Cft Drie Nederlandse Ititels voor de Bèkse Klinkertjes bi ^Bridgeclub Venray St. Christoffel HBS Diana Duivensport Loopgroep De Barrier PHV Bij Dag en Nacht Twirlseizoen First Choice is weer begonnen Lopersgroep Venray Ruitersport St. Jan Merselo MBvO Zwemclub De Meerpaal Motorcrossers Regio Venray Lopersgroep Peelrunners H.S.Y. De Roerdomp Schaakclub Venray Spring- wedstrijd op Manege Seurenheide Sjoelclub Venray Regen beheerste Schoolatletiek wedstrijd Venray Spio Tong-il- selectie eerste tijdens Open Nederlandse Kampioen schappen p^KLEN MAAS Donderdag 10 april 1997 - Pagina 17 1SV0 3 WO /riert Met maar liefst drie dansen laaiden de Bèkse Klinkertjes uit irlingsbeek een nationale titel op Nederlandse kampioenschappen Ijl. zaterdag en zondag in het Lbantse Odiliapeel gehouden :den onder auspiciën van de Jerlandse Danssport Organisatie, lij de solo's jeugd eerste divisie aaide Loes de Groot, met een itenverschil van maar liefst 28 ypten ten opzicht van de tweede wits, een eerste plaats en de titel flerlands kampioen met 493 pun- Hen Groot danste in de categorie rs hoofdklasse. Zij behaalde eervolle tweede plaats met 488 Aten. we meisjes van de garde jeugd le fisie werden eerste en Nederlands bpioen met hun showdans 'de Jiënlaalse dans'. Zij behaalden itdeze prachtige dans 479 punten, feelfde groep behaalde in de cate- jjie gardedansen eerste divisie kneens een eerste plaats en de titel Merlands kampioen met 473 pun- be garde junioren le divisie wer- jin hun categorie vierde met 442 Éten, ook hun showdans luarius' was goed voor een vierde Btsmet 426 punten, jjiin jongere clubgenootjes van de (de junioren 2e divisie werden jede .met een puntentotaal van punien. j>e mini's dansten in de categorie p junioren karakter le divisie, l hun showdans 'Kermis'. Zij laaiden 417 punten, goed voor (vierde plaats. Jet danspaartje Ilse Dijks en Bart llems werd eerste met een pun- iotaal van 372 punten. Zij dans- in de categorie paar junioren 2e jsie. Ally Tjin danste bij de solo's *^oren eerste divisie en behaalde [426 punten een twaalfde plaats. Jse Cornelis behaalde een mooie 'ifde plaats met 391 punten bij de ^l'sjunioren tweede divisie. Ia een vrije avond, zoals de jsdrive, is het altijd weer even Jig om de competitiedraad weer je pakken. Zitten in een verkeer- licnting, enige schrijffoutjes hier daar, hoe zat het ook alweer met wel of niet roken, etc. Maar er k vier avonden om die foutjes te edwspllen. Naast deze competitie V er door het hele seizoen ook jde competitie voor de vrije aspden. Ruim 80 leden staan in jlijst hiervan genoteerd. Na acht ilavonden (de paasdrive moet verrekend worden) gaan aan :l.hr. Corzillius 120 pt; 2. mw. [heijen 111 pt; 3. mw. Delsing Ipt; 4. hr. Schulz 110 pt en mw. leberg, ook 110 pt. ^ot3f ihet programma kunt u lezen dat ighe ia de paasdrive nog twee of drie neet "den gespeeld worden voor deze vidueïe trofee. Ongeveer de eer- 20 geklasseerde leden maken ïcn >retisch nog een kans om aan het aratu de van hel seizoen bovenaan te nztt Ügen. De voorlopige uitslagen Jvorige week zijn als volgt: Geel: .Jr. Gielen-ter Horst; 2. hr. oieJider-van Gaal; 3. ep. Meyer; ilingttd: 1. ds. Keizers-Martens; 2. ds. |-Coenen; 3. hr. Van Pelt-Zuur; jen: 1. ep Lommen; 2. hr. Jwk-Janssen; 3. mw. Baak-hr. Een aardige binnenkomer 'aatste Paar dat deze avond *rhet eerst op de club was en in Jpetilieverband kwam kaarten, pogramma: zond: Derde avond kampioens- etitie. tnde week: Vierde avond van Pmpioenscompetitie. kunt zich nog twee weken