JT PRINT. c LAATSTE WEEK KAARTJE MAG! OLIEVERF SCHILDERIJEN rrmn Broeder Valentijn weer op pad De binnenkomer van de week Negen in de lift ERVAREN KRAAN-/ LAADSCHOPMACHINIST 44\ PRINT NU OF NOOIT Overloons Toneel speelt Ayckbourn J Atelier Had Verheyen Hifi stil? martin cuypers Hulp bij invullen belasting formulieren Symposium agrarisch ondernemen in schouwburg Vervoort America Vanaf a.s. maandag is Venray een stuk kleurrijker! voor al uw kopieer- en drukwerk Kleurkopieën op A4 en A3 Kopieën op A4 A3 en A2 en vooral Patersstraat 26b tel. 513102 fax 514184 PEEL en maas Donderdag 13 februari 1997 - Pagina 7 o.a. landschappen stillevens jachttaferelen Veulenseweg 41 5814 AB Veulen Tel. 0478-585988 Lezing: Genezende energie Op dinsdag 18 februari, om 20.00 uur wordt in het "Githa Huis" aan de Veltumse Kleffen 28 te Venray door Reiki-master Dick Nijssen een informatieve lezing gehouden over genezende energie. Er wordt uitgelegd dat iedereen een natuurlij ke gave heeft om deze energie door te geven via zijn handen aan anderen en zich zelf. Kern van de lezing is: Hoe zorg je dat deze energie gaat en kan blijven stro men. Men heeft er geen bijzondere aanleg of opleiding voor nodig om dit te leren. Voor meer informatie: Anja Grob: 0478-583857 De toegang is gratis, wel vooraf aanmelden! Custers kunstgebitten Reparaties klaar teruuijl u ujacht. Bent u toe aan een nieuw kunstgebit, zorg dan dat u ons telefoonnummer bezit. Tandtechnisch laboratorium M. Custers bv Oirloseujeg 4, Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Telefoon: 0478 - 581 997 l Bel Elektro Martens Detail b.v. 0478 - 585 666 Uw voordeel: De service van de dealer De garantie van de vakman lun!«8:ir*i EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN TuinPutten Bronboringen. Beregenings- installaties. Pompen. Alards Grondboringen Tel.: 077-4641233 Fax:077-4641557 BEHANG-TEXWERK snel-vakkundig- voordelig tel. 0478.-512257 TE KOOP twee witte binnendeu ren 83x201,5 (w.v. een brandvertragend) Tel. 0478-510598 Kunstgebitten Camp Schelbergen reparaties: 15 min. klaar ƒ25.- Alleen op afspraak tel. 0478-582356 Niessenstraal 12 restaurant Etcetera de enige die GRATIS thuisbezorgt Tel. 511330 Installatiebedrijf J. Kengen Maasheseweg 67 Tel. 582128 Voor installatie van gas, water en c.v. Vrijdag is het 14 februari, Valentijnsdag. Mensen die om elkaar geven laten dat blijken door het geven van een cadeautje. ■Landelijk zet Bloemenbureau Holland jaarlijks mensen in het zon netje. Venray kende jarenlang z'n eigen broeder Valentijn in de persoon van bloemist Jacobs. Hij heeft inmiddels z'n bloemenwinkel van de hand gedaan, maar z'n Valentijnspij trekt hij nog steeds aan. Nu in 1997 het Bloemenbureau de rayonhoofden van de Vereniging de Friese Elfsteden in de bloemen zet, besloot onze Valentijn de Venrayse deelne mers aan de Elfstedentocht met een bezoek en een bloemetje te vereren. In Merselo, waar twee toerrijders wonen, ontmoette Valentijn Wiebe Hoekstra, Jan van Osch, Th. Kooter en Piet van Benschop. Er werden herinneringen opgehaald en ervarin gen uitgewisseld. Op de foto ontbre ken Paul ten Brummelhuis en Henk Hendrix, die dit jaar eveneens de Elfstedentocht reden. li i i i i ii li I I I I I I I! I II I I I I I I I I I I I PASSAGE 17 VENRAY TELEFOON 0478 58 40 07 SCHOOLSTRAAT 26 VENRAY TEL. 0478 58 66 16 Bestelauto in brand Dinsdagavond om 23.55 uur is leen aan de Veltumse Kleffen gepar- Ikeerde bestelauto in brand gevlo den. De brandweer moest in actie Jkomen maar van de bestelauto bleef I niet veel over. Hoe de brand is ont- Istaan kon niet worden vastgesteld. ■De auto heeft een waarde van 