cUe*utfe#t Zes gewonden bij verkeers ongeval Weer hennep kwekerij ontdekt PEEL EN MAAS Donderdag 10 april 1997 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275,; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor fam. Messemaeckers-Schreinemaehers. 19.00 H. Mis Mia Bouten-Gijsbert; Henk v. Veghel (coll) en ouders Van Dijck-Derckx; Catharina Vollenberg-Jacobs, echtgen. en zoon Piet: Cis Assen-v. Moorsel (coll); jrd. ouders Tony en Gerrit Jacobs- Winnen (coll); Karei Cox; fam. Creemers-Maassen en zoon Piet; Henny Haenen en overl. fam. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis ouders M. Janssen-v. Gerven en overl. fam.; een dierbare overledene; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; ouders Voesten-v.d. Putten. 11.00 H. Mis Kinderwoorddienst voor fam. Sanders-Egelmeers; jrd. Maurice Receveur. Maandag: 9.00 H. Mis voor Theodorus Pouwels en Jo Pouwels. Dinsdag: 9.00 H. Mis jrd. overl. ouders Theodorus Rutten-Peeters. Woensdag: 9.00 H. Mis Arie Verlaan; Antonius Scheepers (coll). Donderdag: 9.00 H. Mis Cor van Geffen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle zie ken en overleden parochianen. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Stefan, Job, Simone; zo 9.30: G. Hoppenbrouwers, F. Mingels; 11.00: Tom, Loek, Stef, Thijs. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: F. Blom-v. Brakel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgie viering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: Geen Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 18.00 Gerrit Mariens; Stien Hendriks-Derikx (coll); overl. ouders Dielissen-v. Heugten en dochter Anneke; Jan Arts en overl. fam.; Koos Jans. Zondag: 8.30 Jrg. overl. fam. Pouwels-Maessen; overl. fam. Linders-v.d. Woldenberg; jrg. Jan Mandigers. 10.30 Hoogmis door pater J. Lemmen ofm b.g.v. zijn 50-jarig priesterfeest m.m.v. Zangers v. St. Frans; Jacobus Naus; Lien Philipsen en overl. fam.; Harrie Janssen en overl. lam.; Kees Kuenen (coll): Elisabeth Philipsens; jrg. Henriëtte Philipsen; Bep Overbeek (buurt). Maandag: 19.00 Overl. ouders Vlemmings-Vermeulen (coll); Toon Brand. Dinsdag: le dinsdag St. Antoniusnoveen. 19.00 Sef Claessens; Gerlach v. Ass en overl. fam.; Cor Dijkmans en overl. fam. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; jrg. Leo Ewalts; jrg. Agatha Theuvenet; Theo Lenssen en uit dankbaarheid. Donderdag: 19.00 Martinus Meijer. Vrijdag: 19.00 Herman Jaegers; voor de parochie. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. ,580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Overl. ouders Van Bergen- Stiphout en zoon Jos; overl. fam. Michelle Truijen-Camps; Harry Linders. Zondag: 9.30 Hoogmis m.m.v. Herenkoor Vredeskerk; Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamenlijke parochie Venray- Zuid; Wim Philipsen; jrd. Herman v.d. Water. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Jrd. Lei en Ger Janssen; Sjef v.d. Brandt en Luisa Weijs; Ben Valck; uit dankbaarheid (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid; voor overl. broer. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor een zieke. Donderdag: 9.00 Piet Direks. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Roel v. Haeren, Noud v.d. Mortel, Rik Op den Camp, Frank Janssen; zo 8.30: Mieke Emons, Marlie Schlepers, Mieke v. Bracht, Linda Custers; 10.00: Anneke Denissen, Brandy v. Dyck, Susan Felder, Geertje de Klein. Vastenactie: De Vastenactie 1997 heeft opgebracht 3.753,-. hartelijk dank aan alle gevers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Chulz- Rhunau en dochter Maria; Sef Direks en Anna Houwen; Toos Duijkers-Jenniskens; jrd. Thei Classens (Blakt); overl. fam. Heetkamp-Hekking. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. fam. Stevens- Steeghs; overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; overl. ouders Van Rijswijck-Bouwman; Martinus Custers (verj.). Woensdag: 9.00 H. Mis fam. Loonen-Feijen. Vrijdag: 9.00 H. Mis pastoor Vervoort. