Qg MAGAZIJN LEEGVERK00P! Omroep in vleugel Jerusalem? Braks Bouwmaterialen naar Smakterheide Dagblad sluit kantoor Veel gekker moet het niet worden... Brand legt hennepkwekerij bloot Woningstichting start et Abonnement Klein Onderhoud voor Ihuurders en eigenaren Dit jaar opknapbeurt sportpark SV Venray organiseert weer Voetbalspellenmiddag DE GROOT B.V. 5844ANS,evensbwk i Ook in de bibliotheek telt uw mening mee Infodag voor slechthorenden PvdA houdt discussie avond over leefbaar Venray VRIJDAG 4 APRIL EN ZATERDAG 5 APRIL gina 5 U2-04-1997 1504 Paginal (1,1) eel en maas Donderdag 3 april 1997 - Pagina 5 bouwbedrijf Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbe Tel. (0485) 38 17 42 een- cMtfiUtt d/eerwU cnteiieux "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage i dealer Kerkstraat 47. Tegelen, tel.: 077-3731573 Redaktie blijft wel in Venray Dagblad de Limburger zal haar kantoor aan het Henseniusplein binnen niet al te lange tijd sluiten. De aannamebalie zal naar Venlo verhuizen terwijl de redaktie elders in Venray wordt onderge bracht. Directeur Gerits van Dagblad De Limburger heeft dat desgevraagd bevestigd. Dagblad De Limburger gaat in de toekomst met vijf grotere kantoren werken van waar uit de regio wordt bediend. Zo zullen de kantoren Venray, en vermoedelijk ook Weert, gaan sluiten. De balie in Venray wordt dus gesloten. Aanname van advertenties en abonnementen gebeurt dan via Venlo.- De advertentieacquisiteurs zullen vanuit Venlo gaan opereren. Voor de redaktie is Dagblad De Limburger op zoek naar een nieuw onderkomen in Venray. Wanneer het kantoor definitief dicht gaat hangt volgens Gerits af van de tijd die nodig is om een nieuw onderkomen te vinden en in te richten. Fout denken Enkele jaren geleden was ik in Londen. Het was avond en ik zat in 'n bus op weg naar het hotel. De bus telde twee passagiers: ik en 'n jongen met het Down Syndroom. De jongen had plaats genomen vóór in de bus, vlak bij de chauffeur; ik zat halverwege. Niets bijzonders. Hij praatte hon derduit tegen de chauffeur, en in 'n flits dacht ik: Hoe is 't mogelijk dat die jongen zo ongelooflijk goed Engels spreekt... Dit soort foutdenken maken we allemaal wel 'ns. Natuurlijk spreekt 'n Engelse mongool zijn moerstaal Engels. En toch, een dezer dagen over kwam mij dit foutdenken weer. Ik liep door 'n woonwijk in Venray en zag twee Marokkanen met elkaar op de vuist gaan. Twee jon gens in de leeftijd van 16-17 jaar. Het ging bepaald niet zachtzinnig en in 'n flits dacht ik: Dat heb je er nu van wanneer je je grenzen openzet voor al dat vreemd volk. Dat was vroeger niet zo. 30 jaar geleden zag je in Venray geen Marokkanen met elkaar vechten. Toen was alles overzichtelijk. We hadden allemaal dezelfde kleur en iedereen heette Jan of Truus. In ieder geval 'n naam die je uit kon spreken. Dat is tegen woordig wel even anders! Net voordat ik in m'n auto stap te hoorde ik één van de jongens tegen de ander schreeuwen: "As geej nóg enne kiëer 't gore lef het um meej te verraoje. smér ik ow nog unne kiëer af'. Onversneden Venray's dialect. Daar schrik je van. Wij kunnen geen Turk van 'n Marokkaan onderscheiden en heel langzaam dringt het tot ons door... Ook in ons dorp wonen echte Venrodse jongens en meiden, alleen de 'verpakking' is anders. Met het schaamrood op de kaken heb ik de deur van m'n auto dicht getrokken. Niks Marokkanen! Gewoon twee 'Venrodse jongens' die ruzie hadden. Dat zag je 30 jaar gelden ook wel *ns... P.S.: N.R. Wind: Hou je d'r bui ten! y. Jacob Mans Inbraak in bedrijf In de nacht van donderdag op vrij dag