'Heb je het al gehoord?' Gratis Telebankieren, alleen bij de Rabobank! >ie Fidelen Rosentaler swingt Avondvier daagse van 5 t/m 8 juni Lentefeest 55+ Voisy stuff, terug in the roots Landelijke fietsdag op 10 mei I Tr Bonte Koe's Popkwis Geslaagd Gewijzigde aanvangstijden Jeugddisco Veltum Verkoop Unicef artikelen 4-gangen moederdag-menu 32,50 Uitslag kleur wedstrijd Kinderen krijgen of nemen. Voor Els is dat nu wel duidelijk geworden Kermis in OJC Watjang?!? Tweede bij EK Oud papier C rfyettda, EN MAAS woensdag 7 mei 1997 - Pagina 3 )ok Böhmisch kan swingen! DAt Hen Die Fidelen Rosentaler laten ren tijdens de Drie Kapellenshow zondag bij de Muziekfeesten erselo onder leiding van Jos isen. Jos' opvattingen hebben lie vormen gekregen tijdens de letities waar bijzonder goed studeerd wordt. Het repertoire is verschillende plaatsen vernieuwd •t Böhmisch, Volkstimmlich, nusement en Bigband. Het orkest beschikt nu over ver killende zangers en zangeressen: ei. Heidi, Jos en Theo: Böhmisch: ister T.P.: Bigband: Patrick en illiam. Amusement. Ondersteund door een zeer goed luid met aan de knoppen Marcel iV.'im. met als Finishing Touch de htinstallatie bediend door Trudy I Jens het showgedeelte. IN NIEUWE OUTFIT Onlangs zijn er een aantal werk- oepen geformeerd met leden uit I orkest. Een van de werkgroepen eeg de opdracht: Nieuwe outfit. Dit is allemaal erg voortvarend ilopen. Het resultaat is binnenkort bezichtigen. Tijdens de Muziekfeesten na 29 en in Böhmische klederdracht nu: Fidelen Rosentaler in eigentijd outfit. NIEUWE CD Een andere werkgroep is bezig met het 30-jarig bestaan. In het kader van deze cd zijn ze met ver schillende studio's in gesprek. Deze producties zijn bijzonder kostbaar en vergen derhalve een nauwgezette voorbereiding. Sponsoring is altijd welkom. In de loop van '97 en '98 zullen ze verschillende keren in de studio duiken om een zo goed mogelijk resultaat te verwezenlij ken. VRIENDENCLUB Ook deze club staat stevig op de rails, onder leiding van Wim Michels wordt driftig aan de weg getimmerd. Dit alles met resultaat, wand de vriendenclub groeit gestaag. Alle ditjes en datjes worden in de vorm van een nieuwsbrief tweemaal jaarlijks in het voor- en najaar naar de vrienden toegezon den. Contactadres vriendenclub: W. Michels, tel. 0478-546294; contact adres en informatie: W. v. Osch, tel. 0478-546418 of H. v. Helden, tel. 0478-511426. VOORLOPIGE OPTREDENS 18 mei: Muziekfeesten Merselo. 1 juni: Venray. 5 juli: Veldhoven. 7 en 8 aug.: Aardenberg, Zeeland. B De uit Meerlo-Wanssum afkom- ige rap-metal formatie Noisy stuff iiaeen tijdje uit Limburg te zijn weest in de meimaand weer twee er terug in 'the roots'. Het progressieve viertal heeft het gelopen jaar door het spelen van ógressieve rap-metal op vele latsen in Limburg en Brabant een hoorlijke furore weten te maken. I,éigen werk van Noisy stuff wat jssentie verschilt met bands als Ie against the machine, wfinger en Downset dreunde het Hopen jaar week na week de ionale zalen in.De in november gekomen debuut demo (Negative lion) waarop de band met haar Jiliek/kritisch gepreek duidelijk iOg ii horen dat het met de maatschap- behoorlijk verkeerd dreigt te an, liet bij veel zalen, jongeren- ntraen verenigingen in Nederland ngoede indruk achter. maart behaalde het Noord- mburgs viertal (van de 24 inge- ui schreven bands) op energieke wijze een tweede plaats tijdens de finale van de Exit Live Prijs 1997 in het door Pinkpop welbekende Landgraaf. Mede door dit succes speelt de band de komende maan den op