Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum 'Alleen met uw hulp blijven vluchtelingen in beeld' Kenteken graveren en autoruit reparaties PRINT., Manpower is verhuisd naar groter pand Uitslagen Solisten- en Ensemblecon cours Circus Mök Dansen tijdens Koninginnedag Liedjesfestival De Piëlhaas Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS Pater Harry Lommen SVD overleden TAXATIES aAresl Triatlon Vereniging Regio Venray Omroep Venray programma- info pyCx/hA, pagina 9 16-04-1997 16:06 Paginal (1,1) ïï5 >eel en maas Donderdag 17 april 1997 - Pagina 9 Voor de behandeling van de raads- genda in de maandagavond gehou- en raadsvergadering van de lemeente Meer Vanssum begon, ierdacht burge ester Hahn het inlangs overleocii raadslid Toon lamps van de raadsfractie GP'94. )e stoel van dit raadslid was al nige maanden onbezet en bekend vas dat hij aan een ernstige ziekte eed. Zijn heengaan kwam echter och nog onverwacht. Zijn inzet in aad en commissies en ook voor de jemeenschap was groot. Hij was en mens die het hart op de juiste ilaats had en veel, op zijn eigen nanier, voor de gemeenschap over iad. Als een eerbetoon werd een ninuut stilte in acht genomen. Bij de ingekomen stukken kreeg Ie raad duidelijkheid, omtrent het ubsidiebeleid ten opzichte van de irfpachtcanon van de Stichting 'arochiehuis Tienray én het overleg vat er in Swolgen wordt gevoerd im de blokhut in Swolgen ook te ebruiken voor andere vereniging, je problemen zijn nu achterhaald, Ie besturen komen bij elkaar, maar ifwachten is nog, of het beoogde esultaat bereikt kan worden. Dc raad had, nadat op enkele vra- ren een antwoord was gegeven, een moeite met het aannemen van et hernieuwde gemeentelijk ram- lenplan. Tegen de partiële herziening van iet bestemmingsplan kern iVanssum, kan de supermarkt 1000 uitbreiden; en het bedrijf jagro zich kan vestigen in het pand an het garagebedrijf Janssen aan de Irugstraat. Wel moet aan de milieu voorschriften worden voldaan. Het voorstel tot het vaststellen van een plan van aanpak om te komen tot een duurzaam bouwbeleid, kon door de raad worden aanvaard, nadat het college nog enkele zaken verduidelijkt had. De PK-fractie was blij met dit voorstel omdat dit al in de coalitie-afspraken was voorge steld. De hardere financiële afspra ken zullen in een der volgende raadsvergaderingen aan de orde komen. Het voorstel is in samen werking met het Gewest en met ondersteuning van het bureau SME het project duurzaam bouwen opge start. Het draagvlak werd verbreed bij bestuurders, ambtenaren en marktpartijen. Voor de aanschaf van rapporten en boeken, werkbezoeken en voorlichtingsactiviteiten werd een bedrag van ƒ1.500,- gevraagd. Daartegen had de raad geen bezwa ren. In de vorige raadsvergadering werd de verkoop van het aan de Molendijk in Geysteren staand kapelletje voor één gulden door mevr. Stockings-Grothausen, terug genomen. Het voorstel was opnieuw in de commissie Grondgebiedszaken aan de orde geweest en nu was meer duidelijk heid verschaft. Zo zal bij vervreem ding de gemeente het eerste recht van koop hebben. De raad had veel lof voor de wijze waarop deze dame sinds 190- het kapelletje verzorgd en waaraan zij zo een emotionele binding heeft.. De stormschade aan het kapelletje heeft de dame met eigen middelen hersteld. Nu bleek het voorstel een hamerstuk te zijn. Vluchtelingencampagne Amnesty International: Met deze oproep vraagt Amnesty International het publiek haar vluch- telingenactie, die op woensdag 16 april in Nederland is gestart, te steu nen. Ook in vele andere landen wordt deze actie voor vluchtelingen in de hele wereld gevoerd. De meeste mensen die vluchten, vluchten