi. Deelname aan de fietsentest is ver plicht. De 550.- krijgt men contant in de hand. Binnen 12 maanden moet men echter wel kassabonnen overleggen voor (fiets)kleding. schoeisel. Volgens Ton Oolthuis. gaat het hierbij om aanschaf van gewone kledij. "Men gaat immers met gewone kleding naar het werk". Zaken die men ook aanschaft als men met de auto gaat of te voet. VRIJWEL GRATIS De werknemer krijgt dus daad werkelijk voor een paar tientjes een fiets, die na vijfjaar zijn eigendom is. Toch bleek de uitleg nog niet voor iedereen duidelijk. Vandaag, donderdag 15 mei. zijn vier bijeen komsten zijn belegd om het perso neel nog eens duidelijk te maken hoe het plan in elkaar zit. En de komende twee weken kunnen de medewerkers zelfs een proef rit je afleggen. Dan kunnen ze alsnog kie zen voor een de fiets of het extra bakje koffie. 40 jaar volleybal in Venray De Rooyse Volleyhal Kombinatie bestaat dit jaar 40 jaar. De vereni ging is ontstaan na een fusie tussen VC Rooy 57 en Lyceum 64. Ter gelegenheid van dit jubileum worden een aantal activiteiten geor ganiseerd. Op 11 juni is de damesin- terland Nederland-Japan; op 14 juni is een jeugdjubileumfeest; op 29 juni is er een gezellig buitentoernooi op de velden van het Vincent van Gogh Instituut en op 27 september is er een receptie en grote reünie in de foyer van de schouwburg. OPROEP Al vele mensen hebben positief agrarische sector. Met vestigingen in het Westland (Wateringen. De Lier. s-Gravenzandc). hel Oostland (Pijnacker, Bleiswijk). de hollens treek (Hillegotn. Voorhout). Rotterdam, Aalsmeer. Eiten-Leur. Steenbergen. Boskoop. Gouda. Someren en Grubbenvorst bedient de uitzendorganisatie alle grote tuin bouwgebieden in Nederland. Overhandiging van de cliei/ue dooi de heer H. Obers aan de heer T. van Hegelsom van liet Agrarische Opleidingscentrum Limhurg gereageerd op de uitnodiging voor de reünie op 27 september. Wij ver zoeken iedereen die zijn kaart nog niet ingeleverd heeft dat alsnog te doen, ook als je niet komt. Ben je ook ooit lid geweest van VC Rooy. Lyceum 64 of de Rooyse VK en heb je geen bericht ontvan gen. dan kan het zijn dat wij geen adres van je hebben. Meld je dan zelf aan! Voor informatie en opgave kun je bellen met Frans Jenniskens, Lindestraat 9. tel. 585814. Brutale diefstal Woensdagmiddag omstreeks 13.30 uur werd er bij een woning in de Eikenlaan aangebeld. De bewoonster lag te slapen Toen er weer werd gebeld ging zij naar beneden en deed de voordeur op een kier open. Zij werd door een haar onbekende vrouw aan de kunt geduwd waarna die vrouw naar bin nen ging. Omdat ze niet begreep wat de vrouw wilde en ze geen kans kreeg die naar buiten ie werken duurde hel even voordat de onbe kende vertrok. Later bleek dat ze kans had gezien het geldkistje mee te nemen. Daarin zal een bedrug van ruim 1.5(H).- en Marokkaanse sic raden. Ze kon het signalement van de "daderes aan de politie geven. Die is met het onderzoek gestart Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11