c HLS U HET HIER NIET KUNT HINDEN. Minder geel op straat Twaalf Venrayse chauffeurs in arbeidspool Hermes Op het Henseniusplein wordt geschoten J Meimaand jongerenmaand in de bieb Burger zal moeten betalen voor zelfstandig Meerlo-Wanssum Dodenherdenkingen koninklijke onderscheidingen Ook in 1997 verbod tot recreëren bij ontgrindingsplas 'de Diepeling' Intratuin 'hangt' de bloemetjes buiten EL EN MAAS Donderdag 1 mei 1997 - Pagina 5 RVOLG PAGINA l in Nabuurs nam begin dit jaar :heid van de Rabobank. Van de jaar die hij daar in dienst was, ;|eedde hij 30 jaar een directeurs- ictie. laarbuiten was hij echter in irlingsbeek en omgeving maat- ippelijk zeer actief. Vooral de lal vereniging Volharding droeg 'raagt hij nog steeds) hij een hart toe. Hij stond daar dag en voor klaar. Mede door zijn ISpeelt de jeugd van Volharding (rook het eerste team, op hoog •au. Bij Volharding is hij sinds bestuurslid en jeugdleider, fendien was hij 25 jaar jeugd- irzitter en 20 jaar penningmees- Sinds 1991 is hij voorzitter van je succesvolle voetbalvereniging. Volharding is hij zo ongeveer gelijks bezig. Andere maatschappelijke functies Jan Nabuurs zijn bestuurslid nds 1974) en penningmeester nds 1980) van de Stichting Ikshuisvesting Vierlingsbeek: stuurs lid van de Stichting iienne Inrichting Vierlingsbeek en ituurslid van de dernemersvereniging erlingsbeek. Jan Nabuurs is ook ief geweest bij carnavalsvereni- ig De Keieschieters waar hij in 72 prins was en van 1976 tot 1992 It. HUUB VAN MIL Huub van Mil uit Overloon is als maatschappelijk werker werkzaam bij Synthese in Venray. Vanuit die functie is hij momenteel belast met de begeleiding van agrariërs die door de ontwikkelingen in deze bedrijfstak in de problemen zijn gekomen. Zo is hij aanspreekpunt van het onlangs ingestelde meldpunt voor agrariërs in psychische nood, als gevolg van de varkenspest. Huub van Mil is sinds 1980 bestuurslid van de Rabobank Overloon, waarvan hij later voorzit ter werd. Na de fusie met Vierlingsbeek werd hij ook daar voorzitter van. Deze banken zijn inmiddels gefuseerd met Rabobank Peelrand en het ziet er naar uit dat Huub van Mil ook daar de voorzit tershamer gaat hanteren. Van 1975 tot 1989 is Huub van Mil bestuurslid van fanfare De Vriendenkring geweest. Verder is Huub van Mil twaalf jaar lid geweest van de gemeenteraad van Vierlingsbeek. Door zijn contacten vanuit het maatschappelijk werk en het vereni gingsleven is Huub van Mil voor velen een aanspreekpunt bij proble men. Mensen doen dan ook vaak, en niet tevergeefs, een beroep op Huub van Mil. (foto boven Jon .Nabuurs, onder Huub van Mil). 'o"n twaalf buschauffeurs uit ton Venray van de Hermes iep hebben zich vrijwillig leid om te gaan werken via de te richten personeelsdienst, een irt arbeidspool. In totaal treden lm 200 van de 1200 Hermes- luffeurs toe tot de dienst. Via arbeidspool kunnen de mffeurs ook bij andere (perso- n)vervoerbedrijven gaan wer- n. In het rayon Venray werken jeveer 30 buschauffeurs. )e instelling van een personeels- inst moet gedwongen ontslag van chauffeurs voorkomen. Ze zijn fbodig geworden door bezuini jgen bij Hermes. De chauffeurs jven in dienst bij Hermes, dat ook in moet doorbetalen als er geen erk is. De Hermes Groep heeft tot het jaar 2001 de chauffeurs werk gegarandeerd. Personeelsmanager P. Filippini van de Hermes Groep ziet de toe komst van de personeelsdienst met vertrouwen tegemoet, juist omdat de dienst tegemoet komt aan de wens van .flexibilisering binnen het ver voer. De buschauffeurs uit de arbeidspool worden volgens Filippini opgeleid om bijvoorbeeld bij vervanging van zieke chauffeurs ook in andere rayons te kunnen wor den ingezet. Desondanks is de maat regel uit nood geboren erkent hij. Als de werknemers niet voor de per soneelsdienst hadden gekozen, was ontslagaanvraag met een sociaal plan het alternatief geweest. De ondernemingsraad slaat positief tegenover de instelling van de arbeidspool. In het kader van Henseniusplein Promotion zal er op vrijdag en zaterdag 3 mei aanstaande op het plein 'geschoten' wor- :n. Een fotograaf zal dan tal van