vanwege schendingen van mensenrechten. Zij hebben onze bescherming nodig. Regeringen hebben een morele en juridische plicht asiel te verlenen. Amnesty International dringt hier op aan bij de landen van de Europese unie, waaronder ook Nederland. Het aantal vluchtelingen in de wereld stijgt al jaren sterk. Tegelijkertijd is het aantal asielver zoeken in Europa en ook in Nederland sterk afgenomen. Dit is het gevolg van drastische maatrege len die Europese landen, zowel afzonderlijk als gezamenlijk, heb ben genomen om de toestroom van asielzoekers te beperken. Het wordt mensen, ook in Nederland, steeds moeilijker gemaakt om bescherming te vinden tegen vervolging. Vanwege deze •zorgelijke ontwikkelingen gaat Amnesty actie voeren. ACTIE AMNESTY-GROEP VENRAY Op de eerste plaats willen wij door het verspreiden van affiches en folders aandacht vragen voor het vluchtelingenvraagstuk. In de Openbare Bibliotheek van Venray zal van 28 april tot en met 19 mei een tentoonstelling te bezichtigen zijn over vluchtelingen. Verder is op 14 juni een informa tiestand gepland in de Grotestraat tegenover de muziekschool, waar actiekaarten verstuurd kunnen wor den naar leden van politieke partijen die verantwoordelijk zijn voor het vluchtelingenbeleid. Ook zijn daar speciale kaarten, stickers, boeken leggers en T-shirts te koop met aftieeldingen die gemaakt zijn door vluchtelingen in Nederland. In de komende periode willen we verschillende groepen vragen deze actie te steunen. Ook via tv en landelijke pers zult u in de komende tijd attent gemaakt worden op het vluchtelingenvraag stuk. Wij hopen dat u deze actie ook daadwerkelijk wilt steunen. Meer informatie? Bel C. Hoedemaekers, tel. 0478-550230. Het ontwikkelen van deze foto duur de langer dan de tijd die zij hadden om hun spullen te pakken MMSK St. Petrus Banden organi seerde dit jaar het jaarlijkse Solisten- en Ensembleconcours van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray in een prachtige accommodatie en wel de bedrijfs kantine van Inalfa BV aan de Maasheseweg. Het concours was door de organi serende vereniging perfect georga niseerd, hetwelk algemeen waarde ring kreeg. Ondanks de moeilijke bereikbaar heid van Venray-Centrum in ver band met de Powerman-wedstrij- den, was heel goed bij Inalfa te komen en was de zaal dan ook regelmatig volledig gevuld met belangstellenden. De juryleden Adams en Erkens hadden een paar zware dagen, want zij moesten liefst 203 beoordelingen doen, maar ze wisten al de prestaties op hun waarde te beschrijven. De uitslagen met de hoogste pun ten waren als volgt (er waren maxi maal 60 punten te behalen): Afdeling 4: 50 punten: Jasper Geurts, MMSK Venray, slagwerk; Imke Claassens, Leunen, trompet; Annet Hendrix, Castenray, bugel; Yvonne Heidens, Leunen, dwars fluit; Jeroen Lucassen, Leunen, slagwerk; Klarinetkwartet Leunen (Mieke, Yvonne, Rianne, Rian). Afdeling 3: 54 punten: Peter Lemmens, Ysselsteyn, bugel; 52 punten: Yvonne Poels, Merselo, bugel: Lieke ten Brummelhuis, Oostrum hobo; Niek Jansen, Oirlo, bugel; Miranda Mulders, Oirlo, bugel. Afdeling 2: 53 punten: Josien v. Wegberg, Castenray, sax-alto; 52,5 punten: Lea Lemmens-Hendriks, Ysselsteyn, sax-tenor; Ruwan Emonts, Merselo, slagwerk; Frank Jenniskens, Leunen, slagwerk; 52 punten: Ellen Poels, Merselo, bugel. Afdeling 1: 54 punten: Matthias v. Nispen, Merselo, sax-alto; Yvonne Tijssen, Merselo, sax-alto; Rutger Bosch, Oirlo, bariton; 43 punten: Frank Weys, Leunen, trompet; 52,5 punten: Duo Noud en Frank, Oostrum/Leunen, slagwerk; 52 pun ten: Corien Lommen, Oirlo, sax- alto. Afdeling Uitmuntendheid: 54,5 punten: André Reintjes, Leunen, hoorn; 53 