was door forcering van een deur van een bedrijfshal, toegang verkre gen tot de kantoren van een bedrijf aan de Metaalweg. Alle laden en kasten waren doorzocht. Ontvreemd werd een videocamera en een geld kist waarin een bedrag van 2500 gulden. Op maandag 7 april start de bibli otheek met een klantenonderzoek. Er komen vragen aan bod over o.a. de boekencollectie; heeft de biblio theek voldoende kranten en tijd schriften; wordt u goed geholpen; wat vindt u van de openingstijden; heeft u behoefte aan het lenen van cd's, bladmuziek, videobanden en wilt u gebruik maken van Internet'? Het invullen van het enquêtefor mulier kost niet meer dan 5 a 10 minuten en is voor u dé kans om wensen, opmerkingen en tips ken baar te maken en voor ons dé gele genheid om de dienstverlening, voor zover dat mogelijk is, aan te passen of te verbeteren. Doet u mee? De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Venray- Boxmeer houdt zaterdag 5 april van 10.30 tot 15.00 uur een informatie dag in verzorgingshuis Het Schuttersveld. Bergweg 2 te Venray. Op deze infodag kunnen slechtho renden uit de regio terecht met alle vragen over hun handicap. Ook worden er diverse hulpmiddelen gedemonstreerd. Goedhorende familieleden en andere belangstellenden die zijn eveneens van harte welkom. Gratis toegang, informatie en advies! Inlichtingen bij H. De Wit, De Meidoorn 22. 5831 SM Boxmeer, tel. 0485-571754. De PvdA-afdeling VeiTray organi seert op I 1 april een discussie avond onder de titel 'Venray leef baar?' Na een aantal korte inleidingen door de politie, de Woningstichting, Synthese en een verkeersdeskundige van de gemeente Venray vindt een discussie plaats. Dit gebeurt aan de hand van een aantal stellingen. ledereen met ideeën, wensen of vragen over leefbaarheid in Venray is van harte welkom. Volgende week ontvangt u via de Peel en Maas meer informatie over deze discussie-avond. Noteert u alvast in uw agenda: vrijdag 11 april om 20.00 uur in de Kiosk in het Brukske. Meepraten over leefbaarheid in Venray! Voor meer informatie kunt u bel len naar: Mea van Vugt, tel. 582299. van: RESTANT PARTIJEN TEGELS, DEUREN, INZETHAARDEN EN STEENSTRIPS, ENZ. Op vrijdag 8 maart (8.30 - 20.00 uur) en zaterdag 9 maart (9.30 - 15.00 uur) gaat alles weg voor dumpprijzen! Donderdagmorgen werd er brand in een loods aan de in Oirlo waarin - na een hennepkweke- bevond. De politie heeft de eige- een 38-jarige inwoner van en de huurder, een 37-jarige van Belfeld aangehouden, vuur werd bestreden door de van Venray en na het sein meester'ontdekten brand en politie dat in de loods circa jonge hennepplanten stonden. De loods alsmede de hennepplanten gingen door de brand verloren. De oorzaak van de brand is vermoede lijk oververhitting van het stroom- aggregaat. De schade wordt geschat op enkele tienduizenden guldens. De beide verdachten zijn inmiddels weer na verhoor in vrijheid gesteld. Aanvankelijk werd rekening gehouden met het vrijkomen van asbestdeeltjes. Hier was echter geen sprake van. De wens van veel oudere eige- aar-bewoners is om zo lang en zo felfstandig mogelijk in hun eigen toning te kunnen blijven wonen, beze wens wordt verstoord wanneer Heine ongemakken en het onder- loud de eigen woning tot een toene- iend probleem gaan maken. |Met name het noodzakelijke klein Jderhoud dat vaak bestaat uit klus- |en die vroeger door de handige Jvoner zelf gedaan werden vergen Jiwat meer energie. De klus blijft Inger dan gewenst en verantwoord [ogen en de ergernis blijft bestaan. I Woningstichting Noord-Limburg laat vanaf 1 april 1997 de helpende land bieden met de