c Peeldrivers racen in Horst jRank Xerox versterkt Europese Organisatie Sanering bodem Endepoel in 1998 Grootste strategische verplaatsing van de Koninklijke Luchtmacht Bomenlijst voor centrum klaar Plusmarkt zet de bloemetjes buiten Vijftig Limburgers worden reserve-militair 2000 Pigs voor drie weken gesloten Groot gedeelte Veulen eerder op riool Nieuw circuit modelstockcars klaar Uitbreiding kabelnet in handen vorige eigenaar Venray krijgt minder van Rijk Turkenburg uit Senioren Ballon- en kleur wedstrijd Kloonströppe Vergeet uw pensioen niet! EEL en maas Donderdag 13 maart 1997 - Pagina 5 -j Kauffeld medio dit jaar met pensioen ank Xerox, producent van ument processing systemen, legreert zijn Europese produc- L en distributie-activiteiten. De erationele vestigingen in tcheldean (Engeland) en nray worden in de toekomst tuit een centrale organisatie op ropees niveau aangestuurd. Als volg daarvan komt de functie algemeen directeur bij deze ee vestigingen te vervallen. |ii een presentatie aan het [nagement van beide vestigingen eft Frans Stollman, sinds begin '6 als Director en Vice President Rank Xerox verantwoordelijk or alle productie- en distributie- jviteiten in Europa, zijn plannen •engezet voor een Europese orga- atiestructuur. Hierin benadrukte dit een logische vervolgstap ian een integratieproces waarmee ds in 1993 een begin werd naakt. Wat Venray betreft is het vervolg op de succesvolle loering van een business unil- jctuur gedurende de afgelopen •n. Met de nieuwe organisatie - half juni haar beslag moet krij- wil de onderneming haar klantgerichtheid en diversiteit ver sterken en de mogelijkheden voor verdere groei en productiviteit in de komende jaren veilig stellen. De operationele activiteiten van de bedrijven worden voortaan door een Europees Managementteam begeleid, waarin een Engelsman - Gerry Lane - verantwoordelijk is voor alle productie-units, en een Nederlander - Nico Timmer - voor alle logistieke operaties. Op lokaal niveau worden de algemene zaken en maatschappelijke belangen behartigd door een Policy Committee. In Venray wordt Nico Timmer voorzitter van dit Policy Committee, terwijl de uitvoerende verantwoordelijkheden worden toe vertrouwd aan Sjef Litjens, momen teel Directeur Personeelszaken en Algemene zaken. Hij zal tevens optreden als statutair directeur en bestuurder in de zin van de Wet op de Ondernemingsraden. Guus Kauffeld, momenteel alge meen directeur van de Venrayse Rank Xerox-vestiging zal, medio 1997, vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf verlaten. |De Provincie gaat de sanering van de voormalige autosloopterreinen n de Endpoel volgend jaar ter hand nemen. Dat blijkt uit het ont- ■psaneringsplan van de provincie Limburg voor 1998. Aan de lepoel waren in het verleden de autslopen van Burhenne en iben gelegen. Laatstgenoemde heeft nu nog een sloperij op ikterheide. Aanvankelijk stond de sanering ai voor 1997 op het programma. De pfehte"Venray maakte toen echter bezwaar en wilde een snellere aanpak amvege het feit dat het grondwater in die omgeving steeds meer veromrei- jjgd raakt. Het projekt is echter doorgeschoven naar 1998 omdat voor ftwee woonwagens op het terrein nog geen vervangende standplaats is J en )p vrijdag 14 maart zal vanaf ir ,00 uur de grootste strategische rplaatsing in de geschiedenis n de Koninklijke Luchtmacht start gaan. De Groep Geleide 1 apens De Peel verplaatst vanaf tijdstip 276 voertuigen (de lp aarste weegt 36 ton) en 225 nhangers in 12 colonnes met •■■jr J tussenruimte van 20 minuten