verschillende grotere festi vals in het zuiden van Limburg. Ook won de band hiermee een studiotijd van 20 uur en zullen de vier Meerlonaren voor de tweede maal dit jaar de studio in gaan om daar de opvolger van hun debuut 'Negative nation' uit te brengen. Na een tijdje uit de regio te zijn geweest zal de band op zaterdag 10 mei hun eigen thuispodium betre den. Ook hier zullen de vier jonge mannen hun progressieve teksten uitbrullen over het Meerlose publiek. De support-act die avond is een uit Horst afkomstige nieuwe en veelbelovende band. De zaal is open om 20.00 uur met een entree van ƒ5,-. p zaterdag 10 mei staat Nederland in het leken van fietsen; dan vindt lelijk de Landelijke Fietsdag plaats. De ANWB en VVV zullen in enwerking met de Stichting DOEN van de Nationale Postcode Loterij, 'ros en de Nederlandse Hartstichting van de 24e maal de Landelijke etsdag organiseren. Veel Nederlanders zullen die dag op de fiets stappen een van de 237 routes gaan verkennen. Er kan vanaf 350 plaatsen gestart worden, waaronder ook Venray. Vanaf 1.00 tot 14.00 uur kunt u vanaf de VVV/ANWB Venray aan de Grote arkt starten. De kosten van de routes bedragen ƒ5,- per stuk. Een gedeel- hiervan komt ten goede aan een project van de Nederlandse «stichting. Natuurlijk kunt u de route ook van te voren bij de VVV kopen. Wij wensen u veel fietsplezier! lame ■amei Vandaag over vier weken begint de jaarlijkse Avondvierdaagse. De afstanden waarover gelopen wordt zijn van donderdag tot en met zondag 3,5, 10 en 15 km. De start is vanaf 17.30 uur op het Schouwburgplein. Op zondag lopen de wandelaars overdag, dan is er vanaf 08.00 uur ook een 30 km route. ledereen kan meedoen: jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Op zondag doen al onze 3000 deelnemers mee aan een défilé door Venray. Dit défilé zal worden opge luisterd door zo'n tien muziekkorp sen. Voor meer informatie kunt u terecht bij: G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1Venray, tel. 583765 of P. Munsters, Pr. Hendrikstraat 21, Venray, tel. 580648. Tot ziens op deze 39e Avondvierdaagse. Op Hemelvaartsdag is het de laat ste jaren de traditie geworden om als popmuziekkenner naar café De Bonte Koe te trekken. Hier wordt dan namelijk een popkwis gehou den. 8 mei is het weer zover. Omdat het de vijfde keer is, kunnen we van een bescheiden jubileum spreken. Om deze reden is er een prominen- tenteam uitgenodigd. Zij zullen als extra team gaan meestrijden. De popkwis zelf is qua opzet het zelfde als die van voorgaande jaren. Aan de hand van muziekfragmenten en dia's wordt de kennis van en over muziek getoetst. Aan het team 'Hallo Sevenum' uit Roermond de taak om hun titel te verdedigen. Als zij deze keer weer zouden winnen, zal de trofee defini tief overgaan naar het team uit Roermond. Het zou dan namelijk de derde keer worden. Het zal dus een spannende aangelegenheid kunnen worden. Het team 'Quatro Stagione' uit Venray mag tot één van de concur renten gerekend worden. Extra aan moedigingen vanuit het thuisfront kan dus geen kwaad! De aanvang van de kwis is 14.