Iven voor de a.s. iginnedrive, maar let op dat u |le laat bent, want vol is vol. Alarm ging af ln nog onbekend gebleven man fop een gemakkelijke manier pen telefoon te komen in de Woonwinkel in de Bleek. Met meegebrachte tang knipte hij de P van die telefoon door, niet Jede dat het alarm af zou gaan. TË)ng er vandoor. Personeel en de [he konden de man niet meer phalen. Winkeldiefstal sn 32-jarige Venraynaar werd in warenhuis in de Grotestraat, 'dagmiddag, betrapt toen hij flessen sherry wilde meene- E Bij werd aan de politie overge- ïn» die hem na verhoor en over- net de officier van justitie, een 'aardiging aanbood om voor de '®rte verschijnen. De man had 'verleden al meerdere winkel- uien gepleegd. Gymnastiekvereniging Afgelopen zaterdag hebben de meisjes klasse II thuis een competi tiewedstrijd geturnd tegen GV Concordia Panningen. Deze wed strijd werd gewonnen met 145,90 punten tegen 125,00 punten voor GV Concordia. De persoonlijke uit slagen waren: 10. Bo Bakens; 9. Eefje Koopmans; 8. Petra Goumans; 7. Alette Kouwenberg; 5. Mieke Janssen en Soefïe Manders en 4. Iris Kallen. Dezelfde tijd hadden de junioren klasse A een uitwedstrijd tegen GV SSS Helden. Deze wedstrijd werd verloren met 123,35 tegen 132,00 punten voor SSS Helden. Hier waren de persoonlijke uitslagen: 9. Janine Rongen; 8. Melanie Meijer; 7. Priscilla Reijnders; 6. Femke van Gestel en 5. Loes Goumans. Het jaarlijkse koningschieten is een van de grote gebeurtenissen in het handbooggebeuren. De eer, om eer ste koning te worden van de kers verse Koninklijke Handboogvereniging Diana, was weggelegd voor M. Thijssen die er geen gras over liet groeien wie dit keer de sterkste was. M. Hendriks werd prins, niet slecht te noemen. A. Thijssen was en bleef prinses. Bij de jeugd ging de titel van konin gin naar W. v. Ooi. N. v.d. Veer werd eervol tweede en prins. De titel koning dei' aspiranten: R. Philipsen; prins: S. Kraaykamp. De OC, totale einduitslag: W. v. Ooi 2e; 2e M. de Wit, aspiranten; le R. Philipsen; 2e S. Kraaykamp. Tijdens de wedstrijd van Tienray waren de prestaties, punten, rustig te noemen. De boog kan niet altijd strak gespannen staan. Donderdag trainen. Zaterdag toernooi te Geldrop, aan vang 18.30 uur. Zondag NHB-beker. PDV De Zwaluw Wedvlucht Hannut, 29 maart: J. Gommans 1 3 6 7 8 11 32 45 77; H. Litjens 2 24 46 56 63 67 80 92; C. v. Vught 4 36 76 88; A. v. Gerven 5 12 20 29 38 52 53 60 62; W. Smits 9 27 39 40 49 59 72; M. Voesten en doch ter lö 35 55 70: Chr. Gerrits 13 16 18 28 30 37 42 47 51 68 69 71 73 78; J. Vesleyen 14; P. v. Zwamen 15 22 50 85; v. Haren Stiphout 17; G. v. Houdt 19 26 41 44 48 54 58; A. Sijbers 21 84 86 89 91; P. v. Houdt 23; J. Voesten 25 43 57; H. Vermeulen 31 65 93; Jac v.d. Laar 33 64 83; A. v.d. Munckhof 34; P. Strijbosch 61 87; J. Jansen 66 90; P. Smits 74 81; A. de Riet 75; J. Kerstens zn 79; P. Jansen 82. CC Peel en Maas Wedvlucht Hannut: 1G. Cuppen H; 2. J. Gommans Z; 3. G. Pouwels H; 4. P. v. Asten Y; 5. P. v. Asten Y; 6. G. Verheijen H; 7. P. v. Asten Y; 8. P.M. Cox; 9. H. Litjens Z; 10. J. Gommans Z. PDV De Vredesduif Wedvlucht Hannut: J.W. Vermeulen 1 4 13 16; H. Ewalts 2 1112 14 15 17 18; A. Hendrix 3 7 8 20 31; J. Leijssen 4 6 9; Comb. Verdellen 10 24; L. Snijders 19; Comb. V.d. Heuvel 22 23. Bijna 5 jaar bestaat nu Loopgroep de Barrier. Het is een recreatieve groep waarin mensen hardlopen op diverse niveaus. Onder begeleiding van een gediplomeerd trainer kun nen er wekelijks drie trainingen gevolgd worden. Deze