kiekjes schieten van moe- 'ts met kinderen, op de minimarkt en in alle winkels op het mseniusplein. Mogelijk bent u een van de gelukkigen die fotografeerd wordt? Het kan zelfs zo zijn dat n het niet eens gemerkt heeft. De «o's kunnen worden afgehaald bij fotograaf Hoedemaekers (vrijdag 9 en zaterdag 10 mei. U ontvangt dan gratis uw *o. In het kader van komende moederdag ontvangt u tevens waardebon waarvoor u naar gelang u zelf wilt, een fantas- «h boeket bloemen kunt afhalen bij bloemenzaak Angele of 3 September. Dit boeket bloemen voor moederdag is alleen af te halen op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei. Hermes start in juni met Lijntaxi: bellen voor de bus Met ingang van 1 juni jaar rij den in Venray 's avonds en in het weekend veel minder grote gele bussen dan nu. Bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling gaat Vervoerbedrijf Hermes van start met de Lijntaxi, een systeem van openbaar vervoer op afroep. Mensen die met de bus mee willen dienen tevoren te bellen met Hermes. Alleen als er gebeld wordt, wordt er ook gereden. Afhankelijk van het aanbod zet Hermes vervolgens een grote bus of een taxibusje in. De busjes rijden in principe dezelfde route, maar stoppen alleen bij de haltes waarvan bekend is dat er rei zigers zijn. Het systeem moet ener zijds leiden tot kostenbesparing, omdat meestal met kleinere busjes kan worden gereden, anderzijds kan de dienstregeling op sommige rou tes worden uitgebreid. Hermes denkt dan vooraal aan latere ritten en ritten in het weekend. De reiziger kan met de gewone strippenkaart ook de Lijntaxi betalen. Iedere reizi ger die belt wordt vervoerd volgens de dienstregeling. De metamorfose van zangvereniging Venrocle Wie afgelopen zaterdagavond de Jubileumshow, gepresenteerd door zangvereniging Venrode, heeft gezien zal het roerend met mij eens zijn: dit was een heerlijke luchtinge ontspannen avond met veel dans, zang en muziek. Het geheel was uit stekend verzorgd, goed getimed, perfekte afwisseling en alle leden straalden ongelooflijk veel enthou siasme uit. De muziek, verzorgd door de Basement Band. was van hoog niveau, de dansgroep Dizzy werve lend en bracht kwaliteit, de afwisse ling met solisten goed doordacht. Kortom: Klasse! De koorleden hebben met grote inzet en veel energie ruim twee jaren heel hard gewerkt aan een vol komen andere aanpak van muziek- beleving. Om van klassieke muziek over te stappen naar licht populair en om het ritme van blues onder de knie te krijgen is bepaald geen sine cure. Om de muziek aan te voelen en eigen te maken met de daarbij behorende presentatie is geenszins een eenvoudig proces. Het is hun gelukt. En het doet goed te zien hoe eensgezind iedereen intens geniet om zó met elkaar muziek te maken. En daar is uiteindelijk muziek voor bestemd, om uiting te geven aan emoties, om te genieten van de klank en om anderen blij te laten zijn met deze beleving. Chapeau dames!!! Wie alleen van Bach en barokmu ziek hout, die overigens ook prach tig is en nooit aan waarde zal inboe ten maar totaal onvergelijkbaar is met jazz-Omuziek, moet beslist niet komen. Alle overige muziekliefheb bers kunnen deze gemiste kans nog inhalen omdat er een tweede uitvoe ring gegeven wordt en wel op zater dagavond 3 mei in de Schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Wie van een ontspannen, gezelli ge. wervelende en met verve uitge voerde showavond houdt, laat deze unieke kans niet voorbij gaan. Henriette Spanjers Geopende kluis Donderdagmorgen kwam bij de politie een melding binnen van een inwoner van de Smakt. Hij had langs een zandpad in de bossen bij Smakt een interessante vondst gedaan. De man bleek namelijk een witte kluis te hebben aangetroffen, die weliswaar geopend was. Ook het in de kluis aanwezige geldkistje was geopend. Goederen en geld waren verdwenen. Tijdens het onderzoek bleek die kluis eerder te zijn gestolen uit een kantoor van een bedrijf aan de Maasheseweg. Voor het vervoer heeft Hermes afspraken gemaakt met taxibedrij ven in de regio, waaronder de eigen dochterbedrijven. De taxibedrijven kunnen ook chauffeurs