EXCLUSIEF VENRAY PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar Van der Sterren-Ewalts Drumband De Peelklank Nederlands kampioen IN TINTIN Solisten- en Ensembles- concours 1997 40 jaar gemeenschapshuis Ysselsteyn ity Koninginne drive Venrayse pater Guus Wijnhoven 40 jaar priester WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Omroep Venray programma-info PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op woensdag 30 april organiseert Bridgeclub Venray, in samenwer king met het Oranjecomité, de inmiddels traditionele Koninginnedrive. Na een dag vol vertier in de open lucht kunnen bridgeliefhebbers uit de regio Noord-Limburg in de avon duren terecht in de foyer van de schouwburg alwaar men zijn of haar krachten kan meten met andere bridgers. De avond begint met een glaasje Oranjebitter. Vanaf 19.00 uur kunt u daarvoor terecht aan een van de inschrijftafels. Daar haalt u dan ook uw loopbriefje waarop vermeld staat aan welke tafel u tegen diverse paren gaat kaarten. Om 19.30 uur precies beginnen we met spelen. De kosten om aan deze drive mee te doen bedragen ƒ10,- per paar, te voldoen bij binnenkomst. U kunt zich, als u clubbridger in de regio bent, opgeven via uw ver eniging. Mocht u zich persoonlijk willen aanmelden, dan kan dat bij H. Verheijen, Pasodoblestraat 9, 5802 NJ Venray, tel. 0478-584292. Uw opgave dient uiterlijk 23 april in hun bezit te zijn. Omdat we beperkt zijn in de ruimte van de zaal moeten we de inschrijving sluiten bij het bereiken van 96 paren. Na afloop van de drive, tijdens het uitrekenen van de uitslag, zal een joekskapel zorgen voor stemmige muziek die u het wachten zal ver aangenamen. Mocht u van de partij willen zijn. uiteraard zijn ook thuisbridgers van harte welkom (zij worden in een eigen lijn ingedeeld, opdat ze niet tegen gerenommeerde bridgers hoe ven te spelen), dan geeft u zich spoedig op, zodat u verzekerd bent van een plaats aan één van de speel tafels. Uiteraard zijn er diverse aar dige prijzen te winnen. van de 35 echtparen die in de jp van het jaar 1997 hun gouden fwelijksfeest hopen te vieren, is echtpaar Teng van der Sterren en tsEwalts. Gouden Bruidegom TENG ,N DER STERREN (80) is gebo- en getogen in Oirlo als zoon van agrariër die aan de Zandhoek gemengd bedrijf runde, irgierig als Teng was, volgde hij kalleen de Landbouwschool bij ster Wijnhoven, maar daarna nog eens de ndelsavondschool om een breder icht te krijgen. Cursussen werden volgd om selecteur te worden jr pootaardappelen want in de er jaren lagen de mogelijkheden de landbouw niet voor het opra- i,Toen zich nieuwe mogelijkhe- Hvoordeden wilde Teng een kip- fokbedrijf beginnen. Dat was na oorlog. Op het bedrijf van zijn Iers aan de Zandhoek werd «art om langs kunstmatige weg ren uit te broeden in een broed- ;hine. Er werden ook kuikens r andere pluimveehouders okt. De broedmachine was snel ;lein en een broedmachine met capaciteit van 6000 eieren deed lintrede. De vooruitziende blik Teng was niet alleen gunstig irde bedrijfsvoering maar vooral wijze waarop nieuwe stammen werden gekweekt. Dat wekte bewondering bij zijn vakbroeders. Maar daarvoor was wel veel studie nodig. In 1947 trouwde hij en ook zijn echtgenote, Bets Ewalts, had niet alleen de landbouwhuishoudschool in Venray bezocht. Ze had zich ook bekwaamd in het administratieve vak en bleek daardoor een ruime bij drage te leveren aan het bedrijf. Beiden bleven de vakontwikkelin gen volgen en hun ondernemings geest leidde er toe dat hun kippen- fokbedrijf aan een derde van de Nederlandse vermeerderingsbedrij- ven kuikens levérde. In 1967 ging het paar