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Seijkens-Wismans; Sef Duijkers; Jan Thielen; jrd. overl. ouders Dinghs v.d. Beucken; jrd. Antoon Geurts en Maria Zanders; jrd. Gerardus Cremers en Henrica Friesen; Willem Baltussen en Johanna Baltussen-Jacobs; Sjaan Willemssen (fam. Willemssen). Woensdag: 18.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Wilma, Sandra, Karlien en Elleke; wo 18.00: Annet en Pleunie. Maandag 21 april, 20.00 uur: Algemene parochievergadering in De Wis. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454 bgg mevr. Lien Heidens, tel. 571532. Parochie Leunen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hermans-Manders; Mathijs van Kempen en Johanna Lochtens; Sjaak Classens; Harrij van Dijck; Harrie Smits en overl. fam.; Piet de Louw; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Pierre Lucassen; wkd. Dien Vogelsangs-Bonants (3(; jrd. Jan Holtackers. Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid vw een jarige; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; Wiel Willems en overl. fam. Willems- Loonen en overl. kinderen. 15.30 Doopviering Lotte Brok. Maandag: 19.00 Lsm. voor het welzijn van de parochie. Dinsdag: 19.00 Lsm. Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk- Manders en overl. fam. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lensen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Lod Leijssen. Misdienaars: za 19.00: Geert van Gorp en Marieke van Gorp; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Lies v. Bavel; zo 10.00: Harry Bovée. Overleden: Op 2 april overleed in het Verpleeghuis Beukenrode te Venray Herman Baltussen, Berkenstraat 70, Venray in de leef tijd van bijna 80 jaar. Na een plech tige uitvaartdienst in de St. Catharinakerk te Leunen op 5 april 1997 legden wij hem te rusten op het RK kerkhof aldaar. Rectoraat Heide Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis overl. ouders Piet Evers en Maria Evers-Cleven en overl. kinderen en kleinkind. Misd.: Inge, Ivo, Simone, Rob, Caroline en Rian. Donderdag: 18.30 H. Mis Dora Camps. Misd.: Joep en Frank. Rectoraat Veulen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d. Aker; Tilla Jenneskens-Poels (fam.); jgt. Marlie Weijs. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie; jgt. Anna Timmermans- Roosen en echtgen.; jgt. Hendrika Jacobs-v. Dijck en echtgen. en overl. fam. Dinsdag: le dinsdag van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.e.v. St. Antonius t.b.v. offeraars. Donderdag: 14.30 H. Mis b.g.v. 40- jarig bestaan KBO; voor de levende en overl. leden. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Geelen-Boonen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Tom Derks en Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); mndd. Math v. Dijck; jrd. Joh. Linders en echtgen.; Teng Classens; D. Jansen-Koppens (oude buurt); ouders Van Hugten-Gulpen. Zondag: 10.00 (Gelezen dienst); Louis Arts (stamtafel); jrd. Albert Peeters en echtgen.; Thei Janssen; ouders Willemse-Spreeuwenberg en kinderen. Maandag: 19.00 Mndd. Joh. Vogels; Jan v. Soest; overl. fam. Mulders-Maessen; bijz. int. Woensdag: 19.00 Louis Arts (buren); D. Jansen-Koppens (volks dansen en gym); overl. ouders Wismans-v. Vegchel en H. Geurts; overl. fam. Fleurkens-v. Staverern; uit dankbaarheid (R). Vrijdag: 19.00 Tom v. Lipzig (Landbouwbelang Wanssum). Misdienaarsbeurten: za 19.00: R. en L. Oomen; zo 10.00: A. Cox, R. Poels, M. en S. Claessens; ma 19.00: D. en Ds v. Soest; wo en vr 19.00: E. Spreeuwenberg en J. Oomen. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Wesley Cox en Robin Linders. Vastenactie 1997: Ruim duizend gulden meer dan in voorafgaande jaren heeft deze actie opgebracht. Het mooie bedrag van ƒ3.347,- wordt overgemaakt voor het project van de zus van pater Hilario Pierik. Zij wil graag het werk van haar overleden broer afmaken. Allen die aan deze actie hebben meegedaan, namens de inwoners van Piraposinho (Brazilië) hartelijk dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals (buurt); jgt. Hannes Arts. Misd.: Erik Janssen en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 Sjen en Truus Cox- Emonts; overl. van de fam. Jessen. Misd.: Danny Willems en Jolanda Willems. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Truus Cox- Emonts (Bejaardenbond); fam. Arts- Gielen; jgt. Jan Peeters; jgt. Henricus v. Hoof en MariatEwals. Kerk poetsen: mevr. Gielen- Verstappen en Claassen. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 H. Vormsel; t.i.v. de vormelingen en hun gezinnen. Onder deze H. Mis zal mgr. Frans Wietz de kinderen het H. Vormsel toedienen. Kom ook om het met deze kinderen samen te vieren. Opluistering door kerk- en dames koor; tevens voor de LVB t.e.v. H. Bemadette. Zondag: 10.00 Gert Fleuren; jgt. Frans Geven; fam. Arts-Lucassen. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19:00 H. Mis. Misdienaars: zo: Leonie en Luutze. Lezers: zo: Lies v.d. Heuvel. Rectoraat Smakt Zaterdag: 15.00 Doopviering. 3e Zondag na Pasen. In de St. J ozefkerk Zondag: 10.00 Ouders V.d. Winkel- Geurts; Lambert Rouwens en zoon Jan; fam. Wouters; fam. Van Gestel- Maes; Christ v. Veggel. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Linda Jansen. 15.30 45-jarig jub. fam. Verberk. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis fam. Noyen; fam. Van Duuren; uit dank baarheid fam. Raaymakers. Opbrengst Vastenactie Holthees en Smakt ƒ664,60. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 13 april zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. J. Littooy uit Zwolle voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe geestelijk wak ker te blijven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecupienische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 13 april is er een woorddienst van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Het verleden verlie zen, maar niet vergeten (vrijheid in gebondenheid). Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 13 april om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kand. A.A. Teeuw, Ridderkerk, 's Middags is er kinderoppas. Na de middagdienst om 16.10 uur is er zondagsschool voor de kinderen van 4-12 jaar. Bijbelgemeente Venray Zondag: 13 april. U bent hartelijk welkom om de diensten bij te wonen in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waar in eenvoudige liederen zullen wor den gezongen, zal predikant R. Lammers voorgaan. Voor de kinde ren is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liedjes worden geleerd en oude wor den gezongen. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Inf. tel. 586001. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. f Verdachte situatie Een Venrayse had in een krant een advertentie geplaatst dat zij op haar adres in het Desseike twee auto's te koop aanboodZij werd zaterdag door een garagebedrijf benaderd die interesse toonde voor de aankoop, maar er moest nog een en ander worden gere geld. In de nacht van zaterdag op zondag werd omstreeks 04.00 uur aangebeld. Een haar onbekende man verklaarde de gekochte wagens te komen halen. Gezien het tijdstip vertrouwde de ver koopster dat niet en belde ze de politie. Toen die arriveerde was de man verdwenen. Zoekactie had geen resultaat. De politie denkt dat de man door brutaal te zijn de auto zou kunnen meenemen. Kluiskrakers werden gestoord Met geweld was toegang verkre gen tot het kantoor van een loonbe drijf aan de Heikantweg in Geysteren waarna de daders met een slijptol de kluis aan het open snijden waren. Mat dat hoorde de eigenaar en toen die poolshoogte ging nemen kozen de daders het hazenpad. De inbraak werd woensdagmorgen omstreeks 06.00 uur ontdekt Man geslagen Zonder de minste aanleiding werd dinsdagmiddag omstreeks 12.00 uur op het