Wijkradenoverleg werkt niet mee een klip-en-klare plannen Samenwerking staat alleen "Deze krant wordt niet de Pravda van Venray" Wethouder De Loo opent kringloopwinkel De Cirkel Grondruil voor uitbreiding Smakterheide 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Jongerenman ifestatie uitgesteld Infotelcellen in Venray TAXATIES LEGO horloges: een primeur bij Verlinden Juwelier Info-avond Stichting Down's Syndroom Cursus dieren-EHBO Zomerfeest ouderen op 15 mei peel en maas Donderdag 30 januari 1997 - Pagina 5 Comité met KEERpuntplannen begeleiden "Zoals de keerpuntplannen er op dit moment bijliggen zal er hoogstwaarschijnlijk door geen enkele wijkraad aan de uitvoering van KEERpunt worden meege werkt". Dat schrijft het Wijkradenoverleg in een brief aan de gemeente Venray. Het Wijkradenoverleg is niet te spre ken over de gemeente met betrek king tot het instellen van een comité, dat de KEERpuntplannen zou moeten begeleiden. Cor Bijl, die namens de wijkaden in dat comité zitting wil gaan nemen iaat desgevraagd weten dat de gemeente op dit moment nog geen kant en klaar plan heeft neergelegd. "We willen aangeven dat we zo'n klip-en-klaar plan niet zomaar zul len accepteren" aldus Bijl. Het Wijkradenoverleg, waarin de wijkraden van Veltum, Zuid, Landweert en Brukske verenigd zijn, wil op korte termijn een comité instellen om de KEERpuntmaatregelen van de gemeenten optimaal te kunnen begeleiden. Het comité was al aan de orde geweest tijdens het gecombineerde overleg van de dorps- en wijkraden op 4 november vorig jaar. Daarbij werd aangedrongen op een comité waarin twee afgevaardigden van de kerkdorpen, twee van de wijkraden, de wijkopbouwwerker van Synthese en ambtenaren van de gemeente Venray zitting zouden hebben. Het comité zou als klankbord voor de gemeente moeten fungeren. De dorps- en wijkraden willen daarmee voorkomen dat zij straks geconfron teerd worden met een kant-en-klaar verhaal waar weinig meer aan af te dingen of toe te voegen valt. Binnen dat comité zouden vragen als haal baarheid, kunnen de organisaties dit aan, het maatschappelijk draagvlak beter beoordeeld kunnen worden. POSITIEF Het idee is toen positief door de gemeente ontvangen schrijft het Wijkradenoverleg in een brief aan de gemeente. "De gemeente zou overgaan lot het instellen van een comité", aldus de brief. "Helaas, we schrijven nu 23 januari en wij heb ben nog niets gehoord of gezien!" In de brief wordt aangedrongen de uitgestoken hand te accepteren. "Dit om te voorkomen dat we straks met een stikken of slikken verhaal wor den geconfronteerd. De manifestatie 'Join It', over jongeren en drugsgebruik, wordt verschoven naar het najaar. De stichting Synthese heeft niet de gevraagde 15.000 gulden provin ciale subsidie gekregen voor het project en moet nu op zoek naar andere geldschieters. De provincie heeft Synthese laten weten dat 'Join It' niet op de lijst met meest belangrijke projecten voor komt. GS vinden dat het project maar uit reguliere budgetten gefi nancierd moet worden. Het project is bovendien onvoldoende vernieu wend. Eerder gaf de provincie wel geld om het busproject dat Synthese in Horst draait om jongeren op straat te bereiken ook in Venray te laten starten. Op de oorspronkelijk geplande datum, zaterdag 12 april, vindt in het Venrayse centrum ook al een andere evenement plaats, de interna tionale Power(Wo)man duathlon. Bij het plannen was Synthese niet van deze activiteit op de hoogte. Wanneer in het najaar Join It wordt gehouden is nog niet bekend. Venray krijgt dit voorjaar twee infotelcellen. Voor mensen die niet weten wat dat is: een infotelcel is een