I "De situatie is niet plezierig Gemeente betracht soepelheid bij noodsituatie Synthese start met veiligheidsproj eet ouderen in Veltum 99 P0RKHOF Nieuwe ontsluitingsweg instituten Wanssumseweg Open dag GON Twee topmensen stappen op bij Van Gogh 'T VENROJS LARVE GETAEJCEND Het paalzitten komt terug in Venray College bezoekt Leunen Kleding- en speelgoed beurs U zoekt de risico's tot op de bodem uit. peel en maas Donderdag 10 april 1997 - Pagina 9 Vleesverwerking Porkhof gaat wel door Ven viceseon d* boerend Sinds afgelopen weekeinde mer ken de varkenshouders in Venray sleeds meer van de varkenspest die thans in de regio heerst. Alhoewel er in Venray nog geen geval is geconstateerd, liggen vele varkensbedrijven in het gebied waar vervoer verboden. Houbensteyn/Porkhof is een van die bedrijven die met de gevolgen temaken hebben. "De situatie is niet plezierig" aldus directeur Eric Houben. "Ons bedrijf zit er met de slachterij en de vleesvarkensbedrijven middenin. Alleen onze zeugvarkensbedrijven aan de Spiekert en in Meterik vallen buiten het vervoersgebied". Houben heeft de situatie al lange re tijd zien aankomen. "We hebben getracht ruimte te creëeren in onze stallen. Daardoor kunnen we de gevolgen een paar weken opvangen dat zal niet voldoende zijn. Ik verwacht dat deze situatie een paar maanden gaat duren". GEVOLGEN Sinds afgelopen maandag komt de lijkskeuringsdienst voor vee en ilees (RVV) nu ook bij Houbensteyn controleren. Dat brengt op zich al de nodige risico's met zich mee omdat deze mensen ook op andere bedrijven controle ren. Bij Houbensteyn hebben ze dan ook de nodige hygiënische maatre gelen genomen. Bij de slachterij Porkhof ligt het werk stil. De vleesverwerking gaat wel door omdat "dood vlees" van buitenaf wordt betrokken. Voor een aantal inleenkrachten is er echter geen werk terwijl met ander perso neel geschoven wordt. "Verder heb ben wij werktijdverkorting aan moe ten vragen", aldus Eric Houben. RIDICUUL Een van de gevolgen van het ver- voersverbod is dat Houbensteyn geen gebruik mag maken van haar eigen KI station. "Een ridicule situ atie" meent Eric Houben. Binnen Houbensteyn is de leus van "zaadje tot carbonaatje", binnen haar eigen gesloten circuit de praktijk. Nu moet Houbensteyn haar zaad van buiten het gebied halen waar het vervoers- verbod geldt. "De kans dat varkens pest nu in het bedrijf komt, wordt daardoor groter". ACTIE Bij Houbensteyn gaan ze daarom niet bij de pakken neerzitten. Voor het eigen KI-station heeft de directie ontheffing aangevraagd. Verder wil het bedrijf een corridor realiseren voor haar slachterij. Dat zou een weg moeten worden waarover met ontheffing toch varkens van buiten het vervoersverbodgebied naar de slachterij gevoerd kunnen worden. Ook daarover is Eric Houben in gesprek met de officiële instanties. "We krijgen alle mogelijke mede werking hierin maar omdat veel instanties nu overbelast raken duren de procedures lang". NOODVOORZIENINGEN Zoals gezegd ziet Eric Houben de situatie niet plezierig in. Hij ver wacht binnen niet al te lange tijd dat ook in Venray zelf varkenspest geconstateerd zal worden. Hij ver wacht dan ook dat hij over enkele weken noodmaatregelen moet nemen in de vorm van opvangruim te in lege stallen of noodstallen. De gemeente zal hieraan in ieder geval haar medewerking verlenen (zie elders in dit blad). Waals: "Situatie baart zorgen" mmm De gemeente Venray zal de komende weken de nodige soepelheid drachten bij varkenshouders die noodmaatregelen moeten nemen Js gevolg van de varkenspest Burgemeester Waals deelde dat maan- dagavond in de commissie algemene zaken mede en herhaalde die toe zegging dinsdag tijdens een bijeenkomst van varkenshouders in Waals uitte zijn bezorgdheid over de situatie. "Als gemeente kunnen we ffl deze situatie echter weinig doen. Tk ga er vanuit dat de