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- per persoon. De nieuwe uitba ters, Leon en Yvonne staan ook garant voor aantrekkelijke prijzen. Opgave kan telefonisch geschie den bij Wim Baltusseri, tel. 0478- 582444. Edith Kaan, oud-leerlinge van het voormalig Boschveldcollege is Cum Laude gepromoveerd als Doctor in de Letteren aan de Rijksuniversiteit van Groningen. Dit gebeurde op 1 mei jl. De titel van haar proefschrift luidt: Processing Subject-Object Ambiguities in Dutch. Aanstaande zaterdag 10 mei orga niseert Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse disco-avond voor de jeugd in wijkgebouw 't Schöpke. In tegenstelling tot voorheen is deze disco-avond nu verdeeld in een tweetal blokken in verband met leef tijdscategorieën. Het eerste deel duurt van 19.00 tot 21.30 uur en is geheel en al bedoeld voor de jeugd van 9 tot 13 jaar. Daarbij zijn ook alleen alcoholvrije dranken verkrijgbaar. Het tweede deel van deze disco duurt van 21.30 tot 23.45 uur en is bedoeld voor de wat oudere jeugd van 14 jaar en ouder. Alle jongeren uit de wijk (en eventuele introducés) kunnen deze avond terecht in 't Schöpke en zich uitleven op de muziek van Drive-In- Disco Atlantico. Entree ƒ1,50 voor leden en 2,50 voor niet-leden van de wijkvereniging. In 1996 heeft de Unicef haar 50- jarig jubileum gevierd. U weet wel het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Unicef heeft als hoofddoel om acties te ondernemen voor kinderen in diverse omstandigheden. Den hierbij b.v. aan het bestrijden van kinderarbeid of projecten om onder voeding bij kinderen te verhelpen of te voorkomen. U kunt deze acties steunen door artikelen van de Unicef te kopen. Moederdag is hiervoor erg geschikt! Verkoop: Depot Venray: mw. A. Mutsaers, Strubenlaan 3, Venray, tel. 0478-584189. Vrijdag 9 en zaterdag 10 mei ver koop bij de Hema in Venray. Gewoon thuis bankieren, in alle rust en privacy, wanneer het u uitkomt. Zou het niet prachtig zijn, een directe verbinding met de bank? Thuis betaal- en spaartransacties doen wanneer u dat uitkomt. Actuele rekeninginformatie opvragen en communiceren met uw Rabobank via de elektronische postbus. verzekeringen - financiële planning Bij ons hoeft u géén abonnements kosten te betalen, dus maak nu kennis met Rabo Telebankieren! Snel, gemakkelijk en gratis. Rabo Tele bankieren voor particulieren maakt het mogelijk. Bel of kom langs! beieggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 200 tel.(0478)530300 MOEDERDAGBRUNCH volw.: 32,50 kinderen 4-12 jr 15,- voor moeders gratis (max. een moeder per gezelschap) aanvang 11.30 uur voor moeders gratis (max. een moeder per gezelschap) tijdig reserveren: 0478-514011 Leunseweg 20 Venray Vele kinderen leverden de afgelo pen weken bij Van den Munckhof hun kleurplaat is voor een kleur- wedstrijd die de betere BLZ. boek en kantoorboekhandel had georgani seerd. Een deskundige jury heeft de honderden kleurplaten bekeken en zes prijswinnaars aangewezen. Groep 1 t/m 3: Loes van Els en Jorijl Buddiger, beiden uit Venray. Groep 4 t/m 6: Marike Koopmans uit Venray en Maartje Vullings uit Leunen. Groep 7 en 8: Marian Claessens uit Castenray en Bram van Lierop uit Venray. De prijswinnaars hebben inmid dels persoonlijk bericht ontvangen en mogen een cadeaubon van ƒ25,- in ontvangst komen nemen. Na deze actie heeft Boekhandel Van den Munckhof alweer een vol gende actie in petto: in het kader van Moederdag 11 mei) ontvangen alle dames die wij vrijdag 9 en zaterdag 10 mei als klant mogen begroeten, een aardigheidje! Op donderdag 15 mei is er van 14.00 tot 17.00 uur een Lentefeest 55+ op het feestterrein van de Muziekfeesten Merselo. De organi satie is in handen van de Centrale van Ouderenverenigingen Venray. Ontmoet leeftijdsgenoten en geniet van muziek, zang, dans en spel. PROGRAMMA Vanaf 13.00 uur is de ontvangst met koffie/thee en vlaai. Om 14.15 uur is de opening door wethouder mr. E.M.A.A. de Loo. Om 15.00 uur is er een optreden van het Peeltrio (met zanggroep) onder