Jan des Bouvrie in Venray 38DOPTIEK Grote Kerk weer open voor publiek Kaartverkoop Muziekfeesten Merselo 1997 weer van start Spreekuur voor mensen in de ziektewet of met een WAO Basiscursus vrouwen in besturen Het is weer april! VAN OORSCHOT MODÉ Sporters Helpen Sporters Zonnebril op sterkte vanaf Fl.89,-. In glas of kunststof naar keuze. VERHOEVEfl Wereldwinkel Venray 12 en 13 april Nationaal Museumweek end peel en maas Donderdag 10 april 1997 - Pagina 11 - Ontwerper presenteert jongste ontwerpen bij Thomassen Interieurs Zaterdag 19 april brengt ont- yerper Jan des Bouvrie een iezoek aan Thomassen Interieurs n Venray. Des Bouvrie zal in de Venrayse interieurspeciaalzaak de lieuwe collectie zitmeubelen van jelderland en ArX presenteren. )e Bussumse ontwerper is al jnds 1969 verbonden aan Jelderland en was ook bij de lieuwe collectie nauw betrokken. |an des Bouvrie signeert in Venray z'n meubelen en ook z'n ongste boek, getiteld Metamorfoses'. Jan des Bouvrie is een ontwerper lie het functionele en het artistieke z'n werk weet te combineren. Al lecennia is hij de ambassadeur van het moderne kwaliteitsmeubel. Ook Thomassen Interieurs probeert in foord-Limburg al jaren een lans te ireken voor moderne designmeube- De collectie van Gelderland neemt daarin vanzelfsprekend een ilaats in. Directeur H. Thomassen is dan ook blij met de komst van Des louvrie. "Het geeft aan dat Thomassen Interieurs, naast de bekende klassieke collectie, in de egio ook een aardige positie heeft verworven op het gebied van moderne meubelen", zegt hij. Zaterdag 19 april zal Jan des louvrie vanaf 11.00 uur aanwezig jjn bij Thomassen Interieurs aan de Wilhelminastraat 6 in Venray. In de zaak zal hij de nieuwe collectie van Gelderland en ArX toelichten. Des Bouvrie is ook beschikbaar om vra- gen uit het publiek te beantwoorden. Bovendien zet hij z'n handtekening onder elk verkocht meubel dat door hem is ontworpen. Kopers krijgen er een gesigneerd exemplaar van z'n jongste boek 'Metamorfoses' bij cadeau. Kubus Jan des Bouvrie werd in 1942 in Naarden geboren. Z'n ouders had den een meubelspeciaalzaak. Na z'n opleiding aan de Rietveld Academie ging Jan daar werken. In de zaak i van z'n ouders ontwikkelde hij niet I alleen z'n visie over binnenhuis architectuur en meubeldesign, hij leerde er ook z'n eerste opdrachtge ver kennen, meubelfabriek Gelderland uit Culemborg. In 1969 ontwierp hij voor deze fabrikant de Kubusbank. Nog steeds is deze bank één van de goedlopende Gelderland modellen. De relatie met de meubel fabriek is net zo springlevend. Elk jaar ontwerpt Des Bouvrie twee col lecties voor Gelderland. De jongste zitmeubelen komen volgende week direct vanuit de fotostudio's linea recta naar Venray, waar ze geduren de twee maanden bij Thomassen Interieurs te zien zijn. Gedurende deze tijd wordt de Gelderland-collectie versterkt door de foto's van de Ven ray se fotograaf Geert Thomassen. Onder de titel 'en passant' presenteert de fotograaf een selectie van z'n werk. Dat bestaat uit vastgelegde details van de alle daagse werkelijkheid, sober weerge geven, waardoor dagelijkse dingen een nieuwe lading krijgen. Geert Thomassen slaagde in 1996 cum laude voor de hoge graad Fotokunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Mol (B). Jan des Bouvrie (Foto: Paul Huf) Vanaf 1 april j.l. is de Grote Kerk weer opengesteld voor publiek. Iedere middag van 2 tot 4 uur kunt u rustig rondwandelen deze gewijde ruimte met alle door onze voorouders verzamelde kunstschatten op u laten inwer- ten. Er ligt een nieuwe rondleiding op lapier voor u klaar en toegewijde uppoosten kunnen eventuele vra- pen beantwoorden. Een goed idee voor als u gasten leeft... De Stichting heeft zich als doel 'esteld om de middeleeuwse beel denschat voor het nageslacht te bewaren. Alle beelden zijn inmid dels geconserveerd en drie beelden, St. Lucia (1478), Catharina (1480)en Jacobus Maj. (1485) zijn volledig gerestaureerd, waardoor ze weer in volle kleurenpracht