Bobby Lalonde Band (öriaeng) SPORT EMOFRA Auster: MIJLING y vet* het Qf je heit hef fjtef M. TEUNISSEN A Manders Vanidröme l/ Showroom VENRAY John Adams Ruud Hermans Decoratieve sierpleisters Stenen voor diverse bestratingen buiten het hu Dakpannen in alle kleuren en modellen teenhandel Spiekert 4 5812 AD Heide-Venray Tel: (0478) 58 69 55 Fax: (0478) 58 91 16 Uw meest komplete partner met klasse Alles wat u zoekt voor uw woning is te vinden in onze moderne en volledig ingerichte showroom. In één oogopslag ziet u het resultaat van uw nieuwbouw, verbouwing of renovatie. Steenhandel Kusters: veelzijdig in assortiment en service e*i en. <uttde& fat iefafanote óo^t-ij&je uit de ieyfo &6rU&tet Stuzc6& e*t (Zttfenittty (fautfdtvifi 67 TTten&etq lei. 0472 - 546 274 MODESCHOENEN GROTESTRAAT 14 VENRAY AUDIO - KTV - VIDEOREPARATIES bel uw serviceman! Openingstijden: 's maandags 13.00-17.00 uur di. l/mvr 8.00-12,00 uur 13.00-17.00 uur 's zaterdags 9 00-12.00 uur Oude Oostrumseweg 12a, 5802 CC Venray. Henseniusplein 5c 5801 BB Venray Tel.:0478-550099 Fax: 0478-550080 Keulerstraat 2a 5854 BX Nieuw Bergen Tel.: 0485-342299 Fax: 0485-342299 KAPELAANSPAD 2 VENRAY SPECIAAL OPTIEK bv 0 SergioTkcchiiii passage 5, 5801 BR Venray tel. 0478-583440 J. Mater Meubelmaker Voor al uw meubelstofferingen en houtwerk binnenhuis, zoals: stoelen tafels bankstellen kasten trappen keukens, enz. De Hulst 2, Oostrum Telefoon 0478-584605 BROEKEN DUUR??? KOM NOU!! alle lengtematen 2 stuks voor 89 piek de beste merken NIEUWE VOORJAARSKOLLEKTIEÜ! dames- en herenkleding de mooiste kleuren de beste merken Vierlingsbeekseweg 18 Overloon Eikenlaan 50 Venray ELECTRO BEVEILIGING Sanitair - Elektro - Techn. Buro gebr. keijsers b.v. 0478 54 12 32 YSSELSTEYN (L) balieverkoop LOVINCKPLEIN sanitair verwarming Begin jaren negentig was Bobby Laionde met zijn band al eens te gast bij de KRO en speelde in de Meervaart te Amsterdam. Zij traden toen zelf op en zorgden tevens voor de begeleiding van Colleen Peterson. De leider van de band Bobby Lalonde is een meester op de gitaar en staat ook zijn mannetje op fiddle. Tijdens het Floralia Festival 1995 in Oosterhout stal Bobby Lalonde met zijn band de show met een wervelend, vakkundig en enthousiast optreden. Specialiteit van de Bobby Lalonde Band zijn de twin-fiddle tunes, waarbij zowel Bobby als het enige vrouwelijke bandlid Kelly Trottier op de fiddle spelen. Laatstgenoemde is eveneens geze gend met een fraai stemgeluid. Bobby Lalonde heeft opgetreden met Kenny Rogers, Joe Diffie, Ricky Skaggs, Waylon Jennings, Charlie Pride, Dolly Parton, Willie Nelson, George Jones, Johnny Cash, enz. De band is afkomstig uit de Ottawa Velley streek en weet evenals zoveel andere Canadese bands het publiek uitste kend te entertainen. Het repertoire is zeer gevarieerd met zowel gedreven up tempo songs als opzwepende fid dle tunes. De leden van de band zin gen vijfstemmig met ondersteuning van de instrumentale kwaliteiten van Bobby Lalonde. Niet voor niets is hij tot drie keer toe gekozen als 'Instrumentalist van het Jaar' door de leden van de Canadese Country Music Association. In 1990 werd de band gekozen tot 'All Star Band van het Jaar'. Ook werd Bobby in datzelfde jaar gekozen tot 'Fiddler van het Jaar'. De band is ook tweemaal gekozen als 'Back Up Band van het Jaar'. In de ach terliggende jaren is de band eveneens diverse malen genomineerd in de John Adams werd op 30 decem ber 1958 in de provinciestad Utrecht geboren als Jos van den Brom. Inmiddels woont de nu 38-jarige zanger/gitarist in Apeldoorn. Op 11-jarige leeftijd werd John voor het eerst geconfronteerd met de akoestische klanken van de 12-snari- ge gitaar die bespeeld werd door John's neef. Onder de indruk van dit geluid besloot John zelf gitaar te gaan spelen. Tot 1975 werd John muzikaal beïnvloed door groepen als Uriah Heep en The Eagles, totdat in datzelf de jaar de Amerikaanse