situatie voorlopig iog niet voorbij is." aldus Waals. De gemeente Venray heeft momenteel drie medewerkers van de afdeling milieu volledig ingezet op de varkenspest en de gevolgen daarvan. Controle en toezicht wordt o.a. gehouden bij het verplaatsen van mest. "De iemeente controleert iedere mestuitrijding binnen net verv bied". t vervoersverbodge- TUDELIJK BOUWEN als liet verder weten dat de gemeente in noodsituaties de nodige soe- Hilheid zal hanteren. "Daar waar boeren tijdelijk willen bouwen, biivoor- 'oeld een noodstal of nissenhut willen realiseren zullen wij alle medewer- :|og verlenen." Waals wees er wel op dat de "soepelheid" zijn grenzen leeft. "De varkenshouders dienen hun plannen wel te melden. We moeten eikaar daarin vertrouwen". PSYCHISCHE NOOD Waals maakte zich dinsdag ook zorgen over de gezinssituatie bij de var- :enshouders. "De problemen zullen veel vergen van het uithoudingsver mogen van U en uw gezin. Dit soort problemen van psychische nood zijn Jiet alleen met een pilletje op te lossen. Ik wil daarom met de LLTB ara. renray kijken of er gezamenlijk een meldpunt kan worden opgezet waar U «recht kunt met dergelijke problemen. Venray is ook gebaat met het wel- *'jn binnen uw gezin." Waals hoopt op korte termijn dit meldpunt gereali seerd te hebben. Er komt één onstluitingsweg voor de instituten aan de Wanssumseweg in Oostrum. Zowel Paschalis, Nieuw Spaeland als de nog te bouwen TBS-kliniek worden via deze weg bereikbaar. De in- en uitrit komt ten oosten van de rotonde aan de Wanssumseweg. De Sparrendreef, die eerst in beeld was als ontslui tingsweg, wordt opgeknapt en verbeterd en gaat uitsluitend dienst doen als ontsluitingsweg voor sportpark De Spar en recre atiepark De Witte Vennen. Wethouder Driessen van openbare werken liet dat dinsdag weten tij dens het bezoek van het college van B en W aan Oostrum. De provincie, beheerder van de Wanssumseweg, is akkoord met het plan van de gemeente. Een afzonderlijke in- en uitrit voor de instituten is veiliger dan al het verkeer via de Sparrendreef laten gaan. Bovendien is de aansluiting van de Sparrendreef op de rotonde niet optimaal. De Sparrendreef krijgt een nieuw wegdek en erlangs komt een vrij lig gend fietspad. Over de financiering praat de gemeente met ondernemer H. Maessen, eigenaar van De Witte Vennen. Zaterdag 12 april houdt de Gehandicapten Organisatie Nederland, afdeling Maasdorpen en NW Limburg een open dag in dienstencentrum Zonnehof in Tienray. De regionale afdeling is enkele jaren geleden opgericht en kent, na een moeizame start, de laatste tijd een flinke groei. Dat komt mede door de activiteiten die de afdeling organiseert. Nu de afdeling "op de rails staat" wil men naar buiten tre den en ook niet-leden bekend maken met het GON. Vanaf 14.00 uur is iedereen welkom in de Zonnehof, Zonnehof 45 te Tienray. U kunt deze middag vernemen wat de GON is en wat zij voor gehandi capten kan betekenen. Dat zal mede gebeuren aan de hand van een videofilm. Natuurlijk is er volop gelegenheid tot het stellen van vra gen. De middag duurt tot ongeveer 16.00 uur. Inbraak in woning In de nacht van zaterdag op zon dag is door gebruikmaking van een valse sleutel toegang verkregen tot een woning aan de Langstraat. Ontvreemd werden een draagbare telefoon en een scanner. 