1/3.500,-. Grafschennis Op de algemene begraafplaats Boschhuizen waren een fotolijst. een beeldje en een lantaarn bij een graf vernield. Reeds eerder waren op hetzelfde graf vernielingen gepleegd. De dader moet zich realiseren welke emotionele schade hij toe brengt met de grafschennis. De Belastingdienst Venlo zal ook dit jaar haar diensten aanbieden ten behoeve van ouderen woonachtig in de gemeente Venray. Ambtenaren van deze dienst zullen u behulpzaam zijn bij het invullen van uw aangif tebiljet voor de inkomstenbelasting. Deze hulp is gratis. Met ingang van heden kunt u con tact opnemen, tussen 09.00 en 12.00 uur, met het Meldpunt voor Hulp, Advies en Informatie Venray, tel. 584444. Bij aanmelding dient u uw sofi- nummer, voorletters, adres, postco de en geboortedatum duidelijk te vermelden. Op de volgende dagen en plaatsen is een ambtenaar van de belasting dienst aanwezig: maandag 10, dinsdag 11, donderdag 13, vrijdag 14, woensdag 19, vrijdag 21 en woensdag 26 maart 1997 in het Activiteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray; dinsdag 18 en 25 maart in het Zorgcentrum Schuttersveld, Bergweg 4 te Venray; vrijdag 28 maart in het Woonzorgproject voor Ouderen St. Joriskwarlier, Burg. Esserstraat 20 te Venray. Als u jonger bent dan 65 jaar kunt u ook een beroep doen op deze vorm van dienstverlening! Tevens dient u in het bezit te zijn van uw aangiftebiljet. Bij de aanmelding wordt er gelijktijdig een afspraak gemaakt met u. Opgave zo spoedig mogelijk, doch uitérlijk vóór 6 maart 1997, Stichting Synthese, afdeling Ouderenwerk Venray. Voor de Lionsveiling van zaterdag 22 maart a.s.. waarvan de opbrengst is diestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt ver kopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een piano. Deze stamt uit een oud interi eur, even oud en majestueus als het instrument zelf is. De klank is rond en gacif- De kan delabers voor een goede kerstsfeer zijn al aanwezig. De piano is te koop tijdens de Lionsveiling op 22 maart a.s. Donderdag 27 februri wordt in de schouwburg een symposium gehouden over het thema 'Visie op agrarisch ondernemen'. Het symposium voor agrarische ondernemers wordt georgani seerd door de gezamenlijke Rabobanken Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum en Zevenrode. De bedoeling van het symposium is het uitwisselen van meningen en visies die over dit thema bestaan. Dat zal gebeuren aan de hand van een drietal onderwerpen; milieu, markt en innovatie, De onderwerpen worden belicht door middel van videobeelden waarin ondernemers uit de omgeving aan worden getoond. Daarna zullen de forumle den hun visie op het thema en de ondwerwerpen geven. De organisatie heeft achter de tafel vier deskundigen uitgenodigd. Ria Beckers is voormalig politica voor onder meer de PPR en Groen Links en tegenwoordig voorzitter van de stichting Natuur en Milieu. Naast haar zitten twee hoogleraren aan de Landbouwuniversiteit van Wageningen, G. van Dijck en J. van der Ploeg. Van Dijck is tevens direc teur van de Nationale Coöperatieve Raad voor land- en tuinbouw en was nauw betrokken bij het nationale landbouwdebat 'Terzake'. Z'n col lega Van der Ploeg doceert in Wageningen rurale sociologie en deed daarvoor tien jaar onderzoek in Zuid-Amerika en Afrika. De vierde forumdeelnemer is ir. Luteijn, voor zitter van de Cebeco-Handelsraad, oud-voorzitter van het Landbouwschap en voormalig kamerlid. De presentatie is in han den van M. Geessink, hoofd agrari sche communicatie bij verzekeraar Interpolis. Aan het symposium kunnen 500 agrarische relaties van de drie ban ken met hun partners en eventuele bëdrijfsopvolgers deelnemen. Zij worden via de Rabobanken uitgeno digd. Enkele vastelaovesvierders hebben in een flat in Brukske benauwde momenten gekend. Hoewel de lift duidelijk aangaf dat er slechts zes per sonen inmogen, probeerden zij met z'n negenen de gang naar beneden te maken. Door deze overbelasting kwam de lift te laag tot stilstand waar door de deur op slot bleef. Het negental kon na meer dan een uur wach ten uiteindelijk bevrijd worden uit hun letterlijk en figuurlijk benarde positie. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 v.o.f. Loon- en grondverzetbedrijf Handel in zand en grint TVansportbedrijf Gevraagd voor spoedige indiensttreding ter versterking van onze grondverzetafdeling (zonder ervaring onnodig ter reageren) Peelheideweg 12, 5966 PJ America telefoon 077-464 16 92 WH/fvt zwart-wit kopieën kleurkopieën vergroten» verkleinen inbinden boekbinden ringbanden spiraliseren plastificeren thermisch lijmen in omslag boren rillen snijden stanzen slitten perforeren broeken 50,- blouses 35,- blazers 95,- O D IV1 O O E Het Overloons Toneel speelt zondag 23 februari 'Verwarringen', een scherpe psy chologische schets van het mense lijk gedrag, verpakt in drie komi sche eenakters. Het stuk van de Engelse succesauteur Alan Ayckbourn is de jubileumvoor stelling van het Overloons Toneel, dat in 1996 negentig jaar bestond. Een bijzonder jubileum, waarbij vorig jaar uitvoerig werd stilge staan. In de lange historie van het Overloons toneel springen naar voren het openlucht-theater dat het dorp, vele jaren als enig in de omge ving, bezit. Een ander hoogtepunt is de toernee die het Overloons gezel schap direct na de bevrijding maak te. In verschillende plaatsen in Nederland, onder meer in Den Helder, werd Antoon Coolen's 'Kinderen van ons volk' gespeeld. Daarvoor en daarna passeerden de grote en de kleine auteurs de revue in de uitvoeringen van de toneelver eniging. Het laatste grote wapenfeit van het Overloons Toneel dateert uit 1994. Vijftig jaar na de slag om Overloon speelde HOT op indruk wekkende wijze de meest bewogen maanden van het Brabantse dorpje na. EENAKTERS Bij het negentigjarig bestaan koos de toneelvereniging voor 'Verwarringen'. De Engelse schrij ver Alan Ayckbourn schreef het stuk in 1974. Het bestaat eigenlijk uit vijf losse eenakters, die los van elkaar staan, maar ook één verhaal opleveren. HOT speelt drie eenak ters, getiteld. Moderfiguur', 'Gezellig samen een borreltje' en 'Het weldadigheidsfeest'. In elk stuk worden relaties doorgeprikt en menselijke zwakheden blootgelegd op een manier die de toeschouwer herkent, maar waarom hij tegelijker tijd kan lachen. De voorstelling van het Overloons Toneel begint zondag 23 februari om 20.00 uur. Het Piëlhaas Vastelaovesmonument Vastelaovend 1997 is weer voor bij. Een schitterende vastelaovend, dankzij enerzijds het weer en ander zijds door onze geweldige voorgan ger prins Paul III. Iedere rechtgeaar de vastelaovesvierder heeft hem de afgelopen dagen in zijn vastelaoves- hart gesloten. Vastelaovend is van oudsher een feest met een bijzondere hoge cultu rele waarde. Cultuur waarbij de humor voorop staat. Wat humor is heeft men deze dagen kunnen belui steren via de radio of degenen die live aanwezig bij de prinseninstalla tie zaterdagmiddag in het gemeente huis of zondagmorgen tijdens de H. Mis in de Grote Kerk. Wat prins Paul met name afgelo pen zaterdag tijdens de installatie ten gehore bracht was recht uit het hart gegiepen en was een en al humor. Zondagmorgen tijdens de H. Mis liet hij nog eens een keer horen hoe serieus en humor geweldig goed samen gaan tijdens zijn