ceet 1/ettnoj- Boerenbruidspaar van De Karklingels Boerenbruidspaar van De Spurriemökke Boerenbruiloft De Zagewetters Boerenbruidspaar Hedsbuule Boerenbruidspaar 't Dartele Veulen "t Gaolde Paert' voor Jan Fleurkens De Kluutjes Vredepeel 'De Beste Knuppel 1997' voor Piet Steeghs reünie/ feest avond Hazekeutel Carnavals disco in 't Schöpke Carnavals concert in Oostrum Inschrijven Optocht 1997 Schanse knuppels Hazinne- aovend PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Prinsen Keieschieters Geysteren Hazekeutel 3x11-jarig bestaan Kemphaneriek BS De Kemp PEEL EN MAAS Donderdag 30 januari 1997 - Pagina 9 Op een goed gevuld en gezellig Aldewieverbal in het gemeen schapshuis is het Boerenbruidspaar 1997 bekend gemaakt. Het podium was door de organisa tie omgetoverd in een schuur waar de buurt en familie bij elkaar was gekomen om gezamenlijk de voor bereidingen te treffen voor het 25- jarig huwelijksfeest. Duidelijk héél anders dan voorgaande jaren. Door Wim Nielen, de organisator vanuit de carnavalsvereniging, werd de nieuwe ceremoniemeester in de persoon van Henri Kessels aan het publiek voorgesteld. Beurtelings kwamen de bakker en de slager binnen om de bestellingen op te halen voor het grote feest op carnavalsdinsdag in het gemeen schapshuis. Ook de pastoor, die lie ver een borreltje nuttigde, kwam op bezoek om de 'mis' door te spreken en de 'gezinsbijdrage' te regelen. Door middel van het gezelschaps spel 'kienen' werden enkele prijsjes verkiend maar ook kwamen op de geldige 'kien' de ouders van de bruid Mia en Leo Lenssen en de ouders van de bruidegom Toos en Joos Linskens tevoorschijn. Een 'superkien' was er voor Tiny en Jan Kreutz die er op carnavals- dinsdag een onvergetelijke zilveren boerenbruiloft van gaan maken. Het geheel werd prima gepresen teerd door Henri Kessels met onder steuning van Wim Nielen. Prins Dave I Als 36e prins van Aostrum, Lull, Boshuuze. Graaf van de Stations weg, Hertog van de Waterdüvels, Baron van ut Aostrums Melkhuus- ke. Beschermhieër van alle plaentjes en struukskes. Ridder van de Goetzenhof is gekozen Dave I (Dave Moorrees). Ter gelegenhéid hiervan zal een receptie gehouden worden in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat 1, 5807 BJ in Oostrum. Deze zal worden gehou den op zaterdag 1 februari om 20.11 uur. De Eikenhofkapel zal deze avond voor de muziek zorgen. Het boerenbruidspaar van de Oirlose Spurriemökke wordt gevormd door Dominique van Antoon van Gerritsen Hein uit de Achterhoek en van Anou van Naus Sjaak van de Geiten (Dominique Gerritsen) en Marcel van Jac van Martens Joseph van de Knöllekes en van Anneke van Kemmelings Gradje van de Spurriemökke (Marcel Martens). Zij worden carnavalsdinsdagmid dag om 14.49 in gemeenschapshuis De Linde in de onecht verbonden, waarna aansluitend receptie. De organisatie is dit jaar in han den van de buurt Geguhooi. Fanfare St. Oda die dit jaar in Merselo bij de Zagewetters de boe renbruiloft organiseert, heeft het afgelopen weekend het boeren bruidspaar van 1997 bekendge maakt. Het zijn Marcel Janssen en Trudy Bouten. In het dagelijks leven zijn zij vriend en vriendin. Zij zullen op vastelaovesdinsdag door ambtenaar Theo Koppus in de onecht worden verbonden. Op zaterdag 1 februari is het Aid Wieverbal, aanvang 21.11 uur in zaal 't Anker. Dit is een bal wat ieder jaar populairder wordt bij de Zagewetters. Zoals ook andere jaren zijn er op deze avond weer prijsjes te verdie nen voor de mooist verklede een ling, kleine groep 2 t/m 6 personen, midden groep 7 t/m 11 pers, grote