punten: Noud v. Mortel, Oostrum, slagwerk. Ere-afdeling: 55,5 punten: Chris Linskens, MMSK Venray, slagwerk; 54,5 punten: Gerard Spreeuwenberg, Ysselsteyn, trom pet; 54 punten: Ellen Gal, Leunen, dwarsfluit; 52,5 punten: Petra Spreeuwenberg-Deters, Ysselsteyn, sax-sopraan. Van alle solisten behaalde Chris Linskens van de organiserende ver eniging MMSK St. Petrus Banden het hoogste aantal punten. zilveren 'Manpower-pin', ontwor pen naar het symbool van de 'per fecte mens' van Leonardo da Vinei. OPEN DAG PRIJSWINNAARS Tijdens de open dag van Manpower Venray op 5 april maak ten alle 'inschrijvers' samen met de reeds werkende uitzendkrachten van Manpower kans op kaarten voor het concert van Michael Jackson, of op cd's. De kaarten voor Michael Jackson zijn gewonnen door George Janssen en Paul Rutten. C.d.'s zijn er voor Anja Koerts, Gerry Gooren, Zilvo Gilgi, Tiny Hendrix, Brigitte Olislager. Richard Arends en Margret Wilmsen. De prijswinnaars kunnen hun prijs ophalen op de ves tiging van Manpower, Schoolstraat 1 5801 BN VENRAY, tel 0478- 510909. Op de foto is Manpower medewerk ster Chantal Beljaars aan het werk in het nieuwe pand Alsof je midden in de zomer een kerstboom optuigt. Een dergelijk gevoel zal het u geven dat wij het met u over Circus Mök willen heb ben. Nee, we zijn niet van plan om een zomercircus te beginnen. Maar wel nodigen we u uit om u nu aan te melden voor deelname aan Circus Mök 1998. Op tijd ja, maar dat moet ook wel willen we dit jaar een puur Venrayse Mök maken. En dat is onze bedoeling: een echte Venrayse Circus Mök. Als u zich vorig jaar in de stoel hebt zitten verbijten, omdat u graag een keer zelf op de bühne had gestaan. Hier is uw kans! We roepen iedereen op die het lef heeft om in alle kwetsbaarheid van de spotlights het Venrayse publiek te willen amu seren. Laat het niet bij plannen zoals die op verjaardagen, of meteen na de Mök, in de vriendengroep enthousiast worden gesmeed. Zet het om in een nieuwe uitdaging. Graag willen we met u praten over uw misschien nog vage plan nen en u helpen ze te verwezenlij ken. Verbaas uw eigen psychothera peut en doe mee met Mök. Gun u zelf de lol van de voorbereiding en het genot van het applaus. In de advertentie elders in Peel en Maas leest u hoe de aanmelding in zijn werk gaat. Wij zien u graag bij een eerste gesprek met ons. Overigens rekenen wij op zoveel animo uit de gemeente dat wij u nu al laten weten, dat aanmelding geen 100% garantie is voor deelname. Woensdag 30 april is het weer zover. Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 vormt op deze dag weer het decor voor dansers van diverse leeftijden en disciplines voor de traditionele Oranjedanswedstrijden- Nadat er op voorafgaande avond voor het eerst een 'Nacht van Oranje' plaatsvindt met een optreden van Maribelle gaan de volgende dag vanaf 11.00 uur 's morgens kinderen vanaf 6 jaar, jeugd, volwassenen en rolstoel dansers een onderlinge strijd aan binden voor de eretitel. Zoals reeds vele jaren wordt dit grandioze eve nement mede mogelijk gemaakt door het Oranjecomité die het geheel van harte ondersteund. Ook dit jaar verschijnen er weer talloze deelnemers aan de start, waaronder dansers van een collega danscentrum uit Arnhem die het vorig jaar voor de eerste keer mee deden en zeer enthousiast naar huis gingen, en rolstoeldansers uit een wijde regio, die speciaal voor deze wedstrijd naar Venray komen. Om ook toeschouwers in de gele genheid te stellen de prestaties te volgen is dit evenement vrij toegan kelijk voor iedereen, met wellicht de gelegenheid om tussendoor ook zelf een dansje te maken op het zweven de parket. Om ongeveer 16.00 uur staat de