'Verschil van opvattingen over koers organisatie' Twee van de drie topmanagers van het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) vertrekken bij de Venrayse instelling. Het gaat om M. van Weers en P. Dorren, voor zitter en lid van de Raad van Bestuur, zoals de directie bij het VvGI wordt genoemd. Het ver trek komt na een onderzoek naar de bestuurskracht binnen het instituut. Komende weken wordt gekeken hoe de ontstane vacatu res -tijdelijk- moeten worden opgevangen. Het derde lid van de Raad van Bestuur, mevrouw R. Boom, blijft wel een taak houden in de top van het instituut. De Raad van Toezicht van het Vincent van Gogh Instituut heeft dat deze week bekend gemaakt. De raad, die moet toezien op het func tioneren van de directie, stelt in een mededeling dat er voor de nieuwe uitdagingen waarvoor het instituut zich gesteld ziet krachtens het con venant nieuwe impulsen nodig zijn. De Raad komt tot die conclusie naar aanleiding van het rapport van pro fessor Otto van het GITP. Die onderzocht of de huidige directie over voldoende bestuurskracht beschikt om aan de nieuwe eisen tegemoet te komen. De uitkomst van het onderzoek en het standpunt van de Raad van Toezicht was voor Van Weers en Dorren aanleiding om op te stappen. Volgens een woordvoerder van de Raad van Toezicht heeft het vertrek van beide directeuren niets met bei der capaciteiten en kwaliteiten te maken. Het gaat om een verschil van opvattingen over de koers van het instituut. Het VvGI is al sinds 1993 bezig om zichzelf te reorgani seren en om te vormen. In dat jaar sprak het instituut met de minister en de zorgverzekeraars in een con venant af dat Van Gogh nieuwe wegen zou inslaan, met als zwaarte punten zorgvernieuwing en decon centratie. Om die operatie goed te kunnen uitvoeren diende bovendien de organisatie te worden aangepast. Beide managers zijn sinds het begin van de jaren tachtig in dienst van het Van Gogh Instituut. M. van Weers is psychiater en houdt zich bezig met de patiëntenzorg. Collega P. Dorren is de financieel-economi- sche topman van het instituut. Over het tijdstip en de wijze van afscheid zal het Van Gogh Instituut nog nader berichten. wij ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar In het kader van de periodieke bezoeken van het Venrayse college aan de dorps- en wijkraden zullen burgemeester en wethouders op dinsdag 15 april een bezoek brengen aan Leunen. Het college wordt om 19.00 uur door de dorpsraad ontvangen en bezoekt vervolgens het nieuwe bestemmingsplan-gebied en het gerenoveerde gebouw De Schakel. In zaal Martens begint om 20.30 uur een openbare vergadering van de dorpsraad met het college van b. en w. Op de agenda staan onder meer de volgende gespreksonderwerpen: stand van zaken nieuw bestem mingsplan Leunen; woningbouw in de kerkdorpen; operatie KEERpunt en de betekenis daarvan voor een dorp als Leunen; verkeersveiligheid; verlichting dorpsplein/dorpsver- fraaiing; abri's; onderhoud wegdek Leunseweg; bomenplan Albionstraat. Belangstellenden zijn van harte welkom bij deze bijeenkomst. Omdat de winterbeurs een groot succes was, organiseert peuterspeel zaal De Mierenhoop (onder flatge bouw Hubenhof aan de Westsingel) op 12 april van 10.00 tot 14.00 uur weer een kleding- en speelgoed beurs. Voor weinig geld leuke din gen kopen in een gezellige omge ving. Uiteraard kunt u ook spullen inleveren die u graag wilt verkopen. Inname goederen Wanneer u kleding en/of speel goed heeft dat u niet meer gebruikt bel dan 584730 of 511082, elke dag van 20.00 tot 21.00 uur. U krijgt dan een beursnummer en verdere infor matie over hoe zij uw spullen verko pen. Onderstaand de belangrijkste zaken: 70% van de opbrengst is oor u, 30% komt ten goede aan de peu terspeelzaal; kleding vanaf maat 80; speelgoed schoon aanleveren; arti kelen worden door u voorzien van prijzen (maximaal /15,-per artikel). Uitbetaling en ophalen goederen; zatèrdag tussen 17.00 en 18.00 uur. 