Jazzfestival dit jaar van de baan pelten Samenwerking acht jaarlijks mrgeronderzoek noodzakelijk liiEZuu£9-5oJ Merselo voelt zich voor de gek gehouden Venray "rond" met Penn Color Programma Viering Koninginnedag Venray WEEKBLAD VOÖR VENRAY EN OMGEVING Solliciteer bij Spetters Tuil-timer 32-36 uur per week M n/of Part-timer 20-25 uur per week 24 uur service: Peel en Maas in de komende weken ONDERDAG 24 APRIL 1997 Nr. 17 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG ^en ray's Rijnhuis Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS tJow JGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ jestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0.39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio 46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Jean!] Ben je spontaan, enthousiast en modegevoelig? Is je leeftijd tussen 18 en 25 jaar en ben je op zoek naar een nieuwe uitdaging? Hij zoeken een prettige collega!!! Sollicitaties gaarne schriftelijk loorzien van recente pasfoto aan tyioat in fatupe mode Grotestraat 33 5801 BE Venray PTT haakt af als hoofdsponsor Het Jazzfestival in Venray gaat dit jaar niet door. Serviceclub Kiwanis Venray e.o. ziet geen kans het festival te organiseren nu PTT Telecom in Maastricht heeft laten weten zich terug te trekken als hoofdsponsor. De organisatie heeft een aantal reeds gecontrac teerde acts moeten afzeggen. Onder hen Fats Domino, die de topattractie voor 1997 moest wor den. De Kiwanis zijn erg teleurgesteld over het afhaken van PTT Telecom. De serviceclub had verwacht dat de sponsorovereenkomst zou worden gecontinueerd. PTT had dat volgens woordvoerder Neervoort van de Kiwanis ook toegezegd. Hij vindt het ook jammer dat de sponsor zo laat de beslissing heeft meegedeeld. Dat gebeurde pas begin mei. op een moment dat een aantal acts al waren gecontracteerd en ook andere afspraken al waren gemaakt. Financiële gevolgen heeft de afzeg ging niet. PTT Telecom in Maastricht bevestigt dat het sponsorcontract niet wordt verlengd. "Om een aantal Beperkt aantal reacties op artikelenreeks amenwerking Venray acht een rlijks burgeronderzoek in iray noodzakelijk. De partij it die conclusie uit de inzen- ïgen die volgenden op een arti- inreeks in dit blad. inwerking zal dat dan ook nemen in haar werkpro- ima (en verkiezingsprogram- voor de komende jaren. De telen leidden tot 213 reacties, reacties hadden vooral ikking op het gebied van de laarheid in Venray. Samenwerking pleitte vorig jaar jde gemeentelijke begrotingsbe- leling voor een burgeronder- om zo beter de behoefte van de te kunnen peilen, lènwerking kreeg daarvoor ddoende steun maar wilde toch mogelijkheden van een nader lerzoek bekijken. Aan de hand een viertal artikelen in deze int konden de lezers reageren en ;even of dat zij een burgeronder- wenselijk achtten. Bovendien Jen de burgers aangeven waar ;ens hen iets aan gedaan diende irden. REACTIES totaal kreeg Samenwerking ray 213 reacties binnen, ronder twee anonieme inzenders van een aangaf tegen een bur- ïderzoek te zijn. Dat was overi- de enige tegenstander. Deze ;enstander" liet zijn inzending )aard gaan met de opmerking menwerking Venray allemaal Duidelijk geen voorstander deze lokale partij dus. let lijkt erop dat alleen de echt interesseerden, de politiek sterk (rokken inwoners van Venray :ageerd hebben" stelt lenwerking in haar onderzoeks- iport. Volgens de partij zou dat bevestiging kunnen zijn van de 1 gehoorde gedachte dat er een >rme kloof bestaat tussen burger politiek en dat er een dusdanig Ig vertrouwen in de politiek Slaat dat men de moeite niet imt om een dergelijke bon in te Hen. PROBLEMEN 'e inzenders konden ook aange- n waar volgens hen door de meente iets aan gedaan moest "'den. Niet iedereen 15%) vulde in. De overige 182 responden- Idroegen in totaal 320 items aan. Uw onderneming persoonlijk bereikbaar voor: Storingsdiensten Boodschappendiensten Alarmservice 50^ f-A.S. VENRAY Tel. 551600 De meeste reacties hadden betrek king op de leefbaarheid (65%). Opvallend laag scoort het gemeente