combinatie van een telefoon cel en een stadsplattgerond, ver pakt in een ABRI. Het gaat om een samenwerking tussen PTT Telecom en uitgever Suurland/Falkplan. De infotelcel len worden geplaatst op de Langstraat en de Maasheseweg. Ze vervangen de huidige telefoon cellen en de plattegronden op die plaatsen. Het college wil een overeenkomst tekenen over de plaatsing van de cellen. In die overeenkomst is vast gelegd dat de gemeente de kosten van de fundering op zich zal nemen. De exploitatie komt voor rekening van Suurland-Falkplan, die haar inkomsten haalt uit de verkoop van advertentieruimte op de plattegrond. De uitgever is de eerste gegadigde om in Venray eventueel andere informatiesystemen te gaan exploi teren. Dat heeft Suurland-Falkplan bedongen in de overeenkomst. Pas als een andere aanbieder een verge lijkbaar product goedkoper kan leveren, mag de gemeente met die partij in zee gaan, zo staat in de Overeenkomst. Suurland-Falkplan en PTT Telecom hebben een afspraak gemaakt om in Nederland 70 infotelcellen te plaatsen. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN aAns! Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Ruit ingegooid met biljartbal Vrijdagavond omstreeks 21.45 uur werden de bewoners van een woning in de Eindstraat opgeschrikt doordat de thermopaneruit van hun slaapkamer werd vernield. Bij het onderzoek werd het 'corpus delicte' aangetroffen: een rode biljartbal. Van de gooiers was geen spoor te bekennen. De gemeentekrant is uit Afgelopen vrijdag werd het eerste exemplaar van de gemeentekrant "Burgers bij de tijd" gepresenteerd. Tijdens een bijeenkomst in de raadszaal werd het eerste exemplaar overhandigd aan dhr. Reintjes- van de dorpsraad Veulen. Burgemeester Waals legde de aanwezigen nog eens uit over het hoe en waarom van deze krant. door Christ van den Munckhof Waals liet daarbij meermalen horen dat de krant gezien moet worden ais een dialooginstrument met de burger. "De burger van nu is niet meer de volgzame burger maar is zelfbewust, weet wat ie wil, is kritischer en slikt niet meer alles voor zoete koek" Met de krant wil de gemeente dan volgens Waals ook meer gaan commu niceren om zo de relatie burger-gemeente te verbeteren. "Het is niet zo dat de krant de Pravda van Venray moet worden. Het is een dialooginstrument, we willen met de burgers gaan praten". Waals onderstreepte dit door aan te geven dat ook de oppositie in het eerste exemplaar in de vorm van Joost v.d. Vorle haar mening mocht uiten. GEEN VERZET Waals liet de aanwezigen, waaronder veel pers, ook weten dat de krant niet gezien moet worden als een verzet tegen Peel en Maas en Dagblad De Limburger. "Beide media hebben een eigen journalistieke opvatting en die respecteren wij. Dat moet ook zo blijven. Wij willen alleen een profiel wegzetten van Venray." INHOUD En dan het eerste exemplaar, inhoudelijk wordt een groot scala aan onderwerpen uitgelicht. Eigenlijk te veel onderwerpen en iets te weinig uitgelicht. Het respect voor de media en hun eigen journalistieke: opvattin gen wordt door Waals in de krant overigens meteen tegengesproken. "De media reageren vaak op incidenten met een negatieve lading. Daardoor lijkt het alsof de gemeente blunder op blunder stapelt." aldus Waals. Als het echt gaat over een opeenstapeling wordt het echter wel structureel. Ook met de ruimte die de oppositie of boze burger krijgt voor zijn of haar mening valt het in het eerste nummer wel meer eenzesde A4-tje voor eerder genoemde Joost v.d. Vorle. De eerlijkheid gebiedt wel te zeggen dat Waals in het eerste nummer aangeeft dat deze gemeentekrant niet zaligmakend is. "De krant