Bekendmakingen gemeente Venray Synthese wérkt bij allochtonen Pet's Place viert heropening in grotere winkel Versleijen geeft tevredenheidsgarantie Itëroondad:^ woningwet wet ruimtelijke ordening GEMEENTE VENRAY BRANDWACHT (m/v) Bekendmaking TAXATIES Paddo's Pal PEEL en maas Donderdag 1 mei 1997 Pagina 7 Ingekomen Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in irtikel 41 van de Woningwet treft u inderstaand aan een overzicht van de it de afgelopen week bij burgemees- eren wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het uitbreiden van de berging aan De Vlies 33 te Veulen tnv A.J. Nuijten, De Vlies 33; het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 46 te Venray tnv G.C. Brüns, Serenadestraat 46; -het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 45 te Venray tnv C.H.M. Hanen, Serenadestraat 45; -het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 44 te Venray tnv H.C. Groen, Serenadestraat 44; -het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 41 te Venray tnv B.W. van Vugt, Serenadestraat 41 -het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 42 te Venray tnv J.J.E. Clermonts, Serenadestraat 42; -het bouwen van een carport aan de Bij de afdeling Openbare Orde en Veiligheid ontstaat per 1 september 1997 de vacature van (vrijwilliger in een van de 4 biuspioegen van de Gemeentelijke Brandweer Venray) Omvang van de functie: De biuspioegen zijn in een 4-wekelijks rooster ingedeeld, gemiddeld wordt men per rooster-week 4 maal opgeroepen voor een alarm; daar naast besteedt men jaarlijks circa 50 uren aan oefeningen. Functie-inhoud Deelnemen als lid van een blusploeg aan de bestrijding van branden, ongevallen, rampen en andere buitengewonen situaties. Functie-eisen - minimaal LBO-opleidingsniveau; een opleiding op MBO-niveau of hoger is ook welkom; - opleiding tot en met het niveau "brandwacht 1e klasse" is verplicht, deze opleidingen worden na benoeming gevolgd bij het opleidingsin stituut van de Regionale Brandweer Noord-Limburg (start september 1997); - leeftijd tussen de 20 en 30 jaar. Specifieke eisen. - de snelheid van reageren na een alarm brengt met zich mee dat wonen is de kom van Venray, Leunen danwel Heide vereist wordt; - de mogelijkheid danwel de toestemming van de werkgever om óók uit te rukken tijdens (de normale) werktijden (maandag t/m vrijdag van circa 8.00-17.00 uur); lichamelijk en geestelijk opgewassen tegen de belasting van het vak (medische keuring én periodieke herkeuring volgens de normen van het besluit brandweerpersoneel): gezond van lijf en leden, stabiele persoonlijkheid (letterlijk het hoofd koel weten te houden); - affiniteit met werken in teamverband; dit vormt de basis van het brandweeroptreden; daarbij zijn er onder operationeel omstandighe den strakke hiërarchische bevelslijnen. Salariëring de brandwacht ontvangt een vaste jaarlijkse vergoeding en een vergoe ding voor de daadwerkelijk gemaakte uren i.v.m. uitrukken, oefening, opleiding en vergadering. De totale vergoeding bedraagt tussen ƒ2500,- en 5000,- bruto per jaar, afhankelijk van de rang en de inzet. Bijzonderheden Ons personeelsbeleid is erop gericht voorkeur te geven aan hen die in het arbeidsproces ondervertegenwoordigd zijn; allochtonen en vrouwen worden nadrukkelijk uitgenodigd om te reageren. Uw belangstelling kunt u binnen 3 weken schriftelijk kenbaar maken door middel van een brief gericht aan de gemeente Venray, t.a.v. de heer H. van Oosterhout, Postbus 500, 5800 AM Venray. U kunt ook telefonisch contactopnemen met de heer H. van Oosterhout, telefoon 523520. Serenadestraat 43 te Venray tnv H.J.A.C. Dechnar, Serenadestraat 43; -het vergroten van de kantoorruimte aan de Schouwburgplein I I te Venray tnv Luxor Theater Venray, Schouwburgplein I I; -het bouwen van een tuinhuisje aan de Weegbree 10 te Venray tnv J.C. van der Wolf, Weegbree 10; -het bouwen van een kraamzeugen/biggenstal en het veranderen van de jongveestal in een fokzeugenstal aan de Loobeek I te Smakt tnv M.H.H.J. van de Winkel, Loobeek I -het bouwen van een speel/zitkamer aan de Vicarieweg 72 te Leunen tnv A.J.M. Peeters, Vicarieweg 72; -het uitbreiden van de woning aan de Vicarieweg 12 te Leunen tnv G.M.J. Litjens.Vicarieweg 12; -het bouwen van een woning met garage aan de Stationsweg te Oostrum tnv A. de Haas, Bosserheide 31 te Well; -het bouwen van een zitkamer aan de Vicarieweg 70 te Leunen tnv A.W.M. Cremers,Vicarieweg 70; -het bouwen van 6 woningen aan de Bosweg te Venray tnv Bouwbedrijf Th. Teunissen v.o.f., Jan Poelsweg IA teYsselsteyn; Venray, I mei 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning Verleend. Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. -het wijzigen van de vergunning voor wat betreft de interne indeling aan de Prins Bernhardstraat 9 te Venray tnv Huisartsen Groepspraktijk, Patersstraat 60 te Venray; -het bouwen van een verblijfsruimte aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv Min. van Defensie DGW&T, Postbus 41 teVolkel; -het bouwen van een serre aan de Julianasingel 35 te Venray tnv H.F.A. Schaeffers, Julianasingel 35; -het uitbreiden van het restaurant aan de Maasheseweg 76 te Venray tnv P.M.J.M.Jacobs, Maasheseweg 76; -het bouwen van een serre aan de Beukenlaan 16 te Venray tnv G.J. Driessen-Bree, Beukenlaan 16; -het bouwen van een serre-tochtpor- taal aan de Tinnegieterstraat 19 te Venray tnv H.P.M. van den Dungen-Verstegen, Tinnegieterstraat 19; -het bouwen van een woning aan De Leng 25 te Oirlo tnv J.P. Kusters, Deputé Petersstraat I I te Oirlo; -het bouwen van een carport aan de Veenmos 9 te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg IA te Ysselsteyn; -het vergroten van een woonhuis aan de Heidse Peelweg 48 te Ysselsteyn tnv RJ.M.VV. Fleurkens, Heidse Peelweg 48; Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver- junning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de lescherming van het milieu. Deprocedure kent 2 fasen: I-de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2de fase van het opstellen van het besluit; >ij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet ulieubeheer en de Algemene Wet iestuursrecht bekendgemaakt hoofdstuk !3 Wet milieubeheer en fdeling 3.5 van de Algemene Wet lestuursrecht). Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun- 1EW oing krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I.M.J.A. Rijswijck, Daland 2, 5815 CJ te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het houden van mestkuikens en het hebben van een timmerwerk plaats, gelegen aan de Daland 2 te Merselo. Dit onder oplegging van voorschrif to in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle iverige op de aanvraag betrekking 'ebbende stukken liggen ter inzage 'on I mei 1997 tot het einde van de toroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan- jagvan 09.00 uur tot 17.30 uur en op lo overige werkdagen van 09.00 uur 'ot 13.00 uur (publieksdiensten).Tot "mei 1997 kunnen de stukken ook, a telefonische afspraak (0478- '23630) op elke donderdag van 16.30 Ir tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier token met ingang van de dag na de tag waarop het ontwerp van het tosluit ter inzage is gelegd, kan een jtder schriftelijk gemotiveerde beden- ■T^gen indienen bij het college van w J|r8emeester en wethouders todenkingentermijn). Deze kan hierbij arzoeken zijn persoonlijke gegevens tot bekend te maken. Een ieder "ordt, na telefonische afspraak, gedu ld» tonde de bedenkingentermijn in de etogenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: I.J.RM. van Dijck, Hansenberg 13, 5815 EJ te Merselo voor .een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning op grond van arti kel 8.4 van ae Wet milieubeheer voor een varkenshouderij en land- bouwproduktiebedrijf, gelegen aan de Hansenberg 13 te Merselo; 2.F.G.M. Arts, Timmermannsweg 110, 5813 AR te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een varkensmesterij en schapenhouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 110 te Ysselsteyn; 3.M. Bennenbroek, Veulensewaterweg 17, 5814 AK te Veulen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een vleesvarkens- en fokzeugenhouderij, gelegen aan de Veulensewaterweg 17 te Veulen. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van I mei tot 12 juni 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a.degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d.belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen aljgemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: I.J.J.F. Hendrickx, Fiorsterweg 18, 5809 ES te Leunen voor het uit breiden of wijzigen van een akker- -het bouwen van een bijkeuken/gara ge/berging aan de Dopheide 12 te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg IA te Ysselsteyn; -het bouwen van een carport aan de Marjolein 45 te Venray tnv W.RM. Mommen, Marjolein 45 te Venray; -het aanpassen van de gevelpartij aan de Lovinckplein 6 teYsselsteyn tnv S.G.M. Keijsers, Pottevenweg 18 te Ysselsteyn; -het bouwen van een varkensstal aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn tnv H.A. Peeters, Heidse Peelweg 57; -het bouwen van een carport aan de Groeneweg 2 te Heide tnv J.M.H. Maas, Groeneweg 2; -het intern verbouwen van de Patersstraat 13 te Venray tnv Generale Bank Nederland NV, Postbus 1045 te Rotterdam; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venray, I m?i 1997 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Procedurestart Artikel l8AWroT.b.v. Bouwmeldingen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. -het plaatsen van een klimtoestel aan de Wijnruit 6 te Venray tnv T. van Els, Wijnruit 6; -het bouwen van een tuinhuis aan de Zilverschoon 16 te Venray tnv L.A.M. Jans, Zilverschoon 16; De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 mei 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, I mei 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning Aangevraagd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, -het bouwen van een tuinhuisje aan de Weegbree 10 te Venray tnv J.C. van der Wolf, Weegbree 10; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 mei 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, I mei 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning Aangevraagd. (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. -het bouwen van een feestzaal en serre aan de Gasstraat 5 te Venray tnv Van Kessel Beheergroep, De Morgenstond 19 te Dinther; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 mei 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, I mei 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij overeen komstig de artikelen 139 tot en met 142 van de Gemeentewet bekend dat op de dag na de datum van deze bekendmaking in wer king treedt de Verordening binnentreden ter uitvoering noodveror dening (binnentredingsverordening), zoals die op 25 maart 1997, bij besluit nr. R747 van de gemeenteraad is vastgesteld. De verordening ligt voor eenieder kosteloos ter inzage op kamer 3.27 van het gemeentehuis. Venray, 29 april 1997 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs.J.F.HA B.Waals, burgemeester, drs.A.W.M. de Bever, secretaris. bouw- of tuinbouwbedrijf met opengrondsteelt, dan wel het ver anderen van de werking daarvan, gelegen aan de Horsterweg 18 te Leunen; 2.Verhaeg Yzerhandel B.V., Kerkstraat 10, 5961 GD te Horst voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen ingevolge het Besluit opslag goederen milieubeheer, gelegen aan de Keizersveld 61 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van I mei tot 15 mei 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak Ï0478-523630), worden inge zien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, I mei 1997 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp- besluit genomen. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk intrekken van: T.RJ.A. Wijnhoven, Geijsterseweg 28, 5807 AV te Oostrum voor de milieuvergunning nr. 90.8828 voor een zeugenopfokbedrijf, gelegen aan de Geijsterseweg 28 te Oostrum. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding met een aantal dieren van de inrichting aan de Hansenberg 13 te Merselo: 2.W.C.H. van Tilburg, Den Tiel 4,5815 EE te Merselo voor de milieuver gunning nr. 91.10524 voor een gemengd veebedrijf, gelegen aan Den Tiel 4 te Merselo. De intrek king geldt ten behoeve van de uit breiding met een aantal dieren van de inrichtingen aan de Hansenberg 13 te Merselo en aan de Steegkamp ongenummerd te Castenray. Het besluit en alle relevante stuk ken c.q. gegevens liggen ter inzage van I mei tot 12 juni 1997 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a.degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d.belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten feen bedenkingen te hebben