prijken. Maar ook andere kunstvoorwer- len in de kerk zijn de moeite waard, iris schitterend kerkelijk vaatwerk Ie bewonderen, zowel zilver- als goudsmeedkunst, paramenten en liet te vergeten de unieke koperen lezenaar met adelaar uit de middel eeuwen. De uitstallingsruimte ach terin de kerk zal verplaatst worden naar het Noordportaal. Da^r wordt een sfeervollere ambiance gecreëerd voor deze waardevolle kerkschatten Gelukkig wordt de stichting door veel subsidiegevers en particulieren gesteund. De Kerstkaartenactie is een groot succes gebleken. De fraaie kaarten vlogen de "kerk" uit. Maar voor ver dere plannen is veel geld nodig. Er zal iets aan klimaat- en stofbeheer sing moeten worden gedaan. We werken aan een betere verlichting van de beelden en er staan weer enkele beelden op de nominatie voor een ingrijpende restauratie. Beroepsgroepen kunnen hun schutspatroon financieel adopteren. Het "schilderij van de Lions" tijdens hun antiekveiling was bijvoorbeeld een origineel en dankbaar initiatief. Ook uw giften, groot of klein, zijn uiteraard steeds welkom op bankre kening: 42.11.66.177 (ABN/AMRO) t.n.v. Beelden Grote Kerk. Groepen, zoals verenigingen en familiereünies, kunnen rondleidin gen aanvragen. Hierop ontvangen we steeds enthousiaste reacties. Venray heeft veel moois te bieden Heeft u interesse in één van deze aspecten, neemt u dan contact op met Toon den Brok, 81239), vz, of Charles de Vilder, secr. (82352). Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt elke week in verschillende plaatsen in de regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, de contacten met de bedrijfsvereniging, de herbeoordeling, hulp bij het in beroep gaan etc. In Venlo iedere maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8, tel. 077-3515281, alleen tijdens het spreekuur. Roofvogels vergiftigd Zondagmiddag kwam er bij de politie een melding binnen dat aan de Konijnenweg in Ysselsteyn twee dode buizerds lagen. De politie trof daar niet alleen de dode roofvogels aan maar ook een postduif die half was opgevreten en vermoedelijk met opzet was vergiftigd. De duif en roofvogels zijn naar het laboratori um voor onderzoek. De Stichting Symbiose, unit Emancipatie, biedt dit voorjaar in Venray scholingsactiviteiten aan voor vrouwen met belangstelling voor een bestuursfunctie en beginnende bestuursleden van een vrijwilligersorganisatie. De basis cursus start op 29 april, opgave vóór dinsdag 15 april bij Stichting Symbiose, mevr. L. Kooien, Postbus 1097, 6040 KB Roermond, tel. 0475-513525. De cursus wordt gehouden in Noord-Limburg in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray, tel. 0478- 581626. De cursus bestaat uit vijf wekelijkse bijeenkomsten op dins dagavond van 19.30 tot 22.00 uur. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 29 april. De overige data zijn: 6, 13, 20 en 27 mei 1997. De volgende onderwerpen komen aan de orde: 1-opvattingen over besturen; taken en (beleids)verantwoordelijkhe- den van besturen; - specifieke bestuursfuncties en taakverdeling; - interne en externe relaties van besturen; - de noodzaak van beleids- en werkplannen; - de positie en inbreng van vrou welijke bestuursleden. Eigen bijdrage van cursisten is ƒ50,- incl. koffie/thee en cursusmateriaal. Na aanmelding ontvangt u een reke ning die voor aanvang van de cursus betaald dient te worden. U kunt bij uw organisatie of bij de gemeente navragen of er subsidie beschikbaar is voor kadervorming. En in april denkt u vooral aan de grote schoonmaak, aan de uitlopen de knoppen in uw tuin, aan zonnige dagen of aan het boeken van de zomervakantie. Niemand denkt in april nog aan de koude winterdagen waarop u lekker bij de verwarming zat. Hoogstens is het de fors hogere rekening van uw gasbedrijf die u nog even herinnert aan die koude barre winter. Die gasrekening had minder hoog uit kunnen vallen als u in het bezit was van een Hoog Rendement cv-ketel. Een dergelijk verwarmingstoestel haalt meer warmte uit