r iffk. WW Wet geluidhinder Bekendmaking Koop zondagen 1997 werk aan de weg TAXATIES CDA-Venray Amnesty International Githa huis Inschrijftijden peuterspeelzalen Berly-Fleur is in 1997 Ster bloemist Opendeurdag Basisschool Coninxhof Liever leren dan afleren Wereldwinkel Venray De Veltheymer 'Kwalitaria' wet milieubeheer peel en maas Donderdag 20 februari 1997 - Pagina 9 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 4 I van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het uitbreiden van de woning aan de Teunisbloem 12 te Venray tnv A.A.W.M. Verbeek, Teunisbloem 12; het uitbreiden van het restaurant aan de Maasheseweg 76 te Venray tnv P.M.J.M. Jacobs, Maasheseweg 76; het wijzigen van de bouwvergun ning nr. 96.1968 aan de Pr. Bernhardstraat 9 te Venray tnv Huisartsen Groepspraktijk, Patersstraat 60 te Venray; het bouwen van een bedrijfsruim te met bovenwoning aan de Noorderhof te Venray tnv M. Verheijen, Pinksterbloem 13 te Venray; het bouwen van een verblijfsruim- te aan de Ripseweg I teVredepeel tnv het Ministerie van Defensie DGW&T, Postbus 41 teVolkel; het bouwen van een serre- tocht- portaal en garage aan de Pettenmakerstraat 8 te Venray tnv R.J.M. Dassen, Pettenmakerstraat 8; jhet bouwen van een serre aan de Julianasingel 35 te Venray tnv H.F.A. Schaeffers, Julianasingel 35; het aanpassen van de gevelpartij aan de Lovinckplein 6 te Ysselsteyn tnv S.G.M. Keijsers, Pottevenweg 18 te Ysselsteyn; - het bouwen van 10 vrijstaande woningen aan de Wilhelmina Druckerstraat te Venray tnv Janssen De Jong, Postbus 131 te Son en Breugel; - het bouwen van een carport aan de Groeneweg 2 te Heide tnv I J.M.H. Maas, Groeneweg 2. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunningen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1, L. Philipsen, Puttenweg 116, 5813 BD te Ysselsteyn voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensfokkerij/-meste- rij, gelegen aan de Puttenweg 116 te Ysselsteyn; 2, M.van de Winkel, Loobeek I.58I7 AH te Smakt voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshouderij annex akker bouwbedrijf, gelegen aan de Loobeek I te Smakt; 3, Maatschap Smits, Rouwkuilenweg 14, 5813 BH te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een pluimveehoude rij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 14 te Ysselsteyn; 4 Familie Van Dijck, Ringweg 10, 5813 BP te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Ringweg 10 te Ysselsteyn; 5. Maatschap Tacken, Lollebeekweg 32, 581 I AL te Castenray voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het verande ren/uitbreiden van de inrichting en/of veranderen van de werking van de inrichting en het in werking hebben van de veranderingen (artikel 8.1 lid I) voor een var kenshouderij en akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Lollebeekweg 32, 39, 41 en 43 te Castenray. De aanvraag heeft betrekking op de locatie Lollebeekweg 41 Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 20 februari 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten).Tot 20 maart 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het bouwen van een woonhuis met garage aan de Spurkt 5b te Venray tnv G.P.H. van de Ven- Janssen, Energieweg 6 te Venray; het uitbreiden van verbouwen van de supermarkt aan de Veltumse Kleffen 48 te Venray tnv Schuitema Vastgoed bv, Postbus 325 te Amersfoort; het bouwen van een woning aan de Oeldershof 9 te Oirlo tnv F.G. van den Broek, Castenrayseweg 26 te Oirlo; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. het bouwen van een berging aan weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedu rende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. H.H.M. Rongen, Gunhoekweg 12, 5808 AP te Oirlo voor een ver gunning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieu beheer voor het veranderen van de inrichting vanwege uitbreidin gen van een landbouw- en bloem- bollenbedrijf, gelegen aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo; 2. Maatschap J. W. Wismans, Eykenhofweg 5,5814 AM te Veulen voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkrund- vee- en fokzeugenhouderij, gele gen aan de Eykenhofweg 5, 10 en 12 te Veulen. