Een eigen onderneming starten? LSO in (vastelaoves)concert Dubbelexpositie 'Beelden uit Arctica' wordt verlengd Hobby Creatief beurs in Venray Werk aan de Peel! Circus Maximus in )JC Gryphus Oud papier Op ut Tuffelke Geslaagd CDA bezoekt kindercentru m Duimelot Grum speelt Bonte Koe plat Bioscoop- nieuws Spreekuur Rabobank Alles over reizen in de bibliotheek Venrayse Kinderjury z4ye*ida J 'EEL EN MAAS Donderdag 30 januari 1997 - Pagina 3 Morgenavond geeft het imburgs Symfonie Orkest het imiddels bekende astelaovesconcert in de schouw- urg. Het orkest brengt onder lei- ing van dirigent Roland Bader en vrolijk klassiek programma, jteraard in een carnavaleske set- ng. Aan het concert werkt mee sopraan Ellen Pinczowski. Het voorlopig het laatste astelaovesconcert van het orkest Venray. Het LSO heeft aange- ondigd in 1998 het aantal vaste- lovesconcerten terug te brengen, enray wordt zeker in dat jaar iet aangedaan. de pauze als zij de Barcarolle van Jacques Offenbach en de aria Orlowski uit Strauss' 'Die Fledermaus' vertolkt. Voor de gong zingt zij uit Bizet's 'Carmen'. Ook de rest van het repertoire bestaat uit goed in het gehoor liggende popu lair klassieke meedeiners. 'Der Einzug der Gladiatoren', 'Die leichte Kavalerie', 'Stars and Stripes' en natuurlijk de 'Radetzky Mars'. Het LSO heeft ook een aantal Venrayse vastelaovesliedjes ingestu deerd. Het concert van het Limburgs Symfonie Orkest begint om 20.00 uur. Vanavond treedt in de schouw burg Margriet Eshuijs en haar combo op. Sinds kort heeft Werkgroep lehoud de Peel de beschikking over en prachtige set nieuwe luchtfoto's, laarmee wordt pas echt duidelijk loeveel het zaagwerk van onze aan- voor de Peel betekent! Na aren lang berken vellen in de •eurnese Peel zijn de pleisterplaat- en voor ganzen en kraanvogels tukken groter en weidser gewor- en. Dus 'uitzichtloos' kun je dit zerk bepaald niet noemen! -aterdag gaan we met plezier ipnieuw de Deurnese Peel in. Wie aat er mee? Verzamelen: zaterdag 1 febr. om 9,00 uur bij de kerk van Liessel. Ve werken tot 14.00 uur. Graag pgeven: tel. 0492-515683 of 0493- 19610. Op zaterdag 1 februari vindt in het 'ierlingsbeekse jongerencentrum iryphus een danceparty plaats, "ircus Maximus. H Circus Maximus, een wervelend Htircus waarin de dj's van dienst Hpkteren op een avond vol hiphop, SBpiïtpop, triphop, techno, heftige Jjitaarklanken en andere vrolijke Mlansmuziek. Het geheel zal worden Hpgeleukt met een sfeervolle aan- lêding en een hele serie lampen en chteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 ur. De entree bedraagt ƒ5,-. VELTUM Zaterdag 31 januari wordt er in Veltum wederom oud papier opge haald door leden van biljartvereni ging DOS. Dit betreft het gebied gelegen tussen Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Graag vanaf 13.00 uur het papier goed gebundeld aan de straatkant gereed zetten. LANDWEERT III Maandag 3 februari halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. 'T DESSELKE Vrijdag 31 januari wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. De route die gelegen is tussen Merseloseweg, Westsingel, Oostsingel en Langeweg en de tus senliggende straten. Wilt u het papier gebundeld of in een doos aan straat plaatsen voor 18.00 uur. VREDESKERK Woensdag 5 februari wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. Open podium in Gryphus Het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus organiseert in samen werking met stichting Op De Töffel op zondag 20 april een open podi um: Op Ut Tuffelke. Regionale popgroepen krijgen tij dens dit open podium de kans zich te presenteren. De band die op het podium als 'beste' uit de bus komt wordt uitgenodigd om als openings- act te fungeren van het popfestival Op De Töffel '97, dat gehouden wordt op zondag 29 juni op het Vrijthofplein in Vierlingsbeek. Band die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podium kunnen vóór 1 maart een demo met biografie sturen naar: OJC Gryphus t.a.v. Op Ut Tuffelke, Postbus 15, 5820 AA Vierlingsbeek. Meer weten over Op Ut Tuffelke? Bel na 18.00 uur 0478-631928, Sander of 0478-631676, Patrick. