3 Geen varkens, toch straf Ingezonden Folder over stankcirkels Ziekenhuis manager vertrekt naar Justitie Verordening om binnen te mogen treden Kaarten Gé Reinders ATB Toertocht Venray/ Vierlingsbeek Rabobank organiseert LoKo informatie avond Prijsuitslag Hazinneaovend Hypotheek Infomarkt bij ING Bank Venray pEJSL EN MAAS Donderdag 20 februari 1997 - Pagina 7 Weinig animo voor Koudetoeslag Er waren 750 gegadigden die voor koudetoeslag waren aangeschreven. Er kwamen I44 aanvragen binnen. Deze zijn voor mij. hen die werke lijk zorg hebben om rond te komen, want het formulier heeft hen niet doen afschrikken. De gemeente is het een raadsel en dat terwijl deze in de toekomst meer van deze regelingen wil toepassen. Hel raadsel is dat elke Nederlander van hoog tot de laagste kaste recht heeft op een tegemoetkoming in de sores die deze heeft. Weinig animo? Dat heeft te maken met de vraag gesteld in het formulier: heeft u sieraden of andere waardevolle spullen en hoe hoog is de waarde er van. Deze niet aange melde 656 personen zijn niet van plan hun hele hebben en houden prijs te geven. Dat is de schrijnende vraag gesteld in het formulier. En vier mensen waren niet tevre den. Dat waren zij die I gulden I boven het minimum zaten. En die I49 die het wel kregen, dat zijn dan de echte armoedzaaiers. Dan hoop ik. dat ze ook verlost worden van de steeds hoger wordende gemeentelij ke heffingen, die in de zomermaan den worden geïnd, zodat ze nergens I aan deel kunnen nemen. Zo hef je armoede op want nie mand wil zijn hand ophouden en zijn zorgen die tot armoede lijden prijsgeven. Zo ook de 656. Het raad sel is dan voor de gemeente hierbij opgelost. N.A. Wind Joekskapel en school Omdat de jeugdcarnavalsvereni- ;ging De Hazekeutel dit jaar het 3xl l jubileum vierde en dat graag met zoveel mogelijk kinderen wilde doen. hebben wij met de jongens van de raad van elf en meisjes van de dansgarde en leden van het bestuur, zoveel mogelijk scholen bezocht op de vrijdag voor carnaval. Wij hebben de prins en/of prinses en de kinderen uitgenodigd voor de speciale carnavalsmiddag voor de jeugd in de tent op de zaterdagmid dag voor carnaval. Wij hebben 15 scholen bezocht, we hebben kunnen zien dat het op alle scholen er leuk en gezellig was, en dat de leerkrachten zich erg goed ingezet hebben om er voor de jeugd een fijne schoolcarnavalsdag van te maken. Wat we ook ontzettend leuk heb- )en gevonden is dat er zoveel joeks- kapellen op de scholen aanwezig waren. Er waren joekskapellen bij lie 's morgens op de ene school waren en 's middags op de andere school. Op sommige scholen was de joekskapel samengesteld uit mensen van misschien wel 3 of 4 verschil lende joekskapellen. We hebben het fijn gevonden om le scholen te bezoeken en hebben cunnen constateren dat er zich veel nensen inzetten om de jeugd op de loede manier carnaval te leren en te aten vieren. Op de zaterdagmiddag waren er )ok weer leerkrachten en joekska pellen aanwezig in de jeugdtent. J Onze complimenten en bedankt. Het bestuur van De SjHazekeutel De schouwburg "n lelijke vrouw' Als 'n man uit Venray er voor iest om gedurende zijn hele leven ip te trekken met 'n lelijke vrouw, :ul je mij niet horen! Ook niet als lit koppel mijn buren zijn en ik die rouw toch ook regelmatig op mijn letvlies krijg. Ook niet als hij daar icbteraf spijt van krijgt. Zijn keuze! £ijn vrouw! Dat lig wel even anders met 'n schouwburg. Ik heb 'n hekel aan lelijke schouwburgen! En zoals het er nu naar uitziet krijgen wij die in Venray. Het gekke is dat bijna niemand lat weet, terwijl we toch ook in Venray bijna zover gaan, dat we de hond vragen waar en welk type boom we moeten planten zodat hij laar op 'n prettige manier tegenaan <an plassen. Met 'n schouwburg doen wij dat net. Uitgerekend met 'n gebouw dat zo gezichtsbepalend is voor het cen- Irum van Venray. Dat is er straks, ineens! Binnenkort zitten wij allemaal Bipgescheept met 'n 'lelijke vrouw'. )at is niet mijn keuze! Er is name- ijk ook 'n 'mooie vrouw' en die wil Ik heb beide 'vrouwen' gezien en het kan toch niet zo zijn (anno 1997) dat er ergens op een kamertje beslist wordt dal ik de rest van mijn leven noet slijten met die 'lelijke vrouw'. De schouwburg is van ons alle- naal. Als wij niet komen, kun je de ent sluiten! Uiteindelijk zijn er twee ontwer- >en overgebleven. Eén ontwerp van xn architectenbureau uil Venray en ién ontwerp van een architectenbu- eau uit een andere plaats. Ik ga hier teen pleidooi houden voor 'inteelt', naar ik begrijp niet waarom er niet tekozen is voor het ontwerp van het 'rchitectenbureau uit Venray. Ik md dat duidelijk het beste! Als 'orm, in functie en sfeer. Ik vind dat we dat in ieder geval moeten kunnen .'inden, of niet... L Maar die gelegenheid is er voor Ie meeste mensen helemaal niet leweest. Ik vind dat dat niet kan! >traks staat op het Schouwburgplein ;en 'lelijke vrouw met puist'; onbe- nind, moeilijk lief te hebben. En u 'ie gekozen heeft voor het andere ontwerp: u weet. wie zwijgt, stemt toe! Tot slot. misschien een aardige slogan voor de initiatiefgroep Venray Conferentie, die Venray 'n nieuwe 'smoel' moet geven: Venray, veel gekker moet het niet worden, 'n Mooie schouwburg is 'n mooi 'smoel' voor Venray. Wij zouden toch niet willen dat die 'lelijke vrouw met puist' ook nog op d'r bek valt?! Joop Wismans, Venray Gestolen Piëlhaasmonument Als rechtgeaarde Piëlhaas en bovendien lid van de carnavalsver eniging. las ik en met mij waar schijnlijk velen vol verbazing het ingezonden artikel in de Peel en Maas van vorige week inzake het Piëlhaasmonument. Ene Theo Janssen maakt daar enkele opmer kingen inzake het 'jatten' van de Piëlhaas tijdens de carnaval. Als een van de mensen die betrok ken was bij de ontvreemding van de Piëlhaas i.p.v. het 'jatten' van de Piëlhaas wil ik namens deze groep toch even reageren. Dhr. Janssen roemt in het artikel allereerst onze prins carnaval Paul Franssen. Tot zover gaan wij helemaal met hem mee, wat Paul afgelopen carnaval heeft laten zien, is voor weinig entertainers weggelegd. Een flinke dosis lef, charisma en bovenal humor. Juist deze humor maakt de carnaval zo boeiend. Dhr. Janssen rept in zijn artikel ook over humor, maar het weghalen van de Piëlhaas, volgens hem het carnavalsmonu ment, en er volgens zijn zeggen niets meer meedoen, nee dat vindt hij geen humor. Als volgens dhr. Janssen, de Piëlhaas zo belangrijk is voor de carnavalsvereniging, vragen wij ons allereerst toch af waarom de haa^ zo makkelijk onbeheerd achterbleef. In alle jaren dat Harrie Hermans de Piëlhaas begeleidde heb ik als car navalsvierder de haas nog nooit onbeheerd gezien. Wat schetst onze verbazing op carnavalszaterdag avond; een onbeheerde Piëlhaas. Jammer dat de carnavalsvereniging zo slordig met zijn monumenten omgaat! Vervolgens hebben wij de Piëlhaas meegenomen. Op zondag morgen, zo meldt dhr. Janssen, bij de openingsceremonie was de haas afwezig. Toegegeven het belang dat de Piëlhaas op dat moment daar aanwezig was hebben wij onder schat. en hadden we moeten inzien. Vervolgens schrijft dhr. Janssen dat er met de Haas niets meer gedaan is. Dit is dus absoluut onjuist. Op car- navalsmaandagmorgen is de Piëlhaas naar het politiebureau gebracht (notabene het hol van de leeuw, onze prins is politieman) alwaar foto's van de haas zijn gemaakt in een van de cellen. Vervolgens hebben deze foto's ruim 24 uur op de Kabelkrant gestaan met een ludiek verhaal