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 20 februari tot 3 april I997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn de Kaardebol 47 te Venray tnv H.R. Talen, Goudsmidstraat 24 te Venray; De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 21 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het oprichten van een bedrijfsge bouw aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo tnv H.H.M. Rongen, Gunhoekweg 12; het uitbreiden van de woning aan de Teunisbloem 12 te Venray tnv A.A.W.M. Verbeek, Teunisbloem 12; het aanbouwen van een keuken aan de Kattestaart 18 te Venray tnv G.M.A. Koonings, Kattestaart 18; het bouwen van een kantoorge bouw aan de Noorderhof 10 te Venray tnv P.P.A. Peters en T.M. Peters, Venrayseweg 17 te Overloon. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 21 februari 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 20 februari I997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 20 februari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij hen is ingekomen een bouwplan van Bouwbedrijf Teunissen v.o.f., Jan Poelsweg la te Ysselsteyn tot het bouwen van acht woningen aan de Oostsingel te Venray. De gevraagde woningen zijn gele gen binnen een zone van een weg, zijnde de Oostsingel, als bedoeld in artikel 74 van de Wet Geluidhinder. De geluidsbelasting op de gevel van twee woningen bedraagt maximaal 61 respectievelijk 51 dB(A) en over schrijdt derhalve de ingevolge artikel 82 van de Wet geluidhinder primair toegestane waarde van 50 dB(A). Het voornemen bestaat aan gede puteerde staten te verzoeken hogere grenswaarden vast te stellen en wel tot 61 respectievelijk 51 dB(A). Het ontwerp-verzoek met bijbeho rende stukken ligt van 21 februari I997 tot 7 maart I997 voor eenieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende die termijn kunnen schrif telijk opmerkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Verder zal op 28 februari I997 om 10.00 uur, kamer I35 een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij opmerkingen mondeling kunnen wor den toegelicht. Venray, 20 februari 1997, Namens burgemeester en wethou- Aanwijzing invalidenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: het aanwijzen van één parkeerplaats aan De Omloop als gereserveerde invalidenparkeerplaats op kenteken door plaatsing van bord E6 van Bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. I990 met onderbord. Venray, 18 februari I997 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. Op grond van artikel 4 van de Winkeltijdenverordening Venray zijn de onderstaande data aangewezen als 'koopzondagen', waarop de verboden, vervat in artikel 2, eerste lid, onder a en b, van de Winkeltijdenwet tussen 06.00 en 24.00 uur niet gelden. Aangezien de aanwijzing delen van de gemeente kan betreffen is bij de datum vermeld ten behoeve waarvan de aanwijzing plaatsvindt cq. voor welk gedeelte van de gemeente de aanwijzing geldt. De aanwijzing voor 1997 betreft: zondag 23 maart t.b.v. winkelcentrum; maandag 31 maart (2e Paasdag) t.b.v. garagebedrijven en tuincentra; zondag 20 april t.b.v. garagebedrijven en tuincentra; zondag 27 april t.b.v. garagebedrijven en tuincentra; donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) t.b.v. garagebedrijven en tuincentra; zondag I I mei t.b.v. tuincentra; maandag 19 mei (2e Pinksterdag) t.b.v. garagebedrijven en tuincentra en Aid Mersele Dag te Merselo; zondag 21 september t.b.v. winkelcen trum; zondag 12 oktober t.b.v. garagebedrij ven; zondag 30 november t.b.v. winkelcen trum