Een eigen onderneming starten? "Doorbraak? 't Is meer doordoen" LIONS VEIUNG1997 d REGIOKALENDER Reinbert de Leeuw speelt Satie in Theehuis Veel publiek bij synchroonzwemshows Spio The Treble Spankers in De Volle Maan Verloren en gevonden voorwerpen Geslaagd Dansen in De Wis Spreekuur Rabobank VALENTIJNS- BRUNCH Geweld binnen relaties Country-line dansen iets te verkopen? Del: 04-73-55-I 640 PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS .;PEEL EN MAAS Donderdag 13 februari 1997 - Pagina 3 Limburgse zanger/liedjesmaker Gé Reinders: Bij een beperkt aantal liefheb bers en radiomakers geldt Roermondenaar Gé Reinders al aren als een groot talent. Na een ïalf leven op poppodia en in café's gespeeld te hebben, zei hij enkele jaren geleden de rokerige zaaltjes vaarwel en zocht de klei ne theaters op. En ging van het Engels steeds meer over op z'n eigen taal, het Midden- Limburgse dialect. Een stap die Gé, het publiek en de muziekcri tici goed bevallen is. Z'n laatste CD 'Truuk nao aaf' verkoopt zeker zo goed als z'n vorige 'Blood' en de Roermondenaar zingt z'n dialect-liedjes in heel Nederland. Bovendien was de CD aanleiding voor Toon Hermans ^om Gé te vragen de productie van z'n jongste CD te doen. Het gaat Reinders artistiek dus voor de wind. Van een doorbraak wil hij niet spreken. "Het is meer doordoen". Een gesprek met de liedjesschrijver en zanger, die vrijdag 21 februari voor de twee de keer optreedt in het Theehuis. (door Bert Albers) Hotel de la Station in Roermond is er een van het type zoals elke siad mot een station ze heeft: hout en Perzische tapijtjes bepalen de sfeer. In het café zijn enkele tafels bezet. In een hoek vier zakenmen sen, strak in het pak. Aan een tafel tje bij het raam zitten twee oudere dames en een heer. Met koffie, •et en sigaar bespreken ze de Roermondse toestanden. Uit de boxen klinken Toots Thielemans en Julio Iglesias. Gé Reinders arriveert op de fiets. Dus daarvan heeeft hij dat verwaai de kapsel. Hij woont aan de andere kant van de stad, een minuut of tien fietsen. Gé Reinders is Roermondenaar, hoewel hij de eer ste zes jaar van z'n leven in Helden- Bcringe doorbracht. Behalve artiest geeft hij twee dagen per week muziek aan de zmok-school De Ortolaan in Roermond. ZMOK staat voor Zeer Moeilijk Opvoedbare Kinderen. Vooral gedragsproblemen. "Veel zingen", antwoordt Gé op de vraag hoe je aan zulke kinderen muziekles geeft. "Van alles, de Kelly Family, Marco Borsato, de hele zwik". Limburg en muziek. Twee belangrijke zaken in het leven van Gé Reinders. Want hoewel hij lange jaren vooral Amerikaans georiën teerde muziek maakte, met soms een knipoog naar Van Morrisson, bleef hij een Limburgse muzikant. Die ook in het dialect liedjes maak te. In de jaren tachtig kenden luiste raars van Omroep Limburg de stem van Reinders, die op verzoek van de regionale omroep regelmatig een muzikaal kleinood in het Limburgs componeerde. Op z'n laatste Engelstalige CD, 'Blood' uit 1993, stond al één dialectnummer en het repertoire van de daaropvolgende theatertoernee was half Engels, half Limburgs. De verschuiving van het popcir cuit naar het theater en van Engels naar Limburgs gingen bij Reinders liand in hand. "Dialect raakt mij gewoon dieper. En dan kan je het publiek ook dieper raken. Het gaat uiteindelijk niet om welke taal je gebruikt. Het gevoel dat je over brengt, daar gaat het om. En als dat in het dialect beter lukt, dan moetje dat doen". Het resultaat was uiteindelijk een cd in de eigen taal. Gé's platen maatschappij zag er weinig in en dus besloot de Roermondenaar z'n liedjes in eigen beheer uit te bren gen. 