T UpUc Merselse Dag achttiende ALD MERSELSE DAG cafe 11 Henri^amps De kracht van teamwork VERSCHUUREN Claessens varkenshandel duidelijk sterk aanwezig! jT II II Haj ik miene lösie mar gekocht beej JUWELIER Grotestraat 50, 5801 BH Venray tel. (0478) 581261 KRUIDENLAAN 159 VENRAY - LANDWEERT TEL (0478) 511226 beste De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet 'samenwerken'. Met wortels in de plaatselijke samenleving heeft de Rabobank als geen ander een lange traditie van samen werken en bouwen aan relaties. Van jong tot oud. Dat is meer dan een belofte. Het is onze men taliteit. Met onze kennis en onze contacten Rabobank Zevenrode kunnen we op financieel gebied elke vraag voor u oplossen. Wat u ook wilt aanpakken, we helpen u een handje. Met produkten, diensten en handige adviezen. Dat is onze kracht: de kracht van teamwork. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Grotestraat 59, Venray, telefoon 581324 Specialiteit in fijne vleeswaren Kiekweg 10, 5801 JB Venray Tel. 0478-581263* *b.g.g. 589508 Rien en Ben Min-Verheugen Marktstraat 2, 5801 BM Venray Telefoon 0478-588680 Op 19 mei 1997 (tweede Pinksterdag) wordt in Merselo (gemeente Venray) voor de achttiende keer de "Aid Merselse Dag" gehouden. Het organiserend comité, onder deel van de "Muziekfeesten Merselo", heeft een groot aantal oude ambachten bij elkaar gebracht, aktiviteiten, welke stilaan minder en minder bekend worden omdat ze dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresenteerd in een combina tie met themapleinen, kinder spelen, veel muziek, classic cars en oldtimers, een antiek-, ver zamelaars- en curiosamarkt, toneel en dans. Het geheel is ondergebracht in meer dan 100 kramen, partytenten en een grote feesttent, al met al een route van bijna twee kilometer. GREGORIAANSE MIS. De "Aid Merselse Dag "f begint om 10.30 uur met een plechtige hoogmis. De gezan-l gen zullen door een koor vanl zangers uit de regio verzorgd worden in het gregoriaans. En direct na de hoogmis staan kof fie en Limburgse vlaai natuurlijk klaar! OUDE AMBACHTEN. Langzaam, maar heel zeker, verdwijnen er allerlei oude handwerken. Vaklieden die nog het oude handwerk beoefenen proberen uit alle macht ervoor te zorgen, dat de vele soorten oude handwerken voor de komende generaties behouden blijven. In Merselo zijn een groot aantal oude ambachten te bewonderen. Er zijn bewerkers van diverse metalen zoals de loodklopper, de ciseleur en de kopersmid. Houtbewerkers zijn er zoals de houtdraaier, de hout snijder en de klompenmaker. De mosterdmaker, het boterkar nen, de oude poffertjes e.a. vor men de afdeling "levensmidde len oude stijl". Weer ergens anders zijn bewerkers van natuurprodukten als vlas, riet en klei te zien. Ook zijn er diverse vormen van schilder en portretkunst te zien. De ambachtslieden doen niks lie ver dan steeds maar weer demonstreren "hoe dat vroe ger ging". En zij verbazen zich altijd weer over de geweldige interesse van het publiek en het grote aantal vragen. Maar: hoe meer vragen, hoe liever! MUZIEK. De "Aid Merselse Dag" hoort bij de "Muziekfeesten Merselo". Dit betekent natuurlijk, dat er veel, en vooral veelsoortige muziek te beluisteren zal zijn. Maar liefst 6 orkesten zijn op verschillende plaatsen in het dorp te zien en te beluisteren. Op het country- plein speelt de ountryband Wagon Trail, het Beiers plein heeft zijn Beierse kapel en er zijn een aantal 'joekskapellen, o.a. Heisa en Tumult. De plaat selijke horeca voegt haar eigen 'Top-40-orkesten toe en in de grote feesttent treden de inmiddels overbekende Schintaler op vanaf 15.00 uur. Kortom, een gevarieerd aan bod. TENTOONSTELLINGEN. Gedurende de hele dag zijn er op diverse plaatsen in het dorp diverse exposities te bewonderen. In de bijgebou wen van de gerestaureerde molen "NOOIT GEDACHT" is een tentoonstelling "Merselo van vroeger", waar d.m.v. foto's een beeld gegeven wordt van het vroegere Merselo. Bovendien zal Merselonaar Johan Zegers er zijn boek over Merselo, zijn oude boerderijen en zijn vroegere bewoners pre senteren. In de kerk verzorgt Het Freulekeshuus, het museum uit Venray, een expositie van uitingen van volksdevotie. Weer ergens anders zien we een ten toonstelling van oude boeren gereedschappen en gebruiks voorwerpen. De imker en de turfsteker zijn graag geziene

Peel en Maas | 1997 | | pagina 24