folkzanger/gitarist John Denver met zijn wereldhit 'Take me Home, Country Roads' voor een definitieve ommekeer in John Adams' muziekvoorkeur zorg de. Tot op de dag van vandaag is Denver's muziek bepalend voor John Adams. In 1988 zorgde dat voor een hoogtepunt voor John Adams door, in de razendpopulaire KRO's Soundmixshow van Hennie Huisman, als winnaar uit de finale te komen met het liedje 'Leavin' On A Jet Plane'. Overigens, John Adams was daarbij de eerste die naast het live zingen ook live speelde op zijn gitaar. Iets wat hij overigens het liefste doet: live spelen en zingen. Volgens zijn zeggen 'de enige manier voor hem om tekst en muziek in perfecte balans en harmo nie met elkaar te brengen'. Na en door de Soundmixshow raakte John Adams' carrière in een stroomversnelling en speelde hij voor overvolle zalen in zowel Nederland als België. Tot augustus 1988 werd John Adams begeleid door de Stardivision van Joop van den Ende maar doordat Van den Ende zich meer ging toeleg gen op theaterproductie werd de Stardivision opgeheven en konden alle artiesten, waaronder John Adams, hun toevlucht elders zoeken. Dit bracht hem bij Muziek- Showbureau Jan Vis te Rosmalen. Het maken van een plaat stond vanaf dat moment centraal voor zowel Jan Vis als John Adams. Gezocht werd naar nieuw repertoire en uiteraard naar een arrangeur/componist. Jan Rietman werd benaderd en (her)schreef een viertal nummers voor John Adams. Deze werden opgenomen en voorge legd aan de platenmaatschappij die de stukken niet commercieel genoeg vond waarna Jan Rietman zich teleur gesteld terug trok. Piet Sauer kon mogelijk uitkomst brengen en schreef in ruim een jaar tijd het nummer 'California Sunrise'. Dit nummer zou in navolging van het duet dat John Adams samen met John Denver zou opnemen, uit worden gebracht. Deze unieke samenwerking zou in januari 1991 gerealiseerd moe ten zijn maar door het uitbreken van de Golfoorlog op 17 januari 1991 en de scheiding van John Denver en diens echtgenote in april van dat jaar, gooiden grote hoeveelheden roet in Adams leven. In die voor John Adams teleurstel lende periode liet hij zijn hoofd niet hangen en ging door met het doen van optredens. Enkele hoogtepunten hier uit zijn: een optreden in de Doelen te Rotterdam met Caroline Kaart en met Mini Maxi; een optreden in het Concertgebouw te Amsterdam met o.a. Louis van Dijk, Cum Laude, Jaap van Zweden en Leonie Jansen; een concert in de Concertzaal te Zierikzee; een aantal tv-optredens; een aantal concerten o.a. in Duitsland en Engeland en vele optredens. In 1990 werkte John Adams mee aan een cd voor Volkswagen en in 1993 aan een samenwerkingsproject tussen Van den Ende en Free Recordshop dat resulteerde in een Soundmix-Kerst cd, waaraan o.a. Marco Borsato, Ad Swart, Glenda Peters en Ellen Fransz meewerkten. John Adams vertolkt daarop het num mer: Feliz Navidad van José Feliciano. Naast de muziek voelt John Adams De talenten van Ruud Hermans zijn genoegzaam bekend. Wat valt er nog te vertellen over hem. Enkele jaren geleden nam hij afscheid maar is daar enigszins op teruggekomen. Zo af en toe treedt hij weer op en zien we hem weer op de vaderlandse podia. Hij lijkt zelfs weer plannen te hebben voor een nieuwe cd. De terugkeer van Ruud Hermans op de vaderlandse podia betekent een verrijking voor de country muziek in zijn algemeenheid en van tijd tot tijd treedt hij op met C.O.D. als begeleidingsband. In 1975 bereikte Ruud Hermans samen met de Tumbleweeds de eerste plaats van de Top 40 met 'Somewhere Between'. Nauwelijks enkele jaren later startte hij zijn eigen formatie de Ruud Hermans Band, waar ook Jony de Boer deel van uitmaakte. In 1981 werd de naam veranderd in Tulsa. Een jaar geleden viel de formatie uiteen toen Ruud het besluit had genomen te stop pen en zich te richten op zijn radio werk. Inmiddels is hij in vaste dienst bij de KRO en in een rustiger vaarwa ter terechtgekomen. Zodanig