nieuwe service fcbonnement Klein Onderhoud'. |Het idee voor .deze nieuwe vorm I serviceverlening kwam naar loren na een op initiatief van de lemeente Venray en de woningstichting gehouden onder hoek naar de woonwensen en woon- Ivaringen van ouderen. Woningstichting Noord-Limburg leeft deze suggestie verder uitge werkt in een 'Abonnement Klein Onderhoud'. Vanaf 1 april 1997 bestaat voor de inwoners van Horst en Venray de mogelijkheid om een abonnement op deze service te nemen. Hierbij gaat het vooral om diverse klussen in en om het huis, zoals het verrichten van kleine her stellingen aan sanitair, elektrische installatie en bijvoorbeeld hang- en sluitwerk, maar ook om gratis advi sering en bemiddeling bij grotere onderhoudswerken. Voor urgente problemen kan ook 's avonds en in het weekend een beroep op de servi ce worden gedaan. Welke werk zaamheden precies onder het Abonnement Klein Onderhoud val len is te lezen in een gratis verkrijg bare folder. Deze folder zult u vanaf 1 april bij de kantoren van de Woningstichting, maar ook bij de overige gebruikelij ke informatiepunten kunnen afha len. Een brochure wordt op verzoek toegezonden, maar is ook gratis ver krijgbaar bij de kantoren van de Woningstichting in Horst en Venray. De gemeente gaat dit najaar irs investeren in renovatie van irtpark De Wieën. Bij de iknapbeurt wordt rekening ouden met de wensen van de ruikers. Ook de velden van het aayland College worden bij het lyAtieplan betrokken. Na de tvatie gaat de gemeente met de irnaamste gebruikers praten er privatisering. De atletiekvereniging wil al jaren in kunststof baan, de hockeyclub is m een nieuw kunstgrasveld toe en oetbalclub SV Venray klaagt over en tekort aan velden en kleedruim- Op de begroting heeft de emeente geld gereserveerd voor ernieuwing van het sportpark. Er is i het verleden al zes ton opzij 1 voor een nieuwe atletiekbaan ler staat twee keer tweeëneenhal- Eton op de begroting voor onder oud. Met dat geld wil de gemeente Ie Wieën bij de tijd brengen om arna met de verenigingen te gaan praten over eventuele overdracht. Over privatisering, één van de speerpunten van het collegebeleid en deel van de operatie KEERpunt, verschijnt dit najaar een kadernota. Daarna kunnen de concrete gesprek ken met de verenigingen beginnen. VELD WEG Bij de opknapbeurt van De Wieën verdwijnt waarschijnlijk het sport veld binnen de atletiekbaan. Dat veld voldoet niet, daarover zijn gebruikers van het complex en de gemeente het eens. Om toch vol doende velden over te houden wil sportwethouder Kersten de sportvel den van het voormalig Boschveld College aan De Wieën toevoegen. Kersten gaat daarover in gesprek met het VOL, het bestuur waaronder ook het tegenwoordige Raayland valt. De wethouder gaat ervan uit dat het VOL wil meewerken, mits de gemeente voldoende garanties voor het gebruik door de scholen kan geven. In het kader van SV Venray- rnotie organiseert SV Venray groots opgezette voetbalspel- imiddag. Op woensdag 23 april lat deze happening te gebeuren. Ie middag begint om 13.00 uur [n zal tot ongeveer 17.00 uur ren. Het zal zich afspelen op .ortpark De Wieën, Sportlaan te fenray. .De voetbalspellenmiddag is [edoeld voor alle niet-leden van r iV Venray. Alle jongens en meis jes uit de regio, tussen de 6 en 12 aar, zijn van harte welkom, leelname is gratis. De organisatie is in handen van de etej 'echnische Commissie van de nbin eugdafdeling in samenwerking met e Jeugd-hoofdtrainers Eddie iebers .