inge- racht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, I mei 1997 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, In dc regio wonen veel allochtonen. Mensen van meer dan 25 nationalitei ten maken onze gemeenschap tot een veelkleurig geheel. Veel allochtonen hebben zich georganiseerd in nationa- liteitgebondcn organisaties. Die orga nisaties streven naar behoud van dc eigen cultuur en evenzeer naar inte gratie binnen de Nederlandse omge ving. Belangenbehartiging op het gebied van onder andere antidiscrimi natie, onderwijs en huisvesting, is daar een belangrijk onderdeel van. Synthese ondersteunt deze organisa ties door met hen samen projecten voor te bereiden en uit te voeren, bij voorbeeld: allochtone ouderen, die mee gaan doen aan Meer Bewegen voor OUderen, sportstimulering voor de jeugd, projecten als de verlengde schooldag in samcrwcrking met dc basisscholen. Veel allochtonen weten inmiddels de weg naar Synthese te vinden, ook naar ons maatschappelijk werk. Waar nodig kan Synthese zor gen voor een goede tolk en kan effec tief hulp geboden worden. Allochtonen kennen net als autochto nen dezelfde problemen, deels echter zijn de problemen specifiek, bijvoor beeld rondom remigratie, het feit dat dc familie te ver weg zit, problemen met uitkeringsinstanties. Binnen Synthese is dc afgelopen jaren dc nodige deskundigheid opgebouwd waardoor we kunnen helpen en zo nodig doorverwijzen naar andere gespecialiseerde hulpverleningsin stanties. Daarom Synthese, het wérkt, óók bij allochtonen. Synthese is te bereiken in Venray Na twee jaar in het centrum van Venray aanwezig te zijn heeft Pet's Place aan het Hcnseniusplein haar winkel uitgebreid met 80 m2. Dat betekent bijna een verdubbeling van de winkel! In deze twee jaar heeft de dierenspeciaalzaak zich een vaste stek verworven in het Venrayse winkelcen trum. Met een eigentijdse, karakteris tieke formule. Pet's Place dierenspeci aalzaken is een winkelketen die volgens het franchise-principe in heel Nederland is gevestigd. Daardoor is een compleet assortiment tegen de scherpste prijzen steeds weer gegaran deerd. De uitbreiding die Pet's Place nu heeft gerealiseerd biedt de klant een nog ruimer assortiment aan. Ook is de winkel nu ruimer van opzet zodat alle klanten rustig kunnen rondkijken en wordt er meer aandacht besteed aan de presentatie van levende dieren. De doorgang vanuit de Basismarkt maakt het mogelijk om direct met het win kelwagentje de winkel in té lopen. Vooral voor mensen die grotere zak ken komen halen is dit een groot voor deel. Ook de schep-uit-afdeling welke een belangrijke plaats inneemt bij Pet's Place, komt in dc nieuwe winkel beter tot zijn recht. Een ruime sorte ring voeders voor honden, katten, vogels en knaagdieren wordt hierin aangeboden met als grote voordeel dat de klant zelf de hoeveelheid kan bepa len en niet vast zit aan standaard ver pakkingen van vijf kilo of meer. Naast speelgoed en andere verwen nerij voor uw huisdier is er bij Pet's Place een ruim aanbod van vogels, knaagdieren en koudwatervissen, zoals dit in een goede dierenwinkel mag worden verwacht. Ook voor de aanleg van aan vijver kunt u bij Pet's Place terecht voor deskundig advies en de artikelen dier hiervoor nodig zijn. In de nieuwe winkel is zelfs een complete vijver ingericht zodat dc klant meteen kan zien hoe dat het ook kan en zijn eigen ideeën opdoen. Bij Pet's Place vindt u een compleet assortiment dat steeds tegen de laagste prijzen wordt aangeboden. Loop gerust een keer binnen bij Pet's Place aan het Hcnseniusplein in Venray. Dc lente is doorgebroken, ook bij Versleijen in Oirlo. De tuinspecialist voor iederen, die zich nu eens terdege wil oriënteren op de mogelijkheden die van hun tuin en alles wat daar omheen hangt, en staat. Versleijen was al een bekende naam in de agrarische wereld als leveran cier, maar ook de gewone consument kan bij deze zaak alles van zijn 'tuin- gading' vinden. Die gadng begint bij de aanleg van de tuin. Daarbij is goed gereedschap, van Wolf onontbeerlijk. Veel aandacht bij Versleijen ook voor het snoeigereedschap. Bij het onder houd van de tuin is bemesting een must. Door het veranderen van het milieu en zure regen wordt mosvor ming in de hand gewerkt. Een juiste bemesting met de doordachte super meststoffen