- HEF NU DE I SLUITINGSTIJDEN VAN UW WINKEL OP Thomas mode PEEL EN MAAS "Modern en klassiek kan door en naast elkaar" Kwart miljoen voor jopknappen jeugdhuis Merselo Wederom strijd om Koningstitel refpunt Peel Maas. Thuis op internet. IC Anno 1881 Venray ^[£ew vorstelijke bediening! Oud- Venraynaar houdt lezing over RMS Inschrijven paalzitten Kees Kousemaker Ontspannen uitwisseling ondernemers Reünie leerling-verpleegkundigen St. Anna UW Atletiek voor verstandelijk gehandicapten Natuur- wandeltocht Merselo wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment kon aanbieden, tót dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende èdrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw etalage ook op Trefpunt staan, 24 uur per ag, 7 dagen per week geopend. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. oor meer informatie over presentatie op internet en de speciale aanbieding ant u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, ix. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Jan de Bouvrie bij bezoek aan Thomassen Interieurs Venray: Gezelligheid zit in de mens, in de dingen die hem omrin- Nederland is in z'n woonom- ing toe aan eenvoud, er komt einde aan de overdaad in de linginrichting". Die bood- ap gaf ontwerper Jan des ivrie zaterdag het publiek in iray mee. Des Bouvries was te bij Thomassen Interieurs ar hij de nieuwe collectie Iderland-meubelen introdu ce. Ontwerper en TV-per- nlijkheid Jan des Bouvrie id nog tijd om enkele mensen individueel inrichtingsadvies te geven. De rest van de paar iderd belangstellenden moest met zijn tips en z'n aanwezig- Idoen. looi ramen en deuren van het eens open, adviseerde Jan des ivrie, "Veel Nederlandse huizen dichtgeslibd met spullen die in de loop der jaren hebben ehoopt. Alles eruit en alleen dat je echt mooi vindt weer naar nen. Of dat een antieke kast of moderne fauteuil is maakt niet We leven in een tijd dat gelukkig mag en niets moet bij de chting van uw woning. Modern lassiek, het kan door elkaar en elkaar. Zolang het maar kwali- lieeft". kwaliteit betreft heeft jassen Interieurs het goed voor f, Met 1500 m2 klassiek en m2 modern design kan de [liteitsbewuste consument in tay keuze maken uit een ruim jd. Alle topmerken zijn verte- foordigd. Omdat sinds vorig jp de afdeling modern ook de Gelderland-collectie een plaats heeft, was Jan des Bouvrie aanwe zig. De ontwerper, al sinds 1969 verbonden aan de Nederlands top- fabrikant, was aangenaam verrast. "Elke vierkante meter van deze showroom is goed verzorgd en heeft kwaliteit", constateerde Des Bouvrie. "Daarvoor hoeft u echt niet naar de grote stad". Enkele honderden belangstellen den hadden dat zaterdag ook niet gedaan, maar hadden zich in Venray verzameld om Nederlands bekend ste meubel- en interieurontwerper te zien en te horen. Jan des Bouvrie strooide met tips en lichtte trends toe: de keuken is de spil van het huis. Een grote woonkeuken met een gezellige grote tafel, waar het gezin elkaar kan ontmoeten. Een flexibele indeling van woonkamer, keuken en badkamer is een andere trend. Alle vertrekken schuiven qua Jan des Bouvriê in gesprek met o.a. Hans Thomassen en zoon Luc. sfeer in de richting van de woonka mer. "En vraag advies aan een spe cialist. Laat hem een schetsje maken". Enkele gelukkigen kregen dat advies van de meester zelf. Een snelle schets op het meegebrachte plattegrondje. Zonder uitzondering vertrokken ze met een tevreden gezicht. "Heel anders dan we het zelf bedacht hadden", aldus een mevrouw uit Grubbenvorst. Met haar man was ze extra naar Venray gekomen voor een bezoek aan Thomassen Interieurs en een advies van Des Bouvrie. Twee keer werd het paar aangenaam verrast. "Het is nu maar de vraag of we het ook dur ven uit te voeren". Is de gemeenteraad het goed- irt wil het college in 1998 .000 gulden uittrekken voor opknappen van het Jeugdhuis, geld staat