groep 12 personen of meer. Wie dat zullen zijn zal gejureerd worden door de raad van elf. In Heide vieren de Hedsbuule dit. jaar hun lxl 1-jarig bestaan van de boerenbruiloft. Het bruidspaar 1997 wordt gevormd door: Mie van Luiiewe Naad ziene Lei uut Cassele en Mie van den Gastendonck uut Horst en Sjaak van Steeges Toén en Smid zien Marie uut Mersele (Sjaak en Mia Poels-Heldens). Zij zullen op carnavalsdinsdag in de onecht worden verbonden in de Gelderkoel, aanvang 14.33 uur. Het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen in Veulen wordt dit jaar gevormd door Elly, doch ter van Janssen dora van de Gennepse Hei en van Arntz Pietje kantonnier uut Oeffeit en Bert, zoon van Ewaltz Fientje van 't Steegsbroek en van Smets Tontje van de Lorbaan. Zij zullen op carna valszondag door prins Sef III in een onecht huwelijk met elkaar ver bonden worden. De Schanseknuppels Castenray Dit jaar hebben de vijf helpende Castenrayse vereniging en SJWC, in samenspraak met cv De Schanseknuppels unaniem besloten om de orde van verdienste 'De beste knuppel 1997' toe te kennen aan Piet Steeghs. Deze orde van verdienste wordt uitgereikt aan personen, ver enigingen of instanties als blijk van waardering voor hun inzet binnen de 'Caselse' gemeenschap. Piet Steeghs heeft zich, vanaf het moment dat hij in 1964 vanuit het Meterikse in Casele neerstreek, op velerlei wijzen nuttig gemaakt voor de Castenrayse gemeenschap. Piet was gauw ingeburgerd in het Castenrayse, zeker nadat hij na een wandeling door het doip in het café belandde. Daar werd hij op de hoog te gebracht van het Castenrayse ver enigingsleven en het reilen en zeilen binnen de gemeenschap. Al gauw hierop nam Piet plaats in het bestuur van de plaatselijke tuinbouwvereni- ging- Piet en zijn echtgenote Cis waren neergestreken op een boerderij aan de Lollebeekweg alwaar zij met tuinbouw en het houden van varkens de kost verdienden. Vandaar ook dat Piet één van de mede-initiatiefne mers was van de varkens-studieclub, die opgericht werd vanuit de var kenshouderij. Vanaf de oprichting in '69 tot '86 was Piet voorzitter van deze club. Ondertussen werd in Castenray de dorpsraad nieuw leven in geblazen. Deze dorpsraad had enkele jaren niet gefunctioneerd. In 1974 vond er op initiatief van de verenigingen een herstart plaats van dit bestuurlijk orgaan. Ook hiervan nam Piet de bestuurshamer ter hand en vervulde deze taak tot 1984. Vanuit de dorpsraad kwam ook het initiatief voor de oprichting van een blaaskapel, wat later omgezet werd in een fanfare. Piet werd voorzitter van deze oprichtingscommissie en toen in 1977 de oprichting een feit was ver vulde hij nog vijfjaar het vice-voor- zitterschap van deze vereniging. Steeds meer mensen, cq vereni gingen raakten doordrongen van Piet's bestuurlijke kwaliteiten. Vandaar ook dat hij in 1976 benoemd werd tot voorzitter van de LLTB afdeling Castenray. Tot op de dag van vandaag hanteert hij hier nog steeds de voorzittershamer. Toen Castenray in 1983 een groot feest te vieren had in verband met het 50-jarig bestaan van de parochie nam Piet plaats in de commissie die de organisatie van dit festijn op zich nam. Verder was Piet ook secretaris van de bouwcommissie die in 1986 de verbouwing van het gemeenschaps huis in Castenray begeleidde. Daarnaast is hij ook nog vele jaren lid van toneelvereniging Vondel. Van deze vereniging vervulde hij ook van 1983 tot 1992 het voorzit terschap. Verder is hij op dit moment ook nog bestuurslid van Saweco waar van hij ook vier jaar op de voorzit- tersstoel