van de per soneelsdienst inhuren. PER LIJN De gevolgen van de invoering van Lijntaxi verschillen per lijn en per dag, afhankelijk van het passagiers aanbod. Op lijn 27/127, NS-station- Helmond vice versa, wordt de grote bus omstreeks acht uur 's avonds vervangen door de Lijntaxi. In het weekend rijdt op dit traject alleen nog maar openbaar vervoer op afroep. Lijn 29, van station Oostrum via Maasdorpen naar Venlo, Tegelen en Reuver, rijdt tot zeven uur \s avonds met een grote bus, daarna neemt de Lijntaxi het over. Ook in het week end rijdt op deze lijn een kleiner busje, met uilzondering van het tra ject Lottum-Venlo. Op zaterdag rijdt daar overdag een gewone bus. De dienstregeling van lijn 29 in Venray (stadsdienst) wordt helemaal Lijntaxi. Reizigers die naar het NS- station willen, kunnen ofwel de Lijntaxi bellen (lijn 29) of met lijn 27 reizen. Op de lijn Venray-Venlo- Roermond (lijn 30) verandert wei nig. Door de week vervangt de Lijntaxi 's avonds na achten de grote bus. Zaterdag rijdt de gele bus normaal, met uitzondering van de eerste rit in de ochtend, en zondag wordt alleen de laatste bus vanuit Venray (om 23.30 uur) vervangen door de Lijntaxi. De routes Well-Bergen-Gennep (lijn 39) en St. Anthonis (lijn 97) worden vanaf 1 juni helemaal met een Lijntaxi gereden, zowel door de week als in het weekend. Op zater dag en zondag betekent dit een uit breiding van het vervoersaanbod. Verbaas je in de bieb De bibliotheek Venray heeft de maand mei uitgeroepen tot jonge renmaand. Op 2 mei wordt de maand geopend met de presentatie van de nieuwe jongerenhoek, met medewerking van de muziekgroe pen As if en Rosa Ellen en van de jazzballetgroep Dizzy Jazzdance. De collecite van de jongerenhoek bevat romans voor jongeren, jonge rentijdschriften zoals Aardschok, Break-out, Power-Unlimited en Strobe. Als je er cool uit wilt zien, waar haal je dan ideeën vandaan? In de modezaken? Bij de schoonheidsspe cialiste? Bij jouw kapper? Ja! Maar ook in de bibliotheek, vanaf 2 mei ziet de bibliotheek er 'cool' uit. Er is een tentoonstelling te zien over mode, uiterlijk en fit ness. Want mei is jongerenmaand in de bieb. Iedere vrijdag in mei zijn er speci aal voor jullie activiteiten gepland. Het programma van deze maand bestaat uit de volgende activiteiten: 2 Mei: om 19.00 uur wordt de jongerenhoek op feestelijke wijze geopend. Onder het genot van een glaasje fris kun je komen luisteren en kijken naar: As if, Rosa Ellen, Dizzy Jazzdance. 9 Mei: Van 18.00-21.00 uur kun je onder het motto fit in de bieb je conditie testen op apparaten onder begeleiding van Sport- en fitness centrum Peter Stiphout. Voor de fit sten van Venray zijn prijzen beschikbaar. 16 Mei: om 15.30 uur: De bieb in de mode. Er zal een modeshow ver zorgd worden met zelf ontworpen kleding door leerlingen van het Raayland College, afdeling Mode Kleding. 23 Mei: van 19.00-21.00 uur zal jouw kapper Wilma Hair Line in de bibliotheek aanwezig zijn om enke le jongeren gratis een trendy kapsel aan te meten en Beautystudio Mistralle zorgt voor een bijpassende make-up. Dus kom 23 mei voor een Metamorfose in de bieb. Vorig jaar hebben de gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray, in samenwerking met de ontgronder, het Zuiveringschap en de politie, het handhavingsbeleid inzake het ver bod tot recreëren in of nabij de ont grindingsplas 'de Diepeling', tussen Meerlo en Venray, fors aange scherpt. Dat beleid is inmiddels geë valueerd en heeft tot de gezamenlij ke conclusie geleid, dat het zeer succesvol is geweest en daarom in 1997 wordt voortgezet. Dat bete kent: er geldt een parkeerverbod in de gehele omgeving van de Diepeling; er geldt een zwem verbod: Door de bewakingsdienst van de aannemer wordt streng gecontro leerd op de handhaving van hel beleid; zonodig met assistentie van de politie. De bewakingsdienst zal iedere illegale recreant sommeren terstond het terrein te verlaten, met uitreiking van een informatiefolder over het beleid. Bij geconstateerde overtre ding van een of meerdere van de genoemde verboden zal verbalise rend worden opgetreden, waarbij forse boetes worden opgelegd. Illegaal zwemmen kost f 100.