trainingen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo mag lopen. Twee keer per week is er een intervaltraining waar in tempo-lopen en rustig dribbelen elkaar afwisselen, omdat de snel heid voor iedereen persoonlijk in te vullen is kan iedereen hieraan mee doen. Naast deze interval trainingen is er ook de mogelijkheid om één lang stuk te lopen de zogenaamde duur- training. De trainingen zijn op: maandag van 19.15 tot 20.30 en donderdag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eet café "de Barrier" en zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht u interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Het nieuwe seizoen is weer goed begonnen. Hans Barents en Rambo werden uitgenodigd voor een natio nale wedstrijd in Helmond. Zij lie ten zich weer van de goede kant zien. Ze werden tweede met 411 punten zonder waterwerk. Zondag 6 april zijn de twirlmei- den van First Choice naar Ridderkerk afgereisd om daar deel te nemen aan de eerste twirlwed- strijd van dit seizoen. De meiden hadden er zin in en de meeste mei den draaien hun routine ook goed, anderen hadden wat startmoeilijkhe den. In het onderdeel introductie deden Petra Neuvel in het onderdeel twir ling juvenile, Danielle Neuvel in het onderdeel 2-baton junioren en Ilse v.d. Ven en Nieke v. Gestel in het onderdeel duo danstwirl juvenile voor de eerste keer mee en zij lieten een mooie goede routine zien aan de jury, zodat ze de volgende wedstrijd aan het wedstrijdverband mogen deelnemen. Verder deden de volgende meiden mee aan de twirlwedstrijd: Petra Neuvel werd tweede in het onderdeel strutting juvenile en Nieke v. Gestel werd in dit onder deel eerste. Ilse v.d. Ven werd eerste in het onderdeel 2-baton juvenile en tweede in het onderdeel danstwirl juvenile. Danielle Neuvel werd vier de in het onderdeel strutting junio ren. Debbie Cox werd vierde in het onderdeel strutting senioren en Debbie werd zesde in het onderdeel freestyle senioren. Het freestyle team van First Choice heeft deze wedstrijd ook een hele goede prestatie geleverd en behaalde met hun routine een zeer goede tweede plaats. Een goede prestatie van de twirl- meiden aangezien het de eerste wedstrijd was en zij dan voor de eer ste keer met hun nieuwe routines de vloer op gaan. Ontspannen sporten op je eigen niveau, dat kan bij Lopersgroep Venray. En om te proberen 4 weken gratis op proef, laat die lentekriebels maar lekker los, niet twijfelen gewoon doen!!! Trainingen: Nu de startperiode van de begin- nersgroep afgerond is gaan we ver der met leuke en gevarieerde trai ningen. Dit volgens de vier niveaugroepen die ingedeeld zijn op trainingstempo's en doelstelling van trainen. Niveau 1: Lopers die leuk en ont spannen met looptraining bezig wil len zijn en ongeveer een uur in rus tig tempo kunnen lopen. Niveau 2: Lopers die beschikken over een goede conditie en vlotte tempo's aankunnen. Niveau 3: Lopers die beschikken over een goede conditie en die graag in een pittig tempo trainen. Niveau 4: Wedstrijdlopers die met individuele schema's en begeleiding trainen op topniveau. De trainingen voor alle groepen starten op Dinsdag en Donderdag vanaf of op de atletiekbaan. De tijd waarop de trainingen begin nen is 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.30 uur.Wedstrijdgroep: zaterdag 12 april: training 15.15 uur verzamelen bij clubgebouw 't Wisselpunt Wedstrijdagenda: 13 april: run-bike-run in Venray. Informatie: Lopersgroep Venray is een onder deel van Atletiekvereniging Venray Regio.Heb je vragen