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 21 t/m 26 janu ari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Portemonnee, opdruk witte bloe metjes, inh. pasjes en kleingeld; herenportemonnee met 500,-, Rabopas en Airmilespas; div bank- pasjes Rabobank; slavenarmband met inscr. Balder, Bouchi, Jac en 25-3-77handelskentekenplaat; CPJ- en bibliotheekpas. GEVONDEN Damesfiets, Burco, type manager sport; herenfiets, Gazelle; dames fiets, Rivel; bankbiljet van ƒ100,-; jas, merk Bomber; kat, wit met rood (is naar asiel gebracht); kleuren tv, Philips (37 cm); dik, tam konijn; kinderportefeuille, opdruk Alfred Jodocus Kwak, inh. wat kleingeld. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Poging diefstal scooter Een 16-jarige Venrayriaar had zijn scooter zondagmiddag bij een tank station aan de Leunseweg, goed afgesloten neergezet. Toen hij de scooter wilde pakken was deze ver dwenen. Tijdens een zoekactie in de buurt werd de scooter aangetroffen. Mogelijk heeft de dader geen kans gezien het slot te forceren en hem toen maar weggegooid. Verlichtingscontrole Maandagavond werden tussen 19.00 en 21.00 uur zes fietsers bekeurd omdat de verlichting niet in orde was. Aan de HTS te Eindhoven rich ting electronica is Koen Klaassen uit Leunen geslaagd. Een CDA-delegatie brengt, samen met het CDA-vrouwenberaad afde ling venray, een werkbezoek aan kindercentrum Duimelot. Directeur Vereyken zal een uiteenzetting geven over de doelstelling van het kindercentrum waarna een rondlei ding zal plaatsvinden. De leden worden vrijdag 31 januari om 13.30 uur verwacht bij Duimelot. Op zondag 2 februari zal de van oorsprong Oostrumse formatie Grum optreden in café De Bonte Koe. Deze vijfmans formatie die sinds 1994 bestaat is begonnen met covers van o.a. Fatel Flowers en Smashing Pumpkins. Het zal voor de derde keer zijn dat de heren het podium van De Bonte Koe betreden en wederom zullen ze proberen De Koe plat te spelen. Voor het eerst zullen ze een nieu we set spelen met voor de helft eigen nummers. Hiervan dus de pri meur in De Bonte Koe. Het genre plaatsen de heren in het hoekje van Grumrock. Volgens eigen zeggen zullen nog vele nieuwe nummers volgen. Grum bestaat uit: Luc Kateman, bas; Ralph Bus, gitaar; Sander Martens, gitaar; Ron Versleijen, zang; Marcel Holtackers, drums. Dus wie de mannen van Grum, met hun nieuwe muziek, wil zien en horen: zondag 2 februari in De Bonte Koe, aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. De makers van Jurassic Park ken den de laatste maanden zeer drukke periodes. Niet alleen het lang ver wachte vervolg van Jurassic Park, The Los World is gemaakt, maar ook de nieuwe avonturenfilm Dragonheart. Deze overdonderende film is vooral aangeslagen door de verrassende visuele- en fantastische geluidseffecten. Dragonheart is een actie avontuur vol humor en roman tiek. Om een levend driedimensionale draak te creëren is er niet alleen gebruik gemaakt van de stem van Sean Connery. Aan de hand van beelden uit zijn vroegere films zijn vele expressies, emoties en gebaren van de draak op de computer tot leven gebracht. Dit wil dus zeggen dat Sean een echt rolmodel was, en dat als je goed naar de draak kijkt, Sean naar voren komt. Tevens start The Glimmerman in Venray. Steven Seagal komt einde lijk weer met een goede film. Zijn imago had met eerdere films een flinke deuk opgelopen, maar daar heeft hij zich goed van hersteld. The Glimmerman is een keiharde actie film van Stevjen Seagal als recher cheur. Zijn speciale aanpak geeft hem binnen het corps geen goede naam, en hij wordt al snel verdacht van de gruwelijke moorden. Zijn collega moet hem vertrouwen, maar makkelijk is dit niet, zeker niet als al het bewijsmateriaal tegen hem keert. The Glimmerman is zeker de moeite waard om te bezoeken. Een flinke dosis humor en actie maken deze film tot een van zijn beste. Geprolongeerd worden Ransom, The First Wives Club, Matilda en natuurlijk de Klokkenluider van de Notre Dame. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Geen biefstuk... Het zal voor een 28-jarige Venraynaar een duur bezoek aan een supermarkt blijven, want. toen hij dinsdagmiddag in een super markt in Veltum 1 kilo biefstuk bij de slaoersafdeling had gehaald, stopte nij die biefstuk ter waarde van ƒ36,10 onder zijn jas en wilde de supermarkt verlaten. Personeel had dat echter gezien, hield de man aan en gaf hem over aan de politie. Die vond bij de fouillering ook een stiletto. Op de man werd het snelrecht toegepast. Dat betekende dat hij een transactie van 220 gulden kreeg aangeboden voor de diefstal van de biefstuk en een transactie van 300 voor de stiletto die onder de Wet Wapens en Munitie valt. Daarna kon hij, na achterlating van de biefstuk en de stiletto het politiebureau verlaten. vy Hebt u vragen rond het starten van een eigen onderneming? Elke vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. Venray-Oostrum,tel. (0478) 530 247 Zevenrode, tel. (0478) 530444 De bezoekers van galerie TORO in Venray zijn enthousiast over de expositie 'Beelden uit Arcticia'. 'Het is verrassend om het werk van een Nederlandse kunstenares, Els de Meijer en van Inuit kunste naars uit Canada bij elkaar te zien'. 'Een spannende combinatie van hedendaagse kunst van kun stenaars uit twee verschillende culturen die elkaar zijn tegenge komen'. Kunst met respect voor het leven van de Inuit. Het gesproken woord verkristalliseert tot fijnzinnige vor men in het werk van de Dordtse kunstenares Els de Meijer. Haar foto's van sneeuw- en ijs- sculpturen geven een impressie van de enorme stilte en ruimte in het arctische gebied. Objecten van staal en roodkoper verwijzen naar de robuustheid van het land en het wonderlijk warme licht van een zomerse poolnacht. De taal van de Canadese Inuit, het Inuktitut dat geschreven wordt in syllabisch schrift is in bijna al haar werken terug te vinden. Deze tek sten geven haar werk een extra bete kenis en zorgen voor een intrigerend vormenspel. Het beeld als een onuitgesproken woord. Sculpturen van verschillende Canadese Inuit kunstenaars naar Nederland gebracht door Canuit uit Eindhoven. Bij de beelden en het grafisch werk van de Inuit vormen scenes uit het leven van vandaag en gisteren, van mens en dier het belangrijkste uitgangspunt. Een vrouw die bezig is met het soepel maken van een laars van zeehondenhuid is subtiel uitgehakt in donker grijs zeepsteen door Jimmy Amamisa uit Inujjuak, Canada. Een kleurrijke prent van Mary Pudlat uit Cape Dorset, cana da met een vrouw die op haar rug in de grote capuchon van haar parka Diefstal aanhangwagen Getuigen zagen dinsdagmiddag dat een aan de Bontekoestraat staande aanhangwagen achter een personenauto werd gekoppeld en dat de bestuurder wegreed. Getui gen gaven het kenteken van de wagen, een Opel, door maar dat bleek vals te zijn. Later werd de 44-jarige eigenaar van de aanhangwagen daarvan in' kennis gesteld en die deed aangifte bij de politie. De waarde bedraagt ƒ1.000,-. Het betreft een één-assige aanhangwagen waarvan de huif van een blauw dekzeil voorzien is. Drank in bestuurder In de nacht van dinsdag op woensdag, omstreeks 02.00 uur hield de politie op de Kempweg een personenauto aan. De bestuurder, een 45-jarige Venraynaar, kreeg gezien de uitslag van de blaasproef een rijverbod van acht uur. werd zijn rijbewijs ingevorderd en kreeg hij een dagvaarding uitgereikt om voor de rechter te verschijnen. Winkeldievegge betrapt Personeel van een aan De Bleek gelegen supermarkt betrapte dins dagmiddag omstreeks 12.15 uur een 26-jarige Venrayse die goederen mee wilde nemen zonder dit te beta len. Zij werd aan de politie overge dragen die tevens vaststelde dat de vrouw in het bezit was van een draagtas met goederen uit een aan de Kempweg