n De Peel naar de haven van Issingen. De eerste colonne ^jMrdt in Vlissingen om ca. 12.30 fj r verwacht bij afrit 39 van de T 8/N58. «foe Groep Geleide Wapens De ll gaat dit jaar wederom deelne- naan de grootschalige internatio- 'e luchtverdedigingsoefening iving Sands' in de Verenigde urn aten. Het doel van deze oefening het beoefenen van zogenaamde t-of-area-luchtverdedigingsope- fs' samen met Amerikaans en Itse luchtverdedigingseenheden. Onderdeel van de oefening vormt ook het daadwerkelijk afvuren van Hawk- en Stinger-raketten. In totaal nemen twintigduizend militairen deel aan deze oefening, waaronder zestienhonderd Duitse en ongeveer vijfhonderd Nederlandse lucht machtmilitairen. Deze Nederlandse militairen zijn voor het grootste deel afkomstig van de Groep Geleide Wapens De Peel (GGW De Peel). De Patriot, Hawk en Stinger wapensystemen van GGW De Peel zullen op 17 maart 1997 in Vlissingen op de boot worden gela den en deze vertrekt aansluitend naar Beaumont in Texas. Hiervandaan zullen de eenheden op 8 april per trein worden overge bracht naar Roswell (New Mexico). Vanuit Roswell verplaatsen de 12 colonnes zich vanaf 14 april over de weg naar de uitgestrekt militairen oefenterreinen in de Fort Bliss Area (Texas). Se gemeente Venray heeft na het kske nu ook voor het centrumge- (binnen de singels) een zogehe- Jh'jzondere-bomenlijst opgesteld. fE bomen moeten voldoen aan paalde criteria om op de lijst 4641 Klitte komen (bijv. minimaal 30 foud en in gezonde staat zijn). Hpneer de bezitter zo'n bijzondere wil kappen, zal hij net als sl een vergunning moeten aan- len. Daarentegen hoeven bezit- van bomen die niet op de lijst •rkomen 80% van de bomen), pt vergunning meer aan te vra- |e bomenlijst voor het Brukske s al definitief vastgesteld, nenkort krijgen alle bezitters van bijzondere boom in hun tuin in het centrum hierover een brief van de gemeente. Zij kunnen binnen vier weken reageren op plaatsing van de boom op de lijst. Daarna zal de gemeente een definitieve bomenlijst Centrum vaststellen. De bomen op particulier grondge bied in de andere wijken in Venray en in de kerkdorpen worden ook nog dit jaar geïnventariseerd. Wanneer eigenaren in die gebieden nu een boom willen kappen, moeten ze daarvoor nog gewoon een kap- vergunning aanvragen. Deze zal volgens de gewone, oude procedure nog worden afgewikkeld. Als alle 'particuliere' bomen aan de beurt zijn geweest, zal de gemeente de bomen op openbaar terrein in kaart brengen. 2,5 3,9 wig jaar heeft Plusmarkt een 3«succesvolle jubileumspaaractie ouden, waarbij de klanten kon sparen voor een doos met 40 arige perkplantjes. Vele klanten ben gevraagd of deze actie her- ld kan worden. Bij de Plusmarkt esloten dat te gaan doen, en wel af maandag 10 maart. 'e spaaractie loopt tol en met •tdag 26 april. Bij iedere 10 gul- aan boodschappen ontvangt de 'l een spaarzegel. Tegen een e spaarkaart met 30 zegels en -n bijbetaling van ƒ7,98 ontvangt plant een tegoedbon, die op fdag 10 mei, de dag voor ;derdag, kan worden ingewis- legen een doos vol plantjes. 