dezelfde hoeveelheid gas waardoor u dus flink op de stook kosten bespaart. Bovendien is een HR-ketel vriendelijke voor het milieu. Met dit in het achterhoofd beslo ten Maria van Mil en Twan Jans- Beken vorig jaar dat in hun nieuwe huis ook een dergelijk apparaat zou moeten komen. Zij hoorden van de HR cv-ketelactie die Gebr. Van Gemert BV elk jaar in april houdt. Iedereen die hier deze maand een cv-ketel koopt maakt kans om een Radson Nox 25/10 HR cv-ketel te winnen. Twan en Maria waren vorig jaar de winnaars en zijn inmiddels erg tevreden over hun nieuwe Radson Nox HR. Ook dit jaar is het weer raak. In de maand april kan iedereen die bij Installatiebedrijf Gebr. Van Gemert BV een HR cv- ketel koopt een Radson Nox HRC 2510 combi winnen. U kunt de installatievakwinkels in Mill of Overloon bezoeken of bellen voor een afspraak, tel. 0478-641228. Inbraak in café In de nacht van woensdag op don derdag werd door forcering toegang verkregen tot een café aan de Patersstraat. Ontvreemd werden de videorecorder en enkele videoban den en dat alles ter waarde van ƒ1.650,-. MARITIEME TRUIEN DE BASIS VOOR EINDELOOS COMBINEREN Het mode-item waarmee u veel combinaties kunt maken. Verrassende streeppatronen en kabels. Gemaakt van luchtige en soepele breisels met veel aandacht voor details. Vanaf f 139,- Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Maandag 14 april gaat de kaart verkoop van de Muziekfeesten Merselo weer van start. Ook dit jaar is de organisatie er weer in geslaagd om een schitterend programma samen te stellen. De muziekfeesten starten op don derdagmiddag 15 mei 1997 met een Lente feest voor 55+ers. Een mid dag die bol staat van Muziek, dans en humor. Vrijdag 16 mei zal Merselo „Back in Time" gaan met optredens van The Clarks, Toni Macaroni and his Swinging Devils, en Rocking Jojo. Stuk voor stuk garanties voor een avondje Back in Time. Zaterdagmiddag 17 mei is er voor de jeugd de Grote Hots Knots Show een show waarin de jeugd allerlei avonturen beleeft met diverse clowns. 's avonds vindt traditiegetrouw de Country Westemavond plaats. Op deze avond treden op: The Dixie Aces, Cash on Delivery, Ilse de Lange, Ruud Hermans, John Adams (De Nederlandse John Denver) en de Bobby Lalonde Band. Namen en groepen die de liefhebbers doen watertanden. Zondag 18 mei zal er een optre den van Rowwen Heze plaatsvinden in de feesttent met in het voorpro gramma de groep Skik. Wie Rowwen Heze kent, weet dat dit weer een waar spektakel belooft te worden. 's avonds de Drie Kapellen show met ook dit jaar weer drie gereno- meerde gezelschappen: Die Fidelen Rosentaler, De Crombacher Muzikanten en de Waalkant Muzikanten. Maandag 19 mei staat geheel in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt om 10.30 uur begon nen met een Gregoriaanse Mis in de feesttent. Om 11.30 uur gaat dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op activiteiten die stilaan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresen teerd in een kombinatie met kinder spelen, vooral veel muziek en een grote antiekmarkt. Dit jaar zal er naast het countryplein ook nog een beiersplein worden ingericht, waar het gezellig toeven zal zijn. 's In de week van 13 t/m 19 april zal lioor vrijwilligers aan huis worden gecollecteerd voor het Nationaal 'onds Gehandicapten. Het Fonds probeert zoveel moge lijk financieel te helpen. Met dit geld kunnen onder andere alle 'drempels' voor de gehandicapte sporters worden weggenomen. Een andere taak van het Fonds is kei subsidiëren van verenigingen welke sport voor gehandicapten nogelijk maken. Het belang van deze inzameling is overduidelijk: iehandicapten hebben financieel nu ïenmaal ook wat minder bewe gingsvrijheid. Terwijl sport hen juist to'n eind op weg kan helpen, zowel °P lichamelijk als op sociaal vlak, F niet vergeten mentaal. Wij vragen u dan ook om een julle bijdrage. Laat de vrijwilligers ton ook niet met lege handen staan. De sporters, vrijwilligers en het jationaal Fonds Sport «handicapten willen zo graag met 1 samen de gehandicapte sporters ®lpen onder het motto: Sporten kipt Sporten Inbraak in woning Bij terugkeer van een korte 'akantie, vrijdagmorgen, ontdekte fen 41-jarige Venrayse dat er onge wenst bezoek was geweest in haar woning aan de Cellostraat. Ontvreemd werden de video, spel computer, cd-speler en een fototoe stel. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord want de stereotoren •fond reeds in de keuken klaar om te nemen. De schade bedraagt f2,500,- ZONNEKLAAR Sterkte t/m 6.00 cyl. 2.00. Vraag ook naar onze U.V.-beschermende glazen. Grotestraat 48, Venray Middags is er in de feesttent een optreden van De Schintaler. Vanaf 19.00 uur zal Oef voor U spelen in de feesttent, met later op de avond een gastoptreden van de SJONNIES. De Muziekfeesten Merselo bieden ook dit jaar weer een uitgebreid pro gramma met voor iedereen wat. Mocht U nu reeds kaarten willen bestellen dan kunt U terecht bij: P. Rieter, Grootdorp 75 of F. Zegers Past. Vercoulenstraat 5 te Merselo. In Venray kan dit bij de Lectuurhal, Grotestraat 5 of bij Music World in de Passage. Aan u de keuze... Voelt u zich verbonden met de mensen uit de ontwikkelingslanden? Vindt u het belangrijk dat zij toe gang krijgen tot onze markt? Dan kunt u kiezen voor producten uit de Wereldwinkel, die gevestigd is op het adres Henseniusstraat 3a. De producent heeft er een rechtvaardige prijs voor gekregen. De kwaliteit is goed. Soms betaalt u iets meer, maar deze meerprijs zorgt er voor dat de producent niet alleen uit zijn kosten komt, maar dat er ook geld is voor sociale voorzieningen zoals onder wijs, medische zorg, enz. Vaak is er sprake van voorfinanciering. Dit geeft de producent in de ontwikke lingslanden meer zekerheid en maakt hem onafhankelijker. Wat is er te koop in de Wereldwinkel? Boeken, kunstvoor werpen, huishoudtextiel, sieraden, houten speelgoed, kaarsen, kaarten, koffie (Max Havelaarkoffie, waar het allemaal mee begonnen is), cacao, chocola, wijn, noten, thee, suiker, gierst, ananas, tonijn, honing, chilisaus, marmelade, enz. In het afgelopen jaar heeft de Wereldwinkel aan talloze markten, waaronder kerstmarkten, medewer king verleend, vele stands bemand tijdens lustrumfeesten en aan bewustwordingsavonden, o.a. in de Bonte Koe, meegewerkt. Ook heeft de Wereldwinkel politieke actie gevoerd door via een handtekenin genactie tegen uitbuiting van kinde ren te protesteren. Verder heeft de Wereldwinkel deelgenomen aan de vergaderingen van het Platform Mondiale Vorming. Onder auspiciën van de gemeente Venray worden tweemaal per jaar ervaringen en informatie uitgewisseld tussen de Venrayse organisaties die zich bezighouden met een eerlijker en rechtvaardiger samenleving. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vernielingen In de nacht van maandag op dins dag werd met een steen een ruit van een textielzaak aan de Bleek inge gooid. De ruit heeft een afmeting van 2x3 meter. Aan de Coppelenberg in Merselo werden twee fietsen van jeugdige inwoners vernield. Beide fietsen waren rijp voor de sloop. Een aan Mackenhof geparkeerde personenauto van een 40-jarige Venraynaar werd bekrast aangetrof fen. De krassen waren met een scherp voorwerp aangebracht. De auto zal moeten worden overgespo ten. Een 46-jarige Venraynaar kwam tot de ontdekking dat er van zijn aan de Kogeldistel geparkeerde auto een buitenspiegel was afgeschopt. Ook waren er deuken in het plaat werk geschopt. Een inwoner trof donderdagmor gen zijn aan de Weg in de Berg geparkeerde personenauto ook bekrast aan. N.a.v. 