rustig aan doen en betrokken zij een riante bungalow in Oirlo. In 1980 bleek die te groot en verhuisde dit echt paar, wat jammer genoeg kinderloos bleef, naar Venray. Daar betrokken ze een woning aan de Schutsboom. In 1993 werd die verruild voor een prachtige aanleunwoning van Het Schuttersveld. De gezondheidstoestand van de gouden bruidegom ging echter ach teruit zodat de doktoren het advies gaven hem in Beukenrode te laten verplegen. ZIJN TWEEDE LEVEN De Oirlose gemeenschap heeft van Teng als verenigingsman veel profijt gehad. Dat ging ook omdat hij zich gesteund voelde door zijn echtgenote. Zo was Teng van der Sterren voorzitter van de Jonge Boeren, LLTB Oirlo, Boerenleenbank, Ons Genoegen en Sportstichting Oirlo-Castenray. Ook was hij bestuurslid bij diverse ande re organisatie waaronder ook vakor ganisaties. Van 1970 tot 1978 had hij zitting in de Provinciale Staten in de KVP- fractie. Van 1954 tot 1966 en van 1970 tot 1978 had hij eerder zitting in de gemeenteraad. Op zijn 65e verjaardag werd hem de onderschei ding verleend van Ridder in de Orde van Oranje Nassau, waar hij zeer trots op is. De Gouden Bruid, BETS EWALTS (80) is geboren en geto gen in Meerlo maar maakte zich in Oirlo een reeks van jaren verdien stelijk. 18 jaac.had zij zitting in het bestuur van wat toen de Boerinnenbond genoemd werd en waarvan ze acht jaar de voorzitters hamer hanteerde. Twintig jaar zette ze zich in voor het Welfarewerk. Maar haar belangrijkste werk was de administratie van het steeds groeiend kippenfokbedrijf. Hun huwelijk werd gesloten in de noodkerk van de H. Gertrudis in Oirlo op 14 april 1947. Het was een dubbel huwelijk want gelijk met hen trouwde de zus van de bruidegom, Maria v.d. Sterren met Jan Nelissen. Dat echtpaar heeft hun gouden feest helaas niet gehaald maar de zes kin deren van dat echtpaar hebben steeds in oom en tante een goede vervanging gevonden van hun over leden ouders. Zij zullen dan ook het feest meemaken en daarover ver heugen ze zich beiden, juist omdat het hen niet gegeven was eigen kin deren op te voeden. Op dinsdag 15 april zal het gou den bruidspaar in de kapel van Het Schuttersveld een plechtige eucha ristieviering bijwonen. Op zaterdag 19 april zal in beslo ten familiekring in de feestzaal van Beukenrode het gouden huwelijks feest worden gevierd. De feestelijk heden zowel op 15 als 19 april zul len in besloten kring gevierd worden. anno J3rotestraat 93 Venray Tel. 0478-581214 In het Zuid-Hollandse Woerden vierde met Pasen pater Guus Wijnhoven z'n veertigjarig pries terjubileum. Pater Wijnhoven is geboren en opgegroeid in Venray, maar z'n werk als priester bracht hem naar diverse plaatsen in Nederland. Na z'n priesterwijding, drie weken voor pasen in 1957, reisde Guus Wijnhoven kris kras door Nederland. Zijn eerste stop was het Friese Drachten, daarna St. Annaparochie. Twaalf jaar bracht de Limburger door in het oude noorden van Rotterdam om vervolgens het uiterste zuiden op te zoeken. Vijf jaar bleef hij priester in Maastricht, tijdens de ambtsperiode van bis schop Gijsen. Na deze woelige tijd en een jaar van bezinning werkt hij sind 1982 in Woerden en Kamerik, twee plaatsen die in één gemeente, maar in twee kerkprovincies liggen. Guus Wijnhoven werd 66 jaar geleden in Venray geboren. Z'n vader was hoofd van de toenmalige Landbouwschool. Het gezin Wijnhoven was, net als zoveel ande ren in die tijd, godsdienstig en betrokken bij de kerk. Voor Guus stond al vroeg vast dat hij priester wilde worden. Z'n oudere broer Jan trad toe tot de orde van de Benedictijnen, Guus koos in 1954 voor de Franciscanen. Hij heeft