gezeten heeft. Voor deze jarenlange inzet voor de gefiele gemeenschap zal aan Piet op carnavalsmaandag 10 februari om 20.1 I uur door prins Geert II de Orde van Verdienste worden uitge reikt. Wij geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Piet te feliciteren met de ontvangst van deze onder scheiding en erkenning door de Castenrayse gemeenschap. Foto: Foto Hoedemaekers De Hazekeutel viert dit jaar haar 3x1 1-jarig bestaan. Dit moet uiter aard volop worden gevierd. Daarom vindt een jubileumreceptie plaats op vrijdag 7 februari van 19.49 tot 21.19 uur in de jeugdtent op het Henseniusplein. Iedereen is natuur lijk van harte welkom. De avond wordt voortgezet met een reünie voor alle Hazekeutels en oud- Hazekeutels. Tevens zal op deze feestavond de Orde van de Hazekeutel uitgereikt worden. Ter opwarming voor het carna- valsgebeuren organiseert de Wijkvereniging Veltum aanstaande zaterdag 1 februari weer haar jaar lijkse carnavals-disco in wijkge- bouw 't Schöpke. Alle kinderen uit de wijk vanaf ongeveer 6 jaar kun nen hier van 19.00 tot 22.00 uur terecht en zich uitleven met dansen, hossen en springen op de muziek van drive-in-disco Atlantico. Tijdens deze avond zal ook de jeugdprins Michiel I met zijn gevolg van de Hazekeutel een bezoekje brengen en aan de leukst verklede bezoekers enkele prijsjes uitreiken. Daarnaast kunnen degenen die dat willen een mini-playback, zang of buut ten beste geven. De entree bedraagt ƒ1,50 voor leden van de wijkvereniging en ƒ2,50 voor niet-leden. Op maandag 3 februari geeft har monie Sub Matris voor de negende keer een Carnavalsconcert. De Oostrumse harmonie en het tamboerkorps, beiden onder leiding van Piet Poels, laten u genieten van een afwisselend programma met onder andere country en western, filmmuziek, rock roll en muziek uit de zestiger en zeventigerjaren. Daarnaast zullen ook de carnavals schlagers niet ontbreken. Het programma wordt aangekleed met humoristische acts, zang en dans, waarbij in hoofdzaak gebruik gemaakt wordt van de aanwezige talenten van de eigen leden. Elk jaar wordt uitgegaan van een thema dat ook in de kleding tot uitdrukking komt. Dit thema wordt ook verwerkt in de optochten in Oostrum en Venray op carnavalszondag en - maandag. Dit jaar zal tijdens het carnavals concert aan ons erelid Ser Kessels de Orde van Verdiensten uitgereikt worden. Zoals de laatste jaren belooft ook dit concert weer een geweldig fes tijn te worden. Vanwege de grote toeloop en het beperkte aantal zit plaatsen worden in de foyer tv's geplaatst zodat ook daar de bezoe kers de uitvoering in de zaal kunnen volgen. Het concert vindt plaats in het gemeenschapshuis en begint opm 20.00 uur. Zondag 2 februari bestaat nog de mogelijkheid om u op te geven voor de vastelaovend optocht 1997. Daags na het Vorstenhal wordt er traditiegetrouw nog door velen een inschrijfformulier voor de optocht ingevuld. Het afgelopen jaar trok er door Rooy een optocht die maar liefst 20% meer deelnemers kende dan de tocht van 1995. We zijn benieuwd wat 1997 gaat brengen. De politie zal dit jaar niet alleen de optocht openen maar zelfs ook slui ten. Met twee politiemannen in het prinselijk trio moet deze optocht wel van het begin tot het einde goed verlopen. Dit moetje meemaken. Ook de Hazekeutels kunnen zich hier zondag opgeven. Tot zondag in café 't Upke (11.30- 13.00 uur). Boerenbruidspaar Het boerenbruidspaar bestaat uit: bruidegom Jan van Martes Wullem en Mette To (Jan Tacken) en bruid Truus van Kelders Ben en Beyenburgs Trui (Truus Tacken) De boerenbruiloft is op dinsdag avond 11 februari in gemeenschaps huis De Wis in Castenray. Foto: Foto Hoedemaekers Jeugdprins en -prinses Op zondag 2 februari is er een receptie voor de jeugdprins Sander I (Dinghs) en jeugdprinses Ellen (Geerets). Deze receptie begint om 15.11 uur in gemeenschapshuis De Wis. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Deze hoge dorpsonderscheiding is aan de 62-jarige, geboren en geto gen Veulenaar Jan Fleurkens toege kend omdat hij zich gedurende een reeks van jaren heeft ingezet en zich verdienstelijk heeft gemaakt op velerlei gebied voor de dorpsge meenschap Veulen. Het begon al op jeugdige leeftijd met het voorzitterschap van de Jonge Boeren. Vele jaren was hij actief lid van het Kerkelijk zangkoor. Later stapte hij over naar joekskapel Luuster Efkes waarin hij sinds de oprichting, dertien jaar geleden, zijn partijtje mee blaast op zijn tuba. Jarenlang was hij secretaris van het schoolbestuur en van de vereni gingsraad. Veel werkuren heeft hij bij het opknappen van de vernieuwing van het Dorpsplein gestoken, en de hier aan voorafgaande besprekingen en vergaderingen als lid van het comité Dorpsplein. Inmiddels heeft hij ook al twintig jaar zitting in het bestuur van de Dorpsraad en sinds drie jaar is hij lid van het Kerkbestuur. Voor al deze werkzaamheden en zijn grote inzet bij allerlei gebeurte nissen en dit gedurende vele jaren in het belang van de leefbaarheid van de dorpsgemeenschap, wordt hem nu deze huldigingen aangeboden die zal plaatsvinden op dinsdag 11 februari, wanneer hij 't Gaolde Paert met bijbehorende oorkonde in ont vangst mag nemen uit handen van vorst Teun die met dit gebaar de gevoelens en dank van de dorpsge meenschap zal vertolken. Foto: Foto Hoedemaekers Op donderdag 6 februari vieren alle dames weer hun eigen Hazinneaovend. Volgens traditie gaan de Hazinnen, als oude vrouw tjes verkleed, alle cafés af waar het Hazinneschild boven de deur hangt. We beginnen om 20.22 uur op de Grote Markt met een act. Daar ver wachten we iedereen voor de ope ning, die verricht zal worden door Elly, de boerenbruid van het zieken huis, ondersteund door het muzikale kunnen van de joekskapellen. Dit jaar zijn er een negental cafés aangesloten. Nieuw in de route is café De Volle Maan.Dus dames, het wordt weer een hele trip. Hier staat tegenover dat we tijd hebben tot 02.00 uur. We hoeven geen plaats te maken voor de heren. Zij zijn op deze avond NIET wel kom in de Hazinne cafés. Het feest gaat dus door tot het sluitingsuur. Zodoende heb je alle tijd om met een joekskapel mee te hossen, tot je alle café-stempels verzameld hebt. Je komt dan in aanmerking voor een Hazinneprijs. Prins Paul III met zijn adjudanten Marco en Frans zullen de verloting hiervan verzorgen. De winnaressen krijgen uiteraard hun prijs tijdens de carnaval thuisbe zorgd. Tevens wordt de winnaar van de Hansworst bekendgemaakt. We heb ben namelijk tien joekskapellen bereid gevonden onze Hazinneaovend op te vrolijken. Ook zij trekken door het centrum van café naar café, waar ze telkens een veertigtal minuten hun muzikale hoogstandjes ten gehore zullen brengen. Als je vindt dat een joeks kapel de Hansworst verdient, kruis deze dan aan op je stempelkaart. Ook zal er weer een bus rijden vanaf de kerkdorpen naar de Grote Markt. Dankzij de geweldige steun van een taxi/bus-onderneming kun nen we de kosten weer beperkt hou den en kan iedereen voor vijf gulden weer op en neer, volgens onder staand schema. Dus Dames van Groot Rooy, doe in groten getale mee, dan wordt het weer