van Wolf of Park (ver krijgbaar in handzame verpakkingen en met duidelijke gebruiksaanwijzing) en tijdig verticuteren kunnen die mos vorming voor een belangrijk deel tegengaan. En dan moet natuurlijk nog regel matig het gras gemaaid worden. Onder het motto 'laat de techniek in uw tuin onze zorg zijn', presenteert Versleijen een complete lijn Wolf gazonmaaiers. Tevens beschikt zij over een volledig ingerichte werk plaats met electronische meetappera- tuur voor reparatie en onderhoud van alle merken grasmachines. De verhuur van Wolf verticuteermachine, is al door velen beproefd en geschikt bevonden. Versleijen heeft onlangs uit handen van Wolf Nederland het "tevreden- heidsgarantie-certificaat' mogen ont vangen. Door dit certificaat kan Versleijen een jaar extra garantie ver lenen en een tevredenhcidsgarantie verstrekken aan iedereen die een Wolf maaier koopt. Met de Wolf tevreden heidsgarantie kunt u uiterlijk vier weken na aanschaf uw Wolf maaier terugbrengen, indien u niet tevreden bent over de maai- en vangprestaties van de maaier. Hiermee is Versleijen de enige 'gecertificeerde' Wolf-dealer in deze regio. Een gebeuren waar men best trots op mag zijn, daar alleen een I- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING |- DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 OV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 select aantal dealers het certificaat ontvangen aldus dhr. v. Boxtel (alge meen direkteur) van Wolf Nederland. U bent altijd van harte welkom bij Versleijen in Oirlo, oftwel, kom eens langs voor een proefrit!! Met het oprollen van de paddestoe lenkwekerij in Kerkdriel staan plots de paddo's in de schijnwerpers. Weer een nieuwe trend in genotmiddelen- land? Misschien hebt u er wel al iets van gehoord of gelezen. In dit artikel willen we wat verder uitweiden over de paddo's. Wat zijn paddo's? Hoe worden ze gebruikt? Zijn ze gevaar lijk? Paddo's is de populaire verzamel naam voor soorten paddestoelen die de werking van het bewustzijn beïn vloeden. Ze kunnen hallucinaties ver oorzaken. Ze worden daarom tot dc 'tripmiddelen' gerekend en worden ook wel Magic Mushrooms genoemd. Inmiddels zijn er zo'n 20 soorten bekend. Voor dc biologen onder ons: de meeste paddestoelen zijn familie van de Psylocybine en Psilocync. Deze stoffen staan op lijst 1 van dc opiumwet en zijn dus verboden. Of de paddestoelen die deze stoffen bevatten daarom ook onder de Opiumwet val len, is onderwerp van discussie. De belangrijkste soorten die in smarthops aangeboden worden, zijn de Mexi caanse paddestoelen (Stropharis Cu- bensis), de Kaalkopjes (Psilocybinc Semilanceata) en de Hawaiiaansc paddestoelen (Copelandia Cyanes- ccns). Paddestoelen kunnen gegeten worden en er kan thee van worden gezet. Na ongeveer 45 minuten begint de gebruiker iets te voelen. De pad do's hebben een geestverruimende werking. Het verandert het gevoel van tijd en ruimte. Bovendien wordt alles intenser dan normaal. Alles wat je onder invloed van pad destoelen ervaart of ziet wordt ver sterkt. Bij mensen die onbekend zijn met paddo's kan het ook heftige angstgevoelens met zich meebrengen. Er zijn ook lichamelijke effecten. Van ontspannen spieren en een lacherig gevoel tot vervelende verschijnselen, zoals een kil en koud gevoel, rillingen, pijnlijke maag, misselijkheid, dorst, rubberen benen en een katterig gevoel de volgende dag. Het effect blijft drie tot zeven uur merkbaar. Om na het gebruik van paddo's deel te nemen aan het verkeer is gewoon gevaarlijk. Het probleem met paddo's is, dat de werking van veel stoffen nog onbe kend is en daardoor is dc werking niet te voorspellen en dus ook niet het effect dat het op een persoon kan heb ben. Daarnaast is zeker dat dc werking van paddo's bij iedereen anders is. Ook al lijkt het. voor zover nu bekend, dal paddo's uit dc winkel geen direct gevaar voor de volksge zondheid opleveren, toch is het aan te raden om van paddo's gewoon af te blijven! Gebruik van paddo's wordt sowieso afgeraden bij: zwangerschap of het geven van borstvoeding; geestelijke problemen (bijvoorbeeld depressie) deelname aan het verkeer Voor meer informatie: CAD, tel. 077-3548200; Synthese, tel. 0478- 586245, Politic, tel. 0478-531111.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7