1 mag ook meerdere bonnen veren. Vorig jaar gingen vele '°ners met enkele dozen naar '°m nog in het weekeinde hun pel en en balkons op te vrolijken. Gerard van Dijck van de gelijkna mige Plusmarkt zegt desgevraagd: 'We verwachten ruim 1500 dozen uit te reiken. Het zal een enorme bloemenzee worden in de omgeving van onze supermarkt. En om alles nog leuker te maken, hebben we in de laatste week van de spaaractie, van 20 tot 26 april, een speciaal tuinthema in de winkel'. Plusmarkt zet dit voorjaar de bloemetjes buiten en zorgt voor kleur in de buurt. Diefstal sportschoenen Een 37-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van een paar sport schoenen, merk Nike, van haar 11- jarige zoon. De diefstal vond zaterdagmiddag plaats uit het kleed lokaal van het zwembad aan de Kempweg. Landmacht midden in de maatschappij Het Schouwburgplein in Venray dient op zaterdag 15 maart als decor voor de beëdiging van vijftig Limburgers. Tijdens een militaire ceremonie leggen zij de eed af. Vanaf dat moment behoren de Limburgers officieel tot de Nationale Reserve, een korps waar in militairen een functie combineren met een baan elders. De militairen krijgen een functie toegewezen bij de F- en G-compag- nie" van het 30 Nationale Reservebataljon, waarover luite nant-kolonel mr. D. van Zuidam het commando voert. Dit bataljon heeft 'vestigingen' in de provincies Zeeland. Noord-Brabant en Limburg. De steden Venlo en Weert bieden plaats aan voornoemde Limburgse compagnieën. SAMENLEVING Hoewel de militairen geen directe band hebben met de gemeente Venray, wordt de ceremonie toch in het hart van deze stad gehouden. De Nationale Reserve wil op deze manier aangeven dat de moderne Koninklijke Landmacht, waartoe zij behoren, middenin de maatschappij staat en de samenleving volledig ten dienste wil zijn. Daarom is voor deze gelegenheid een gemeente gekozen die niet met grote regel maat te maken heeft met de activi teiten van de landmacht. Venray is overigens niet vreemd bij defensie. Vliegbasis De Peel biedt al jaren plaats aan collega's van de Koninklijke Luchtmacht. ONTVANGST EN RECEPTIE De beëdigingscermonie begint om 10.45 uur. Ontvangst van genodig den vindt plaats vanaf 09.45 uur in de schouwburg. Na afloop is er in de schouwburg een receptie. De Drumfanfare Korps Nationale Reserve zal deze feestelijke gele genheid luister bij zetten. Bofkonten In antwoord op Jacob Mans Hoe bestaat het dat de ene mens de andere 2 gulden per week mis gunt, die in opdracht van de gever, daar moeten worden besteed in sport en cultuur, om zo daar de leeg stand of tekorten op te vullen. En voor 67 gulden in aanmerking komen voor teruggave bij bewijzen. En dan de afgunst van 33 gulden, waar je niet dronken van kunt wor den, hoogstens aangeschoten en aan- en afgeschoten voelen de zwakken zich. En dan die vrijwilligerswerk doen, die niet beloon, maar gehoond worden. Alles dienen op te geven, wat hun uit dankbaarheid werd toe gestopt. Ook dat is voor mij een mensonwaardige behandeling. En er waren 750 cliënten, van hen lieten 656 verstek gaan, in verband met de vraag in het formulier, heeft u waardevolle spullen! En dan wilt u die 144 een bivakmuts met korting aanbieden zodat ze het aangeboden brood kunnen stelen op een onher kenbare manier in opdracht van bis schop Muskens. Bofkonten zijn zij geworden, die de arbeiders voor I cent meer de straten opjoegen met staken, ze nu weer alle met stelen afnemen en er, president door werden. Als hoofd ons land naar de afgrond brengen. En zij die promoveerden als leider van het volk het evangelie te predi ken, zich de plaats van Christus aan meten en voorbijgaan aan de 10 geboden, om daarmee de zwakken tot stelen aan te moedigen. Zoals de bivakmuts niet thuis hoort bij de zwakken, zo ook het hoofddeksel niet bij Muskens. En voor u, Jacob, blijft genoeg ruimte over, als uw portemonnee tenminste door werken, ook niet door de hoge lasten wordt leegge roofd. En zo blijven en geworden zij die door veel dingen onthouden worden de