over de lopers groep of wil je iets meer weten bel dan een van de onderstaande num mers: (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 586268; (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486; Jos ManderS, tel. 585479; Bert Oostdam, tel. 514214. Afgelopen zaterdag 5 april werd in Dongen-Vaart de eerste selectie wedstrijd springen voor ponyruiters in de klasse D, EM en D, E2 georga niseerd, voor de afvaardiging naar de Europese kampioenschappen in Hooge Mierde in juli. Petra van Dijck met Leto startte hier in de klasse DZ en behaalde een mooie vierde plaats. De tweede en tevens laatste selectiewedstrijd wordt op zaterdag 10 mei verreden in Chaam. Alcoholcontrole In de nacht van zondag op maan dag werd door de politie een gerich te alcoholcontrole gehouden op het uitgaansleven. Er werden 50 bestuurders gecon troleerd maar niemand van het had teveel alcohol genuttigd. De contro les vonden plaats aan de Albionstraat en aan de Venrayseweg in Wanssum. Het nieuwe kwartaal is weer begonnen. We gaan zoals ieder jaar met onze leden naar Smakt; niet op 17 april maar op donderdag 24 april. Dan is er een H. Mis voor de overleden leden van onze vereni ging met aansluitend een warm en koud buffet in het Pelgrimshuis. Wij kunnen weer nieuwe leden gebruiken. Bent u 55 jaar of ouder meldt u dan aan bij de balie van het zwembad de Meerpaal, Stationsweg of tel. 583309 of 585048. Zwemtijden: op woensdag van 18.00 tot'18.45 uur en op vrijdag van 16.00 tot 16.45 of van 16.45 tot 17.30 uur. We hebben gediplomeer de leiders. De kosten zijn ƒ40,- per kwartaal. Ook voor niet-zwemmers voor het ondiepe. Graag nieuwe leden! Afgelopen zondag was er een nationale wedstrijd te Zeeland. Bij de 125 senioren wist Peter Versteegen een sterke wedstrijd te rijden door na twee manches de 13e plaats op zijn naam te schrijven in het algemeen klassement. Jos Maessen wist bij de blasters wederom met de grootste beker huiswaarts te keren door beide man ches winnend af te sluiten. In de klasse 125 junioren eindigde Johan Versteegen nog net binnen de top 10, door een prachtige 10e en 12 plaats te realiseren. Bij de finalemanche van de 125 junioren was de 23e plaats voor Ad Coenen weggelegd, die in de series beslag legde op een 12e stek. Edwin Logtens behaalde in de series een mooie 9e plaats en moest in de fina lemanche genoegen nemen met de 25e plaats. Komende zondag zijn de heren rijders te gast te Boxmeer. Nieuwe trimmers welkom bij de Peelrunners Nog altijd bestaat de mogelijk heid, voor iedereen die een klein beetje aan conditieverbetering wil doen, om mee te trainen bij de Peelrunners. Een speciale groep onder deskundige leiding is gestart om helemaal vanaf het begin, dus wandelen en hardlopen, samen te werken aan de lichamelijke condi tie. Onder het motto, iedereen moet aan alles mee kunnen doen! De trai ningen zijn op zaterdagmiddag om 16.00 uur in de Schadijker bossen en een tweede training is op donder dagavond om 19.00 uur op het PHV terrein aan de Dijkerheideweg te Horst. Op zaterdag 5 april kwamen ondanks het slechte weer al diverse 'nieuwe' lopers zich melden. A.s. zaterdag is dus nogmaals een kans om mee te komen lopen. Mededelingen A.s. zondag 13 april gaan we het loopparkoers van de Run-bike-run te Venray verkeersvrij houden. Inlichtingen hierover heb je deze week ontvangen of krijg je alsnog op de training. Ben tijdig aanwezig! Wat was de testloop zwaar. De regen was geen probleem, maar vooral de stormachtige wind speelde ons par ten. Persoonlijike