-: op overtreding van het parkeerverbod staat een boete van f80,-. Ook kan door de politie zonodig gebruikt gemaakt worden van de 'wegsleepregeling'. waarbij voertui gen op kosten van de eigenaar wor den afgesleept en tegen betaling van een bedrag van minimaal f187,- kunnen worden terugontvangen. Een illegaal verblijf bij de Diepeling wordt zo een dure vorm van recreë ren. Dit strenge beleid is noodzakelijk vanwege het grote gevaar van zwemmen in de Diepeling. In 1995 is een man van 22 jaar in de Diepeling verdronken en al meerde re malen hebben zich gevallen van bijna-verdrinking voorgedaan. Ons advies is dan ook: ga recreëren op plaatsen waar dag mag, en dat is dus NIET in de Diepeling. Leren jas gestolen Een 27-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zijn bruin gevlekte leren jas uit de garderobe van een café aan de Schoutenstraat. De waarde van de jas bedraagt 650 gulden en de diefstal vond vorige week maandagavond plaats. 33mé JjufUK e&t co*$tfdeet intvuMi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47. Tegelen, tel.: 077-3731573 De gemeente Meerlo-Wanssum zal voorlopig zelfstandig blijven. Dat bleek maandagavond tijdens een speciale vergadering waarin alle raadsfracties zich uitspraken voor een blijvende zelfstandig heid. De uitspraken volgen op het IVA-rapport waarin de toekomst mogelijkheden van deze gemeente op een rij worden gezet. Nu de raad, straks in mei, voor zelfstandigheid kiest, zal de bur ger op een lastenhoging moeten rekenen. Immers, de zelfstandigheid van Meerlo-Wanssum brengt nogal wat consequenties met zich mee. Doordat het gemeentelijke taken pakket stees meer toeneemt is het opkrikken van de ambtelijke organi saties onontkoombaar. Ook zaken als milieu en de veranderingen op het terrein van sociale zaken hebben haar invloed op de organisatie. Bovendien verwacht de gemeente Meerlo-Wanssum een lagere uitke ring van het Rijk. Al met al zullen de burgers van Meerlo-Wanssum jaarlijks 1 miljoen gulden meer moeten gaan betalen via de gemeen telijke heffingen. Het college van Meerlo-Wanssum is echter van mening dat die "prijs" in aanvaard bare verhouding staat met wat de burger daarvoor terugkrijgt. EENSGEZIND De diverse raadsfracties toonden zich. zij het met enige nuances eens gezind. Volgens hen. mede ingege ven door de "bezoekronde" van b. en w. en de partijen aan de afzonder lijke dorpen, staat zelfstandigheid van Meerlo-Wanssum voorop. Het CDA realiseert zich dat zelf standigheid ten koste gaal van een verhoging van de OZB. Een uitbrei ding van het ambtelijk korps is dan ook niet te voorkomen. Het CDA is echter van mening dat de kleine gemeente Meerlo-Wanssum toch voldoende kan bieden op gebied van welzijn, cultuur en onderwijs. De GP fractie liet ook weten dat uitbreiding van het ambtenaren korps noodzakelijk was. al moest volgens deze fractie de optie van "kennis inkopen" niet worden uitge sloten. De PK fractie gaf aan dat de toe komst voor Meerlo-Wanssum zeer onzeker is. Overhaaste beslissingen passen daar niet in maar duidelijk heid richting burger is een pre. Daarom stemt ook deze fractie in met het zelfstandig blijven van Meerlo-Wanssum. De raad moet volgens de PK wel tijdig de moed hebben en op de rem trappen als de prijs van zelfstandigheid te hoog wordt. "Alleen een sterke gemeente zal door kunnen gaan". De gemeenteraad zal op 9 juni het definitieve voorstel behandelen. Zondag 4 mei zijn er weer in de diverse gemeenten in de regio dodenherdenkingen. In Venray zal in de Grote Kerk om 19.00 uur een herdenkingsbijeen komst worden gehouden ter nage dachtenis aan allen, burgers en mili tairen, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer en waar ook ter wereld als gevolg van oorlogshandelingen of terreur zijn omgekomen. Aan de bijeenkomst zal medewer king worden verleend door o.a. bur gemeester Waals, de Oecumenische Werkgroep Venray en de Venlose kapelaan L. Brueren. Hij zal het woord voeren over het landelijke thema "buren". Dit jaar zijn de kinderen van groep 7 en 8 van basisschool Regina