leiding van Piet Deters. Zing mee!!! Om 16.00 uur is er een optreden van de Volksdansgroep Venray onder leiding van Ans Versteegen. Dans mee!!! Verder is er een Rad van Avontuur. Dit wordt gepresenteerd door Geert Mulders. Voor het Rad van Avontuur worden de hele mid dag loten te koop aangeboden. Iedere ronde zijn er heel mooie prij zen te winnen. Er zijn ook Oud-Hollands Volksspelen en een demonstratie van de Seniorservice met versie- rings- en andere technieken. De middag wordt opgeluisterd door het Seniorenorkest Venray onder leiding van Jan Versteegen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Moederdag blijft een bijzondere dag Vroeger kreeg je een kind, tegen woordig neem je er een. Ook wij hadden onze baby gepland, maar bij ons lukte het niet. Het was best moeilijk om dat de accepteren want het krijgen van een baby is toch zo vanzelfsprekend. We wisten natuurlijk wel dat er onge wenste kinderloosheid bestond, maar we hadden echt nooit gedacht dat ons dat ook zou overkomen. Het kermisseizoen is weer begon nen en nu is Oirlo aan de beurt. Dit betekent automatisch muziek in OJC Watjang?!? Komend weekend betreden liefst vier bands het Watj ang-podi u m Op zaterdag 10 mei zijn dit het Venrayse Thuss en het uit Tegelen en omstreken komende KPA. De kermis in Watjang wordt geopend door Thuss. Thuss is een jonge band met een karakteristiek geluid. De muziek van Thuss is niet in een hoekje te stoppen maar zal zeker aanslaan bij de fans van de wat alternatievere muziek. Als je vrou welijk zang houdt, dan heb je hele maal mazzel, want Thuss heeft een zangeres. Als tweede band staat zaterdag KPA op het podium. Deze vijfmans formatie bestaat sinds de zomer van 1995 en heeft al met de nodige bekende bands op het podium gestaan (bv. Laberinto). De herrie die de band over het publiek uitstort is niet alleen punt; het is meer dan dat. Hier en daar komt er ook een vleugje ska om de hoek kijken en dit alles wordt opgefleurd door de fris se tonen van trompet en saxofoon. Ook de podiumpresentatie heeft menig jurylid van gewonnen talen tenjachten onder de indruk gebracht. Op zondag I I mei is het eerst de beurt aan Onattic, dat Oirlo als thuisbasis heeft. Onattic heeft na de oprichting in 1996 niet stil gezeten. Alle creativiteit van de vier bandle den werd op een hoopje geveegd en een respectabel aantal eigen num mers zagen het levenslicht. Een aan tal hiervan zal zijn te horen op de tweede demo die binnenkort zal ver schijnen. De muziek van Onattic is te omschrijven als swingende gitaarmuziek met grungy inslag in de richting van de bands Live en Bus. Een aangename opwarmer voor de laatste band. Als laatste in dit kermisprogram- nia is het namelijk de beurt aan Power Supply. Deze 'soul-train' zal Oirlo wederom vermaken met het betere coverwerk uit de soul-, rock en funk-historie van de jaren '60, '70 en '80. Ook zullen een aantal eigen nummers ten gehore worden gebracht, die binnenkort tevens te beluisteren zullen zijn op hun eerste cd. Na hun start in 1993 is Power Supply hard op weg om met sw'n- gende, dampende soul rock muziek heel Nederland plat te spe len. Ook voor 1997 heeft Power Supply weer heel wat op het pro gramma. Zaterdag begint het programma omstreeks 21.00 uur en zondag omstreeks 16.00 uur. Beide dagen zal de entree het luttele bedrag van vijf gulden bedragen. Dus wat let je. Iedere maand weer werd je met je neus op de feiten gedrukt dat het weer niet gelukt was. Je kreeg ook allerlei opmerkingen uit je omge ving, want iedereen vond dat kinde ren toch