'Truuk nao aaf is zowel artis tiek als commercieel een succes voor Reinders. Hij wordt ineens één van de beste liedjesschrijvers van ons Nederland genoemd. Terwijl er muzikaal en ook qua onderwerpen niet eens zo vreselijk DE A. JAARGETIJ DEN ifcüas/ JjUfU* ee*i CMtfileet é*tt&Uewi Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Kerkstraat 47. Tegelen, tel.: 077-3731573 Zaterdag 15 februari is er een efiptreden van The Treble Spankers. Muziek gebaseerd op de 60er jaren nde stijl van The Shadows en The ipotnicks. De vette knipoog naar de aren zestig, uitgevoerd door een opband uit de negentiger jaren, forig jaar stond hun cd Hasheeda vekenlang hoog genoteerd in de cd op 100. Hun optredens op Pinkpop n Lowlands vorig jaar, sloegen in lis een bom. Hun muziek is weerbarstig en mysterieus. Muzikale allesvreters met lak aan trends en uiterlijk ver toon is een kwalificatie die hen is toegeschreven. Zorg dat je de Treble Spankers te zien krijgt voor zij de wereld veroveren. Het voorprogramma (The Welltones) begint om 22.15 uur. The Treble Spankers betreden om 23.30 uur het podium. Entree ƒ15,- voorverkoop; ƒ17,50 dagkassa. Voorverkoop bij Music World en De Volle Maan. In de Peel en Maas Regiokalender vindt ii een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, programma. Zaterdag 22 februari: Open huis van 10.00 tot 14.00 uur bij de Hogeschool Venlo. Studenten an de opleiding economie, techniek, logistiek en PABO staan belangstel enden te woord. Voor info: Odiel Coopmans, (077) 354 66 66. T/m 14 april: Tentoonstelling figuratief expressionisme in museum De Wieger in 'eume. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin iratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. useum De Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deurne. Geopend ïta dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tot eind 1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De «positie gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 ot 1950. Te zien is onder meereen nieuwe aanwinst, de garderobe uit eind 'orige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daaraan is dat het Set alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer bewaard gebleven doordeweekse kleding. igU; dus veel is veranderd. Gé Reinders schrijft liedjes over wat hem bezig houdt: z'n omgeving, vriendschap, liefde, het ouderschap. En over z'n Limburgse wortels. De aandacht voor de persoon van Gé nam nog toe toen bekend werd dat niemand minder dan Toon Hermans de Roermondenaar had gevraagd om z'n nieuwe cd te pro duceren. Degenen die nog niet overtuigd waren van Reinders' kwaliteiten waren het nu. "Het is echt een ongelooflijk ver haal", zegt Gé, die het ook voor de zoveelste keer nog graag vertelt. De directe aanleiding vormde een krantenartikel waarin Gé een krui sing tussen Toon Hermans en een popmuzikant werd genoemd. Hoewel hij zelf de vergelijking erg geflatteerd vindt- "Wat die man kan, kan niemand, ook nu nog niet"- stuurde Gé een demobandje van z'n nieuwe cd naar de cabare tier. "Twee weken later stond een bericht op m'n antwoordapparaat: Toon Hermans wilde mij als produ cer voor z'n studio-cd 'Ik zing van het leven'". Ook dit project oogstte lof en inmiddels zijn Hermans en Reinders aan een nieuwe cd voor Toon bezig. Gé werkt eveneens aan een nieu we cd. Uiteraard opnieuw in het Limburgs. In september is de bedoeling dat de schijf klaar is. Tot begin mei speelt Gé Reinders voor al nummers van 'Truuk nao aaf in een twintigtal voornamelijk kleine re theaters. Opvallend aan de speel lijst: slechts twee keer doet Gé Limburg aan. De rest van de tijd zingt hij z'n Limburgse chansons in plaatsen als Zwolle, Purmerend, Spijkenisse en Rotterdam. "Het gaat geweldig. Toen ik begon dacht ik ook 'Nou blijf ik wat dichter bij huis', maar dat pakte heel anders uit. Dialect is universeler dan je denkt. De mensen begrijpen de boodschap toch. Ook in Duitsland en België. "We