over een dronken haas die opgepakt werd door de politie van Venray. In dit artikel werd ook nog een knipoog gemaakt richting wie de daders waren. Maandagmiddag wisten prins Paul, zijn gevolg en alle lezers van de Venrayse Kabelkrant al pre cies wie de haas weggehaald had (tijdens de optocht maakte hij nog een opmerking in de richting van de daders). Velen wisten ook toen al dat de haas op het politiebureau ver toefde. Wat blijkt op dinsdagavond: nie mand van onze gewaardeerde carna valsvereniging heeft de moeite genomen om de haas op het politie bureau op te gaan halen. Sterker nog, Aswoensdag stond de haas nog op het politiebureau. Was het voor dhr. Janssen als voorzitter van hel protocol misschien teveel werk om naar het politiebureau le gaan? Kortom, er was geen sprake van 'jatten' van de haas, er is wel dege lijk iets ludieks meegedaan, en hij was wel degelijk terecht tijdens de sluiting. Tot slot willen wij ons rich ting prins Paul en zijn gevolg excu seren voor het feit dat de haas ont brak op zondagmorgen en hem tevens bedanken voor een grandioze carnaval. Maar het heeft ons deugd gedaan dat de echte Venraynaren binnen zijn gevolg onze stunt bij zonder gewaardeerd hebben. Dhr. Janssen zou ik nog mee willen geven dat hij beter op zijn monu menten past en dat hij zich tijdens de carnaval wat beter laat informe ren en zodoende ook actie kan ondernemen. Namens het PielhazenBevrijdingsFront. Eric van den Munckhof Het ministerie van VROM heeft onlangs een folder uitgebracht onder de titel "Lucht voor boeren en burgers". In deze folder wordt op een makkelijk leesbare manier de vernieuwde richtlijn "stankcirkels en veehouderij" uiteengezet. Deze richtlijn is sinds november vorig jaar van kracht en wordt gebruikt door gemeenten bij het behandelen van aanvragen voor milieuvergun ningen. De folder is verkrijgbaar bij boerenbondwinkels en le bestellen bij het ministerie (tel. 079-3449449) Gestolen spullen in tuin gedropt In de tuin van een woning op de hoek Merseloseweg-Westsingel werden twee schilderijen, een inge lijste puzzel, twee ingelijste oude landkaarten en een rode jack aange troffen. Vermoedelijk zijn de spullen van diefstal afkomstig en in die tuin gedropt. Indien een gedupeerde de spullen herkent kan deze contact opnemen met de politie. Melkveehouders ook getroffen door transportverbod Varkenspest, de naam zegt het, treft varkens.' Die gaan er dood van. Het treft ook de varkenshou ders. Afgelopen weken werden 30.000 dieren vernietigd, voor het grootste deel alleen omdat ze in het gebied leefden waar de var kenspest is gesignaleerd. De regels die de ziekte moeten beteugelen zijn echte noodmaatregelen. Ze zijn weinig verfijnd en treffen ook andere sectoren in de landbouw, die niets met varkens te maken hebben. Want regels zijn regels. Bijvoorbeeld de melkveehouders aan de Vredeweg in Vredepeel. Aan het randje van het gebied waar transport van mest en dieren tol nader order verboden is. Hoewel runderen -nel als mensen- de ziekte niet krijgen en geen boer gelooft dat koeienmest of koeien de varkens pest kunnen overbrengen, mogen ook koeien en hun vlaaien de boer derij niet af. En voorlopig blijft dat zo. Want ook als er deze week geen nieuwe gevallen meer bijkomen - een aanwijzing dat de epidemie wel licht tot staan is gebracht- moeten de veewagens en de mestauto's met een boog om de regio Venhorst- Odiliapeel heenrijden. Zo zijn de regels. En die worden streng en met weinig soepelheid gehanteerd. Dat is de kritiek van boeren. MEDIACIRCUS "Alleen omdat hel eenvoudiger is om te controleren is een algemene regel ingesteld", zegt melkveehou der Van Bakel. "En vanwege de journalisten en als signaal naar het buitenland", voegt hij er cynisch