records zijn er daarom ook niet gelopen. Maar des ondanks waren de gelopen tijden nog niet eens zo heel slecht. Uitslagen staa in het Doorlopertje wat volgende week zaterdag 19 april zal worden uitgereikt. Wedstrijden: Zondag 20 april: Parelloop te Brunssum, 5 en 10 km, start om 11.45 en 12.30 uur; Wallenloop te Tungelroy, diverse afstanden, starts tussen 10.10 en 10.30 uur. Dan is er op 20 april ook de mara thon van Rotterdam. Starttijd van deze marathon is om 12.00 uur en zal live worden uitgezonden op tv. Aan de start staan acht Peelrunners. Tevens is er een 10 km wedstrijd waar eveneens een Peelrunner aan de start zal staan. Uitslagen Halve marathon van Rosmalen: Ondanks de zeer felle wind tijdens de Brabant Dagblad Halve Marathon werden er door ons Peelrunners-duo toch goede tijden gerealiseert. Aan de start verschenen ruim 400 atleten. Uitslag: Geert Emons 1.29.27; Guus Herraets 1.34.45. Yzerenmanloop Weert: 3,5 km Gertie Hermkens 20.15; 7 km Hans Hermkens 33.36; 10.5 km Geert Tielen 44.47 en Rinie Ebisch 48.01. Vernielingen aan basisschool Namens het schoolbestuur van de basisschool Den Bongerd aan de Eikenlaan moest weer aangifte gedaan worden van vernielingen aan en rond de school. Een ruit was vernield, planten waren uit de tuin getrokken en de cv-leiding was ver nield. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld. De vernielingen vonden plaats tussen maandag en dinsdag. De politie verzoekt de buurtbewo ners om, indien zij iets van vernie lingen merken, direct contact met hen op te nemen. Zaterdag 12 april koppelwedstrijd Siebengewald. Zondag 13 april 5-dorpen Oostrum. Leden die de contributie 1997 nog niet hebben voldaan kunnen dit als nog met de ontvangen acceptgiro kaart doen, waarna wij zorgen voor de nodige vergunningen. Voor vergunningen kunt u ook terecht bij de secretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 511215; A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg, Venray. Het festijn van de f-pion of hoe een reeds gedegradeerde ploeg niet meer bij machte is tot het bieden van echte tegenstand. Venray hoefde afgelopen zondag slechts te winnen van de hekkensluiter om zich te handhaven in de eerste klasse, maar dat het zo gemakkelijk zou gaan hadden we niet gedacht. Blerick opende aan drie borden met de f- pion en speelde aan nog eens drie borden f4 op de derde zet. Toch boden zij geen fiere tegenstand. Na zeven zetten stond Ton Coopmans al een stuk voor maar zijn tegenstander gaf pas na drie uur spelen op. Erik Bouwmans speelde een tijd met twee stukken voor maar kon pas naar huis toen hij H. Cuppen nad mat gezet. De tegenstander van Piet van Genugten ging eerst nog maar eens een eindje wandelen voor hij een pionneneindspel met drie pion nen minder opgaf en toen was de stand 3 1/2-1 1/2 voor Venray omdat Rob Keereweer geen verweer had tegen het Weens en Harry Coolen nog natrillend omdat hij aan stuk verlies ontsnapt was in iets betere stelling remise had aangenomen. Daarna was het de beurt aan de voorzitter, Henk de Visser. Hij kende geen zenuwen, ook al speelde hij pas zijn tweede wedstrijd in het eerste. Integendeel. Toen de team leider hem adviseerde remise aan te bieden bleek hij vol vertrouwen in de goede afloop. Na zijn remise aanbod ging zijn tegenstander een half uur aan de wandel en weigerde vervolgens. Henk kreeg het heilig vuur, won een pion en ging onver vaard met zijn d-pion naar het pro- motieveld. Hij werd daarmee matchwinnaar. Erwin Habers maakte remise maar had de winst