als vanouds een fantastische Hazinneavond. HAZINNEBUSJE Opstappen bij de kerk. 19.30 uur Merselo; 19.35 Vredepeel; 19.40 Ysselsteyn; 19.50 Veulen; 19.55 Heide; 20.00 Venray; 20.10 Smakt; 20.15 Maashees; 20.20 Geysteren; 20.25 Oostrum; 20.30 Oirlo; 20.35 Castenray; 20.40 Leunen; 20.45 Venray; 01.00 uur retour. Heerser over de Kluutjes is dit jaar prins Patrick (Klaassen) gewor den. Hij wordt bijgestaan door prin ses Nicole (van Hoof) en nar Tom (Janssen). Ze houden receptie op zondag 2 februari in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur. Foto: Foto Hoedemaekers Sinds afgelopen zaterdag hebben de Geysterse Keieschieters een nieuwe prins. Vrijdag en zaterdag werden de (twee weken uitgestelde) 'Knalaovende' gehouden met als sluitstuk het bekend maken van prins Pierre III (Pierre Camps). Tweemaal een volle zaal Kleeven en een grandioos programma, met natuurlijk alleen artiesten van eigen bodem. Wat opviel was de grote variatie in het gebodene, maar ook de variatie in leeftijd van de optre dende artiesten; van nog geen 20 jaar tot meer dan 60 -jaar oud. Allerlei dorpse en gemeentelijke zaken kwamen aan de orde en daar naast ook algemene grappen en grollen, zelfs gebracht door een 'professor van de loluniversiteit'. Er werd zelfs een 'kienwedstrijd' opge voerd met heuse verkoop van kaar ten in de zaal en de opbrengst was vooreen nieuw prinsenpak. Een van de 'kieners' was dan ook de nieuwe voorzitter van de carnavalsvereni ging Eric Euwals. Een groep bezong Geysteren na de eeuwwisseling als niet meer zelfstandige parochie en geannexeerd door de gemeente Venray. Dit ontlokte de presentator de opmerking: 'Nou snapt ook ieder een waarom Venray ons erbij wil hebben, dan hebben ze meteen voor het programma van Circus Mök er een paar goeie groepen bij'. Ook werd de nieuwe carnavals schlager gekozen. Van de twee inzendingen werd 'Karnaval ien 't Keieland' van Marcel Lenssen als beste gewaardeerd, zodat de Keieschieters dit jaar in een wat zui delijk ritme en met temperament van zich zullen laten horen.] Vrijdagavond was de slotact voor de aftredende prins en raad van 1996. Prins eric Euwals en zijn kornuiten leverden hun spullen zogenaamd in op de zolder van vorst Pierre en verdwenen vervolgens onder de bühne. Zaterdag was het sluitstuk dus de nieuwe prins en raad. Uit de Geysterse carnavalszuilen kwamen achtereenvolgens de vier raadsleden en de prins naar voren. Prins werd dus Pierre Camps. Pierre is 40 jaar en is geboren in Karklingelland Oostrum, maar woont al vele jaren in Geysteren. In het dagelijks leven werkt Pierre bij de Vera in Venray. Maar Pierre kent de Geysterse car naval van binnen en buiten. Tot voor kort was hij nog bestuurslid van de carnavalsvereniging. Hij is ook altijd een van de actiefste wagen bouwers in de buurt de Sleutelmennekes. Indachtig zijn beroep bij Vera heeft hij als spreuk gekozen: 'Mit de zon ien owwen bol, hedde gegarandierd veul lol'. De nieuwe raad van vier bestaat uit de volgende personen: Wiel Boom, Huub Kleeven, Geert Weijers en Berry Vink. Prins en raad recipiëren op carnavalszondag 9 februari om 20.11 uur in café 't Trefpunt. De Geysterse jeugdprins van dit jaar is Peter Janssen. Hij werd op zondag 5 januari gekozen. Hij heeft een adjudant, Ron Cox en een raad van vier, waarvan drie meiden. De jeugdprins en zijn gevolg houden ook receptie op carnavalszondag, maar al om 15.00 uur in zaal Kleeven tijdens het kinder- en jeugdbal. Foto: Foto Hoedemaekers De jeugdcarnavalsvereniging "de Hazekeutel" uit Venray viert dit jaar feest. Ze