op wensenlijst voor begroting van volgend jaar. rwaarde is dat de gemeen- v apzelf ook een bijdarge levert, e vorm van zelfwerkzaamheid werven van fondsen. at heeft wethouder Kersten dins- laten weten in Merselo. inappen van het jeugdhuis, dat Enc'om 's van de kerk, 's het timaal haalbare. Eerdere pogin- om de activiteiten voor jongeren er te brengen in een nieuw te wen ruimte aan de school liepen op niets uit. Deze variant zou meer dan één miljoen gulden gaan kosten. Ook in één traject uitvoeren van nieuwbouw samen met de accom modatie van het nog te verplaatsen sportpark liep op niets uit. Vernielingen aan auto's Drie personenauto's die aan het Zandakker stonden geparkeerd, werden in de nacht van zaterdag op zondag doelwit van vandalen. Er waren ruitenwissers vernield, enkele buitenspiegels en er waren krassen in het plaatwerk aangebracht. Hoe groot de schade is kon nog niet wor den medegedeeld omdat nog niet alle eigenaren aangifte hebben gedaan. jKoninklijke kleding! fels 30 APRIL GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214 Het bestuur van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray nodigt haar leden en overige belang stellenden uit voor een speciale Indonesië-avond. Dr. Fridus Steijlen houdt op maandagavond 28 april een lezing in zaal 't Brugeind, Hoofdstraat 74 te Meerlo, aanvang 20.00 uur over 'RMS Van ideaal tot symbool' (RMS Republiek Malaku Selatan. Republiek der Zuid-Molukken). Dr. Fridus Steijlen, geboren te Harderwijk, bracht zijn jeugd door in Venray. Op 9 februari 1996 ver wierf de heer Steijlen de graad van doctor aan de Universiteit in Amsterdam op het proefschrift: "RMS van ideaal tot symbool, Moluks nationalisme in Nederland, 1951-1994' (Uitgeverij Het Spinhuis, Amsterdam 1996). In een indrukwekkend, 285 pagi na's dik, proefschrift worden de resultaten van zijn wetenschappelijk onderzoek verwoord, waaruit de lezer de overtuiging put hier te maken te hebben met een specialist op het gebied van de RMS. Het is begrijpelijk dat dit proef schrift de heer Steijlen geschikt maakt voor zijn huidige taak, t.w. coördinator van de Stichting 'Mondelinge Geschiedenis Indonesië'. Deze stichting heeft tot taak om de laatste periode van Nederlandse geschiedenis in Indonesië (1940- 1962) vast te leggen in Geschiedkundige Interviews van de ervaringen en visies van een 1000 personen, die in die periode in Nederlandsch Indië/Indonesië heb ben geleefd onder verschillende omstandigheden, onder verschillen de overheersing en onder verschil lend dienstverband. Het bestuur rekent op een grote opkomst. Tot ziens op 28 april! Bejaarde fietste tegen hond Een 71 -jarige fietser kon zijn fiets op de Raadhuisstraat ter hoogte van een zebrapad niet tijdig tot stilstand brengen voor een overstekende hond. De man remde af, kwam ten val en moest voor behandeling van verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij kon na behan deling weer naar huis. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op 1 mei start de officiële inschrijving voor het paalzitten dat tijdens de Venrayse kermis. Personen kunnen inschrijven tot en met 30 juni. Inschrijving is mogelijk bij onderstaande adressen. Daar zijn formulieren te verkrijgen waarop aangegeven staat aan welke voorwaarden men moet voldoen om mee te "mogen zitten". De inschrijfadressen zijn: VVV Venray, Grote Markt 23; Boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68; Leo Hendriks, Hofstraat 6; Life Style. Henseniusplein 4a; Sigarenhuis Jansen, Grote Markt 21; Drukshop Venray, Henseniusstraat 9b; Restaurant Etcetera, Stationsweg 1 In memoriam Deze week is op 63-jarige leef tijd Kees Kousemaker overleden. Kees Kousemaker, Zeeuw van geboorte, was altijd zeer begaan met het wel en wee in Venray. Hij was dan ook op velerlei fronten actief. Zo heeft hij vele jaren deel uitge maakt van het bestuur van de VVV en vanuit die functie