zo goed bij ons pasten en je moest er niet te lang mee wachten. Ze begrepen nou eenmaal niet waar om wij geen kinderen hadden. Ze hadden natuurlijk gelijk maar het deed zo'n pijn. Na veel onderzoek wisten wij met z'n tweetjes dat onze kans op een eigen kindje klein was. Ik ging door de grond toen ik dat hoorde. Peter vond het ook ver schrikkelijk. We hebben toen een moeilijke tijd doorgemaakt. Een IVF-behandeling was onze laatste mogelijkheid en daarmee is het dan uiteindelijk gelukt. Ik kan je niet vertellen hoe blij ik was toen ik hoorde dat ik zwanger was. Ik heb ontzettend zitten janken, eerst bij de dokter, toen met Peter en daarna nog een keer met m'n moeder Elke dag was is bang dat het nog mis zou gaan. Maar gelukkig is Annemarieke gezond en wel gebo ren. Toen ik de dokter die ons gehol pen had bedankte, zei hij: 'Als ik jou zo gelukkig zie ben ik enorm blij dat ik dit vak gekozen heb. Maar weet je dat het hormoon dat ik jou gegeven heb afkomstig was uit urine van zwangere vrouwen die door de orga nisatie Moeders voor Moeders wordt ingezameld? Je zou eigenlijk een manier moeten zien te bedenken om hen te bedanken, want zonder hun hulp was jij nooit zwanger geworden'. Ik heb mij toen natuur lijk direct bij Moeders voor Moeders aangemeld want ik zag in het ziekenhuis wel dat er heel veel paren waren die ook geen kinderen konden krijgen. We hebben pas de eerste verjaar dag van onze dochter gevierd en zijn dolgelukkig met haar. Daarom wil ik juist op Moederdag, alle vrouwen bedanken die aan de urine-inzame- ling meegedaan hebben. En tegen de nieuw zwangeren wil ik zeggen: 'doe ook mee, want het is zo'n klei ne moeite voor zo'n groot geluk'. Je kunt gratis bellen naar 0800- 0228070. Bedankt! Danssportvereniging Xavante heeft tijdens het EK Gardedansen in het Belgische Gent een tweede plaats behaald. Bij de dansgarde (Twinkling Stars) waarbij de meisjes Oomen en Hendrix uil Ysselsteyn dansen, was het een spannende strijd. De Twinkling Stars waren vorig jaar nog Europees kampioen maar kwa men dit jaar slechts een puntje tekort om de titel te prolongeren. LANDWEER'! I II Op woensdagavond 14 mei halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweer! I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Cïabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: 8 mei: Dkt. V.d. VELDEN Langstraat 106, tel. 583558 10 mei: M. van TIEL Stationsweg 15a. tel. 581465 I! mei: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinek Keizer. A. C'oenen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: 8 mei: G. v.d. WEYER Pr. Hendrikstraat 26. tel. 588800 10 mei: M. v.d. ACKER Aronskelk 76. tel. 585900 11 mei: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 5822(H) vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 8 mei: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 10 en 11 mei: R. KEIJZER Van Beurdenvveg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de weck vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN R AY-YSS E LSTE Y N Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 8 mei: P. v.d. Linde, tel. 583478 10 en 11 mei: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oost rumseweg 26 tel. 581336 «f586457 E.M. Ruymbeek, J M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling 8 mei: R. EELDERINK en R. GOE DEGEBUURE 10 en 11 mei: R. GOEDEGEBUURE en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot I9.0t)uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur VVEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3