aan toe. "Kijk 'ns hoe goed wij het doen; er rijdt geen een veewagen meer door hel gebied. Het is puur een mediacircus". De Vredepeelse melkveehouder krijgt steun van een medewerker van de afdeling Milieu van de gemeente Gigantische mestzakken moe ten het probleem van de mestopslag tijdelijk opvangen. Venray. Hij spreekt van een starre houding van de Algemene Inspectie Dienst (AID), die de regels moet uitvoeren en controleren. De gemeente heeft geprobeerd om iels voor de Vredepeelse boeren te rege len. maar dat stuitte volgens de ambtenaar op onwilligheid bij de AID. "De gemeente heeft deze zaak voor de veehouders positief bena derd", beaamt Van Bakel. "Maar wat op dit moment gebeurt is regels omwille van de regels". WRANG Voor de rundveehouders is het extra wrang omdat zij normaliter de mest van hun dieren over de weilan den verspreiden. Veel van hen heb ben daarmee in de natte februarim- aand nog even gewacht. Toen de varkenspest uitbrak zaten de mest- bassins redelijk vol. En nu mogen ze geen mest meer rijden. Niet eens over hun eigen erf. Weliswaar wordt als sinds het uitbreken van de var kenspest door partijen gepraat over ontheffingen, maar veel nuttigs heeft dat nog niet opgeleverd. De boeren worden nu verplicht om het mest tegen 25 tot 30 gulden per kuub mee te geven aan de Mestbank. Een rundveehouder als Van Bakel kost dat zo'n 2500 gul den per dag. Terwijl hij de mest hard nodig heeft voor de bemesting van de eigen weilanden. En het risico op besmetting door de auto's van de loonwerkers die voor de Mestbank rijden veel groter is. Die komen immers in het hele gebied, ook bij varkensboeren. Van Bakel beseft dat de collega's die varkens houden natuurlijk veel harder worden getroffen. Gelukkig is de solidariteit onder de boeren groot. Maar het blijft wrang dat vee houders die niets met de varkenspest te maken hebben, toch worden gestraft. Het vervoersverbod zorgt voor de nodige problemen. Adjunct-directeur patiënten zorg Riet Galesloot van het Venrayse St. Elizabethziekenhuis vertrekt uit Venray. Galesloot wordt directeur-generaal Preventie, Jeugd en Sancties bij het ministerie van Justitie. Riet Galesloot heeft drieëneenhalf jaar in Venray gewerkt. In die periode heeft Galesloot onder meer gewerkt aan de invoe ring en uitbouw van een cluster structuur in het St. Elisabethziekenhuis. Naast patiën tenzorg was mevrouw Galesloot in het Venrayse ziekenhuis verant woordelijk voor een aantal dienst verlenende afdelingen in het St. Maartens Gasthuis in Venlo. Haar nieuwe werk betekent een geheel andere wereld, meldt de Ziekenhuiskrant, het huisorgaan van de Ziekenhuizen Noord-Limburg. Bij het ministerie van Justitie wer ken 18.000 ambtenaren, verdeeld over het hele land. Ze houden zich onder meer bezig met preventie, kinder- en jeugdbescherming, reclassering en justitiële inrichtin gen. Op donderdag 6 maart wordt Riet Galesloot een afscheidsreceptie aan geboden in het personeelsreslaurant van het Venrayse ziekenhuis. De receptie begint om 15.30 uur. Vernielers kregen berouw In de nacht van dinsdag op woensdag werd door een aan de Hulst gelegen taxibedrijf een zeven tal klanten vervoerd van Ysselsteyn naar Merselo. Bij aankomst in Merselo ontdekte de taxichauffeur dat er vernielingen in de taxi waren gepleegd. Hij ging met twee klanten naar het politiebureau maar die had den de vernielingen niet gepleegd. Donderdagavond meldden zich vijf inwoners van Merselo op het politiebureau die mededeling kwa men doen de schade van 300,- te willen vergoeden. Omdat niet kon worden vastge steld wie de vernielingen had gepleegd werd het geld bij geza menlijk betaald. De taxi-onderne mer was tevreden met deze oplos sing Burgemeester en wethouders