veel zaken mede-georganiseerd. In de tachtiger jaren was hij als regiseur nauw betrokken bij de organisatie van de Venray revue, een voorstelling die volle zalen trok. De ouderen op het Schuttersveld kennen Kees Kousemaker vooral als vorst van De Schutteraars. Vele jaren presenteerde hij de carnavals avond in dit bejaardencentrum en begin dit jaar werd van hem als vorst afscheid genomen. De laatste jaren was Kees Kousemaker vooral actief als pr- man voor de Stichting Kruisen en Kapellen die de Venrayse veldkrui- sen en -kapellen onderhoudt. In die hoedanigheid was hij regelmatig via Omroep Venray te beluisteren en kon hij in geuren en kleuren de his torie van de diverse kruisen- en kapellen verwoorden. Kees Kousemaker wordt vrijdag morgen begraven na een H. Mis in de Grote Kerk. Op vrijdag 18 april stond, zoals reeds aangekondigd in Peel en Maas vorige week. de ontmoeting gepland tussen leden van Jong Management en Business Vision. Nergens was bekend gemaakt, wat de inhoud van de uitgenodigde gastsprekers zou worden en ook niet wie onze gast sprekers waren. De leden van Jong Management waren reeds vroeg uit de veren voor een bezoek aan een kas en de vei ling ZON. Zodoende dat onze eerste gastspreker A. de Bever alles uit de kast haalde om zijn toelichting te geven op het thema privatisering. Als gemeentesecretaris werd het proces uit de doeken gedaan, met name de visie van de gemeente, de ervaringen en ook hoe de burger en anderen ertegen aankijken. De rol van de gemeente komst sterk over een met het geen in het bedrijfsleven ook gebruikelijk is, back to your corebusiness. Hetgeen betekent, dat gene doen waar men goed in is en dat als kerntaak beschouwen. Na de toespraak van dhr. De Bever was het woord aan dhr. J. Pleyers, directeur van de NLW- bedrijven te Venray. Natuurlijk sloot zijn speech aan, omdat men via BV Buitenbeheer ook in het proces betrokken is. Allereerst kwam de spreker met de ontwikkeling van de sociale arbeidsvoorziening. De morele ver plichting van de maatschappij om de sociaal zwakkeren ook een kans op een baan te geven. Hij kenschet ste ook de bezuinigingsmaatregelen voor zijn 'bedrijfstak'. Ook werd duidelijk gemaakt dat men bij de sociale werkvoorzieningschap steeds creatiever dient om te gaan met de middelen. Venray behoort tot de 15% van de bedrijven die winst maken in deze bedrijfskolom. Voor BV Buitenbeheer werd een heel aparte constructie opgezet, met name om duidelijk te krijgen of het hele verhaal kostendekkend te maken is en/of de ingezette trend uit te breiden is op een groter vlak, eventueel met het bedrijfsleven door middel van joint-ventures. Dit kan met deze constructie. In de zaal stond men versteld van het korte tijdsbestek om een en ander gereali seerd te krijgen. Na de pauze werd een bezoek gebracht aan het NLW Venray. Men kreeg een rondleiding door diverse afdelingen, zoals de verpakkingsaf deling. de schoenafdeling en de afdeling drukwerk. Voor degenen die nog nooit bij zo'n bedrijf op bezoek waren geweest was het zeer leerzaam. Verder had men nooit gedacht dat het zo'n enorme omvang had. DONDERDAG 24 APRIL 1997 - NR. 17 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wandeltocht door Venray Op zaterdag 26 april is er in zaal In den Engel een bijzondere reünie. Ruim 220 oud-leerling- verpleegkundigen van St. Anna (thans de locatie Noordsingel van het Vincent van Gogh Instituut) zullen elkaar die dag treffen. De reünie wordt gehouden omdat het Instituut het oude St. Anna de komende jaren nagenoeg geheel afstoot. De reünie staat aan de vooravond van het feit dat St. Anna (in 1989) 90 jaar geleden werd gesticht. Een groep oud-leerlingen (en leraressen) hebben het initiatief genomen tot de reünie. Enerzijds omdat er volgens hen een behoefte aan was, ander zijds omdat de gebouwen van St. Anna door het Vincent van Gogh afgestolen gaan worden en van St. Anna