voor het grijpen op het moment dat hij meende in de problemen te geraken. Dat Kees Krook in mindere stelling de con centratie verloor toen hij wist dat we al gewonnen hadden, zij hem verge ven maar het is wel jammer voor zijn Elorating. De eindstand werd 5- 3 voor Venray. Het Paastoernooi kende een span nend verloop. In achtkampen werd gestreden om finaleplaatsen. Erwin Habers en Piet van Genugten toon den zich de sterksten en in de finale dolf Erwin het onderspit met 1-2 hoewel hij riante uitzichten op een 2-0 overwinning had gehad. Er wer den veel flessen wijn uitgereikt en de winnaar kreeg nog een prijs in natura. We waren zeer vereerd met de komst later op de avond van Oscar Lemmers die onlangs zijn eerste meesterresultaat heeft weten te behalen en op de jongste ranglijst van de KNSB de 85e plaats van Nederland bezet, terwijl verder geen Venraynaar bij de eerste 1000 staat genoteerd. Iedere dinsdagavond vanaf 19.00 spelen de junioren en vanaf 20.00 uur spelen de senioren in gebouw De Kemphaan, Kennedvplein 1, tel. 580257. Belangstellenden zijn wel kom. Zaterdag 12 april wordt er door Manege Seurenheide te Well weer de maandelijkse springwedstrijd georganiseerd. De pony's beginnen precies om 18.00 uur over een hoogte van 70 cm, daarna volgt de categorie 80 en 90 cm. Inschrijfgeld bedraagt ƒ6,00 en er zijn kleine prijzen en rozetten te verdienen. De paarden beginnen om 20.00 uur over een hoogte van 80 cm. Zolang er liefhebbers zijn wordt er per 10 cm verhoogd. Inschrijfgeld is 7,50 en er zijn geldprijzen te ver dienen. Iedereen die denkt met een paard of pony te kunnen springen mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom. Inlichtingen: tel. 0478-501204. Het afgevaardigde derde team derde klasse, Mia Jacobs, Huub Jacobs, Wim Jacobs en Regien Sanders, behaalde in Barneveld de 15e plaats met gemiddeld 113.88. Uitslagen open toernooi in Barneveld. HA: Jos Jacobs, 19e, gem. 135.45; DB: Truus Jenniskens 21e 127.8: Rietje Goumans 33e 123.35; Cisca Jacobs 39e 119.8; DC: Cora v.d. Voort 8e 125.05: DD: Will Baltussen 7e 113.3; HD: Harrie Rongen 10e 117.25; Ben Rongen 11e 116; Wiel Lennaerts 14e 113.7; DE Wilma Peeters 2e 110.5 en HE: Sjeng Goumans 5e 106. Traditioneel opent Atletiekvereniging Venray-Regio haar baanseizoen met schoolatle- tiekwedstrijden voor leerlingen van de basisscholen uit de gemeente Venray en omliggende gemeenten. Bijna 150 leerlingen nadden inge schreven voor deze ontmoeting op de atletiekbaan in Venray die echter die naam niet meer verdient. AV Venray-Regio hoopt daarom vurig dat volgend jaar weer veel leerlin gen zullen deelnemen maar dan op een kunststofbaan op sportpark De Wieën. Ondanks de erbarmelijke weer somstandigheden werd door de jeugdige atleetjes zeer enthousiast gestreden voor een goede prestatie voor zichzelf en voor hun basis school. Basisschool De Flierefluit won met 11317 punten voor het tweede opeenvolgend jaar de wis selbeker; de Kruudwis werd tweede met 8696 punten en de Mariaschool uit Oostrum behaalde met 6925 punten een fraaie derde plaats. Ongeveer 120 deelnemende jon gens en meisjes ontvingen het offi ciële schoolatletiekdiploma met daarop vermeld de behaalde resulta ten van de diverse atletiekonderde- len. Informatie over Atletiekvereniging Venray-Regio kan worden verkregen bij de leden administratie, tel. 0478-582842. Wedstrijdzwemmen Uitslagen Landgraaf 200m vr: Stefan de Vries 2.28.6 pr; Niels Beyer 2.37.6 pr. 100m ss: Lieke Tijmensen 1.34.4 pr. 50m vl: Rik Op den Camp 0.39.6 pr; Sjuul Aben 0.44.0 pr; Stefan de Vries 0.36.4 pr 3e. 50m rs: Rianne v.d. Bekerom 0.44.9 pr. 100m vr: Dirk Alders 1.16.0 pr; Sjuul Aben 1.23.5. 