TAXATIERAPPORT Bekendmakingen gemeente Ven ray Kinderen in de vastentijd: Niet denken maar doen! wet milieubeheer telefoon 0478-512772 woningwet wet ruimtelijke ordening Vastenbrief 1997 van onze bisschop Mgr. F. Wiertz Bijbel informatie avond Komende gezinsmissen: Baby gezocht!! Pauselijke Gezinsraad hekelt legalisering softdrugs Vastenactie peel en maas Donderdag 27 februari 1997 - Pagina 9 Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de moge- I lijkheid tot intrekking van de milieuver- I gunning. Hiervoor geldt een bijzondere I procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haai" voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp- besluit I genomen. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de Igemeente Venray maken bekend dat zij 8 in belang van de bescherming van het I milieu de milieuvergunning gedeeltelijk I intrekken van: I. C.Goumans.St.Jozeflaan 2.5817 AC te Smakt voor de milieuvergunning nr. 90.8820 voor een varkensfokbe- drijf, gelegen aan de St, Jozeflaan 2 te Smakt. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichtingen aan de Hunnissenstraat 8 te EII.Aan 'tVen ongenummerd te Neder-weert en Kempkensberg 32 teYsselsteyn. Het besluit en alle relevante stukken I c,q. gegevens liggen ter inzage van 27 februari tot 10 april I997 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te f Venray, op maandag van 09.00 uur tot MAKELAARDIJ O.Z. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING ENUITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN BEL VOOR MEER INFORMATIE 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit: c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht-spraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsings- verzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eer der van kracht dan nadat op dat ver zoek is beslist. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit: 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk I 3 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1. L.W. Smits, Pastoor Jacobspeel 5, 5813 AH te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een rundveehouderij, gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 5 te Ysselsteyn; 2. W.G.A. Gellings, Grootdorp 8, 5815 AD te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fok- zeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Grootdorp 8 te Merselo. De vergunningen worden onder opleg ging vanjvoorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 27 februari tot 10 april 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stuk ken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechts-praak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postBus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangeno men dat de veranderingen geen gevol gen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrich ting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: IMaatschap Zanders, Hoogrie-broek- seweg 2a, 5811 AE te Castenray voor het vervangen van 3 loodsen door een nieuwe loods, gelegen aan de Hoogriebroek-seweg 2a te Castenray. De melding kan worden ingezien van 27 februari tot 13 maart 1997 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkdagen van. 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdien sten). De stukken kunnen gedurende genoem de weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: I. Maatschap Verheijen, Wanssumse- weg 15. 5807 AL te Oostrum voor het oprichten van een propaantank aan de Wanssumseweg 15 te Oostrum. De melding kan worden ingezien van 27 februari tot 13 maart 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot I 3.00 uur (publieks diensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 27 februari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een berging en car port aan de Kogeldistel 18 te Venray tnv H.G. Mulder, Roze-marijn 13 te Venray; het uitbreiden van het woonhuis aan de Castelostraat 12 te Castenray tnv W.J.M. Classens, Castelostraat 12; het intern verbouwen van het pand aan de Patersstraat 13 te Venray tnv Generale Bank Nederland N.V., Postbus 1045 te Rotterdam; het bouwen van een bijkeuken en garage/berging aan de Dopheide 12 