dankwoord. Ook de preek van opperboer Piet Cup was in één woord fantastisch. Zoveel humor in een verhaal door drenkt met een serieuze ondertoon. Dit was alleen maar genieten. Daarnaast liet deken Coenen, welis waar met een andere kieps op, horen dat ook hij humor kan laten mee werken in een H. Mis. Piet Cup vertelde in zijn preek dat we zuinig moeten zijn op deze cul tuur. Vastelaovend kun je niet leren maar moet je van kinds af aan mee gekregen hebben is dan ook een uit spraak met een diepere achtergrond. Natuurlijk kan iedereen ingroeien in de vastelaovend als men maar een echt vastelaoveshart heeft. Maar willen wij die cultuur blijven behou den zullen wij onze kinderen van kinds af aan en op de scholen de vastelaovend moeten bijbrengen op de juiste waardë. En die waarde is de humor. Humor kan ook zijn het bedenken van 'stuntjes' maar dan moet het ook een stunt zijn. Hel 'jatten' van goederen en er vervolgens niets meer mee doen heeft niet met humor te maken. Zo ook met het Piëlhaas vastelaovesmonument. Enkele vastelaovesvierders die. naar wij mogen aannemen, van kinds af aan opgegroeid zijn met vastelaovend vonden het nodig om de haas van het vastelaovesmonu ment zaterdagavond te 'jatten'. Enkele van de programma-onder delen van de Piëlhaas zijn de ope ningsceremonie op zondagmiddag en de sluitingsceremonie op dins dagavond. Voor een prins één van de mooiste momenten tijdens deze drie dagen. De opening namelijk waar hij ten overstaan van hel hele volk de sleutel van Rooi overhandigd krijgt en vervolgens de vastelaovend opent door middel van het onthullen van het monument. Zo ook op dins dag waar de sluiting een feit is als het monument weer gezakt is en de haas weer is teruggekropen in zijn schulp. Deze beide onderdelen wer den dit jaar sterk gedevalueerd dankzij het 'jatten' van de Piëlhaas. Jammer vooral voor deze gewel dige prins Paul III. Ik vind met name het zich iets toeëigenen wat van een ander is niet horen bij de vastelaovend. Had men desondanks zondagmiddag om 14.11 uur bij voorbeeld onder politiebegeleiding en als boeven verklede 'gabbers' deze haas teruggebracht, hadden we kunnen spreken van een stunt welis waar tussen aanhangtekens. Maar om helemaal niets meer van zich tc laten horen kan niet de waardering wegdragen van de verantwoordelij ke commissie Ceremonie en Protokol. Misschien dat de personen die hiervoor verantwoordelijk waren zich alsnog een 'echte stunt' kunnen laten invajlen en prins Paul wellicht kunnen verrassen met een goedma- kertje. Namens Commissie Ceremonie en Protokol van VV De Piëlhaas, Theo Janssen, voorzitter Vernielingen Maandag om ongeveer 17.30 uur werd een rode PTT brievenbus, die aan de gevel van het Postkantoor is geplaatst, vernield. De in de brie venbus gedeponeerde poststukken lagen her en der verspreid. Cafébezoekers zagen een en ander gebeuren en wisten de rondslinge rende poststukken te vergaren en deponeerden die in de andere brie venbus, zodat de schade beperkt bleef. In de nacht van maandag op dins dag werd met een steen een ruit van een aan de Eindstraat gelegen tan dartsenpraktijk vernield. Een in een tuin van een woning aan de Kruidenlaan staande buiten lamp werd in de nacht van maandag op dinsdag vernield. Schade ƒ400,-. Een betonnen zon, aan een woning aan de Akelei, was in de nacht van dinsdag vernield. Een 23-jarige Eindhovense bemerkte zondagmorgen bij terug keer bij haar aan de Henseniusstraat geparkeerde auto, dat er enkele deu ken in het plaatwerk waren getrapt. Tevens was de antenne afgebroken. De schade bedraagt enkele honder den guldens. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7