'I/oor een co*ttfUeet ineenval ütfcniewi' Cottage" grenen meubelen woondecoraties r<2>i De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 Uit landelijk onderzoek is geble ken dat ouderen in verhouding min der vaak slachtoffer zijn van mis drijven dan jongeren. Toch leven bij veel ouderen gevoelens van onvei ligheid. Door verhalen uit de krant, doordat de buurt vervuilt, doordat-er veel ingebroken wordt in de buurt. Veel mensen voelen zich minder weerbaar tegen criminaliteit, naar mate ze ouder worden. Synthese, Unit Venray, heeft eind 1996 meegedongen naar een lande lijk door het Rijk gesubsidieerd experiment Over Veiligheid van Ouderen Gesproken. Zij is inmid dels aangemerkt al een van de tien uitverkorenen. Het experiment wordt gesubsidieerd door het Rijk via de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting en uitgevoerd door het bureau OWOG (Over Wonen van Ouderen Gesproken). Het OVOG-project bestaat uit zes bijeenkomsten. De eerste bijeen komst is een voorlichtingsbijeen komst, waarin wordt uitgelegd wat het project precies inhoudt. In de volgende twee bijeenkomsten praten we met ouderen over de oorzaken van gevoelens van onveiligheid. In de laatste drie bijeenkomsten wordt een meer actieve inzet van de oude ren gevraagd. Met elkaar worden activiteiten ondernomen om onveili ge situaties te verbeteren. Bij dit experiment zijn ook de KBO Venray-kom, de ANBO en het wijk- platform Veltum betrokken. Indien nodig zullen verbeteringen gereali seerd worden in samenwerking met organisaties zoals gemeente, woon- corporaties of politie. Deze organi saties hebben zich al bereid ver klaard mee te werken. Op woensdag 16 april zal de voor lichtingsbijeenkomst worden gehou den. Ouderen van 55 jaar en ouder uit de wijk Veltum worden hierbij van harte uitgenodigd om op deze bijeenkomst aanwezig te zijn. U kunt zich aanmelden bij de Stichting Synthese, Unit Venray, tel. 586245 of door een briefje met uw naam en adres af te geven in wijk centrum 't Schöpke. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst, waarbij wij zoveel mogelijk ouderen hopen te kunnen verwelkomen, kunt u zich aanmelden voor de overige vijf bij eenkomsten. De voorlichtingsbijeenkomst is in Wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b te Venray op 16 april van 09.30 tot 11.30 uur. Heeft u problemen met vervoer, laat het ons dan even weten. We zoeken dan samen naar een oplos sing. Inbraken In de nacht van zondag op maan dag werd op een zelfde wijze inge broken in twee loodsen van bedrij ven. Aan de Rouwkuilenweg was de moeite tevergeefs want op dat moment waren er geen waardevolle goederen aanwezig wegens verhui zing. Bij de inbraak in een loods aan de Steegse Peelweg bleek de moeite ook tevergeefs te zijn want er was niets wat de dader zocht aanwezig. "v '\*s medewerker commerciële binnendienst verzekering m/v Een ondernemer die geconfron teerd wordt met een verzekerings schade wil onmiddellijk een'oplos sing. Dus hoort u als medewerker commerciële binnendienst hun ver halen aan en gaat aan de slag. U probeert zoveel mogelijk gegevens boven tafel te krijgen. En speelt vragen die u niet kunt beantwoor den door aan de adviseurs. Want de Rabobank is een bank van mensen en voor mensen. Dat bete kent dat u zich verplaatst in de situatie van uw klanten. U zorgt dat ze altijd snel en correct gehol pen worden. Maar ook met uw collega's werkt u daadwerkelijk samen. U ondersteunt de assuran tie-adviseurs en zorgr voor de afwikkeling van overeenkomsten en transacties. Regelt de planning en geeft signalen uit de markt onmiddellijk aan ze door. U bent dus voortdurend alert en neemt initiatief. U hebt een opleiding op MBO- niveau, aangevult met Assurantie-B. U kunt werken met data-based informatiesystemen. U bent onder nemend, efficiënt en ambitieus en wilt in uw werk vooral ook uw creativiteit, durf en sociale talent kwijt kunnen. U bent representa tief en makkelijk in de omgang. Rabobank Venray-Oostrum Bent u geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L.M.A.E. Moers, directeur, telefoon (0478) 53 02 03. Stuur uw sollicitatie metc.v. binnen 14 dagen naar de directie van Rabobank Venray-Oostrum BA, Postbus 64, 5800 AB Venray.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9