voetenbanken van het klassenon derscheid. N.R. Wind Venraynaar Aad Dirkenburg heeft z'n lidmaatschap van oude renpartij Senioren 2000 opgezegd. De 73-jarige heeft daartoe beslo ten omdat z'n partij niet wilde voldoen aan de voorwaarden die de beide andere ouderenpartijen, AOV en Unie 55+, stelden aan samenwerking met het oog op de verkiezingen. Eerder trad Tïirkenburg al af als voorzitter. Dat aftreden was volgens afspraak, vertelde Turkenburg dins dag in een interview met Omroep Limburg. Bij de start van Senioren 2000 had hij laten weten niet langer dan één jaar de voorzittershamer te willen hanteren. In het gesprek noemde Turkenburg gebrek aan de bestuur lijke ervaring en botsende ego's de voornaamste oorzaken voor de vele ruzies binnen de ouderenpartijen. De Venraynaar was in 1995 betrok ken bij de AOV. Hij werd daar na ruzies buitenspel gezet. Uitslag ballon- en kleurwedstrijd Ballonnenwedstrijd: I. Ramon Arts; 2. Miranda Creemers; 3. Werwin Stoef. Kleurwedstrijd: I. Sharon Bos; 2. Birgit van Merkenstein; 3. Manon Staal. Vernielingen Een inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Kruidenlaan geparkeerde personenauto. Over de gehele rech ter zijde was de auto bekrast. De schade wordt geschat op ƒ1.000,-. Een 55-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn in de Niessenstraat geparkeerde perso nenauto. Met een trottoirtegel was de achterruit ingegooid. Een Venraynaar deed namens het Raayland College aangifte van ver nieling van een thermopaneruit van de school. De ruit was met een kalk zandsteen vernield. Ondernemer "omzeilde" geluidsbegrenzer Vorige week vrijdag heeft bur gemeester Waals het café Pigs voor drie weken gesloten. Dat gebeurde nadat opnieuw consta- teerd was dat de muziek binnen het café te hard stond. Het is niet de eerste keer dat Pigs haar deu ren moet sluiten. De laatste tijd nam het aantal klachten met betrekking tot geluids overlast rondom Pigs weer toe. Vorige week maandag nog wist het raadslid Joost v.d. Vorle hier binnen de commissie algemene zaken nog melding van te maken. Hij vroeg zich toen al af waarom er geen maatregelen genomen werden. In de nacht van vorige week woensdag op donderdag constateer de de politie dat de ondernemer van Pigs de begrenzer via een aparte schakeling "omzeilde" waardoor het geluidsniveau boven het toelaatbare kwam. Toen bleek dat de onderne mer de begrenzer bewust omzeilde besloot burgemeester Waals het café voor de duur van drie weken te slui ten. Eerder werd Pigs al in 1994 en 1996 gesloten terwijl ook in februari van dit jaar proces verbaal was opgemaakt. SLECHT ONDERNEMERSCHAP Burgemeester Waals sprak in de eerder aangehaalde commissiever gadering van "slecht ondernemer schap" indien een ondernemer afspraken niet nakomt en zo meer dere malen in korte periode wordt verbal iseerd. Indien de ondernemer na deze periode opnieuw in de fout gaat, kan de gemeente de zaak opnieuw voor een aantal weken sluiten en de ondernemer een dwangsom opleg gen per geconstateerde overtreding. Dankzij koppeling aan leiding Nijsen-Granico Zeker 65, maar mogelijk wel 80 tot 90 van de 104 woningen in Veulen kunnen eerder dan verwacht op bet rioolnet worden aangeslo ten. De woningen kunnen 'meeliften' met de aansluiting van veevoe derbedrijf Nijsen-Granico op het riool. De gemeente onderhandelt met Nijsen-Granico over de aanleg van een transportleiding vanaf het bedrijf naar het rioolgemaal in de dorpskern. De aanleg van zo'n leiding is voor het Veulense veevoederbedrijf een structurele oplossing voor het probleem