prijsuitreiking gepland die wederom door een afvaardiging van het Oranjecomité verzorgd zal wor den. Het traditionele oranjebal is er dit jaar dus niet, maar vindt in de vorm van een oer-Hollandse avond met enkel Nederlandse muziek, diverse traditionele doe-activiteiten, enkele shows, lekkernijen en een grandioos optreden van de Volendamse zangeres die voorheen samen met orkest Spring optrad: reeds een dag eerder plaats. Voor nadere informatie omtrent deze activiteiten kunt u dagelijks terecht op tel. 0478-510500. Politie weer cowboy Donderdagmorgen kwam een melding binnen dat een pony op de Hoogriebroekseweg gevaar voor het verkeer opleveren. De politie had weer succes en voordat er ongeluk ken waren gebeurd, stond de pony weer in een wei in afwachting van het afhalen door de eigenaar. De tijd is er niet naar, maar toch is de organisatie voor het volgende carnavalseizoen al weer volop draai ende. De Kemissie Liedje van vaste- laovesvereniging De Piëlhaas orga niseert ook dit jaar weer haar traditionele Liedjesfestival. Op zaterdag 27 september aanstaande is het weer zover en zullen diverse artiesten een gooi doen naar een plaatsje op de cd. De Kemissie Liedje nodigt daar om iedereen uit creatieve ideeën op muzikaal gebied aan het papier toe te vertrouwen en in te sturen of af te geven bij Anne-Christine Liebrand, Geysterseweg 10 in Oostrum. Uw creatie dient aan enkele voor waarden te voldoen, t.w. het liedje dient geschreven en gezongen te worden in Venrays dialect en dient een hoge carnavaleske waarde te hebben; het liedje mag niet langer duren dan ongeveer drie minuten; de melodie partij dient op bladmuziek ingeleverd te worden tegelijk met een ingezongen cassettebandje. Zowel oude bekenden als jong talent worden door de kemissie van harte aangemoedigd om zich aan het schrijven en componeren te zetten. De nieuwe liedjes moeten vóór 27 juli 1997 worden ingeleverd. Voor meer informatie kun je bel len naar 0478-589129. Thee Wereldwinkel Venray verkoopt diverse theesoorten, waaronder de Katiyo- en de Singa-thee. Katiyo- thee is afkomstig uit Zimbabwe. Honderden boerenfamilies uit de Hondey-vallei verbouwen thee voor de Katiyo-fabriek. Normaal gespro ken verlaat thee ontwikkelingslan den in grote zakken of theekisten. Het winstgevende deel, namelijk het mengen en verpakken in theezakjes, gebeurt dan in het westen. In de Katiyo-fabriek echter wordt de thee zelf verpakt. Dit levert extra werk gelegenheid en dus extra geld op. De opbrengst wordt onder de boeren en de plantage-arbeiders verdeeld. Singa-thee komt van de theetuinen van Singampatti, ('plaats voor leeu wen'), in het midden van een natuurreservaat in Zuid-India. Singa-thee is biologische geteeld, dat wil zeggen dat er geen kunst mest of chemische bestrijdingsmid delen zijn gebruikt. In plaats daar van gebruiken de producenten organische mest van bladeren en koemest. Ook zijn er terrassen aan gelegd op de hellingen tegen erosie en schaduwbomen geplant, om de theestruiken en de bodem tegen uit droging te beschermen. Zo blijft het natuurlijk evenwicht in stand. Inlichtingen: tel. 0478-588571. Openingstijden; ma. 12.00-18.00; di. t/m do. 10.00-12.30 en 13.30- 18.00; vr. 10.00-12.30 en 13.30- 21.00 en za. 10.00-17.00 uur. Inbraak in paardenstal Tussen zondagavond 20.30 uur en maandagmorgen 08.30 uur is door forcering van de deur toegang ver kregen tot een aan de Weideweg gelegen paardenstal. Ontvreemd woerden een kapstok, enkele rollen touw en een borsttuig voor een paard. elke week nieuws Deuk in auto geschopt Een 47-jarige Venraynaar deed maandag aangifte dat er in zijn op de parkeerplaats aan de Eindstraat staande personenauto een deuk was geschopt. Schade ƒ2.000,-. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 april houdt de firma SafeCars een gra- veeractie ter voorkoming van auto diefstal op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve. U kunt hier terecht van 10.00 tot 18.00 uur. Gestolen auto's worden nor maal gesproken met vals papieren en met een ander kentekennummer weer doorverkocht. Als het origineel nummer in de ruiten staat ziet ieder een dat het met de papieren niet klopt en dus moeten de dieven eerst alle ruiten vervangen alvorens de auto te kunnen verkopen. De verzekeringen hebben naar het effect van graveren onderzoek gedaan en bevelen sedertdien het graveren van harte aan. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft u geen afspraak te maken. Het graveren van het kentekennummer kost 25.- inclusief waarschuwingsstickers op de voorportieren. VOORRUIT REPARATIE Tevens kunt u kleine beschadigin gen in uw voorruit laten repareren zodat het plotseling doorscheuren van uw voorruit voorkomen kan worden. Vervangen van een voorruit is een kostbare aangelegenheid van daar dat alle verzekeringsmaat schappijen een voorruit reparatie volledig vergoeden vatiaf WA-casco verzekering. In dat geval betaalt u geen eigen risico en uw no-claim wordt niet aangetast. U herkent SafeCars aan de blauwe reclameborden en de blauwe outfit. Voor verdere informatie kunt u gratis bellen met het nummer 0800- 0225575. Maandagavond overleed vrij plot seling op 83-jarige leeftijd de vooral in Ysselsteyn bekende kapelaan Harry Lommen. Toen Harry Lommen in 1938 tot priester werd gewijd kon hij niet naar het missiegebied in Nederlands Indië vertrekken en moest wachten tot het weer mogelijk was. Omdat hij bevriend was met het hoofd van de school in Ysselsteyn kon hij in die school niet alleen godsdienston derwijs geven maar ook de pastoor assisteren. Daar maakte hij ook de bange dagen van de oorlog en bevrijding mee. Nadat hij in 1972 uit Indonesië terugkeerde heeft hij nog op vele plaatsen in Nederland pastoraal werk gedaan, de laatste jaren als rector van het bejaardenoord in Someren. Vrijdag vindt de uitvaart en begrafenis plaats in Teteringen. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Power(wo)man Venray Recreanten dames: Truus Hiddema 1.17.02 8e. Recreanten heren: Peter Scheres 1.01.11 7e; Marcel Martens 1.02.56 29e; Twan Verhoeven 1.19.09. Aspirant leden: Rik Gommans 16.13 le; Koen Schroten 18.13 13e. Power(wo)man: Dave Rost 1.52.59 26e; Hennie Freriks 1.53.07 27e; Jan v. Ass 2.19.24 29e veteranen. Trainingstijden: Dinsdag: 19,05-20.10 uur Zwemmen in De Sprank. Woensdag: 18.30-19.30 uur Looptraining voor de jeugd; 19.00- 20.45 uur Looptraining op de atle tiekbaan. Zondag: Zwemtraining met als gast trainer Mark Pessink van Triatlon Vereniging Arnhem, van 09.00 tot 10.00 uur in De Sprank. Aansluitend fietstraining (60 km), vertrek vanaf De Sprank. Power Kids 1997 Uitslag: Groep 7/8 jongens: 1. Rick Gommans 16.13; 2. Alex Kaancn 16.45; 3. Remco v.d. Bungelaar 17.06 min. Groep 7/8 meisjes: 1. Maud Claessens 19.30; 2. Danielle Geraedts 20.04; 3. Geertje de Klcyn 20.6 min. Groep 5/6 jongens: 1. Stef v.d. Wijs 12.36; 2. Geert v.d. Sanden 12.38; 3. Ralf Hulsman 13.17 min. Groep 5/6 meisjes: 1. Carcia Stegen 14.34; 2. Saskia Rooymans 15.17; 3. Emmely Dorssers 15.53 min. Trainingsprogramma voor jeugd- triatleten Looptraining: Woensdag 23 april van 18.30 tot 19.30 uur op dc atle tiekbaan in Venray. Fietstraining: Zaterdag 19 en 25 april van 15.00 tot 16.30 uur vanaf zwembad De Sprank. Zwemtraining: Zondag 20 en 27 april van 09.00 tot 10.00 uur in zwembad De Sprank. Voor informatie kun je