Hensemusplein een 38-jarige Venraynaar in zijn gezicht en op zijn hoofd geslagen. De klappen kwam zo hard aan dat de man zich onder medische behandeling moest stel len. Het slachtoffer kon een signale ment aan de politie doorgeven, maar de politie hoopt dat getuigen zich zullen melden. Brieven met regelmaat uit brievenbus gestolen Een 32-jarige Venraynaar deed aangifte dat regelmatig brieven uit zijn in de hal van een flat aan de Haammakerstraat hangende brie venbus worden gehaald. Dinsdag bedroeg de buit een negental brie ven die voor deze inwoner belang rijk waren. Voor de tweede maal ingebroken In een week tijd, beide keren in de nacht van dinsdag op woensdag, werd ingebroken in een loods aan de Steegse Peelweg. De eerste keer werden twee antieke koperen lam pen en twee antieke paardentuigen gestolen. Nu een ca-wisselaar en een radio. Beide keren was door for cering toegang verkregen. Zaterdagavond omstreeks 23.00 uur vond op de Boschhuizerweg een verkeersongeval plaats. Een 45-jari- ge bestuurder van een personenauto nad een afzettingshek dat op de weg stond te laat opgemerkt. Op het laat ste moment probeerde hij nog uit te wijken maar raakt het hek toch. De auto kwam in een greppel terecht. De bestuurder en vijf inzittenden, waaronder een kind van 3 jaar, moesten voor behandeling van ver schillende, niet ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. De politie onderzoekt of ter plaatse geen beveiligingslampen waren geplaatst. Door de politie werd een 55-jarige Venraynaar vorige week donderdag aangehouden. De Venraynaar was verdacht van betrokkenheid bij de handel in hennepplanten. Bij de daarna gedane huiszoeking in de flat van die inwoner in de Veltumse flat werd een complete hennepkwekerij aangetroffen, waar op professionele wijze 180 hennep planten werden verzorgd. De hen nepplanten werden vernietig terwijl de groeilampen in beslag werden f;enomen. De man werd ingesloten. n de loop van vrijdag, na verhoor en opmaking van proces-verbaal, werd hij in vrijheid gesteld. Van aanranding geen sprake De politie moest maandagmiddag veel moeite doen om een meisje te kalmeren. Het meisje meende al fietsend op het zogenaamde 'Zwarte Pad' in het Brukske dat zij werd ach tervolgd door een 'aanrander'. Het bleek echter om een winkeldief te gaan die op de vlucht was geslagen, nadat hij in een supermarkt betrapt was bij het stelen van een zak bana nen. Een zoekactie naar de man heeft nog niets opgeleverd. Het signale ment is wel bekend. Vier tasjesrovers aangehouden Vier 16-jarige jongens hebben bekend twee vrouwen van hun tas te hebben willen beroven. De jongens konden worden aangehouden dank zij het kordate optreden van een van de slachtoffers. De vrouw fietste op de Oude Oostrum^eweg waarbij zij voorbij werd gereden door twee knapen die haar tas weg probeerden te grissen. Hoewel dat niet lukte ging de vrouw toch de vluchtende jongens achterna. Zij wist de jongens te ach terhalen en aan te spreken. Daar voegde zich nog een derde jongen bij de twee knapen. Het slachtoffer kreeg inmiddels een schadevergoeding van 600 gul den. Tijdens de verhoren bekende het drietal medio 1996 op de Merseloseweg een vrouw te hebben willen beroven. Daarbij was nog een vierde jongen betrokken. Een poli- tie-oproep aan het slachtoffer en een getuige leverde destijds geen resul taat op. Een van de jongens is nog steeds in verzekerde bewaring gesteld. De drie anderen zijn inmiddels op vrije voeten. Slingerend op autoweg Maandagavond omstreeks 22.10 uur reed een personenauto slinge rend over de A73 richting Venlo ter hoogte van Castenray. De auto schampte een vrachtauto, raakte in een slip en kwam op de linker rij strook tot stilstand. De auto had lichte schade, maar de politie ont dekte de oorzaak van het slingerend rijgedrag. De bestuurder van de per sonenauto, een 56-jarige inwoonster van Venlo, verkeerde onder invloed van alcohol. Haar werd een rijver bod van negen