zelf vermoedelijk niets over zal blijven. Negen dames namen het voor touw: Nel Absil, Hetty van Dierendonck, Koos Ehren, Diny v.d. Elzen, Truus Bremer, Wily Weyers, Truus Platsbeecker en de zusters Anne-José Billekens en Laetitiae de Bock. De respons was enorm en boven verwachting. Ruim 220 oud-leerlin gen uit de periode 1940-1970 heb ben zich voor de reünie aangemeld. Mensen, thans in de leeftijd van ongeveer 50 tot 80 jaar. Mensen van Groningen tot Maastricht. Mensen die allemaal als intern een opleiding tot verpleegkundige hebben genoten op St. Anna. Juist doordat de meis jes van toen intern waren, ontstond Eenenvijftig jaar geleden, in 1946. werd de eerste reünie na de oorlog gehouden. een hechte gemeenschap. Velen heb ben nu nog contact met elkaar. Zaterdag zullen zij elkaar weer treffen vanaf 10.00 uur in zaal In den Engel. In den Engel is boven dien voor de verpleegkundigen van toen een bekend terrein omdat daar vaak na de nachtdienst nog iets genuttigd werd. De reünie zal worden afgesloten met een grote tocht naar het terrein van St. Anna. Om 15.00 uur zal het gezelschap te voet vanaf In den Engel vertrekken en de strijdliede ren van toen nog eenmaal door Venray laten galmen. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Traditiegetrouw strijden de schut ters van de Venrayse schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan op de eer ste zondag van mei om de eeuwen oude Koningstitel. Dit jaar zal de Venrayse schutterij echter niet kun nen schieten op de eerste zondag van mei in verband met de Bevrijdingsdag, vandaar dat er door de algemene ledenvergadering is besloten om Koning te schieten op zondag 27 april 1997. Schutterij? Een schutterij is eeuwen geleden opgericht ter bescherming van altaar en haard in erbarmelijke tijden. Door de eeuwen heen is deze folklo re teniet gegaan en tegenwoordig zijn het de politie-agenten die de taak van de schutters hebben over genomen. Toch bleef het schutters- en gildewezen bestaan in de zuide lijke provincies, te weten Zeeland, Noord-Brabant, Gelderland en natuurlijk Limburg. Met name in de provincie Limburg bleef het schut- terswezen volop bestaan en milita ristisch blijft Limburg voortbestaan. Om de schutterijen zoveel mogelijk bij elkaar te laten komen om te strij den, zoals dit vroeger gebeurde, worden er de zogenaamde Bondsfeesten georganiseerd. De Venrayse schutterij is ingedeeld bij de Bond van de Noord- en Middenlimburgse Schutterijen en Gilden, de Bond Juliana. In deze bond zitten alle verenigingen vanaf Siebengewald tot en met Neer en in deze bond gooit de Venrayse schut terij hoge ogen en met de komst van de twee nieuwe buksen moet de Venrayse schutterij de komende vijf jaren uitgroeien tot een van de meest beroemde schutterijen in Limburg. Eenmaal per jaar ontmoe ten de in totaal 172 Limburgse schutterijen - uit zowel Nederlands als Belgisch Limburg - elkaar op het Oud-Limburgse Schuttersfeest, dat traditiegetrouw op de eerste zondag van juli georganiseerd wordt en dit jaar is dit in Kaulille (B.). U ziet het, de schutterijen vieren feest, de schutterijen leven, echter zoals voor elke vereniging geldt, geldt ook voor de Venrayse schutterij dat zij elk nieuw bloed in de vereniging gaarne verwelkomen, Koningsschieten Het Koningsschieten begint voor de Venrayse schutters vroeg met het afhalen van het oude koningspaar, Bernie van Lierop en Lisetie v.d. Broek aan de Gitaarstraat 50 in Venray om 08.30 uur. Nadat het koningspaar is afgehaald, vertrekt de schutterij naar de Vredeskerk om aldaar een gildemis bij te wonen. Daarna krijgen de Venrayse schut ters een heerlijke maaltijd voorge schoteld en dan is het de taak voor de Venrayse schutters om de schut ters weide om te toveren in een Koningsparadijs, maar daarbij voor elk wat wils aan schielmogelijkhe- den. Wit u Limburgs schieten? Dat kan! Wilt u Brabants schieten, dat kan! En wilt