hebben dinsdag de zg. "Binnentredingsverordening" vastgesteld. U zult zich afvragen wat dat nu weer is. Welnu, wij deden dat ook. Navraag bij de afdeling openbare orde en veiligheid leert echter dat deze verordening uit slechts een regel bestaat. "De burgemeester heeft de bevoegdheid om in bijzon dere gevallen een noodverordening uit te schrijven." meldt Hans Gommans. Een voorbeeld is bij voorbeeld in geval van "hoog water". "In het verleden dacht men dat personen die toe moeten zien op die verordening ook panden moch ten betreden tegen de wil van die bewoners. Dat blijkt bij nader onderzoek niet hel geval le zijn. M'el deze verordening, waarin wordt aangegeven dat "zij die belast zijn met het toezicht op de naleving van de verordening woningen mogen betreden tegen de wil van de bewo ners" wordt dit hiaat dichtgetim merd" aldus Gommans. Deze verordening zal overigens in alle Nederlandse gemeenten inge voerd moeten worden. Snelheidscontroles Donderdagavond werden van 16.15 tot 17.40 uur op de Wanssumseweg snelheidscontroles gehouden. 1001 voertuigen passeer den de controle en daarvan reden er 139 boven de vastgestelde snelheid van 80 km per uur. De hoogste snel heid bedroeg 120 km per uur. Van 19.35 tot 21.40 uur werden weer controles uitgevoerd. Ditmaal op de Puttenweg in Ysselsteyn, als de verkeerslichten op knipperen zijn gezet. Van de 364 gecontroleerde voertuigen reden er 104 harder dan 60 km per uur (max. snelheid). De hoogste snelheid bedroeg hier 84 km per uur. Leilinde vernield Vandalen hebben een leilinde, die in de tuin van een woning aan de Kempweg stond, vernield. De scha de voor de 32-jarige Venray naar bedraagt ƒ150,-. Diefstal portefeuille Vrijdagavond werd in een mum van tijd, in het aan de mgr. Hanssenstraat gelegen sportcen trum, een Venraynaar van zijn porte feuille beroofd. De portefeuille heeft een waarde van ƒ400,-. In de portefeuille zaten o.a. nog een ande re portefeuille, een portemonnee, creditcards, pasjes, het kentekenbe wijs, rijbewijs, paspoort en wat geld. De man wilde zijn sportschoenen aantrekken en legde de portefeuille op de balie. Toen heeft de dader kans gezien die portefeuille weg te nemen. Inbraak in personenauto Een 44-jarige inwoner van Blitterswijck parkeerde zaterdag morgen omstreeks 12.45 uur zijn personenauto op de parkeerplaats bij het NS-station in Oostrum. Toen hij na zijn treinreis, om ongeveer 21.50 uur bij zijn auto terugkeerde, ontdekte hij dat een ruit van de auto was vernield. Uit zijn auto was de radiocassettespeler gestolen. In het artikel vorige week over Gé Reinders werd vermeld dat de Roermondse zanger vrijdag 21 februari optreedt in het Theehuis. Wat er niet bij stond waren het aanvangstijdstip, de entreeprijzen en de wijze van kaartverkoop. Het concert van Gé Reinders begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 15 gulden en kunnen telefonisch gereserveerd worden via telefoon nummer 58 90 71. De kaarten kunnen vanaf 20.00 uur afgehaald worden bij het Theehuis. Inbraak in bedrijf In de nacht van donderdag op vrij dag is door forcering van de brand deur toegang verkregen tot een aan de Maasheseweg gelegen bedrijf. Kasten en laden in het kantoor waren doorzocht en ontvreemd wer den 250 gulden en voor ƒ2.300,- aan buitenlandse valuta. Het is voor de derde keer dat dit bedrijf met een inbraak wordt geconfronteerd. Zondag 23 februari vindt in Venray voor de vierde keer een ATB-toertocht plaats. Voor de orga nisatie tekenen Triatlon Vereniging Regio Venray en TWC-Oostrum. De tocht zal plaatsvinden onder auspiciën van de Nederlandse Tour en Fiets Unie (NTFU). De tocht voert door de bosgebie den en beekdalen van de gemeente Venray en Vierlingsbeek. Deelname staat open voor