van het bedrijfsafval water. De transportleiding loopt langs de Veülenseweg richting dorp. Als de aanleg doorgaat is de gemeente verplicht om alle panden die binnen 40 m van de leiding liggen aan te sluiten, Dat zijn er ongeveer 65. Als wat verder van de weg gelegen panden kunnen worden meegenomen, kan dat getal oplopen tot 80 of 90 panden. Daarmee kan een groot deel van de Veulense wonin gen eerder dan gepland op het rioolnet worden aangesloten. Dat liet wethouder Jan Drissen dinsdagavond weten tijdens het bezoek van het college aan de vergadering van de Veulense dorpsraad. Volgens Dries,sen moeten Nijsen en de gemeente het nog eens worden over de ver deling van de kosten, maar is het mengvoederbedrijf bereid 'een forse bij- ^drage' te leveren.y Het nieuwe circuit van model- stockcar-raceclub De Peeldrivers is klaar. Het nieuwe circuit ligt pal naast circuit De Peel, waar onder andere de echte stockcars hun rondjes draaien. Naar alle waar schijnlijkheid wordt het circuit medio mei geopend. De laatste maanden is door de leden van de club en de medewer kers van circuit De Peel hard gewerkt aan het nieuw modelstock car-circuit. Volgens De Peeldrivers is het een zeer snel circuit gewor den, dat in Nederland en daarbuiten hoge ogen zal ogen bij de beoefena ren van modelstock-race. De Peeldrivers hadden van 1982 tot eind 1995 een eigen circuit aan de Paul Burgmanstraat op industrie terrein Smakterheide. Ze moesten daar weg omdat de gemeente op die plaats een parkeerterrein voor vrachtauto's wilde aanleggen. Die parkeerplaats ligt er overigens nog steeds niet. Bij scheiding voor 27 november 1981 moet aan de volgende vier voorwaarden zijn voldaan om voor pensioenverevening in aanmerking te komen: 1. het huwelijk moet tenminste 18 jaar hebben geduurd, en 2. er moet tijdens het huwelijk ten minste één minderjarig kind zijn geweest, en 3. er mag indertijd geen rekening mee zijn gehouden dat één van de ex-echtgenoten op het moment van de scheiding geen of te weinig pensioenrechten heeft opgebouwd, en 4. u moet vóór I mei 1997 hel for mulier mededeling van schei ding en aanspraak op verdeling van ouderdomspensioen sturen naar de pensioenuitvoerder. Voldoet u aan de voorwaarden of kent u iemand die volgens u recht heeft op pensioenverevening, neemt u dan contact op met het Buro voor Rechtshulp te Roermond, gelegen aan de St. Cornelisstraat 2. U kunt een informatiemap aanvragen, tele foonnummer 0475-31691 I. Vraagt u naar Esther van Trier of Nicole Reefs. Inbrekers op heterdaad betrapt Maandagavond kwam omstreeks 22.30 uur bij de politie een melding binnen, dat een ruit werd ingegooid van een supermarkt aan de Veltumse Kleffen. De politie kon vrijwel ter plaatse een 40-jarige Venraynaar aanhouden die er niet alleen van verdacht werd van het ingooien van die ruit maar ook van een ruit van in dat winkelcentrum gelegen Chinees restaurant. Het onderzoek is nog lopende over wat er precies uit het Chinees restaurant is ontvreemd. De man werd ingesloten en voor geleid aan de Hoofdofficier van Justitie. Ook zal onderzocht worden of de man betrokken is geweest bij eerdere diefstallen en inbraken. Voor de 77e keer Een wel zeer halsstarrige win keldief kon maandagmiddag wor den aangehouden in een doe-het- zclf-zaak aan het Gouden Leeuwterrein. De man, een 38- jarige inwoner van Eindhoven werd betrapt toen hij met drie halogeenlampen en een blad van een decoupeerzaag de winkel wilde verlaten zonder te betalen. Waarde ƒ118,-. toen hij zich betrapt voelde en de politie ver scheen werd hij agressief, maar dat kon de politie breken. Hij werd overgebracht naar het poli tiebureau waar werd vastgesteld dat de Eindhovenaar voor de 77e keer betrapt werd bij diefstal en heling. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werd hij huis- k waarts gezonden. Kabelaansluiting in Smakt, Veulen en Vredepeel is alleen mogelijk als Mega Limburg Telediensten en de stichting CAI Venray fors bijdragen in de kos ten. Kabelnet-eigenaar Mega heeft geld toegezegd, mits de CAI hetzelfde doet. De sleutel voor aansluiting ligt dus bij de stich ting CAI, de vorige eigenaar van het Venrayse kabelnet. Die zit sinds de verkoop aan Mega ruim in de slappe was. Het college heeft CAI Venray 'dringend geadvi seerd' om daarvan een deel te gebruiken voor uitbreiding van het kabelnet. De kerkdorpen Smakt, Veulen en Vredepeel zijn door hun wat geïso leerde ligging nog niet op het Venrayse kabelnet aangesloten. Aansluiting is te duur. AI geruime tijd vragen bewoners, dorpsraden en de gemeente aan Mega Limburg Telediensten om aan te geven wat aansluiting nou precies kost. Dinsdagavond wist wethouder Driessen te melden dat na herhaald aandringen Telediensten-directeur Leenders te elfder ure met een fax over de brug was gekomen. Daarin een kostenraming voor aansluiting van 79 woningen in Veulen op de kabel. Kabeltelevisie gaat de bewo ners van deze panden ruim 3100 gulden kosten. Los van het maande lijks abonnement van zo'n 21 gul den. Dat is zeker tweemaal zo duur als de huidige schotelantennes, die de meeste woningen in de dorpen aan de gevel hebben hangen. Maar al wel de helft goedkoper dan een eerder bod van Mega. Aansluiting op de kabel blijft evenwel een uto pie voor Smakt. Veulen en Vredepeel. Tenzij het goedkoper kan. Dat kan en daarop heeft het colle ge aangedrongen bij Mega Limburg Telediensten en bij de stichting CAI Venray. Laatstgenoemde verkocht in 1995 het Venrayse kabelnet voor dik twee miljoen gulden aan Mega. Het grootste gedeelte van de opbrengst is tot op heden nog ongebruikt. Bij de verkoop van het net konden door een bijdrage van beide partijen 175 woningen aan de randen van een aantal kerkdorpen extra worden aangesloten. Mega Telediensten heeft volgens Driessen verklaard opnieuw het toenmalige bedrag van 1200 gulden per aansluiting korting te willen geven op voorwaarde dat de CAI ook een flinke duit in het zakje doet. Dat zou betekenen dat de kosten flink omlaag kunnen. De stichting CAI is dan natuurlijk wel verplicht om ook in Smakt en Vredepeel een bijdrage te leveren. Over de haalbaarheid van aanslui ting in die dorpen heeft Mega nog geen berekeningen gemaakt. De gemeente. Mega Limburg Telediensten en de stichting CAI Venray gaan eind deze maand om de tafel zitten om de mogelijkheden te bekijken. De gemeente Venray krijgt ruim ƒ860.000,- minder van het Rijk dan in de begroting was opgeno men. Het gat dat onstaat zal wor den ingevuld met diverse meeval lers zodat er een tekort van ƒ52.000,- overblijft, welke wordt gedekt uit de pot onvoorzien. Bij het opstellen van deze begro ting waren diverse risico's opgeno men met betrekking tot de uitkerin gen van hel Rijk. Aangekondigde bezuinigingen en wijzigingen in de berekeningen die het Rijk toepast, leveren Venray al ƒ563.000,- minder op. Ook het feit dat Venray op l-l- 1997 minder inwoners en minder woningen had dan vooraf was gere- aamd kost de gemeente nogeens twee ton. Verder telt Venray minder uitkeringsgerechtigden dan geraamd wat ook nog eens ruim een ton kost. Het tekort wordt gedekt uit diver se meevallers. Het feit dat de gemeente vorig jaar minder investe ringen heeft gedaan dan was gepland, levert een Financieel maar ook incidenteel voordeel op van ƒ320.000.