en tuincentra; zondag 7 december t.b.v. garagebe drijven en tuincentra; zondag 14 december t.b.v. garagebe drijven en tuincentra; zondag 21 december t.b.v. winkelcen trum en tuincentra. Hierbij wordt opgemerkt dat op woensdag 30 april (Koninginnedag) de winkels in het winkelcentrum (volgens uw voordracht) in ieder geval geo pend zullen zijn. Een aanwijzing van die dag in vorenstaande zin is evenwel niet nodig, omdat die dat in de wet niet (meer) is aangewezen als dag waarop de winkels (in beginsel) geslo ten moeten zijn. Wegwerkzaamheden Overloonseweg aansluiting met de Spurkt Aanstaande maandag 24 februari zal begonnen worden met het maken van een nieuwe aansluiting van de Spurkt aan de Overloonseweg. Een gedeelte van de Overloonseweg zal over een lengte van 280 meter worden ver breed. Ter plaatse zal het verkeer tij delijk slechts gebruik kunnen maken van één rijstrook. Het verkeer zal middels verkeerslichten worden gere geld. Deze werkzaamheden zullen tot 22 maart duren indien het weer het toelaat. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met afdeling Openbare werken, de heer M.J.J. Arens, tel. 0478-523552. snelle service professionele verwerking de voordeligste tarieven fa]crcD>u\ <1/1 Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 In het kader van een brede ntaat- schappelijke oriëntatie op de Venrayse samenleving brengt een delegatie van het CDA-Venray a.s. vrijdag 21 febru ari een werkbezoek aan bejaardencen trum Het Schuttersveld. Na een uiteenzetting door de direc tie over de doelstelling van het cen trum volgt er een rondleiding door het gebouwencomplex. bijeenkomst voor de leden om I3.30 uur bij de receptie. Snorfietser haalde auto in Woensdagmiddag omstreeks 15.45 uur haalde op de mgr. Hanssenstraat, ter hoogte van de Hoefslag, een 54-jarige bestuurster van een snorfiets een bedrijfsvoer tuig, bestuurd door een 49-jarige inwoner van Oostrum in, juist op het moment dat die wagen rechtsaf de Hoefslag in wilde draaien. Daardoor ontstond een botsing. De snorfiets bestuurster kwam ten val en liep onder andere verwondingen op aan haar hoofd en hand. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Na behan deling kon zij naar huis. Binnen de Amnestygroep in Venray werkt een aanial mensen aan een zogenaamd taakdossier. Dit is een dossier dat informatie bevat over de schending van mensenrechten in een bepaald land. Met behulp van deze gegevens kan een werkgroep dan gericht actie gaan voeren voor dit land en/of zaak. Momenteel is dit Egypte en speciaal de actie tegen het in gevangenschap houden van een viertal advocaten zon der een rechtvaardig proces. Officieel worden de burgerrechten, zoals recht op vrijheid van meningsuiting en op een eerlijk proces, beschermd. In het kader van de noodtoestand wetgeving werden duizenden mensen die verdacht werden lid of aanhanger te zijn van verboden islamitische groeperingen gedetineerd. Hieronder bevinden zich een groot aantal journa listen. advocaten en leden van het Moslim Broederschap, die door Amnesty International als gewetens gevangene worden beschouwd. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft door deze wet, de bevoegdheid om beslissingen van de rechter onge daan te maken. Amnesty International wil voor deze actie de autoriteiten in Egypte onder druk zetten om zich te houden aan hel Internationaal Verdrag inzake Burgerrechten en Politieke Rechten. Egypte heeft dit verdrag onderte kend en is tevens de eerste Arabische staat die het (VN) Verdrag tegen foltering en Andere Wrede, Onmenselijke of Onterende Behandeling of Bestraffing heeft gera tificeerd. In het bijzonder vraagt de groep Venray de aandacht voor de zaken van vier Egyptische advocaten, die beschuldigd worden van lidmaatschap van verboden Islamitische groeperin gen of de verdediging op zich hebben genomen van leden van deze groepe ringen. Het