(A), John v.d. Wijst (B),. I, ucien Conjaerts (C) en Stephan ijbers (D). Tevens zal een aantal eiste elftalspelers aanwezig zijn. •ij zullen de deelnemers gaan bege ren en coachen tijdens de uilvoe- ing van de spellen. Venrayse Jeugdkaderleden zorgen oor de goede verloop van onder ndere de puntentelling De middag begint zoals vermeld m 13.00 uur. Na een welkomst- 'oord worden de deelnemers in WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar leeftijdsgroepen ingedeeld, zodat na het omkleden het startsein gegeven kan worden voor het spellencircuit. Per groep werken de deelnemers de spelonderdelen af. Hiermee zijn punten te behalen die individueel worden genoteerd. De winnaar van iedere leeftijdscategorie krijgt een prijs. Verder zijn er diverse prijzen voor de overige deelnemers en krijgt elke deelnemer een deelname-certi ficaat met daarop zijn puntentotaal vermeld. We verwachten een grote opkomst, geef je daarom snel op. Belangstellenden kunnen zich opgeven middels het aanmeldings strookje onder aan dit artikel. Voor 10 april 1997. Of telefonisch bij Theo van Stokkem, tel. 0478- 585615 (ook voor verdere informa tie). SV Venray heet ook andere belangstellenden, zoals ouders en verzorgers, van harte welkom op 23 april 1997 op sportpark De Wieën. Retour zenden aan: Theo van Stokkem, Mambostraat 35, 5802 LB Venray, tel. 0478-585615. In drie dagen tweemaal jas gestolen Een 48-jarige inwoner van Venlo moest binnen drie dagen tweemaal aangifte doen van diefstal van zijn lederen jas, uit de garderobe van een instituut aan de Stationsweg. In beide gevallen was de waarde meer dan 400 gulden. Aanmeldingsformulier Voetbalspellenmiddag SV Venray d.d. woensdag 23 april 1997 Ik geef mij bij deze op: (voor 10 april opgeven) Naam: J M Adres: PC en woonplaats: Geboortedatum Gemeente wil snel af van gebouw Interven Bouwmaterialenhandel Braks ver huist naar industrieterrein Smakter heide. Het moederbedrijf van Braks, de Neerbos Groep, heeft daar een kavel grond van 0,73 ha gekocht. Het bedrijf hoopt nog eind van dit_ jaar aan het bouwen te zijn en begin" 1998 te openen. De huidige lokatie aan de Bongerdstraat komt vrij voor woningbouw. Neerbos onderhandelt met verschillende projectontwikke laars. Volgens een woordvoerder van de Neerbos Groep gaat Braks Bouwmaterialen op de nieuwe ves tigingsplaats dezelfde activiteiten ontwikkelen als aan de Bongerd- straat: groolhandel in bouwmateria len mei een beperkte verkoop aan particulieren. Hij verwacht dat de nieuwbouw en de nieuwe plek een positieve uitwerking op de omzet zal hebben. Bij Braks Bouw materialen in Venray werken 23 mensen. De divisie Bouwmaterialen van de Neerbos Groep telt zeventien vestigingen in ons land. Begin volgend jaar hoopt Braks haar activiteiten naar Smakterheide verplaatst te hebben. Gestolen auto aangetroffen Op de parkeerplaats bij het zie kenhuis aan de Merseloseweg werd zaterdagmiddag een zwarte Opel Kadett aangetroffen die eerder in Nijmegen was gestolen. De bedra ding was doorverbonden. De eige naar is van de vondst in kennis gesteld. Vernielingen Namens het schoolbestuur van de Dr. Poelsschool aan de Langeweg werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van de school. Een inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn aan dc Klaproos geparkeerde Rover personenauto. De buitenspiegel was er vanaf geschopt. Draagbare telefoon gestolen Uit de cafetaria aan het Brukske werd een draagbare telefoon gesto len. Deze diefstal vond zaterdag avond plaats. Paardentrailer gestolen Er werd aangifte gedaan van dief stal van een paardentrailer. Die stond bij de 47-jarige eigenaar op het erf aan het Grauwveen in Ysselsteyn. De waarde van de trailer