is de spil m de communicatie. Maar de burgemeester, de wethouder, het raadslid of de ambtenaar moet in de politiek, in de dienstverlening de directe, persoon lijke communicatie opzoeken. De gemeentekrant alleen is nooh voldoende. Het directe contact zet de toon. Deugt die niet, dan heb je een probleem. Dat los je ook met een eigen krant niet op". En daarmee slaat hij de spijker \^opde kop. Je kan de fractie Samenwerking niet verwijten dat ze hun huis werk niet goed doen. Integendeel. Ike Busser en de zijnen duiken regelmatig diep in de boeken en klimmen in de telefoon op zoek naar achtergronden voordat ze een standpunt innemen. Maar tot veel resultaat voor de Venrayse oppositiepartij leidt het allemaal nog niet. Of het moet zijn dat de vergaderingen van de gemeente raad er langer door duren. (door Bert Albers) Zoals deze week. Wat vooraf een vergaderingetje van niks leek te worden, werd dankzij de inbreng van Samenwerking toch nog een zit ting van bijna twee uur. Tot onge noegen van veel collega's in de raad. Het begon al met de notulen. Van de vergadering van 29 oktober 1996, toen de begroting voor dit jaar aan de orde was. Ike Busser had ontdekt dat niet alles wat gezegd was door hem. Marlies de Loo en collega Twan Jansen (PvdA) in het verslag terecht was gekomen. Meerdere passages ontbraken. Onvolledige verslaglegging dus en daar wilde Busser het zijne van weten. Hij had er het reglement van orde op nagele zen en zelfs de bandopname beluis terd en nodigde burgemeester Waals uit om hetzelfde te doen. Waals bedankte vriendelijk voor de eer en weigerde ook om het gevraagde onderzoek naar de hiaten in te stel len. Bespreken in de commissie Algemene Zaken, meer zit er niet in. Het ging trouwens allemaal over de woordenwisseling die Busser tij dens die vergadering had met Marlies de Loo over het milieuver slag en het uitvoeren van taken uit hel milieuprogramma. Scherp slijperij die destijds al niet helemaal te volgen was en deze week nog minder duidelijk werd. Niemand zat er mee, behalve de fractie Samenwerking. Tenminste, zo leek het. Toen wethouder De Loo mee deelde dat er wat haar betrof genoeg woorden aan de kwestie waren gewijd, gaf Samenwerking het ver zet zonder slag of stoot op. BOSBEHEER Maar niet voor lang, want bij de behandeling van het oorspronkelijk enige punt op de B-agenda, het uit besteden van het beheer van de gemeentelijke bossen aan een parti culiere stichting, trok Samenwerking opnieuw van leer. En deze keer gingen alle registers open. Eerst werd in twijfel getrok ken of het voorstel van het college wel een voorstel was. Verhuur van gemeentelijke eigendommen is immers aan het college gedelegeerd en hoeft dus niet aan de raad te wor den voorgelegd. En passant vroeg Busser zich ook af of dat hele dele gatiebesluit eigenlijk wel klopte. Om er vervolgens niet meer op terug te komen. Daarna lanceerde de frac tie een amendement om het voorstel van het college aan te passen. Dat werd op advies van het college omgezet in een voorstel van orde. Het voorstel werd met 14 tegen 7 stemmen verworpen. En waar ging het deze keer om? Samenwerking is al jaren voorstan der van uitbesteden van het bosbe heer aan de particuliere sector. Nu dat gebeurt vindt de fractie dat alle maal te snel gaat. Ze vertrouwt de stichting De Marke bovendien niet en vinden het plat gezegd maar zak kenvullers. Maar Samenwerking stond dins dag alleen in haar kritiek. Dat wil niet altijd zeggen datje dan ongelijk hebt, maar de fractie staat de laatste tijd wel vaker alleen. Dat komt dooi de manier van oppositie voeren: Samenwerking gaat er soms hard in. Dat is op zich niet erg, maar Samenwerking zet niet door. De kri tiek dooft doorgaans als een nacht kaars in de tweede termijn. Misschien omdat de punten van kri tiek soms wat ver gezocht zijn. Dat was zeker deze week het geval. Het was meer zout op slakken leggen. En daarmee bewijst de partij zich zelf geen goede dienst. Niet voor haar geloofwaardigheid in meer fundamentele discussies en evenmin voor de komende verkiezingen. Al zijn die nog ver weg. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Onder de naam Lego Watch System brengt het wereldbekende Lego dit jaar een uniek en nieuwe generatie horloge op de markt. De typische Lego gedachte van losse bouwstenen vormt de basis voor het Lego Watch System. Het moet kinderen aanzetten tot creativi teit en vindingrijkheid, net zoals u van alle Lego-producten gewend bent. Eenvoudig is het horloge te vervangen door met kleuren vormen of functies te variëren. Het aantal mogelijkheden is nage noeg onbegrensd, behalve een vaste band is er een schakelband die in de bekende Lego kleuren schakel voor schakel opgebouwd kan worden. De losse ringen op het horloge kunnen eveneens verwisseld worden. De blauwe ring geeft de wereldtijden aan, de groene ring is de oriëntatie- ring, en de rode ring de activiteiten- ring. Met het horloge kun je zwemmen, het horloge is voorzien van mine raalglas. Het uurwerk is van Citizen. De horloges zitten verpakt in de kenmerkende Lego-verpakking. Deze doos dient tevens als opberg doos. De startersdoos, 31 onderdelen incl. horloge kost f.79,- en de Masterdoos, 72 onderdelen incl. horloge kost f.99,-. Voor Nederland zal het publiek voor het eerst met deze Lego-horlo ges kennis kunnen maken op de communiemodeshow, zondag 2 februari in Partycentrum Jansen in Venray. Juwelier Verlinden uit Venray zal hier de eerste twee horlo ges overhandigen aan de gelukkige prijswinnaars van de prijsvraag uit geschreven door Kindermode Jos Arts. De horloges zijn hier dan, in beperkte oplage ook te koop. De rest van Nederland zal tot eind februari op de opmerkelijke Lego horloge moeten wachten. Kaarten voor de communiemode show zijn te koop bij Jos Arts Kindermode en Verlinden Juwelier in Venray. Woensdag 19 februari houdt de kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) een informatieavond over geïnte greerde ervaringen met kinderen met Down's syndroom op een regu liere peuterspeelzaal en basisschool. De avond zal verzorgd worden door verschillende mensen. Een inleiding door een vader met een dochter met het Down's Syndroom. Hij vertelt waarom zij als ouders kozen voor integratie in het regulie re onderwijs. Daarna zal Hetty Reintjes haar ervaringen vertellen als groepsleidster van peuterspeel zaal De Calimero's in Ysselsteyn. De volgende spreekster is Resy Hanen, adjunct-directeur van basis school St. Oda in Ysselsteyn. Haar verhaal zal met name gaan over de overname en de manier waarop deze school dit heeft voorbereid. Tevens begeleidt zij o.a. de desbetreffende leerling tijdens remedial teaching. Dan zal Marja Stiphout, leer kracht groep 1-2 het woord nemen. Zij zal over haar ervaringen praten met een kind van Down's Syndroom, dat nu bij haar in groep 1 zit. De informatie-avond is bedoeld voor ouders, leerkrachten en andere belangstellenden. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in basisschool De Bongerd, Eikenlaan 1 in Venray. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. Voor nadere informatie en opgave voor deelname kan met zich wenden tot Gerrie op 't Veld, tel. 0478- 589181. Leren jas gestolen Vrijdagavond werd uit de garde robe van een café in het centrum een leren jas ter waarde van 589,- gestolen. de gedupeerde is een 26- jarige Venraynaar. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar 1 febr. voorrondes Miss Baywatch verkiezingen in Time Na weken van voorbereiding is het dan eindelijk zover. Op zater dag 1 februari worden de twee nieuwe kringloopwinkels van De Cirkel in Venray en Venlo geo pend. Na Helden-Panningen kun nen dan ook deze twee Noord- Limburgse steden ontdekken dat De Cirkel een keur aan gebruikte goederen tegen messcherpe prij zen heeft. U bent van harte wel kom in Venray op de Henseniusstraat 17 vanaf 10 uur. Wethouder De Loo van milieu zal de openingshandeling verrichten. De kringloopwinkels van De Cirkel bieden u een scala aan gebruikte goederen. Wat denkt u van een 'nieuw' tv-toestel, met teletekst, voor ruim tweehonderd gulden? Natuurlijk doet De Cirkel er dan nog twee maanden garantie bij, want de kringloopwinkel is zeker van zijn zaak. Niet alleen voor een televisie kunt u bij De Cirkel terecht. Ook gebruikte kasten, was machines, bankstellen en kleingoed als boeken, bestek en servies heeft de kringloopwinkel altijd in voor raad. Wilt u komende zomer de drank koel houden, maar heeft u geen plaats in de eigen koelkast? Voor ongeveer honderd gulden koopt u bij De Cirkel een koelkast die nog jaren mee kan. De winkels zijn overzichtelijk ingedeeld. Iedere winkel van De Cirkel heeft een spe ciale hoek met meubels, een afde ling met koelkasten en natuurlijk rekken vol met kleingoed. In de winkels in Panningen en Venlo zijn er zelfs afdelingen met bedden en een speciaal gedeelte met gebruikte kleding. In Venray wordt kleding ingezameld door de Winkel van Sinkel. De Cirkel heeft in de afgelopen jaren in Helden-Panningen bewezen dat gebruikte spullen helemaal geen rommel hoeven te zijn. Van heide en verre komen mensen naar de kring loopwinkel in het centrum van deze plaats. Sommigen gewoon om te snuffelen, anderen zijn op zoek naar iets speciaals. Meubels om de logeerkamer leuk in te richten of een 'nieuw' dressoir voor de eigen woonkamer. De een is op zoek naar iets goedkoops, de ander wil juist iets speciaals kopen. Het is zo gek niet te noemen of De Cirkel heeft het in voorraad. Hoe komt de kringloopwinkel nou aan al die spullen, vraagt u zich mis schien af. Het antwoord is heel een voudig. Medewerkers van de kring loopwinkel halen in een elf-tal gemeenten in Noord-Limburg bruikbare huisraad aan huis op. Bij mensen die een nieuwe televisie kopen, terwijl het oude toestel nog niet kapot is, of nog goed te repare ren is. Monteurs van de kringloop winkel kijken alle spullen na, of het nou om televisies of meubels gaat. Kapotte spullen worden deskundig gerepareerd. Producten die in de winkel aangeboden worden, zijn dan ook altijd gecontroleerd of gere pareerd. Vanaf 1 februari is de nieuwe kringloopwinkel in Venray geopend op Henseniusstraat 17. Openingstijden: dinsdag t/m don derdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 20.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Dit jaar organiseert Dieren artsenpraktijk Venray in samenwer king met de Dierenbescherming Venray e.o. wederom een cursus EHBO voor dieren. Deze cursus bevat zowel een theo retisch als een praktisch gedeelte waarin u leert hoe u een dier in nood kunt helpen. De cursus zal bestaan uit ongeveer twaalf lessen van een uur en wordt gegeven in de Dierenkliniek aan de Oude Oostrumseweg 26 in Venray door dierenarts Hans van Winden. De kosten bedragen ƒ45,- inclu sief materiaal. Aanvang van de cur sus is op donderdag 20 februari om 20.00 uur. U kunt zich (tijdens kan tooruren) vóór 7 februari opgeven bij