bestaan namelijk dit jaar 33 jaar oftewel in carnavalsterm 3x11 jaar. De Hazekeutel zal dit met een bescheiden feest vieren, maaf op een wijze opdat alle Hazekeuteltjes hieraan kunnen deelnemen. Het feest zal op vrijdag 7 februari beginnen. Dat is net voor carnaval, dus iedereen zal dan al volledig in carnavalsstemming zijn. Onze gehele hazekeutelclub zal die dag alle lagere scholen van het dorp Venray bezoeken. Dat wil zeggen, dat op elke school enkele afgevaardigden aanwezig zullen zijn om deze carnavalsmid dag mee te vieren. Dit zijn mensen van het bestuur, de raad van XI en garde. Op enkele scholen zal ook het prinselijk trio aanwezig zijn. Men zal dan tevens hun prinsje, prinsesje, etc. officieel uitnodigen om aanwezig te zijn op de feestmid dag op zaterdag 8 februari in de jeugdtent. Ook alle andere kinderen worden gevraagd deel te nemen aan deze feestmiddag. Vrijdag avond zal er een feest avond gehouden worden in de jeugdtent. Allereerst wordt er een receptie gehouden i.v. m. het 3x11-jarig bestaan. Iedereen is hierbij van harte wel kom om het huidige bestuur te feli citeren met dit heuglijke gebeuren. Tevens zal er de mogelijkheid zijn om een woordje te spreken tot het jubilerende bestuur. Aansluitend zal er een reünie zijn voor eenieder, die in de afgelopen 33 jaar op enerlei wijze wat voor de Hazekeutel heeft betekend. De niet betrokkenen zijn echter eveneens van harte welkom. Ook de nieuwe kleding zal deze avond aan het Venrayse publiek getoond worden. Tevens zal de Orde van de Hazekeutel uitgereikt worden, en wel aan de Hr. Thijs Smits. Thijs Smits is al 40 actief in het vereni gingsleven. Ook in die 33 jaar van de Hazekeutel heeft Thijs een zeer belangrijke rol gespeeld. Op deze avond kan men eveneens enkele fotocollages bezichtigen van de historie van deze jeugdcarnavals vereniging. Ook zullen er collages zijn van de sponsoren die het voor de Hazekeutel mogelijk hebben gemaakt tot de aanschaf van nieuwe kleding. De avond zal verder gevuld wor den met muziek en optredens. Zaterdag 8 februari zal er een feestmiddag gehouden worden voor alle Hazekeuteltjes van Venray. De van de lagere school uitgeno digde prinsjes, prinsesjes, etc., zul len een mooie onderscheiding van de Jeugdprins ontvangen. De groepen, welk deze middag een optreden verzorgen, zullen een herinneringsmedaille krijgen. Alle aanwezige Hazekeutels zul len deze middag een leuke traktatie ontvangen. Het programma zal verder gevuld worden met veel hossen en muziek. Wij hopen dat iedereen aan dit feest veel plezier beleeft en dat men na het carnavalsfeest kan zeggen de navolgende woorden; O Hazekeutel van Rooy, wat was het toch weer mooi. Vastelaovend Same Op woensdag 29 januari is in 'De Henneköj' onder veel gekakel prins Ruben I uitgeroepen tot prins van alle Kemphane en Kemphennekes. Met zijn adjudanten Rob en Roel koos hij als motto: 'Blief nie stoan an de kant, maar spring dees daag es flink uut den band'. Aan zijn zijde staan prinses Linda I en haar adjudantes Dieuwertje en Noortje. Zij gaan de drie dolle dagen te lijf onder het motto: 'Ok al ziede nog zoe klein, carnaval vieren is ieders kier fijn'. Samen met het boerenbruidspaar Lotje en Dennis zullen zij voorgaan in het geweldige grote feest dat er op vrijdag 7 februari van 13.11 tot 15.11 uur in 'De Henneköj' gevierd zal worden. Ouders, familie en natuurlijk ook andere mensen zijn van harte wel kom. Kom allemaal verkleed en hos met ons mee op de muziek van onze eigen hofkapel.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9