bedraagt 5000 gulden. De diefstal heeft plaats gevonden in de nacht van vorige week dinsdag op woens dag na 01.00 uur. Toen heeft een familielid de trailer nog zien staan. Mogelijk zijn er getuigen die die nacht in de buurt iets verdachts heb ben gezien. Autobanden gedumpt Langs de Spurkterweg werden vijf illegaal gedumpte autobanden aangetroffen, die namens de gemeente weer werden opgeruimd. Auto bekrast Dinsdagmorgen deed een 33-jari- ge inwoner van Horst aangifte van het bekrassen van zijn auto die aan de Pr. Bernhardstraat geparkeerd stond. Het is niet ondenkaar dat de Lokale Omroep Venray en andere huurders van het voormalig lyceum aan de Leunseweg verhui zen naar een leegstaande vleugel van Jerusalem. "Als we de ruimte niet op korte termijn nodig heb ben, en dat is zeker niet in z'n geheel het geval, dan is verhuur aan die clubs wat mij betreft zeker bespreekbaar", deelde wet houder Bert Kersten (ruimtelijke ordening) deze week mee. De lokale omroep is op dit moment gehuisvest in een aantal lokalen in het voormalige klooster en jongensinternaat aan de Leunseweg. Hoofdhuurder van dit complex is het Interven College, maar die scholengemeenschap ver huist per augustus naar Den Hoebert aan de Westsingel. De gemeente wil vervolgens zo snel mogelijk van het gebouw af want de rentelasten voor het pand bedragen zo'n zes ton per jaar. Dat betekent voor de omroep en de overige huurders dat ze ook moeten omzien naar een andere huisvesting. Behalve de omroep huren dansschool Dizzy, Bodywork, judovereniging Venray, tae wkon do-vereniging Tong II, jongenskoor Zangers van St. Frans en de Turkse gemeenschap delen van het com plex. Zij hebben allemaal tijdelijke huurcontracten die inmiddels zijn opgezegd. "In eerste instantie zijn de huur ders zelf verantwoordelijk voor alternatieve huisvesting", zegt Kersten, "maar onze afdeling Welzijn bekijkt samen met hen de mogelijkheden. Als we met de vleu gel die clubs kunnen helpen en leeg stand in Jerusalem voorkomen, slaan we twee vliegen in één klap. Dat lijkt me bespreekbaar". Kersten wijst nog op de wens van de Venrayse politiek om fractiekamers voor elke fractie. Daarvoor moet de raad echter eerst een krediet beschikbaar stellen. De kamers nemen bovendien niet de hele vleu gel in beslag. INTERVEN PLUS De afdeling Ruimtelijke Ordening van de gemeente werkt onderwijl aan een studie waarin het gebouw aan de Leunseweg centraal staat. De gemeente wil het hele gebied tussen Kruisstraat, Paterslaan, Beukenlaan en Vlierstraat onder de loep en gedeeltelijk op de schop nemen. In het gebied liggen Paterskerk, Beukenrode, het Mgr. Wijnhovenpark, het Interven College en het Zonnehuis. De twee laatsten gaan vrijwel zeker tegen de grond. De gemeente heeft de ont wikkeling in handen gegeven van een grote, landelijk opererende pro jectontwikkelaar. Die heeft stede- bouwkundige en architect Van Esch, die eerder bij de totstandkoming van de wijk Landweert betrokken was, opdracht gegeven het gebied te bekijken. In het najaar verwacht de gemeente dat een totaalplan voor de Venrayse 'zuiderpoort' gereed is. P. Kienhuis, voorzitter van Lokale Omroep Venray en in dezelfde func tie actief voor museum Freulekeshuus, liet vorige week in een weekblad een ballonnetje op over de velugel van Jerusalem als nieuwe lokatie voor de omroep en het museum. Kienhuis is redelijk tevreden met de reactie, maar waar schuwt voor teveel optimisme. "Het is positief dat het bespreekbaar is, maar ik wil de huid niet verkopen voor de beer geschoten is", zegt hij.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5