er nooit spijt van gehad, ondanks een periode van twijfel in de tijd dat de kerk op drift raakte. Tegenwoordig beleeft Guus Wijnhoven z'n geloof nog steeds heel intens, in het pastor ale team van de Bonaventurakerk in Woerden en met z'n medebroeders in de Franciscaner woongemeen schap. Zaterdag 12 en zondag 13 april organiseert het Muziek en Majoretten Show Korps St. Petrus Banden uit Venray in de bedrijfs kantine van metaalwarenfabriek Inalfa aan de Maasheseweg te Venray, het jaarlijkse solisten- en ensemble-concours van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray. Aan het concours doen dit jaar ongeveer 145 solisten en twintig ensembles mee, verdeeld over de beide concoursdagen. Een jury, bestaande Leon Adams uit Ell en Guus Erkens uit Landgraaf, zal de prestaties beoor delen. In de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzikanten. De ensembles variëren van duo tot sixtet. De muzikanten zijn allen lid van de acht bij de Muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of volgen op de Muziekschool Venray een harmo nie/fanfare-opleiding. Voor vele (jeugdige) muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl anderen reeds jaren aan dit concours meedoen en in de hogere afdelingen hun kunnen willen bewijzen. Het programma: Zaterdag 12 april: 12.00-12.15 uur: 4e afdeling; 12.15-16.00 uur: 3e afdeling; 16.00-17.15 uur: 2e en le afdeling; 17.15-17.40 uur pauze; 17.40-20.15 uur: 2e afdeling; 20.20- 21.40 uur: le afdeling en afd. uit muntendheid. Zondag 13 april: 10.45-12.30 uur: 4e afdeling; 12.30-15.00 uur: 3e afdeling; 15.00-15.30 uur: pauze; 15.30-18.15 uur: 2e en le afdeling; 18.15-20.00 uur: pauze; 20.00- 20.50 uur: le afdeling; 20.50-21.50 uur: afd. uitmuntendheid en ere- afdeling. De organiserende vereniging, MMSK St. Petrus Banden, hoopt dat velen de weg naar Inalfa aan de Maasheseweg weten te vinden om de muzikanten te ondersteunen en te genieten van de solisten en ensem bles bij hun muzikale prestaties. Ter bestrijding van de organisatie kosten zal van de volwassen bezoe kers vanaf 13 jaar ƒ3,50 entree wor den gevraagd. Kinderen t/m 12 jaar hebben vrije toegang, mits zij zich willen houden aan de stilte-regels, die bij het musiceren gelden. Inbraken in bedrijven In de nacht van woensdag op don derdag was door forcering van de staldeur toegang verkregen tot een bedrijf aan de Rouwkuilenweg. Uit het bedrijf werden de aanwezige gereedschappen gestolen. De waar de daarvan bedraagt enkele duizen den guldens. Diezelfde nacht was door force ring van de buitendeur toegang ver kregen tot een bedrijf aan de Timmermannsweg. Ook daar wer den gereedschappen gestolen. De waarde daarvan bedraagt meer dan ƒ2.000,-. DONDERDAG 10 APRIL 1997 - NR. 15 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Afgelopen zondag 6 april kon de drumband van fanfare De Peelklank een nieuw succes toe voegen aan haar toch al uitgebrei de reeks van successen in haar 40- jarig bestaan. In de eredivisie sectie A b, de hoogste klasse van de FKM (Federatie Katholieke Muziekkorpsen), haalden zij met 91 van de maximaal 100 te behalen punten het Nederlands kampioen schap.Daarmee kwamen zij in het bezit van de felbegeerde oranje kampioenswimpel. Felbegeerd omdat reeds tal van trofeeën in de prijzenkast van de Ysselsteynse drummers prijken maar tot afgelo pen zondag nog geen kampioens wimpel. Het was dan ook extra spannend afgelopen zondag voor de Ysselsteynse drummers toen zij klaar stonden om hun kunnen aan de jury en het publiek ten gehore te gaan brengen. Als eerste werk voerden de Ysselsteynse drummers onder lei ding van