iedereen. Er is een tocht van 40 en 60 km lang en het parcours is voor 909E onverhard. Start en finish zijn gelegen bij camping De Oude Barrier, aan de Maasheseweg 94 te Venray waar vanaf 08.00 uur tot 09.30 uur gestart kan worden. Op de helft van elke afstand is er een rust-/stempelpost waar een ver snapering wordt verstrekt. Organisatie van deze tocht wordt mede mogelijk gemaakt door mede werking en ondersteuning van Fr. Thijs Wielerspeciaalzaak Vierlingsbeek. Voor meer informatie kunt u bel len met 0478-512188. De Rabobanken Meerlo- Wanssum, Venray-Oostrum en Zevenrode organiseren op dinsdag 25 februari in Hotel Restaurant Asteria Venray om 20.00 uur een informatieavond over het LoKo- spaarsysteem. Deze avond is tot stand gekomen in goed overleg met de in dit gebied actieve Ondernemersverenigingen. De Rabobank-organisatie heeft een elektronisch spaarprogramma ont wikkeld dat tegen kostprijs beschik baar kan worden gesteld aan onder nemers/winkeliers. LoKo is een spaarprogramma waarmee Lokaal Kopen wordt gesti muleerd. Kern van het LoKo-pro- gramma is dat consumenten bij hun aankopen elektronische spaarpunten ontvangen, die worden omgezet in waardebonnen. Deze bonnen moe ten weer bij de lokale middenstand worden besteed. Het LoKo Spaarprogramma is in 1996 in elf gemeenten met succes gestart. Marktonderzoek onder de deelnemers, lokale winkeliers en hun lokale klanten, toont aan dat het loyaliteits-programma LoKo voor ziet in de behoefte bij ondernemers: Lokale klantenbinding. Het LoKo Spaarprogramma onderscheidt zich van andere nationale loyaliteits-pro- gramma's. doordat het een stimu lans wil zijn voor de lokale econo mie. Het is een spaarprogramma dat direct en volledig ten goede komt aan de plaatselijke ondernemers. Inmiddels doet in de elf LoKo spaargebieden meer dan de helft van de in aanmerking komende onder nemers mee. De consumenten in deze gemeenten zijn massaal gestart met het sparen van LoKo's. Dit toont aan dal met name een lokaal programma voor de detailhandel een krachtig antwoord kan zijn op lan delijk werkende programma's. Louis Moers, directeur van de Rabobank Venray-Oostrum, stelt: 'De plaatselijke middenstand in onze gemeenten heeft veel last van het wegvloeien van koopkracht. Van de coöperatieve Rabobank mag je verwachten dat zij een actieve bij drage levert aan de lokale economie in het gebied waar zij actief is. Wij hebben daarom, gelet op die trend en de sterke voorkeur van de Nederlander om punten te sparen, het LoKo Spaarprogramma ontwik keld. Het is voor plaatselijke winke liers vaak te duur en te complex zelf een spaarsysteem op te zetten. Overigens: ondernemers en/of con sumenten hoeven géén klant bij een Rabobank te zijn om mee te kunnen doen!' Ondernemers worden hartelijk uitgenodigd om de informatieavond te bezoeken. Dus: Hotel Restaurant Asteria Venray. dinsdag 25 februari om 20.00 uur. Fietsend meisje aangereden Maandagavond omstreeks 18.40 uur verleende een 44-jarige bestuur ster van een personenauto op de kruising Oostsingel-Henri Dunant- straat geen vrije doorgang aan een 14-jarig fietsend meisje. Bij de bot sing kwam het meisje ten val. Zij moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd maar kon later weer naar huis. Het meisje fietste in verboden richting langs de Oostsingel en zij voerde geen verlichting op haar fiets. Aan verwondingen overleden In het ziekenhuis overleed dins dagmiddag de 69-jarige Augustina Nichelsen uit Heerlen, aan de ver wondingen die zij had opgelopen op 24 januari bij een verkeersongeval op de Puttenweg te Ysselsteyn. Haar man bestuurde een personenauto die op het laatste moment moest uitwij ken voor een verkeersheuvel en toen frontaal in botsing kwam met een