gaat hier om: mr. Mansour Ahmad Ahmad Mansour, gearresteerd op 15 juni 1992; mr. Ahmad Mohammad 'Abdallah' Ali gearres teerd op 1 oktober 1993; mr. Moha.mmad'Abdall Raziq Farghali gearresteerd op 3 april 1993 en mr Ramadhan Abu al Hassan Mohammad. Wij willen hier aan werken door de volgende acties: Publiciteit geven over deze zaken (in kranten en door standwerk); - brieven schrijven naar de autori teiten in Egypte (met steun van beroepsgroepen in onze regio b.v. advocaten); - petities laten ondertekenen en stu ren naar de autoriteiten. Op deze manier hopen we de Egyptische autoriteiten zo onder druk te zetten dat de vrijlating van deze gevangenen, of het voeren van een eerlijk proces bespoedigd wordt. Op zondag van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen weer welkom om een kijk je te nemen in het centrum. In het Githa huis vinden activiteiten plaats zoals: cursussen in meditatie, chakra's, nada yoga (klank meditatie d.m.v. zang en muziek), mandala tekenen, natuurgeneeswijzen en muziekles. Tevens worden er energiebehande lingen gegeven op de chakra's en door middel van Reiki. Daarnaast is er een mogelijkheid om je voor een week end, week. of langer terug te trekken van de dagelijkse beslommeringen. Ook wordt er elke zondag 'en woensdag van 20.30 tot 22.00 uur een zang- en stilte-meditatie gegeven. Heb je interesse, of wil je gewoon komen kijken hoe het centrum, en wij, eruit zien, kom dan gerust langs om een kopje koffie of thee te drinken en een praatje met ons te maken. Bij voldoende belangstelling geven we gratis 'proef-avonden, zodat je zelf kunt ontdekken wal het beste bij je past. Anja en Martin Grob. Veltumse Kleffen 28, 5801 SG Venray. tel. 0478-583857. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige groepen een wachtlijst. Donderdag 27 februari kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peuter speelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeelzaal De Mierenhoop. Hubenhof 67, tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek. Bachstraat 14a. tel. 583077. Onder invloed In de nacht van maandag op dins dag controleerde de politie een per sonenauto op de parkeerplaats bij het tankstation aan de A73. De bestuurder, een 35-jarige Venray- naar, verkeerde onder invloed van alcohol en wel zodanig dat hem een rijverbod van zes uur werd opge legd. Het snelrecht werd op hem van toepassing verklaard, dat bete kende een transactie tot betaling van ƒ790,-. De politie ontdekte nog meer. De auto bleek niet verzekerd te zijn en niet APK gekeurd. Daarnaast moest de man nog een openstaande boete van ƒ320,- beta len. Berly-Fleur uit Overloon heeft hal verwege januari het Ster-certificaat behaald en mag zich in 1997 Ster bloemist noemen. Berly-Fleur is in het selecte gezelschap van 125 andere Nederlandse bloemisten. De nationale marketing- en promotieorganisatie Bloemenbureau Holland deelt de ster ren jaarlijks uit. De toekenning daarvan gebeurt op uiterst deskundige wijze. Alle deelne mende bloemisten zijn in 1996 acht keer bezocht door 'mystery shoppers'. De professionele kopers beoordelen met 'klantenoog' het werk van de detaillist en zijn personeel en verza melen aan de hand van een uitgebrei de checklist informatie over service, verkoop, winkel assortiment en productkwaliteit. Om voor het Ster certificaat in aanmerking te komen, moeten de bloemisten in deze vier hoofdcategorieën gemiddeld een zes scoren. Bloemenbureau Holland heeft het Ster-programma ontwikkeld in samenwerking met het Haagse trai ningsbureau Beerschot Simons. De mystery shoppers worden ingescha keld via het onafhankelijk instituut Lodge Service uit Weesp. De beoor delingscriteria worden gecontroleerd door de adviesraad van het Bloemenbureau Ster Programma, waarin specialisten uit de wereld van onderzoek, wetenschap en handel zit ting hebben. De achterliggende gedachte van