Harrie v. Otterdijk uit Vlierden uit: Variae Peellandiae. Dit werk is speciaal geschreven voor de Ysselsteynse drumband bij gelegen heid van hun 40-jarig bestaan. Het verhaalt over het ontstaan van de Peel en de diverse sages die in de loop der tijden over de Peel ontston den zoals b.v. de Piëlreuzen. Als tweede werk voerden de Ysselsteynse drummers uit: Voyage in to a Million Miracles. Dit werk beschrijft de belevenissen van Marco Polo, een Italiaanse ontdek kingsreiziger. Beide werken werden zeer muzi kaal uitgevoerd hetgeen zich niet alleen uitte in het hoge puntentotaal maar ook in een tot de laatste minuut geboeid luisterend publiek in de Amsterdamse Sporthal Zuid. Hoewel het al vrij laat was toen de drummers met hun aanhang terug keerde in Ysselsteyn kon dit de feestvreugde over het behalen van de oranje kampioenswimpel niet temperen en werd tot in de vroege uurtjes gefeest en gezongen. Later in de maand april zal dit feest nog eens dunnetjes overgedaan worden wanneer de drummers en hun instructeur een receptie aange boden krijgen vanwege dit schitte rende resultaat en het behalen van een nieuwe mijlpaal in de geschie denis van de Ysselsteynse drum band. Dit jaar bestaat het Ysselsteynse Gemeenschapshuis, inmiddels beter bekend als de Smelehof, 40 jaar. Gezien de plaats die het gemeen schapshuis in de afgelopen 40 jaar in de Ysselsteynse dorpsgemeen schap heeft opgebouwd heeft het bestuur besloten deze mijlpaal niet zonder meer voorbij te laten gaan. Van 9 t/m 19 april zal dan ook mid dels een viertal activiteiten weder om feest gevierd worden in Ysselsteyn. Zo trad op 9 april het seniorenor kest uit Horst op voor de ouderen vereniging. Ouderen waarvan som migen middels het kopen van renteloze obligaties de bouw van het gemeenschapshuis nog mede moge lijk hebben gemaakt. Ongetwijfeld zullen er gistermiddag nog tal van herinneringen opgehaald zijn uit die eerste beginjaren. Jaren waarin het moeilijk was de eindjes aan elkaar te knopen. In de beginjaren begon men dans avonden te organiseren om de exploitatie van het gemeenschaps huis rond te krijgen. Vele vijftigers en zestigers denken dan ook nog met plezier terug aan hun eerste schreden op de dansvloer in het gemeenschapshuis en wat daar uit is voortgekomen. Het gemeenschaps huis was er echter niet alleen voor de ouderen. Gedurende vele jaren werd er ook het zuigelingenbureau gehouden omdat de afstand naar Venray voor veel moeders in die tijd erg ver was. Zelfs de vroedvrouw hield vele jaren spreekuur in de Smelehof. In de beginjaren had het gemeen schapshuis in de volksmond de naam jeugdhuis. Dit had niets te maken met eerder genoemde activi teiten maar meer met het feit dat o.a. pastoor Janssen onder die noemer subsidies had weten los te peuteren om het gemeenschapshuis te kunnen stichten. Mede ook dankzij de schenking van een stuk grond van de kerk kon het gemeenschapshuis gerealiseerd worden. Dezelfde pas toor Janssen liet evenwel ook in de statuten opnemen dat altijd de pas toor danwel iemand van het kerkbe stuur in het bestuur van de stichting zitting moest hebben. In het kader van het 40-jarig bestaan wordt er natuurlijk ook wat voor de jeugd georganiseerd. Zo komt op zaterdagmiddag 12 april de clown Addy de jongere jeugd uit Ysselsteyn vermaken. 's Avonds staat er iets nieuws voor Ysselsteyn op het programma namelijk een zogenaamde Smartlappenavond. Tal van Ysselsteynse 'artiesten" zingen pop ulaire Hollandse smartlappen bege leid door een heus orkest. Gezien het enthousiasme waar mee zij nu al aan het oefenen zijn belooft het een daverend succes te worden. Rijkhalzend kijken zij dan ook al uit naar hun optreden waarbij zij zich hopelijk gesteund voelen door een enthousiaste meezingende en meedeinende zaal. Op deze avond zal ook Geert Pelzer uit Venray een optreden verzorgen. Geert is geen onbekende op dit ter rein met zijn creaties a la André Hazes en Gerard Joling. 