lijk belastingnivo (2%) terwijl de inzenders nauwelijks klagen over de communicatie met de burger (6%). Splitst men het begrip leefbaar heid verder door, dan scoort ver keersveiligheid (3lx) het hoogst. Opvallend is ook dat veel inzenders (27) het verkeersgedrag van anderen onder de loep willen hebben. Andere "subtoppers" zijn honden- overlast, sluitingsuur horeca en meer blauw op straat. HANDHAVING Dat met name de leefbaarheid hoog scoort houdt volgens Samenwerking in dat handhaving hier een zeer belangrijk aspect is. "Veel van de genoemde leefbaar heidszaken vallen binnen de directe invloedssfeer van de gemeente", aldus Samenwerking in haar rap port. De uitkomsten geven dan vol gens Samenwerking ook een indica tie van wat aangepakt moet worden. Samenwerking heeft het rapport donderdag aan het college van b. en w. aangeboden met de vraag of de uitkomsten aanleiding geven om alsnog een jaarlijks burgeronder zoek uit te voeren. Ook wil Samenwerking weten welke conclu sies b. en w. willen verbinden aan het groot aantal reacties op het gebied van leefbaarheid. Samenwerking wil zelf ook haar voordeel doen met de reacties. Zoals gezegd wordt een burgeronderzoek opgenomen in het verkiezingspro gramma en als "harde voorwaarde" meegenomen in een eventuele dis cussie over een coalitie. Ook zal de fractie de "urgente problemen" meenemen in haar pro gramma en al in deze periode diver se problemen onder de aandacht brengen. Het Amerikaanse bedrijf Penn Color heeft deze week het voorlo pige koopcontract getekend voor 1,5 hectare grond op Smakterheide. Formeel moeten b. en w. van Venray en de gemeente raad de verkoop nog goedkeuren. De komst van Penn Color levert vermoedelijk 20 arbeidsplaatsen op. De gemeente Venray was al enige tijd. samen met de Industriebank Liof, in onderhandeling met Penn Color. Vorig jaar brachten burge meester Waals en -wethouder Kersten nog een bezoek aan dit bedrijf, dat haar hoofdvestigign heeft in Hatfield nabij Philadelphia. Penn Color, in de jaren zestig opgericht door Edgar Putman, telg van een oorspronkelijk Nederlandse familie. In dertig jaar tijd ontwikkel de Penn Color zich tot een toonaan gevende producent van hoogwaardi ge kleurconcentraten welke toege past worden in o.a. lippenstift, maar ook in autodashboarden, behang en verpakkingsfolies. Het huidige bedrijf telt 500 medewerkers met een wereldwijde omzet van 100 mil joen dollar. Op Smakterheide zal een bedrijfs hal van 2000 m2 worden neergezet. De totale investering van Penn Color in de Venrayse fabriek bedraagt drie miljoen gulden. In Venray zullen kleurpasta's en -con centraten worden geproduceerd voor de Europese markt welke wor den verwerkt in drukinkten, verf stoffen en kunststoffen. Verder zal de Venrayse vestiging het Europese voorraad- en distributiecentrum gaan vormen. redenen", zegt woordvoerder Leenaerts. Van een toezegging is volgens de PTT-woordvoerder geen sprake. "In het algemeen starten we regionale projecten graag mee op, daarna moet een evenement zichzelf bewijzen en sterk genoeg zijn om andere sponsors aan te trekken. Regionaal sluiten we nooit meerjari ge contracten af". Leenaerts wil niet zeggen wat de precieze reden is voor het besluit om in Venray te stoppen. PTT Telecom stopte vorig jaar 25.000 gulden in het evene ment. KLEINER Het terugtrekken van PTT Telecom betekent volgens Kiwani Van Aar niet het definitieve einde voor het Jazzfestival. De Kiwanis willen in het najaar een kleiner jazz- evenement houden. "We gaan een beetje terug naar de begintijd. Een klein jazzfeestje met een paar swin gende orkesten begin september, aansluitend op de activiteiten van de Kunstkring in het Odapark", zegt hij. Voor 1998 gaan de Kiwanis op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor voor het evenement. "Dat zal niet eenvoudig zijn", zegt Neervoort. "Sponsors werven wordt steeds moeilijker". INPAKKERS EN i MACHINEBEDIENERS m/v l I voor bedrijven in Horst en I Venray. Het betreft werk in dag- en ploegendienst. I Tevens zijn er mogelijkheden voor part-time werk. I Bei snel voor een afspraak. 