uur opgelegd en haar rijbewijs werd ingevorderd. In over leg met de officier van justitie werd haar in het kader van het snelrecht een dagvaardiging uitgereikt. Wil de bestuurder van shovel zich melden... Dat vraagt de politie aan die bestuurder, omdat die met zijn maat mogelijk vrijdagmorgen tussen 10.00 en 11.30 uur, terwijl ze bezig waren met werkzaamheden op de onverharde parkeerplaats aan de Hoenderstraat, iets hebben gezien van een inbraak in de op die par keerplaats geparkeerde personen auto, van een 47-jarige Venrayse. Het rechter portier was geforceerd. De dader is in de auto geweest maar er werd niet ontvreemd, mogelijk doordat de dader zich betrapt voelde door de bovengenoemde personen. Pool bij verkeersongeval gedood Een op de camping in Oirlo ver blijvende 29-jarige Pool heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Vliegert de macht over het stuur van zijn personenauto verloren. De auto is uit de bocht gevlogen om vervol gens in een greppel tot stilstand te komen. Hoe lang de gewonde Pool daar heeft gelegen kon niet worden vastgesteld) Omstreeks 07.00 uur zondagmorgen zag een inwoner van Castenray de auto in de greppel lig gen en sloeg alarm. De man was inmiddels aan zijn verwondingen overleden. Volgens de doktoren moet de man daar enkele uren heb ben gelegen. De auto werd niet opgemerkt. Gevaarlijk explosief gevonden Tijdens landbouwwerkzaamheden bij een bedrijf aan Weverslo, kwam donderdag een nog zeer gevaarlijke raket van Duitse makelij naar boven. Dat explosief met een lengte van 85 centimeter en een doorsnede van 15 centimeter was nog zeer gevaarlijk, mede omdat de spring stofbuis schade had opgelopen. Omdat dit zeer gevaarlijk was, kwa men vrijdag reeds de mannen van de EOC, maar ook die durfden het niet ter plaatse te demonteren, danwel te vervoeren. Daarom werd het projec tiel met 30 kubieke meter zand beveiligd en tot ontploffing gebracht. Remmen vastgelopen Donderdagavond omstreeks 22.50 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een in brand staande vrachtau to van het circus Royal aan de Langstraat. Gelukkig was van brand geen sprake, maar waren de remmen vastgelopen en de oververhitting had voor rookontwikkeling gezorgd. De brandweer koelde de remmen af en personeel van het circus wist een en ander te repareren zodat de vrachtauto op eigen kracht naar de standplaats aan de Nieuwe Maasheseweg kon worden gereden. Ruit vernield Namens het stichtingsbestuur van de peuterspeelzaal aan de Bachstraat werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit. Via varkensdeurtje In de nacht van zondag op maan dag is een inbraak gepleegd in een oude boerderij aan het Deskesven in Merselo. Toegang was verkregen via het varkensdeurtje. Alle vertrek ken waren doorzocht. Kennelijk heeft de dader naar geld gezocht maar dat was niet aanwezig. De schade bleef beperkt. Diefstal van auto Een 33-jarige inwoner van Panningen moest maandagmiddag omstreeks 12.00 uur met spoed naar het ziekenhuis aan de Merseloseweg omdat zijn éénjarig zoontje zeer ernstig ziek was. Toen hij omstreeks 20.00 uur op de parkeerplaats bij het ziekenhuis terugkeerde bleek zijn blauwe Volkswagen Jetta, kenteken ZV-68-RM verdwenen te zijn. Inbraak in schaftwagen Tijdens het weekend werd door forcering toegang verkregen tot een aan de Boschhuizerweg staande schaftwagen van een wegenbouw bedrijf. Uit de wagen werden een werkjas, EHBO-trommel en brand blusser ontvreemd. De adellijke Maarten Schei werd te Goch (Did) geboren uit h oude Blijenbeekse geslacht. In zi jeugd ontving Maarten grotendee zijn opvoeding te Venray, waarzi tante als non op Jerusalem leefd Hoe lang hij in Venray vertoel heeft is niet meer na te gaan. In zijn verdere jaren ontpopte h zich als een wisselvallig, ma; tevens sluw en laag karakter. H verkocht zich aan de Staats Geuzen, die de krijgsman gaan naar zich zagen overlopen december 1586). Vanaf dat momei begonnen zijn