200m wis: Maartje v. Stokkem 3.24.4. 100m vl: Lieke Tymensen 1.35.8. 100m rs: Maartje v. Stokkem 1.37.3; Moniek v.d. Borg 1.40.6. 100m wis: Rik Op den Camp 1.23.3 pr; Dirk Alders 1.26.7 pr. 100m vr: Rianne v.d. Bekerom 1.24.7 200m wis: Niels Beyer 3.00.6 pr. 100m rs: Stefan de Vries 1.17.6; Sjuul Aben 1.30.9. 8x50m vr: Maartje, Dirk, Rianne, Rik, Lieke, Sjuul, Moniek, Stafan 4.42.8. Synchroonzwemmen Tijdens het diplomazwemmen zaterdag 29 maart jl. zijn alle zwem sters geslaagd. Voor het F-diploma zijn geslaagd: Ilse Fleuren, Anke Hendriks, Mara Peeters en Tetske Peeters. Voor het D-diploma zijn geslaagd: Moniek Classens, Cinderella Goemans, Lotte Dupont, Wendy Franssen, Amandine v.d. Ven, Kim Janssen, Riane Geven, Bianca Hofmans en Hanneke Peeters. Zaterdag 12 april is er om 15.45 uur seniorendans aanleren in de gymzaal. Diegenen die er dan niet zijn zonder zich af te melden, doen niet meer mee. Oefenen zondag 13 april: Groep onder 13 jaar (A+B), groep onder 15 jaar, groep onder 17 jaar. De data waarop de solo's en duetten geoe fend worden dient door de zwem sters besproken te worden met hun trainster(s). Zondag 13 april is er na de trai ning kadervergadering. Iedereen dient hierbij aanwezig te zijn. Zaterdag 26 april zijn de club kampioenschappen. Iedereen krijgt zaterdag een brief mee waarin staat hoe een en ander gaat verlopen en wat er gezwommen wordt. Houdt deze datum alvast vrij! Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur; jeugd/aspi ranten: maandag en vrijdag van 18.30-20.00 uur. Programma zaterdag 12 april: Heren 1-Zeps 1 19.15 W.officials: Jan Raedts, Marco Bruiinsters en Marcel Jeuken. Merlet-Aspiranten 17.45 Heren 1 vrij. Voor de Heren Jeugd is de competi tie afgelopen. 'Zwart schaap met witte voetjes...' Vrijdagmorg9n omstreeks 09.10 uur kwam bij de politie een melding binnen dat op de Smakterweg een zwart schaap met witte pootjes zou lopen. De politie kon het schaap in een wei plaatsen voordat er onge lukken waren gebeurd. De eigena resse werd hiervan in kennis gesteld en die kreeg te horen voor een bete re afrastering te moeten zorgen. Engelse mortiergranaat Tijdens landbouwwerkzaamheden aan de Veulenseweg kwam een nog intact zijnde 4,2 inch mortiergranaat naar boven. Het Engelse souvenier heeft een lengte van 32 centimeter en een doorsnede van 11 centimeter en is nog zeer explosief. In afwach ting van de ruiming door de EOC is het veilig gesteld. Tijdens de Open Nederlandse Kampioenschappen Taekwondo, die onlangs werden gehouden in de Jan Massink sporthal in Nymegen, is de selectie van Taekwondo Vereniging Tong-il als eerste geëindigd in het scholen klassement. In totaal had zich een recordaantal, van 965 taekwondoka's aange meld voor dit internationale toer nooi. Behalve uit geheel Europa waren er teams afkomstig uit Israël en zelfs Australië. Het gehele wed strijdschema werd in twee dagen afgewerkt van 's morgens 09.00 uur tot middernacht! Nadat alle punten geteld waren bleek dat van alle deel nemende teams het team van de Venrayse vereniging Tong-il de meeste punten had verzameld en zodoende op de hoogste trede van het scholenklassement mocht plaatsnemen. Namens Tong-il was er allereerst een eerste prijs voor Ferrie Greevink, in de junioren A-catego- rie -78kg. Na in de eerste ronde te zijn vrijgeloot wist hij nipt met slechts 1 punt voordeel te winnen van zijn