077- 3988989 Volgende week valt Koninginnedag op woensdag 30 april. Peel en Maas zal die week normaal op donderdag verschij nen. Wel zijn de aanlevertijden veranderd. Kopij voor sport- en vereni- gingsnieuws alsmede kerkbe- richten dienen uiterlijk zondag 27 april 21.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunnen tot dins dag 29 april 10.00 uur aangele verd worden. Twee weken later is het op donderdag 8 mei Hemelvaartsdag. Peel en Maas zal die week op woensdag ver schijnen. Ook deze week zijn de aanlevertijden vervroegd. Kopij dient die week op zondag 4 mei 21.00 uur in ons bezit te zijn ter wijl advertenties aangeleverd kunnen worden tot dinsdag 6 mei 10.00 uur. Wij danken IJ alvast voor uw ^medewerking. Ruit ingeslagen In de nacht van zaterdag op zon dag is door een onbekende een ruit vernield van een kapperszaak aan de Schoolstraat. De schade bedraagt ƒ100,-. De Kiwanisclub Venray e.o. heeft zes achtereenvolgende jaren het Jazzfestival georganiseerd, in het Odapark. in De Witte Hoeve en vorig jaar voor het eerst in de schouwburg. Op de uitgave van 1996, met op de speellijst onder meer vader en dochter Dulfer, Denise Jannah en Toots Thielemans, kwamen bijna 2500 mensen af. De opbrengst van de festivals ging steeds naar een goed doel in de omgeving. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... pHlBRl^CHI iedere deelt ere vrije en 4 desserts f 33 nn HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VE1*AY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511 486 "De boot, het kunstwerk van de Tsjechische kunstenaar Jiri Berfinek werd vrijdagmorgen onthuld door directeur Welschen van Inalfa. Het kunstwerk, dat tijdens Slavnost werd geëxposeerd, is geschonken door Raedls Bouwbedrijven en Bouwmij Janssen, sinds jaar en dag de huisaannemers van Inalfa. Directeur Henk Raedts gaf aan dat zijn bedrijf de erkentelijkheid uitdrukt met iets waardevols en was blij dal Inalfa voor dit kunstwerk gekozen had. Vervolgens werd directeur Fred Welschen van Inalfa in een overal gehesen om met een grote kraan het kunstwerk te onthullen. Welschen toonde zich zeer vereerd met het cadeau dat voor hem een zeer symbolische waarde had. "Het symboliseert dat Inalfa op koers ligtaldus Welschen die vond dat De Boot op kunstzinnige wijze uiting geeft aan het wereldwijde karakter van Inalfa. Dorp wil bouwen uit angst voor leegloop en vergrijzing Niet bouwen op een dorp, dat zit de mensen hoog. In Oirlo, in Oostrum, in Veulen. En in Merselo. Dat bleek tijdens de dorpsraadvergadering van afgelo pen dinsdag. Tot het agendapunt 'bestemmingsplan' aan de orde kwam kabbelde de vergadering, met als speciale gasten het college van burgemeester en wethouders, rustig voort. Merselo op een ANWB-bord, drie verhoogde kruisingen, terugkerende bloem bakken en 'poorten' bij de ingangswegen was de oogst. (door Bert Albers) Daarna werd het ineens roerig in het rustige kerkdorp. Want Bert Kersten had slecht nieuws voor de jonge stellen in Merselo: bij wonin gen bouwen in het dorp moet geld bij. Zes ton was het exploitatietekort voor de gemeente op het nieuwe bestemmingsplan. Het plan voor in totaal 36 woningen ligt in concept al klaar, maar zolang er geen oplossing voor het tekort is. heeft het geen zin om naar de provincie te stappen. Bouwplannen moeten voortaan slui tend zijn vinden provincie en gemeenteraad. Oorzaak van het tekort ligt bij de sportaccommodatie die gedeeltelijk verplaatst moet worden om woning bouw in Merselo mogelijk te maken. Dat kost volgens de laatstste berekeningen van de gemeente zelfs wel een miljoen gulden. Zes ton is het college bereid om er op toe te leggen, deelde Kersten mee. Dat bedrag moet dan later maar bij de woningbouw op andere dorpen terugverdiend worden. Maar daarmee namen de Merselonaren geen genoegen. Ze voelen zich aan hel lijntje gehouden. Hoeveel keer hebben ze dit verhaal Mishandeling In de nacht van vrijdag op zater dag werd in een café aan de Langstraat een 29-jarige Venraynaar op zijn hoofd en rug geslagen door een