het programma is het groeiend besef dat service en het leve ren van kwaliteit bij de detailhandel een steeds dominantere rol gaan spe len. Voor consumenten betekent dit, dat zij bij Ster-bloemisten kunnen rekenen op een goede service, een uit gebreide keuze aan producten, goede adviezen en leuke ideetjes. Op woensdag 28 februari is er op Basisschool Coninxhof en opendeur dag. Iedereen die belangstelling heeft, kan die dag komen kijken hoe er op Coninxhof gewerkt wordt. Vooral voor de ouders waarvan de kinderen op 17 maart opgegeven moeten wor den, is het belangrijk te komen kijken naar het onderwijssysteem op Coninxhof. Sinds een tweetal jaren wordt gewerkt met het Ervarings Gericht Onderwijs. Dit systeem, waarbij men de ervaringswereld van het kind als uitgangspunt neemt, is een van de nieuwste systemen op onderwijsge bied. Behalve dat men uitgaat van het welbevinden op school van ieder kind staat ook de sociaal-emotionele Ont wikkeling. de aandacht voor het zelf standig werken en het omgaan met verschillen hoog in hel vaandel. Deze aspecten zullen u getoond worden in de diverse groepen tijdens de opendeurdag op Coninxhof. Vanaf 09.00 tot 11.30 uur zal het team u graag ontvangen. Cursus voor vrouwen tussen 35 en 60 jaar Aan de hand van het thema: 'Liever leren dan afleren' start op dinsdag middag 11 maart van 13.30 tot 16.00 uur een cursus speciaal bedoeld voor vrouwen tussen 35 en 60 jaar. Deze cursus wordt georganiseerd door de VIDO (Vrouwen in doorgaan de ontwikkeling). Vrouwen zijn nooit te oud om te leren en zij hebben vaak heel wat levenservaring achter de rug. Vido is een organisatie die uitgaat van de kracht van vrouwen. In deze cursus leren vrouwen te zien wie ze zijn, wat de zin van hun leven is en wat ze zelf willen. Een Vidocursus betekent investeren in je toekomst en positief ouder worden. Deze cursus is dan ook bedoeld voor vrouwen (ris een opstapje om te leren grenzen te verleggen, eigen keu zes te maken en nieuwe activiteiten te ontplooien. De eigen ervaringen van vrouwen zijn belangrijk en komen in de cursus aan de orde. Hierdoor ont dekken vrouwen dat ze weer de moei te waard zijn en zo leren ze stap voor stap hun leven weer in eigen hand te nemen en goed voor zichzelf op te komen. Deze cursus is dan ook bedoeld voor vrouwen: die een nieuwe uitda ging aandurven, zodat ze zich kunnen ontplooien en meer inzicht krijgen in hun eigen mogelijkheden. Dus betere kansen voor een gezond en zinvol leven, kansen voor vernieuwing en kansen voor een positieve overgang. Deze cursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en de eerste bijeenkomst is op dinsdagmiddag 11 maart van 13.30 tot 16.00 uur in de kelder van De Clockert. Bergweg 4. Venray (ingang vanaf parkeerterrein). Voor meer informatie of opgave deze cursus: Mientje Lemmens, tel. 0478-580546 of Joke Phillipson. tel. 0478-583198. Diefstal auto Bij terugkeer op de parkeerplaats van het zwembad aan de Kempweg, maandagavond omstreeks 21.00 uur, ontdekte een 31-jarige inwoon ster uit Helmond, dat haar zwarte Volkswagen Golf, kenteken JG-NG- 87 van het bouwjaar 1992 was gestolen. De waarde van de auto is I ons niet bekend. Spekstenen olifanten Kunstnijverheidsartikelen worden goed verkocht in de Wereldwinkel. Een voorbeeld hiervan is Kisii-steen. Kisii-steen is een speksteensoort die gevonden wordt vlakbij het Vietoriamcer in Kenya. De Kisii-stam. een bergvolk, is zeer bedreven in het bewerken van deze speksteen. De steen ligt dicht tegen de oppervlakte aan en is daardoor makkelijk te del ven. Na de ruwe bewerking, zoals zagen, kappen en het bijwerken met een stalen mes. komt de afwerking. De steen wordt onder water gepolijst en krijgt na droging een waslaag. Het materiaal krijgt daardoor een prachtig glimmend oppervlak en voelt haast fluweelachtig aan. De verwerking van de steen tot gebruiks- en kunstartike len