Pacis uit Vredepeel bij de dienst aanwezig. De kinderen zullen na de bijeenkomst, na de stille tocht naar het oorlogsmonument, daar ook een krans neerleggen. De herdenking wordt muzikaal opgeluisterd door het Collegium Vocale en fanfare Dorpsklank uit Castenray. In de gemeente Vierlingsbeek vindt zowel in Overloon als in Vierlingsbeek een herdenking plaats. In Vierlingsbeek is dat bij het oorlogsmonument naast de St. Laurentiuskerk om 19.30 uur. De bijeenkomst wordt muzikaal opge luisterd door ouderenkoor De Maasgalm en harmonie De Herleving. De bijeenkomst eindigt na 20.00 uur met het leggen van een krans duur burgemeester Diltner en het hijsen van de Nederlandse vlag. In Overloon is er 's morgens om 10.00 uur een herdenking in de Theobalduskerk. Rond 9.30 uur zal het bevrijdingsvuur in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum worden overgedragen aan Scouting Overloon. Aan deze bijeenkomst wordt medewerking verleend door de scouting, het dames- en heren koor, de fanfare en de stichting Herdenking Slag om Overloon. Na de plechtigheid zal door wethouder v.d. Pas bij het vrijheidsmonument de vlam worden ontstoken waarna burgemeester Dittner een krans legt. In Horst America vindt de tradi tionele "Zwarte Plak" dodenherden king plaats. Deze herdenking wordt georganiseerd door oud-verzetsstrij ders en sympathysanten, speciaal voor hun gevallen medestrijders. Om 19.00 uur is er een gebeds dienst in de parochiekerk van America. Rond 19.45 is er een sobe re plechtigheid bij het verzetsmonu- ment aan de Gricndtveenseweg met als afsluiting twee minuten stilte en het leggen van bloemen. Intratuin houdt zaterdag 3 mei een demonstratiedag 'hanging baskets maken'. Deze absolute trend is nog niet zo lang geleden uit Engeland naar Nederland overgewaaid. De hangmanden boordevol kleur zijn een ideale manier om uw tuin, terras of balkon op te fleuren. Want; u kunt het zo gek niet bedenken of er is wel een plaatsje voor deze han gende manden te vinden. De bedoe ling van de hanging basket is dat u de planten niet alleen boven in de mand plant, maar dat u deze ook door de galen heen neer beneden laat groeien. Op deze manier krijgt u een enorme bol met bloeiend goed. Tijdens onze Intratuindemonstratiedag kunt u precies zien hoe u de hanging basket moet vullen, welke planten u erin kunt doen en hoe u de anden het beste kunt verzorgen. Natuurlijk kunt u daarna thuis zelf aan de slag gaan. Het groene waren huis heeft een groot assortiment fra- mens, kokosinlegvellen, spagnum. speciale potgrond voor hanging bas kets en planten die geschikt zijn voor in de basket. Maar ook voor een kant-en-klarc hanging basket kunt u bij Intratuin gerecht. Het leuke van de hanging basket is dat deze geschikt zijn voor alle seizoenen. In het vroege voorjaar kunt u de manden vullen met klein- blijvende bolgewassen. In de zomer staat een beplanting van vaste plan ten of eenjarige zomerbloeiers prachtig. Vanaf september kunt u haar vullen met winterharde planten die geschikt zijn voor de herfst en winter. Door het toevoegen van decoratiematerialen is de hanging basket ook rondom de kerst een sfeervolle buitenversiering. Zorg bij het ophangen voor een stevige bevestiging van de basket. Kies een plaats, waar het niet teveel waait. Geef de planten in de basket regelmatig water en vloeibare kuip- plantenvoeding. Raakt de basket toch uitgedroogd? Dan kunt u deze het beste een tijdje in een grote emmer water zetten, zodat de mand zich weer vol water kan zuigen. De hanging basket blijft er mooi uitzien als u de uitgebloeide bloemen regel matig verwijderd. Overlastproject weer succes De politie controleerde zaterdag en zondagavond- en nacht weer in de omgeving van het uitgaanscen trum in Leunen op overlast. Voor zeven urineerders werd een bonne tje van 100 gulden te betalen uitge schreven. Tien maal werd een bon uitgereikt voor ondeugdelijke ver lichting; eenmaal voor oaldadigheid en eenmaal voor het opgeven van een valse naam. De controle is het gevolg van de klachten van de Bewoners van Leunen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5