tegemoetkomende personenauto uit Deume. Uitslag: Jeanne Kateman. Marrielle Rieter. Carla Timmermans. Anja Ouderhand. cafe d n Oldtimer. Ria van Brederode. Claudia Wijnhoven. Wies Claessens. D'n Hansworst voor de beste joekskapel: 't Göt Net. Zaterdag 22 februari Op zaterdag 22 februari is de ING Bank aan de Merseloseweg 62 in Venray geopend voor iedereen die geïnformeerd wil worden over de diverse mogelijkheden om een woning te (her)financieren of de hypotheek te gebruiken in combina tie met beleggen en pensioenen. De ING Bank is van 10.00 tot 14.00 uur geopend. BOUWPLANNEN Wij spraken rpet de heer F. Thijssen, account manager ING Bank Venray. Enthousiast vertelt hij dat deze Woonmarkt niet uit de lucht is komen vallen. 'Er wordt nog steeds veel gebouwd in Venray. Denk alleen maar aan de bouwplan nen St. Antoniusveld en op termijn de Brabander. Dat betekent veel ver huizingen en dat heeft een 'sneeuw baleffect'. Want waar mensen nieu we huizen kopen, worden de achtergelaten woningen ook weer verkocht'. Op de hypotheek infomarkt zullen enkele plaatselijke makelaars een indruk geven van de komende nieuwbouwprojecten in Venray. HYPOTHEKEN Op de hypotheek infomarkt staan de hypotheekadviseurs van de ING Bank ten dienste van de belangstel lenden. Aan hen kunnen alle moge lijke financiële vragen over de koop en verkoop van een woning worden gevraagd. De heer Thijssen legt uit welke eigen filosofie wordt gehan teerd: 'Samen met de klant neemt de hypotheekadviseur de financiële mogelijkheden van de klant door, waarbij wordt gelet op de huidige leefstijl en de daaraan verbonden bestedingen. Wellicht komen er in de toekomst nog veranderingen die gevolgen hebben voor de bestedin gen van het huishouden. Als daar een goed beeld van is, wordt de financiële ruimte berekend die beschikbaar komt om de woonlasten te kunnen dragen'. FISCAAL VRIENDELIJK Daarna wordt de door de klant benodigde financiering ingevuld. Daarbij streeft de bank naar maat werk met creatieve oplossingen. Het kan zijn. dat wat voor de ene klant om fiscale redenen aantrekkelijk is, aan de ander absoluut niet kan wor den geadviseerd. Het productenpak ket is om die reden bijzonder uitge breid. Van een annuïtairetot een spaarhypotheek, van een lineaire tol een beleggershypotheek. Dal laatste product maakt het mogelijk fiscaal vriendelijk een kapitaal op te bou wen en tegelijkertijd te profiteren van de ontwikkelingen op de inter nationale effectenbeurzen. 'Deze vorm is dus bestemd voor degene die belegt op de lange termijn'. Voor degenen die een nieuwbouw woning kopen, heeft de ING Bank een aantrekkelijke rente voor het project St. Antoniusveld. HYPOTHEEK INFOMARKT EEN 'MUST' De hypotheek infomarkt van de ING Bank is een 'must' voor ieder een die van plan is op korte termijn een woning te kopen. Maar ook voor mensen die op de hoogte wil len zijn van de laatste ontwikkelin gen op het gebied van woningfinan ciering. Op zaterdag 22 februari bent u (met uw kinderen) lussen 10.00 en 14.00 uur van harte welkom bij de hypotheek infomarkt van de ING Bank aan de Merseloseweg 62 in Venray. Diefstal van sleutels Een aantal sporters kwam maan dagavond tot de ontdekking dat een onbekende kans had gezien om in een kleedlokaal van een sportcen trum aan de Noordsingel te komen. Uit de kleding waren, hoe gek het ook mag klinken, alleen sleutels gestolen. Voor zover bekend werd er verder niets ontvreemd. Diefstal van schilderijen Namens het gezondheidscentrum aan de Merseloseweg werd aangifte gedaan van diefstal van vier schil derijen uit enkele lokalen. De dief stal heeft plaats gevonden tussen 7 en 17 februari. De waarde kon niet worden medegedeeld. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7