zelfs dat hij heeft besloten om af en toe weer te gaan zingen. Niet meer zoals vroeger maar meer voor de lol en omdat hij het graag doet. Ruud's laatste album 'Blue Horizon' dateert uit 1993. Dat album werd toen live opgenomen bij de KRO met als begeleiders de harde kern van tulsa. Eén van de songs op dit album 'Waiting For You' staat ook op het gelijknamig album daterend uit 1986. Ook songs als 'Thin White Line', 'Innocent Youth', 'Can You Help Me Out Of This Dream' en 'It's Gotta Be Love Tonight' zijn het beluisteren alleszins waard en terug te vinden op Ruud's laatste album, veel van de songs zijn eigen composities of mede geschre ven door één of meer Tulsa-leden. Ruud Hermans heeft in zijn lange carrière inmiddels tal van Awards op zijn naam met als beste jaar 1988 toen hij maar liefst vijf van deze onder scheidingen heeft gekregen. Als zan ger en entertainer heeft Ruud Hermans in de achterliggende jaren bewezen tot het beste te horen wat ons land op dit gebied te bieden heeft. zich sterk betrokken bij het werk van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Hij is als voorlichter werkzaam voor deze organisatie en bezoekt als zodanig scholen om kin deren bewust(er) te maken van het leven van kinderen in ontwikkelings landen. Hij ziet het zelf als een verlengstuk van zijn muziek. 'Als je over het leven in het algemeen of over verhoudingen tussen mensen en de wereld in het bij zonder zingt en je bent er van over tuigd dat je daarin een bijdrage kimt leveren, kun je het bij woorden alleen niet laten'. Door zijn werk voor Umcef is hij in contact gekomen met diverse andere organisatie die ieder op hun beurt een bijdrage leveren aan het welzijn van de mens in de wereld. Organisaties die ondergebracht zijn in het Comité Ontwikkelingssamen werking. John Adams heeft in 1993, 1994, 1995 en 1996 als presentator van een door dit comité georganiseerd Intercultureel Festival opgetreden en wil dit zeker blijven doen. Zijn grootste wens is, ondanks alle tegenslagen, toch nog ooit een cd te kunnen opnemen. Het materiaal daar voor ligt binnen handbereik. Nu nog het vertrouwen van iemand die John Adams als artiest voor de toekomst ziet zitten... categorie 'Groep van het J Jaar'. De band heeft alle grote country festivals gespeeld in Canada met als hoogtepunt een privé concert voor acht wereldleiders op uitnodiging van de ex- president Pierre Trudeau. Bobby heeft samen met Ronnie Prophet zijn eigen tv- show 'Spirit Of The Country' gehad en heeft opgetreden in de Tommy Hunter Show, The Rovers CBC Special en diverse andere tv-shows in eigen land. Inmiddels is het nieuwe album 'Shadow Knows' uitgebracht in ons land. Tevens heeft de formatie een speci aal album voor Europa opgenomen, waarop veel nummers te horen zijn die zij tijdens zijn laatste toernee speelden. Zo hebben zij een speciale country versie gemaakt van de top hit 'Macarena' met daarnaast een ruim tien minuten durende 'Eagles medley'. Het enige vrouwelijk bandlid Kelly Trottier zingt het Pam Tillis succes 'Blue Rose Is' en de klassieker 'Blue Bayou'. Het album laat duidelijk horen dat de Bobby Lalonde Band live tot veel in staat is. Dit album komt tijdens de komende toernee uit. 'Shadow Knows' bevat een mix van country en cajun evenals de live optredens. Voeg daarbij de twin fiddle tunes en u heeft een zeer afwisselend programma. In 'Could I Be Excuses' bevat het album een fraai duet tussen Bobby en Kelly. De slotsong 'Reinvented Love' stond al in de Canadese country Top Tien. Het eerdere album 'Fiddlin' Man' is nog beperkt verkrijgbaar. Het pubhek kan zich nu reeds verheugen want Bobby Lalonde zal opnieuw vuurwerk en spektakel brengen. Naast opzwepen de fiddle klanken zal men kunnen genieten van fraaie meerstemmige zang, waarbij het merendeel van de vokalen vertolkt zullen worden door Bobby en Kelli Trottier.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 29