roverstochten. korte tijd overrompelde hij divers plaatsen in de Duitse grensstrool dan volgde Boxmeer, Overloon Venray. De Venraynaren onder leiding va hun dappere schout (Scholtis) wei gerden de contributie te betaler, Deze weigering kon Schenk nit dulden. Hij zweert: Venray moe vallen. Dan volgt geweld. Venra wordt voor een deel een prooi de vlammen. Dat was in 1588. Bekea als de brand van Roy. Dit historisch feit en al zijn bij zonderheden zal vertolkt worden i een toneelspel. Op le Paasdag i april, 2e Paasdag 18 april en zaterp dag 23 april 1922 in het patronaat? j£ gebouw. Initiatiefnemers van he toneelspel zijn de Pater* Franciscanen Janssen en Nielen. De groepsfoto van de spelers i gemaakt op zondag 24 april 1921* achter het patronaat. Hiervan zijn bekend: knielend va links naar rechts: Louis van Baar Leo Willems, Harrie Janssen Hélé en Frans Kappèl. Staande rij Frans van Gestel, Gradje Custers Jos Neeteson, Pièrre Gooren, ïwet onbekenden, Gerrit Aarts, tw« onbekenden, Baltussen en Jan vai Gerven. Achteraan: Biesmans, twei onbekenden, Jaap Min, Frans var Bergen en Paul Kuypers. Jan v.d. Putten Zakkenroller weer actief Woensdagmiddag werd een 3i jarige Venrayse op het Kapelaans i Ëad van haar portemonnee berooft •aarin zaten ruim ƒ200,-, enke' pasjes en persoonlijke bescheiden, Zaterdagmiddag sloeg de zakker roller weer toe in een supermarkti 1 de Bleek. In beide gevallen heefté dader kans gezien om uit de tasi het winkelwagentje te openen t daaruit de portemonnee te rollen, Een 46-jarige Venrayse miste har portemonnee met daarin een bedn van ƒ90,-, pasjes en persoonlij! bescheiden. Een 52-jarige Venrayse miste har portemonnee met daarin een bedn van ƒ50,-, pasjes en persoonlij! bescheiden. Nogmaals het advies van de poli tie de portemonnee tijdens het wit kelen goed op te bergen. Carter vernield Vrijdagmiddag omstreeks 12.01 J uur reed een 34-jarige Venraynau met zijn personenauto over ht Christoffelkruid en ter hoogte vai het circus reed de auto over dl beveiligingsblokken van de branij slang. Daarbij werd de carter val zijn auto geraakt en sloeg daardooi lek. De politie moet nog onderzoe- ken wie de beveiliging heeft gelegd De brandweer verklaarde dat ml circuspersoneel dat had gedaan, maar die verklaarde het tegendeel Controle door de politie wees uit dat indien met de toegestane sneb heid over de beveiliging wordt gere den, er niets aan de hand ia Conclusie van de politie is dat de bestuurder te hard heeft gerede^ maar de man ontkende dat. Waarschuwing van dc politie De politie verzoekt ons dringend om onze lezers te waarschuwen, niet in te gaan op een in een regio nale krant verschenen advertenties, waarin thuiswerkers voor het inpak ken van drukwerk worden gevraagd. Bij de politie kwamen verschil lende aangiften binnen van inwo ners die op die advertentie hadden gereageerd en contact hadden gekregen. Zij moesten eerst een bedrag storten waarna zij niet meer hoorden. Daardoor voelden zij zich bedrogen. Uit navraag door de politie bleek dat dit in Venlo geregistreerde onderneming niet als bonafide maai als malafide bekend staat. Als men toch zijn geld wil kwijt raken, gee het dan maar aan een goed doel, z is het antwoord van de politie, da heeft het nog een goede werking. Inbraak in auto Tussen dinsdagavond en woens dagmorgen werd ingebroken in een aan de Merseloseweg geparkeerde personenauto van een 39-jarige inwoner van Horst. Uit de auto wer den twee geluidsboxen, twee potten met beits, twee dekbedden een spel computer en een vlag ontvreemd. Gaatjesboorder actief In de nacht van maandag op dins dag is door gaatjes te boren in het kozijn toegang verkregen tot een woning aan de Leng in Oirlo. De woning werd doorzocht en meege nomen werden ƒ500,-, een paspoort en een dames- en herenfiets. Personen die in die nacht in de omgeving iets verdachts hebben gezien worden verzocht contact op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 24