'n Wandeling dur *t Rooise land De Grote Kerk of de St. Petrus Bandenkerk is hét monument van Venray. Vanaf aanstaande donder dag hoort u in 'n Wandeling dur 't Rooise Land veel over de geschie denis, architectuur en interieur van de kerk. Donderdag begint Ben Kruysen u over de geschiedenis van dit grootse monument te vertellen. Jan Michels neemt u verder mee de Groote Peel in. Hij Iaat ons veen- mos zien en we zien een van de eer ste roodborst-spruiten, een mooie kleurrijke vogel. We trekken het gebied in dat gedurende het broed- seizoen, tussen 15 maart en 15 juli gesloten is voor bezoekers. Aan het begin van dit gebied kunnen we dui delijk zien dat de waterstand in het gebied geregeld wordt. Jan Michels vertelt ons hoe dat gebeurt. (Donderdag 19.00-20.00 uur. herha ling maandag 18.00-19.00 uur). WAAR ZIJN DE TROUBADOURS GEBLEVEN? Op 10 april, 21.00 uur zal de Deurnese formatie Gér Gedaon naar de studio komen om o.a. uit de doe ken te doen hoe zij het voor mekaar kregen om al meer dan 5000! exem plaren van hun eerste cd te verko pen. Ook vertellen zij over hun plannen van de tweede cd. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.6 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362.. fax 0478-513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E-mail: lovenray@dds.nl Winkeldiefstal Een 13-jarig meisje werd maan dagmiddag in de Plusmarkt aan de Kruidenlaan betrapt toen ze een pakje kauwgom ter waarde van ƒ2,59 mee wilde nemen zonder te •ctalen. Ze werd aan de politic over gegeven die haar na verhoor door verwees naar het Halt-bureau. Zaterdag 19 april zal de inmiddels wijd en zij bekende Ysselsteynse powerrockband Wörtelslemp (foto) het 40-jarige gemeenschapshuis op zijn grondvesten laten sidderen met de van hen bekende blues rock. Behalve van hun optredens op diver se festivals is deze band ook bekend van een paar cd's waarvan er een speciaal gericht is op het bikerscir- cuit. Naast Wörtelslemp zal deze avond ook de formatie Trade Mark optreden. Hierin speelt de in Ysselsteyn niet geheel onbekende Ruud Leyssen. Deze twee bands zullen op waardige wijze het 40- jarig bestaansfeest van de Smelehof afsluiten. Een Smelehof die ondanks zijn 40 jaar nog altijd een bruisend middelpunt is vap het Ysselsteynse verenigingsleven. Tal van activiteiten georganiseerd door dit verenigingsleven vonden de afgelopen 40 jaar plaats in de Smelehof. Thans is de jubilerende Smelehof aan de beurt hen te ont vangen. Vermeldenswaardig is dat het Ysselsteynse gemeenschapshuis mede dankzij de inzet van de beheerders/sters de afgelopen 40 jaar altijd haar bezoekers gastvrij heeft ontvangen en mede daardoor zonder subsidies van de overheid de exploitatie ieder jaar rond heeft kun nen krijgen. De gastvrijheid van de Smelehof geldt met name de Ysselsteynse ver enigingen die hier al vele jaren kos teloos onderdak hebben, iels wat in Ysselsteyn vanzelfsprekend is maar lang niet overal gemeengoed is. De Smelehof. gastvrij voor jong en oud, dat is ook de leus voor de toekomst van hel gèmeenschaps- huis, maar zeer zeker voor het komende 40-jarig bestaansfeest. Snel Betrouwbaar S^TOj^ER^U REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES lianasingel 3. 5802 AS Venray I. 0478-582025

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13