gelegen supermarkt. Ook deze waren niet betaald. Zij werd naar het politiebureau overge bracht waar ze werd voorgeleid aan de hulpofficier van justitie. Na ver hoor en opmaking van proces-ver baal kon zij naar huis. De vrouw was in gezelschap van haar peuter. een baby draagt. Ook op deze beel den en prenten is het syllabisch schrift te zien in de handtekening de kunstenaars. De Inuit, eskimo's, leven in het hoge noorden van Canada, Alaska, Groenland en de Russische Federatie, de relatie met het land en de dieren, het leven van en op het land is voor hun van bijzondere betekenis. In Cape Dorset op Baffin eiland, Canada is een grafische werkplaats waar ieder jaar door kunstenaars uit deze plaats aan een nieuwe collectie wordt gewerkt, de beelden in de expositie komen uit Labrador en Noord-Quebec, Canada. Heeft u deze expositie uit de wereld van sneeuw en ijs al bezocht? De dubbelexpositie 'Beelden uit Arctica' wordt nu verlengd van 26 januari tot en met 2 maart. Op 2 februari om 14.00 uur in galerie TORO geeft kunstenares Els de Meijer een lezing. Een toelich ting op haar werk aangevuld met dia's van het ontstaan van de sneeuw- en ijssculpturen bij tempe raturen van -40 graden tijdens haar verblijf op Groenland. De toegang is gratis. Bent u zelf in hét bezit van beel den, prenten of gebruiksvoorwerpen van de Inuit. Wilt u nu wel eens weten wie de kunstenaar is, waar het gemaakt is en hoeveel het waard is? Op 23 februari om 14.00 uur is Karei Stevens, directeur van Canuit in galerie TORO aanwezig om ant woord te geven op deze vragen. Breng uw beelden en prenten mee! De toegang is gratis. Galerie TORO is gelegen aan de Langeweg 30, 5801 XX Venray. Openingstijden donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdag tot 21.00 uur. Tel./fax: 0478-513186. Gestolen auto aangetroffen Aan de vangrail langs de A73 tus sen Venray en Horst werd een zwaar beschadigde witte Opel aangetrof fen. De bedrading was doorverbon den. De 22-jarige in Venlo woon achtige eigenaar had reeds aangifte van diefstal gedaan. Na technisch onderzoek zal de beschadigde auto weer aan de eigenaar worden terug gegeven. 25 ponder rookgranaat aangetroffen Op een stuk bouwland aan de Merseloseweg kwam tijdens werk zaamheden een nog intakt zijnde 25 ponder rookgranaat naar boven. Die werd in afwachting van de ruiming door de EOC veilig gesteld. Gewonden bij ongeval Bij een verkeersongeval op de Merseloseweg in Overloon raakten vorige week donderdagmorgen rond 08.00 uur drie vrouwen gewond. Zij zaten als inzittenden in een bus die door de gladheid van de weg raakte en vervolgens tegen een verticaal geplaatste biels tot stilstand kwam. De auto van de 28-jarige bestuurder uit Eindhoven raakte zwaar bescha digd. De slachtoffers, allen inwoon sters van Eindhoven, zijn met onbe kende verwondingen overgebracht naar een ziekenhuis. Diefstal uit woning Hoe de dader in de woning van een 34-jarige Venrayse aan de Sleutelbloem is kunnen komen kon nog niet worden vastgesteld. Zondag ontvreemd ongewenst bezoek daar de kleurentelevisie en de video- en audioapparatuur. De waarde daarvan bedraagt meerdere duizenden guldens. Het jaar 1997 is door bibliothe ken, in samenwerking met het ANVR, uitgeroepen tot het jaar van het reizen. Het hele jaar wordt aan dacht besteed aan reizen en op vakantie gaan. De eerste actieweek vindt plaats in januari. Onder het motto 'Een slimme reiziger weet de weg' is in de Bibliotheek Venray een tentoon stelling gemaakt. Hier vindt men een selectie uit de boeken over rei zen, vakantie en andere culturen en landen. Voor de toekomstige reizi ger zijn er reisgidsen, atlassen en taalgidsjes te vinden. Maar ook reis verhalen en romans die in andere landen spelen kunnen geleend wor den. In een apart hoekje en in de etala ge is speciale aandacht voor winter- vakanties. Zo kan, ter voorbereiding van een reis, een schat aan informa tie worden verzameld. De tentoonstellingen in de biblio theek