-. Verder heeft Venray in 1996 meer spek op de ribben gekregen waar door de reserves meer waren toege nomen dan begroot. Dat levert een financieel voordeel van ƒ400.000.- op. Met diverse kleinere mee- en tegenvallers ontstaat uiteindelijk een tekort van ƒ52.000,-. Wethouder Driessen geeft aan dat elke gemeente met deze Rijkskorting worstelt. "Vaak wor den die pas vrij laat bij de gemeen ten aangekondigd. Voor de komende jaren zullen we hier een aparte voor ziening in de begroting opnemen. Wat dat betreft is het verheugend dat we vorig jaar geld overgehouden. Maar het blijft wel "pijn-geld" om dat nu te moeten aanwenden om de mindere Rijkssteun af te dekken." Volgens Driessen is er momenteel overleg gaande tussen gemeenten, provincies en Rijk om voor de toe komst meer stabiliteit in de Rijksuitkeringen te krijgen. Open Nederlands Kampioenschap Indoor Modelstockcar Racing 1997 Zaterdag 22 en zondag 23 maart worden in de Merthal in Horst weer de jaarlijkse Open Nederlandse Kampioenschappen Indoor Modelstockcar Racen ver reden. Dit sportspektakel wordt dit jaar voor de derde keer in suc cessie georganiseerd door SRP De Peeldrivers. Modelstockcars zijn wagens die op schaal 1:8 zijn nagebouwd van de grote stockcars die vooral in Baarlo en Ysselsteyn hun wedstrij den rijden. Zo'n modelauto kan een snelheid bereiken van zo'n 80 tot 90 km per uur en wordt aangedreven door een brandstofmotor. Voor het spektakel hebben zich reeds zo'n 70 deelnemers aange meld waaronder de indoor kam pioen 1996 Chris Verbaas uit Utrecht en de outdoor Nederlands kampioen Ronald Mosman uit Gemert. Laatstgenoemde rijder (lid van de Peeldrivers) is vorig jaar in Engeland tijdens het Wereldkampioenschap op een mooie vierde plaats geëindigd en zal alles uit zijn auto halen om dit jaar in de Merthal een gooi te doen naar de indoor titel. Ook zullen de plaatselijk coureurs Sander Poels, Peter van Asten en Ruud Verheijen er alles aan doen om een finaleplaats te bereiken. Dit jaar hebben zich ook een aan tal Engelse, Duitse en Belgische rij ders aangemeld waaronder de bekende Belg Jean Pierre Steegen. Tijdens de pauzes zullen leden van de elektro modelbouwclub uit Venlo demonstraties uitvoeren met hun clektrowagen. PROGRAMMA Het programma van dit indoor Nederlands kampioenschap ziet er als volgt uit: Zaterdag 22 maart zijn er van 14.00 tot 17.00 uur vrije trainingen waarbij ook publiek van harte wel kom is. Zondag 23 maart zijn er nog vrije trainingen van 08.30 tot 10.00 uur. Vanaf 10.00 uur worden de voorron des verreden, waarna om 16.00 uur de kwartfinales gestart worden. Om 17.00 uur staan de halve finales op het programma, waarna om 18.00 uur de grote finale van de Nederlands kampioenschap verre den zal worden. Voor het publiek is er een demon- stratiehoek ingericht waar men kan zien hoe een model stockcar in elkaar zit en wat er allemaal voor nodig is om zo'n auto te besturen. Tevens wordt er een videoband afgespeeld van het Nederlands Indoor Kampioenschap 1996. Ook zullen op zondag 23 maart de winkeliers hun deuren open hebben voor de koopzondag in het centrum van Horst. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar r jjufw '1/om eex confiUet ineenval ütteUem "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage j dealer Kerkstraa! 47. Tegelen. tel.: 077-3731573 I

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5