te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg IA Ysselsteyn; het bouwen van een carport aan de Veenmos 9 te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg IA teYsselsteyn; het bouwen van een woonhuis aan de Heidse Peelweg 48 teYsselsteyn tnv P.J.M.W. Fleurkens, Heidse Peelweg 48; het verbouwen van de Poststraat 9 te Venray tnv SNS bank Nederland nv, Pettelaarpark 120 te 's- Hertogenbosch; het bouwen van een woonhuis aan De Leng te Oirlo tnv J.P Kusters, Deputé Petersstraat 11 te Oirlo; het bouwen van een serre en tocht- portaal aan de Tinnegieterstraat 19 te Venray tnv Mevr. van den Dungen, Tinnegieterstraat 19; het bouwen van een vakwerkmast van. 38,5 meter met apparatuurkast aan de Peelweg te Ysselsteyn tnv KPN Vastgoed Diensten BV, Hondsruglaan 87 te Eindhoven; het bouwen van een rundveestal aan de Spurkt te Venray tnv G.M. Swinkels, Ambachtstraat 4A te Venray; het bouwen van een paardestal en loods aan de Spurkt te Venray tnv G.M. Swinkels, Ambachtstraat 4A te Venray. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. het uitbreiden van de timmerwerk plaats en expeditie aan de Leunseweg 22 te Venray tnv Interstyling BV, Leunseweg 22; het bouwen van een bedrijfswoning aan de Begijnhofweg 2A te Heide tnv de Gebr. Janssen, Heidseweg 65 te Heide. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het plaatsen van een dakkapel aan de Wethouder Reintjesstraat 5 te Venray tnv A.M.M. Stevens, Wethouder Reintjesstraat 5; het bouwen van een tuinhuisje aan de Eikenlaan 27 te Venray tnv G.A. van Hoof, Eikenlaan 27; het bouwen van een tuinhuisje aan de Feldberglaan 4 te Venray tnv A.W.M.Willems, Feldberglaan 4; het bouwen van een tuinhuisje aan Het Erf 5 te Venray tnv J.M.M. Linders, Het Erf 5. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde her ziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen. het bouwen van een tuinhuis aan de Reigersbek 8 te Venray tnv T.W.J. Minten, Reigersbek 8. De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 28 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schrif telijk bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Ingekomen verzoek voor ingebruikneming Burgemeester en wethouders zijn voornemens medewerking te verlenen aan het verzoek van A-Z textielnamen (H.A.Wolff), Kruidenlaan 180 te Venray voor het vestigen van een kantoor in het pand aan de Kruidenlaan 180 te Venray. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 28 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen. het bouwen van een kelder en het vervangen van een duivenhok aan De Leng 17 te Oirlo tnv J.M. Verdeuzeldonk, De Leng 17; het aanpassen van de gevelpartij aan de Lovinckplein 6 te Ysselsteyn tnv S.G.M. Keijsers, Pottevenweg 18 te Ysselsteyn; het bouwen van serre en tochtpor- taal aan de Pettenmakerstraat 8 te Venray tnv R.J.M. Dassen, Pettenmakerstraat 8; het bouwen van een berging en een carport aan de Kogeldistel 18 te Venray tnv H.G. Mulder, Rozemarijn 13 te Venray; het bouwen van een bijkeuken en garage/berging aan de Dopheide 12 te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg IA te Ysselsteyn; het bouwen van een bedrijfsruimte met bovenwoning aan de Noorderhof 6 te Venray tnv M. Verheijen, Pinksterbloem 13 te Venray; het bouwen van een serre/winter tuin aan de Deurneseweg 73 te Heide tnv S.H.G.J. van de Winkel, Deurneseweg 73. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 28 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvragen. het bouwen van een opslaghal met kantoor aan de Witte Vennenweg I te Oostrum tnv Frans Maas, Postbus 5062 te Venray. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 28 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 27 februari 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, Hoe is de bijbel samengesteld? Wat kun je in de bijbel vinden? Praktische informatie voor iedere persoon en voor elk gezin. Waar? Aid Wieshoes (tegenover Martinuskerk Venlo). Wanneer? Woensdag 16 april 1997. Hoe laat? Van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur. Door wie? Samenwerkende katho- jieke en protestantse kerken. Zowel iemand van de KBS (katholieke Bijbelstichting) als een afgevaardig de van het NBG (Nederlandse Bijgenootschap) zullen een toelich ting geven. KOSTEN? GRATIS. Er is ruimschoots gelegenheid om bijbelmateriaal in te zien en eventu eel te bestellen. Palmzondag 23 maart 11.00 uur: Hierin worden de traditionele palm pasen en palmtakken gezegend en stil gestaan bij wat ze betekenen. Pasen 30 maart 11.00 uur: In deze H.Mis staan we stil bij de betekenis van het (doop-) water en de band met Pasen. Vorige jaren was deze H.Mis op paasavond, nu dus op eerste Paasdag. Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u., behalve,op donder- dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. Onze ijverige werkgroep Gezinsmis is op zoek naar een gezin, dat zijn pasgeboren kind wil laten dopen in de Gezinsmis op eerste Paasdag, zondag 30 maart, om 11.00 uur. U kunt zich opgeven bij Deken Coenen, tel. 581275. Een unieke gelegenheid! Broeders en zusters in Christus, "Wie is Jezus Christus?" Deze vraag houdt U en mij in 1997 ter voorbereiding op het derde millen nium. het jaar 2000, bijzonder bezig. Zeker, het is geen nieuwe vraag. Altijd al hebben gelovige mensen deze vraag gesteld, omdat zij besef ten dat Jezus Christus uniek was. onvergelijkbaar met anderen. Al in de geschriften van het Nieuwe Testament treffen wij die vraag aan uit de mond van Jezus zelf: "Maar gij, wie zegt Gij dat ik ben?" (Ml. 16,15). Deze vraag was toen al uitdagend vanwege de vele antwoorden die de leerlingen met verwijzing naar wat zij van de mensen gehoord hadden, erop konden geven. Ook nu boeit ons deze vraag. In aansluiting op het onderwerp van de Heiligdomvaart Maastricht in 1997 "Boe bis diech?", "waar zijt gij?" mag men vragen: "Wie zijt gij?", kunnen ook wij met Petrus zeggen: "Gij zijt de Christus, de Zoon van de levende God" (Mt. 16.16). In onze tijd kan men een groot verlangen naar verlossing vaststel len. Ondanks oppervlakkigheid en onverschilligheid en een zalig baden in de welvaart, blijft de vraag naar verlossing trekken. Daarbij zijn er mensen die verlossing al te gemak kelijk van verslaving, drugs of gok ken verwachten. Deze mensen ver dienen de oprechte zorg van de Kerk en haar sociale en charitatieve instellingen. Er zijn tegenwoordig ook mensen die verlossing verwachten van een nieuw idee, meestal een soort samenraapsel van gedachten die al in het verleden geopperd werden in diverse landen van oost en west. De verlossing is in ieder geval verbon- Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis: Harrie Rongen, 75 jaar; Henk van- Veghel, 46 jaar. "Spreek Gij het woord dat mij vertroosting geeft, dat mij bevrijdt en opneemt in uw vrede. Open die wereld die geen einde heeft, wil alle liefde aan uw mens besteden. Wees Gij vandaag mijn brood, zowaar Gij leeft. Gij zijt 'toch zelfde ziel van mijn gebeden." (uitvaartlied) Ons christelijk medeleven gaat uit naar hun dierbaren die achter blij den met een persoon: Jezus Christus als onze verlosser. Hij was Verlosser en is ook tegen woordig Verlosser. Zijn taak is niet tot een afgebakende tijd beperkt. Wie is Jezus Christus als Verlosser voor ons? Hoe kunnen wij zijn verlossingswerk opnemen? Christus is Gods Zoon. Toch is Hij ook ten volle mens geworden uit de Maagd Maria. Al heel vroeg leren auteurs uit de eerste eeuwen van het christendom dat Christus ons alleen dan deel kan geven aan Gods leven, als Hij ten volle mens en één van de onzen is (o.a. Ignatius van Antiochië, Ireneüs). Daarom belij den wij dat Christus deelt in de god delijke natuur én in de menselijke natuur. (wordt vervolgd) De Pauselijke Raad voor het Gezin heeft in een document op 21 januari krachtig stelling genomen tegen de legalisering van softdrugs. Legalisering betekent het opgeven van de strijd tegen drugs en het accepteren van verslaving, aldus de Raad. Volgens het document is er geen scherp onderscheid tussen hard - en softdrugs aan te brengen. De staat heeft volgens de Raad de taak om de rechten en de stabiliteit van het gezin te ondersteunen. Met lega lisering van softdrugs wordt echter het tegendeel bereikt. "Als de jeugd door drugs wordt verwoest, wordt ook het gezin van vandaag en van de toekomst ver woest." (ANP) 1-2-J jr. 25 nr. 2. Stille Omgang Amsterdam De stille omgang te Amsterdam zal dit jaar plaatsvinden in