is een familiegebeuren dat zich voornamelijk thuis afspeelt. De man nen doen het grovere werk en de vrou wen en kinderen nemen de fijnere afwerking voor hun rekening. De Kisii-bewerkers leven zich uit in ori ginele Afrikaanse motieven en in mensen- en dierenfiguren. Voor de Kisii-stam is het bewerken van deze speksteen een aangeboren gave met als resultaat de meest fraaie kunstwerken. Voorbeelden hiervan zijn kandelaars, fruitschalen, schaak spelen en beelden. De inkoopgroep van Wereldwinkel Venray heeft onlangs een groot aantal spekstenen producten ingekocht, waaronder oli fanten beelden. De etalage is eveneens toegespitst op olifanten figuren. Al deze producten worden ingekocht bij erkend importeurs, die voldoen aan de voorwaarden voor eerlijke handel. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 21.00 uur en zaterdag van 10.00 lot 17.00 uur. Cafetaria De Veltheymer van de heren Versteegen te Venray zal op 25 februari 1997 door de Stichting Samenwerkende Erkende Cafetaria's officieel, landelijk erkend worden als Kwalitaria. Kwalitaria is de nieuwe naam voor de Erkende Cafetaria's in Nederland. Voor de erkenning moet men voldoen aan strenge eisen op het gebied van onder andere hygiëne en productbe handeling. presentatie en vakbe kwaamheid. Met de officiële erken ning krijgt men het recht de beschermde naam Kwalitaria te voe ren. De Kwalitaria's krijgen tenminste twee keer per jaar onaangekondigd zeer uitgebreide keuringen op hygië ne, productbehandeling en presenta tie. Tijdens deze controles worden alle mogelijke materialen, producten, gereedschappen, enz. gecontroleerd. Bij elke keuring worden twee mon sters meegenomen voor bacteriolo gisch laboratoriumonderzoek. Daarnaast moet de cafetariahouder beschikken over aantoonbare vakbe kwaamheid. Het officiële SVH-diplo- ma Fast Food-specialist of vergelijk bare bewijsstukken zijn pas voldoend. Bovendien moeten de deelnemende bedrijven tenminste zes kwaliteitspro ducten in het assortiment hebben. De sectie IJsfrica van de onderne mersorganisatie Horeca Nederland is de initiatiefnemer van deze vrijwilli ge erkenningsregeling in de cafetaria sector. De speciaal opgericht Stichting Samenwerkende Erkende Cafetaria's te Woerden voert de regeling uit. Geluidscontrole horeca In de nacht van zaterdag op zon dag werden door de politie in samenwerking met de milieudienst van de gemeente geluidsmetingen verricht van horecagelegenheden in het centrum. Twee exploitanten aan de Henseniusstraat, één aan het Henseniusplein en één aan de Merseloseweg kregen proces-ver baal inzake het boven de grens geproduceerd geluidsvolume. De controle vond plaats tussen 00.00 en 02.00 uur. Later vervoerde een 43-jarige exploitant, die proces-verbaal had gekregen, zich op het politiebureau voor verhaal. Maar dat kwam de man op een rijverbod van zes uur te staan want hij had alcohol genuttigd en verklaarde met de auto te zijn gekomen. De blaastesten die hij moest ondergaan rechtvaardigden dat rijverbod. 99-jarige dodelijk verongelukt Donderdagmiddag omstreeks 14.50 uur fietste de 99-jarige Sebastianus Willemssen, vanaf de Heesakker de Castenrayseweg in Oirlo op, om vervolgens naar zijn woning te fietsen. De man kwam door nog onbekende oorzaak op het middengedeelte van de weg en kwam daardoor in botsing met een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door een 22-jarige inwoner van Oostrum. Die kon de man niet ontwijken. Bij de botsing kwam de bejaarde op de motorkap en voorruit terecht. De verwondingen waren van dien aard dat hij daar korte tijd later in het ziekenhuis aan overleed. De bestuurder van de personen auto reed met matige snelheid en heeft nog getracht de fietser te ont wijken, maar dat lukte niet. Het slachtoffer zou in december van dit jaar 100 jaar worden. Hij fietste nog dagelijks.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9