hebben 'n keer in Aken gespeeld. Ze lachten zelfs om de möpkes. De stichting Conamus heeft me benaderd om op een muziekbeurs in Keulen te spelen". Gé Reinders is blij met de twee stappen die hij de laatste jaren heeft gezet: richting theater en richting eigen taal. Hij deed het uit artistie ke overtuiging. Wat eruit is voort gekomen is mooi meegenomen, maar is niet essentieel. De Roermondenaar blijft met twee benen op de Limburgse bodem. Hij houdt z'n baan als muziekleraar erbij, omdat dat ook leuk is om te doen. "Ik speel veel, met goede muzikanten. Als ik zo de rest van m'n leven kan doorgaan, ben ik dik tevreden". Gé Reinders speelt vrijdag 21 februari in het Theehuis van het Odapark. Hij wordt begeleid door Charles Nachtzaam (bas sen) en Cor Mutsers (gitaren, djembé). Het concert begint om uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bijen kosten In het tijdvak van 28 januari tot en met 2 februari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Diverse bankpasjes: Rabo, Postbank, zowel Euro als Giro; Nederlands keuringsbewijs voor personenauto; portemonnee met ƒ150,- en div. pasjes; portemonnee met ƒ100,- en div. pasjes; Kentekenbewijs deel I. II en III; kentekenbewijs deel I en II; keu ringsrapport APK; OV-jaarkaart; autoradio, merk Pioneer. VERMIST Jack Russel terriër, reu met witte vlekken, naam Barmy. GEVONDEN Bankpas ABN/Amro; damesbril, goud met zwart montuur; leren handschoenen in wollen handschoe nen; modem merk Trust 33 K2; kin derportemonnee, opdruk Alfred Kwak, met wat kleingeld. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Aan de HTS te Eindhoven rich ting electronica is Mathijs Derkx uit Ysselsteyn geslaagd. Maandag 17 februari is er weer een gezellig 50+-bal in gemeen schapshuis De Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. Hebt u vragen rond het starten van een eigen onderneming? Elke vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. Venray-Oostrum.teL (0478) 530 247 Zevenrode, tel. (0478) 530 444 zondag 16 febr., aanv. 11.30 uur voorgerecht, soep, koud/warm brunch buffet, dessert buffet, koffie, thee, jus d'orange inbegrepen, volw. 32,50 kinderen 5-12 jr 15jOO Met uw kortingspas 2de persoon CjRATIS 0478-589393 Leunseweg 20 Venray Geweld tegen vrouwen in relaties, beter bekend als vrouwenmishande ling, is een veel voorkomend pro bleem. Vrouwen die hiermee te maken hebben (gehad), vinden het vaak moeilijk om hiermee naar bui ten te komen. Fiom Noord- en Midden-Limburg start op korte termijn een gespreks groep in combinatie met een trai ning zelfverdediging/weerbaarheid voor vrouwen die in de relatie mis handeld zijn of worden. Het doel van deze groep is (h)erkenning en ondersteuning vinden bij elkaar, leren hoe het geweld te stoppen of te verwerken en leren om te gaan met de gevolgen van de mishandeling. Er wordt gewerkt aan de hand van thema's zoals grenzen stellen en schuld- en schaamtegevoelens. In de training worden o.a. vaardigheden geoefend die vrouwen in staat stel len voor zichzelf op te komen. Vrouwen voelen zich dan sterker en hebben meer zelfvertrouwen. De groep start op 3 maart. In totaal vinden vijftien bijeenkomsten plaats op maandagmiddagen van 13.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen naar: Fiom Noord- en Midden-Limburg, Goltziusstraat 12, Venlo, tel. 077-3548507. Met ingang van zondag 2 maart start de countrydansclub The Red Valley Country Dancers met een nieuwe beginnersgroep. Het afgelopen jaar is deze vorm van dansen steeds populairder geworden in Nederland en zeer zeker ook in deze regio. Onder des kundige leiding van een ervaren dansleraar op het gebied van count ry- en westerndansen wordt er wekelijks anderhalf uur les gegeven. Naast het individuele linedansen in groepen worden er ook regelmatig