Oostenrijkse opponent in de tweede partij. Vervolgens in de derde partij won Ferrie op punten (3-1) van een Zweedse taekwondo- ka. In de finale tenslotte wist Ferrie overtuigend (6-2) te winnen van zijn Duitse tegenstander. Duidelijk dus dat Ferrie's vorm groeide naarmate het toernooi vorderde. Vervolgens was er een derde prijs voor Emiel v.d. Burgt in de junioren A-categorie -66kg. Maar liefst vijf partijen van drie rondes van elk twee minuten moest Emiel knokken. Een buitengewoon zware prestatie! Uiteindelijk werd hij helaas uitge schakeld door een Iranese taekwon- doka, die later eerste in deze catego rie werd. Toch mocht Emiel dankzij de behaalde overwinningen (vier maal) een bronzen medaille in ont vangst nemen. Eveneens een derde prijs was er voor Ronnie v.d. Burgt, in de junio ren A-categorie +78kg. Ronnie werd uiteindelijk uitgeschakeld door een taekwondoka uit Wit-Rusland. Toch nog een zeer verdienstelijke presta tie van Ronnie die, evenals Ferrie Greevink en zijn jongere broer Emiel, deel uitmaakt van de Nederlandse Juniorenselectie. Eveneens goede prestaties, helaas zonder het behalen van eremetaal werden neergezet door Paul Nijssen (verspeelde zijn kans op brons door in de derde ronde van zijn partij tegen een Duitse tegenstander z'n behaalde puntenvoordeel uit de eer ste en tweede ronde te verspelen), Irma Maassen (verloor van een Nederlandse tegenstander die deel uitmaakt van de nationale damesse lectie), Tom van Kempen (verloor uiteindelijk van een lid van de Luxemburgse selectie) en Yassir Idrissi, die in zijn eerste partij tegen Israël de volle winst pakte maar in zijn tweede partij helaas het onder spit moest delven. NK SPARREN DEN BOSCH Eerder reeds had een selectie van Tong-il deelgenomen aan de Nederlandse Kampioenschappen sparren in Den Bosch. Hier benaal- de Tong-il twee eerste, een tweede en twee derde prijzen. Eerste prijzen waren er voor Ferrie Greevink en Ronnie v.d. Burgt in de junioren A-categorie - 78kg resp. +78kg. Een tweede prijs was er voor Paul Nijssen in de seni oren A-categorie -54kg en derde prijzen voor Emiel v.d. Burgt en Roel de Klerk in de junioren A-cate gorie -66kg resp. -47kg. STIJLWEDSTRIJDEN Behalve tijdens de sparringstoer- nooien waren verschillende taek wondoka's van Tong-il eveneens succesvol op een tweetal stijltoer- nooien. Allereerst was daar het Open Stijltoernooi Landgraaf, waar drie prijzen naar Tong-il gingen. Een tweede prijs was er voor Tong- il's hoofdtrainer Rob Greevink in de seniorencategorie 41 jr en ouder, en derde prijzen waren er voor Marian Flinsenberg in de categorie dames 35-40jr individueel en Frans Flinssenberg in de categorie heren 35-40jr individueel. Op het Open Stijltoernooi Kerkrade was de top van het Europese stijltaekwondo aanwezig. Voor dit stijltoernooi hadden zich 300 deelnemers aangemeld. Ook hier was Tong-il wederom succes vol. Het aspirantenteam van Tong-il, bestaande uit Dennis Saamena, Daan Goumans en Erik Blauw behaalde een welverdiende eerste prijs. Voor het junioren- en senio renteam van Tong-il, bestaande uit Rob Greevink, Frans Flinsenberg en Ruud Deenen was er een tweede prijs. Bovendien was Rob Greevink succesvol in de categorie 41 jr en ouder met een tweede prijs. Na de wedstrijden van de afgelo pen weken wordt het bepaala nog niet rustiger. Voor april staan de Open Belgische Kampioenschappen Stijl en Sparren en de Open Nederlandse Stijlkampioen schappen op het programma. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1997 | | pagina 17