bellen naar Bert Vicrsma, tel. 513874 of Martien Dupont, tel. 0478-511545. GGW De Peel oefent in Amerika De Groep Geleide Wapens De Peel gaat deelnemen aan de grootste oefening op het gebied van lucht- doelafweer. De oefening wordt gehouden in de Amerikaanse staat New-Mexico in en om de stad El Paso. Ruim 500 manschappen zijn afgelopen zondag met hun materieel naar Amerika vertrokken waar op 17 april met de oefening begonnen wordt. Omroep Venray gaal in samen werking met de GGW-basis ruim aandacht aan de oefening schenken om het thuisfront op de hoogte te houden van het wel en wee van hun familieleden aan de andere kant van de grote plas. Op vrijdag 18 en vrijdag 15 april zal Omroep Venray een verzoekpla- tenprogramma uitzenden. Dat gebeurt in Werk in Uitvoering tus sen 15.00 en 16.00 uur. Dit pro gramma wordt dan telkens de zon dag daarop om 17.00 uur herhaald. Over feiten en feitjes zult u regel matig in Lokaal Centraal geïnfor meerd worden door majoor Romijn. Hij is hoofd afdeling voorlichting van de Groep Geleide Wapens De Peel. Vanuit Amerika worden de bij dragen verzorgt door collega Hilko Poot. Lokaal Centraal is er elke werkdag van 17.00 tot 18.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 17 april bekijken we de noord, oost en zuidkant van de Grote Kerk. Waarom zitten er ijze ren ringen in de kerkmuur, was de kerk verdedigbaar in oorlogstijden, waren er zeven smarten van Maria en waar ligt de broer van Hensenius begraven? U hoort het allemaal van Ben Kruysen. Samen met hem gaan we via de toreningang de kerk bin nen. Als u de grote kerk zelf wilt bekijken kan dal tot november elke middag van 14.00 tot 16.00 uur. In de Groote Peel vertelt Jan Michels u over het onderhoud van de Peel. wat er gedaan wordt om de Peel als Peel te behouden. Naast de Blaak in het Limburgse deel liggen er ook vennen in het Brabantse gedeelte. Bij 't Elfje kijken we welke eenden te zien zijn en we ont dekken de tafeleend, wilde eend en fuut. (Donderdag 19.00-20.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur). WAAR ZIJN DE TROUBADOURS GEBLEVEN? Op 17 april komt Ger Coppens uit Boerdonk naar de studio. Van Ger Coppens zijn al twee cd's versche nen en wel 'Van Binnenuit' en 'Levenswijze'. Het is goed mogelijk dat zij enkele liedjes live ten gehore brengen. (Iedere donderdag van 21.00 tot 22.00 uur). De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 0478-513656, World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E-mail: lovenray@dds.nl Voor al uw zwart/wit copieën op A4, A3, A2, Al, AO én kleurcopieën op A4, A3 Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102 Fax 514184 WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Manpower Uitzendorganisatie feeft sinds kort een nieuwe stek in .ietVenrayse centrum. Vanaf 1 april v: jl. is de Venrayse vestiging van 's verelds grootste uitzendorganisatie rerhuist naar schoolstraat 1het oormalige pand van Jola-mode. Op april verzorgde burgemeester Waals, onder belangstelling van uit- tendkrachten, bedrijven en lanpower-medewerkers uit de egio, de feestelijke opening. HISTORIE In de jaren zestig werd de eerste vestiging van Manpower in Nederland geopend. Momenteel heeft Manpower ruim 100 vestigin gen in Nederland en bij een voort zettende trend zal het aantal vesti gingen oplopen tot meer dan 110 ind 1997. Om nu en in de toekomst to goed mogelijk invulling te geven ian de wensen van (potentiële) Jpdrachtgevers, heeft Manpower liet alleen reguliere vestigingen, naar ook vestigingen in 'ostkantoren en verleent ze 'inhou- se-service' bij grote inleners. REGIO VENRAY Ook in deze regio is Manpower goed vertegenwoordigd. De vesti