'Veel gekker moet het niet worden' De ingezonden brief van Jacob Mans begint met de aanhef 'fout denken'. Lovenswaardig van de inzender vind ik dat hij ruiterlijk toegeeft fout te denken. Niet een maal maar zelfs meerdere keren gaat Jacob in de fout. Allereerst door blijk te geven dat hij zich, ondanks zijn respectabele leeftijd die blijkt uit 30 jaar Venrayse geschiedenis, het leven van een uitkeringstrekker niet kan voorstellen. Immers een uitkeringstrekker heeft niet de mogelijkheid om op vakantie te gaan, laat staan naar. Engeland te gaan en in een duur hotel te overnachten. Ik weet als gehandicapte met enkel een AOW^waar ik het over heb. En Jacob Mans die zowat van dezelfde generatie is als ik, zal zich best herinneren hoe ik na de oorlog in weer en wind, regen en kou met een oud dekzeil over mijn verlamde benen getrokken de stenen zat te bikken van de Grote Kerk zodat ze weer opnieuw te gebruiken waren. Mocht hij dit echter vergeten zijn, dan weet ik zeker dat hij mij beslist in de Grotestraat of bij de wederop bouw van St. Anna en St. Servaas gezien heeft dat ik daar hetzelfde werk zat te doen. Uitgaande van deze gegevens vind ik dit de basis om verder te praten over de uitkerin gen. Niet door mensen die zelf geen armoe kennen of kenden, maar door mensen die in armoe moeten leven nu men zonder geld nergens meer kan komen of iets hoeft te vragen. De ƒ100,- toeslag per jaar die Jacob Mans maar niks vindt, daar van vind ik ook dat dit nog geen druppel op een gloeiende plaat is. Ik zou het sportief vinden indien Jacob Mans toegaf dat h ij het schaamrood ook op zijn kaken kreeg omdat hij mevr. Wind zo ongenadig heeft aangevallen. Ik weet dat het mevr. Wind menens is óp te komen voor de mensen met een uitkering omdat zij beseft dat deze groep ner gens naar toe kan en al beslist niet naar Engeland ook al waren dit onze bevrijders van weleer. Een welge meend advies van mij aan Jacob Mans is, ga toch genieten van je AOW en je pensioen waarmee je toch maar mooi in bevoorrechte omstandigheden verkeert en denk beslist niet meer fout en verleg de kritiek eens naar de kopstukken met een dik pensioen van het senioren- beraad. In de workshop kon ik erva ren hoe deze lieden nu al menen te moeten beslissen over hoe de men sen met een uitkering dienen te han delen om nog een uitkering te mogen ontvangen. H. Huisman Op 3 april laat Jacob Mans weten: dal komt van de grens openzetten voor al die vreemdelingen. U ver zocht mij me er buiten te houden. U noemde zich zelf al een domme man! Wanneer wijsheid haar intrede doet in uw hart en de kennis zelf aangenaam wordt voor uw ziel, zal het denkvermogen zelf de wacht voor u houden, het onderscheidings vermogen zalf zal u beveiligen. Om u te bevrijden van de slechte weg van de man die verkeerde dingen spreekt. Van hen die zich verheugen in kwaaddoen, die blij zijn over ver keerdheden en slechtheid. Ik hoop dat de Peel en Maas buitengaats blijft, vooral gelezen op 3 april 1997. Of is deze Jacob een mede werker van Peel en Maas, bevoor recht om gal te spuien. Dan zie ik me genoodzaakt het weekblad op te zeggen. Zo zie je, Jacob. Wind is gesneden uit bronsgroen eikenhout, en het wapenschild de Leeuw, deze laat zich niet muilkorven. N.R. Wind Op 12 en 13 april staat Venray in het teken van het Nationaal Museum Wandel Weekend! Ooit wel eens in museum 't Freulekeshuus geweest? Tijdens dit weekend ope nen meer dan 400 musea door het hele land gratis of tegen een fikse korting hun deuren voor het publiek. Bovendien zijn er speciaal voor dit weekend meer dan 100 speciale wandelroutes samengesteld, varië rend van vijf tot acht kilometer, welke voeren langs meer dan 200 verschillende musea. In Venray is er bijvoorbeeld een route door het centrum van Venray. U wandelt langs het Freulekeshuus via het voormalige klooster Jerusalem naar de St. Petrusmolen. bovengenoemde wandelroutes zijn gratis te verkrijgen bij de VVV/ANWB Venray en museum *t Freulekeshuus. Ook is er een over zicht opgenomen in de Trouw Museumwandelweekend-krant, die vanaf april gratis klaar ligt bij deel nemende VVV's, musea en biblio theek. Met het Museum Wandel Weekend beogen zij de combinatie museumbezoek en wandelen te sti muleren. Het evenement trekt jaar lijks tussen 700.000 en 900.000 bezoekers. Wilt u meer informatie Bel dan de VVV/ANWB Venray, tel. 0478-510505.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11