zijn aangevuld met folderma teriaal van de Venrayse reisbureaus. Immers, een reis boeken bij een ANVR-reisbureau staat garant voor kwaliteit. Samen met de boeken van de bibliotheek en informatie en advies van een reisbureau kunnen de juiste keuzes worden gemaakt. Want een geïnformeerde reiziger komt verder. Ofwel, een slimme rei ziger weet de weg naar de biblio theek en het reisbureau te vinden. De actieweek loopt van 27 januari tot en met 1 februari 1997 Van 1 februari tot 31 mei 1997 organiseert de jeugdbibliotheek Venray een Venrayse Kinderjury. Bij een kinderjury hebben alle kinderen tot en met 16 jaar de kans om mee te 'praten' en te bepalen welke boeken als 'beste' kinderboeken een prijs verdienen. De bibliotheek organiseert deze Venrayse Kinderjury in aanslui ting op de jaarlijks, landelijk georganiseerde Nederlandse kin derjury. De Nederlandse kinder jury geeft als tegenhanger van de 'Griffels en Penselen', die door volwassenen worden toegekend, een goed beeld van de boeken- voorkeur van de jeugd. De prijzen van de Nederlandse Kinderjury worden eveneens uitgereikt in de Kinderboekenweek. In 1996 heb ben 40.000 kinderen hun stem laten 'horen'. Aan de Venrayse Kinderjury deden 144 kinderen mee. HOE DOE JE MEE? Kies één of twee boeken uit de kast 'Kinderjury'. Dit zijn de boeken uit 1996 die meedoen, voorzien van een blauw kinderjury-etiket. Lees het boek en beoordeel het (er is een voorbeeld cijferlijstje!). Kom naar de bibliotheek en vraag een deelna mepasje aan het inlichtingenbureau van de jeugdafdeling. Vul de naam van de schrijver, de titel van het boek en het cijfer in. Voor elk boek komt er een stempel in de pas. Bij vijf stempels is de pas vol, maar... om goed te kunnen kiezen, moeten er zoveel mogelijk boeken gelezen worden. Vraag gerust een tweede pas! Genoeg gelezen? Vraag dan een deelnameformulier en vul de boe ken in volgorde van cijfers in. Het deelnameformulier wordt opge stuurd naar de Nederlandse kinder jury. Meedoen met de Venrayse Kinderjury is dus tevens meedoen met de Nederlandse Kinderjury. Half juni zal de uitslag van de Venrayse Kinderjury tijdens een feestmiddag bekend worden gemaakt. Uit alle deelnamepasjes worden dan enkele winnaars getrok ken die een leuk prijsje verdienen. Hoe meer pasjes... hoe meer kan sen... ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: L. BRUINTJES Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker en P. Henkes: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties; Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. stvocaliste doet mee na ige Handen is de organisatie deze grote hobby/creatief- die op zondag 2 februari 'ordt gehouden in sporthal De fetteling in Venray. Maar liefst 100 ands worden ingericht door ama- lurkunstenaars, die in hun vrije urtjes de mooiste kunststukken /eten te vervaardigen. Tijdens deze beurs zullen er zeer eel uiteenlopende hobby's worden ntoongesteld. Uiteraard kan het angebodene direct gekocht wor- en. De koper is in ieder geval eige- aar van een uniek stuk, van alles is maar een. Het zal u verbazen wat voor schit- irende decoraties deze amateiir- unstenaars kunnen maken, een rachtige brooddeegkrans zal zeker tooi staan in uw huis, prachtige 'iunstwerken met droogbloemen, lieverfschilderijen, of fimoklei /aar werkelijk van alles van emaakt kan worden. De beurs is odanig ingericht dat het een beurs oor iedere beurs zal zijn. Het zal ezoekers doen verbazen om voor veinig geld een prachtig kunstwerk nee huiswaarts te nemen. Een greep uit het assortiment: outen speelgoed, speeldozen, kera- niek, sieraden, babykleding, fimo- lei, houtsnijwerk, broches, tiffany, plksschilderen, poppenhuizen, roogbloemen, brooddeeg, poppen, quarellen, aardewerk, 't is er alle- naal. De beurs is geopend van 10.30 tot 7.00 uur. De toegang bedraagt 6,50 voor volwassenen; kinderen 'm 12, onder begeleiding zijn gra- s. Vlijtige Handen

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3