koppeldansen geleerd. Belangstellenden zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen tijdens de les op zondag avond 23 februari vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis De Wis, Matthiasstraat 2 te Castenray. De beginnerscursus start op zon dag 2 maart en is wekelijks van 19.30 tot 21.00 uur. Ook gevorderden zijn vanaf 23 maart van harte welkom om zich aan te sluiten bij de groep gevorder den die iedere zondag les heeft van 21.00 tot 22.30 uur. De kosten zijn zeer gering. Hiervoor hoeft u het in ieder geval niet te laten. Informatie kan ingewonnen wor den bij Wim van Bracht, tel. 0478- 512861, Nel Willemssen, tel. 571634 of Henk Claessens, tel. 580490. Zondag 16 februari geeft pianist Reinbert de Leeuw een concert in het Theehuis. Deze musicus van wereldformaat is ook dirigent en componist. Als uitvoerend musicus richt hij zich op laat-negentiende en twintigste eeuwse muziek. Zeer goed is een reeks verkenningen ont vangen van nieuwe muziek die Reinbert de Leeuw samen met Cherry Duyns maakte en die door de VPRO is uitgezonden. In de jaren zeventig heeft Reinbert de Leeuw een opname (toen nog op LP) gemaakt van werken van Erik Satie. Recent is een nieuwe opname gemaakt, nu vanzelfsprekend op CD. Op het programma van 16 febru ari zal alleen werk van Satie te horen zijn. Er zijn geen plaatsen meer beschikbaar. De twee synchroonzwemshows die de synchroonzwemsters van zwemvereniging Spio vorige week zaterdag opgevoerd hebben in zwembad De Sprank te Venray, heb ben bijna 500 bezoekers getrokken. Het publiek heeft waar voor zijn geld gekregen, want beide shows mochten er zijn. Het centrale thema van de beide voorstellingen was 'Reis om de wereld'. Onder leiding van professor Doedink werd een reis gemaakt langs vele landen middels de reismachine. De belangstelllen- den kregen achttien onderdelen te zien, zowel dansen in het water, gezwommen door groepen van ver schillende grootte, als dansen op de kant. Alle 58 synchroonzwemsters heb ben de kans gekregen om op eigen niveau te laten zien wat ze kunnen. Uniek was de openingsdans, gezwommen door alle 58 zwemsters tegelijk. Dit was een van de moei lijkste, maar wellicht ook een van de mooiste onderdelen, waar de zwem sters ontzettend veel voor geoefend hebben. Immers, al vanaf de zomer vakantie werd er wekelijks voor deze show getraind. Wat is synchroonzwemmen eigenlijk? Synchroonzwemmen, tot voor kort kunstzwemmen geheten, is niet alleen zwemmen op de maat van de muziek maar vooral een zodanige afwisseling van figuren en zwemslagen, en delen van figuren en zwemslagen op de maat van daartoe geschikte muziek, dat daar door een harmonieus en esthetisch geheel ontstaat. Het synchroon zwemmen wordt vooral door meis jes beoefend. Om deze tak van zwemsport te beoefenen is niet alleen een goede conditie, lenigheid en doorzettingsvermogen nodig. Men dient in ieder geval het A- en B-zwemdiploma te hebben. En ver der is een goed maatgevoel, samen werking en gevoel voor muziek belangrijk. Mocht je synchroonzwemmen eens willen uitproberen, dan ben je van harte welkom in zwembad De Sprank op zaterdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur. Dan zwemmen de jongste meisjes. Verder is er iede re zaterdag droogtraining in gym zaal Coninxhof van 15.45 tot 16.45 uur. Wellicht tot ziens bij het synch roonzwemmen! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker en P Henkes: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 1 1.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot I 1.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. van HEK, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-527066 maandae-donderdas 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woeasdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3