cafébezoeker. Van de mishande ling werd aangifte gedaan bij de politie. De identiteit van de dader is bekend maar hij si nog niet gehoord door de politie. Proces-verbaal is opgemaakt. O 09.00 uur: 09.30 uur: 10.30 uur: 10.30-12.00 uur: 11.00 uur: 11.00-13.00 uur: 11.00-16.00 uur: 11.00-16.00 uur: 11.15 uur: Aanvang Zaalvoetbaltoernooi in Sporthal "de Wetteling" Aanvang Koninginnegolftoernooi bij restaurant Buitenlust Aanvang Oranjevoetbaltoernooi in Sportpark "de Wieïn" in Venray en het sportpark te Oostrum Herauten te paard kondigen de feestdag aan Feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor gedeco reerden en genodigden Aanvang danswedstrijden in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Straattekenen op de Merseloseweg. tussen Kempweg en Kruitweg, georganiseerd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prijs je! Aanvang hockeytoernooi in Sportpark "de Wie'in" Kinderrommelmarkt op het Schouwburgplein en het Henseniusplein. Torenbeklimming St. Petrusbandenkerk. georgani seerd door VVV Venray Gratis huifkarritten voor de jeugd; opstapplaats Merseloseweg/hoek Deken Tielenstraat Aubade voor de gedecoreerden, voor hel bordes van het Raadhuis door Kon. Harmonie "Euterpe" 11.30-12.30 uur: Concert Jeugdharmonie Euterpe, onder luifel schouwburg 12.30-13.30 uur: Carillonconcert 13.30-15.00 uur: Gymnastiekdemonstraties op de Grote Markt. verzorgd door gymnastiekvereniging St. Christoffel 14.00-16.00 uur: Ponyrijden voor de jeugd op het Henseniusplein 14.00-16.00 uur: Brandweerdemonstraties op het Schouwburgplein 14.00-17.00 uur: Pantomimespeler op het Pomppleintje en in het centrum 14.30 uur: Uitdelen van ballonnen voor de jeugd op de Grote Markt, georganiseerd door de Winkeliersvereniging 15.00-17.00 uur: Dansshow op de Grote Markt, verzorgd door diverse Venrayse dansgroepen 15.30 uur: Open podium in café "De Bonte Koe" voor ama teur-zangtalent 19.30 uur: Aanvang Koninginne-bridgedrive in de Schouwburg 20.00 uur: Aanvang Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Tijdens de viering van Koninginnedag worden ook diverse activiteiten georganiseerd door Horeca Venray. al niet gehoord? In 1990 kwam de wethouder vertellen dat twee jaar later het bestemmingsplan klaar zou zijn en dat in 1993 de betonmolens konden draaien in Merselo. "Het is nu 1997, waar was u de afgelopen vier jaar", vroeg één van de aanwe zigen Zegersen in zaal Den Tommes. "En waarom wist u niet eerder dat er zes ton tekort zou zijn". De heer De Brouwer vroeg zich af waar die zes ton eigenlijk vandaan komen. De gemeente heeft de ene vergissing op de andere ondoordachte handeling gestapeld, vond hij en sprak van een onbe kwaam bestuur. Wethouder Kersten verweerde zich met de aantallen wel gebouwde woningen: "U doet nel alsof er hele maal niet gebouwd is in Merselo. De gemeente mocht in de afgelopen jaren 30 woningen bouwen en er zijn er 22 gerealiseerd. Dal zijn er acht te weinig. Dat zijn er acht teveel". VERWACHTINGEN Met deze onbedoelde cryptische omschrijving kreeg Kersten niet meer dan hier en daar een glimlach op de Merselose gezichten. De dorpsraad en de meerderheid in de zaal bleven erbij: de gemeente heeft in de afgelopen jaren verwachtingen gewekt die ze niet is nagekomen. Mensen die al vier tot vijf jaar op een kavel wachten, willen duidelijk heid. Maar daaronder zit de belang rijkste reden voor het verweer van de dorpelingen. Ze zijn hang dat de jeugdige generatie voorgoed uit hel dorp vertrekt en een vergrijzend Merselo achterlaat. Kersten erkende dat hel allemaal best sneller had gekund. Dat hel niet vlekkeloos was verlopen bewees ook z'n opmerking dat hij vanaf nu persoonlijk, samen met z'n rechter hand Piet Lucassen. de onderhande lingen zal gaan voeren. Eén van de afspraken kunnen ze pas na 24 juni maken: "De komende weken heb ik geen tijd, de aspergestijd is begon nen", aldus één van de boze grond eigenaren, die na zoveel jaren wach ten nu even geen haast heeft. Hel valt niet mee, bouwen op de dorpen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1