de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 maart a.s. Bij tijdige opgave stopt er een bus bij U in de buurt. Inlichtingen en opgave bij: J. v.d. Beuken, Afhangwee 1 I. 5961 EA Horst, tel: 077-3981240. Carnaval is voorbij en we zijn begonnen met de vasten. In deze vasten denken we niet alleen aan mensen die het moeilijk hebben, maar we doen er ook iets voor. We gaan jullie vragen om iedere dag in plaats van bijv. een snoepje, iels te sparen voor het goede doel. Dit goede doel is: opvang voor dak lozen. In een huis in Venlo zijn allen welkom die zelf nergens wonen. Ze kunnen er wassen, eten en slapen. Dit tehuis kan jullie extra centjes heel goed gebruiken. In de Gezinsmis van 23 februari kreeg je een kleurig vel papier mee naar huis. Maar misschien liggen deze ook nog op school. Van dat papier kun je een envelop pe maken. Er staat op hoe dat moet. Spaar je centjes voor de zwervers en stop ze in die enveloppe. Breng deze enveloppe mee naar de Gezinsmis op Palmzondag om 11.00 uur. Enkele kinderen brengen dan, samen met ons. dat geld naar dit zwervershuis in Venlo. Doe je mee?? Het is voor een goed doel Werkgroep Gezinsmis. Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap Thijs van Tiel. Danique en Marjolein v.d. Kreeke, Sarinah Willemse. Demi Sneijers. Nathan ten Holder. Tom van Eldonk. "De Geest des Heren heeft een nieuw begin gemaakt, in al wat groeit en leeft zijn adem uitgezaaid. De Geest van God bezielt (dooplied) PROFICIAT COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Kinderwoorddienst De kinderwoorddienst mag zich verheugen in een goede belangstel ling! Hoogtepunt vormde voorlopig Carnaval, met zo'n zestig kinderen. Aanleiding ook om de Werkgroep en kapelaan Bouman te danken voor het initiatief en hun inzet. De volgende Kinderwoord diensten zijn: op zondag 9 maart 11 OOu: op zondag 13 april 11,00u. Kinderen tot 14 jaar zijn van harte welkom! J. Coenen. deken Ook dit jaar doen we als parochie weer mee aan de VAS TENACTIE. Gelukkig is er weer toenadering tussen de Vastenactie Zeist en Roermondse Vastenactie. Wederzijds erkent men duidelijk eikaars inbreng; er is ondertussen een goede samenwerking op gang gekomen. Voorlopig blijven de organisaties nog gescheiden bestaan in afwach ting van misschien een geheel ande re opzet. Maar dat is nog afwachten. We hebben in ieder geval al een pro ject uitgekozen uit de landelijke Vastenactie dat past in de actie van de regio Noord-Limburg. De Roermondse Vastenactie heeft ook al een project voor ons uitge zocht dat ook past bij dit project zodat we gezamenlijk goede doelen steunen op verschillende plaatsen van de ene wereldkerk. Hieronder volgt de beschrijving "van het lande lijke Vastenactie. De volgende keer geven we U informatie over het pro ject van de Roermondse Vastenactie- Wat betreft de landelijke Vastenactie koos onze parochie voor een project in Sampa in Ghana, nl. uitbreiding van de Beroepsschool voor plattelandsjongeren. De meeste jongens en meisjes uit Sampa hebben nauwelijks zicht op een goede toekomst en trekken naar de grote steden. De traditionele landbouw in Sampa levert weinig op. De jongeren beschikken niet over de kennis om deze rendabel te maken. De beroepsschool wil hierin verandering. Ze leren jongeren een vak dat ze in Sampa zelf kunnen uit oefenen. Het oude en te kleine schoolge bouw kraakt in zijn voegen. Het dak van het jongens verblijf moet ver nieuwd worden. En men wil uitbrei den met een timmer- en meubel werkplaats en een verblijf voor het groeiend aantal meisjes. Het 4-jarige onderwijsprogramma omvat wiskunde. Engels, boekhou den, landbouwvakken. bedrijfsma nagement en bijbelkennis. Ook aan praktische zaken wordt aandacht geschonken, zoals training op het gebied van landbouw, timme ren, metselen, koken, weven, spin nen en naaien. De school heet: "Our lady of Fatima Agricultural Vocational Technical Insitule". De school wordt geleid door een directeur en bevoegde leerkrachten. Het projectencomité van de parochie houdt toezicht. De parochiepriester Pieter Bootsma. die al 25 jaar in Sampa woont, geeft begeleiding. Investeer via de Vastenactie in deze jongeren. UW STEUN HELPT!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9