Dierenartsenpraktijk Venray, tel. 0478-581336. Donderdag 15 mei wordt voor de eerste keer een Zomerfeest voor ouderen gehouden. Het feest vindt plaats in Merselo. Het Zomerfeest is de opvolger van de traditionele picknick voor oude ren. Op het Zomerfeest kunnen alle Venrayse ouderen elkaar ontmoeten. Verder is er muziek, optredens van dansgroepen en demonstraties van mensen met hun hobby. Het Zomerfeest wordt, net als de picknick, georganiseerd door een werkgroep van de Centrale van Ouderenverenigingen in Venray. De werkgroep was al vorig jaar van plan om de picknick om te zetten in een zomerfeest. Door omstandighe den ging dat echter niet door. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onwerend goed Onafhankelijk rustpunt bij onroerend goed transakties Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Kerstcrackers goed voor 5000 gulden Het meisjes BI team van Mixed Hockey Club Venray heeft tijdens de afgelopen kerstperiode maar liefst 2500 gulden bijeengebracht ten behoe ve van een niéuwe kunst grasmat voor de club. De meisjes hebben zelf zg. kerstcrackers gemaakt. Papieren hulzen die, als je ze open trekt een knal geven en waar dan een klein presentje uitrolt. De aktie leverde na aftrek van de onkosten maar liefst 2500 gulden op. Voor de hoofdsponsor van de hockeyclub. Taxi Verstraaten, betekende dit dat ook zij 2500 gulden als bijdrage aan het kunstgrasveld bij gaan dra- fen. De sponsor had nl. beloofd dal het hoogst ingezamelde bedrag ten ehoeve van het kunstgras, te verdubbelen. Dat gebeurde vorige week zaterdagmorgen. In bijzijn van de meisjes van BI vond de symbolische verdubbeling plaats. r Als veehouder Swinkels vergun ning krijgt om elders z'n bedrijf voort te zetten, kan de gemeente Venray industrieterrien Smakterheide zo'n tien ha uitbrei den. Krijgt de agrariër die ver gunningen niet, dan gaat de uit breiding niet door. De gemeente blijft dan wel met 7,75 ha land bouwgrond zitten. Een aanvaard baar en minimaal risico, aldus de gemeente Venray. De gemeente heeft al jaren het oog op de grond van veehouder Swinkels. Die heeft aan weerszijden van de Ambachtstraat en ten zuiden van de Spurkt z'n bedrijf en weilan den liggen. Swinkels wilde best ver kopen als hij elders z'n bedrijf kon voortzetten. Door 7.75 ha grond aan te kopen van collega-agrariër Jacobs aan de noordzijde van de Spurkt werd bedrijfsverplaatsing mogelijk. Bij de onderhandelingen heeft Swinkels bedongen dat de verkoop niet doorgaat als hij geen bouw- en milieuvergunning krijgt om op het van Jacobs gekochte terrein verder te boeren. De aankoop van die grond gaat wel door, dus in dat geval blijft de gemeente met 7,75 ha landbouwgrond zitten. Het ziet er naar uit dat de provincie zal instem men met de nieuwe vestigingsplaats voor Swinkels en dus is het risico minimaal. Aanvankelijk was de bedoeling dat de gemeente alleen betrokken zou zijn bij de aankoop van de grond van Swinkels. De beide agra rische ondernemers zouden onder ling de andere transactie afwikke len. In verband met het op tijd verkrijgen van bouw- en milieuver gunning koopt de gemeente nu de grond van Swinkels en die van Jacobs. Als de vergunningen rond zijn, worden de 7,75 ha doorver kocht aan Swinkels. De gemeente betaalt voor de grond van Jacobs 445.000 gulden. Voor grond en bedrijf van Swinkels moet bijna 2,5 miljoen op tafel komen. Een klein gedeelte van de 10 ha is vorig al gekocht voor de vestiging van Nelipak. Het voorstel voor de gecombineerde transactie wordt begin februari in de commissie grondzaken en ruimtelijke ordening besproken. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5