ging in Venray bestaat bijna 5 jaar n werkt zeer nauw samen met de estigingen in het Postkantoor en in iet GAK in Venlo en de vestiging in Helmond. Bovendien is de komst van Manpower Boxmeer en Cuijk aanstaande. Samen bemiddelen zij nde regio voor uitzendkrachten op idministratief, industrieel en tech- 'isch gebied en op het gebied van Ie gezondheidszorg. De nieuwste ontwikkeling is Manpower Techniek, voor bemiddeling van middelbaar en hoger technisch per soneel. Behalve in Helmond, waar •leze divisie al een tijd zeer succes vol opereert, zal Manpower fechniek binnenkort ook vanuit de venrayse vestiging actief zijn. EEN EIGEN STIJL VAN WERKEN In haar manier van aanpak onder scheidt Manpower zich wezenlijk van de concurrenten in de uitzend- hranche. Manpower heeft uitgekien de, ISO-gecertificeerde procedures en systemen ontwikkeld, waardoor 'edere medewerker in staat is een grondige en gestructureerde analyse [e maken van zowel de uitzend- icht als de behoefte van de klant, basis van die twee gegevens is npower in staat om de enige juis- kmatch te maken. Belangrijk hulp- middel hierbij zijn de unieke test- en 'rings systemen die Manpower ter jchikking heeft, zoals vaardig- 'dstesten voor industrieel en 'lcht) administratief personeel, tes- 'n voor (directie)secretaresses en taaltesten. Binnenkort introduceert Manpower bovendien een nieuwe test die in recordtempo de motivatie bepaald van een uitzendkracht. Deze test is ontworpen in samen werking met een gerenommeerde Italiaanse psycholoog, en absoluut uniek in zijn soort. Zeer uitgebreid is ook het pakket aan (computer)trainingen, waaronder trainingen voor een groot aantal soft-ware programma's (o.a. Word, WP, Excel, Lotus, Access, PowerPoint) en trainingen op het gebied van Hygiëne en Veiligheid. In de nieuwe vestiging van Manpower in Venray is een aparte test- en trainingsruimte ingericht. KWALITEITSBELEID Kortom, het beleid van Manpower is erop gericht om personeelsdien sten van de hoogst denkbare kwali teit te verlenen aan onze klanten (zowel opdrachtgevers als uitzend krachten), door een grondig begrip van de behoefte van onze klanten, constant vakmanschap en voortdu rende vernieuwing. Het continu ver beteren van onze dienstverlening en het streven naar totale kwaliteit, vormt een vanzelfsprekend onder deel van onze bedrijfsvoering en komt expliciet tot uitdrukking in het motto van Manpower: "You can measure the difference". OPENING Tijdens de opening op 4 april jl. konden de aanwezigen, onder het genot van een hapje en een drankje, de nieuwe vestiging bekijken. Tijdens het officiële gedeelte waren er korte toespraken van Burgemeester Waals en Manpower Regiodirecteur mevrouw A.van Rossum. Zij gingen respektievelijk in op de samenwerking tussen over heid en uitzendondernemingen en op de plaats en ontwikkeling van de uitzendbranche in de arbeidsmarkt. Verder sprak de burgemeester de hoop uit op verdere samenwerking tussen de gemeente Venray en de uitzendorganisaties. OSCARUITREIKING Burgemeester Waals had tijdens de opening ook nog de eer om aan een aantal Manpower-krachten een 'OSCAR' uit te reiken. In tegenstel ling tot Hollywood, waar de Oscar een beloning is voor uitmuntende acteerprestaties, staat deze bij Manpower voor uitmuntende arbeidsprestaties, welke door het inlenende bedrijf worden beoor deeld. Oscars waren er ditmaal voor een zestal uitzendkrachten, te weten: Gert-Jan Arts, Rian Heesen, Désiré Schreven, Gery ten Broek, Carolien Keizers en Ron Fransen. Behalve een getuigschrift en een bos bloemen ontvingen zij allen een Burgemeester opende nieuwe vestiging....

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9