u zowel tegelijk Limburgs als Brabants schieten, ook hiervoor heeft de schutterij de oplossing in huis. Om 13.45 uur zal het zilver ontd aan worden van de huidige koning. Ook zal de ere-koning van vorig jaar, de heer meester Gerard Thijssen gehuldigd worden vanwe ge zijn Koningsschap. Vanaf 13.30 uur kan iedereen terecht voor het officiële gedeelte. Natuurlijk heeft de schutterij voor het talrijke aanwe zige publiek ook een wedstrijd in elkaar gezet en tegen een geringe vergoeding bent u de hele middag en wellicht avond te gast bij de Venrayse schutterij. Nog even het koningspaar.... NIEUWE BUKSEN De hoofdprimeur is voor het eer ste Koningsschieten met de nieuwe buksen op de Koningsvogel. Vorig jaar heeft een commissie uit Venray alles in het werk gesteld om de twee nieuwe buksen van de schutterij te bekostigen en deze commissie werd omgedoopt tot Stichting Schouders onder het Geweer. Inmiddels zijn bij de wedstrijden de nieuwe buksen al in gebruik genomen en dit resulteer de in een gedeelde eerste plaats bij de Schutterscombinalie Noord- Limburg. Het streven is om voor het jaar 2000 het Oud-Limburgs Schuttersfeest naar Venray te halen. Na het bekend worden van de nieuwe koning zal deze voorgesteld gaan worden bij de gildehuizen van de twee Venrayse schutterijen en daarna zal de schutterij door de koning een feestavond aangeboden krijgen. Zoals u allen kunt zien. moet u op zondag 27 april bij de Venrayse schutterij zijn. op de schuttersweide. gelegen aan de Loonsedijk 5 (Endepoel) te Venray. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op maandag 12 mei a.s. oni 20.00 uur zal in het clubgebouw 't Wisselpunt van Atletiekvereniging Venray - Regio een informatiebijeenkomst wor den gehouden over atletiek voor verstandelijk gehandicapten. In deze bijeenkomst zal aan betreffende sporters/sportsters, belangstellenden en belangheb benden, informatie worden gege ven over de opzet van trainingen in clubverband van AV Venray- Regio. Sinds enkele jaren organiseert AV Venray.- Regio ieder jaar op de atle tiekbaan een sportavond voor spor ters/sportsters met een verstandelij ke handicap. Binnen de vereniging is de moge lijkheid nagegaan om voor deze sportsters en sporters op een geva rieerde wijze bezig te zijn met de diverse atletiekonderdelen/num- mers. zoals lopen, kogelstoten, bal- werpen, verspringen, enzovoorts. Atletiek is een individuele sport, waar je alles kunt uitvoeren op je eigen kunnen en niet direct rekening dient te houden met medespelers. Dit is een groot voordeel voor de deelnemers/ hij/zij kan daardoor alles in eigen tempo uitvoeren. Anderzijds is er, omdat met meerde ren geoefend wordt, toch in zekere mate sprake van een groepsgebeu ren. Omdat de vereniging thans kan beschikken over kader die op een verantwoorde wijze training en lei ding kan geven aan sporters met een verstandelijke handicap, wil zij omstreeks 1 juni a.s. starten met het geven van trainingen in clubverband voor deze groep. In genoemde informatiebijeen komst op 12 mei a.s. zullen, hierover nadere inlichtingen worden vers trekt door de Sociaal Pedagogische Dienst Noord-Limburg en de betreffende trainers van AV Venray - Regio. Zondag 27 april organiseren De Natuurvrienden te Merselo weer de laatste natuurtocht van dit sei zoen. De afstanden en starttijden zijn als volgt: 5 en 10 km, vanaf 07.00 tot 14.00 uur: 15 en 20 km. vanaf 07.00 tot 13.00 uur; 30 en 40 km vanaf 07.(X) tot 10.00 uur. Alle routes gaan door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Op de rustplaatsen kunt u tegen geredu ceerde prijzen koffie, soep. brood jes. fris. thee. chocomel c.d. verkrij gen. Startplaats is Zaal Het Anker. Grootdorp 73. Merselo. lel. 0478- 546217. Het inschrijfbuneau sluit om 19.00 uur. Trein-taxi is aanwezig op het station in Venray. Inlichtingen: tel. 0478-546496.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13